n Hernieuwde kennismakingen, herinneringen, vernemen en vertellen over levensloop Geslaagd solistenconcours Zierikzeese Kunst en Eer Echtpaar Slabbekoorn trekt belangstelling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aanrijdingen in Dreischor 'Stepping Out' Eerste reünie bij zestigjarig jubileum Prinses Julianaschool ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 maart 1981! Nr. 238)18 3 ZIERIKZEE - „O, dat was het waslokaal". ,,Ja daar hebben we nog mangelen geleerd". „Hé weet je nog hier kregen we zingen van Luikenaer". „Ja, dat weet ik nog, want de toiletten waren er naast, daar ging' ik dan naar toe, want ik hield niet van zingen". Talloze van dit soort uitroepen waren zaterdagmiddag te horen tijdens de zeer druk bezochte reünie in het kader van het zestig jarig bestaan van de Prinses Julianaschool voor LHNO (de voormalige huishoudschool dus) in Zierikzee. Het enthousiasme 0111 aan de jubi leumviering op deze wijze deel te ne men, was zeer groot. In plaats van de vierhonderd aanvankelijk verwach te oudleeringen uit de jaargangen 1926 tot en met 1957, gaven vooral de afgelopen week nog zeer velen zich op, zodat er zaterdagmiddag in Graanbeurs en Huis van Nassau on geveer zevenhonderd vrouwen bijeen kwamen. Onder hen ook oud-directrice me vrouw C. J. van Liere, die vanaf het podium - die ruimte moest immers ook benut worden voor het plaatsen van stoelen en tafeltjes - een riant zicht had over die talloze meisjes van toen, die onder haar supervisie de eerste beginselen van het huishoud- onderwijs leerden. Mevrouw Van Lie re was ruim veertig jaar directrice van de Prinses Julianaschool en zij zal derhalve bij alle vier reüniebij eenkomsten aanwezig zijn. Uitgezwermd Velen van de reünisten hadden on derlinge contacten gehouden met de meisjes met wie ze in de klas hadden gezeten of op school waren gegaan. Dat was uiteraard het geval met de zes zussen Van der Wielen, die zater dagmiddag allen acte de présence ga ven. Vele anderen echter waren uitge zwermd naar steden of regio's elders in het land en hadden vrijwel geen binding meer met Schouwen-Duive- land. Verbazing was er veelvuldig over hoe iemand in die dertig a veertig ja ren was veranderd of juist een frap pante overeenkomst had behouden met dat bakvissnoetje van toen. Her inneringen werden opgehaald, foto's werden bekeken en er werd verteld over en geluisterd naar vrolijke, ge lukkige en ook trieste gebeurtenis sen in de levensloop der vroegere klasgenootjes. Beetje sneu voor die twee - blijk baar niet zo intensief contact hebben de - buurvrouwen uit de Noordoost polder, die bij de ontvangsttafel in De Graanbeurs moesten ervaren, dat ze beiden - onafhankelijk van elkaar - de rit naar het Zierikzeese hadden ge maakt. Welkom Omdat het succes van een reünie meestal wordt bepaald door de niate waarop je met die vele bekenden van vroeger herinneringen kunt ophalen, was besloten het hele programma daar op af te stemmen. Met andere woorden: geen officiële plechtighe den, maar enkele uurtjes geanimeerd bijeen zijn onder het gebruik van een drankje en een hapje. Een welkomstwoord werd uitge sproken door de heer H. van Dam, huidig directeur van de Prinses Juli anaschool. Het verheugde hem zeer, dat zovelen aan de uitnodiging voor deze reünie gehoor hadden gegeven. Dat duidde volgens hem op goede herinneringen hetzij aan de school, hetzij aan docenten of mede leerlingen. Een bijzonder woord van welkom richtte Van Dam tot alle oud docenten, die deze middag aanwezig waren. Verder sprak hij zijn dank uit tot hot organiserend