stukken dit biedt de beeldbuis streeknieuws Bruse bode-echtpaar Geluk na werkzame periode nu in de VUT 'n Spoedeisende raadsvergadering gemeente Bruinisse Commissie RO Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Miulll<|;lg 10 maart lm Nr. 23894 3 BRU1NISSE - De gemeenteraad van Bruinisse houdt op dinsdag 11 maart een spoedeisende gemeente raadsvergadering. De vergadering begint om 21.00 uur. Op de agenda staat slechts één punt: de grond verkoop van be drijfsterrein aan het Bureau voor TTiin- en Landschapsverzorging (BTL) en Graanhandel D. van Tuijl. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Gat in de markt!!! Naar aanleiding van het streek- nieuws van Nieuwerkerk in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode van 7-3-1986 inzake de Verzamelmarkt, het vol gende. Wij vragen ons af, mijnheer De Vlieger, waar u mee bezig bent; u schijnt een gat in markt te hebben ontdekt, betreffende een specifiek verhuurbedrijf van o.a. marktkra men, podia, versterkers etc. Op de eerste plaats is het verhuren van marktkramen-podia etc. hele maal niet specifiek, het zijn gewone bedrijven, waar hard moet worden gewerkt. U schijnt helemaal niet goed op de hoogte te zijn van het be staan van verhuurbedrjven van marktkramen etc. op Schou- wen-Duiveland, de Bevelanden en Goeree-Overflakkee. Mag ik u even uit de droom helpen. Wij, R. Boo gaard, M. P. Boogaard, R. "Verschoor en L. Kaashoek, beschikken samen over ongeveer 1500 marktkramen, po dia, tafels, stoelen, verlichtingsmate riaal etc. Wij timmeren al zo'n 18 jaar aan de weg, u bent toch niet van me ning dat wij slapen. Wij verzorgen en organiseren diverse week- en seizoen- markten, braderieën, mid- denstandsmarkten, rommelmarkten voor div. kerken, clubs en verenigin gen enz. enz. teveel om in dit schrij ven op te noemen. Wij komen daar nog nader op terug in de Extra Editie van de Zierikzeesche Nieuwsbode van woensdag 12 maart 1986. U wilt een start maken met uw specifiek verhuurbedrijf, u zelf bent niet in het bezit van marktkramen, podia etc., dus moet u deze van anderen huren, die geven het ook niet weg. Als u deze zelf wilt aanschaffen, zult u een flink bedrag moeten investeren. Geluk er mee. Als u iets wilt organiseren, ons best, maar wilt u dan zelf een naam voor dat evenement bedenken en niet de naam die wij aan een evenement geven, gebruiken. Een specifiek be drijf heeft toch een specifieke naam. En als u adverteert wilt u dan ook uw naam vermelden in de advertenties en niet de schijn wekken dat er een gerenommeerd bedrijf achter staat. Mijnheer De Vlieger, wij willen u ook op het volgende wijzen: het soort markten dat u wilt gaan houden is al leen bestemd voor deelname door particulieren, clubs, verenigingen en leden van de plaatselijke midden standsvereniging en niet voor koop lieden en ondernemers van buiten de plaats waar het evenement wordt ge houden, dit uiteraard ter beoordeling van b w die de vergunning uitgeeft. Een goed overleg met b w is dus een eerste vereiste. Ook is het niet ver keerd om de middenstandsvereni ging hierbij t° betrekken. Wij vragen ons ook af, wat de verkoop van olie bollen met een verzamelmarkt te ma ken heeft. Weet u wel wat verzamelen is. Mijnheer De Vlieger u bent zelf on dernemer in de levensmiddelen bran che, ons advies is Schoenmaker blijf bij je leest. L. Kaashoek, marktkramen- verhuurbedrijf en organi- satieburo R. Boogaard, marktkramen- verhuurbedrijf M. P. Boogaard, marktkra men verh u u rbed ri j f R. Verschoor, marktkramen- verhuurbedrijf Horeca Betreft: Verslag vergadering ad viescommissie voor de Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening te Brouwershaven van dinsdag 4 maart jl- Naar mijn mening behoeft het ver slag van de vergadering van de ad viescommissie RO toelichting op het volgende. In de wetenschap dat er binnen het huidige bestemmingsplan Brouwers haven Kom nog