Tegen-reactie op kritiek van woningbouwvereniging Bewusteloos rondlopen met een bloedend hoofd lijkt onmogelijk „De eerste partij is wel mooi, maar de tweede is moeilijker" SAMAN BV JANWILLEM CAPELLE haarverzorging Fotomateriaal ontvreemd Disco- en dans avond uitgesteld Commissie financiën Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 maart 1388 Nr. 23837 3 Kantonrechter kreeg vreemde taak te behandelen tijdens zitting ZIERIKZEE - Bewusteloos raken na een ongeval en te gelijkertijd rond de flink beschadigde auto lopen kan niet. Zo dacht kantonrechter mr. W. F. van Solinge er donderdagmiddag tijdens diens zitting in Zierikzee ook over en daarom stelde hij de zaak tegen J. B. uit Brou wershaven uit voor nader onderzoek. B. heeft in april van dit jaar mogelijk met zijn voertuig over de Kromwal gereden en daarbij een geparkeerde wagen frontaal ge raakt. Mogelijk, want B. zelf weet zich niets meer te her inneren. B. zou volgens het proces-verbaal in de bocht naar links het stuur niet goed onder controle hebben gehad en de stilstaande wagen hebben ge raakt. B. die zelf weigerde te ant woorden op vragen van de kanton rechter liet de verdediging over aan zijn advocaat, mr. Pijkeren, die enke le 'bedenkelijke* zaken tegen geko men is in het proces-verbaal. Zo is B. een bloedproef wegens vermoedens van overdadig alcoholgebruik afge nomen tijdens diens bewusteloosheid en dat is volgens de pleiter tegen uit spraken van de Hoge Raad in. Lopend Ook het feit, dat een getuige ver klaarde B. lopend te hebben gezien met een bebloed hoofd, terwijl de toe gesnelde arts verklaart, dat B. buiten bewustzijn was, kwam de advocaat vreemd over. Daarom stond het voor hem niet vast, dat B. heeft gereden en hij opperde de mogelijkheid dat ie mand anders gereden heeft en na het ongeval op de vlucht is gegaan. Op de opmerking van de officier van Justi tie, mevrouw mr. R. L. E. Arendse, dat je bewusteloos kunt raken na eerst even te hebben rondgelopen, reageerde Pijkeren met de verklaring van de arts, dat B. bewusteloos was en hij (de arts -red) hem als bestuur der had omschreven, hetgeen voor de advocaat betekende dat B. dicht bij het voertuig moet zijn geweest. Van Solinge besliste om een nader onder zoek in te stellen, waarbij zowel de getuige als de verbalisanten moeten komen opdagen. De eis van de offi cier blijft staan: 400 guldep' of acht dagen hechtenis. C. J. K. uit Zierikzee had in zijn woonplaats zijn wagen in april 1984 geparkeerd in de Roompotstraat. Aan de noordelijke of oostelijke zij de? Dat was de vraag en de kanton rechter kon niet met de officier mee gaan, die een boete van 75 gulden eiste. Van Solinge achtte een en an der niet bewezen en sprak K. vrij. Schuldig maar zonder straf kreeg A. van het H. te horen uit Renesse, die op 4 september 1984 zijn auto ver keerd had geparkeerd op het trottoir aan de Hoge Zoom te Renesse. ,,Ik had hem niet op de handrem staan en misschien hebben mensen mijn auto wel weggeduwd. In Renesse gebeurt zoveel". Van Solinge vond dat geen reden, maar vond een boete van 60 gulden niet op zijn plaats. J. W. K. uit Kortgene stond terecht voor het feit, dat hij in mei van het vorige jaar te weinig rechts had gere den op de rijksweg 58 te Duiveland. K. voelde zich geïrriteerd door een voorligger die zo'n 60 a 70 kilometer per uur reed. Van Solinge begreep de aanklacht niet, omdat wanneer je in haalt er geen sprake kan zijn van het te weinig rechts houden. Hij gaf de man ontslag van rechtsvervolging, ondanks de eis van 130 gulden of 3 da gen hechtenis. 