ISTA Boertien plant eerste boom in kader Boomfeestdag' aan Zierikzeese Baden Powellweg m a 24 0% Straofeest - Scharendijke: gezelligheid troef DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergadering adviescommissie onderwijs Brouwershaven Snelweg- vandalisme AUSTIN ROVER HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Personeelsomvang Afschuiven Tevreden Rademaker De personeelsomvang van de basisscholen is Ruud van der Weide, functionaris van de Stich- Voorzitter W. van den Berge sprak zijn tevre- Leen Rademaker fungeerde bijna in zijn eentje danig uit de hand gelopen. Er zijn meer leer- ting Welzijn Ouderen is van mening, dat de denheid uit over de goede opkomst voor de als killer van de kampioenskansen van Jonker, krachten dan het budget toestaat. (Pag. 2). mensen de zorg voor ouderen te vaak afschui- vergadering van het Reformatorisch Contact. Met vijf treffers hielp hij Krayestein goed op ven. (Pag. 4). (Pag. 7). weg. (Pag. 9). DINSDAG 11 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23895 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De maker van het werk is heengegaan, doch het werk zelf blijft niettemin bestaan. Ovidius ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft in het ka der van de nationale Boomplantdag 1986 de eerste boom in Nederland geplant. Commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, heeft de handeling aan de Baden Powellweg verricht; samen met burgemeester Th. H. de Meester. De scholieren van de Zierikzeese basisscholen hebben maandag een heel programma afgewerkt, waaronder een rondwandeling door de stad. De bevroren grond liet een massale inplant van bomen door de jongeren echter nog niet toe. De gehele dag oriënteerden de leer lingen zich onder begeleiding van de plaatselijke Jeugdnatuurwacht op het fenomeen boom. ,,Boom is leven", sprak Boertien, die de hoop uitsprak, dat de jongeren die slogan in ieder ge val konden onthouden. Maar voordat het echter tot toespraken kwam in de benedenzaal van het Zierikzeese stadhuis, moest eerst een kastanje boom geplant worden. Geholpen Boertien werd hierbij geholpen door De Meester, die tevergeefs pro beerde de commissaris na enkele scheppen van het werk af te halen. ,,Ik vraag de jongeren na enige tijd altijd of zij het misschien ook kun nen", sprak de eerste burger tegen Boertien. Deze antwoordde dat hij liever verder ging en ook de opmer king van De Meester, dat hij nog een leuke anecdote kende (misschien wil de, de commissaris dan stoppen - red) kon Boertien niet van de plaats des arbëids halen. ,,U wilt me toch niet van hft werk houden?", sprak hij uit. Toen zowel Boertien als De Meester het werk toch zelf geklaard hadden volgde een wandeling naar het stad huis, waar de genodigden koffie en limonade stond te wachten. De com missaris legde de aanwezige scholie ren het belang van de bomen uit, na dat de burgemeester sprak van een 'uitgekozen' dag vanwege het prach tige, zonovergoten weer. Zierikzee is de eerste gemeente in Nederland, omdat de nationale Boomplantdag pas in april begint met een officieel eerste boom in Ber gen op Zoom. Hoe belangrijk bomen (hout) zijn probeerde Boertien uit te leggen aan de hand van de ontdek king van Amerika. ,,Als Columbus geen hout voor zijn schip had, dan was Amerika niet ontdekt". Maar ook serieus benaderde hij het vraag stuk, door een vergelijking te maken tussen de rijke en arme landen, waar van de laatste vaak met ontbos singsproblemen te kampen hebben. Steltman Ook de voorzitter van de landelijke commissie Boomplantdag, Piet Stelt man (ondermeer bekend van NCRV's Ja Natuurlijk) voerde in het gemeen tehuis het woord. ,,Dat Zierikzee als eerste de Boomfeestdag viert is leuk, want van de regels afwijken is best weieens leuk. Ik ben bijzonder blij met de opzet van de viering hier en ga zeker proberen een gelijke opzet el ders van de grond te krijgen", aldus Steltman. BROUWERSHAVEN - Op dinsdag 11 maart wordt in het stadhuis te Brouwershaven een openbare verga dering gehouden van de adviescom missie voor onderwijs. Als belangrijkste punt staat op de agenda de verbouw van de bijzondere basisschool te Zonnemaire, terwijl daarnaast het ziekteverlof van de heer K. Mandemaker aan de orde komt. De vergadering, waarbij het publiek voor aanvang van elk agen dapunt spreekrecht heeft, begint om 20.00 uur. OOSTERLAND - Onbekenden heb ben vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag behoorlijke scha de aangericht aan de verkeerslichten en -borden aan de Rijksweg 18 zuide lijke parallelweg, nabij Oosterland. De