Drie districts- en zes Zeeuwse turntitels voor Delta Sport tijdens sterkbezette wedstrijd Anton Hanse gekozen tot voorzitter Zeeuwse afdeling van de KNF Succes voor Laurice Boonman en Vident Zwemvereniging Onderdak vergadert op 15 april SV Duiveland bereikt met twee teams turnfinales Eilandelijke jeugd goed op dreef tijdens triathlon John Vermeule winnaar halve marathon ZIERIKZEE - Voor het eerst sinds jaren stond Ajax zondag bij het verlaten van het PSV-stadion niet met lege handen. Dankzij een late treffer van de alweer scorende Marco van Basten eindigde het topduel in de lichtstad met een gelijkspel. Maar de 1-1 heeft de spanning in de competitie niet teruggebracht. Integendeel. Ajax mag in de resterende dertien competitie-wedstrijden stunten wat het wil, als de pl.oeg van Hans Kraay het verstandig aan blijft doen, is er nauwelijks een kans dat de Amsterdammers de achterstand nog wegwerken. Door op zeker te spelen verloor Johan Cruijff op die manier veel. Nederlands enige niet-gediplomeerde praktijkman liet topscorer Marco van Basten een rol spelen op het middenveld, waarbij hij aanvankelijk het duo Op- hof/Bosman verkoos boven Spelbos/Vanenburg. Vanuit de eigen rijen kwam PSV door Gullit, Gerets, Heintze en Lokhof veel dreigender op dan het behoudend spelende Ajax, dat alleen in Arnold Mühren een be kwame aangever had. Toch was het Ajax, dat het eerst scoorde. Scheidsrechter Keizer keurde evenwel de treffer van Bos man wegens duwen af. Vlak voor rust kreeg een treffer van Valke na een vrije schop van Lokhof wel de arbitrale instemming. Het stroeve verweer van Ajax noopte Cruijff tot ingrijpen. Hij zette alsnog Spelbos/Vanenburg in. De bal be landde weliswaar nog een keer op de doellijn achter de uitlopende Menzo, maar acht minuten voor tijd had de eindelijk naar voren gestuurde Van Basten dan toch succes: 1-1. Feyenoord maakte zich door een overwinning met 3-1 bij de Go Ahead Eagles op Ajax uit de vol gerspositie te verdrijven. De Rot terdammers profiteerden van de Deventer aanvalslust en sloegen toe als de achterhoede van de thuisclub wijd open stond. Nadat Eriksen en Rep op die manier voor 0-2 hadden gezorgd, gingen de ade laars er met wat meer overleg te genaan. Het resulteerde in een te gentreffer van Boerebach. Maar het vuurtje doofde snel, toen Tu- lar de doorgebroken Troost neer legde en Eriksen vanaf de stip raak schoot: 1-3. Groot gat Achter het leidende trio is een groot gat gevallen. Den Bosch ver knoeide het voor zichzelf door in Venlo met 1-3 te verliezen van VW. Den Bosch werkte er slechts een half uur voor. Het kwam in die periode met 1-0 voor door een doelpunt van Gillhaus. Corbijn (voor rust) en Ringels en Verlijs- donk erna maakten met doelpun ten duidelijk, dat ook in voetbal het: wie niet werkt, zal niet eten nog altijd opgaat. De resultaten van de ontmoetin gen Groningen-Fortuna (3-0) en Roda JC-Utrecht (3-3) hielpen mee de middenmoot breed te houden. De Utrecht-aanhang verliet Kerk- rade met opgeheven hoofd. Een niet meer verwachte treffer van De Kruyk twee minuten voor het einde, zorgde alsnog voor een ge lijkspel. De andere doelpunten waren van Gorter (tweemaal waarvan een uit een strafschop) en Van de Ven voor Roda en van Van Loen en Kruys voor Utrecht. Bij Groningen nam Van Dijk twee treffers voor zijn rekening. De derde kwam van Houtman. AZ'67 sloot