Tegenstand zoetwater is gebleven; brief naar gs en ministeries verstuurd Gevallen bovenbalk nu definitief onder water Wel degelijk mogelijkheden voor gemeenten om 'sociale gevallen' zelf financieel te ondersteunen MODES DE ZIERIKZEESCHE COURANT MODESHOW WAT NIEUWSBODE Verantwoordelijk In een oproep stelt de Stichting Jeugd Schou wen-Duiveland, dat ieder gezamenlijk verant woordelijk is voor de aanpak van het soospro- bleem. (Pag. 3). Belangstelling Tijdens een bijeenkomst van de Stuurgroep 700 jaar Brouwershaven bleek, dat er een groeiende belangstelling voor het feest begint te komen. (Pag. 4). Zoetwater Ook op Tholen en Sint Philipsland staat de pro blematiek over zoet- dan wel zoutwater ter dis cussie. De boeren vragen om een enquête. (Pag 9.) Bekerfinale De ploegen van De Steeg en Toren Boys dron gen tijdens een spannende bekervoetbalavond door tot de eindstrijd om de eilandelijke zaal voetbalbeker. (Pag. 11). DONDERDAG 6 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23892 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Voor de onwetende is alles mogelijk. Hoofdingeland Padmos kondigt commentaarstop af tijdens vergadering waterschap ZIERIKZEE - Het aantal handtekeningen tegen de komst van er, wanneer hieraan een geschotsverhoging van 130 gulden kleeft, is na de di tsvergaderingen van het Waterschap Schouwen-Duiveland niet afgenomen. Zo'n 350 hoeren hebben hun handtekening laten staan, terwijl slechts twee personen bij het waterschap kenbaar hebben gemaakt, niet langer op de lijst te willen staan. De protestactie is inmiddels verwoord in een brief, die verstuurd is naar de ministeries van Landbouw en Visserij en Economische Zaken en gedeputeerde staten van Zeeland. Op de agenda van het waterschap, die woensdagmiddag tijdens de Alge mene Vergadering ter sprake kwam stond bij het ingekomen stuk van de protestactie 'voor kennisgeving aan te nemen'. Waarnemend dijkgraaf L. J. Klompe lichtte dit enigszins toe door te stellen, dat het dagelijks be stuur de kritische geluiden van de boeren meeneemt, maar ook het meerderheidsstandpunt van de Alge mene Vergadering op 20 november vorig jaar, waaruit bleek dat het zoet water er kan komen. Aanhangig De man, die binnen het waterschap de kwestie aanhangig heeft gemaakt, hoofdingeland A. J. Padmos, wilde woensdagmiddag niet in herhaling vallen door de standpunten van de ac tievoerders nogeens te herhalen. ,,Ik heb ervaren, dat er een persoonlijke hetze gevoerd wordt tegen mij, maar ik kan zeggen, dat mij dit alleen maar sterkt in het deponeren van mijn mening. Hoewel ik uit uw woor den begrijp, dat u wel aandacht voor de actie hebt, hoop ik toch dat we ook op hoger niveau aandacht en gehoor krijgen". Hij doelde hiermee op het. feit, dat de protesten inmiddels aangetekend naar Den Haag en Middelburg zijn verzonden, omdat de hoop opeen af doende afhandeling door het water schap niet aanwezig was. Padmos verwoordde deze in zijn ogen te ge- Vervolg pagina 4 Het politieke forum vlnr: P. van der Meide, A. J. Padmos, J. Groen, voorzitter Ni Sannen, D. Jeroense, P. van Ast en T^Strous. Hoofdingeland A. J. Padmos tijdens de vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland: ,,Ik hoop, dat de instanties op hoger niveau aan dacht en gehoor geven aan de handte keningenlijst". Goed bezochte bijeenkomst FNV in Zierikzee ZIERIKZEE - Gemeenten zijn wel degelijk in staat om een eigen beleid voor de minstdraagkrachtigen in de re gio te voeren. Dat is bij het huidige regeringsbeleid niet alleen gewenst, maar de gemeentebestuurders moeten dat ook als een plicht ervaren. T. Strous, Zeeuws dis trictsbestuurder van de FNV, had tijdens de FNV- forumavond niet veel goeds over voor de huidige coalitie CDA-VVD. En omdat de discussie-bijeenkomst gemeen telijke politiek betrof, gaf hij de aanwezige volksverte genwoordigers een opsomming van hun mogelijkheden. Hij sprak zijn aversie uit over de maatschappelijke tweedeling, die - zo zei hij ,,door