iw h Mi .Ipu' Katholiek onderwijs vierde feest met kinderen en ouders Tien jaar De Sjofar Zierikzee Positief gestemde vergadering Rode Kruis-afdeling Bruinisse ISTA Motor is mogelijk in brand gestoken m 24 0% DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tachtig jaar Willibrordusschool AUSTIN ROVER y V. r HET Verkeersdode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bode-echtpaar Knokken Veldcompetitie Show stelen Het Bruse bode-echtpaar Geluk ging na een De herenploeg van volleybalvereniging Mevo De korfbalhoofdmacht van All Ready bleek tij- Lieven en Willy Hoogerhuis eindigden tijdens werkzame periode in de VUT. Het paar werd '80 liet zien tegen het irritante Alcazar nog wel dens de slotwedstrijd van de zaalcompetitie al de NBF-bowlingkampioenschappen beiden als uitgeluid en meteen werden de opvolgers be- degelijk te kunnen khokken en won met 3-1. met het hoofd bij het vervolg op het veld. vierde, maar de beide nestors stalen wel de groet. (Pag. 3). (Pag. 4). (Pag. 5). show. (Pag. 6). MAANDAG 10 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23894 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het volk dat de beste scholen heef t staat vooraan; zo thans nog niet, dan toch weldra. Jules Simon ZIERIKZEE - Het bereiken van een tachtige verjaar dag is niet iets, wat je zomaar voorbij laat gaan. Dat von den schoolbestuur, medezeggenschapsraad, oudervereni ging en schoolteam van de Willibrordusschool ook. Ze besloten dan ook een gezellig feestje op touw te zetten ter gelegenheid van het tachtigjarig katholiek onderwijs in Zierikzee. Geen plechtige receptie met vele sprekers, maar een leuk ontspan nend programma, tijdens welk de be zoekers ook de gelegenheid zouden hebben voor het ophalen van herin neringen uit kort of reeds lang ver vlogen schooltijd. Een tonelistengroep samengesteld uit leden van schoolteam en ouder vereniging besloot het feest extra luister bij te zetten met de opvoering van de musical Radio Flierefluiter, een vrolijk muzikaal werkje van Benny Vreden, dat een kleine twaalf jaar geleden door leerlingen zelf werd opgevoerd. Hoe aardig het kan zijn volwassenen in een dergelijk op treden bezig te zien, bleek vrijdag middag en -avond in het Hervormd Verenigingsgebouw. Fraaie figuren In de middaguren genoten de leer lingen van de katholieke basisschool van de opvoering van Radio Fliere fluiter. 's Avonds konden ouders, oud- leerlingen en allen, die de Willibror dusschool een warm hart toedragen genieten van de fraaie figuren in de radio studio van Kaffie en Kiefer. De ze beide directeuren waren steeds op zoek naar nieuwe talenten ten behoe ve van de ontspanning op de 106 me- terlijn. Over smaak valt niet te twisten, zo bleek ook bij deze heren. Directeur Kaffie (Arie Kristalijn) was geheel idolaat van Zachte Zarah (Dien Ra- via), de zo gevoelige zangeres van het ware levenslied. Directeur Kiefer (Tonnie Hage) daarentegen zocht het meer in swingende nummers van de Hitstompers, een pittige meiden groep (leden van de oudervereni ging). In de loop van de uitzending kwam daar echter verandering in. Zo kwam Kiefer op de proppen met een nieuwe vondst op een talentenjacht: Kleine Jopie. De verschijning van die Kleine Jopie bracht bij het veeltallig pu bliek nogal wat teweeg toen docent Jo Morcus in een komische Urbanus- out fit ten tonele kwam. Disc-jockey Jack de Schijvenschie ter (Arnold Vercauteren) schoot Klei ne Jopie meteen de uitzending in, maar tekstschrijver Karei Hitmaker (Dinie Vos) wilde het nieuwe talent alleen onder zijn hoede nemen als hij een image-verandering zou onder gaan. Beatzanger Dat gebeurde en toen Kleine Jopie wederom ten tonele verscheen, had hij een ware gedaante-verwisseling ondergaan. Zijn wijde bermuda- broek was verwisseld voor een strak zittende jeans, zijn gele petje was verdwenen en zijn lange rode lokken stonden breeduit getoepeerd op het hoofd. Ook zijn repertoire bleek plots veranderd. Maar Radio Flierefluiter had