Dames Mevo '80 lijden eerste thuisnederlaag na ongelukkige blessure Dieneke Bolle: 1-3 Weer zwaar snookerverlies Rinus Lems wint titel tweede klas bandstoten met neusje voorsprong op Piet Vijverberg NIEUmBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 maart 1986 Nr. 23899 13 Het keerpunt in de wedstrijd tussen Mevo '80 en Yum. Met een van pijn vertrokken gezicht ligt Dieneke Bolle op de vloer van sporthal Onderdak. Voor haar zit de wedstrijd er op. Een fikse knieblessure is haar deel. Alles bijeen komt de ziekenboeg weer aardig vol bij de Zierikzeese damesploeg. ZIERIKZEE - De damesploeg van volleybalvereniging Mevo '80 raakte zaterdag op een onfortuinlijke manier het ongeslagen thuisrecord kwijt. Het Poortugaalse Yum leek op verlies te worden gezet, toen Mevo '80 met 15-12, 11-6 aan de leiding kwam. Op dat moment beland de Dieneke Bolle kermend op de sporthalvloer, doordat zij haar knie verdraaide. Yum profiteerde onmiddellijk van de desorganisatie die tijdelijk in de Mevo '80 gelede ren optrad en trok in een keer door naar 11-14. Nog een keer krabbelde de thuisploeg naar 14-14, maar toen was het pleit beslecht. Via 14-16, 5-15 en 12-15 kwam de winst bij Yum terecht. De heren van Mevo '80 verloren kans loos met 3-0 bij Rowido in 's-Gravendeel. In de eerste set kwam Yum flitsend uit de startblokken. De ploeg uit Poortugaal kwam met 5-11 voor, maar had buiten de vechtlust van de thuis ploeg gerekend. In een ruk daverde Mevo '80 over de bezoeksters heen om de set keurig met 15-12 te winnen. Het duel tussen Mevo '80 en Yum was van belang voor de tweede plaats. De Zie rikzeese ploeg begon het duel met twee punten voorsprong op de be zoeksters. In Poortugaal was de eer ste confrontatie in een 2-2 gelijkspel geëindigd, een score die ook in Zie- rikzee tot tevredenheid zou hebben geleid. Mevo '80 ging in de tweede set door en leek de set op te gaan eisen tot bij 11-6 Dieneke Bolle geblesseerd moest afhaken. Met het verdwijnen van Dieneke Bolle kwam de da mesploeg zonder wisselspeelsters, omdat ook Lieske en Rian van de Vel de door een blessure en vakantie ab sent waren. Lydia Mol kwam hier door in eerste instantie al in de ploeg. Tweede blessure Via 11-14 en 14-14 leek Mevo '80 toch nog uitzichten te behouden op een tweede setzege en het beoogde gelijke spel. Twee goede acties van Corrie Boon leverden evenwel ook twee pun ten op, waardoor de set in Poortu- gaals bezit kwam: 14-16. De derde set begon gelijkopgaand. Bij 2-3 kreeg Mevo '80 met een nieu we tegenslag af te rekenen. Bij een verwoede poging een bal te retourne ren smakte Henny Kloet met het hoofd op de vloer en leek ook voor haar de wedstrijd voorbij. Doordat Mevo '80 evenwel in dat geval de strijd zou moeten staken vanwege een ondertal aan spelers, besloot Henny Kloet de strijd door te zetten. Yum profiteerde echter andermaal van de onzekerheid, die de Zierikzee se ploeg door de vervelende voorval len binnensloop. Ondanks twee time outs slaagde Mevo '80 er niet in om de juiste cadans weer te pakken te krij gen en ging de set via een regelmatig scorende Yum-ploeg andermaal ver loren: 5-15. Een absolute hoofdrol vertolkte de sober, maar gedegen spelende spelverdeelster Petra van Twaalfhoven. Zij nam een groot aan tal van de gescoorde punten voor haar rekening. In de vierde set dreigde aanvanke lijk hetzelfde scoreverloop te ont staan, toen Yum met 3-8 voorkwam. Toen echter herpakte Mevo '80 zich. Een goede opslagbeurt van Coby de Looff en een keurig functionerend blok van Wilma Jansen en Lydia Mol leverden vier punten op, waardoor' Mevo '80 weer in het spoor kwam: 7-8. Bij 10-10 kwam Mevo '80 voor het eerst naastzij via een keurige opslag beurt van Henny Kloet en even later leidde de thuisploeg zelfs met 12-11 door fraaie klappen van Mieke van der Post. Corrie Boon zorgde voor de gelijkmaker en Petra van Twaalfho ven eiste andermaal een hoofdrol op door uit de afsluitende opslagbeurt de nog drie resterende punten te sco ren: 12-15. Door de uitslag komen Yum en Mevo '80 nu op gelijke hoogte op zes punten van de ongenaakbare koploper Vovero. In de nog resterende vijf ronden gaan de twee ploegen knokken om de op p/'d-wedstrijden recht gevende tweede plaats. