musicolumn Helpt Elkander Bruinisse bijeen stukken Traffic School.... Jeugdsoos 'Big S' organiseert voorronde discjockey-verkiezing Zangeres Lizzy treedt op in The Country Club Vergadering Westerschouwse gemeenteraad Een tip voor de marine ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 maart l.'ISü Nr. 238.% 5 BURGH-HAAMSTEDE - De ge meenteraad van Wes t e rscho u wen heeft maandag 17 maart een openba re vergadering in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Naast de gebruikelijke huishoude lijke stukken als notulen en ingeko men stukken staat een bespreking over een beroepsschrift van G. Rosenthal-Dukel op de agenda. Het college van b en w stelt voor het be roepsschrift voor het plaatsen van een antennemast af te wijzen. Voorts spreken de leden over de stads- en dorpsvernieuwing, verkoop van grond aan de PZEM, wijziging van de legesverordening en enkele garantie leningen. Kroonprins Willem-Alexander is sinds een week adspirant reserve officier op het fregat Abraham Crijnsseti. Ik heb het even opgezocht, hef fregat is genoemd naar de aan voerder van een nota bene Zeeuwse vloot die in 1667 Suriname verover de. Men zegt dat de bemanningsleden aart de Abraham Crijnssen niet zo blij waren met de komst van de ko ninklijke collega. Pikante foto's in de verblijven moesten ijlings wor den weggehaald en ook de films met een bedenkelijk allooi werden taboe. Arme mariniers! Wat is het leven op een fregatschip zonder foto's van da mes in schaars textiel of leuke films over Tiroler broekjes in de bergen. Dat de Prins na de Elfstedentocht geen scheve schaats mocht rijdenal- la, maar dat zij eronder moeten lij den! De marine is de laatste dagen niet op een al te beste wijze in het nieuws. Denk maar eens aan de ver halen van schepen met een gemengde „bemensing". Onlangs vond ik een oplossing voor deze problemen die stamt uit het jaar 1901. Deze oplos sing kwam letterlijk uit de lucht val len, want het boekje dat ik per onge luk uit de kast meetrok viel precies op mijn hoofd. De met rood-wit-blauw omrande omslag draagt de titel „Liederen bundel voor janmaat en soldaat" en is samengesteld door de heer Clocke- ner Brousson, destijds le luitenant der infantarie. In 1901 betaalde je als janmaat vijftien centen voor het 'boekje, maar dan had je ook wat! Uit het voorwoord blijkt dat de luite nant een vrolijke man was, die graag zong en de taal van het soldatenvolk wist te spreken. 'Geloof me, jongens' schrijft hij, 'het zingen geeft kracht en moed, het maakt vroolijk en opgewekt en voor al wij militairen hebben zoo nu en dan een moppie muziek of zang noo- dig..' Met aansprekende beelden schildert hij voorts de werking van het lied voor zijn krijgsmakkers: 'De marsch is lang, de ransel wordt zwaar en de zon brandt en steekt fel. De troep sleept zich voort. De voor ste compagnie heft een lied a an, de ander compagnieën volgen de bewe ging. Er komt weer houding en pas in. We krijgen geen achterblijvers'. Dat waren nog eens tijden. Het is het leger van 1901 waar de sfeer bijna die van een Vierdaagse is en luister eens naar de sfeer op de marineschepen. „Niets dan water en lucht! De zee is stil, de zon gaat in het Westen onder. Janmaat rust op het voordek. Men is reeds weken op weg, nieuws ont breekt, 't gesprek wil niet vlotten. 'Jongens, 't Bundeltje halen'! 