vandalen vernielden drie glazen van de stoplichten, vouwden een zo genaamd pechbord dubbel, rukten 20 paaltjes langs de kant van de weg los en molesteerden een vijftal reflecto ren. Hoeveel de financiële schade voor eigenaar Rijkswaterstaat be draagt is nog niet vastgesteld. De rijkspolitie heeft de zinloze vernie ling in onderzoek. Advertentie mnd. financiering tegen i. financie legen rente Oosterland SCHARENDIJKE Als vijfde in de rij van zes vierde Scharendijke het afgelopen.weekeinde het jaarlijkse Strao feest. Door het fraaie weer werd het een uit bundig en vooral gezel lig feest, waarvan niet alleen de Straorijders, maar ook het talrijke publiek met volle teugen genoten. Doordat het een jubileum-Strao be trof had het actief comi- De keuring van de versierde paarden werd even na het middag uur verricht door Henny van der Linde, Janny Cobusse en Willy Dorreman. Zij kozen na veel wik ken en wegen het edele ros van Marian Veerman als de fraaist uit gedoste, op een neusje gevolgd door Danielle Rotteveel en haar paard. Janine Hubregtse en Ma- non de Graaf kregen beiden een derde prijs en Ellen Rivas en Ani ta de Jonge ieder een vierde. Vijf de prijzen waren er voor Ellis Post en Arina de Oude, terwijl Mau reen Quist met een zesde prijs wegkwam. Het ringsteken, dat na de tradi tionele voetwassing en de strand- rit werd afgewerkt, leverde een overwinning op voor Frank Aar den met Lenny de Boer en Ellis Post op de plaatsen twee en drie. Arina de Oude en Manon de Graaf eindigden als vierde en vijfde en Martine Hart, Daniëlle Rotteveel en Gerard de Voogd vielen ook nog in de prijzen. Terwijl de Straorijders hun tocht maakten was de schooljeugd actief met ringsteken op de fiets. Bij de allerjongsten werd Dick Hart winnaar, terwijl de andere in leeftijd oplopende categorieën overwinningen opleverden voor Jan-Willem Dorreman, Marco de Jonge en Koert Baruch. De jeugd was verder actief met tekenen, ter wijl ook een rondrit gemaakt kon worden met de huifkar. De Scharendijkse Straocommis- sie, bestaande uit Peter en Wilma Coomans, Cees Heijboer, Rinus Pleune en Aad Hubregtse kan te rugzien op weer een succesvolle Strao, die muzikaal werd besloten door het Trio 1 in de Surf-Inn van Lou Brondgeest, terwijl ook in de Putmeet levende muziek zijn op wachting maakte. té er een uitgebreid feest van gemaakt, waaraan door jong en oud kon worden deelgenomen. Piet Steltman legt de scholieren in het stadhuis uit hoe belangrijk de bomen zijn. Commissaris benadrukt belang van aanwezigheid bomen Hij loofde de samenwerking tussen de Jeugdnatuurwacht en de gemeen te Zierikzee. Hij wilde toch nog iets Vervolg pagina 5 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WDRDT WEER, Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Er kan eerst nog een bui vallen maar er komen later in de nacht en overdag opklaringen voor en het blijft droog. Er waait een zwakke oostenwind. Minimumtemperatuur komende nacht -2 graden. Mini mumtemperatuur morgen overdag 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 15 maart: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidoost 2 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: ~1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht, zuidwest 2 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mrt. Zon op 07.02, onder 18.38 Maan op 07.51, onder 20.56 13 mrt. Zon op 06.59, onder 18.40 Maan op 08.02, onder 22.10 Eerste Kwartier: 18 maart (17.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen blij ven de luchtdrukverschillen boven ons land klein. De windsnelheden blijven daardoor ook klein. Tijdens opklaringen kan zich, evenals gedu rende de afgelopen nachten opnieuw op veel plaatsen mist vormen. Deze mist lost gedurende de eerste och tenduren op de meeste plaatsen weer snel op. Alleen in het Waddengebied, boven de Zeeuwse wateren en het IJs- selmeer kan dit oplossen langer du ren en breekt op enkele plaatsen de zon pas in de middag door. In de nacht daalt de temperatuur tot een graad of 2 onder nul, in de middag wordt het op de meeste plaatsen rond 9 graden. Bij zee en in de buurt van grote wateroppervlakten blijft het kwik bij zo'n graad of 6 steken. Boven de Britse Eilanden komen de resten van Oceaanstoringen tot stilstand. De bijbehorende wolken velden kunnen af en toe ook over het westen en noorden van ons land drij ven maar regen wordt daaruit niet verwacht. Ook op langere termijn bezien blijft het rustig. De kans op mist in de nacht en ochtend is aanhoudend groot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1