n DFS legt De Meeuwen in tweede helft danig aan banden (3-0) en verlaat laatste positie weer Nog niet ontdooid ZSC lijdt pijnlijke 1-4 nederlaag en is nu ernstig in de problemen Mevo bij Wolphaartsdijk naar verdiende 1-2 zege, ondanks zwakke periode Gehavend WIK moet zich tevreden stellen met 0-0 gelijkspel SKNWK verzuimt overwicht te benutten en verliest Zonnemaire halverwege op rozen tegen hekkesluiter ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 maart 1986 «Nr. 23898 5 BURGH-HAAMSTEDE - De Burgh-Haamsteedse vier de klasser DFS heeft na de eerste competitiewedstrijd na de winterstop de laatste positie weer verlaten. De for matie van trainer Kees Rijnberg klom vier plaatsen, doordat op sportpark Van Zuijen met 3-0 werd gewonnen van De Meeuwen. Halverwege was er nog niet gescoord. In de eerste helft was het duel nauwelijks het aankijken waard. Daar kwam in de tweede helft verandering in voornamelijk doordat DFS aanzienlijk meer grip op de wedstrijd kreeg en uiteindelijk gemakkelijk won. Cruci aal moment in de wedstrijd was het wegsturen van Jan Roelse na twee boekingen. De twee nummers negen raakten tijdens het duel tussen DFS en De Meeuwen voortdurend met elkaar in de clinch. Marco Jonker en Adriaan Nijland voch ten hun duels evenwel steeds uiterst sportief uit, ondanks het feit, dat de Zou- telandse ploeg zichtbaar moeite had met de 3-0 nederlaag, die de ploeg kreeg aangemeten. WOLPHAARTSDIJK - Mevo is er in geslaagd om het eerste vierpuntenduel uit een reeks van dergelijke ontmoetingen in een 1-2 overwinning om te zet ten. Halverwege het duel in en tegen Wolphaartsdijk leidde de Zierikzeese ploeg reeds met 0-1, maar juist dat feit was er de oorzaak van, dat de oranje equipe geruime tijd als een verzameling angsthazen over het Wolphaartsdijk- se veld holde. Pas nadat Kees van de Kreeke de partij had gelijkgetrokken leefde Mevo weer op om uiteindelijk winnend af te sluiten. Het eerste opmerkelijke wapenfeit in de eerste helft viel voor in de twin tigste minuut, toen Jack van Rees uit een voorzet van Martin Kooman naast kopte, doordat hij de bal niet goed raakte. Martin Kooman vertolk te overigens een hoofdrol in de Burgh-Haamsteedse ploeg. Hij legde vooral in de eerste helft aanvoerder Robby Dek aan banden, hetgeen de Zoutelandse speler danig irriteerde. Bij herhaling probeerde hij overtre dingen van Kooman te simuleren, maar de arbiter wenste zich niet te la ten verleiden tot acties aan het adres van Kooman. In de 32e minuut raakte Dek voor een keer Martin Kooman kwijt en slaagde hij erin om goed voor te zetten. Bij de tweede paal kon Wim Flipse inzetten. Hij passeerde daarbij doelman Eric Schot, maar Daan Blom redde van de doellijn. Vlak voor rust leek Leo Rijnberg suc ces af te dwingen, toen hij ver mocht oprukken. De beslissende inzet werd KERKWERVE - Het is er voor trai ner Kees Berrevoets en zijn WIK alle maal niet eenvoudiger op geworden. De Kerkwerfse tweede klasser moet het inmiddels stellen met nog nau welijks specifieke aanvallers. De enige overgeblevene is Arjan van de Ven nu Joost Rotte wegens werk zaamheden ook voorlopig heeft moe ten afhaken. Ter compensatie riep Kees Berrevoets als gelegenheids aanvallers Han van de Sande en Joost den Boer op, maar in het tref fen met Borssele slaagden zij er ook niet in om de nul weg te werken. Doordat de Kerkwerfse verdediging wel deed, waarvoor ze staat bleef de