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak speelt de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal- kampioen Country Club woensdag avond 19 maart om tien voor half ne gen de eerste wedstrijd in het kader van het Zeeuws kampioenschap. Te genstander is Neptunus, de kam pioen van het rayon Kruiningen. Country Club en Neptunus ontmoe ten elkaar twee keer. De twee snookerteams, die in bowlingcentrum Renesse tegen elkaar speelden. Van links naar rechts de drie Renesse-spelers André Koot. Johan Theunisse en Martin Koot en de drie vertegenwoordigers van het Haagse Samonda Roel Rensman. Ton Eggink en Simon Whittle. Het Haagse drietal won afgetekend met 0-9. BURGH-HAAMSTEDE - Rinus Lems van biljartver eniging: Bommenede uit Zonnemaire eiste het afgelopen weekeinde de biljarttitel in de tweede klas bandstoten voor zich op, maar de Bruenaar had alle moeite van de wereld om zich de taaie concurrent Piet Vijverberg van het lijf te houden. Pas toen Vijverberg in zijn nabeurt van de slotpartij er niet in slaagde om de nog resterende elf caramboles te produceren kon Lems de felicitaties in ontvangst nemen. Een beter algemeen gemiddelde dan Vijverberg kon laten aantekenen besliste het spannende kampioenschap in zijn voordeel. Nederlagen Henk Reede leed in de eerste twee ronden nederlagen tegen Rinus Lems en Joop Koot, waarbij met name de tweede nederlaag hem geen goed zou doen. Na 42 beurten won Koot met 75-51, hetgeen de OKK-speler een dusdanig slecht partijgemiddelde opleverde, dat hij nog nauwelijks meer kansen had om het benodigde algemeen gemiddelde van 2,30 voor Rinus Lems werd in Burgh-Haamstede nipt kampioen in de tweede klas bandstoten van het district Schouwen-Duivelandin de finale bleef hij Piet Vijverberg enkele caramboles voor, waarna een beter algemeen gemiddelde de doorslag gaf ten faveure van de Bruse speler. RENESSE - In de tweede ronde van de landelijke snookercompetitie heeft het team van snookerclub Renesse opnieuw een zware 9-0 nederlaag geleden. In bowlingcentrum Renesse toonde Samonda uit Den Haag zich nu duidelijk te sterk. Martin Koot kwam in zijn eerste frame tegen Tbn Eggink nog het dichtst bij een zege, maar moest uit eindelijk toch met 24-37 zijn meerdere erkennen. In de tweede frame liet Eggink niets aan het toeval over en won overtuigend met 14-60 met ondermeer een beurt van 22 punten. De twee overwinningen bete kenden een 0-3 eindstand. Ook André Koot verloor met 0-3. Hij moest het op nemen tegen Roel Rensman. De eerste frame ging Opmerkelijk aan de districtsfinale was ongetwijfeld, dat drie van de acht eigenlijke finalisten te elfder ure moesten worden vervangen. Jaap van der Weijde, Henk Wielaard en Cees Hector bleven om uiteenlopende weg in restaurant 't Grote Zwijn in Burgh-Haamstede waar biljartver eniging Onder Vrienden als organisa tor optrad. De drie opengevallen plaatsen konden worden opgevuld met Piet Vijverberg, Henk Reede en Tonny van Beveren. Hun inbreng zou uiteindelijk zeer redelijk worden, want bv Phoenix-nestor Vijverberg deed tot en met de slotminuut mee in de strijd om het kampioenschap, ter wijl bv OKK-speler Tonny van Beve ren een geslaagde greep naar het tweede klasserschap deed, al gebeur de dat slechts met het klamme zweet in de handen. In zijn slotpartij tegen Jaap den Haan vocht Van Beveren meer tegen het scorebord dan tegen de speler van bv Witte van Haemste- de, waardoor zijn algemeen gemid delde van 2,44, waarmee hij de