Schouwen-Duivelandse KNVB-ploegen vol vertrouwen terug op de velden voor slotfase competitie in diverse klassen 4 NIEUWSBODE Moser onderneemt aanval op leiderspositie in Tirreno Adriatico te laat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 maart lüSli Nr. 2389li 11 Zierikzee gaat zondag op bezoek bij het Bredase Boeimeer. Het is voor de ploeg van trainer Jack Schipper van belang de Brabanders te vloeren om zo nog een rol van betekenis te spelen in de slotfase van de competitie. ZIERIKZEE - Het valt met grote zekerheid aan te ne men, dat het komende weekeinde de voetbalcompetitie wordt hervat. Dat zou betekenen, dat de meeste ploegen voor het eerst sinds 1 en 2 februari weer eens echt om de knikkers gaan spelen. Toen behaalden de vier Schou wen-Duivelandse ploegen samen vijf punten uit de vier 'ontmoetingen. Samen kregen zij niet een treffer tegen, terwijl Zierikzee-voorstopper Leen Koster voor de enige Schouwen-Duivelandse treffers zorgde. Het leverde wel een nuttige 1-0.overwinning op tegen Internos, een over winning die werd overschaduwd door het vroege wegstu ren van Rini Stoutjesdijk. Inmiddels is bekend, dat de Kieft-achtige reactie van de Zierikzeese vleugelspits hem op vier wedstrijden schorsing is komen te staan, waardoor er toch een wrange nasmaak is blijven hangen. Het komende weekeinde gaan Zierikzee, Bruse Boys en Mevo op bezoek bij tegenstanders, terwijl DFS thuis speelt, wanneer het veld van sportpark Van Zuijen on verhoopt bespeelbaar zou zijn. Zierikzee neemt met vijftien pun ten uit vijftien wedstrijden een posi tie in in de middenmoot van de twee de klas. Zeven ploegen hebben minder verliespunten dan de forma tie van Jack Schipper, waarbij het Waalwijkse WSC er relatief het beste voorstaat. Wanneer de ploeg beide achterstallige wedstrijden in winst om zou zetten is er een toch moeilijk te overbruggen gaatje van vijf pun ten. Het Bergen op Zoomse Dosko heeft redelijk verrassend vierpunten meer dan Zierikzee en Baronie en Thxandria tellen drie verliespunten minder dan de Zierikzeese formatie. Middelburg staat in punten op gelij ke hoogte, maar speelde een keer minder. NOAD en Breskens tenslotte kunnen in de gelijkmakende beurt een punt boven Zierikzee uitkomen, terwijl Sluiskil tot hetzelfde resul taat kwam in vijftien duels. Al met al derhalve toch geen positie voor de roodzwarte brigade, die volop reden geeft tot trompetgeschal, omdat al leen Boeimeer, Wilhelmina Boys en Internos er slechter voorstaan. Toe valligerwijs moet Zierikzee in het eerste duel na een lange winterse pe riode op bezoek bij een van de drie minder geklasseerden. In Breda zal Boeimeer tot de tanden gewapend ge reed staan om Zierikzee zo mogelijk op een niet gewenst resultaat te trac- teren. ,,Het zal geen gemakkelijke klus worden om van Boeimeer te winnen", onderkent Jack Schipper, „maar ik heb er toch alle vertrouwen in". Afwezigen Schipper is zich er terdege van be wust, dat de ontmoeting in Breda van hot uiterste belang is voor de verdere afwikkeling van de competitie. Winst kan de ploeg zelfs nog uitzicht ver schaffen op een hoofdrol in de laatste zes nog resterende wedstrijden, ver lies betekont evenwel, dat Zierikzee in een problematische situatie kan komen te verkeren. Boeimeer nadert dan immers tot op één punt. Schipper kan in Breda in ieder ge val niet beschikken over de ge schorste Rini Stoutjesdijk en ook niet over Martin Quist, die een korte vakantie inlaste. Dubieus is het bin nen de lijnen verschijnen van Kees Stoutjesdijk, Wim Mulders, Leen Koster en Bart Hclbcrs. Zij zijn nog niet helemaal blessure vrij