streeknieuws mSIF berichten stukken Schoolavond Op Dreef Bru werd in Bach-sfeer gehouden Unicef introduceert nieuwe voorjaarsserie wenskaarten Interkerkelijke viering in Goede Week en Pasen Hoe stem ik zuiver? MEER KANSEN VOOR GEHANDICAPTEN AVO-DOET A Voor immunisatiecampagne Komt reiken wij elkander ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uin.s,i.,« is maart l.m Nr. 23m 9 OOSTKAPELLE Cursus Dat met een computer meer gedaan kan worden, dan het spelen van Pack man zal de cursisten van de cursus Automatisering en Computers van de Werkende Jongeren van het CNV on getwijfeld duidelijk worden. De drie daagse studie staat gepland op 7, 8 en 9 april in Oostkapelle. Belangstellen den nemen contact op met de jonge- renorganisatie in Goes (01100-20310). Voor vandaag, beste lezershad ik een geweldig idee. Een muzikaal stemadvies onder het motto: Zit er muziek in de politiek? Het is echter mislukt. Het zal wel aan mij liggen, maar sommige din gen snap ik gewoon niet. Laat ik als voorbeeld de gemeente Zierikzee on der de muzikale loupe leggen. Eerst dacht ik: stem CDA. Het leu ke van die partij is dat de C, de D en de A alle drie notennamen zijn. Dat lukt je bij geen atidere partij. Maar wat gebeurt er als je deze drie noten speelt? Dan hoor je het begin van de operette Wiener Blut. Dat valt me te gen. Iemand noemde dit eens de goedkoopste operette ter wereld. Wiener: blut! En wat ik dan niet snap is dat de lijstaanvoerder nou net de RIJKE heet! Toen dacht ik: stem Partij van de Arbeid. Vooral het woordje arbeid spreekt me aan. Veel mensen hebben geen flauw benul van het uren en uren zwoegen van musici die een op timaal resultaat willen bereiken. Staat er op lijst 2 ook niet iemand die de Kunst met Eer verdedigt? Het is enorm belangrijk dat deze mensen ook in de raad de grote trom kunnen roeren. Maar ik haakte af bij de vol gende onduidelijkheid: De lijstaan voerder heet GROEN. Laat dat nou net de kleur van het CDA zijn. Als je dus zegt: Ik stem op GROEN, wat be doel je dan? Ik stapte over naar de VVD. Dat lijkt me echt een muzikale partij. Ik denk dat klassieke muziek bij VVD- stemmers hoge ogen scoort. Boven dien kunnen ze er ook goed zingen en (zag ik laatst op de TV) dirigeren! Is het niet zo dat ze het CDA-congres met een psalm eindigt, het PvdA- congres met de Internationale en het VVD-congres met het Friese Volks lied? Dat moet te merken zijn in het VVD-program, dacht ik. Maar nee hoor, geen strijkje tijdens de schor sing van de raadsvergaderingen en geen pleidooi voor het luidkeels aan heffen van het Zeeuwse Volkslied na de Wielerronde van Zierikzee. Dus ging ik over naar de RU. In de eerste plaats omdat het een soort 'Sa men op Wegvan twee partijen is, een duo dus. Wat is er niet mooier dan een prachtig duet. Bovendien las ik in een folder dat 'de RU een helder geluid laat horen! Dat vind ik een prestatie, zeker omdat de RU de eni ge partij is waarbij alle kandidaten een compleet mdnnenkoor vormen. Niet voor niets heet no. 5 of zo van KLINKEN! Maar ja, toen ik in mijn onwetendheid aan een RU-stemmer vroeg of RU soms de afkorting van RUUD was vond hij dat een soort dissonerende vraag. Toen waren de partijen op. Ik heb nog even overwogen om een lijst MARZAS in te dienen, maar daar zag ik maar vanaf. Blijkbaar heeft een eenvoudig muzikant van al deze za ken geen verstand. De mensen moe ten het zelf maar uitzoeken. Toch wordt er in de muziek regel matig pver stemmingenen 'partij en' gesproken. Ik heb daar eens over nagedacht, want enige diepzinnige gedachten over deze zaken leken me toch wel op zijn plaats na het echec van mijn eerste pogingen. Tot mijn spijt moet ik constateren dat muziek een weinig democratisch gebeuren is in een systeem dat toch wel dictatori aal aandoet. Het is hard, maar ik móet het zeggen. Neem het begin van een concert. Dan wordt er gestemd. Je mag niet stemmen, nee, je móet stemmen. Je hebt geen keus. Je moet op de toon 'A' stemmen. Wil je dat niet? Stem je liever op toon BHaal dan maar je ontslagbriefje bij de baas want dan kun je je harp aan de wilgen hangen. In een orkest bestaan ook 'partij en', bijvoorbeeld de vioolpartij en de blazerspartij. Elke partij heeft ook een eigen aanvoerder. Maar je hebt weinig vrijheid. Je moet precies spe len wat er staat en luisteren naar de dirigent. 