bij dat rijtje middenstan ders aan door zaterdag met 1-0 te winnen van FC Twente. Het enige doelpunt was afkomstig van Nor tan. Onderaan de ranglijst ging het dit weekeinde heel wat spannen der toe. MW en Excelsior werk ten zich naar voren door overwin ningen op respectievelijk Sparta (4-2) en NEC (3-0). Heracles bleef weliswaar hekkesluiter, doch pak te thuis tegen Haarlem een punt mee (2-2). Excelsior speelde met een overgave alsof men het degra datiespook recht in het gezicht had gezien. NEC verweerde zich slapjes, maar raakte na treffers van Waslander en Jalink nogal geïrriteerd. Trainer Popovics voorkwam erger. Eerst stuurde hij de buiten zinnen geraakte Van Zinnen naar de kleedkamer. In de slotfase stelde hij zich op tussen zijn doelman Brookhuis en scheidsrechter Mulder, toen eerst genoemde de laatste te lijf wilde. Door zijn ingrijpen kwam Brook huis er vanaf met een gele kaart en een strafschop. Daaruit maakte Raeven 3-0. MVV schiep zich zaterdagavond lucht door alerter te reageren dan Sparta, dat in Maastricht het over zicht kwijtraakte en vergat de lan ge Smeets te schaduwen. De Maastrichtse aanvaller profiteer de tweemaal (1-0 en 3-1) en bedien de Busk (2-0) en Quaden (4-2). Tik tak en Van Gaal hielden voor Sparta de schade beperkt, Haar lem nam in Almelo tegen Heracles het eerste en het laatste doelpunt voor zijn rekening (door Collewijn en Masefield), daar tussenin scoorde Schepers tweemaal. De 2- 2 kwam tot stand uit een straf schop, die scheidsrechter Bakker gaf na een nogal onschuldige over treding van Heracles-doelman Tukker ten opzichte van Keur. Eredivisie Roda JC-FC Utrecht 3-3; Heracles-Haarlem 2-2; FC VVV- FC Den Bosch 3-1; FC Groningen- Fortuna S 3-0; PSV-Ajax 1-1; AZ'67-FC Twente 1-0; MVV- Sparta 4-2; Excelsior-NEC 3-0; Go Ahead Eagles-Feyenoord 1-3. PSV 21 18 2 1 38 64-12 Ajax 22 17 1 4 35 88-23 Feyenoord 21 15 2 4 32 50-27 Den Bosch 22 10 6 6 26 35-22 Fortuna S 21 9 6 6 24 32-29 Roda JC 22 10 4 8 24 50-36 Groningen 22 10 4 8 24 32-29 Utrecht 20 9 4 7 22 28-25 Sparta 21 6 8 7 20 30-42 GA Eagles 22 8 3 11 19 29-41 Haarlem 20 7 4 9 18 33-35 VW 21 8 2 11 18 27-40 AZ'67 21 6 6 9 18 23-43 FC Twente 20 5 6 9 16 18-39 MVV 21 4 6 11 14 25-41 Excelsior 22 5 3 14 13 23-38 NEC 21 4 3 14 11 19-46 Heracles 22 3 4 15 10 21-59 Eerste divisie NAC-Wageningen 3-0; SVV- Volendam 2-4; De Graafschap- Veendam 2-0; Heerenveen- Eindhoven 2-1; RKC-Helmond Sport 3-1; Telstar-Willem II 0-2; Vitesse-Cambuur 1-0; DS'79-PEC Zwolle 1-2; RBC-FC Den Haag 0-1. Den Haag 20 16 4 0 36 49-16 PEC Zwolle 20 13 4 3 30 40-14 Willem II 21 12 5 4 29 47-31 RKC 20 11 5 4 27 38-24 Telstar 21 8 7 6 23 26-29 NAC 19 8 6 5 22 36-29 Volendam 20 8 6 6 22 36-34 Graafschap 21 7 8 6 22 41-36 Helmond Sp 21 8 4 9 20 33-31 Veendam 18 7 5 6 19 24-19 SW 21 6 7 8 19 35-41 Wageningen 20 7 4 9 18 29-34 Vitesse 20 4 7 9 15 22-36 Eindhoven 20 6 3 11 15 21-38 Emmen 19 4 6 9 14 15-25 RBC 20 4 6 10 14 25-33 Heerenveen 19 3 6 10 12 20-33 Cambuur 19 1 9 9 11 14-29 DS'79 17 2 4 11 8 16-35 FC Den Haag eerste periodekam pioen, Willem II tweede periode kampioen. EINDHOVEN - Tijdens de districtskampioenschappen in Eindhoven behaalden de Delta Sport-turnsters Vera van den Beemt, Sandra de Keijzer en Monique Slootma ker districtstitels. In de strijd om de Zeeuwse kampioen schappen, die gelijktijdig werden afgewerkt, werd nog nadrukkelijker