1, 2, 3, 4 of 5 Stond de auto nu 1, 2, 3, 4 of 5 minu ten geparkeerd voor de garage in de Nieuwstraat te Bruinisse. Garage houder P. A. Z. wist zich donderdag middag te herinneren - nog na twee jaar - dat zijn cliënt C. H. uit Bruinis se er slechts een twee- tot viertal mi nuten had gestaan. Die stond terecht voor de overtreding. Z: ,,Als de bur gemeester er een half uur gaat staan, dan krijgt hij geen bekeuring. Ik vind dat discriminerend". De kanton rechter reageerde hier niet op, maar kon anderzijds ook niet overtuigd ra ken van de duur van het parkeren, zo dat hij H. het voordeel van de twijfel gaf, ondanks de eis van 60 gulden boete. Advertentie markt 1 brouwershaven 01119-2146 M. W. K. uit Nieuwerkerk heeft met zijn auto in mei van het vorige jaar met een kapotte uitlaat over de rijks weg 58 gereden en gaf dat donderdag ook volmondig toe. Verschillende ad ministratieve fouten van justitie (K's naam was enkele malen verkeerd ge schreven) hebben K. ertoe bewogen maar geen accept-giro te betalen. Mr. Arendse noemde dit het spelen van een spelletje met justitie „waartoe u het recht heeft" en eiste 75 gulden. Van Solinge kwam K. enigszins tege moet in verband met de nalatigheid van justitie en eiste 50 gulden van de verkeersovert reder. Dat de een wel een bekeuring krijgt voor een parkeerovertreding en de ander niet zat W. W. uit Zierik zee dwars. Hij had zijn wagen in mei 1985 in Zierikzee neergezet en ont dekte bij terugkomst een proces verbaal achter de voorruit. Hij noemde een en ander niet een school voorbeeld voor de rechtsgelijkheid en wilde de boete niet betalen. De kantonrechter: „Als u vindt, dat de politie ergens moet controleren, dan belt u ze op en zegt waar wagens ver keerd geparkeerd staan. De politie kan niet overal tegelijk zijn". Hij kon begrip opbrengen voor de argu menten van W. maar zag niet af van een boete: 60 gulden of twee dagen hechtenis; conform de eis van mr. Arendse. Het verzuimen van een boetebeta ling kwam M. L. uit Zierikzee don derdag op een boete van 75 gulden te staan. Hij gaf meteen toe in juni 1985 met een gladde band te hebben gere den in Middenschouwen. Doordat L. op vakantie geweest was had hij de boete niet betaald. Ook W. G. van M. uit Zierikzee kreeg een boete van 60 gulden voor het verkeerd parkeren in de Raamstraat te Zierikzee in mei 1985. Hij had de auto aan de verkeer de zijde van de weg weggezet, omdat „de bejaarden er anders last van heb ben". Van Solinge vond dat geen goed argument om de wet te overtreden. Van M. was dan misschien wel tege moet gekomen aan de wens van de be jaarden, maar blokkeerde hiermee wel de vrije doorgang van de brand weerwagens van de nabij gelegen ka zerne. Uitlenen Je auto uitlenen aan iemand die vervolgens een verkeersovertreding maakt en zelf niet kunnen zeggen wie dat was, levert een boete op. Althans dat gebeurde met C. T. uit Burgh- Haamstede, die in juli van het vorige jaar zijn wagen had uitgeleend aan iemand, die.naar Rotterdam reed en daar de toegestane snelheid over treed. T. kreeg te hóren, dat hij 9Ö'gül- den moet betalen of 2 dagen hechte nis. „Dan ga ik in hoger beroep, waar ik verwacht vrijspraak te krijgen". Van Solinge gaf hem weinig hoop, maar zei dat T. dat zeker moet doen. Voorjaarsvergadering ANBO-Zierikzee ZIERIKZEE - De Algemene Bond voor Ouderen (ANBO) afdeling Zie rikzee houdt donderdagmiddag 20 maart de voorjaarsvergadering in De Graanbeurs, aanvang 14,00 uur. De agenda vermeldt onder meer de bespreking van het beleid, zoals het bestuur dat heeft uitgestippeld voor de komende periode. Verder komen aan de orde: het jaarverslag 1985, het financieel jaarverslag, de voorstellen naar het gewestbestuur, de bestuurs verkiezing en de verslagen van de di verse commissies. Wie voor het bijwonen van deze ver gadering thuis opgehaald wil wor den, dient voor donderdagochtend negen uur contact op de nemen met de familie Van der Noord, tel. (01110)- 5381. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 ZIERIKZEE - Bij de Zierikzeese fo tohandelaar V. is in de afgelopen we ken voor 3500 gulden aan fotomateri aal verdwenen. Hoe of wie dit gedaan heeft is vooralsnog onbekend en de technische recherche heeft de zaak in onderzoek. HULST - Do 48-jarige A. de Brou wer uit Hulst is donderdag om het le ven gekomen door een verkeersonge val op het kruispunt van de weg Hulst-Sint Niklaas, net over de Belgi sche grens. De man reed met zijn per sonenauto naar zijn werk in stekene en werd op het kruispunt geschept door een vrachtauto die door het rode licht reed. ZIERIKZEE - De voor vanavond - vrijdag - in de Technische School Schouwen-Duiveland geplande dis co- en dansavond gaat door onvoor ziene omstandigheden niet door. De avond zou worden gehouden in sa menwerking met Drive In Show ATG in het schoolgebouw. Er is voorlopig nog geen nieuwe datum vastgesteld. ZIERIKZEE - Hoewel CDA-fractievoorzitter C. Bij de Vaate het een beetje jammer vond, dat de zaak wederom aan de orde moest komen, wilde hij in de openbare ver gadering- van de commissie financiën toch nog reageren op de kritiek, die door woningbouwvereniging Beter Wo nen werd geuit op het niet verlenen van gemeente garantie ten behoeve van de bouw van de 32 service woningen op de hoek Vrije/Jannewekken. Wat Bij de Vaate betrof had de zaak beter direct afgerond kunnen wor den tijdens de hierover gevoerde dis cussie in de gemeenteraadsvergade ring, maar daar werd hem de gelegenheid tot een inhoudelijke reactie niet gegeven. Door het be stuur van Beter Wonen waren echter uitlatingen gedaan, die Bij de Vaate echt niet over zijn kant kon laten gaan. Dat wilde hij nu nog even dui delijk laten weten. In de eerste plaats achtte hij het on juist, dat het bestuur van de woning bouwvereniging net had gedaan of het afwijzen van het verzoek om gemeente-garantie uit de lucht was komen vallen. Bij de Vaate verwees in dit verband naar een eerdere brief een half jaar geleden, waarin het col lege van b en w de woningbouwver eniging reeds had medegedeeld geen mogelijkheden voor gemeente-garan tie te zien. Studie en overleg- Wat hem echter het meeste dwars zat, was de kritiek van Beter Wonen, dat de fracties van PvdA en CDA het verzoek om gemeente-garantie 'zo maar zonder enig onderzoek' hadden afgewezen. „Dat neem ik niet", zo liet Bij de Vaate weten en hij verwees naar het feit, dat het besluit op grond van gedegen studie en van overleg met de afdeling financiën was geno men. Juist de constatering, dat er wel degelijk risico's aan het verstrekken van die garantie zouden kleven, had volgens hem geleid tot het advies geen garantie"te verlenen. Hij wees in dit verband ook op een desbetreffend rapport van de Natio nale Woningraad voor de jaren 1985 tot en met 1988, waarin tot uiting kwam, dat aan de financiering wel degelijk risico's zaten verbonden. Bijzonder veel moeite had Bij de Vaate ook met de gezochte spreiding van het financiële risico in gesubsi dieerde projecten van woningbouw voor bejaarden. „Het geld mag daar helemaal niet vandaan gehaald wor den", vond de CDA-woordvoerder en hij