of hebben een trainingsachterstand, zoals het geval is met Bart Hclbcrs. ,.De meeste spelers, die wel optimaal speelklaar zijn, lijken goed in vorm en staan te trappelen om er optimaal tegenaan te gaan. Dat bleek op de trainingen waarop gretig werd ge werkt", stelt Schipper vast. ,,Ik re ken op een overwinning, zeker wan neer de ploeg er het koppie bij kan houden, De wedstrijden tegen Boei meer werden in het recente verleden niet in de meest vriendschappelijke sfeer afgewerkt en het lijkt niet on denkbaar, dat het ook nu weer een pittig treffen wordt. Zierikzee-trainer Jack Schipper kan terecht niet echt tevreden zijn over wat de ploeg tot en met de vijf tiende wedstrijd afleverde. ,,Ik denk, dat wo minstens vier punten minder behaald hebben dan er normaal ge sproken uit had moeten komen", constateert hij. ,,Met name in decem ber lieten we een paar lelijke steken vallen met de nederlaag bij Wilhelmi na Boys als dieptepunt, maar ook de wedstrijd tegen het zeker niet grootse Breskens had niet verloren mogen gaan. Maar wat moet je er nog aan doen. Het is gebeurt en we moeten verder. En met dat verder moeten we ons drommels goed realiseren, dat er nog veel op het spel staat. De wed strijd van komende zondag bij Boei meer is een heuse sleutelwedstrijd. Er is in deze wedstrijd, hoe raar het misschien ook klinkt, een wereld van verschil tussen winst en verlies. Dit resultaat beslist over het alsnog mee van boven meedraaien of van onder aanrommelen". Zierikzee mag als voorzichtig excuus aanvoeren, dat er in de openingsfase met bijzonder veel blessures moest worden afgerekend. Later leverde de ploeg evenwel wat spectaculaire wedstrijden af, waarbij hopeloos lijkende achterstanden als nog werden weggewerkt en het aan vankelijk onklopbaar geachte Baro nie in Breda werd weggezet. ,,De ploeg zal afmoeten van de wisselval lige prestatiecurve en de regelmaat meer in moeten bouwen. Ik heb nog geen ploeg gezien, die beter is dan wij kunnen zijn als het goed marcheert". Mentaliteit Ongetwijfeld mag een en ander worden teruggevoerd op een mentali- teitskwestie. ,,Dat ten eerste, maar het is ook een kwestie van zelfver trouwen. De ploeg moet geloven in ei gen kunnen. Wanneer dat gebeurt dan hoeven we voor niet een tegen stander onder te doen, maar het man keert er nog wel eens aan. Met meer zelfvertrouwen wordt ook een portie geluk afgedwongen". Een week na de uitwedstrijd tegen Boeimeer ontvangt Zierikzee op sportpark Den Hogen Blok in Zierik zee Middelburg, sinds jaar en dag een fikse rivaal voor de fotmatie van Jack Schipper. Wanneer de rood zwarte brigade met beide punten uit Breda terugkeert wordt het op Den Hogen Blok zeker een boeiende hap pening, zoals dat ook het geval zal zijn met de bekerwedstrijd tussen Zierikzee en Oostkapelle, die on danks verwoede protesten van het Zierikzee-bestuur is gehandhaafd. Zierikzee schakelde in de vierde ron de Serooskerke uit en leek dus in de vijfde ronde, maar plotseling kwam competitieleider Loet Haverman met een tussenronde aandragen voor Zie rikzee, waarbij Jack Schipper en zijn mannen het moeten opnemen tegen zaterdag eerste klasser Oostkapelle, vooraleer mogelijk de vijfde ronde kan worden gespeeld. De wedstrijd wordt nu op een doordeweekse avond in april gespeeld, maar over een pre cieze datum is nog geen overeenstem ming bereikt. Mogelijk komt daar omtrent een dezer dagen uitsluitsel. Op korte termijn komen vertegen woordigers van beide verenigingen met elkaar om de tafel om een speel- datum te vinden. In het Paasweek einde van 30 en 31 maart gaat de zo mertijd, zodat avondwedstrijden