onderstreept hoe oppermachtig Delta Sport in Zeeland is. In zes klassen kwam de Zeeuwse ti tel bij vertegenwoordigsters van de Zierikzeese vereni ging terecht, die overigens al geen specifiek Zierikzeese vereniging meer blijkt te zijn. Slechts een van de negen behaalde titels was voor een Zierikzeese. De Nieuwer- kerkse zussen Linda en Monique Slootmaker behaalden drie titels, Sandra de Keijzer uit Bruinisse werd twee voudig kampioene en de overige drie titels kwamen bij de Prinsenbeekse turnsters Vera van den Beemt en Mi reille Lemaire. Kleine Monique Slootmaker zorgde in Eindhoven voor een fikse verrassing door in klasse IVA de districtsturntitel te veroveren in een veld van ruim vijf tig turnsters. En passant streek zij ook het Zeeuws kampioenschap op. ZIERIKZEE - Laurice Boonman is met zijn paard Vident doorgedron gen tot de Zeeuwse springtop. Tijdens selectiewedstrijden plaats te De Schouwse Ruiter zich voor de nationale indoorkampioenschappen springen, die op 22 maart in Ermelo worden afgewerkt. Laurice Boonman en Vident komen uit in de Z-klasse. ZIERIKZEE De Zierikzeese zwemsportvereniging Onderdak houdt op dinsdag 15 april dc leden vergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. De vergadering begint om half acht. De vergadering is voor alle leden en ook dc ouders van jeugdleden zijn welkom. Na de opening door voorzitter Wil lem Kort komen eventuele medede lingen en ingekomen stukken aan dc orde. gevolgd door dc notulen van de vorige ledenvergadering, alsmede het jaarverslag van de secretaresse en de penningmeesteresse. Ook doet de kascommissie zijn verslag. Vervol gens worden de begroting en de con tributies vastgesteld. Het jaarverslag van de overige commissies, dc be stuursverkiezing en de rondvraag ko men aan de orde, vooraleer de voor zitter de vergadering afrondt. WENEN - Een groot gedeelte uit de persoonlijke dossiers van Kurt Wald- heim, de voormalige secretaris generaal van de VN, is verdwenen uit het kantoor van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Oostenrijk, waar Waldheim lange tijd heeft ge werkt. OOSTERLAND - In de Oostcrland- se sporthal werden het afgelopen weekeinde de halve finales van de verenigingswedstrijden van de Zeeuws-Brabantse Turnkring afge werkt. De organiserende vereniging SV Duiveland boekte fraaie succes sen door met twee teams een finale plaats af te dwingen. De finales wor den op 19 april in Tcrneuzen afgewerkt. In de categorie El bereikte de ploeg bestaande uit Wilco Niekerk, Björn Scharnier. Arnold dc Vlieger en Pa trick Stouten een zesde plaats met 217.00 punten, waarmee er goede fi nalevooruitzichten zijn. In de catego rie F1 bereikten Jaco Niekerk. San- der van Marion, Mark dc Haan en Michel Stouten met 208.95 punten dc finale. In categorie El komen naast Duive land ook Oranje Nassau I en 2. Ast row 1 en 2, MTV '69, VTV, Thor, Sparta 1 en 2, DIO en Alpha in de fi nale uit. In F1 wordt Duiveland ver gezeld door Volharding, MTV '69 1 on 2. DIO en Sparta. In E2 komt VTV uit, in GI zijn dat Oranje Nassau en Sparta en in Hl Thor en Oranje Nas sau. Een bijzonder fraaie dubbel was er voor Monique Slootmaker in de klas se IVA. De kleine Nieuwerkerkse moest het in haar klasse opnemen te gen 53 concurrenten en kwam glo rieus uit de strijd met een grote voor sprong. Uiterst verrassend was in deze klasse zeker ook, dat