Hoofdmacht All Ready in slotwedstrijd zaalcompetitie reeds met het hoofd bij vervolg van succesreeks op het veld RIP»" il 11 Dli111 I Zomeravondvoetbal competitie in 1986 met slechts vijf teams Oefenmeester Maurice van Goudoever nog: een seizoen verder met All Ready ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 maart 1986 Nr. 23894 5 ZIERIKZEE - Evenals een week eerder bij Olympia slaagde de hoofdmacht van korfbalvereniging All Ready er ook in de slotwedstrijd van de zaalkorfbalcompetitie niet in zichzelf nog een keer op te laden en het trouwe pu bliek te vergasten op een zege. Vriendenschaar uit Bode graven had het daardoor niet moeilijk om via een niet eens sterke prestatie met beide punten terug te keren naar het Zuidhollandse land. Na een 3-4 stand halverwe ge wonnen de bezoekers met 6-9, waardoor All Ready niet aan de beoogde vijftig procent score kwam. Met twaalf punten uit veertien wedstrijden eindigde de ploeg van trainer/coach Maurice van Goudoever slechts nipt boven de twee degradanten SEV en Valto. Veel beter ver ging het het tweede team. Ook de laatste wedstrijd werd in een overwinning omgezet (12-10), waardoor de nieuwe eerste klasser de straat voorsprong op alle overige ploe gen handhaafde. ,,Het is jammer, dat we er niet in geslaagd zijn om alsnog die vijftig procent te halen", vertelde Maurice van Goudoever. „Het zat er echter vandaag totaal niet in. De ploeg kon de concentratie niet opbrengen om het eigen publiek nog eens een posi tief resultaat te bezorgen. Als het niet echt moet, dan loopt er een aantal spelers en speelsters rond, dat het wel gelooft. Dat is beslist niet goed te praten, integendeel. Daar kan ik me echt kwaad over maken. Deze totaal score is gewoon te weinig. Ik heb voor en tijdens de wedstrijd nog van alles gedaan om de ploeg te motiveren, maar het zat er niet meer in". Al met al kreeg de trouwe AU Ready- aanhang een wedstrijd te zien, die be paald niet om over naar huis te schrij ven was. Vriendenschaar buitte de zwakke momenten in verdedigend opzicht aan All Ready-zijde uitste kend uit. „Dat zwakke verdedigen viel overigens niet alleen vandaag op, want dat liep werkelijk als een rode draad door de hele competitie", on derkende de Renesser oefenmeester. Redelijk Vriendenschaar kwam met 0-1 voor, waarna Jaco Stoutjesdijk vanaf de strafworpstip voor de gelijkmaker zorgde Karin den Dekker tekende hierna zelfs voor 2-1, waarmee werd aangetoond dat het toen nog schijn baar redelijk ging met de Zierikzeese ploeg, maar dat was slechts tijdelijk, want Vriendenschaar slaagde er hier na in om een drietal van de talloze verdedigingsfouten in treffers om te zetten: 2-4. Even voor het wisselen van speel- helft kon Korrie Stoutjesdijk via een doorloop de stand andermaal een be ter aanzicW geven. „Door die 3-4 ruststand was er eigenlijk nog hele maal niks aan de hand, maar dan zou er in de tweede helft wel geconcen treerder gespeeld moeten worden", meende Van Goudoever. „En dat ge beurde nu juist niet". Vrienden schaar liep verder uit naar 3-6 vooral eer Fenny Broek van afstand scoorde. Daarvoor hadden All Ready-spelers diverse kansen laten lopen. Opnieuw verhoogde Vrien denschaar de marge via twee tref fers, maar doordat Jaco Stoutjesdijk uit een strafworp en Hans van Gastel tegenscoorden kwamen er weer mo gelijkheden. Stoutjesdijk gooide tus sendoor evenwel nog een keer vanaf tweeëneenhalve meter ruim mis. Vriendenschaar