stand, zoals hij bij het begin van van het duel was. Beide ploegen werkten op het zwa re veld van sportpark De Vospit hard, maar hoogstaand werd het duel geen moment. De eerste twintig minuten waren voor Borssele, maar WIK- doelman Leo van den Ouden hoefde slechts een keer goed op te treden. In de 22e minuut kreeg Han van de San- de een goede kans. toen de Borssele- doelman de bal losliet. Van de Sande bemachtigde het leer. maar raakte de ronde knikker verkeerd, waardoor een unieke kans verloren ging. In de tweede helft kwam er slechts een ech te scoringskans, maar doelman Van den Ouden werkte een inzet tegen de dek lat. ..We zullen de komende we ken moeten mikken op 0-0 uitslagen. De samenstelling van de ploeg biedt nauwelijks andere perspectieven. Al leen dan kunnen we nog wat punten pakken", erkende de WIK- oefenmeester. evenwel nog net getoucheerd door de voortreffelijke Zoutelandse doelman Peter Schouwenaar. Met name in de tweede helft manifesteerde Schouwe naar zich nadrukkelijk, waardoor de schade voor De Meeuwen binnen de perken bleef. Een goéde partij speel de ook Marco Jonker al slaagde hij er niet veelvuldig in om zijn directe op ponent Adriaan Nijland in de lure te leggen. Wanneer dat wel gebeurde was Nijland niet te beroerd de nood rem te hanteren. Twee minuten voor het rustsignaal moest hij zelfs han den en voeten gebruiken om Jonker van voor De Meeuwen slechte bedoe lingen af te houden. Omzettingen DFS begon aan de tweede helft met enkele omzettingen in het team. Zo ging Marco Jonker achter de voorhoe de in het centrum spelen, hetgeen De Meeuwen duidelijk in verwarring bracht. Jonker bediende de vleu gelspitsen Jack van Rees en Clement Rijnberg met prima passes. Hierdoor kwam er veel meer dreiging in de aanval dan in de eerste 45 minuten en succes kon nauwelijks uitblijven, te meer daar vooral Van Rees zich bij herhaling de meerdere toonde over Klaas Verhage. In de vijfde minuut flitste Van Rees voor het eerst serieus door de defensie. Zijn breedtepass belandde in de doelmond waar de volledige Meeuwen-defensie miste. Clement Rijnberg raakte het leer evenwel ook niet goed, zodat Peter Schouwenaar overeind bleef. In de volgende mi nuut voorkwam Martin Kooman een doelpoging van Robby Dek en weer twee minuten later resulteerde een gave DFS-aanval indirect in de ope ningstreffer. Jack van Rees trok an dermaal goed door. Hij bediende Johnny van der Have, die in een keer verlengde op de bij de tweede paal opgestelde Marcel van Grunsven. De aanvoerder kopte in, maar Jan Roel se sloeg de bal uit het doel. Hij ont ving prompt een boeking wegens spelbederf en bovendien mocht Mar cel van Grunsven een strafschop ne men. Na enige protesten van De Meeuwen-zijde lag het leer in het net: 1-0. Getergd door de strafschop en de voorafgaande boeking trok Jan Roel se fanatiek in het verweer en nog geen twee minuten later moest Jack van Rees het ontgelden. Een fikse on reglementaire charge van de kant van Roelse velde Van Rees, maar indirect ook de boosdoener. Voor de tweede keer belandde hij in het aanteken boekje van de man in het zwart, het geen derhalve een vroegtijdige gang naar de kleedkamer betekende. Na een aanvankelijke weigering besloot Roelse uiteindelijk toch te gaan, maar de irritatie vierde even hoogtij. Een boeking voor aanvoerder Robby Dek - zijn derde, dus ook voor hem volgt schorsing - bedaarde de Zoute landse gemoederen