de tweede plaats naar *MTV-turnster Manuela van de Mast'ging. Dé Middelburgse moest overigêns wel 1.45 punt toege ven op de Delta Sport-winnares, maar haar succes toont wel aan, dat MTV in opkomst is. De hoofdstedelij ke vereniging had ook nog turnsters op de tiende, twaalfde en dertiende plaats. Monique Slootmaker toonde zich de beste op de onderdelen brug en vrije oefening. Op het eerste on derdeel, de sprong, eindigde de Nieu werkerkse achter Wyke Karten, Eva Peeters en Marjan Jonker als vierde met een score van 4.65 punten. De vier koploopsters ontliepen elkaar steeds 0.05 punt. Manuela van de Mast moest bij de sprong zoveel toe geven, dat zij toen eigenlijk reeds kansloos was voor de titel. Zij kwam uit op 3.50 punten. Na het tweede on derdeel kwam Monique Slootmaker reeds aan de leiding, doordat de brugoefening haar 5.85 punten ople verde. Manuela van de Mast bleef als enige via 5.50 punten bij haar in de buurt en in het algemeen klassement handhaafde Wyke Karten zich aardig met een score van 5.00 punten. Linda den Hartog klom naar de derde plaats met 5.40 punten als waarde ring. Klasse apart Bij de balkoefening toonden Manu ela van de Mast en Monique Slootma ker hun klasse. De Middelburgse scoorde zelfs 6.00 punten, tweetiende punt meer dan haar Schouwen- Duivelandse concurrente. Met uitzon dering van Naomi Hoidsieck, die op dc eerste twee toestellen niet in het stuk voorkwam, verspeelden alle turnsters meer dan anderhalve punt. Het vierde onderdeel, de vrije oefe ning, leverde Monique Slootmaker andermaal een toestclzcge op. Als enige kwam zij boven de vijf punten uit: 5.10 punten. Manuela van dc Mast moest 0.15 punt toegeven, Eva Peeters en Linda den Hartog beiden 0.35 punt. In deze volgorde eindigden zij ook in dc eindklassering. Moni que Slootmaker scoorde totaal 21,40 punten, Manuela van de Mast verza melde 19.95 punten en Bato-turnster Eva Peeters was goed voor 18.75 pun ten. 0.05 punt meer dan Linda den Hartog van Tonido. Het dubbele kampioenschap is voor Monique Slootmaker ongetwijfeld een fikse opsteker voor dc gestaag naderende gym grand prix-toernooien. Haar successen tonen ook aan, dat de zege tocht van Delta Sport ook landelijk nog lang niet ten einde is. In de klasse IIIA waren er geen ere plaatsen weggelegd voor Ernani de Boer en Cindy Buijs. Zij verloren bei den op brug en balk te veel om aan sluiting te houden met de besten. Op sprong en bij de vrije oefening lever den zij evenwel prestaties af, die er zijn mochten. Bij dè vrije oefening kwam Ernani de Boer zelfs met de hoogste waardering van allen uit de bus. Haar score van 6.00 punten was 1.80 punt beter dan die van districts kampioene Lisa Sondaar van Tonido, terwijl Zeeuws kampioene Frangoise Minderhoud van het Middelburgse MTV 1.35 punt moest toegeven. Cindy Puijs scoorde 4.55 punten. Lisa Son daar werd districtskampioene met 19.50 punten, waarmee zij zestiende punt voorbleef op Esther Kok van Bato. Frangoise Minderhoud eindig de als vierde met 18.10 punten, het geen haar het Zeeuws kampioen schap opleverde. Ernani de Boer werd met 16.55 punten zevende, Cin dy Buijs kwam met 15.65 punten op de tiende plaats. Beide turnsters lij ken, gezien de resultaten op eerdere wedstrijden, in staat om nog enkele plaatsjes op te schuiven. Tweede plaats In de klasse IIA eindigde Linda Slootmaker op de tweede plaats, on