nog moeilijke tijden voor de boeg. Hoe wel fans van de Hitstompers en van Zachte Zarah het radiostation bestormden om foto's van hun idolen te bemachtigen, bleek secretaresse juffrouw Jo (Jeannet den Boer) toch ook heel wat negatieve brieven bin nen te krijgen. De luisteraars kregen genoeg van steeds hetzelfde gekweel van Zachte Zarah en het concurrerend radiostation lag op de loer. Ommezwaai Het werd directeur Kaffie duide lijk dat er iets drastisch moest gebeu ren om Radio Flierefluiter nieuw le ven in te blazen. Zijn plan behelsde een totale ommezwaai: Kleine Jopie zou voortaan worden ingezet voor het levenslied, Kaffie en Kiefer zelf zou het mannelijk zangduo bij de Hitstompers worden en Zachte Zarah mocht voortaan fungeren als om- roepster. De plannen werden doorge voerd en het publiek kreeg reeds een voorproefje van dit nieuwe Radio Flierefluiter-concept. ,,Wie geeft er een hand, aan die straatmuzikant", gezongen door Klei ne Jopie bleek een smartlap recht naar het hart van de liefhebbers. Zachte Zarah wist met haar zwoele stem prima te presenteren en Kaffie en Kiefer zongen vol overgave dat ze hun Radio Flierefluiter wilden be houden. Het resultuut was een spran kelende finale met alle vogels van verschillend pluimage op het po dium. Ouders en schoolteam waren er uit stekend in geslaagd de toeschouwers een ontspannende voorstelling te be zorgen met veel inzet en een zeer goed verzorgde aankleding van decor en opmerkelijke typen. De avond werd na de opvoering van de musical voortgezet met een bal na op muziek van de band 'Replay'. Ko misch intermezzo daarin vormde nog de sketch door leden van het school team, waarbij directeur van basis school Willibrordus de heer P. R. M. van der Sneppen zich als wolk van een baby manifesteerde. ZIERIKZEE - Vrijdagavond vierde het kinderkoor De Sjofar in Zierikzee het ti ia bestaan. Naast een presentatie van het koor, een terugblik in het verleden door middel van een Sjofar-Show was er ook een optreden van het koor met de aanwezige oud-leden van het koor, die hier, aangevuld met de leden van de oudercommissie en dirigent Mar van der Veer voor de gelegenheid even poseren... Voorzitter Hekman: Huisvesting baart zorgen BRUINISSE - „Het Rode Kruis is een organisatie die iedere burger aanspreekt en waarin men elkaar vindt ondanks vaak grote verschillen in levensovertuiging en waarin de politiek gelukkig geen rol speelt. Een organi satie die in de vorige eeuw in grote nood en ellende is ge boren. Die direct paraat is als er ergens op de wereld nood is of rampen zich voordoen. Een organisatie die ge dragen wordt door honderdduizenden vrijwilligers over heel de wereld die zich in hun vrije tijd oefenen en be kwamen om in nood actief op te kunnen treden voor het helpen van mensen. Dat is de kracht van het Rode Kruis. Er zullen weinig organisaties zijn waarin men aan het begrip naastenliefde zoveel inhoud heeft gegeven". Aan het woord de voorzitter van het Rode Kruis afdeling Bruinisse, T. C. Hekman. Als nadeel van de voortschrijnende techniek en wetenschap, die voor de burger de levensomstandigheden hebben verbeterd, noemde de voor zitter de gevaren voor calamiteiten die deze ontwikkeling aanzienlijk hebben vergroot. Als voorbeeld noemde hij de vele tankwagens die over de Rijksweg razen en de vele tankers met gevaarlijke stoffen die dagelijks het Zijpe passeren. De voorzitter verheugde zich er over dat Bru over een goed geoefend en geou tilleerd brandweerkorps en Rode Kruisafdeling beschikt: ,,Een derge lijke organisatie achter de hand te hebben moet voor de burgerij een vei lig gevoel geven". Huisvesting Volgens de voorzitter baart de huis vesting van het Rode Kruis, als ge volg van uitbreiding van de Colonne, grote zorgen: „Pogingen om in sa menwerking met het gemeente bestuur een betere en grotere huis vesting te vinden hebben tot op heden geen enkel resultaat opgele verd. Wellicht zouden we meer succes hebben als we naast onze Colonne, de