HTH<t Zierikzee viert maandag Nationale Boomfeestdag m ISTA Diamant, goud en zilver Ledenvergadering ZOC 24 0% AUSTIN ROVER Autobedrijf A.L.G. DE ZIERIKZEESCHE COURANT HET WEER AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Advertentie mnd. financiering tegen i. financie tegen rente Bezorgdheid De kring Schouwen-Duiveland van de Zuidelij ke Landbouw Maatschappij is bezorgd over de toekomst van de landbouw in haar gebied (Pag. 2). Naar de HISWA De Grevelingengemeenten gaan met twintig bedrijven naar de HISWA. Mogelijk is dit de start van een langurige samenwerking. (Pag. Naaktrecreatie Er is een landelijk onderzoek gehouden naar de behoefte aan naaktrecreatie. De NFN wil een verandering in de terughoudendheid. (Pag. 4). Finalisten In de finale van de eilandelijke bowlingkampi oenschappen zitten twee echtparen. De aan wezigheid van Lieven en Willy Hoogerhuis is verrassend. (Pag. 9). trale (ZOC) houdt op maan dag 24 maart de algemene ledenvergadering in een van de zalen van restau rant Mondragon in Zierik- zee. De vergadering begint om acht uur 's avonds. Na de opening door de ZOC-voorzit- ter is er een inleiding door de heer De Rijk over het onderwerp Visual Mer chandising, gevolgd door de presen tatie door het buro Kort en Verton in zake 'Zierikzee als recreatief winkelcentrum'. Na de pauze worden ingekomen stukken en mededelingen behandeld en worden mededelingen verstrekt over de zes toeristendagen in Zierik zee tijdens de vakantiemaanden. Na de rondvraag wordt de vergadering besloten.' Advertentie ss Zierikzee - 4457 Z1ER1KZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 7 MAART 1986' 142ste jaargang Nr. 23893 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er is voor gezorgd, dat de bomen niet in de hemel groeien. Spreekwoord Commissaris der koningin plant eerste boom op parkeerterrein Baden Powellweg ZIERIKZEE - De Ambtenarenvak bond Abva/Kabo in Zierikzee heeft donderdagavond een grote groep ju bilarissen in de bloemen kunnen zet ten. Voorzitter J. S. van Oorschot noemde hen 'de steunpilaren-van de vakbond' en sprak zijn bewondering over hun trouw uit. Vanavond mag weieens naar voren worden gehaald, hoe vooral de oudere leden het moei lijk hebben gehad om hun contribu tie te betalen", aldus de voorzittgr. A. Nuyens uit Zierikzee kreeg de gouden speld met diamant opgespeld voor diens 50-jarig lidmaatschap. Een 'gewone' gouden speld was er voor de leden, die 40 jaar verbonden zijn aan de vakbond: W. A. van den Bos (Dreischor), C. Hogerheide en H. A. Klatten (beiden Scharendijke), J. Struyk (Zierikzee) en A. Timmer (Se- rooskerke). De Zierikzeese L. Vijver berg was verhinderd om de onder scheiding in ontvangst te nemen. Een zilveren speld (25 jaar lid) werd opgespeld bij W. van den Bos (Oos- terland), J. Kiezenberg Dreischor en G. C. Wansink (Zierikzee). De meegekomen echtgenotes kregen van het bestuur een bos bloemen aangeboden. De Brouwse burge meester, C. Slabbekoorn, is dit jaar 40 jaar lid van de bond, maar gaf er de voorkeur aan zijn onderscheiding nog even te laten wachten tot zater dag 15 maart, wanneer hij ook zijn 40-jarig ambtsfeest cq huwelijk gaat vieren. Een archieffoto ran de Boomfeestdag 1985 in Zierikzee, toen in dc wijk Poortambacht, toen loco-burgemeester L. J. van Gastel, directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel en hoofd afdeling financiën G. J Dijkstra in eendrachtige samenwerking de eerste boom plantten. Het is overigens te hopen dat het weer maandag beter is dan vorig jaar, toen het plantfeest in echte maartse buien moest worden afgewerkt t Boomfeestdag is een jaarlijks terug kerende gebeurtenis voor scholieren. Op een dag vlak voordat de lente be gint trekken ze er met jonge boomp jes en schoppen op uit om die te plan- Vervolg pag. 5 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ZIERIKZEE - Dr. C. Boertien, de commissaris der ko ningin in de provincie Zeeland, zal op maandag 10 maart in Zierikzee in het kader van Boomfeestdag 1986 de eer ste boom planten. Deze officiële gebeurtenis zal plaats vinden bij het nieuwe parkeerterrein aan de Baden Po wellweg om ongeveer 14.00 uur. Onder de genodigden zal zich ook Piet Steltman, lid van het Landelijke Comité Boomfeestdag, bevinden, alsmede leden van het provin ciale