voldoende ruimte be staat voor uitbreiding horeca, heb ik burgemeester en wethouders ver zocht de bestemming van het pand Markt 10 te wijzigen van detailhan del in horeca om aldaar een eetcafé te mogen vestigen. De meerderheid van het college is van mening, dat in prin cipe de benodigde medewerking aan het verzoek tot vestiging van dit eet café kan worden gegeven. De mening van de adviescommissie RO is slechts gevraagd omdat de minderheid van het college een afwijzend standpunt inneemt. Spijtig genoeg wekt uw verslagge ving de indruk dat mijn aanvraag reeds afgewezen zou zijn. Voorts doet uw verslaggeving ver moeden dat mevrouw S. Kesteloo- Klunder sprak namens alle omwo nenden van de Brouwse Markt, maar er werd slechts een vijftal met name genoemd. Hopende dat ik met het boven staande heb bijgedragen tot een vol lediger beeld van deze zaak. Mevrouw P. W. Evers. Het scheidend echtpaar Geluk (links) naast zijn opvolger echtpaar To en Mart Hanse. Van kolenhandelaar tot gemeentebode BRUINISSE - ,,De barometer staat op storm", zei de hoofdfiguur vrijdagmiddag in het afgeladen gemeentehuis, Piet Geluk. Toevallig? Of symbolisch voor de periode waarin Geluk en z'n vrouw als gemeentebode in het gemeentehuis fungeerden. De ba rometer was een van de vele geschenken voor het bode-echtpaar dat per 1 maart met de VUT was gegaan en dat vrijdag tijdens een ouderwets gezellige receptie onder streepte. „De burgemeester is al een week weg eer je het wist, maar de gemeentebode wordt al na een uur gemist", illustreerde T. van Oostenbrugge in een gedicht de be langrijkheid van de functie van het echtpaar Geluk. Burgemeester T. C. Hekman tipte in z'n toespraak de overgang van Ge luk aan van zelfstandig ondernemer tot ambtenaar: ,,Het moet voor u een hele omschakeling zijn geweest om vanuit het zware en bepaald niet schone beroep van kolenhandelaar in dienst te treden van de gemeente Bruinisse. Het sjouwen van een zak kolen of een kopje koffie en de post is wel een groot verschil in gewicht. Als zelfstandig ondernemer hebt ,u kei hard moeten werken om uw brood te verdienen. Dat vereiste grote inzet en zorg. Die inzet en dat verantwoorde lijkheidsgevoel gekweet in uw vroe gere beroep, zijn u echter bijgebleven en kenmerkten uw functioneren als gemeentebode. U hebt zich beiden in gezet met alles wat in u was mét slechts een doel voor ogen, de zaak moet draaien en in orde zijn". Geschiedenis Gemeentesecretaris B. de Groot ging dieper, in op de geschiedens van. bodes in Bru. Tot in de tweede wereldoorlog was de functie van ge- BURGH-HAAMSTEDE Expositie De expositie in de Burgh- Haamsteedse Bewaerschole is een enorm succes geworden. De oude an sichten en prentekaarten hebben de laatste dagen veel bezoekers, jong en ud, getrokken. Wie nog geen kans heeft gehad, kan tot en met zaterdag 15 maart terecht in de expositieruim te. De openingstijden zijn dagelijks van 13.30-16.30 uur. Zondags is de ten toonstelling niet te bezichtigen. OUWERKERK Ledenvergadering PJZ DePJZ afdeling Schouwen-Duive- land houdt op vrijdag 21 maart haar ledenvergadering in Petit Restaurant Steilöóre te Ouwerkerk. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer een be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar zijn Carla Binck te Ouwer kerk en Lutina van der Bijl te Zonnemaire. In verband hiet uitbrei ding van het besthur wordt voorge dragen Piet Kuijper te Ouwerkerk. Na afloop van de vergadering wordt er gezamenlijk gegourmet. OOSTERLAND SGS In de consistorie van de Gerefor meerde Gemeente aan de Sint Joost- dijk 12 wordt op vrijdag 14 maart een ledenvergadering gehouden door de Staatkundige Gereformeerde Studie vereniging afdeling Schouwen-Dui- veland. Op deze avond komt aan de orde: de bestuursverkiezing, waarbij de heren Hendrikse, Kik en van Oost- brugge aftredend en herkiesbaar zijn. Verder nemen de heren Meer man, Van de Brugge en