mo gelijk worden. Bruse Boys hervat de competitie met twee interessante ontmoetingen. Allereerst trekt de ploeg van Jan Kostense naar Terneuzen waar de plaatselijke Boys moeten worden be- kampt en een week later komt Nieuwdorp naar Bruinisse. De twee opponenten nemen de tweede en der de plaats achter de ogenschijnlijk ze kere kampioen Serooskerke in, maar relatief staat Bruse Boys op gelijke hoogte met Terneuzense Boys en zelfs een punt voor op Nieuwdorp. De Bru se equipe heeft evenwel nog een wed strijd achterstand, waardoor de for matie momenteel als vijfde staat genoteerd. De komende twee ontmoe tingen zijn vooral interessant, omdat Bruse Boys beide eerdere confronta ties verloor. In Bruinisse pakte Ter neuzense Boys drie minuten voor tijd een onverdiende 0-1 zege, nadat de thuisploeg 87 minuten zonder tast baar succes de aanval had gezocht. In Nieuwdorp verloor Bruse Boys met 2- 1, terwijl aanvoerder/laatste man Jaap van de Berge uit het veld werd gestuurd. ,,Ik denk, dat we in Terneu zen winnen. Ik kan niet precies on derbouwen waarom, maar ik geef ons veel meer dan vijftig procent kans", stelt Jan Kostense. .Tegen Nieuw dorp winnen we zeker. De ploeg is er alles aangelegen om zich te revanche ren voor de uitwedstrijd". Wat aan staande zaterdag betreft gelooft Kostense, dat van belang zal zijn wel ke ploeg het meest gemotiveerd de competitie hervat. Hoedat Terneu zense Boys komt weet ik natuurlijk niet, maar Bruse Boys heeft er in ie der geval weer echt zin in. Dat is me de afgelopen weken wel duidelijk ge worden", onderkent de Bruse Boys- oefenmeester. ,,Hct moet gewoon een revanche worden. We waren thuis be paald niet de mindere, maar slaagden er in die wedstrijd niet in om een of meer goede doelkansen te benutten". Middenmoter De hoge positie is voor de Bruse oe- fenmeestcr bepaald verrassend. ,,Ik had voor de competitie gerekend op een middenmootpositie, maar het is duidelijk meer geworden, al moet je natuurlijk uitkijken met dergelijke beweringen, want wanneer de ko mende twee wedstrijden onverhoopt anders uitpakken dan waarop ik re ken, dan bch je ineens wel die mid denmoter. Vooralsnog ga ik er even wel vanuit, dat we goed wegkomen". De Boys zijn de winterse periode redelijk goed doorgekomen en de hoofdmacht lijkt voor honderd pro cent fit. ,,We hebben geen geblesseer den en kunnen dus optimaal aan de start verschijnen. Het enige twijfel geval is Wim van Dijke, maar hij pro beert een omzetting in zijn werk voor elkaar te krijgen, waardoor hij toch van de partij kan zijn", legt Jan Kostense uit. Bruse Boys speelde de afgelopen weken een aantal oefen wedstrijden tegen bepaald geen zwakke opponenten. Tegen De Schutters werd met 2-2 gelijk gespeeld, NOAD '67 werd met 1-0 ge klopt (eerder schakelde de Flipland- se vierde klasser Bruse Boys uit voor de beker, - red.) en Vosmeer werd zelfs met 4-1 afgedroogd. Alleen te gen Herkingen ging het onnodig fout: 1-2 verlies. Tussendoor werd in een competitieduel met 0-0 gelijk ge speeld tegen Zaarnslag. ,,We gaan se rieus proberen om de goede lijn en de goede klassering vast te houden of mogelijk te verbeteren", constateert Kostense. Hij onderkent, dat aan een naderend kampioenschap van Se rooskerke niets meer te doen zal zijn, maar stelt tegelijkertijd vast, dat ook de tweede plaats nog aardige perspectieven biedt. ,,Die tweede plaats geeft recht op een promotie wedstrijd tegen de nummer twee van een andere derde klas. Dus wie weet". De constatering van de Bruse oe- fenmeester brengt evenwel het ver haal of Bruse Boys al dan niet graag terug zou willen keren in de