Pinky's Disco Gratis tennissen aangeboden door totaal vernieuwde discotheek Personeel gemeente Bruinisse ontevreden over door b en w 'opgelegde' invulling van ATV RPF Kiesvereniging Bruinisse/Duiveland SHOW Vanaf zaterdag 15 maart a.s. ISTA Rommelmarkt Haamstede ten bate van bliksemafleider Nederlands Hervormde kerk KIES VOOR The Country Club Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding Serooskerke Appèl van politie AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer AUSTIN ROVER m A Z1ERIKZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 14 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23897 Vreemde zaken Vijftig jaar Doleantie Spieren De Zierikzeese kantonrechter kreeg tijdens de A. P. de Wit, die deel uitmaakt van muziekver- In de vierde en voorlaatste aflevering over De spieren van de mens zijn belangrijke orga- maandelijkse zitting vreemde zaken te behan- eniging Con Amore uit Noordgouwe, herdenkt Schouwen-Duiveland en de doleantie heeft sa- nen, die de nodige preventie vergen. De trim- delen. Een impressie. (Pag. 3). het feit vijftig jaar als muzikant bezig te zijn. mensteller H. Uil het dit keer over Kerkwerve. merij is louter daaruit ontstaan (Pag 9) (Pag- 3). (Pag. 4). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie zijn werk niet met vreugde verrichtis niet waard dat hij werk heeft. Lhotzky Overleg met vakbond haalde vooralsnog niets uit BRUINISSE - Een grote meerderheid van het gemeen- tepersoneel in Bruinisse voelt zich ongelukkig met de door het gemeentebestuur ingevoerde Arbeidstijdver korting (ATV). Die werd Bruinisse opgelegd door 'Den Haag', maar de invulling ervan was aan de gemeente zelf. B en w hebben gekozen voor een vrijdagmiddag vrij, eens in de veertien dagen, terwijl de meerderheid van het personeel meer voelt voor twaalf roostervrije da gen. Het is momenteel aan de ambtenarenbond of er door haar nog maatregelen voorgesteld worden. De gemeente kreeg op 1 augustus 1985 de opdracht om ATV in te voe ren, zodat de werkweek van 40 naar 38 ging. Die wekelijkse twee uur min der werken moet op een of andere manier gevonden worden en daarbij kozen b en w voor de vrije vrijdag middag. Dit ondanks het rapport van het personeel, dat pleitte voor de ex tra roostervrije dagen. Hiervoor werd door de ambtenaren een aantal argumenten aangevoerd. Het gemeentebestuur moet volgens de minister zoveel mogelijk aan de wensen van het personeel tegemoet komen. Daarnaast dient de dienst verlening zoveel mogelijk gehand haafd te blijven, hetgeen volgens een woordvoerder van het personeel door de vrije vrijdagmiddag in het ge drang komt. Ook heeft een aantal personeelsleden vrijdagmiddag cur sus; iets wat voor de regeling in de tijd van 'de baas' kon gebeuren, maar nu - voor de nieuwkomers in de ge meente - binnen de eigen vrije tijd dient te gebeuren, ondanks het féit, dat het gaat om studie voor het be roep. Niets Omdat het college al snel te kennen gaf niets voor de roostervrije dagen te voelen, stelde een deel van het per soneel voor, om de twaalf dagen te de len in verplichte dagen vrij en enkele vrij opneembare. Het personeel er- SEROOSKERKE - In de Seroos- kerkse Dorpsstraat is donderdagmid dag omstreeks 16.45 uur een aanrij ding gebeurd, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. I. Z. uit Serooskerke reed over de Stoofweg en wilde de Dorpsstraat in rijden. Z. moest wachten voor andere verkeersdeelnemers, waarna de ach terliggende wagen van C. van D. uit Brouwershaven op de vierwieler van Z. botste. Beide voertuigen liepen lichte schade op. ZIERIKZEE - De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland waarschuwt een ieder voor een groep vrouwen, dat blijkens een voorval op donder dagmiddag op het dievenpad is. Bij mevrouw R. I. K. waren bij haar thuiskomst enkele zwartharige vrou wen op het balkon bezig, om gewa pend met beitels en hamers toegang tot de woning te verschaffen. Toen K., die in de De Vagerstraat