Houtekamer ieder een deel van de avond voor hun rekening om uit te wijden over zaken betreffende de gemeenteraden op Schouwen-Duiveland. In verband met de samenwerking in alle gemeen ten in de regio met de RPF, zijn ook de leden van die partij welkom bij de ze bijeenkomst. BRUINISSE Bevolkingsverloop Geboren: Marinus D. de Ronde. Overleden: Vane, Hendrik. oudj<9 jaar. Stouten, Samuël, oud 92 j»r, Jumelet, Andries M., oud 96 jfir. Stols, Machiel J.. oud 75 jaar. Bijeenkomst Helpt Elkander De Herv. Vrouwengroep Helpt El kander hoopt op dinsdag 11 maart weer in vergadering bijeen te komen. De avond wordt verzorgd door de Zie- kenhuisomroep Nomen Nescio. Plaats .van handeling is het NH- verenigingsgebouw om half acht. Kledinginzameling Op dinsdag 11 maart wordt de jaar lijkse jkledingzameling gehouden voor de Stichting Mensen in Nood. Dozen met kleding kunnen de gehele dag warden ingeleverd in de garage van de'pastorie. MIDDELBURG Expositie Van '.5 maart t/m 26 april 1986 ex poseer! Govert Heikoop recent werk in de Kunstuitleen, Kuiperspoort 22 te Middelburg. De openingstijden zijn: d/nsdag t/m zaterdag 13.30-17.00 uur. Donderdagavond van 19.00-21.00 uur. meentebode onlosmakelijk verbon den met die van gemeenteveldwach ter. Voor die extra taken, zoals marktmeester, aanplakker en deur waarder plaatselijke belastingen, kreeg de veldwachter een klein be drag boven z'n jaarweddde. En over de interne relatie met Geluk: ,,Net als in een huwelijk kan het ook op het gemeentehuis wel eens stormen. Ach teraf blijkt dan vaak dat het schade niet waard was. En als er w§J„eens naar.u geschopt is, dan schopte u niet. terug rpa^r.. incasseerde stilzwij gend". „Voor uw getrouwheid in uw werk, uw collegialiteit, uw beschei denheid maar ook uw droge humor zeggen we u hartelijk dank". Ook de nestor van de raad, L. J. v.d. Bos, had z'n toespraak op rijm wat de burgemeester de uitspraak ontlokte dat er in Bru onvermoede talenten waren. „In het omhulsel van gemeentebode zijn alle politieke partijen vertegenwoordigd", was de stelling, die de voorzitter van de Bode-kring Zeeland, P. C. van Zwe den, lanceerde. In een met humor doospekte speech zwaaide hij het echtpaar uit. Hij zag wel degelijk overeenkomsten tussen het oude be roep van kolenhandelaar en gemeen tebode: „In beide gevallen had u tot taak warmte te brengen onder de mensen". En alsof het niet op kon, ook het dankwoord van Geluk voor de vele attenties en de veelal prettige samen werking was op rijm: „tot op de dag van heden, ben ik geen mens om op de voorgrond te treden". DINXPERLO - Op verscheidene plaatsen in de Gelderse Achterhoek is een concentratie van ruim vierhon derd milligram per liter nitraat in het drinkwater aangetroffen. Dinsdag 11 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. Amy kan eindelijk naar Syd ney vertrekken. Margery is nog steeds op zoek naar een goede typiste voor Robert. 15.15 uur Smaakmakers, informatie ve serie over kruiden en specerijen. Afl.: Knoflook. 15.40 uur Een dik uur Dick, geva rieerd magazine. Presentatie: Dick Passchier. 16.40 uur Polygoon, fragmenten uit oude bioscoopjournaals. 16.45 uur: Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 17.00 uur: Michiel van de Hazelhoeve, jeugdserie naar de boeken van Astrid Lindgren. Afl.: De koe is gek. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Popsjop-TV, gepresenteerd door Jaap de Groot. 18.25 uur Nederlandse literatuur na 1830. Les 13. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur The Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Na de grote zo mervakantie breekt eindelijk de eer ste schooldag weer aan: een opluchting voor pa en ma Huxtable. 19.25 uur De zonen van de roze pan ter, tekenfilmserie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Zeskamp, spelprogramma voor scholieren. Presentatie: Dick Passchier. 