tweede klas aan de orde. De ervaringen in het vorige seizoen, toen Bruse Boys voortdurend onderaan bengelde en uiteindelijk degradeerde, spelen daar zekér in mee. ,,Er is een aantal spe lers, dat niet zo dringend op die pro motie zit te wachten, maar de meer derheid is toch zo prestatiegevoelig dat zeker geprobeerd zal worden om een sportief succes in de vorm van een promotie te boeken. Ik denk dat dat ook geen kwaad kan, want ik ben ervan overtuigd, dat de toekomst er voor Bruse Boys qua spelersmateri aal riiet slecht uitziet", legt Kostense uit. Hij doelt daarmee op een aantal A-junioren, die capabel zouden zijn om binnen afzienbare tijd mee te gaan draaien in de hoofdmacht. ,,Er zijn vier A-junioren, die duidelijk op de wip zitten, maar het zal er een beetje vanaf hangen wat er het vol gende seizoen met de A-junioren gaat gebeuren. De ploeg staat momenteel bovenaan en kan bij een eventueel kampioenschap mogelijk in de hoofd klasse gaan spelen. Een probleem is dan evenwel, dat de leeftijdsgrens een jaar lager ligt. In de hoofdklasse is de maximum leeftijd immers acht tien jaar, terwijl A-junioren op een la ger niveau tot negentien jaar mogen doorgaan. Er is binnen de vereniging al summier pver gesproken, maar een concrete beslissing is er nog niet ge nomen. Er zal eerst afgewacht moe- ton worden of dat kampioenschap er ook inderdaad komt, maar de ploeg is er wel enorm op gebrand". Trainer Natuurlijk dringt de vraag zich op, of Kostense ook in hot volgende sei zoen de technische leiding bij Bruse Boys zal hebben. „Normaal gespro ken kan het niet. Een nieuwe dispen satie is normaliter niet meer moge lijk, maar wanneer er geen alterna tief zou zijn, weet je het nooit", on derkent Kostense lachend. Voorals nog is er in ieder geval geen alternatief. Het bestuur zal in de komende pe riode via een advertentie een trainer moeten zoeken, zoals de reglementen dat voorschrijven. „Wanneer er nie mand op zou reageren, of er zou geen overeenkomst kunnen worden be reikt met een of meerdere gegadig den, dan lijkt het erop dat ik nog ver der zal moeten, maar dat is niet zo'n probleem. Ik ben in principe voor het volgende seizoen beschikbaar". Zor gen hoeft het Bruse Boys-bestuur zich dus in ieder geval niet te maken. Haast met het 'zoeken' dus al even min. De huidige constructie met een gedispenseerde oefenmeester werkt tot ieders tevredenheid, dus het lijkt aannemelijk dat in de lijn van die constatering verlenging van de hui dige samenwerking er aan zit te ko men. Bruse Boys pakt vooralsnog ko mende zaterdag in Terneuzen de draad weer op, op jacht naar moge lijk de tweede plaats, die mogelijk heden schept voor de terugkeer naar de tweede klas, het niveau waar de ploeg recht op heeft gezien de kwali teiten die ontegenzeggelijk aanwezig zijn. De twee KNVB-vierde klassers Me vo uit Zierikzee en DFS uit Burgh- Haamstede maken deel uit van een langgerekte staartploeg in die klasse. Mevo heeft evenals Krabbendijke, Wolphaartsdijk, VCK en SNS twaalf punten, maar de eerste drie ploegen kwamen een keer minder binnen de lijnen. DFS heeft als hekkesluiter elf punten, maar speelde twee keer min der dan SNS en Mevo en heeft een wedstrijd achterstand op de andere drie twaalf puntenploegen. De ploegt van de aan het eind van het seizoen vertrekkende oefenmeester Kees Rijnberg krijgt, normaal gesproken komende zaterdag bezoek van het Zoutelandse De Meeuwen, terwijl Mevo op bezoek gaat bij Wolphaarts dijk, een regelrecht vierpuntenduel derhalve. Mevo-oefenmeester Peter Goedegebuure is van mening, dat juist vanwege die stelling gewonnen zal moeten