speelde de laatste tien minuten op balbezit en peurde daaruit nog een doelpunt, waarmee de 6-9 eindstand op de borden kwam. De zaalkorfbalcompetitie zit er weer op, All Ready slaagde erin zich te handhaven in de derde klas van de districtscompetitie, maar daarmee is eigenlijk alles gezegd. Op 5 april gaat voor de Zierikzeese hoofdmacht de veldcompetitie weer verder, nadat eerder twee inhaalwee- keinden zijn afgewerkt. Hiervoor komt All Ready evenwel niet in aan merking, omdat de ploeg het ene ach terstallige duel nog voor de zaalcom petitie afwerkte. Onder erbarmelijke omstandigheden werd toen met 6-0 gewonnen van ELKV uit Etten-Leur. „We zullen in de komende weken naar de veldcompetitie toe naar een ande re lijn moeten werken om de draad weer op te pakken op de manier waarop we hem neerlegden", meent Van Goudoever. „De zaalkorfbalcom petitie verliep bepaald niet op de ma nier waarop de veldcompetitie zijn beloop kreeg. Uitgaand van wat we op het veld lieten zien was ik van me ning, dat we in de zaal een goede sub topper zouden kunnen zijn, mogelijk zelfs een gevaarlijke outsider. Dat had ook gekund, nee gemoeten, maar het bleek ontzettend moeilijk om het koppie erbij te houden. De ploeg was steeds erg gauw in paniek, zelfs op momenten, dat er nog een ruime voorsprong was. Diverse wedstrij den, die gewonnen leken, gingen daardoor alsnog verloren. Wanneer de ploeg optimaal gedraaid had, zou den we zeker om het kampioenschap gespeeld hebben. Er was niet een ploeg bij, die echt beter was dan de onze". Gepromoveerd Veel beter verging het dit seizoen het tweede team, niet alleen qua re sultaat, maar vooral qua instelling. „Wat het eerste team niet had, dat had het tweede wel", stelt Maurice van Goudoever vast. „De ploeg heeft het vermogen om onder moeilijke omstandigheden de zwakke plekken van de tegenstander uit te spelen. Er wordt vooral veel consequenter ver dedigd, soberder, zoals ik dat graag zie. Tfechnisch gezien speelt de ploeg goed". Het tweede team bestond de afge lopen zaalkorfbalcompetitie uit een mengeling van routine en jeugd. Cor- rie Kloet en Jan Voshart deden op aandrang van Maurice van Goud oever een stap terug om in de hoofd macht vervangen te worden door hun kinderen Dennis Voshart en Lian- ne Kloet toonden aan, dat All Ready terdege over goede opvolgers be schikt al moet die jeugd nog de nodi ge ervaring opdoen. Ze moeten daar voor evenwel de kans krijgen. Daar zal het bij Maurice van Goudoever niet aan mankeren. Nieuwe jeugdige talenten zitten op de wip om over te stappen naar de hogfdmacht, in de zaal, maar zeker ook op het veld. Ar jan Hage, Anita den Dekker en Anne- marie van Goudoever kregen reeds herhaaldelijk de kans om als wis selspeler hun kwaliteiten in de zaal te demonstreren, maar op het veld doen zij reeds mee aan de opgaande lijn van het Zierikzeese korfbal. Le on Kloet zal daar in de tweede com petitiehelft bijkomen. Hij gaat de voor de rest van het seizoen afge schreven Leo Fonteine vervangen. Het tweede All Ready-team besloot de competitie met een 12-10 zege op het lastige Volharding en werd daar om na afloop door het bestuur gefeli citeerd voor het kampioenschap en de promotie naar de eerste klas, zo dat de aansluiting met de hoofd macht is bewerkstelligd. „In de komende weken zal de voor naamste taak bestaan uit het weer tot een goed geheel smelten van de twee zaalteams", constateert Maurice van Goudoever. „Het