'Ja', roepen verschillende stemmen, 'maar dan mot de schele z'n harmoni ca erbij'. Na eenige minuten hoort men dan de frissche jongens- en mannestem- men luid boven het geklots der gol ven en 't stampen van de machine'. Zo gaat Clockener Brousson maar door in een wereld zonder transistor radio's, videobanden, spionagesatel- lieten, geheime onderzeeërs en vlieg dekschepen. Zo klonk onder de tropenzon 'Daar ruischt over heiden en weiden en zee bezielend een zang van ons volk', 't is plicht dat iedre jongen'. Er wappert op het zilte nat een dundoek wonderschoon, 'Ferme jongens, wakkre knapen', 'Op naar Lombok, Neerlands zonen'. Alles gaat over knapen en zonen, soldaten en legerknechten. wapen broeders en janmaten die geenszins de geest van Jan 'Salie hebben. Le den van het vrouwelijk geslacht ko men in de bundel niet voor met uit zondering van 'Daar was laatst een meisje loos', een lied dat keurig op houdt bij het vierde couplet 'Och. kapteintje sla me niet, ik ben uw liefje gelijk gij ziet'. In andere ver sies blijkt dat de relatie tussen bei den in het vijfde couplet inniger werd, een situatie die zich vandaag aan de dag weieens voor schijnt te doen op de marineschepen maar toen zelfs niet bezongen werd. Zou zang en muziek een alternatief zijn voor de marine van 1986? Vol gens Clockener Brousson uit 1901 wel. 'De zang oefent eenen, in zede lijk opzicht, zeer gunstigen invloed uit op het leger. Hij verkwikt den mensch door hem eene mannelijke en aangename verstrooiing te ver schaffen; hij bevordert de krijgsop- voeding van den soldaat door tevens zijnen geest en zijn harte te verhef fen'. Horen we de bemanning van de Abraham Crijnssen binnenkort lied 36 uit de bundel 'Voor janmaat en soldaat'zingen...'Heb je niet gehoord van die kranige lui, van die Prinsen .van Oranje..'? Voor Clockener Brousson mag je overal zingen, '...op de binnenplaat sen der kazernen, in de gezamenlij- ken kamer, des avonds gedurende de rusturen, op weg...'. Maar in één ge val mag er niet gezongen worden: 'Te velde moeten zij ophouden zoohaast de veiligheidscavalerie in aanraking gekomen is met den vijand'. Dan piep je wel anders. MARZAS BURGH-HAAMSTEDE - De Burgh-Haaiiisteedse jeugdsoos 'Big S' organiseert op zaterdag 15 maart een voorronde voor de officiële disejockey-verkiezing van de Schouwcn-Duivelandsc jcugdsozcn. De deelnemers kunnen zich daarvoor opgeven in het gebouw van de Burgh- Haamsteedse soos. Om aan de voorronde te kunnen deelnemen is het wel een vereiste, dat hij of zij op de ledenlijst van 'Big S' voorkomt. Dc deelnemende disc-jockcys worden beoordeeld door vier deskundi ge vrouwelijke juryleden. Criteria waarop beoordeeld wordt zijn tech niek, originaliteit, platenkeuze en spreekvaardigheid. Per onderdeel kan elk jurylid waarderingscijfers geven van een tot en met tien. De draai tijd wordt bepaald aan de hand van het aantal deelnemers. Via het lot wordt de volgorde van draaien bepaald. Dc winnaar ont vangt de trofee voor de beste 'Big S-discjockey van 1986. Hij of zij mag de Burgh-Haamsteedse soos vertegenwoordigen op de jeugdsozen discjockey-verkiezing van Schouwen-Duiveland. Deze later te houden wedstrijd gaat om de felbegeerde wisselbeker, die momenteel in handen is van jeugdsoos 'Big S', aangezien Jos Provoost in 1985 als winnaar uit de bus kwam. Pikante lachfilm Een dag na de discjockey-verkiezing - zondag 16 maart - wordt in soos 'Big S' de pikante lachfilm 'De versierders van Saint Tropez' vertoond. Deze doldwaze komedie wordt bij wijze van prooi' vertoond op een enorm groot scherm om de filmbelevenis te vergroten. De film begint om acht uur. De toegangsprijs is aangepast aan de beurs van de jeugd, hetgeen op zich al komisch is. RENESSE - Zangeres Lizzy is geen onbekende in het Nederlands muziekge- beuren. Onder de naam Lisa Mackeag- maakte zij reeds diverse singles. Zater dagavond 15 maart verzorgt de goedogende zangeres een optreden in bar The Country Club in Renesse. Haar optreden begint om en nabij elf uur. Lizzy treedt zaterdagavond op in bar The Country Club. Lizzy trad ondermeer op in de mooie tv-special 