te Zierikzee woont, het huis binnentrad kozen de dieven het hazepad. De politie denkt aan een zogenaamde goud- en siera- denroof tocht. vaart de opgelegde invoering door het gemeentebestuur als zeer onpret tig en noemt het zelf kunnen beschik ken over de vrije dagen een privébe- lang. Ook het feit dat voor de ATV een deel van het salaris is ingeleverd draagt aan deze volgens zeggen 'on prettige werksfeer' bij. Die gespannen werksfeer uit zich momenteel in bijvoorbeeld het vol gende: tijdens de pauze dient een per soon achter de telefoon te blijven zitten. Normaal werkte deze man of vrouw tijdens de telefoondienst ge woon door, maar enkelen doen dit nu niet meer en beperken zich tot het opgelegde. ,,Het is begrijpelijk, dat wanneer hei personeel geen willig oor vindt voor haar wensen, dan de motivatie wel weg gaat", aldus een pe^e-^neelslid. Het gaat dus om een meerderheid van het personeel. Op de afdeling se cretarie is iedereen, behalve gemeen tesecretaris B. de Groot (die heeft de nu gehanteerde invulling aan het col lege geadviseerd - red) tegen. Ditzelf de geldt voor de technische dienst, waar ook alleen de chef tegen de roostervrije dagen is. Bij de dienst gemeentewerken is echter een groot deel voor de vrijdagmiddag, waar door er toch een meerderheid blijft voor de roostervrije dagen. Bijkomstigheid En dan is er nog een bijkomstig heid. Het college heeft ook de ver worven vrije dagen voor Dank- en Biddag afgeschaft met de motivatie - volgens het personeel - dat het ge meentebestuur van mening is, dat slechts enkelen op deze dag de kerk bezoeken en de regeling hierdoor overbodig is geworden. ,,De regeling is ingevoerd, omdat de rechtpositie van het personeel indertijd erg krap was en er geen andere mogelijkheden voor extra vrije dagen waren". Een gesprek met b en w leverde het personeel niets op, behalve dat de reeds aangenomen en werkende per soneelsleden, f- rijdagmiddag een studie volgen .en andere datum compensatie hier or krijgen. Vol gens het personeel u. oor het college ook doorslaggevend geweest, dat an dere gemeenten eenzelfde ATV-wijze hebben ingevoerd, maar dat komt de werknemers vreemd over, omdat de andere gemeenten al korter werkten en .Bruinisse anders ook niet de ove rige overheden nauwkeurig volgt". Volgens het gemeentebestuur is het belangrijk om op één lijn met Mid- denschouwen te staan, omdat beide gemeenten dezelfde technische dienst hebben. Na een vergadering onder het per soneel werd besloten de vakbond in te schakelen, die op haar beurt aan Gemeentesecretaris B. de Groot blijft bij zijn advies voor wat de in vulling van de ATV in Bruinisse be treft. het college liet weten snel uitgeno digd te willen worden. De bond was verbolgen over het feit, dat het colle ge haar geen advies had gevraagd over de invulling. B en w gaven ge hoor aan het schrijven, maar een hierop volgend gesprek liep op niets BRUINISSE/DUIVELAND - De leden van de RPF Bruinisse/Duiveland hebben vorige week in een speciaal belegde vergadering een eigen kiesvere- ning opgericht. De vergadering werd geopend door de heer J. v.d. Berge met gebed en bijbellezing. In zijn openv,*gswoord bracht hij vooral naar voren dat men als christen te maken heeft met een vrijheid, die getoetst moet zijn aan Gods Woord. Als voorbeeld noemde hij Paulus, die ook niet iedereen naar dè mond praatte maar toch hadden de Romeinen respect voor hem. Na zijn openingswoord legde V. d. Berge uit wat het nut is van een plaat selijke kiesvereniging en noemde in dat verband de mogelijkheid dat, wanneer er bij de komende gemeente raadsverkiezingen hetzelfde aantal stemmen op de RPF worden uitge bracht als vier jaar geleden maar dan op nummer vijf van de gecombineer de lijst met de SGP, de RPF in de raad van Duiveland vertegenwoor digd zal zijn. V. d. Berge memoreerde het feit dat nu al gestart kan worden met een bestand van 38 leden. Na zijn uiteenzetting werd een be stuursverkiezing gehouden, waarbij de heer