'KAN IK ALVAST BOEKEN VOOR VOLGEND JAAR?' len stukken ZIERIKZEESCHE NIEUWSRODE Ui„.s(u,B is .muirt im Nr. mini 5 Derde aflevering van de Nieuwsbodereis is opnieuw een groot succes gebleken veraangenaamd, en de basis voor succes is kennelijk geschapen. De donderdagmiddag wordt voor een deel doorgebracht in het beziens waardige plaatsje Soest, dat een ver- teruggaande geschiedenis kent. Vol op valt er te genieten van de vele schitterende vakwerkhuizen en - huisjes. Voor de meer modern geo riënteerde vakantieganger is er in het centrum een keur van grote en kleine winkels, waar het prettig toeven is. Na zo'n anderhalf uur wordt het tijd om do bus weer op te zoeken ten einde het laatste stukje van de reis naar het hotel af te leggen. Tegen vier uur wordt het reisdoel, na een schitte rende rit door een gedeelte van het Sauerland, bereikt. En dat tijdstip zal die dag en dag erna een gouden tijdstip blijken te zijn om te stoppen. Het diner wordt pas oni zeven uur 's avonds opgediend en derhalve is er nog meer dan voldoende tijd om je op te frissen middels een douche, een bad of een duik in het zwembad van het hotel. Velen maken tevens ge bruik van de gelegenheid om even Het kost wel wat moeite om op de En als je er eindelijk op staat, dan sneeuwlaag te klimmen voxtr een zak je er weer door. groepsfoto. ZIERIKZEE - „Kan ik nu alvast boeken voor de reis van volgend jaar. Het maakt niet uit waar die naar toe gaat, want als die reis weer op deze basis wordt gemaakt wil ik er zeker van zijn dat ik mee kan." Zomaar een uit spraak, die viel te noteren tijdens de eerste aflevering van de derde lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbo de, die dit jaar een groot aantal lezers naar het Sauer land voert. Jong en oud ver maakten zich met het sneeuwhallengooien op de Knhler Asten. Vanaf de eerste keer wordt tijdens de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode gebruik gemaakt van een hotel uit de Dorint-keten. En één van de ervaringen, die alle deelne mers aan de reis tot nu toe bij zijn ge bleven, wordt gevormd door het "droom-ontbijt". Niet weinigen gaan zich voor hun doen te buiten aan de overvloed van etens- en drinkwaren, die op het ontbijtbuffet staan uit gestald. Je moet het gezien hebben om het te geloven. Rondrit De tweede dag van de reis wordt grotendeels doorgebracht met een rondrit door het aan natuur- en land- schapschoon zo rijke Sauerland, waarin talrijke grotere en kleinere plaatsen opduiken die een keur van bezienswaardigheden bieden. Daar bij wordt duidelijk de boventoon ge voerd door de vele huizen, die in va kwerkstijl zijn uitgevoerd en die de doorsnee Nederlander oogstrelend voorkomen. Een aantal uren van de dag wordt doorgebracht in het wintersportccn- Tja, en dan krijg je wel eens een sneeuwbal in je nek. De oudste boerderij in vakwerkstijl van Sauerland in het plaatsje Sans Sou- sneeuwballengevecht, waarbij zelfs een echte inpeperpartij niet ontbrak. De terugreis naar het hotel werd ondernomen door weer een ander ge deelte van het bergachtige Sauer land, via de kuurplaats Fredeburg en Wenholthausen. Evenals de dag er voor arriveerde het gezelschap rond de klok van vier uur bij het hotel, zo dat opnieuw drie uur naar believen kon worden doorgebracht, alvorens men aan het al genoemde excellente diner kon beginnen. Terugreis Op de ochtend van de derde dag vvor-U de terugreis aanvaard. Op het alleszins redelijke tijdstip van 09.30 uur zat het hele gezelschap in de bus om, opnieuw langs een schilderachti ge route, op weg te gaan naar Keulen, 's Ochtends werd het westelijk deel van het Sauerland bezocht met een stop bij de dam van het stuwmeer Biggesee. De reizigers werden daar in de gelegenheid gesteld om de stuw dam van dit 140 miljoen liter grote meer te beklimmen: een bezig luid die niet iedereen vanwege de steilte van de weg voltooide. De volgende stop werd gedaan in Ol- pe. waar de lunch werd gebruikt in "Altes Olpc". Voldaan vervolgde men de route, nu via de autobaan, naar Keulen, waar een uurtje tijd werd ge De redactie behoudt zich hel recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zijn. Eer ingelegd Wc waren met zijn vijven voor de derde keer opstap en het was weer af, een heerlijke bus met onze onover trefbare „chauffeur Rinus". we heb ben weer erg genoten, de Iste dag was al mooi, de 2de dag een pracht excur sie met veel uitleg en de terugreis was ook weer enorm gezellig. De Zie rikzeesche Nieuwsbode heeft weer eer ingelegd met deze mooie 3-daagse reis, want dit vinden we allen al een geweldig idee en Van Oeveren vanzelf met zijn comfortabele bus, waar je op je stoel zit als thuis, alles bij elkaar weer fantastisch mooi. Fam. Van Dongen Fam. Schoonaard Mevrouw v. d Klooster In Winterberg waren grote sneeuwbuiten de laatste resten van een sneeuwrij- ke winter. Eenheid Elk jaar weer blijkt het mogelijk We waren er echt: op de Kahler Asten van 842 meter hoog. een uiltje te knappen, teneinde fris aan het diner te verschijnen. Luxe Het hotel zal gedurencle twee dagen een ideaal verblijfsoord blijken te zijn. Ruime kamers, van alle gemak ken voorzien, bieden de gasten een comfortabel verblijf. Ook de andere mogelijkheden: zwembad, sauna, so larium, bierkelder, hotelbar, lounche, biljart en kegelbaan dragen bij aan een prettig verblijf in een ruime mate van luxe. Een kleine dissonant ont stond tijdens het diner van de eerste dag. Door een plotselinge ziekte van de chef-kok moest die dag een andere kok invallen in die functie en dat re sulteerde in een maaltijd, waarbij niet iedereen een even gaar stuk vlees kreeg voorgeschoteld. Maar de vol gende dag bleek dat de hoteldirectie, nadat zij achteraf op deze "onvolko menheid buiten haar schuld" was ge wezen, meer dan bereid om de teleur stelling om te zetten in grote tevredenheid: De inmiddels weer ge nezen chefkok zorgde voor een culi nair hoogstandje tijdens het diner van de tweede dag. trum van het Sauerland: de plaats Winterberg. Allereerst wordt de gele genheid geboden om op eigen houtje kennis te maken met dat idyllische plaatsje, dat nog volop in de sneeuw verkeert. In het gezellige restaurant je: "Skihütte" wordt vervolgens* fèfep uitstekende lunch gebruikt. 63 cm sneeuw Na de lunch kwam één van de hoog tepunten van de reis naar Sauerland: een bezoek aan het hoogste gedeelte van het Sauer-land, met als hoogste top de berg Kahler Asten, waar nog 63 cm sneeuw lag. De grote mate van eenheid binnen de groep bleek al spoedig toen iemand begon met het gooien van een sneeuwbal. Binnen de kortste keren waren zo'n twintig Schouwen-Duivelanders op de hoog ste berg van het Sauerland verwik keld in een origineel en ouderwets geven om de Dom van Keulen te be zichtigen. De laatste stop werd vervolgens ge daan in Moergestel, waar in het restaurant "Breda's Welvaren" een voortreffelijk afscheidsdiner werd genuttigd. De wat langer durende rit van Keulen naar Moergestel werd verlicht met behulp van een quiz met een aantal vragen over de reis. Wina- res van de beschikbaar gestelde fles wijn werd daarbij mevrouw Van Dongen uit Westenschouwen. Ander half uur later werden de eerste Sauerland-gangers afgezet op de plaats waar zij drie dagen eerder wa ren opgestapt: meer dan voldaan en met drie erg plezierige en ontspan nende dagen achter de rug. Tekst en foto's Marien Kaat Het afgelopen weekeinde hebben bijna vijftig Schouwen-Duivelan ders de - voor het eerst driedaagse - busreis meegemaakt, die de Zierik zeesche Nieuwsbode in samenwer king met het touringearbedrijf Van Oeveren samenstelde en die de deel nemers meer dan in staat stelde om kennis te maken met het Westduitse middelgebergte van het Sauerland. Het komende weekeinde, van 20 tot 22 maart, zal een tweede en laatste groep van maar liefst bijna honderd personen dezelfde reis maken, ver deeld over twee bussen. Gestoeld op een ervaring van twee voorgaande reizen werd dit jaar be sloten om de lezersreis uit te smeren over drie in plaats van twee dagen. Het bleek opnieuw een schot in de roos: was het de beide voorgaande ja ren al duidelijk dat de gekozen for mule heel goed in de smaak viel, toch viel er nog iets te verbeteren. En dat had dan betrekking op de duur van de reis. Gebleken was namelijk dat een busreis van twee dagen toch een wat grote belasting betekende. De ene dag heen en de volgende dag te rug bleek de reislustigen te weinig ruimte te bieden om zich voldoende te kunnen ontspannen. De nieuwe opzet: drie dagen op weg als Schouwen-Duivelanders onder el kaar en ondergebracht in één van de voortreffelijke hotels van de keten van Dorint-hotels, gekoppeld aan het vervoer door middel van een zeer luxe touringcar naar een zeer be zienswaardig gebied, heeft al onmid dellijk bewezen opnieuw een goede keuze te zijn. Als het mogelijk zou zijn geweest dan had menig deelne mer het afgelopen weekeinde alvast weer geboekt voor de reis van vol gend jaar. Maar ja, daar was het nog wat te vroeg voor. om een groep deelnemers aan een reis, die elkaar niet of slechts opper vlakkig kent, binnen de kortste ke ren om te smeden tot een reisgezel schap dat uitzonderlijk goed met elkaar kan opschieten. Wanneer in de vroege ochtenduurtjes van de don derdagochtend, na het vertrek van Schouwen-Duiveland de slaap uit de oogjes is verdwenen en er in de bus enig leven in de brouwerij ontstaat begint, aanvankelijk schuchter, de eerste kennismaking onderling. Wan neer men in Kesteren heeft genoten van twee koppen van Neerlands volksdrank nummer één en de reis wordt voortgezet, is het ijs al volop gebroken. Tegen de tijd dat de lunch wordt genuttigd in het restaurant "Hemmer" in het plaatsje Werl in het voorland van het Sauerland, ziet men al duidelijk dat zich een eenheid ma- En dit waren ze allemaal. nifesteert. Men is in het buitenland, samen op weg om te gaan genieten van drie heerlijke dagen. En drie heerlijke dagen zijn het geworden. Debet daaraan zijn verschillende zaken. Alereerst en als voornaamste reden moet worden genoemd de on vermoeibare inzet van chauffeur/ reisleider Rinus van der Voorden. Geen moeite zal de man gedurende drie dagen teveel blijken te zijn om het zijn gasten naar de zin te maken. Voeg daarbij de voortdurende stroom van informatie en wetens waardigheden, die tijdens de ritten wordt gepresenteerd en waarmee het reizen - voor zover nodig - zeer wordt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5