danks toesteloverwinningen op de balk en aan de brug. Zij verloor op de vrije oefening iets te veel om zich naast de Zeeuwse titel ook nog te ver zekeren van het districtskampioen schap. In de totaalklassering moest de Nieuwerkerkse uiteindelijk 0.55 punt toegeven op Sylvia Smal van Bato. terwijl zij op dc vrije oefening een achterstand opliep van 1.10 punt, hetgeen haar nederlaag verklaart. Aan de brug scoorde Linda Sloot maker 6.85 punten, een score die al leen benaderd werd door Morena Vis je van GV DOS, die tot 6.70 kwam. Op de balk kwam dc Nieuwerkerkse als enige boven de zes punten. Met 6.05 punten scoorde zij 0.15 punt meer dan districtskampiocne Sylvia Smal. Patricia Tang van Tonido be zette hier de derde plaats met 5.30 punten, hetgeen reeds een fikse mar ge betekende. Op dc sprong werden over de hele linie goede prestaties ge leverd met een hoogste score van 7.85 punten voor Monique Mocn van HGV. Linda Slootmaker kwam een kwart punt lager uit. Haar notering van 5.35 punten bracht haar op de vrije oefening slechts in dc midden moot van het deelnemersveld en kostte haar de districtstitel. Het Zeeuws kampioenschap vergoedde het verlies enigszins. Ook hier geldt evenwel, dat de Delta Spurt-turnster bij eerdere gelegenheden aantoonde heter te kunnen, zodat een revanche er hij volgende wedstrijden zeker in zit. In klasse IIB draaide Wendy van der Velde een ongelukkige wedstrijd, mede veroorzaakt door een blessure. Onder normale doen moet zij in staat geacht worden hoger te kunnen eindi gen dan de twaalfde plaats, die er nu uit kwam rollen. Met 20.05 punten moest de Bruse turnster bijna vijf punten toegeven op districtskampi ocne Anke Ydema van Odin, terwijl Zeeuws kampioene Nicole van der Have van het Goese Volharding haar 3.75 punten voorbleef. Edith Houmes van MTV scoorde 22.35 punten. In klasse IA vocht Mireille Lemaire een zeer spannend gevecht uit met Chan- tal Bruijn van het Haarlemse Bato, dat zij uiteindelijk met een verschil van 0.35 punt verloor. Mireille Lemai re bleef de Haarlemse voor aan de brug en op de balk, maar moest haar meerdere erkennen op de twee ande re onderdelen. Het duo was superieur in de klas: 32.55 punten voor Chantal Bruijn en 32.20 punten voor Mireille Lemaire. De Delta Sportster turnde op sprong voor het eerst de gehurkte tsukuhara, die haar 8.10 punten ople verde. Zij behaalde ruim de Zeeuwse titel. Dubbele zege Dubbele zeges waren er ook voor Sandra de Keijzer in klasse IB en Vera van den Beemt in de juniorklas se. Beide Delta Sportsters moesten ook een verbeten duel uitvechten, maar beslisten de kamp wel in hun voordeel. Sandra de Keijzer kwam uitstekend voor de dag op de sprong, maar liet op de overige onderdelen nogal wat steekjes vallen. Zij werd uiteindelijk districtskam pioen, omdat haar directe concurren te Sherida de Meza van Tonido een erg matige vrije oefening afleverde. Het onderlinge verschil van twee vol le punten óp dit onderdeel ten faveu re van Sandra de Keijzer was net vol doende voor de nipte winst. De Delta Sport-turnster kwam uit op 28.90 punten, slechts 0.15 punt meer dan Sherida de Meza. Een keurige vijfde plaats was er ook voor Monique Raaijmakers. In het Zeeuwse klasse ment pakte zij de tweede plaats. In de juniorklasse kwamen elf van de veertien turnsters op sprong op een score van acht of meer. Kampioene Vera van den