Hyperventilatie: het onbegrepen dit biedt de beeldbuis volkssyndroom van 'één miljoen' Van Zeil komt met vestigingsregeling voor broodjeszaken Jaargetijde beïnvloedt uitstapjes niet 'n Dorp bewaart geheimen Kantoor woningbouw vereniging Terneuzen bezet Recreatie ondernemers boos op Braks Boeren moeten 130 miljoen superheffing betalen Kamer steekt wethouders helpende hand toe AVO-DOET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 maart 1II8U Nr. 2311(10 11 l\icl gevaarlijkmaar verschrikkelijk vervelend ZIERIKZEE - Een klacht waar naar schatting één mil joen Nederlanders last van heeft en toch afgeschilderd wordt als een modeverschijnsel en soms zelfs aanstelle rij: Hyperventilatie; 'het syndroom met het plastic zak je'. Een veel voorkomend misverstand, dat suggereert dat je aan een zakje voldoende hebt om van hyperventi latie af te komen. HV is iets waarmee je kunt, maar vooral mee moet leren leven en de Nederlandse Hyper ventilatie Stichting doet er alles aan 0111 dat bij zowel de patiënten als de buitenstaanders kenbaar te maken. Het plastic zakje voorkomt een overmatig verlies van koolzuur, maar blijft een aardig hulpmiddel. Voor daadwerkelijke hyperventilatiebestrijding komt meer om de hoek kijken. TERNEUZEN - Het voltallig perso neel van de woningbouwvereniging Terneuzen (beheerder van 3.300 wo ningen) heeft dinsdagmiddag het kantoor van de woningbouwvereni ging bezet uit onvrede met het beleid van bestuur en directie. De 47 werk nemers zijn van plan de bezetting ze ker een week vol te houden. Zij eisen dat een extern deskundige wordt in gehuurd die orde op zaken stelt, zo heeft bestuurder J. van den Brink van de dienstenbond FNV dinsdag meegedeeld. Volgens Van den Brink is de direc teur van de woningbouwvereniging niet in staat om de organisatie in de hand te houden. Het bestuur maakt al enige jaren de dienst uit, wat zou hebben geleid tot ..inefficiënt wer ken, dalende produktiviteit en finan ciële problemen". ,,Het bestuur pas seert de directeur en de hoofden van dienst, waardoor langzamerhand een totaal verziekte sfeer is ontstaan. Aanvankelijk hadden we als eis om de directeur uit zijn functie te onthef fen, maar daarmee los je deze struc turele problemen niet op", aldus Van den Brink. ARNHEM - De organisatie van recreatie-ondernemers in Nederland Recron (onder andere kampeerter reinhouders) zijn „furieus" over het voorontwerp van wet op de open luchtrecreatie van minister Braks van Landbouw en Visserij, dat in middels aan de Kamer is aangebo den. Hierin stelt Braks onder meer voor de langkampeerder meer rechtsbescherming te bieden en het aantal kampeermiddelen bij de boer (tenten, caravans en dergelijke) van vijf tot tien te verdubbelen. Braks stelt daarbij dat de lokale overheden daarover de beslissingsbevoegdheid krijgen. De Recron die het met deze ziens wijze niet eens is, zei maandag over langkampeerders dat Braks, die nota bene de zorg voor het landschap in zijn portefeuille heeft, het tegengaan van de landschapsverloedering nu overlaat aan de gemeentebesturen. Bovendien is de Recron het niet eens met de plannen van Braks ten aan zien van de bescherming van.de lang kampeerders. In zijn voorontwerp van wet wil Braks de geschillen tussen de lang kampeerders (ten minste zeven maan den) en de verhuurder laten beslech ten door de kantonrechter. Maar het gevolg daarvan is, zo vrezen de recreatie-ondernemers, dat de ge schillencommissie recreatie gaat ver dwijnen en dat bovendien de recreatie-ondernemer straks geen baas meer is op eigen terrein. Tegen deze ontwikkeling, aldus de