21.30 uur Rondom tien. Vanavond: Hoe heet dat ook al weer... Praat- prgramma over afasie-patiënten. 22.15 uur Meditatief moment, een korte meditatie door ds. L. A. G. van Ginkel uit Doetinchem. 22.20 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Frank neemt Joyce mee voor een weekend bij z'n ouders, die hem nooit zijn scheiding vergeven hebben. 23.05 uur: Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Norm en zijn buur vrouw krijgen sterk het vermoeden dat hun echtgenoten een verhouding met elkaar hebben. 23.30 uur: Een korte muzikale medi tatie 23.40 uur Journaal. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.30 uur De V.S. vandaag. Afl. 4. 11.00 uur Met het oog op informatica. Afl. 5. 11.30 uur Sociale geschiedenis 1850-1870. Afl. 4. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Engels in het basisonder wijs klas 6. Les 6. 17.00 uur Recht en gevoel. Portret van mr. Bianca Dibbets, advocate. 17.40 uur Open Universiteit. Cursus: Informatietechnologie/informatica. Tben en nu. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italiat^é'ri,^ 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Snuiters, praatprogramma met jongeren. Thema van vandaag: Doof. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur AllemansRecht, juridisch magazine. Vandaag: Recht en Overlij den. 20.55 uur Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ontwikkelin gen in de internationale politiek. 21.30 uur Markant. Portret van de hoogbejaarde Vlaamse schrijver Ge rard Walschap. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 uur en 17.00 uur Schooltelevi sie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma (herh.) 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen. Presentatie: Francis Ver doodt. 18.20 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. Afl.: Gorilla (herh.). 18.35 uur Er was eens het heelal, tekenfilmserie. Afl.: Cassiopeia. 18.55 uur Kwizien, culinaire rubriek. Vandaag: Witloofroomsoep. 19.05 uur Sociaal huren; Koning in mijn sociale woning? Wonen is meer dan gehuisvest worden. 19.40 uur Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur IQ, spelprogramma, presen tatie: Herman van Molle. 20.55 uur Labyrint. Voorbij de grens van leed en pijn. Zweedse documen taire bekroond met de Prix Italia 1985. 21.50 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting. 22.10 uur Bruiloft in Oost-Servië, re portage van een traditionele Oostser- vische boerenbruiloft te Stubik. 22.45 uur Journaal. Aansl. Coda: Liegebeest-thema (relax) van en door Tars Lootens. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Tom Richards, Stephen Comey, Peter Phelps e.a. Het imperium van de Hamiltons staat op instorten. Slechts één persoon kan nog redding brengen. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Het leven van de pachters is hard in het Japan van het begin van deze eeuw. Dat ervaart Oshin aan den lij ve... 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Videomatch. Spelprogram ma met Marleen Gordts. 20.20 uur Extra Time. Symfonie nr. 7 van Gustav Mahler uitgevoerd door het Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink. ROTTERDAM - De financiële posi tie van woningcorporaties en van het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWR) in Rotterdam, die respectievelijk 110.000 en 40.000 woningen beheren en daarmee de helft van de totale wo ningvoorraad in de stad, is in het al gemeen zorgwekkend slecht. Veruit de meeste van deze instellingen (13 van 21) zijn arm tot zeer arm. Dit con cludeert Volkshuisvesting Rotterdam in een maandag verschenen rapport. MEPPEL - De ANWB maakt zich zorgen over de toenemende vercom mercialisering van dagrecreatiege bieden en -projecten. Ten gevolge van de bezuinigingen en in het kader van privatisering worden veel recreatie terreinen doorgelicht. Gebleken is dat recreatieschappen en provincies trachten de kosten van door hen aan gelegde terreinen