finale inging, nog zover afkalfde, dat hij slechts ternauwernood voldoende respijt overhield om het tweede klas serschap binnen te halen. Na 39 beur ten maakte Van Beveren de 75 caram boles vol, waardoor hij driehonderdste aan algemeen gemid delde overhield. Drie beurten meer zouden zijn missie hebben doen mislukken. Tijdens de finale in de derde klas, enkele weken eerder, bleef Van Beveren op 2,11 steken, nu kwam hij uit op 2,33. Met negen wedstrijdpunten eindigde hij als der de op slechts een punt-van zijn twee voorgangers. Een slechte toer- nooistart met nederlagen tegen Hans Berrevoets en Piet Vijverberg verij delde dat de OKK-speler nog een se rieus kanshebber op de toernooi winst werd. Goede start Veel beter ging Piet Vijverberg van start. Drie ronden lang bleef hij over winningen vergaren, vooraleer Henk Reede hem een halt toeriep door in een marathonpartij van 39 beurten met 75-72 aan het langste eind te trek ken. Door dat verlies kwam Rinus Lems weer op gelijke hoogte met de Phoenix-speler. Lems liep in de derde ronde tegen zijn eerste verlies aan. Hij kwam een enkele carambole te kort tegen Tonny van Bevei'en. Na vijf ronden leidden Rinus Lems cn Piet Vijverberg samen met ieder acht wedstrijdpunten, maar de Bommenede-speler leverde zijn vijf partijen met een aanzienlijk beter al gemeen gemiddelde af dan zijn wat nonchalant acterende tegenstrever. Lems had met een algemeen gemid delde van 3,63 zelfs serieuze uitzich ten op promotie naar de eerste klas. Vijverberg noteerde op dat moment 2,46, hetgeen voor een belangrijk deel tot stand kwam via een uitste kende vijfde ronde, waarin hij in ze ventien beurten Joop Koot van de ta fel veegde. Lems probeerde met man en macht om een nog korter optreden te realiseren, maar bleef drie keer op achttien beurten steken. Het fraaie optreden van Piet Vij verberg tegen Koot toonde aan, dat de Ouwerkerker wel degelijk een se rieus opponent had kunnen zijn, maar zijn spelstijl brengt met zich mee, dat ook lange partijen herhaal delijk voorkomen. ,,Na drie slechte partijen moest er nu maar weer eens iets aparts komen", argumenteerde de immer goedlachse Ouwerkerker na zijn korte, maar hevige optreden tegen Koot, die in de zeventien beur ten tot 36 caramboles kwam en daar mee meteen moest afhaken in de race om het kampioenschap. Na vier ron den had de Onder Vrienden-speler slechts een punt achterstand op de leidende tandem Lems/Vijverberg. Na overwinningen tegen Jaap den Haan en Henk Reede struikelde Koot over zijn clubgenoot Hans Berre voets: 75-56 na 28 beurten. In de vier de ronde kwamen Joop Koot en Tbn- ny van Beveren remise overeen. De ranglijst onderging overigens gedu rende het toernooi doorlopend wijzi gingen, hetgeen aantoont, dat de meeste spelers elkaar bijzonder wei nig ontliepen. Na de vijfde ronde kwam zelfs Henk Reede zich nog mengen in de schermutselingen om de districtstitel. met 16-56 naar de initiatiefnemer van de nationale- snookercompetitie, waarna Koot ook de tweede fra me opgaf, toen hij met nog drie ballen te gaan geen heil maar zag in een verder optreden. Rensman leid de toen met 11-46. Meer dan 29-46 zat er toen niet meer in. continuering van het tweede klasser schap te halen. In de openingsronde trof Reede het slecht, dat hij van Rinus Lems de hoogste serie van het toernooi aange boden kreeg. In een beurt vergaarde de Bommenede-speler 28 carambo les, hetgeen de basis betekende voor de slechts nipte 75-62 zege na 22 beur ten. Na de twee nederlagen herstelde Reede zich nadrukkelijk door achter eenvolgens te winnen van Ger Monster, Piet Vijverberg en Jaap den Haan. Na vijf ronden voerden Lems en Vijverberg de ranglijst aan met ie der acht punten, op twee punten ge volgd door Henk Reede, terwijl Joop Koot en Tonny van Beveren drie pun ten minder verzamelden. In de zesde en voorlaatste