eerste teams mag vergeten wat ze fout hebben gedaan, het tweede hoe góed ze waren. Boven dien zal iedereen primair alleen met korfbal bezig moeten zijn en zich niet moeten inlaten met zaken, die in de marge meespelen. Dat was met name bij de hoofdmacht in de zaal nog wel eens anders". Maurice van Goudoever is nimmer een man met geheimen vóór zijn spelers. Hij gaat immers recht op zijn doel af. Een van zijn voornaamste stellingen is zeker, dat hij er naar streeft in fasen een fikse verjonging door te voeren. „Jan Vos hart en Corrie Kloet deden reeds een stapje terug. Nu komt daar versneld Leo Fonteine bij. Het is voor hem jammer, dat het op deze manier moet gebeuren (Fonteine brak bij een onge val beide polsen, - red.), maar aan de andere kant versnelt het de verjon ging". Leon Kloet gaat na de win terstop met Jaap van Gastel de eerste verdediging vormen, omdat in de zaal is gebleken, dat deze tandem el kaar goed verstaat. „Hij zal nog veel moeten leren, maar hij kan het, dus moet het maar gebeuren", stelt de All Ready-trainer. Contract-verlenging- De afgelopen week besloot het All Ready-bestuur in ieder geval ook na de lopende competitie nog een sei zoen door te gaan met Maurice van Goudoever als de technische man. „Het spreekt voor zich, dat er bij de spelers een stroming was, die wat an ders wilde, maar ik denk, dat je dat altijd houdt. Het bestuur stond even wel duidelijk achter mijn beleid". Zoals reeds gesteld is Van Goud oever een trainer, die weet wat hij doet en doet wat hij zegt. „Ik over weeg zaken en kom dan tot een- be sluit. Hier kom ik zelden, of zeg maar gerust nooit op terug. Er zijn de afgelopen maanden twee zaken geweest, waarover veel is gepraat. Jaap van Gastel speelde op het veld een ondergeschikte rol en verdiende dientengevolge geen plaats in de eer ste zaalploeg. Toen hij zich in het tweede team in de zaal ontwikkelde als de absolute pinchhitter en zelfs tijdens invalbeurten in de hoofd macht manifesteerde, kon ik dat niet meer terugdraaien ten koste van bij voorbeeld Dennis Voshart of welke speler ook, ook al zakte die wat te rug", vertelt de trainer. „Ook het be wust passeren van Gerda Kloet speelde geruime tijd. Net als alle an dere spelers en speelsters moest ook zij zich houden aan de regels. Als ze dat niet wil, valt zij uit de boot, on geacht de technische kwaliteiten. Het is overigens jammer, dat dit ge val nu bij mijn contractverlenging de kop weer opsteekt. Dat was een ge sloten boek, waar niet meer op terug gekomen moet worden". In de veldcompetitie moet All Rea dy nog zes wedstrijden spelen, waar van drie op eigen veld. De ploeg heeft momenteel een voorsprong van drie punten, hetgeen in het debuutjaar in de derde klas van de districtscompe titie perpectief biedt. „We starten met een thuiswedstrijd, die eigenlijk hoe dan ook gewonnen moet worden. Theoretisch kunnen we ons nog een misstap veroorloven, maar vast staat dat de concurrentie dat niet kan". Verder vooruitblikkend - dat mag nu na dc constatering, dat Van Goud oever en All Ready nog een seizoen samen verder gaan - dreigt duidelijk het vertrek van Fenny Broek en Hans van Gastel. „Ik zou me dat in kunnen denken. Drie keer per week van Rot terdam naar Zierikzee komen om te korfballen, hetzij trainen, hetzij spe len. is nogal wat. Als zij zouden zeg gen voortaan in Rotterdam te willen korfballen, dan zou me dat niet ver bazen, hoe jammer het ook zou zijn. Het