worden van Wolphaarts dijk, al voegt hij er onmiddellijk aan toe, dat dat niet zo simpel zal zijn. „Wolphaartsdijk heeft van de zeven thuiswedstrijden er maar een verlo ren. Alleen koploper NOAD '67 kon er winnen, terwijl DFS en Smerdiek er klop kregen. Vier keer speelde Wolphaartsdijk op eigen bodem ge lijk". Toch is de Zierikzeese oefen meester, die ook het volgende seizoen Mevo onder zijn hoede zal hebben op timistisch. Zijn ploeg presteerde tij dens de gedwongen winterstop aar dig en onderging inmiddels een selectieverbreding, omdat Olivier Verwest optimaal ging meedraaien en Peter van de Linde weer tot de se lectie toetrad. Doelpunten Olivier Verwest speelde in de eerste competitiehelft anderhalve wed strijd mee. Beide keren kwam Mevo mot een puntendeling uit het veld, maar tot dat moment kon hij zijn spe cialiteit - het scoren van doelpunten - nog niet etaleren. Daar kwam tijdens de oefenwedstrijden verandering in. Tegen Wemeldinge scoorde hij zelfs drie keer, nadat hij tegen WHS en Vecre ook al had gescoord. „Dat laag op de ranglijst staan is voornamelijk een mentaliteits kwestie. Als je de groep bij elkaar telt, dan is het zeker een aardige groep, maar er ligt te vaak een be paalde matheid over die groep. Er is een gebrek aan geloof in eigen kun nen. Door de aanwezigheid van Oli vier Verwest is daar wat verandering in gekomen, waardoor ik de laatste zeven wedstrijden met vertrouwen tegemoet zie", vertelt Peter Goedege buure. De Mevo-oefenmeester onder kent, dat zijn ploeg niet, zoals het vo rige seizoen zal ontsnappen aan degradatie met vijftien punten. „Dat zullen er aardig wat meer moeten zijn en ik geloof, dat dat er ook in zit. Vraag me niet welke ploeg het kind van de rekening wordt, maar ik hoop dat beide Schouwen-Duivelandse ploegen het redden. Dat is in ieder geval goed voor het eilandelijke voet bal, temeer daar er in het afdelings voetbal weinig successen te verwach ten zijn. Van belang zal zijn, dat we lekker ontspannen kunnen spelen. Als dat lukt komen de punten er van zelf". Mevo moet het zaterdag doen zonder Marco Bijdevaate, die op va kantie is en Diet den Boer, die met een blessure heeft af te rekenen. De eerstvolgende thuiswedstrijd is over een flinke week, wanneer Krabben dijke naar Zierikzee komt. Of de thuiswedstrijd van DFS za terdagmiddag op sportpark Van Zuij en doorgaat lijkt dubieus, maar in ie der geval gewenst. Bij afgelasting komt de formatie van trainer Kees Rijnberg drie wedstrijden achter op ondermeer SNS en Mevo, hetgeen be paald problemen gaat opleveren voor de competitieleider. Ongetwijfeld zullen andere ploegen gaan eisen, dat de dan ontstane competitievervalsing eerst wordt rechtgetrokken, vooral eer de competitie vervolgd wordt. „Wanneer de ontmoeting tegen De Meeuwen doorgaat zal het zeker geen simpele klus worden. De Zoutelandse ploeg heefbweliswaar geerrsterke de- - fensie, maar aanvallend, staat de ploeg zijn mannetje. Het is een moei lijk te bespelen formatie", vertelt trainer Kees Rijnberg, die na vijf sei zoenen plaats maakt voor zijn opvol ger Jaap van Huizen. „Het bestuur was van mening, dat een periode van vijf jaar lang genoeg was. Jammer vind ik, dat de spelers helemaal geen inspraak hadden in de beslissing. Toen mijn vertrek aan de spelers werd meegedeeld, wist nog niemand ervan. Dat zou niet moeten kunnen, maar verder moet ik eerlijk zeggen, dat ik met DFS een leuke tijd heb ge had met twee promoties in vijf sei zoenen. Dat gebeurt toch echt niet zo vaak". De selectie van DFS is geladen om zaterdag weer aan de slag te gaan. Trainer Rijnberg kan met een nage