comité, bestaan de uit voormalig adjunct-directrice mevrouw E. van de Stadt, oud- diroeteur P. de Moor en docent J. J. Huisson. Zonder hun inzet was het, volgens Van Dam, nooit mogelijk ge weest deze grootscheepse reünie op touw te zetten. Hij betrok in zijn dankwoorden vooral ook alle con tactpersonen, die zich per leerjaar hadden ingezet hun vroegere klasge nootjes op te sporen en aan te schrij ven met een uitnodiging. Bezoek aan de school De directeur benadrukte, dat ieder een uiteraard vrij was de middag naar eigen keuze door te brengen, maar dat het de organisatoren een leuk idee leek ook de mogelijkheid te bieden een bezoek aan het schoolge bouw in het Jannewekken te bren gen. Voor een goede gang van zaken diende dat uiteraard verdeeld in groepen te geschieden. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik en togen naar de Prin ses Julianaschool, waar een rond gang door de lokalen werd gemaakt en waar bovendien een film over het schoolgebeuren omstreeks het begin van de jaren vijftig werd vertoond. Nog driemaal Om alle oud-leerlingen uit de afge lopen zestig jaar de herinnering aan de Prinses Julianaschool en de ont moeting met hun vroegere klasgeno ten te bieden, zal de komende weken nog driemaal een reünie in de Graan beurs worden gehouden. Te weten op zaterdag 22 maart voor de jaargangen 1958 tot en met 1969; op zaterdag 12 april voor de toenmalige eerste klas sen uit de jaren 1970 tot en met 1978 en op zaterdag 19 april voor de jaren 1979 tot en met 1983. Oud-directrice mevrouw C. J. van Liere in gesprek met enkele oud leerlingen. ZIERIKZEE - De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer te Zierikzee hield zaterdagavond in het repetitielokaal aan de Manhuisstraat een onderling solistenconcours. Gezien het aantal deelnemers, de behaalde resultaten en de belangstelling kan gesproken worden van een geslaagde avond. Het solistenconcours heeft als doel de persoonlijke prestaties van de muzikanten te bevorde ren; dit in tegenstelling tot de korpsoptredens in groeps verband. Aan de uitnodiging deel te nemen aan de eerste reünie ter gelegenheid van het zestigjarig jubileum van de Prinses Julianaschool werd door in totaal 710 vrouwen gehoor gegeven. Verheugend was dat op dit concours ook een zevental leerlingen zijn prestaties liet horen. De leerlingen kwamen uit in de introductie-afde ling. De beoordeling van de negen tien verschillende optreden^, was^in handen van J. H. Blom. Üe blazers werden beoordeeld op zuiverheid, klankgehalte en klankverhouding, techniek en articulatie, algehele mu zikale uitvoering, samenspel en rit miek en opvatting en tempo; bij de slagwerkers bleef de beoordeling om trent de zuiverheid buiten beschou wing. Blom constateerde een opmer kelijke vooruitgang in de muzikale prestaties ten opzichte van het con cours in 1984. Aan de deelnemers in de introductie-afdeling werden al leen punten toegekend voor de gele verde prestaties. Uitslag In deze afdeling behaalden Juliën Baart, Jolanda Bijl en Karin van Dienst (allen op klarinet) met de wer ken Gelukkig is het land, Pavane en Husars are Coming 41 punten; Egbert de Jong (klarinet) met Andante Can tabile 43 punten; Angelique v. d. Ha ve (klarinet) met Var. op Long, Long a go 43 punten en Hans Jan Rijbering (altsaxofoon) met song of the Sun 44 punten. In de derde afdeling behaalden Martijn Hanse (cornet) met Sonatine van J. de Wolf en M. C. Fiere, Cynthia Plette, Jan Dekker en C. G. Grinwis (trombone-kwartet) een derde prijs; Wouter Eggink (klarinet) en S. Eg- gink du Burck (hobo) met