'Sri Lanka'. Zij deed dat aan de zij van haar toenmalige producer Jack Jersey. Enige weken geleden werd de special op veler verzoek herhaald. Juist op dat moment maakte Lizzy een uitvoerige en succesvolle toernee door Indonesië. Inmiddels heeft Lizzy andermaal een mijlpaal in haar carrière achter de rug. In december 1985 ging een bioskoopfilm draaien in de Nederlandse en Belgische bioskopen, waarin zij een uitvoerige rol speelde. Zij had in die film de rol van een zangeres, die een hit scoort. Om dit in werkelijkheid ook te doen is zij momenteel met haar nieuwe producer Hans van Hemert bezig om een nieuwe plaat te maken. Tijdens haar optreden in The Country Club probeert zij een aantal nummers, dat voor deze single in aanmerking komt, uit. Lizzy is een doorzetstertje, zij is doortastend, energiek en dynamisch, maar mag dat ook zijn, omdat zij beschikt over een dijk van een stem. Zij laat dit duidelijk tijdens haar optredens horen. Haar muzikale optreden bevat talloze muziekstijlen. Zij heeft een aantal 'chique' nummers, maar schuwt het ook niet om op de discotoer te gaan. Alles bijeen is het meemaken van haar optre den meer dan de moeite van het aanhoren (en aanzien) waard. BRUINISSE - De Hervormde Vrou wengroep Helpt Elkander had op de bijeenkomst weer een boeiend en aansprekend onderwerp voor de le den. De Ziekenomroep Nomen Nes- cio was uitgenodigd en was met en kele medewerkers aanwezig om over hun werk te praten. Na een wel komstwoord ging N. H. de Kortc- Padmos voor in gebed. Dc meditatie had als thema: Waarom schreef Pila- tus het opschrift in drie talen?. De heer Van Rooyen hield een inlei ding over het ontstaan van de zieken omroep. Over de oprichting in 1974 in Goes en do latere fusie met £ierikzee. Van het prille begin op een zolderka mertje, met enkele mensen tot nu 15 mensen die er veel vrije tijd in ste ken. Nomen Nescio, „Niemand weet het" betekent dat want het gaat om de daad, aldus de heer Van Rooyen. De heer Cevaal liet door middel van dia's zien hoe de programma's tot stand kwamen, zoals het technische gedeelte dat verzorgd wordt door de heer Mens. Achtereenvolgens hoorden de aan wezigen een reportage vanuit Sir- ianslnnd. Burgh-Haamstede en Brui- AMSTERDAM - Het afgelopen jaar vertoonde de verkoop van het alge mene bock een lichte daling. In dat jaar werd voor een bedrag van 592 miljoen gulden aan boeken verkocht tegenover 609 miljoen in het jaar daarvoor. Dit blijkt uit de donderdag gepubliceerde cijfers van de stichting speurwerk (onderzoek, documentatie en bedrijfsinformatie voor boekhan del en uitgeverij) in Amsterdam. AMSTERDAM - Dick Nooy is uit het bestuur getreden van Nooy's Volkstheater en staakt alle activitei ten voor deze Amsterdamse toneel groep. Dat blijkt onder andere uit een brief aan Minister Brinkman (WVC). Het ministerie van WVC geeft subsi die aan het gezelschap. AMSTERDAM - Hot is onverant woord om overhaast en zo vlak voor de Tweede Kamerverkiezingen de be sluitvorming af te ronden over do voorstellen van dc regering inzake de stelselherziening sociale zekerheid. De wethouders van Sociale Zaken in 23 gemeenten hebben dat de Tweede Kamer geschreven, aldus donderdag de Amsterdamse wethouder Jonker. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zi/n buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie i .bekend moeten zijn Problemen Jeugdsoos Big S heeft geen grote problemen. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van donderdag 6 maart j.I. bracht de Stichting Jeugd Schou wen-Duiveland de problematiek rond dc jeugdsozen ter sprake. In dit artikel speelde de situatie van jeugdsoos De Pul uit Bruinisse de hoofdrol. Tevens kwam uit dit arti kel tc voorschijn dat de problematiek van De Pul ook betrekking had op andere jeugdsozen op Schou wen-Duiveland. Wij kunnen niet oordelen over an deren maar wij vinden dat door dit artikel veel mensen een verkeerde in druk zouden kunnen krijgen van jeugdsoos Big S te Burgh-Haamstede. Jeugdsoos Big S kent geen vanda lisme, alcoholisme of druggebruik. Het beleid van Big S houdt de ogen wijd open om direct maatregelen te nemen bij dergelijke problemen. Wij, van Big S, nodigen dan ook een ieder uit om op elk willekeurig mo ment de soos binnen te stappen en zich hiervan te overtuigen. Elk gezin, bedrijf of samenleving kent'zijn pro blemen. Jeugdsoos Big S kent ook zijn ups en downs, maar deze proble men zijn niet van dien aard dat zij niet op te lossen zoudep zijn. De jeugd moet verantwoording dra gen en zelf beslissingen kunnen ne men. Goede raad is altijd welkom maar de jeugd moet zelf de uiteinde lijke beslissing kunnen nemen. De jeugdsoos heeft in de loop der jaren bewezen dat het bestaansrecht heeft. Een negatieve publiciteit die ontstaan is door problemen in Brui nisse doet geen goed voor de jeugd soos. Een generalisering van dat pro bleem1 is niet terecht want jeugdsoos Big S heeft geen problemen die men niet zelf op kan lossen en zeker is de situatie niet te vergelijken met „De Pul" in Bruinisse. Degenen die daar nog aan twijfelen hebben bij deze een uitnodiging. Komt en overtuigt want jeugdsoos Big S heeft geen geheimen voor u. Bestuur, Jeugdsociëteit Big S Postbus 57 4328 BM Burgh-Haamstede DEN BOSCH - De gemeente Den Bosch gaat in drie kiesdistricten in totaal 4500 nieuwe oproepkaarten voor de gemeenteraadsverkiezingen verspreiden omdat gebleken is dat een aantal mensen geen kaart had ge kregen. Dit heeft de gemeente don derdagmorgen meegedeeld. Vrijdag 14 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Chips die je niet kunt eten, serie over computers. 14.45 uur Het droomschip, Duitse tv- film over een cruis. Af). De huwe lijkszwendelaar. Een dame herkent aan boord de man, wiens slachtoffer zij is geweest door huwelijkszwendel. 15.45 uur AVRO's Service Salon, in formatief programma. Presentatie: Edwin Rutten. 10.50 uur AVRO's Tele-Keuken, met Henk Molenberg. 17.00 uur Ik zag 'wee beren, kleuter programma. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Arnhem. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.15 uur AVRO cursus bridge. Les 9B. 18.25 uur Biotechnologie. Les 8. (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Wordt vervolgd, tekenfilm magazine. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur In de hoofdrol, Mies Bouw man confronteert een bekende Neder lander met'belangrijke personen uit zijn of haar leven. 21.25 uur Kant (Lace), serie naar het boek van Shirley Conran. Afl. 3. 22.10 uur AVRO's Televizier, In de wandelgangen, politiek programma met interviews en debatten met poli tici en het gesprek met de minister president. 22.50 uur Mash, Amerikaanse come- dy-serie. Afl. Meen je dat nou, Marga ret. Het hele kamp staat op z'n kop, omdat een lid van het Amerikaanse congres op een routinebezoek komt. 23.10 uur Karei van de Graaf, discus sieprogramma. 23.50 uur AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuyer. 00.10 uur Journaal. Nederland 2 09.00 uur Dromen van Rimpel. Afl. 3. 09.30 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 16. 10.30 uur Ons lichaam, serie over het menselijkiichaam. Afl. 9 11.00 uur School TV-weekjournaal. Afl. 23. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn, gevarieerd pro gramma rond het thema: Politiek en televisie. Interviews met oud-politici en campagnemakers. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De Smurfen. Afl.Jiet smurfte in de ruimte. 