J. v.d. Berge tot voorzitter werd gekozen. Respectievelijk tot penningmeester en secretaris werden gekozen de heren J. Flikweert en C. Fraanje. De heer Fraanje, kandidaat voor de RPF voor de gemeenteraad van Duiveland, sloot de vergadering. Hij merkte op dat men de plicht had om dienend bezig te zijn, in de eerste plaats tevenover God en in de tweede plaats tegenover de naaste besloot de avond met gebed. Advertentie ïïii- uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W] b.g.g. 1585 of 1385 MM uit. Volgens een personeelslid is wet houder M. van der Velde tijdens het overleg weggelopen, maar dat wordt door gemeentesecretaris De Groot ten stelligste ontkend. ,,De wethou der is pas weggegaan, nadat het over leg door de burgemeester was afge rond. Dat de overige vergaderpart ners nog wat napraatten heeft met het vertrek van Van der Velde niets van doen", aldus De Groot. Die verklaart desgevraagd, evenals burgemeester T. C. Hekman, dat de invulling met 12 roostervrije dagen voor een kleine instelling als het ge meentehuis in Bruinisse vrijwel on mogelijk is. ,,We hebben de dienstver lening zoveel mogelijk proberen te handhaven en daarom blijft bijvoor beeld de huwelijksvoltrekking op de vrijdagmiddag mogelijk", reageert De Groot. Hekman vult aan met de opmerking, dat het personeel gespe cialiseerd is, waardoor een zo volle dig mogelijke bezetting noodzaak is. Mogelijk alsnog- praten De gemeentesecretaris sluit niet uit, dat het college nadat ze straks door de bond benaderd wordt alsnog wil praten, maar houdt zelf wel aan zijn advies van de vrijdagmiddag vast. Hij noemt het punt van de ver vangbaarheid als hij zijn voorstel verdedigt. ,,We hebben uiteraard te maken met ziekten, vakantiedagen en studies. Als gemeente verleen je je diensten als apparaat en niet als per soon aan de balie. Ik moet zeggen, dat Binnenlandse Zaken het eens is mcf onze manier van ATV invullen". Ook de overtuiging van De Groot, dat de 36-urige werkweek in het verschiet ligt heeft hem gesterkt in het feit, dat de vrijdagmiddag voorkeur verdient boven de extra roostervrije dagen. Over het afschaffen van de Bid- en Dankdag zegt De Groot, dat binnen het college nooit het matige kerkbe zoek op deze dagen van het personeel ten grondslag heeft gelegen aan het afschaffen. „We gaan echt niet contro leren". De rechtspositie van de amb tenaren was indertijd slecht en daar voor is de extra vrije tijd ingevoerd. Na de opwaardering is dit van min der belang geworden en hebben b en w besloten de Bid- en Dankdag af te schaffen. Nu hebben maar twee men sen om principiële redenen vrije da gen gevraagd", vertelt de secretaris. Hekman zegt het jammer te vin den, dat het personeel ontevreden is over de invulling van de ATV, maar zegt dat het gemeentebestuur auto noom is en heeft te zorgen voor een goede dienstverlening naar de bur gers toe. Volgens hem is de nu geko zen ATV-weg de juiste. Onder het per soneel blijft een gevoel van machte loosheid en het ligt in de lijn der ver wachtingen, dat het personeel de maatregel niet wil accepteren, maar afhankelijk van het bondsstand- punt, naar nieuw overleg met het ge meentebestuur gaat zoeken. Volgens De Groot staat het college hier open voor. Wanneer de bond met haar me ning over 'de zaak' komt is voorals nog onduidelijk. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Advertentie ZENTRASPOBT ^GUrjOO |i ZIERIKZEE ITlOdS Zaterdag 22 maart a.s. tussen 9.00-12.00 uur in „Krayestein" te Burgh-Haamstede met gebruik van de nieuwste Browning Rackets Advertentie zijn wij weer geopend met ons Renesse, Hogezoom 169 „Hij hangt erbij, hij moet nog net niet met touwtjes aan elkaar ge knoopt te worden", omschrijft commissie-voorzitter M. van dei- Maas de toestand van de huidige bliksemafleider die met de restaura tie 111 1937 op de kerk werd aange bracht. Mede in verband met het nieuwe orgel dat in de kerk zal wor den aangebracht, acht hij het van het grootste belang dat het gebouw op af