comité. De Nationale Boomfeestdag, die stond gepland op woensdag 12 maart, gaat overigens niet door; als nieuwe datum is 10 april gekozen. De reden voor deze verschuiving ligt in het feit dat de grond nog veel te hard is om in te graven en te planten, on danks het feit dat de vorst inmiddels heeft plaatsgemaakt voor dooi, al dus een mededeling van het ministe rie van Landbouw. Organisator Staatsbosbeheer heeft daarom beslo ten om de landelijke Boomfeestdag te houden op 10 april. Zierikzee zal daardoor naar alle waarschijnlijkheid de enige gemeen te in Nederland zijn waar volgende week wel activiteiten in het kader van de Boomfeestdag worden gehou den. re school zijn zes leerlingen uitgeno digd. De genodigden en de leerlingen zul len vervolgens na het planten een rondwandeling maken over het plant- terrein onder leiding van de Jeugdna- tuurwacht. Om ongeveer 14.45 uur wordt het gezelschap in het Stadhuis verwacht. Volgens dê heer J. J. Doeswijk, het hoofd van de gemeentelijke plantsoe nendienst, is er op het plantterrein - dan de Baden Powellweg nauwelijks sprake meer van vorst-in de grond. Hij zag dan ook geen enkel beletsel om de viering van de Boomfeestdag te laten doorgaan. ZIERIKZEE - De Zierik zeese Ondernemers Cen- WORDT Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: o-jaarsweer Boven de omgeving is een gordel van hogedruk ontstaan die van de Azoren tot in Rusland reikt. Het is rustig voorjaarsweer met weinig wind. In de nacht en ochtend kans op een lokale mistbank en opnieuw nachtvorst. Overdag zonnig en droog. Minimumtemperatuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 maart: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: oost 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: oost 2 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 8 mrt. Zon op 07.11, onder 18.31 Maan op 06.59, onder 15.44 9 mrt. Zon op 07.08, onder 18.33 Maan op 07.16 onder 17.07 10 mrt. Zon op 07.06, onder 18.35 Maan op 07.30, onder 18.26 Nieuwe Maan: 10 maart (15.52) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hogedrukgebieden be palen de komende dagen ons weer. Neerslag valt daardoor de komende dagen nauwelijks of niet. Vannacht koelt het bij weinig wind weer tot rond of iets onder het vriespunt af. Plaatselijk ontstaat dan weer mist. Deze zal zich ook in de vroege och tend nog handhaven. Nog steeds zijn de grotere plassen en meren met een ijslaag bedekt. Boven en in de buurt van deze meren kan de mist zich ook gedurende een deel van de dag hand haven. Dit is vooral het geval bij het IJsselmeer en in het Waddengebied. Daar blijven ook de middagtempera- turen aanzienlijk lager dan elders in het land. In plaats van een graad of 8 wordt het daar niet warmer dan een viertal graden boven nul. Morgen overdag is de wind zwak tot matig en draait naar oost. Deze oostenwind betekent nu niet meer dat het na morgen kouder gaat worden: daar voor is het nu te laat in het jaar. Voor het komende weekeinde wordt ten opzichte van vandaag weinig veran dering verwacht: het blijft droog met niet te veel wind en af en toe zon. De temperaturen blijven daarbij op het nu heersende niveau. Rita de Ligt: Liefde voor de natuur bijbrengen.." Daar zal dr. Boertien in de Vier schaar een kleine tentoonstelling in het kader van de Boomfeestdag ope nen. Deze tentoonstelling bestaat uit een aantal panelen, welke door de leerlingen van de basisscholen zijn gemaakt. Tevens zal er een soort elektrospel worden geplaatst, waar mee de kinderen hun kennis kunnen testen die in de ochtenduren is opge daan tijdens de educatieve stadswan deling. Uniek De doelstelling van het Landelijk Comité Boomfeestdag is de beïnvloe ding van de menselijke houding ten aanzien van de leefomgeving en de natuur in het bijzonder. De Nationale Tentoonstelling Het planten van de eerste boom zal ook worden bijgewoond door een aantal leerlingen van de hoogste groepen van de basisscholen in Zie rikzee en de Beatrixschool. Van iede- Advertentie De video-release van 1986. Tien video toppers van Frank: uw voor Schouwen en Duiveland A View to a kill The woman in red Lace 2 Police Academy 2 Beverly Hills Cop Killing fields A Passage to India Body Double The Cotton club Killzone Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1