Recron, zal deze organisatie zich met kracht verzetten. RIJSWIJK - De Nederlandse melk veehouders zullen over het op 1 april aflopende melkjaar 1985/86 waar schijnlijk 130 miljoen gulden super heffing aan Brussel moeten betalen omdat zij meer melk hebben gepro duceerd dan de EG-afspraken toestaan. Voorzitter drs. H. Schel haas van het Produktschap voor Zui vel heeft deze prognose woensdag ge geven op basis van de jongste pro- duktiecijfers. Het schap is door het ministerie van Landbouw en Visserij belast met de verwerking van de produktiecij- fers en de administratieve afhande ling van de superheffing. Het bedrag van 130 miljoen kan volgens Schel haas nog wat lager uitvallen. Daar voor zijn twee redenen: de slechte toe stand van de weiden na de late, strenge winter en een groter gebruik van melk voor kalvervoeding. Schel haas schat dat er naast de betaling aan Brussel nog 20 miljoen gulden heffing beschikbaar komt die natio naal mag worden aangewend. Vorig jaar was dat ongeveer 60 miljoen gul den. Over het voorgaande melkjaar (84/85) is tot nu toe 125 miljoen gul den superheffing betaald, waarvan 79 miljoen moest worden afgedragen aan Brussel. Ruim de helft van de melkveehouders, 29.000, moest een heffing betalen. Gemiddeld ging het om een bedrag van 4.274 gulden. Ruim een kwart van de melkveehou ders hoefde gemiddeld „slechts" 425 gulden te betalen. Daar tegenover stonden ruim 700 boeren die gemid deld bijna 31.000 gulden moesten be talen. UTRECHT - Zestig directrices van basisscholen willen van de Europese Commissie in Brussel een uitspraak over het verschil tussen hun salarië ring en die van hun mannelijke colle ga's. De vrouwen waren woensdag in Utrecht bijeen op initiatief van de Stichting Landelijke Ombudsvrouw. TILBURG - De Tilburgsc politie heeft woensdagmiddag een illegale radiozender opgerold waarmee de 37-jarigc eigenaar, tevens lijsttrekker van de Gewone Volkspartij in Til burg, de luisteraars opriep om zijn partij in de gemeenteraad te kiezen. DEN HAAG - De omzet in de in dustrie is vorig jaar ten opzichte van 1984 gestegen met 3.5 procent. Het aantal werknemers in de industrie nam vorig jaar met 9800 toe, aldus ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). „Op een avond, toen ik rustig thuis zat, voelde ik me plotseling beroerd worden; duizelig, hoofdpijn. Ik kreeg het benauwd, mijn hart begon als een razende te bonken en het klamme zweet brak me uit. Mijn vrouw zat met grote angstogen naar me te kij ken en zelf raakte ik in paniek. Ik was er zeker van dat ik bezig was een hartaanval te krijgen. Tien minuten later lag ik op de afdeling Intensive Care van het ziekenhuis, maar het cardiogram vertoonde geen enkele af wijking. Dezelfde avond was ik weer thuis. Ik voelde me een aansteller. Al die drukte, alleen omdat ik verkeerd zou ademhalen en dan nog die schrik". Kwaal HV is een onbegrepen kwaal. Het kan verschillende oorzaken hebben, maar slechts in 10 procent betreft het lichamelijke klachten. Meestal ligt de oorsprong in (onbewuste) psychi sche spanningen en angsten. Als reac tie hierop verliest de patiënt - bewust of onbewust - de controle over de ademhaling, waardoor te snel en te diep wordt geademd. Daardoor raakt hij of zij teveel koolzuur kwijt en tre den lichamelijke verschijnselen op, zoals een HV-patiënt hierboven be schreef. Vaak treedt dan het onbegrip op, men. De staatssecretaris heeft dit dins dag bekendgemaakt tijdens de jaar vergadering van de ijs-, frituur- en ca fetariabranche (IJsfrica) in Rotterdam. Hij zal in de nieuwe rege ling een uitzondering maken