evenwel. In de veertiende minuut fungeerde Daan Blom voor de tweede keer als redden de engel voor DFS. Een kopstoot van Adrie de Visser werd door de voor stopper van de doellijn gewerkt. Opgegeven Nadat Marco Jonker een goede kans had laten liggen en ook Jack van Rees verzuimde om DFS defini tief in veilige haven te schieten, ver hoogde de thuisploeg in de 23e mi nuut alsnog de marge naar twee doelpunten. Van Rees ontfutselde Klaas Verhage de bal en rukte vervol gens op naar het doel van Peter Schouwenaar. Met een listige trap be landde de bal tussen de doelman en de eerste paal in de korte hoek: 2-0. De strijd was gestreden. De Meeu wen bleef nog wel pogingen in het werk stellen om wat aan de score te doen, maar echt serieus ging de ploeg niet meer te werk. Toch kreeg Adriaan Nijland nog een fraaie mo gelijkheid, maar hij schoot van dichtbij hoog over. Tien minuten voor tijd bediende Marco Jonker de op tempo liggende Jack van Rees, die in een beweging inzette. In zjjn ijver de bal alsnog uit het doel te werken bereikte Mar Verhage juist het ave rechtse resultaat: 3-0. In de slotminu ten sprong DFS nog erg laconiek om met nieuwe scoringskansen, waar door de score alsnog een dragelijk aanzicht hield. Komende zaterdag trekt DFS naar koploper NOAD '67 waar zeker niet verloren hoeft te worden, zoals eerder in het seizoen in Burgh-Haainstede werd aangetoond. COLIJNSPLAAT - Ook SKNWK is er niet in geslaagd om koploper Co- lijnsplaatse Boys een halt toe te roe pen. De ploeg van trainer Bram Coo- mans leed de derde nederlaag op rij, nadat de Nieuwerkerkse formatie met name in de eerste helft sterker was geweest dan Colijnsplaatse Boys. Een treffer in de tweede helft betekende evenwel de genadeslag voor de Nieuwerkerkse formatie. In de eerste minuten kreeg Chris van Oudheusden een schitterende kans, maar hij verzuimde af te ron den. Van Oudheusden is in de ploeg Met nog zeven wedstrijden te gaan heeft ZSC drie punten achterstand op 's-Heer Arendskerke, terwijl Hein- kenszand reeds vier punten weg is. Beide ploegen hebben bovendien nog een wedstrijd meer te gaan. Het lot van Hoedekenskerke lijkt met vier punten bezegeld. Beide hekkesluiters promoveerden het vorige seizoen uit de tweede klas, hetgeen aantoont dat het niveau tussen de eerste en tweede klas ogenschijnlijk erg groot is. „We dienen in de laatste zeven wedstrij den tien punten te halen om ons nog in veiligheid te spelen", vertelde Ko Willemse, de aan het eind van het sei zoen vertrekkende trainer van de Scharendijkse ploeg. Hij wordt dan als zodanig opgevolgd door Bert Ver hoek, die aan het begin van seizoen nog in de hoofdmacht speelde, maar die na een knieoperatie niet meer ac tief mag spelen. ,,Die punten halen is niet onmogelijk, maar dan moet er wel met z'n allen gewerkt worden, an ders dan tegen 's-Heer Arendskerke het geval was. Het leek wel alsof de vorst nog in de ploeg zat. Ogenschijn lijk was 's-Heer Arendskerke zich aanzienlijk beter bewust van het be lang van de wedstrijd". Spiegel ,,We zijn gedurende de winterstop steeds goed bezig geweest, zodat we er gelijk flink tegenaan zouden kun nen, wanneer de competitie weer ver der ging, maar daar is niks van te recht gekomen. ZSC mag voor de spiegel gaan en op zichzelf wijzen als de schuldige voor de nederlaag", on derkende Willemse. De nederlaag had nog aanzienlijk pijnlijker aan kunnen komen, wan- gekomen voor Bram