Menuet van Mozart en Sonja Dekker (klarinet) met Music Hall een tweede prijs; Jbco v. d. Poel (cornet) met Sonatine van J. de Wolf een eerste prijs. In de-tweede afdeling behaalden Martijn Beèkthdn (Waldhoorn)'friet Romance en Wouter Eggink (klarinet) met Sérénade een tweede prijs en Paul van Geesbergen (trom) met Thm- boergeintjes een eerste prijs. In de eerste afdeling behaalden M. Pipping (tenor saxofoon) en E, v. d. Linde-Radewalt (alt saxofoon) met Ingres 9e duo de Concours een tweede prijs; Conny van Oudheusden (dwars fluit) met Suite de 3 Morceau, C. L. v. d. Linde (sopraan saxofoon) met The Return, E. v. d. Linde-Radewalt (alt saxofoon) met 17e Solo de Concours, Edwin Eggink en Janco v. d. Linde (trompet-duo) met Cornet Beef en Paul van Geesbergen, J. A. van Gees bergen en C. J. Struijk (slagwerkers trio) met Stylemasters een eerste prijs. In de ere-afdeling béhaalde K. Broekhuizen (tuba) met Concert van Korsakow een eerste prijs. Het hoogste aantal punten van de blazers werd behaald door Conny van Oudheusden (52 punten); zij kreeg zo doende de wisselbeker. De wisselbeker voor de slagwer kers ging naar Paul van Geesbergen, J. A. van Geesbergen en C. J. Struijk (51V2 punten). Vervolg van pagina 1 der Ph. J. van Ast de driedelige encyclopedie van Zeeland aangebo den, terwijl wethouderS. Loschacoff- de Kanter namens de gemeenteraad en de gemeentesecretaris het Zeeuws woordenboek aanbood. Lawine Behalve door de lawine van felici taties kreeg de receptie een zeer le vendig karakter door diverse gezon gen huldeblijken. Het Smalstads gemengd koor, waarvan de burge meester actief lid is. zong onder lei ding van Jaap Zuidgeest een persoon lijk op het jubilerende echtpaar gemaakt feestlied. De Rooie Vrouwe- nafdcling zette haar beste beentje voor met het idealistisch lied Er is een land. En zelfs Sinterklaas ver scheen ten tonele omdat, naar zijn zeggen, de burgemeester in december Brouwershaven en Hansweerd onvei lig placht te maken alsof daar een echte bisschop rond zou waren. Maar toch bleek de goedheiligman zeer veel waardering te hebben voor het echtpaar Slabbekoorn. Brouwers haven wees zuinig en trots op dit stel dat bij jullie hoort". De muziekkorp sen uit alle vier kernen van de ge meente Brouwershaven verzorgden aan het eind van de receptie een geza menlijk optreden ter ere van het jubi lerende echtpaar. 129 Een hoekje in de tuin onder de veel geprezen kastanje. Daar zat Gerrit Jan met de handen om zijn knokige knieën. Hij voelde zich herboren. En naast hem zat Lenie. ,,Ik was zó bang, dat je niet terug zou komen, toen je Ella had wegge bracht," zei Gerrit Jan voor de tiende keer. Natuurlijk kwam ik terug," zei Lenie weer. ,,Vind je vind je me óók een ver rader?" vroeg G. J. tragisch. Welnee." Lenie keek neer op haar handen. ,,Ben ik voor jou niet veranderd," drong Gerrit Jan, ,,nu ik geen jonk heer meer ben?" .Welnee," zei Lenie weer. Ze keek even op. Keek weer neer op haar han den. ,,Dus Lenie Gerrit Jan schoof zijn stoel wat dichterbij ,,ben ik voor jou precies dezelfde ge bleven?" ,,Ja," zei Lenie zacht - Gerrit Jan moest zich naar haar overbuigen om het antwoord te verstaan - ,,ja, pre cies dezelfde." De bank van boomstammen. En op de bank van boomstammen zaten Mia en Charles en zwegen. En op de rooie stoeltjes onder de treurwilg za ten Hetty en Paul. En zwegen ook. Maar meer dan woorden uiten kun nen was hun zwijgen welsprekend. door CISSY VAN MARXVELDT En bij het hek stonden'Robbert en Erica en keken uit over de verre hei Erica had haar handjes om de spijlen van het hek