Welfare en het Jeugd Rode Kruis ook nog een sportafdeling gingen oprich ten. Dat laatste spreekt de politiek schijnbaar meer aan". Naast de voorzitter sprak ook se cretaris Henk van de Bos in z'n jaar rede z'n vreugde uit, dat zoveel vrij willigers een stuk verantwoordelijk heid willen dragen voor iets waar voor ze geen cent krijgen betaald maar waarvoor ze veel vrije tijd moe ten opofferen: „Al die mensen dra gen hun steentje bij aan het grote werk van het Rode Kruis". De secre taris dankte ook Kees Hoogerwerf persoonlijk voor z'n inzet tijdens de avond aan boord van de Hennry Du- nant, toen die in de Bruse haven lag: „Steeds horen we weer vanuit het land dat Bru een goede gelegenheid is om af te meren". Het verslag van penningmeester Kees Heule toonde een gezond finan cieel beleid, dat door de kascontrole (M. Heack en Bontekoe jr.) werd be vestigd. Mevrouw V. d. Berge- Hoogerheide sprak namens de Welfa re. Ze bedankte directrice N. J. Bal van In 't Opperr voor de gastvrijheid. Peter Beye kon namens de jeugdaf deling terug kijken op een geslaagd jaar: De Fiets-sponsortocht ten bate voor Afrika, de geweldige gezamen- Vervolg pagina 2 Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's mnd. financiering tegen I. financie tegen rente I fit' ti "p, •- ""L a i l V -'v V III Slotscène uit de vrolijke musical Radio Flierefluiter, die heel wat opmerkelijke personen ten tonele voerde. De brandweer kon de tweewieler niet meer beschermen tegen het vuur. ZIERIKZEE - In de Mcelstraat te Zierikzee ter hoogte van perceel 55 is zaterdagnacht een motor volledig uitgebrand. De tweewieler, merk Kawasaki, was eigendom van T. de R. uit Rotterdam. De Rijkspolitie sluit brandstichting niet uit. De R. was omstreeks 22.30 uur in Zierik zee gearriveerd, om met zijn vriendin naar een nabijgelegen café te gaan. Bij terugkomst, omstreeks 03.00 uur, stond de motor in lichter laaie. Juist omdat de tweewieler ruim vier uur stil had gestaan, is zelf ontbranding vrijwel uitgesloten. De vrijwillige brandweer van Zierik zee heeft het vuur gedoofd, nadat omstanders hadden getracht een en ander met een pocdcrblusscr te doven. WORDT WEHR. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Mistbanken Opklaringen en droog. In de nacht en ochtend hardnekkige mistbanken. Er waait een zwakke zuidoostelijke wind. Minimumtemperatuur mor genmiddag 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 maart: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidoost 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min .temp. 0 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 2 ZON- EN MAANSTANDEN 11 mrt. Zon op 07.04, onder 18.36 Maan op 7.41, onder 19.42 Eerste Kwartier: 18 maart (17.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft rustig weer met zonnige perioden. Het weer bij ons wordt bepaald door een krachtig hogedrukgebied boven Rusland. Dit gebied met hoge barometerstanden houdt de depressies op afstand en re gen gaat er dus niet vallen. De mid- dagtemperaturen liggen morgen zo rond 8 graden. Vannacht daalt de temperatuur weer tot iets onder nul, ongeveer min 1 graad. Er kunnen zich weer mistbanken vormen, die zich tot in de vroege ochtend handhaven. Er staat weinig wind. De komende dagen verandert er in het weerbeeld niet veel. Wel neemt het hogedrukgebied boven Rusland wat in betekenis af cn ook komt een Oceaandepressie wat meer onze kant op, maar deze ontwikkelingen zijn te klein om de neerslagkansen deze week te doen stijgen. OOST-FLAKKEE De 26-jarige J. E. Stello uit Oude Tbnge is donder dagavond laat door een verkeerson geval in de gemeente Oostflakkee om het leven gekomen. Dat heeft de rijkspolitie vrijdagmorgen meege deeld. Hij raakt met zijn auto van de weg omdat het glad was en omdat hij teveel had gedronken, aldus de rijkspolitic. Iben hij van de weg raakt werd hij uit de auto geslingerd. Het slachtoffer overleed op weg naar bet ziekenhuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1