was van mening, dat geld voor be jaardenwoningen niet gebruikt zou mogen worden voor stichting van wo ningen voor draagkrachtigen. Klimlening Grote twijfels had hij verder over de keuze van een klimlening, waar mee een stukje van de financiële last Bakker A. P. de Wit vijftig jaar bij de muziek NOORDGOUWE - Tijdens de jaaruitvoering van muziekvereniging Con Amore te Noordgouwe, werden drie jubilarissen in de bloemetjes gezet. Een van hen was de 62- jarige, vroegere bakker A. P. de Wit uit Noordgouwe die de gouden KNF-speld met kroontje kreeg uitgereikt vanwege het feit dat hij voor het vijftigste jaar zijn toontje meeblaast bij een muziekkorps. Dat was niet altijd Con Amore. Vanwege verhuizingen naar Haamstede en Dreischor maakte De Wit zijn muziekjaren ook vol bij De Witte van Haamstede en Crescendo. Maar ook elders op muziekgebied is de bakker een veelzijdig man. Niet minder dan zeven blaasinstrumenten leerde hij in de loop der jaren bespe len. „Dat gebeurde op verzoek van de dirigent. Wanneer we een nieuw mu ziekstuk met andere partijen gingen instuderen waren daarvoor andere instrumenten nodig". En zo werd De Wit toonwijs op de bugel, piston, alt, tuba, bas en bariton, terwijl hij bui ten het muziekkorps om voor zijn ple zier thuis ook nog saxofoon leerde spelen. „Als kind vond ik die instru mentenwisselingen heel moeilijk. Dan moest ik erom huilen, maar als je jaren in de muziek zit gaat zo'n aanpassing gemakkelijker", aldus de muzikant die als 12-jarige bij Con Amore kwam. Deze ruime ervaring gaf hem ook de overtuiging dat het weinig uitmaakt welke partij oen muzikant moet spelen. „De eerste partij is wel mooi, maar de tweede is moeilijker". Stemmen De Wit werd geboren in Schudde- beurs en kwam, zoals dat vroeger ge bruikelijk was, via een stemming door de korpsmuzikanten boven de achttien jaar bij Con Amore. Na een aantal maanden les door een der korpsmuzikanten werd hij ingelijfd onder de hoede van dirigent Kees Everwijn om veertien jaar lang, tot 1950, zijn toontje mee te blazen in Con Amore. Toen verhuisde de inmid dels getrouwde muzikant naar Haamstede waar hij vijf jaar lid was van de Witte van Haamstede. Zgn. beste muzikale herinneringen heeft hij aan de daarop volgende periode van 21 jaar toen hij bakker was in Dreischor en lid van de muziekver eniging Crescendo. „Wc waren vaak vier avonden per week bezig met mu ziek en toneel want het gebeurde dat er drie uitvoeringen per winter wer den gehouden; voor het kerkkoor, -voor Crescendo en voor de zangver- De Wit anno 1981) in het uniform van Con Amore. eniging Streven naar beter". herin- Eind vijftiger jaren maakte De Wit deel uit van het muziekgezelschap in Dreischor, dat een ode bracht aan dorpsgenoot Opa Kik (108). nert hij zich. Maar het belangrijkste waren de hechte onderlinge contacten die tussen de muzikanten en to neelspelers bestonden. Zijn gezond heidstoestand dwong Dc Wit tot sane ring van zijn bedrijf, waarna hij in 1977 tcrugkeei-de naar Noordgouwe en naar Con Amore. Het lid zijn van een muziekvereni ging is nog steeds heel belangrijk voor De Wit. Niet alleen voor het ple zier van samen muziek maken, maar hij ziet het ook als een test van zijn longen. „Je weet dan van jezelf dat je voldoende lucht hebt". Op dokters advies doet hij die test niet wanneer het muziekkorps op straat mar cheert. „Het blazen is dan te be lastend, daarom sla ik nu op de bek kens als we gaan lopen". De Wit is zeker van plan lid te blijven van Con Amore. Alleen voor verjaardagen slaat hij wel eens een repetitie