vorig jaar werd ik gevraagd om trainer te worden bij Albatros in Zwijndrecht. Daar heb ik voor be dankt, omdat ik primair opzag tegen het vele reizen dat een dergelijke functie met zich meebrengt. Dat ligt eigenlijk hetzelfde". In de komende weken gaan trainer en ploeg zich voorbereiden op de tweede helft van de veldcompetitie, die mogelijk op nieuw een kampioenschap oplevert, hetgeen een bijzonder fraaie presta tie zou zijn, slechts één jaar nadat All Ready in zijn bestaan debuteerde in de districtscompetitie op het veld De afmelding van Zeelandia was een van de weinige memorabele pun ten tijdens de voorjaarsvergadering van het ZAV-gebeuren. Onwennig was zeker ook de afwezigheid van Cees "Jumelet op de vergadering. Tijdens de najaarsvergadering trad de ZAV- nestor definitief terug als voorzitter en werd hij opgevolgd door Rinus de Vos, die tot die tijd als penning meester fungeerde. PZEM-bestuurs- lid Arnold Schiettekatte werd staan de de vergadering aangezocht de opengevallen plaats op te vullen, maar hij vroeg toen bedenktijd. In zijn openingswoord liet de nieuwe, nu definitieve voorzitter De Vos we ten, dat Arnold Schiettekatte besloot om zitting te nemen in de commissie. Gedurende het inmiddels ingezette seizoen blijft De Vos naast het voor zitterschap ook de financiële zaken beheren. Na het seizoen wordt Schiet tekatte penningmeester. Theo Kra mer completeert als secretaris/com petitieleider de commissie. Competitie Door het afhaken van DSV en Zee landia en het toetreden van WIK tot de ZAV-competitie nemen nog vijf ploegen aan de competitie deel. Zij zullen derhalve drie keer tegen el kaar spelen om nog een aanvaard baar geheel te krijgen. Naast WIK en titelhouder PZEM zijn ook Stella Boys, Zierikzee Veteranen en Veloci- tas van de partij. Zeelandia blijft wel lid óm eventueel het volgende seizoen weer te kunnen deelnemen, wanneer het spelerstekort weer is aangevuld. De ZAV-commissie informeerde ge durende de wintermaanden ook bij andere KNVB-verenigingen op Schouwen-Duivelandse of er moge lijkheden zouden kunnen zijn voor deelname aan de ZAV-competitie, maar die inspanningen leverden niets op. Tijdens de vergaderingen probeerde voorzitter De Vos een of meerdere i'erenigingen voorzichtig te bewegen met twee teams deel te nemen, maar ook dat zat er niet in. De ploegen betalen ook dit seizoen hetzelfde inschrijfgeld van 350,-, on danks enige inlevering aangaande het batig saldo. De competitie zal dit seizoen worden afgewerkt tussen 28 april en 11 juli, het begin van de schoolvakanties. Het ligt in de bedoe ling per team per week een wedstrijd af te werken. De wedstrijden gaan al le om zeven uur 's avonds van start, een half uur vroeger dan tijdens de vorige competitie, dit naar aanlei ding van de wereldkampioenschap pen voetbal. Tijdens de vergadering werd de loting voor de eerste ronde verricht. Kampioen PZEM opent de competitie op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee tegen de Zierikzee Veteranen. In de tweede wedstrijd ontmoet Velocitas Stella Boys. WIK is in de eerste ronde vrij. Evenals het vorige seizoen is er ook dit jaar een uitstelprocedure mogelijk. Iedere ploeg mag in geval van noodzaak een keer om uitstel vragen, maar ver plicht zich dan wel te spelen op een moment, dat de aanvankelijke tegen stander wenst. Het ZAV- kampiocnentoernooi wordt in 1986 gehouden op het Goese sportpark Schenge op 23 augustus. Dit jaar wordt voor het eerst het strafbankje toegepast, zoals dat ook bij het KNVB-juniorenvoetbal wordt ge bruikt. Ook dit jaar neemt een ZAV- team deel aan het toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee. Dc tech nische leiding is opnieuw in handen van Karei de Keijzer. 