Beemt scoorde 8.30 pun ten, clubgenote Irene Buijs, die uit eindelijk op de derde plaats zou ein digen in het totaalklassement bleef op 7.95 punten steken. De hoogste waardering ging naar Sheila Noorda- nus van De Halter met 8.75 punten. Zij bleef voortdurend in het spoor van Vera van den Beemt, maar moest haar tenslotte toch laten gaan, door dat de Delta Sport-turnster zowel op de balk als bij de vrije oefening de hoogste score afleverde. Vera van den Beemt stak de districtstitel en het Zeeuws kampioenschap op zak met een totaal van 32.10 punten, viertien de punt meer dan Sheila Noordanus en 1.80 punt meer dan Irene Buijs. In de pré-olympische klasse werd Delta Sport voortreffelijk vertegen woordigd door Nynke Botterweg. Zij eindigde na een knappe wedstrijd als tweede op 1.60 punt van districts kampioene Suzanne Beerepoot van K&V. Zij maakt deel uit van de natio nale turnselectie en had haar handen meer dan vol om zich de Zierikzeese van het lijf te houden. Op de sprong moest Suzanne Beerepoot haar meer dere erkennen in Nynke Botterweg, die voor haar twee sprongen 8.80 pun ten kreeg toebedeeld. Op de balk was het onderlinge verschil slechts 0.15 punt in het voordeel van de selectie turnster. Iets groter waren de marges aan de brug en bij de vrije oefening. Op dit laatste onderdeel realiseerde Suzanne Beerepoot de hoogste score van de hele wedstrijd door de enige negen voor zich op te eisen (9.10 pun ten). Nynke Botterweg kwam uit op het respectabele totaal van 8.30 pun ten. De vierkamp leverde Suzanne Beerepoot 34.95 punten op, terwijl Zeeuws kampioen Nynke Botterweg uitkwam op 33.35 punten. MANAGUA - Negen leden van het Amerikaanse congres hebben in Ni caragua gesproken met regering en oppositie. De Amerikaanse afgevaar digden kwamen naar Nicaragua om zich te oriënteren in verband met het voorstel van president Reagan om de anti-sandinistische rebellen 100 mil joen dollar, ruim 250 miljoen gulden, humanitaire en militaire steun te ver lenen. KAMPERLAND - Op het terrein van recreatiecentrum De Roompot in Kamperland werd het afgelopen weekeinde een jeugd-triathlon afge werkt, waaraan ook een aantal Schouwen-Duivelandse atleten deel nam. Een overwinning zat er in de di verse klassen niet in, maar de eilan delijke vertegenwoordigers pakten wel drie tweede plaatsen. In de leeftijdsklasse van tien en elf jaar bij de jongens eindigde Ronald Witzenburg uit Bruinisse als tweede in 17.44 minuten, waarmee hij 32 se conden meer nodig had dan winnaar Arnold Raadtgeve uit Wemeldinge. Ralph Gerards uit Zierikzee had 20.01 minuten nodig en eindigde als zesde, terwijl zijn plaatsgenoot Leo Jonker finishte na 22.04 minuten als vijftiende. Er moest in deze categorie 160 meter worden gezwommen, drie kilometer gefietst en 700 meter gelo pen. Bij de jongens van twaalf en der tien jaar ging de overwinning naar Walter Houtzager uit Vlissingen. Hij had 24.05 minuten nodig voor 200 me ter zwemmen, zes kilometer fietsen en 700 meter lopen. Erwin Gerards uit Zierikzee eindigde als vierde met een achterstand van 1.10 minuut. Ralph Koper, eveneens uit Zierikzee verbruikte 28.05 minuten. Bij de meisjes van veertien en vijf tien jaar pakte Karin van Gils uit Ka- pelle de overwinning. Voor de 240 me ter zwemmen, zes kilometer fietsen en twee kilometer lopen had zij 30.43 minuten nodig. Edith Gerards uit Zierikzee