over. „Maar dan laat ik het altijd tevoren weten want ik vind als je ergens lid naar de toekomst wordt verschoven. Volgens Bij de Vaate zou daar in geval van inflatie nog wel voor te pleiten zijn, maar hij vroeg zich af waar je belandt in geval van deflatie. De door Beter Wonen geuite kri tiek, dat de gemeente Zierikzee in vergelijking met de andere gemeen ten in de regio zo weinig zou hebben bijgedragen in de bouw van bejaar denwoningen wierp Bij de Vaate ook ter zijde. Hij sprak in dit verband over het vergelijken van appels en pe ren en wees erop, dat Zierikzee toch ook een belangrijke bijdrage heeft geleverd in de totstandkoming van de bejaardenhuisvesting in Borrendam- me en De Wieken. „Het verhaal van Beter Wonen rammelt aan alle kan ten", aldus Bij de Vaate. Voorzitter van de commissie finan ciën wethouder L. J. van Gastel stel de vast, dat deze hele materie eigen lijk al een beetje geschiedenis is geworden. Anderzijds maakte hij de kanttekening, dat de recente rente verlaging van behoorlijke invloed zou zijn als Beter Wonen alsnog - met gemeentegarantie - op de kapitaal markt een nieuwe lening zou kunnen afsluiten. Commissielid J. J. Geleijnse (VVDj had geen behoefte wederom inhoude lijk op deze zaak in te gaan en be perkte zich tot de opmerking: „In de toekomst zal blijken, wie er gelijk heeft". Bijval aan het betoog van Bij de Vaate werd betuigd door commissie lid D. vgrïder Wekken (PvdA). Ook hij haó zich gestoord aan het feit, dat Beter Wonen in een openbare verga dering de indruk had gewekt, dat het advies geen gemeente-garantie te ver lenen op losse schroeven werd ge daan. Van der Wekken achtte het juist, dat Bij de Vaate uit de doeken had ge daan hoe moeilijk de afweging in de zen was geweest. Hij memoreerde, dat er inderdaad ontzettend veel tijd en energie in was gestopt en dat het verzoek was benaderd vanuit de wil de stichting tegemoet te komen. Hij betreurde de wijze, waarop Be ter Wonen had gereageerd en stelde vast, dat de woningbouwvereniging ten onrechte had willen treden in de verantwoordelijkheid, die hij als raadslid toch ten aanzien van de ge hele gemeente heeft. Dat deze materie toch inderdaad een beetje tot het verleden gaat beho ren, bevestigde wethouder Van Gas tel ten slotte nogeens met de medede ling, dat deze week wederom een gesprek had plaatsgevonden tussen het college en de woningbouwvereni ging, waarbij van beide zijden de be reidheid werd geuit samen de zaken in Zierikzee weer op te pakken, waai de gemeente mee gediend zal zijn. van hent heb je ook de morele ver plichting om er naar toe te gaan". Het muziekkorps Con Amore waar van de naam Met Liefde betekent werd kort na de eeuwwisseling opge richt. Het telt momenteel 20 muzi kanten waarvan er slechts twee uit Noordgouwe zelf afkomstig zijn. Vroeger nam de vereniging wel deel aan concoursen en jubilaris De Wit hoopt dat dat er in de toekomst weer eens in zit. Vorig jaar november werd afscheid genomen van dirigent A. Stoutjesdijk en J. Knuist overbrugt nu de periode tot juni of juli dit jaar wanneer C. van der Maas. die nu nog op het conservatorium zit, als diri gent de leiding van het korps zal over nemen. Hij treft in Noordgouwe on getwijfeld een enthousiast muziek gezelschap aan. waarin ook jubilaris De Wit (momenteel) op zijn bariton nog vele jaartjes hoopt mee te kun nen blazen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewokken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm;succesjes(t/m 4 regels) 1 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3