's-GRAVELAND - De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft een besluit vernietigd van de minister van Landbouw en Visseri; van vier jaar geleden, waarin deze vergunning verleende voor het opspo ren en afschieten van rotganzen. De Stichting Kritisch Faunabeheer die- de zaak bij de Raad van State hao aangedragen, is bijzonder ingenomen met de uitspraak, aldus een woord voerder vrijdagavond. ZIERIKZEE - Na de winterstop en de daarop volgende vorstperiode kon na de korte onderbreking begin februari, voor het eerst weer eens gevoetbald worden. Tot verdriet van competitieleider Jan Huijbregts kon echter geen volledig programma in het betaalde voetbal worden af gewerkt. In de eredivisie gingen maar zes van de negen ontmoetingen door, in de eerste divisie werden slechts drie wedstrijden gespeeld. In de eredivisie bleek niet veel veranderd. Ajax blijft doorgaan met monsterscores, Heracles werd het slachtoffer met 7-0, en PSV be hield de leiding dankzij een mage re 0-1 overwinning bij Excelsior. De zes wedstrijden in de eredivi sie trokken 37.100 toeschouwers, waarvan eenderde bij Ajax op de tribune zat. Het werd in De Meer een Van Basten/Bosman-show. Het tweetal scoorde in totaal zes maal en verdeelde de treffers eer lijk. Binnen een kwartier stond Ajax al met 3-0 voor. De Amster dammers speelden toen bijzonder aantrekkelijk voetbal. Na de rust vielen zij echter terug, hoewel Van Basten en Spelbos nog voor drie goals zorgden. Van Basten is door zijn drie treffers op weg naar het Europese record voor topscorers. Dat staat op naam van Hector Ya- zalde, die in 1974 46 keer doel trof voor Sporting Lissabon. Van Basten is op dertien wedstrijden van het einde aangeland op 33 doelpunten, vijf meer dan zijn sei zoenrecord van twee seizoen gele den. Het vorige seizoen scoorde hij 22 keer. PSV had het bij Excelsior heel wat moeilijker. De Rotterdam mers hadden in de eerste helft de betere mogelijkheden, maar zij scoorden niet. De nieuwe voorhoe de De Leeuw, Raeven en Waslan- der moet duidelijk nog wennen aan elkaar. Van Breukelen fun geerde als sta-in-de-weg. De doel man van het Nederlands elftal liep kort voor het einde van de wedstrijd een hersenschudding op aan een botsing met Waslander. Gullit zorgde in de 65e minuut voor het enige doelpunt, dat de 5000 toeschouwers zagen. Achter PSV, Ajax en het nietspelende Feijenoord blijft FC Den Bosch' het goed doen. De Bosschenaren wonnen in een zeer matige wed strijd met 1-0 van Go Ahead Eag les door een treffer van Gillhaus. Veel meer doelpunten, maar ma ger voetbal, zagen de 3500 toe schouwers bij Sparta-FC Gronin gen: 3-3. Lengkeek en De Koek scoorden ieder twee keer, Hout man en Ellerman maakten het sextet treffers vol. Bij het Limburgse treffen tus sen Fortuna Sittard en het Kerk- raadse Roda JC beëindigden de bezoekers de strijd met tien man, omdat Ron Jans door scheidsrech ter Mulder wegens een elle boogstoot in de 88e minuut werd weggestuurd met een rode kaart. Fortuna won, nadat Gorter voor Roda JC de score had opengebro ken, met 2-1 door treffers van Thijssen en Hoyer. Er zaten in Sit tard 10.000 toeschouwers op de tri bune, die