voor eenvoudige en beperkte bedrijfsvoe ringen („de portie bitterballen in een café") en voor bejaardentehuizen, school- en bedrijfskantines en zieken huizen. De regeling is nader uitge werkt in overleg met de ministeries van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur en Landbouw en Visserij. Zij gaat, aldus Van Zeil, al binnen enkele dagen voor advies naar de Sociaal- Economische Raad. Tijdens de aankondiging van zijn plannen voor de IJsfrica verklaarde Van Zeil dat uit de branche zelf om een dergelijke regeling is gevraagd. Zowel de IJsfrica als het bedrijf schap Horeca hebben hem er van kunnen overtuigen dat het forse ver loop van ondernemers in deze bran che wordt veroorzaakt door het ont breken of onderschatten van de nodige kennis en kunde voor een goe de bedrijfsvoering. De vele onverant woorde vestigingen die hiervan het gevolg zijn schaden het aanzien van deze scrvicegcvoelige sector, aldus de bewindsman. want wie een heftige aanval krijgt (vaak zijn het lichtere aanvallen, die met behulp van het plastic zakje zijn in te dammen) raakt niet alleen zelf in paniek, maar daarmee vaak ook de naaste omgeving. Als dan blijkt, dat „het maar om de ademhaling gaat" schaamt de patiënt zich veelal diep. Met die gêne luidt de patiënt een nieuw probleem in; de zogenaamde fobie. „Heel voorzichtig loop ik op de supermarkt af. Ik kijk even naar bin-, nen om te zien of er veel mensen ach-' tér dè kassa staan. Er staan er maar twee per rij. Zal ik het gokken? Aan het aantal wagentjes dat er staat te zien, zijn er ook niet veel mensen aan het winkelen dus als het meezit, kan ik zo doorlopen. Laat ik alleen maar dingen meenemen die niet afgewogen hoeven te worden, dan kan ik altijd nog het wagentje-in de steek laten. Nou nergens aan denken en snel naar binnen". Modeverschijnsel HV is geen modeverschijnsel en volgens velen ook niet echt een ziekte in de meest letterlijke betekenis van het woord. Toch zijn alle patiënten er van overtuigd, dat het een enorme last kan betekenen en daarom werkt de belangenorganisatie hard aan goe de voorlichting. Ter bestrijding van In de regeling zullen onder meer ei sen worden gesteld aan enige kennis van verkoopbevordering, organisa tie, leidinggeven en personeelsbeleid. In de huidige tijd kunnen dergelijke eisen volgens Van Zeil niet worden gemist. Voor de vakbekwaamheidsei sen zei hij te hebben gekozen voor een „eigentijdse opzet". Naast een aantal basiseisen dat voor iedere beginnen de ondernemer geldt, komt er een mogelijkheid zich te specialiseren. De gemeenschappelijke eisen heb ben betrekking op hygiëne, voe dingsleer, apparatuur, bedrijfsinrich ting en menu-leer. Bij de spijsberei ding zelf kunnen de ondernemers in spé kiezen. Zij kunnen zich richten op het zelf bereiden of op leidinggeven de en toezichthoudende taken. Deze opzet sluit volgens Van Zeil aan op de bestaande situatie binnen de bran che. Op deze wijze ingevuld zal de re geling naar zijn oordeel daarom niet als knellend worden ervaren. De staatssecretaris voelt niets voor de wens van het bedrijfschap Horeca om beheerders drie jaar praktijker varing voor te schrijven. Er worden volgens hem al genoeg bekwaam heidseisen gesteld. HV zijn diverse gedragstherapieën ontwikkeld, die alle stoelen op zelf discipline. De een probeert het al leen, terwijl de ander zoekt naar een gespreksgroep. Om niet alleen de patiënt, maar ook de naasten van hem of haar bij te staan met een gesprek of advies heeft de Nederlandse Hyperventilatie Stichting onlangs een hulplijn opge zet. Wie 020-628876 belt kan 's avonds