doende wijze tegen brand beschermd blijft. Schoonmaak De commissie heeft besloten tot het organiseren van een zomerevenement op zaterdag 12 juli in het centrum van Haamstede waarvan een rommel markt het belangrijkste onderdeel vormt. In het kader daarvan is begon nen met het verzamelen van nog bruikbare spullen die overbodig zijn geworden. Vooral in verband met dc eerste lente-zonnestralen, die bij ve len toch weer de aloude schoonmaak woede oproepen, hoopt de commissie op veel reacties. Een telefoontje naar 01115-2629 en alle grote en kleine stukken worden thuis opgehaald. Bij de vrouwenvereniging van de Neder landse Hervormde Kerk wordt in middels ook al druk gewerkt aan ei gengemaakte spullen die op 12 juli ten bate van het goede doel worden verkocht. Advertentie 13 t/m 24 maart bij autobedrijf St. Joosioijk 41 - Oosterland Telefoon 01114-1495 kfORDT HET WEE-P. BURGH-HAAMSTEDE - Dc slechte toestand waarin de bliksemafleider op de Nederlands Hervormde kerk verkeert, heeft in Haamstede geleid tot het oprichten van een rommelmarktcommissie, die via het organiseren van een zomerevenement met rommelmarkt, rad van avontuur, enveloppentent en de verkoop van zelfgemaakte spullen de 10 a 12.000 gulden bijeen hoopt te bren gen die nodig zijn voor een nieuwe bliksembeveiliging voor het historische gebouw. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig Het hogedrukgebied boven Oost- Europa blijft bepalend voor het weer. Vannacht weinig bewolking. Morgen overdag zonnige perioden. Middag- temperatuur 9 graden. Er waait een zwakke tot matige zuidoostelijke wind. Minimumtemperatuur komen de nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 maart: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 3 -w^-dag: Af en toe "jïi Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 15 mrt. Zon op 06.55, onder 18.43 Maan op 08.27, onder 16 mrt. Zon op 06.52, onder 18.45 Maan op 08.46 onder 0.37 17 mrt. Zon op 06.50, onder 18.47 Maan op 09.10, onder 1.50 Eerste Kwartier: 18 maart (17.39) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer blijft rustig. In de nacht en ochtend komt opnieuw plaatselijk mist voor. Met name in het Waddengebied en in de buurt van het IJsselmeer kan deze ook overdag blij ven. Naast wolkenvelden zal op zater dag ook de zon zich af en toe laten zien. De langdurigste opklaringen komen waarschijnlijk in het zuiden van het land voor. In de nacht wordt het waar schijnlijk net even minder koud dan de afgelopen nacht: het blijft iets bo ven nul. Óp zaterdagmiddag variëren de temperaturen van 5 graden op de Waddeneilanden via zo'n graad of 8 in de noordelijke provincies tot 12 gra den plaatselijk in het zuidenDe wind is zuidoost, in de nacht zwak, overdag af en toe matig. Nog steeds bepaalt een uitloper van een boven Noordwest-Rusland aan wezig hogedrukgebied ons weer. In een langzaam tempo stroomt lucht over ons land die in de onderste 500 a 1000 meter vochtig is. In deze vochtige laag komen wolkenvelden voor, die 's middags ten dele oplossen. In opkla- ringsgebieden ontstaat 's nachts weer mist en deze gaat in de ochtend hier en daar weer over in laaghangende be wolking, waarmee de cirkel rond is. Ook tijdens het komende weekeinde verandert hierin nog weinig, na maandag bereiken Oceaanstoringen mogelijk met enige regen ons land. Advertentie Rondell uit het Colordesign-programma. Dit model is er nu ook in uw lievelingskleur. Op rock naai uw (ievelingskcuken in uw lievelingskleur? Bij uw Keukenvakman hoeft u niet lang te roeken Want daar vindt u de Rondell uit 't Colordcsign Keuken-programma. Verkrijgbaar in maar liefst 150 kleuren! Ook in uw lievelingskleur Bij uw Keukenvakman kunl u relfs uw eigen Rondell samenstellen. Meer weten? Kom gerust kijken. Uw Keukenvakman staal u graag te woord. Uw Keukenvakman doet méér voor ut De Spirt B.V. Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel. 01110-2531 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1