'Vlugger' roept hij en daar ga je maar weer. 'Diminuendo!' en je speelt maar zachter want wee je ge beente als je dan je eigen gang gaat. Je mag dus wel je partijtje meebla- zen maar in de goede stemming, niet eigen-wijs wezen en zeker niet óverstemmen. Houd u vast want nu komt een 'po ging tot een diepe gedachte'. Dit weinig democratische gebeu ren in de muziek heeft één voordeel. Het totale resultaat luidt: harmonie. En dat is bij alle 'aardse' dictaturen ver te zoeken. Gelukkig, we leven in een democratie. Als we na morgen in alle gemeenten van ons eiland die 'harmonie' kunnen bewaren en we, ondanks alle verschillen, toch een beetje op elkaar 'afgestemd' kunnen blijven zit er toch iets van muziek in de politiek. Stem ze! Marzas Vier fraaie Bruse schonen in barokstijl luisterden onder meer de schoolavond van Op Dreef op. Afronding muziek project BRUINISSE - Op de achtergrond klonk muziek van Johann Sebastian Bach; Olielampen en kaarsen verlicht ten de grote gemeenschapsruimte en herschiepen die in een sfeerrijke en nostalgische omgeving; Notenbalken en zelfgemaakte muziekinstrumenten versierden de ruimte en illustreerden dat muziek hier centraal stond. De ledenvergadering van de Vereniging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs was gestart met een programma door leerlingen van groep 6, 7 en 8 waarin de muziek, het leven van Bach, en de tijd waarin dat af speelde het middelpunt vormden. Uitgangspunt was het muziekpro- ject dat in deze week centraal stond op de Christelijke Basisschool Op Dreef. Rondom de figuur van Bach werd gezongen en muziek gemaakt op zelfgemaakte instrumenten en in kleuren en haartooi uit die tijd. Be roepen uit de tijd van Bach, de Ba- roktijd, werden uitgebeeld, zoals de apotheker, de pruikenmaker, de geel- gieter (kopersmid) en brillenmaker. De mode werd geshowd, hoepelrok ken en pruiken door de leerlingen zelf gemaakt. Spreekwoorden die uit de muziek wereld te voorschijn zijn gekomen werden uitgebeeld en moesten door de ouders worden geraden, zoals De eerste viool spelen, hoog van de toren Een handicap betekent: extra afgekeurd. Daarom vragen wij méér kansen op sociaal contact, werk. studie, vorming, wonen, vervoer, recreatie, enz. Tel.033-635214. wat écht nodig is a55 Antwoordnr.201, 3800 VB Amersfoort blazen, dc harp aan de wilgen han gen. Menuetten De blokfluitgroep speelde menuet ten en cantates van Bach en tot be sluit van hun optreden klonk prach tig en zuiver, meerstemmig geblazen, het beroemde Paaslied O Hoofd be dekt met wonden. Al met al werd een optreden verzorgd dat warmte en op gewektheid uitstraalde. Een stukje geschiedenis werd op muzikale wijze voor het voetlicht gebracht. Alle on derdelen werden aan elkaar gezongen met prachtige liederen door meester Vleugel gemaakt, waarvan het laat ste couplet luidde: Dank aan Bach en al zijn tijdgenoten; Ja. zij lieten ons toch heel wat na; Dankzij hen hebben wij'nu genoten; Hopelijk zegt u ons dat ook na. Ledenvergadering In verband met de afwezigheid van voorzitter J. de Keyzer stond het huis houdelijke gedeelte onder leiding van H. Groeneveld. De notulen wer den goedgekeurd. Financieel verslag werd uitgebracht door penning meester