Roks, die we gens werkzaamheden niet beschik baar is. Zijn plaats als laatste man wordt nu ingenomen door Leo Wan del. SKNWK behield het initiatief, maar treffers bleven uit. Aan de an dere kant moést doelman Tbon Wan del enkele fraaie reddingen verrich ten. Halverwege wees het scorebord al met al nog een dubbelblanke stand aan. Ook de openingsfase van de tweede helft was voor de Nieuwer kerkse ploeg met de beste kans voor Arie Kristalijn. Zijn inzet werd door de Colijnsplaatse doelman uit de bo venhoek geplukt. In de 25e minuut kwam de thuisploeg alsnog op voor sprong. Frank de Looff gooide ver in. Wim de Fouw kopte de bal door en Wim Siereveld rondde koppend af: 1- 0. SKNWK had niet meer de macht om alsnog naastzij te komen. ZONNEMAIRE - Afdelings derde klasser Zonnemaire pakte de draad in de eerste wedstrijd na de lange winterstop weer op door met 4-2 te winnen van hekkesluiter Zeelandia IV. Pas toen de thuisploeg met 4-0 leidde konden de Zeelandianen wat terug doen, vooral ook omdat de con centratie in de Zonnemaire-ploeg ernstig te wensen over liet. Zonnemaire trad voor het eerst sinds geruime tijd weer eens in de sterkst mogelijke opstelling aan. Ook topscorer Rien Visser was na drie maanden weer terug in de ploeg. Afwezig was wel doelman Wim Han- se, die na een blessureperiode op de weg terug is. Cor Klaverkamp was zijn vervanger. Na een rommelig eer ste kwartier nam Zonnemaire "net heft in handen, hetgeen na 25 minu ten resulteerde in de eerste treffer. Rien Visser kopte uit een voorzet van Wim Fonteijne raak. Nog voor het verstrijken van de eerste helft was de marge reeds verdrievoudigd. Eerst scoorde Wim Fonteijne na een geza menlijke voorbereidende actie van Rien Visser én Niek Deïst en twee mi nuten later was het andermaal Rien Visser, die profiteerde van een misser van de Zeelandia-doelman: 3-0. Ook in de tweede helft bleef Zonne maire het initiatief behouden. In de twintigste minuut scoorde Pieter Al kemade via een afstandsschot zijn eerste Zonnemaire-doelpunt. Alke made is sinds kort als speler actief bij Zonnemaire en heeft zich ontpopt als een beloftevol speler. Dit keer trad hij aan als middelste middenvelder, een rol die nog een gewenningsperio de vergt. Hij bekroonde het debuut als zodanig met een gave treffer. Bij 4-0 kwam de klad in de Zonnemairé- gelederen, hetgeen prompt resulteer de in twee tegentreffers. Eerst be landde de bal op de strafschopstip na een handsgeval van Jaap Schiettekat- te en twéé minuten later 'vergiste' Cor Klaverkamp zich, hetgeen nieuw Zeelandia-succes betekende. Verder liet de thuisploeg het niet komen en mochten verdiend twee punten wor den toegevoegd aan het totaal. Door de overwinning werkte Mevo zich enigszins van de onderste plaats, maar vooralsnog is er weinig reden om aan te nemen, dat de Zierikzeese ploeg nu op rozen zit, want daarvoor is de marge duidelijk nog te gering. „Eigenlijk is iedere wedstrijd een vierpuntenwedstrijd, want met uit zondering van NOAD '67 doen alle ploegen nog mee voor de degradatie", stelde Peter Goedegebuure na afloop vast. ,,We zullen er daarom ook voor moeten waken, dat de touwtjes na de ze overwinning weer gevierd worden. Als dat zou gebeuren zouden we wel eens van een koude kermis thuis kun nen komen. Het wordt echt wedstrijd na wedstrijd geconcentreerd spelen op een positief resultaat. Iedere ne derlaag kan fataal zijn". Zeven dagen na de