eindigde als keurige twee de in 32.32 minuten. Ook bij de jon gens in deze leeftijdsgroep een twee de plaats voor een Schouwen-Duive landse vertegenwoordiger. Gerard Keizer uit Goes werd winnaar in 27.21 minuten en hij werd op tien se conden gevolgd door Hans Branden- barg uit Zierikzee. In 28.46 minuten eindigde Danny Duinhouwer uit Zon- nemaire als vierde en het Scharen- dijkse duo Serge Verschuur en Ri chard Bevelander klasseerde zich als respectievelijk elfde en veertiende in 32.00 minuten en 32.33 minuten. KAMPERLAND - In de omgeving van Kamperland werd John Vermeu le van het Middelburgse Dynamo '70 winnaar van een twintig kilometer loop. Hij toonde zich nipt de sterkste in een veld van 119 lopers. De Middel burger noteerde 1.04.35,3 uur en kwam ruim vier seconden voor de Belg Dirk van der Hertem over de meet. Een andere Belg, Alain de Boeck klasseerde zich als derde met een ach terstand van ruim tien seconden, di rect gevolgd door Kim Reijnierse, evenals Vermeule lid van Dynamo '70. Beste Delta Sport-vertegenwoor- diger werd Dorus Breidenbach uit Brouwershaven. Hij eindigde als veertigste in 1.17.10 uur. Adrie Ge rards uit Zierikzee kwam twee plaat sen verderop terecht in 1.17.35 uur. Martien Moermond pakte de 79e posi tie in 1.24.06 uur. Delta Sport-veteraan Ad Bouwens werd 95e in 1.29.55 uur. In het vetera- nenklassement kwam hij op positie twintig. Jan Kloet werd 27e veteraan in 1.42.17 uur. Het was de laatste keer, dat deze halve marathon werd verlo pen. Het volgend jaar wordt hiervoor in de plaats de Zeeland-marathon af gewerkt. Deze gaat van start bij Co- lijnsplaat en gaat via de Zeelandbrug en Zierikzee over Schouwen- Duiveland naar de Stormvloedke ring, die overschreden wordt om dan in Kamperland te finishen. ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse algemene ver gadering van de Zeeuwse provinciale bond van de Koninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigingen werd Anton Hanse uit Kerkwerve gekozen tot de nieuwe voorzitter als opvolger van Jan Munters, die ruim veertig jaar als bestuurder binnen de KNF werkzaam was. Dc voorzitter van iedere provinciale bond van de KNF heeft als zoda nig ook zitting in hel hoofdbestuur van de KNF in Ermelo. Anton Hanse is zeker geen onbekende in de regio en daarbuiten. Hanse is reeds een aantal jaren voorzitter van Dc Schouwse Ruiters uit Dreischor. Hij was tevens als technisch adviseur al werkzaam in het provinciale bonds- bestuur. Ook verzorgt hij andere werkzaamheden op KNF-gebied. Dc Zeeuwse clubs brachten in totaal 391 stemmen uit, waarvan er 366 op Hanse werden uitgebracht. De Kerkwcrvenaar was door het provinciale bestuur voorgedragen. De nieuwe voorzitter aanvaardde zijn nieuwe functie met dank voor het gestelde vertrouwen. De vertrekkende voorzitter Jan Munters werd door de vergadering benoemd tot erelid. Vice-voorzittcr Cysouw over handigde hem twee geschenken, terwijl hij een bloemetje in petto had voor mevrouw Munters. Vervolgens namen alle leden persoonlijk af scheid van het nieuwe erelid. Anton Hanse is de hoogstgeplaatste per soonlijkheid geworden in dc KNF in Zeeland. Dc voorzitter van dc lan delijke KNF jonkheer mr O. L J. van Nispen tot Scvenaer wenste Hanse geluk met zijn benoeming en sprak zijn vertrouwen uit in de nieuwe functionaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6