tussen 18.00-19.00 uur doorverbonden worden met een (ex)-HV-patiënt. Er varingen uitwisselen, doorhebben dat je niet alleen staat, geeft steun. Ook de educatieve omroep RVU besteedt op de dinsdagen 25 maart en 1 april tussen 17.00-17.30 uur aan dacht aan HV via Nederland 2. DEN HAAG - In oktober vorig jaar had 47 procent van de bedrijven en in stellingen een regeling voor ver vroegde uittreding (VUT) van het personeel. In de loop van 1985 hebben bij overheid en particuliere be drijfsleven in totaal bijna 26.000 men sen van de VUT-regeling gebruikge maakt, zo blijkt uit een onderzoek dat het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft ingesteld bij 17.000 be drijven en instellingen. AARDENBURG - De 62-jarige C. de Vriend uit Aardenburg is woens dagavond door een verkeersongeval in zijn woonplaats om het leven geko men. De man reed met zijn persone nauto tegen een boom, aldus de politie. DEN HAAG - Voor wethouders is een aanmerkelijke verbetering van rechtspositie in aantocht. De Tweede Kamer heeft zich dinsdag met uit zondering van het GPV eensgezind geschaard achter een VVD-motie waarin wordt aangedrongen op maatregelen die de positie en hono rering van wethouders meer in over eenstemming brengen met hun feite lijke werkzaamheden. Aanzet tot de verbetering van de rechtspositie van wethouders is een soort vergelijkend warenonderzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), ,,De wethouder gewaardee.rd". Daarin wordt melding gemaakt van schrijnende vergoedin gen voor het wethoudersambt in vooral kleinere en middelgrote ge meenten in vergelijkiiVg tot de tijd die zij met hun job kwijt zijn. wat écht nodig is Antwoordnr. 201 3800 VB Amersfoort. Tel. 033-'63 5214. „Zullen we soms samen zoeken," zei ze toen. Hij lachte, overdreven luid en uit bundig met zijn hoofd in zijn nek. Hij zette zijn uniformpet erbij af. Hij had roodblond goed geknipt haar, een knappe man, het evenbeeld van som mige Duitse militairen in oorlogs films. Hij wist dat en hij imiteerde ze. Ze rilde even toen ze eraan dacht wat ze over hem vertelden. Hij had al zo veel mensen overgeleverd aan de Duitsers. Op dat moment ging de winkelbel en kwam er een klant binnen. Ze dook onder de toonbank en gaf hem de knijpkat. „Alstublieft," zei ze. Hij knikte tevreden. „Verstandig van je," zei hij en met een blik naar de binnengekomen klant: „Ik kom nog wel eens terug om af te rekenen." Tbcn ze de volgende klant voor een tweedehands fietsdynamo naar Tfeun in de werkplaats verwezen had, zag ze dat haar handen trilden. Ze probeerde haar gedachten te or denen. Kon ze haar ouders nog berei ken voor ze de vier jongens naar haar toestuurden? Maar waar ze nu waren konden ze onmogelijk blijven, had haar vader gezegd en een ander adres was er niet. Ze moest ze laten komen en vanavond met Bertus overleggen wat ze moesten doen. Jaspers zou te rugkomen. Misschien kwam hij de Vrijdag 21 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Chips die je niet kunt eten, serie over computers. 14.45 uur Het droomschip, Duitse tv- film overeen cruise. Af], Buren. Twee families uit dezelfde woonplaats, die elkaar niet mogen, leren elkaar aan boord beter kennen. 15.45 uur AVRO's Service Salon, in formatief programma. Presentatie: Edwin Rutten. 16.20 uur AVRO's Tele-Keukcn, met Henk Molenberg. 16.30 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: buitenplaatsen langs de Vecht. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.15 uur AVRO cursus bridge. Les 9C. 18.25 uur Biotechnologie. Les 9. (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Wordt vervolgd, tekenfilm magazine. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Kant, naar het boek van Shirley Conran. Afl. 4: Lillie, een in ternationale beroemdheid en sex- symbool, gebruikt al haar macht en invloed om haar moeder te vinden, die ze nooit heeft gekend. 21.20 uur Spionnen, serie naar de boeken van Anthony Prince. Het wrak van een vliegtuig, dat zo'n 30 jaar geleden neerstortte, wordt bij toeval ontdekt. Geheime diensten in Engeland en Rusland krijgen hier door belangstelling. 22.10 uur AVRO's Televizier, In de wandelgangen, politiek programma. 22.40 uur Mash, Amerikaanse come- dy-serie. Afl. Hawkeye wil een gewo ne Amerikaanse vrouw genezen en een officier wil haar ondervragen over guerilla activiteiten. 23.05 uur Karei van de Graaf, discus sieprogramma. 23.40 uur AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuyer. 24.00 uur Journaal. Nederland 2 09.00 uur Dromen van Rimpel. Afl. 4. 09.30 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 17. 10.00 uur Telebord: It nijste ljocht II (herh). 10.30 uur Ons lichaam, serie over het menselijk lichaam. Afl. 10 11.00 uur School TV-weekjournaal. Afl. 24. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn, gevarieerd pro gramma rond het thema: Politiek en televisie. Interviews met oud-politici en campagnemakers. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Schoolplein, gevarieerd jongerenprogramma. 20.00 uur Girls on Top, serie met Dawn French, Tracy Ullman en Joan Greenwood. Afl.: Candy Time. DEN HAAG - Nederlanders maken vanuit hun eigen woning zomers net zo veel dagtochten als 's winters. Omgerekend worden twee uitstapjes per persoon per week gemaakt. Dat blijkt uit een onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het CBS spreekt van dagtoch ten, als uitstapjes minimaal twee uur duren en niet elders wordt over nacht. Het CBS becijfert dat in de onder zochte periode (25 september 1984 tot volgende keer door de werkplaats bij hen binnen. Dan liep hij letterlijk over de hoofden van de onderduikers. „Maak je nou maar niet al te onge rust," suste Bertus 's avonds. „Wees blij, dat ze bij je ouders weg zijn. We moeten ze natuurlijk zo gauw moge lijk kwijt zien te raken. Hou Jaspers ondertussen te vriend. Ze zeggen, dat hij gevoelig is voor een vriendelijk lachje van een vrouw." Lief van Bertus om het zo op te ne men, dacht ze. Maar eigenlijk had ze niet anders verwacht. Hij was altijd behulpzaam als er voor onderduikers een beroep op hem werd gedaan. De volgende dag kwam vrouw Ponsteen, de buurvrouw van haar ou ders, al voor negen uur vertellen, dat de Grüne Polizei 's nachts Katriens vader had opgehaald. „Zeiden ze ook waarvoor zc hem ophaalden?" vroeg Bertus terwijl Ka- trien als verlamd het bericht op zich liet inwerken. „Nee." zei vrouw Ponstccn, „dat niet. Zc hebben wel de hele boerderij doorzocht. Ze hebben dc vloeren ge woon opengebroken. Ze hebben erg huisgehouden. Je moeder laat zeg gen. dat jullie vandaag maar niet bij haar moesten komen. Ze redt zich wel. We zorgen natuurlijk met elkaar voor haar. De buren bedoel ik." „Hoe is zc eraan toe"*" vroeg Ka- trien. ze hoorde haar eigen stem heel 20.25 uur Bodylijn, programma over lichaamsverzorging. 20.50 uur Paravisie '85, samenvatting van deze bijeenkomst van mensen die zich bezighouden met paranormale zaken. 21.20 uur Story of....Queen, portret van de Engelse Rock Roll band Queen. 22.10 uur Gesprek met de minister president. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Het hoge woord. Program ma over de functie van literatuur in de calvinistische wereld. Afl. 3: Het Vacuüm. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur The Scorpio Letters, Ameri kaanse speelfilm uit 1967 van Ri chard Thorpe. De politie-inspecteurs Joe en Phoebe maken jacht op Scor pio, een venijnig chanteur en leider van een netwerk van dieven en moor denaars. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enterprise. Met: Leo nard Nimoy, William Shatner, Defo rest Kelley e.a. Afl. Computeroorlog. 19.15 uur Uitzending door derden: programma van de Liberale Radio- en TV-omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant. 5. Het Kapitaal. Documentaire serie. De ko lonie is qua oppervlakte en klimaat zo moeilijk- onginbaar dat slechts reusachtige kapitalen het land renda bel kunnen maken. 21.15 uur Goede vrienden. (Just good friends). Engelse 14-delige serie van Ray Butter met Jan Francis, Paul Ni cholas, Sylia Kay e.a. Afl. 5. Vince heeft al drie weken niets van zich la ten horen en dat zit Penny behoorlijk dwars. 21.40 uur Mezza Musica, 100e afleve ring van dit licht-klassieke muziek met vandaag fragmenten uit opera's van Rossini, Mozart, Bizet, Puccine en Verdi. 23.25 uur Journaal met aansl. Coda: Sordino van Olavi Paavolainen (1903). BRT 2 19.00 uur 1 week sport. 19.27 uur Oshin, Japanse serie. 19.42 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. 21.15 uur Belgische Zaalkampioen schappen Tennis, rechtstreekse re portage. Commentaar: Daniël Mor tier. Aansl. Kunstrijden op de schaats vanuit Genève, samenvatting vrije oefeningen voor dames. en met september 1985) een „gemid delde" Nederlander in totaal 120 dag tochtjes maakte, waarvan 13 vanuit een tijdelijk (vakantie)adres. Daarnaast werd voor een korte pe riode (een tot drie dagen) drie maal elders overnacht, waarvan ruim twee keer bij familie of kennissen. Gemid deld werd in de verslagperiode iets minder dan een maal een vakantie gehouden van vier of meer dagen. De ze vakantie werd dan niet doorge bracht bij familie of kennissen. ijl alsof hij ergens ver weg kwam en helemaal niet bij haar hoorde. „Goed," zei vrouw Ponsteen. „Jans- je is altijd flink geweest. Trouwens, waarom zou ze nou niet. Jc ziet zo wit als een doek, Katrien. Maak je niet zo van streek, meid. Het komt allemaal wel goed." „Och ja," zei Katrien, „dat zal wel." Tben vrouw Ponsteen vertrokken was, stonden ze eerst een ogenblik verslagen bij elkaar. Bertus streek over zijn zwarte haar, hij floot even. „Laten we maar blij zijn, dat die vier netjes bij ons onder de grond zit ten," zei hij. „Dat was wel op het nip pertje. Ik zal zien, dat ik ze vandaag nog kwijtraak." „Ik wil naar vader," zei Katrien ze nuwachtig. „Waar zouden ze hem naartoe hebben gebracht. Ik ga het Jaspers vragen, Bertus." Hij dacht even na. ..Waarom eigenlijk niet," zei hij toen. „Doe dat maar. Vragen staat im mers vrij. Hij zal dan misschien niet zo gauw aan de mogelijkheid denken, dat die vier bij ons zitten. Het lijkt me een goede afleidingsmanoeuvre." Katrien stond ccn kwartier later met lood in haar schoenen op de poli tiepost. „Kom je voor je vader?" vroeg Brink, een van de politieagenten. „Jaspers is in een pestbui. denk er om." (wordt vervolgd) ROTTERDAM - Staatssecretaris Van Zeil van Econo mische Zaken komt binnenkort met een vestigingsrege ling voor cafetaria's, broodjeszaken, coffeeshops, restau rants, kantines en pensionbedrijven. Bestaande vestigingsregelingen voor restaurantbedrijven en ijsbe- reiders/ijssalons zullen in de nieuwe worden opgeno- door NEL VAN DER ZEE 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11