ontmoeting tegen Wolphaarts dijk krijgt Mevo het op sportpark Den Hogen Blok aan de stok met Krabbendijke, andermaal zo'n ploeg die in de race is voor de fatale posi ties. Hernieuwde winst geeft de Zie rikzeese ploeg aanzienlijk meer lucht. Openingstreffer Mevo werkte tijdens de langdurige winterstop diverse oefenduels af. Hieruit peurde de ploeg over het alge meen goede resultaten. ,,Het was wel te zien, dat het nu geen oefen wedstrijd betrof. In de oefenwedstrij den werd over het algemeen aardig gespeeld, maar nu het om de knik kers ging, bleek er toch rechts en links wat te kort te komen", stelde Peter Goedegebuure vast. Mevo leverde een goed eerste kwar tier af, dat in de zevende minuut een treffer opleverde van Martin Quist. Na een combinatie met René Verwijs loste Quist een schot, dat heel simpel te pakken leek door de Wolphaarts- dijkse keeper, maar het leer werd vlak, voordat het hij de doelman ar riveerde van richting veranderd door een polletje: 0-1. In de volgende tien minuten kreeg Mevo een aantal goe de kansen om verder weg te lopen, maar de kansen werden stuk voor stuk om zeep geholpen. „Normaal zou je verwachten, dat die voor sprong positief zou werken, maar bij Mevo werkt een voorsprong ave rechts. De angst sluipt in de ploeg en het voetbal wordt steeds minder", er kende de Zierikzeese oefenmeester. Dat was ook nu het geval. Mevo hak te er tot kort voor rust niet veel meer van, maar ook Wolphaartsdijk slaag de er niet in om het initiatief voor zich op te eisen. DoelmArrEdüy ten Klooster hoefde slechts een paar keer handelend op te treden. Kort voor het rustsignaal herpakte Mevo zich weer enigszins, maar treffers vielen er ook nu niet. In de eerste minuut van de tweede helft leek Mevo de voorsprong wel verder uit te bouwen. Een inzet van René Verwijs werd door de doelman niet goed verwerkt. De bal kwam bij Mart Koopman, die een doelpoging waagde, maar het leer tegen de paal plaatste. Een Wolphaartsdijkse ver dediger voorkwam erger. Drie minu ten later was het zeer onverwacht aan de andere kant prijs. De sluwe vos Kees van de Kreeke rukte langs de zijkant op. Net buiten het strafschop gebied gearriveerd deed Van de Kree ke alsof hij een voorzet afleverde, waarop Eddy ten Klooster een stapje naar voren deed. Dat was voor Van de Kreeke het sein om de bal listig in de korte hoek te plaatsen. Tèn Klooster toucheerde de bal nog wel, maar niet voldoende om de gelijkmaker te voorkomen. Het Wolphaartsdijkse doelpunt betekende voor Mevo het sein om weer wat nadrukkelijker te gaan voetballen en de angsthazentac- tiek overboord te gooien. Van doellijn In de navolgende periode moesten spelers van de thuisploeg tot twee keer toe een inzet van de lijn werken, vooraleer het in de 28e minuut toch raak was. Een hoekschop van René Verwijs werd in een melee van spe lers ingekopt door Dirk van der Sleen: 1-2. „Hierna hebben we de wedstrijd gecontroleerd uitgespeeld. Wol phaartsdijk heeft geen kansen meer gehad, terwijl Mevo mogelijkheden had om de marge uit te bouwen naar 1-3 of 1-4. Duidelijk werd evenwel weer, dat Mevo vooral in de afwer king niet zijn sterkste troeven heeft", constateerde Goedegebuure nog. Mevo speelde in Wolphaartsdijk het 4-4-2-systeem, waarbij Olivier Verwest als linkerspits fungeerde. Op deze positie bleek hij veel minder gevaarlijk dan wanneer hij in het centrum van de aanval bezig is. Bo vendien hield het