ronde kwam er weer een fikse wijziging. Piet Vijverberg pakte zijn vijfde zege door Hans Ber revoets na 35 beurten terug te wijzen, maar Rinus Lems liep tegen zijn tweede nederlaag aan. Joop Koot won met 75-59, maar had daarvoor wel 39 beurten nodig. Door die fikse partijlengte kreeg het algemeen ge middelde van Lems een dusdanige dreun, dat meteen de kansen op pro motie ook verkeken waren. Van 3,63 zakte hij in een keer naar 3,04, het geen inhield, dat hij in de slotronde in drie beurten de 75 caramboles bij elkaar zou moeten spelen om alsnog boven de promotiegrens van 3,50 te komen, hetgeen vanzelfsprekend een utopie was. Tonny van Beveren en Joop Koot Tonny van Beveren kwam als inval ler in het toernooi met als enige be doeling om alsnog te promoveren naar de tweede klas, nadat hij daar toe in de finale van de derde klas net niet in geslaagd was. Met het klam me zweet in de handen slaagde hij net. reeds 25 caramboles op het bord, ter wijl Vijverberg nog immer niet ge scoord had. Tot en met de zevende beurt bleef die fikse marge bestaan (37-14), maar toen stokte het ritme van de Bruenaar. Een serie van drie nullen en even later nog eens een se rie van vijf poedels stelden Piet Vij verberg in staat om dichterbij te ko men, maar ook de Ouwerkerker produceerde niet zo snel, dat hij echt kon profiteren van de inzinking van zijn opponent. Toch achterhaalde hij Lems, maar toen was de partij inmid dels 27 beurten ver: 64-64. Op dat mo ment herpakte Lems zich evenwel net. Een serie van negen bracht de meet in beeld en in de volgende beurt was het pleit beslecht. In de nabeurt bleef Vijverberg op 64 steken. Eerder wonnen Joop Koot, Henk Reede en Tonny van Beveren tijdens hun laat ste optreden,.«waarbij de. geslaagde boekten weliswaar overwinninggreep naar promotie van Tonny van respectievelijk Henk Reede en Rinus Lems, maar doordat Piet Vijverberg zijn optreden winnend afsloot, waren er voor hen geen titelkansen meer. Die bleven er alleen nog voor koplo per Vijverberg en Rinus Lems, waar bij de Ouwerkerker voldoende had aan een remise, terwijl Lems zich ge steund wist door een aanzienlijk be ter algemeen gemiddelde en hij dus bij partijwinst kampioen zou zijn. Lems startte het finaleoptreden bij zonder sterk. Na vier beurten had hij Beveren. Ger Monster zakte in zijn slotoptreden naar 2,294, hetgeen hem op de valreep een halve degradatie opleverde. Ook Joop Koot, Jaap den Haan, Hans Berrevoets en Henk Ree de overkwam dit. Voor Koot had het geen gevolgen, omdat hij tijdens de voorwedstrijden wel hoog genoeg uit: kwam, terwijl het voor Jaap den Haan de definitieve degradatie naai de derde klas betekende, omdat hij ook tijdens het vorige seizoen een halve degradatie kreeg. De eindstand van het geslaagde districtskampioenschap in de tweede klas bandstoten ziet er als volgt uit (achtereenvolgens het aantal gescoorde caram boles, het daartoe benodigde aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde, de hoogste serie en het aantal wedstrijdpunten): Rinus Lems, bv Bommenede 508 171 4,17 2,97 28 10 Piet Vijverberg, bv Phoenix 511 215 4,41 2,37 21 10 Tonny van Beveren, bv OKK 479 205 3,57 2,33 15 9 467 232 2,42 2,01 10 9 Henk Reede, bv OKK 472 211 3,12 2,23 13 8 Ger Monster, bv DOS 429 187 2,55 2,29 16 4 Hans Berrevoets, bv OV 411 201 2,68 2,04 14 4 Jaap den Haan, bv WvH 417 220 2,78 1,89 14 2 Johan Theunisse moest het i emen tegen de enige Engelsman in het gezelschap, bimon Wittle bood hem geen schijn van kans, getuige de 11-51 en 10-68 scores met in de tweede frame een score van 32 punten in een beurt, de hoogste van het nog prille competitiege- beuren. Ook hier al metal een 0-3 eindstand voor de Haagse ploeg, die hiermee op vier punten komt na de 3-6 zege bij het Rotterdamse Weena in de openings ronde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13