geklemd. En naast haar omklemden ook Robberts handen de spijlen van het hek. Pit keek de weg af. Haar voetjes schop ten tegen het grind. Ze had zich al eni ge keren vergist door in plaats van Robbert Lucas te zeggen. Maar hij dwong haar steeds opnieuw om zijn naam te noemen. „Wat ben je stil de hele avond. Eri ca," zei Robbert tenslotte. ,,lk ben kapot van al die onthullin gen," zei Pit. „Nee, er mankeert wat anders aan, Erica," drong Robbert. Pit keek hem even aan. Ze keek weer voor zich. Dan zei ze: „Wat zul je om me gela chen hebben met de jongens. Stel je voor, ik die je Engelse les gaf. Wat zullen jullie gebruld hebben om mij." Haar stem beefde even. „Nee, Erica!" Zijn handen waren nu vlak naast de hare. „Daar heb ik nooit over gesproken. Dat was me véél te dierbaar, Erica!" „Oh!" zei Pit. Ze hield even haar adem in. En nu lag zijn hand om de hare heen. En hij zij zacht: „Volgende zondag, dan kom ik met de auto naar Amsterdam. Erica!" Ze keek naar hem op. „Goed Robbert," zei Pit. „Dan kom ik kennis maken met je ouders. Erica!" „Goed Robbert," zei Pit. „En dan kom je met Kerstmis bij ons in Den Haag. Bij Hetty logeren, Erica!" „Goed Robbert," zei Pit. „En volgende zomer gaan we weer naar 'Sonnewende', Erica!" „Goed Robbert," zei Pit. Het was even stil. Haar hand zat ge vangen in de zijne. Haar hart zong! Dan boog hij zich dicht naar haar over. „Erica, wie vind je liever Lucas of Robbert?" „Nu, ik geloof ik gelóóf ik geloof warempel Lucas!" zei Pit. En dan verscheen op de stoep van 'Sonnewende' Jef. Hij liep de stoep af. Hij liep voorzichtig langs het gras. Hij meende overal gefluister van stemmen te horen en zacht gelach en hoge, blijde kreten. En midden op het grasveld, met de handen in de zakken, bleef Jef staan. Hij wierp zijn hoofd achterover. Hij keek naar de maan, die bleekjes te voorschijn kwam. En luid smachtend en jammerend zong Jef; „Ich weiss nicht, was sol es bedeuten, Dass ich so trau-aurig bin EINDE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograat (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar 152.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm. „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW DREISCHOR - In het afgelopen weekeinde deden zich twee aanrijdin gen voor in Dreischor. beide met lich te materiële schade als gevolg. Vrij dagmiddag zou de bromfietsbestuur der D. D. uit Dreischor geen voorrang verleend hebben aan de auto van C. B., eveneens uit Dreischor. Het ge beurde op de kruising Slotstraat/Zandstraat /dr. Oc ker sestraat. D. kreeg een extra proces verbaal wegens het rijden met een niet verzekerde brommer. Dezelfde middag werd nog een aan rijding gemeld, nu tussen A. de B. en G. van K. uit Dreischor. De B. reed op de mr P. Moggestraat met zijn auto en passeerde de voetganger Van K., waarbij de spiegel van de auto werd afgereden. Van K. liep slechts een schrammetje op. Uit op Schomven-Uuivelnml ZIERIKZEE - Een ontspannend schouwspel, beslist niks meer, maar zeker ook niks minder.„..zou je na het zien van 'Stepping Out' kunnen constateren. Dit musical-achtige blijspel, opgevoerd door negen vrou wen en één man, trok in Zierikzee vrijdagavond een vol huis. Gemeten naar het langdurig slotapplaus, liet deze vrije produktie ook een welwil lend en waarderend publiek achter in de Concertzaal. 