in de tweede helft Rini Verwest op zagen draven voor ver dediger Henssen. De degradatie kandidaten MVV en AZ '67 deel den in een miserabele wedstrijd in Maastricht de punten. De 3000 toe schouwers zagen geen goals en 'be loonden' na afloop de ploegen met een fluitconcert. Ere-divisie In de eredivisie waren de uitsla gen als volgt: Ajax-Heracles 7-0; Excelsior-PSV 0-1; Sparta-FC Groningen 3-3; FC Den Bosch-Go Ahead Eagles 1-0; Fortuna Sittard-Roda JC 2-1; MVV-AZ '67 0-0. PSV 20 18 1 1 63-11 37 Ajax 21 17 0 4 87-22 34 Feijenoord 20 14 2 4 47-26 30 Den Bosch 21 10 6 5 34-19 26 Fortuna S 20 9 6 5 32-26 24 Roda JC 21 10 3 8 47-33 23 Groningen 21 9 4 8 29-29 22 Utrecht 19 9 3 7 25-22 21 Sparta 20 6 8 6 28-38 20 GA Eagles 21 8 3 10 28-38 19 Haarlem 19 7 3 9 31-33 17 FC Twente 19 5 6 8 18-38 16 VVV 20 7 2 11 24-39 16 AZ '67 20 5 6 9 22-43 16 MVV 20 3 6 11 21-39 12 NEC 20 4 3 13 19-43 11 Excelsior 21 4 3 14 20-38 11 Eerste divisie In de eerste divisie werden de volgende drie wedstrijden ge speeld: FC Den Haag-Telstar 5-0; Willem II-De Graafschap 4-4; Hel mond Sport-SVV 1-0. Den Haag 19 15 4 0 48-16 34 Willem II 20 11 5 4 45-31 27 PEC Zwolle 18 11 4 3 36-13 26 RKC 19 10 5 4 35-23 25 Telstar 20 8 7 5 26-27 23 Helmond Sp 20 8 4 8 32-28 20 Graafschap 20 6 8 6 39-36 20 Veen dam 17 7 5 5 24-17 19 Volendam 18 7 5 6 31-31 19 SVV 20 6 7 7 33-37 19 NAC 17 6 6 5 30-28 18 Wageningen 18 6 4 8 27-31 16 Eindhoven 19 6 3 10 20-36 15 RBC 18 4 6 8 25-30 14 Emmen 19 4 6 9 15-25 14 Vitesse 18 3 6 9 20-35 12 Cambuur 18 1 9 8 14-28 11 Heerenveen 17 2 6 9 17-29 10 DS '79 15 2 4 9 15-31 8 FC Den Haag eerste en Willem II tweede periodekampioen. ZIERIKZEE - De 29e zomeravondvoetbal-competitie wordt komende zomer door slechts vijf teams afgewerkt, waardoor de competitie andermaal met een ploeg is ingekrompen, ondanks het feit, dat de driekoppige commissie toch een nieuwkomer kan begroeten. Het Kerkwerfse WIK meldde zich aan, maar door de naderende beëindiging van de Oosterscheldewerken hief de Dosbouw Sportvereniging zichzelf na zeven jaar op, waardoor deze ploeg ver dwijnt. Met dit vertrek was zeker al rekening gehouden, maar dat geldt zeker niet ten opzichte van Zeelandia, een paar seizoenen geleden nog kampioen in het rayon Zierikzee. De mededeling van Huib Bruggeman tijdens de voor jaarsvergadering van het ZAV-gebeuren kwam derhalve fiks aan. „Het is geen haalbare kaart meer. We hebben gewoon te weinig spelers en van ëen sa mengaan met een andere groep spelers kan geen sprake zijn, omdat van direc tiezijde is gesteld, dat alle spelers werknemers van Zeelandia moeten zijn", deelde Bruggeman mee. Namens d supporters van het Zierikzeese All Reay bood Jan Vermeule een bedrag i om en nabij driehonderd gulden aan de vereniging. Voorzitter Gradus n Dekker nam het geld op een aardige manier in ontvangst. Ook kregen alle spelers en speelsters van het eerste en tweede team een doos bon bons voor de geleverde prestaties. Ook hiervoor waren de su-pporters verant woordelijk. Het tweede team van All Heady werd afgetekend kampioen in de tweede Klas van het afdehngskorfbal en P™™°- veert daardoor naar de eerste klas. Staand van links naar rechts Jan Voshart Leon Kloet. Jaap van Gastel. Arjan Hage en trainer Maurice van Goudoever, gehurkt van links naar rechts Hanny Fonteine. Anita den Dekker, aanvoer- der Corrie Kloet en Annemarie van Goudover.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5