19.25 uur De konsumentenman 20.30 uur Verlopen en verlaten, tv- registratie van het eerste solo theaterprogramma van Youp van 't Hek. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Het hoge woord, program ma over de functie van literatuur in de calvinistische wereld. Afl. 2: De records. Christelijke streek- en fami lieromans. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur The Late Show, Amerikaan se speelfilm uit 19J2 van Robert Ben ton. Privé-detective Regan wordt ver moord tijdens zijn onderzoek naar de ontvoering van de kat van de nogal onevenwichtige dame Margo. Collega-detective Wells gaat samen met Margo op onderzoek uit en raakt daarbij verstrikt in een web van in triges. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Star Trek, Amerikaanse seience-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enterprise. Met: Leo nard Nimoy, William Shatner, Defo rest Kelley e.a. Afl. Miri. 19.15 uur Uitzending door derden: programma van de Christen democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant. 4. Het le ger en de administratie. De eerste stut onder het koloniale systeem is het leger. De administratie is de twee de stut. 21.15 uur Goede vrienden. (Just good friends). Engelse 14-delige serie van Ray Butter met Jan Francis, Paul Ni cholas, Sylia Kay e.a. Afl. 4. Vince realiseert zich dat hij nog steeds van Penny houdt en vraagt zijn vader om raad. Mevrouw Warrender probeert op alle manieren haar dochter voor een nieuwe misstap te behoeden. 21.40 uur So What, jazzprogramma 22.20 uur Journaal met aansl. Coda: Het Paar van Heinz Kahlau (1931). BRT 2 19.00 uur 1 week sport. 19.27 uur Oshin, Japanse serie. Afl. 5. De nieuwe baas van Oshin woont ver derop aan de stroom. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. 21.15 uur De helse rit, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Walter Hill met David Keith, Robert Carradine, - James Keach e.a. Missouri wordt on veilig gemaakt door een bandieten bende. Na een treinoverval zet de spoorwegmaatschappij een prijs op hun hoofden. Detectives en een agent schap kammen de hele streek uit. ZIERIKZEE - De komische film Traffic School draait zaterdag 15 en zondag 16 maart in de Concertzaal te Zierikzee. De rolprent van de makers van onder meer Police Academy begint beide dagen om 20.00 uur en is toegankelijk voor filmliefhebbers van alle leeftijden. Agent Halik, die een uitmuntende staat van dienst heeft, hoort van zijn chef dat hij in aanmerking komt voor promotie. Wanneer hij samen met zijn collega en minnares Virginia Morris zich in het verkeer begeeft met het doel veel bekeuringen aan zijn lijst toe te voegen, heeft hij een ontmoeting met Danna Cannon. Een en ander resulteert in verkeersexa- mens, waarbij niet alles naar wens verloopt. De filmmakers dragen de film op aan alle rij-instructeurs en hun leerlingen....moge de rem met u zijn! nisse, waarna muziek van de verschil lende kerkorgels op Schouwen-Dui veland volgde. Wekelijks maken de medewerkers van Nomen Nescio re portages van gebeurtenissen op het eiland. Patiënten die aan het zieken huisbed gekluisterd zijn horen zo toch iets uit hun omgeving. Het blijkt in een grote behoefte te voorzien. Drie keer per week zijn er recht streeks uitzendingen en drie koer worden die herhaald. Vaak is cr dan een quiz aan verbonden. De vele vra gen vanuit de zaal werden door do heer Cevaal op een prettige wijze beantwoord. Goede zaak Mevrouw De Korte bedankte de drie heren voor hun boeiende uiteen zetting en stelde daarbij hel oen goe de zaak te vinden dat naast klassieke en geestelijke liederen ook de jeugdi ge zieken iets wordt geboden: „Voor elk wat wils", „En flat allemaal in de vrije tijd, een tijd die op een zeer goe de manier voor de medemens wordt besteed". Mevrouw (Jeertse las een gedicht over zieken. Met gebed voor dc Biddag eindigde mevrouw De Waal-Jumolet de avond. 