en voorzieningen terug te brengen en ten dele te verha len op de recreant. WESTERSCHOUWEN - De Com missie voor de Ruimtelijke Ordening van de gemeente Westerschouwen komt op vrijdag 14 maart bijeen in het gemeentehuis te Haamstede. Op de agenda staan onder andere het plan tot appartementenbouw bij Hotel Haamstede, het verzoek tot wijziging van de verkaveling van de bouwgrond aan de Zeedahliaweg en het meerjarenprogramma stads- en dorpsvernieuwing. De vergadering begint om 14.00 uur en is openbaar. door CISSY VAN MARXVELDT ?aul en Hetty zaten bij de piano. P^l speelde en Hetty zong zacht: prie vissers zeilden uit naar het westen ifr naar het westen en de zon daalde neer IZo'n lieve stem had Hetty. .En elk dacht aan de vrouw cie hem het liefst op aard was Ja, dat had Erica hem trachten te Ieren: „Three fishers went sailing far into the West i De auto gleed het hek uit. Pit was thuis gebleven om Lenic gezelschap te houden. Zou ze'werkelijk komen? Bij de sparrelaan - de sparren leken zo recht en donker - zette hij de motor stil. En daar wachtte hij. En door de sparrelaan kwam ze gelopen. Zo'n smal, tenger figuurtje. Haar blonde haar lichtte. „Hallo Lucas, wacht je al lang?" „Ja, juffrouw." Ze zette de motor aan. „Nu zal ik mijn kunsten eens beproeven. Tbch wel een beetje ijzig zo met licht op." „Het zal best meevallen, juffrouw." Do wagen gleed langs de donkere sparren, langs de rechte, witte weg. Ze spraken niet. Eindelijk zei Pit: „Het gaat toch goed. We kunnen wel teruggaan. Lu cas. Zal ik tot de driesprong rijden? En dan draaien?" „Ja, dat lijkt me wel het beste, juf frouw." Zou dat nu het eind zijn? Zou ze niet even, even nog stilhouden? Hij kon het niet vragen. Maar bij de driesprong reed Pit de auto aan de wegkant. „Even genieten van de prachtige avond. Wat lijkt de hei donker, Lu cas." „Ja, juffrouw." „Nu kom ik morgenochtend niet meer. Lucas." „Nee, juffrouw." „Het is een heerlijke tijd geweest, Lucas." „Ja, juffrouw." „En je hebt me prachtig leren chaufferen." „U hebt het gauw genoeg begre pen." Hij hoestte even. Dan zei hij: „En ik ben de juffrouw ook heel dank baar voor de lessen. Ik zal er in Lei den mee doorgaan." „O. dat is heel verstandig, Lucas. Daar zul je wel betere lessen kunnen krijgen dan van mij." „Maar niet prettiger." waagde hij. Hij keek haar even aan. Ze glimlach- te. „Dat heb je aardig gezegd." „Ik heb uit dankbaarheid wat voor u meegebracht," zei hij. „Ik hoop niet dat u er boos om bent." Hij greep naast zich. „Wilt u dat als herinne ring van me aannemen?" Pit opende het pakje. Haar vingers beefden licht. Ze haalde het beeldig gebonden boekje te voorschijn. „O," zei ze, „'Ships that pass in the night'. Dat heb ik altijd zo snoezig ge vonden. Maar je had het niet mogen doen, Lucas!" Ze bladerde er in. Op het titelblad stond de datum: 29 au gustus. Van een dankbare leerling. Pit stak haar hand uit. „Dank je wel, Lucas," zei ze. Ze kuchte even. „Dank je wel," Een boerenwagen reed bolderend voorbij, „poeienavond," riep de voer man. „Gocienavond," zeiden ze beiden terug. Pit ging rechtop zitten. „Nu, we gaan, Lucas." „Goed, juffrouw." Ze keek hem aan. Ze zou hem mis schien nooit meer terug zien. Zo'n flinke, goeie, beste jongen was hij ge weest, zo'n trouwe, eerlijke kame raad. Ze beet op haar onderlip. „Ik ik kan de wagen niet aan de gang krijgen, Lucas." „Laat ik het proberen, juffrouw?" Pit dook weg in het hoekje. Hij reed de wagen op de weg. „Wilt u weer, juffrouw?" „Nee," zei ze. Ze had haar hoofd af gewend. „Nee, rijd jij maar, Lucas. Ik kan toch niet zo erg goed zien, als de lichten branden." Hij reed de wagen naar huis. Bij de sparrelaan legde ze even de hand op zijn mouw. „Stop hier maar, Lucas." (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Haat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor hef einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3