noeg complete selectie aantreden. Al leen Jacob den Engelsman is wegens vakantie afwezig, terwijl het meespe len van Wim Boogerd door een 'en keltje' twijfelachtig is. Zeven dagen na de thuiswedstrijd tegen De Meeu wen moet DFS op bezoek bij koplo per NOAD '67. SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Luciano Rabottini kon er vijf dagen lang niet van slapen. Hij werd desondanks eindwinnaar van de 21e Tirreno Adriatico. Johan Lammerts, die een week lang de kamer met hem deelde, ver telde: „Ik werd een beetje gek van hem. Nadat hij de eerste etappe won en lei der werd in het klassement, kon hij van de zenuwen niet meer in slaap ko men. Hij rende af en aan naar het toilet, ijsbeerde over de gang, riep steeds weer de soigneur bij zich en lag met open ogen naar het plafond te kijken". DFS moet op sportpark Van Zuijen aantreden tegen het Zoutelandse De Meeuwen in de eerste wedstrijd iia de lange winterstop Het is uoor de formatie van trainer Kees Rijnberg noodzaak de tegenstander qua resultaat voorbi) te snellen. Ondanks zijn slapeloosheid gaf de 27-jarige Rabottini dc gewonnen po sitie niet meer uit handen. In de af sluitende tijdrit over 18,3 kilometer waagde zijn beroemde landgenoot Francesco Moser vanuit achtste stel ling met een recordtijd nog wel een snrong naar de top, maar zijn polsstok was net te kort. De wereld uurrecordhouder verbeterde het parcours-record van Bert Ooster bosch uit 1980 bij vrijwel windstil weer met anderhalve minuut. Zijn overwinning in de slottijdrit bracht hem echter niet verder dan de tweede plaats in het eindklassement. Rabot tini leverde immers slechts een mi nuut en vijftien seconden van zijn voorsprong in het algemeen klasse ment in. De Italiaan liet zich uitzin nig van vreugde huldigen. Zijn ploeg leider Mauro Battaglini was nog gelukkiger. De vreugdetranen stroomden over zijn wangen. Specialist De Nederlanders hadden na het uit vallen van Jelle Nijdam geen specia list meer in de Tirreno Adriatico om het in de slotrit Francesco Moser se rieus moeilijk te maken. Voor dc drie hooggeklasseerdc Nederlanders was het recht toe, recht aan beuken op de boulevards langs de zee een kwelling. Ze konden hun posities niet verbete ren. Steven Rooks zakte van de derde naar de vijfde plaats, Tfeun van Vliet werd van vijfde tiende en Joop Zoete melk, het vorig jaar nog winnaar, verdween uit de top-tien. Om tijdwinst te boeken moest te gen dc vijftig kilometer per uur wor den gefietst. Moser haalde 49,909 ki lometer per uur. Rooks had liever een parcours met een of twee hellingen erin gehad. Van Vliet gaf de voor keur aan meer bochtenwerk en Joop Zoetemelk, 39, wenste een jeugdiger leeftijd. Het was een tijdrit voor pu re krachtpatsers cn niet voor souplesse-rijders. Een opvallende verschijning in dc top van dc uitslag was Laurent Fignon op dc tweede plaats. De Tour-winnaar van 1983 cn 1984 gaf blijk op dc weg terug naar dc top te zijn. „Ik ben er nog niet he lemaal, maar het gaat van dag tot dag heter. In deze tijdrit kon ik dc grote versnellingen uitstekend rond krijgen". Zo meldden zich op dc slotdag toch nog wat groten aan hel front van de Tirreno Adriatico, die overheerst werd door renners zonder noemens waardige erelijsten. Het kwam slechts één keer op twintig afleverin gen voor. dat een 'kleintje' de hoofd prijs greep in de eerste Italiaanse etappekoers van het seizoen. De Bel gische knecht Tbny Houbrcchts won verrassend in 1970. Na hem louter sterren. Het is niet aannemelijk, dat Rabottini er in zijn zesde profjaar nog een zal worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11