vooral in de defen sie harde spel van Wolphaartsdijk hem uit de wedstrijd. De angst voor nieuwe blessures speelt in dat ver band zeker een vooraanstaande rol. Probleemloos trok Mevo de 1-2 winst over de meet. ENSCHEDE - In Enschede sterven jaarlijks ruim 170 mensen meert dan in vergelijkbare Nederlandse' ge meenten zoals Apeldoorn én fiaar- lem. Dit blijkt uit onderzoek van het Twentse Centrum voor Epidemolo- gie. Waarom het sterftecijfer van En schede er zo uitspringt heeft het cen trum nog niet kunnen achterhalen. Na een half uur was het opnieuw raak. Nu vergat het middenveld zijn verdedigende taken, waardoor 's-Heer Arendskerke simpel kon doorlopen: 0-2. Na de tweede treffer was er gedurende enkele minuten een Scharendijkse opleving, die zelfs een doelpunt opleverde. Ko Louwerse profiteerde van een slechte te rugspeelbal. Gedurende de rust zet ten trainer en spelers de zaken nog eens op een rijtje, maar opnieuw wer den woorden niet in daden omgezet. Twee foutieve verdedigingsacties le verden evenzoveel doelpunten op en het pleit was beslecht: 1-4. Vijf minu ten voor tijd kreeg ZSC zelfs nog een kans om de achterstand te halveren, toen arbiter De Wever voor een on schuldige overtreding een strafschop uitdeelde. „Het leek wel of de goede man medelijden had met ZSC, maar er was blijkbaar nog zoiets als ge rechtigheid", erkende Ko Willemse. René Flohil knalde de elf metertrap via de paal in de handen van de vijan delijke doelman. „Als iedereen een beetje wakker is geschrokken kan het allemaal nog, maar er zal wel fiks aan getrokken moeten worden", be sluit de ZSC-oefenmeester. „Ik zal er alles aan doen om een eerste klasser over te dragen aan mijn opvolger". SCHARENDIJKE - De eerste wedstrijd na de langdu rige winterstop bracht ZSC zaterdagmiddag tegenover 's-Heer Arendskerke, dat op de ranglijst een punt boven de formatie van trainer Ko Willemse stond. Duidelijk hierbij was, dat ZSC er alle belang bij had om een posi tief resultaat uit het vuur te slepen in dit met het oog op degradatie belangrijke treffen. Na afloop van het duel bleek evenwel totaal niet, dat de Scharendijkse ploeg zich ook maar enigszins bewust was geweest van deze noodzaak. De ploeg werd kansloos naar een fikse 1-4 ne derlaag gespeeld. Omdat ook Heinkenszand winnend uit de veertiende competitiewedstrijd kwam ziet de situatie er voor ZSC bijzonder problematisch uit. neer doelman Maarten van de Weele niet in goede doen was geweest. „Het is dat hij grandioos stond te keepen, want anders hadden het wel eens dubbele cijfers kunnen worden". In de eerste vijf minuten manifesteerde Van de Weele zich nadrukkelijk. „Als je na vijf minuten met 0-3 ach terstaat heb je niks te vertellen. Nu duurde het nog tot de zevende mi nuut, vooraleer de score werd open gebroken. Zoals ook later het geval was lag een grove verdedigingsfout aan de basis van de treffer van de be zoekers. Gerard Boogerd speelde te laconiek terug en de 0-1 was een feit. „We maakten voor de wedstrijd dui delijke afspraken, maar de ploeg was ze schijnbaar na het eerste fluitsig naal reeds vergeten", stelde Willem se vast. i ■- - René Flohil van ZSC in duel met zijn directe tegenstander van s-Heer Arendskerke. De Scharendijkse ploeg kreeg er flink van langs (4-1) en zit nu met behoorlijke problemen opgezadeld. Flohil miste kort voor tijd nog een strafschop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5