'Stepping Out' bracht de toeschou wers in het repetitielokaaltje van een Rotterdams buurthuis, waar weke lijks zeven vrouwen en één man bij een komen om de kunst van het tap dansen machtig tè worden onder leiding van de deskundige Marleen Tuinstra. Voor de pianobegeleiding zorgt een zuurpruimerige juffrouw Gerda Visser. De repetitiebijeenkomsten vormen de pijlers van dit spel. Het door de to nelisten goed beheerste tapdansen zit op sprankelende wijze door de voor stelling gelardeerd. Fragmentarisch Beloofd, vooraf in de beschrijving, wordt een blik achter de schermen in ieders persoonlijk leven. Voor de wa re toneelliefhebber komt dat nou ech ter veel te fragmentarisch en te onvol ledig aan bod. Bovendien geschiedde dat nog met acteerprestaties, die bij sommigen nauwelijks boven het ni veau der middelmaat uitkwamen. Auteur Richard Harris lijkt in zijn goede bedoelingen te zijn blijven ste ken. Jammer, want de opzet op zich mag een vondst genoemd worden. Rommelig Vooral het eerste kwartier bij 'Stepping Out' kom je ogen te kort. Heel boeiend immers dat klasje tap- dansers in hun soms bizarre outfit be zig te zien. Beetje rommelig om te volgen misschien, maar dat droeg toch vooral bij in de charme van zo'n buurthuis-activiteit. Zodra je dat stukje op je hebt laten inwerken, wil je inderdaad meer weten van de deel nemers. Waarom? Waarom komen ze allen zo fanati'ek elke donderdagavond? Hoe komt het dat Suzan zo'n tutje is, waarom is An- kie zo'n bang vogeltje, welke achter grond heeft Vera, is Martine wel dat vlotte vrouwtje dat ze pretendeert te zijn, gaat Sylvia geestelijk gebukt onder haar indrukwekkende li chaamsgewicht, heeft Roos moeite met haar donkere huidskleur, wat be zielt Joop als enige man tussen zeven vrouwen te komen tapdansen en waarom laat leidster Marleen zich die dominerende houding van juf frouw Visser welgevallen? Goed op al die vragen wordt wel iets van een antwoord gegeven, maar niet voldoende en - afhankelijk van de acteerprestaties - ook wel wat on geloofwaardig. Al met al blijf je zit ten wachten op meer achtergronden van deze trouwe beoefenaars van hun hobby. Maar die informatie blijft uit, terwijl het 'Stepping Out' wel licht wat meer diepgang had kunnen geven. Chargering In het op de planken zetten der di verse typeringen viel nogal wat char gering te constateren. Van iemand als Hetty Blok (Vera) valt dat te ver wachten en blijft het humoristisch; duidelijk een verdienste van deze ac trice zelf. Wat de andere personages betreft, had .regisseur Andrew Vis- nevski wat minder aandikkingen kunnen aanbrengen. Subtiele ken merken kunnen immers ook duide lijk zijn. Leontien Ceulemans bijvoorbeeld als Ankie was wel erg zielig en grauw; Inge Ipenburg wel erg tuttig en Marjolein Sligte wel erg dik, hoe wel dat laatste zeker bijdroeg aan de sympathie van het publiek voor dit succesrolletje. Elsje de Wijn bleek ge loofwaardig in haar typering, maar schoot wat te kort in een emotionele re scène. Prettig acteertalent spreidden Mar- loes van den Heuvel en Gerda Haver tong ten toon, terwijl Hannah de Leeuwe als de tapdans-docente er blijk van gaf over een breed talent te beschikken. Guusje Westerman mocht gestalte geven aan de zure pia nospeelsters, deed dat geloofwaar dig, af en toe een beetje té zelfs. Verrassend Hans van WiJligenburg? Heel aar dig. In het sullige rolletje van Joop dat hij toebedeeld had gekregen. Aangedikt af en toe weer, dat wel, maar dat was ook de enige manier voor een duidelijke typering, want z'n tekst bood in dat opzicht weinig mogelijkheden. Het slot was verrassend in de vorm van een pittige tapdans-demonstra tie. Het moet bovendien gezegd, dat de executanten vooral in dat opzicht respect afdwingen met hun presta ties. A. P.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3