A. Mol. Uit de jaarstukken bleek dat de vereniging en de school behoorlijk positief staan. Dank werd ook uitgebracht aan de administra teur, de heer Van Belzen uit Goes. Verkiezingen voor bestuur, Medezeg- genschgapsraad en Oudercommissie leverden geen problemen op. Alle kandidaten waren herkiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. In het bestuur waren dat de dames W. v.d. Doe-Hoogerheide, I. Deurloo- Wiebrens en T. v.d. Velde-de Waal. Voorzitter van de Medezeggen schapsraad werd opnieuw L. Rooze- mond. De dames I. Wiebrens en H. Niese werden herkozen als lid van de Oudercommissie. Ook het jaarover zicht werd in orde bevonden. Met het zingen van gezang 138:1 en 8 kwam een eind aan een plezierige en geslaagde schoolavond annex leden vergadering. ZIERIKZEE - Unicef, het Kinderfonds van de Verenig de Naties, introduceert woensdag 19 maart de nieuwe voorjaarscollectie wenskaarten 1986. Zoals gebruikelijk biedt het assortiment een ruime keuze: Kunst met een grote 'K', zoals Monet en Van Gogh, maar ook een serie moderne prentbriefkaarten maken deel uit van de serie. De voorjaarsactie van Unicef staat dit keer in het teken van de immuni- satiecampagne: het inenten van alle kinderen in de derde wereld tegen de zes meest gevaarlijke kinderziektes, zoals polio, difterie cn tetanus. Door een goedkope en eenvoudige preven tie hoopt men zo miljoenen kinderle vens te kunnen redden. In 1986, het jaar van het veertigja rig bestaan van Unicef, zullen alle MANAGUA/WASHINGTON/ MOSKOU De Nicaraguaanse strijd krachten hebben maandag de be schuldiging van president Reagan van de Verenigde Staten tegengespro ken dat Sandinistischc soldaten, ver mond als contrus, burgers gedood hebben omde oppositie togen het be wind in Managua in een kwaad dag licht te stellen. ZOETERMEER - Het Economisch Instituut voor het Midden- en klein bedrijf (EIM) voorziet een gunstige toekomst voor de Nederlandse ban denbranche. Er zijn groeimogelijkhe den aanwezig op buitenlandse mark ten. Men name voor banden voor personenwagens en landbouwmachi nes. De export van vernieuwde ban den kan toenemen als de vernieu wingsindustrie de kostprijs in de hand weet to houden. Veemarkt Leiden LEIDEN, 17-3. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: Extra kwa liteit dikbillen 9,00-/ 13,50, stieren le kw. 8,25-/ 8,90; 2e kw. 7,25- 8,25; vaarzen le kw. 6,90-/ 7,90; 2e kw. 6,00-/ 6,90; koeien le kw. 6,80- 7,80; 2e kw. 6,20-/ 6,80; 3e kw. 5,60-/ 6,20; worstkoeien 5,20- 6,00. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 5,75-/ 7,50; lammeren (rammen) 10,00-/ 12,50; lammeren (ooien) 10,00-/ 12,50. Aanvoer: Totaal 1501 stuks, waaron der slachtvee 983, stieren 150, slacht schapen en lammeren 368. Stemming: Slachtvee en stieren: handel matig, en prijzen gelijk; scha pen en lammeren: handel matig, en prijzen hoger. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 17-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 278 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-f 5000; werkpaarden 2150-/ 3200; oude paarden 1500-/ 3000; 3-jarige 1600- 3000; 2-jarige 1450-/ 2600; veulens 450-/ 1350; hitten 750-/ 1900; po ny's 250-f 1150. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,60-/ 6,50 en jonge slachtpaarden 4,30-/ 6,10. De handel was redelijk. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 17-3. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief B.T.W. Klei-aardappelen: Bintje 35-50 mmc 6,00-/ 6,50; Bintje 35-55 mm 8700- 10,00; Bintje 50 mm opwaarts 14,50-/ 15,00; Bintje 50 mm op waarts (frites) 16,00-/ 17,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 5,50-/ 6,00; Bintje 50 mm opwaarts 14,00-/ 15,50. Exportaardappelen: Bintje klei 45 mm opwaarts 12,00-/ 13,00. Voeraardappelen: 4,00-/ 5,50. De stemming was rustig. De voorjaarscollcctie van de Unicef-wenskaarten bevat kunst met een grote 'K' zoals Monet cn Van Gogh. maar ook, zoals op de foto blijkt, een serie mo derne prentbriefkaarten krachten ingezet worden voor deze wereldwijde immunisatiecampagne. In samenwerking met de lokale over heden en gezondheidsdiensten zullen massale acties op touw gezet worden, die het uitbreken van epidemieën voorkomen en zo ook de kinderen in de derde wereld een eerlijke kans op een gezonde toekomst geven. Regionale inzet De stuwende krachten achter de Unicef-acties op Schouwen- Duiveland, Matty dc Looff en Dingo- na Jongebreur hopen op de inzet van vele regionale vrijwilligers. Matty de Looff zegt tot haar spijt te moeten constateren, dat de opbrengst van de winteraetio (ongeveer 15.000,—-) aanzienlijk achter is gebleven bij die Van vorig jaar 20.000,—). Zij hoopt uiteraard dat die tendens zich niet zal voortzetten. Ze betreurt het zeer, dat enkele trouwe contactpersonen in de regio, die zich immer zeer inzetten voor dc Unicef-wenskaarten, moesten afha ken. Matty hoopt dan ook, dat die vrijgekomen plaatsen snel door an dere enthousiaste vrijwilligers opge vuld zullen kunnen worden. Mensen, die er iets voor voelen zich ten behoe ve van de Unicef in te zetten of dege nen, die nadere informatie willen, kunnen terecht bij Dingena Jonge breur, Zandkreekstraat 9, tel. (01110)- 1142 cn bij Matty de I^oof, Zand kreekstraat 15, tci. (01110)-3461. De voorjaarscollectie wenskaarten zal bij hen verkrijgbaar zijn, maar ook op de contactadressen in de regio en in de Wereldwinkel te Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven, inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Verkiezingskrant Naar aanleiding van de verkie zingskrant van jl. vrijdag een reactie: Het gaat over het Salvatorpark te Ouwerkerk. De lijstaanvoerders van vier partijen van de gemeente Duive- land werd gevraagd hoe zij t.o.v. de problematiek van het Salvatorpark stonden. Nu blijkt uit woorden van de heer Op 't Hof (CDA): ,,t.a.v. het slopen der bungalows en ook t.a.v. het perma nent wonen: ,,een overgangsfase". De heer Hillebrand (PvdA). ,,de strijd bijl begraven". En de heer Stouten: ,,Je kunt niet eerst iets oogluikend toestaan en dan plotseling de wet gaan toepassen dan moet je zoeken naar een goede oplossing." Dat deze heren die niet alleen hun eigen me ning maar ook de algemene richting van hun partij aangeven weinig tot geen problemen hebben met de huidi ge situatie. Hadden zij maar voor hun mening uitgekomen op raadsverga deringen dan was de discussie niet zo hoog opgelopen en hadden de bewo ners van het Salvatorpark en de ge meente Duiveland nu niet zo'n pro bleem gehad. Wij vragen ons af: ,,Is dit holle verkiezingstaai" of zijn zij nu werkelijk bereid wat voor deze burgers te doen? De uitspraak van de vierde lijst trekker de heer Van Klinken (SGP) is ongenuanceerd en vooral zijn slotop merking: ,,Wij hebben ze nooit geroe pen, ze hebben zichzelf in moeilijkhe den gebracht." Toont van weinig me demenselijkheid! Dit was onze reactie. Fam. Van Stuijvenberg Fam. De Wit Salvatorpark 't Bestuur van 't Kristelek Jongere Verbond ei' 'n kommisje gevurmd die 4 keer in een jaer zóvee moogelek oud-leeden van 't NJV-CJMV-CJVF- CJV bericht wil doe oover 't wèrrek, zö attet noe reilt in zeilt in 't wil ze ók vrage as tot nöödeg is, raed te geeven bie 't beginnen van nieuw wèrrek. Ok wil 't bestuur, attet immertjes kan, de CJV van vandaege an de séntjes t'ellepen. De komisje wil ok het vluchteliengewèrrek èllepe, da zóvee nóödeg eit. Naemen in aadrèssen van oud leden za de eer J. Wildschut, Antil- lenstraat 23, 2071 VL Santpoort-Nrd. greag 0n(t)fange. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Waddinxveen (toez.): dr. J. Hoek te Veenendaal; te Blauwkapel-Groenekan: J. C. de Groot, kand. te Ridderkerk; te Zwol le: L. Westland, predikant voor bui tengewone werkzaamheden, wonen de te Amersfoort. Aangenomen naar Utrecht met be paalde opdracht (pastoraat voor be jaarden en in verpleeghuizen): mevr. E. Bakker te Laren (N.H.): naar Wad dinxveen (toez.): H. Schipaanboord te Everdingen; naar Genemuiden: C. M. Visser, kand. aldaar; naar Nijverdal: drs. E. S. Klein Kranenburg, wonen de te Ter Aar, die bedankte voor Voor burg. Bedankt voor Mijnsheerenland: W. A. Vlasbloem te Éoskoop. Toegelaten tot Evangeliebediening: W. H. Brouwer, Celebesstraat 64'', 1094 ES Amsterdam. Toegelaten tot Evangeliebediening en beroepbaar: L. C. P. Deventer, Ui lenstede 102E-2036, 1183 AM Amster dam; N. Paap, Stadhouderslaan 112, 3538 JP Utrecht; C. H. van Campen- hout. Brasem 57, 2986 HA Ridder kerk; E. Fockens, Elsbosweg 15, 7381 BH Klarenbeek; J. C. de Groot, Pa trijs 41, 2986 CB Ridderkerk; M. N. Walten, Groenhovenweg 213, 2803 DE Gouda. Gereformeerde Kerken Beroepen te Nijkerk en Nijkerker veen: drs. D. Riemens te Zoutkamp; te Dronrijp-Menaldum: drs. A. van Niekerk, kand. te Diemen/Water- graafsmeer. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Bergentheim, voor Dalfsen en voor Delft: A. O. Reitsema te Bi'unssum-Treebeek. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Veen: A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland; voor Fort Ma- cleod (Canada): J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Stolwijk: A. Bac te Bode graven; voor Nijkerk: Chr. v. d. Poel te Yerseke. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Uddel: W. Verhoeks te Arnemuiden. Gereformeerde Gemeente HAAMSTEDE - Donderdag 20 maart, 19.30 uur, ds. J. Baaijens. Bezinning en voorbereiding SCHARENDIJKE - In dc weck voor het Paasfeest wordt in Scharcndijke el ke avond een korte interkerkelijke viering gehouden. Iedereen, die zich wil bezinnen cn voorbereiden op het feest van het sterven cn dc opstanding van Christus, is daar van harte welkom. Leidraad is daarbij het evangelie naar Jo hannes. In schriftlezing en overdenking, lied cn gebed wordt dc Heer gevolgd op Zijn weg van Palmzondag naar Pasen. De vieringen worden gehouden op de avond van maandag 24, dinsdag 25, woensdag 26, donderdag 27 en za terdag 29 maart; steeds van half acht tot ongeveer acht uur in het Gerefor meerd kerkgebouw aan de Dijk- sliaat. Elke avond wordt er aan de uitgang een inzameling gehouden ten behoeve van de Wilde Ganzen. Voorbereiding De vieringen in de Goede Week worden gehouden onder gezamenlij ke verantwoordelijkheid van de Her vormde en de Gereformeerde kerke- raad. Diverse groepen uit beide gemeenten zijn betrokken bij de voorbereiding, zoals de Hervormde Bijbelkring, de Vrouwengroep, de Gereformeerde Jongerengroep en de Bijbelclub. Aan dc viering op dinsdagavond werken kinderen van de Chr. Nat. school mee. In de viering op Witte Donderdag wordt, met medewerking van het koor Sursum Corda dc lij- denscantatc naar het Johannes Evan gelie van ds. H. F. Meijer uitgevoerd. Op de avond van de Goede Vrijdag houden de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk ieder hun ei gen dienst. De vieringen tijdens de Goede Week worden afgerond met een gezamenlijke Paasochtenddiensl in de Hervormde kerk, aanvang 10.00 uur. eveneens met medewerking van het koor Sursum Corda. Ds. Meijer hoopt deze dienst voor te gaan. Aan deze dienst gaat een Paasontbijt in De Putmeet vooraf, aanvang 8.30 uur. Opgave voor deelname aan dit Paa sontbijt dient voor goede vrijdag te geschieden bij Anja Kristelijn, tel. (01117)-I207 of bij Adrie de Oude, tel. (01117V1410.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9