127 „Ik ben wel wat nerveus," bekende Ella. „Ik ben zo benieuwd wat Rob bert zeggen zal." „Hij zal wel doodgewoon zeggen: 'Mag ik jullie voorstellen: mijn mei- sie!' Komt vooruit, kinderen schiet op. Ja Dot, je bent een beeld." „Is die jurk niet te kort?" vroeg Dot, die op haar teenspitsen rond draaide. „Nee, helemaal niet. Kom Dodde- kop, gun ook een ander een blik in de spiegel der ijdelhcden." „Ik heb dc wagen al voorgereden," zei Lenie, die over haar lichte jurk een lange mantel had aangetrokken. Mia stond even naast Lenie. Lenie dacht: Wat zijn we ver van elkaar ge raakt deze laatste weken. Niemand weet wat ik donk, wat ik voel. Maar in het voorbijgaan raakte even Pits hand haar arm. „Wat zie je er leuk uit vanavond," fluisterde Pit. Lenies oogleden knip perden Lenie reed voorzichtig. Ze reed heel kalm het hek uit. De bekende weg over. Dc laatste avond. Ze dacht. Ik wil flink zijn. Ik wil verstandig wezen. Robbert zal niet merken, dat ik verdriet heb. En - als ik het niet meer kan dragen - dan ver zin ik wel wat. Hoofdpijn, dat ik naar huis kan gaan. Ze zette haar tanden op elkaar. Nee, ze zou flink zijn. „Je toekomstige woning baadt al in ccn zee van licht," zei Pit zacht tegen Ella. door CISSY VAN MARXVELDT „Mijn toekomstige woning? Nee, die zal wel in Den Haag zijn," zei El- la. „Daar weet je niks van," meende Dot. „Je kunt nog wel met de dierba re Robbert naar Vuurland trekken." „De ouwelui hebben een huis in Den Haag op het Bezuidenhout. We zullen daar wel in de buurt gaan wo nen. „Is het al zover?" vroeg Pit. De wagen reed het hek binnen. Ella rekte haar hals. Stond Robbert op de stoep? Nee, nog niet. Wat gek! In de hal brandden de lichten. En in de salon gloeiden de lampen. De wa gen stond knarsend stil. Nu ver scheen Gerrit Jan op de stoep. Hij was in smoking en hij leek verward. „Hallo! Zijn jullie daar al?" Hij was met het uitstappen behulpzaam. Ella drukte even lief, zijn hand. „Kom binnen, kom binnen," nood de hij. „Het is een weemoedsvolle avond. De laatste avond!" Hij volgde ze naar binnen. Hij nam dc avondmantels aan. Ella wilde nog achterblijven, maar hij dreef ze naar de salon. „Wanneer zeg je het, Robbert, van ons?" „Nog even wachten." In de salon zaten de anderen. Hetty, beeldig in een zeegroene jurk, was bij de theetafel bezig. Leek tante Melie ook niet zenuwachtig? „Ga zitten!" zei Gerrit Jan, Reep schoof de stoelen aan. Pit keek eens om zich heen. Wat een gekke stem ming is er, dacht ze. Zou dat allemaal komen omdat het de laatste avond is? Tben klonken er stappen in de hal. Besliste stappen. Ze keken allemaal op. Ze keken allemaal naar de deur. De deur ging open. En op de drempel stond een jongeman, gebruind, keu rig in evening-dress. „Lucas!" riep Pit. ze sprong over eind. Ze ging weer zitten. „Wat is dat voor een mop?" vroeg Ella hoog. „Mag ik even bekend maken," zei de jongeman langzaam. ,,Ik ben Rob bert Johannes Padt van Heijendaal." „Robbert!" Ella keek naar Gerrit Jan. „Wat is dat voor een krankzin nigheid?" „Nee," zei Gerrit Jan. Hij nam zijn bril af, knipperde onnozel. „Nee, het is geen krankzinnigheid. Hij is Rob bert Padt van Heijendaal." „En jij dan? En jij dan?" „Hij is óók nog een heel behoorlijk mens," zei Jef rustig. „Al heet hij maar Gerrit Jan Loots. Hij is een vriend van Robbert. Ons aller vriend trouwens." Dot was de enige die grijnsde. Dot had de zaak onmiddellijk door! Maar Pit klemde haar avondtasje in haar handen. Ze zag bleek. (wordt vervolgd) A l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5