het huidige beleid tot stand komt; de werkenden en de niet- werkenden". Strous ging verder: ,,De gemeenteraadsleden hebben on geacht hun kleur de verantwoorde lijkheid om problemen, die door het landelijke beleid veroorzaakt wor den op te lossen". De gemeenten moe ten de sociale minima helpen; zelf initiatieven ontplooien voor de posi tieverbetering van deze groep en de stand van zaken binnen de lokale ge meenschap doorseinen naar politiek Den Haag. Doorbrieven Over dat doorbrieven van proble men gaf hij het voorbeeld van de di recteurvan de Intergemeentelijke So ciale Dienst, J. A. van den Broeke, die in de Zierikzeesche Nieuwsbode uit latingen heeft gedaan over het toene mend aantal uitkeringsgerechtigden, Strous acht dergelijke publiciteit een goede zaak en ,,de ISD moet daarin vrijgelaten worden". Concrete handvatten ter onder- De Taklift VI wordt met behulp van enkele sleepboten door de Zeelandbrug geloodst, op weg naar de werkhaven van Kats om de gevallen bovenbalk weg te halen. In overleg met verzekering steuning van de minstdraagkrachti gen bood de districtsbestuurder ook. Hij noemde in dit verband het so ciaal noodfonds, de individuele kwijtschelding van bijvoorbeeld rei nigingsrechten en de volkskrediet bank. Ook droeg hij de wetsartike len 1 lid 2 en artikel 13 aan, waarmee de gemeenten de vrijheid hebben, om de bijstand af te stemmen op de persoonlijke- en gezinsomstandighe den en verdere financiële ondersteu ning te bieden waar gewenst. Na de districtsbestuurder was het de beurt aan de regionale politici, waarbij de Brouwse VVD-wethouder P. van Ast het spits afbeet. Hij pleitte ondermeer voor het in stand houden van de lokale en regionale voorzie ningen, die echter wel op hun reali teit getoetst moeten blijven worden. Volgens Van Ast moeten de mogelijk heden in de strijd voor de werkgele genheid door de gemeenten niet over trokken worden. ,,We kunnen wel voorwaardenscheppend bezig zijn, waarbij wij denken aan de oestervis serij in de Grevelingen en kapitaals- werken als riolering, verbouw van het stadhuis en wegen. We moeten be drijven stimuleren al gaat het om kleine. Ook een halve arbeidskracht is er één", aldus de VVD-er. Nul Voor wat Brouwershaven betreft mogen van Van Ast de uitgaven voor sportaccommodaties op nul gezet worden. ,,De kernen hebben nu goede voorzieningen". De wethouder zei het niet juist te vinden, dat Brouwersha ven geen zitting heeft in het Ooster- scheldeschap i.o., omdat deze ge meente zeker de gevolgen van een project als Neeltje Jans aan den lijve gaat ondervinden. Het grootste politieke probleem voor de Zierikzeese PvdA-wethouder J. Groen is momenteel de werkloos heid. Hij noemde het ontbreken van een constructief beleid voor de werk gelegenheid een 'schandelijke zaak'. Gemeenten moeten in zijn ogen den ken aan kapitaalswerken, het stimu leren van het bedrijfsleven, werker varingsprojecten en opvangplaatsen voor de niet-werkenden. Toen vanuit de zaal in het Huis van Nassau ge vraagd werd of het niet onjuist is, wanneer werklozen door speciale projecten uitgezonderd worden van het 'normale' leven, antwoordde Groen bevestigend „maar we werken momenteel aan een beleid, waarbij de integratie van de werklozen voor op staat". Groen staat ook een uitgebreid voorzieningenpakket voor de mini ma voor en als voorzitter van de Volkskredietbank noemde hij het be drag van 15 tot 20.000 gulden, dat weieens verstrekt wordt voor derge lijke 'gevallen'. „Wie mij zegt, dat Vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - De bovenbalk voor de stormvloedke ring, die op woensdag 12 februari in de voormalige veer haven van Kats uit de takels viel en onder water ver dween, is definitief afgeschreven. De bok'Taklift VI heeft het gevaarte dinsdagochtend in de werkhaven van Kats gelicht en vervolgens gedumpt in veertig meter diep water in de Oosterschelde. In overleg met de verzekc- dumpte balk worden vervaardigd ringsmaatschappij is besloten om de bovenbalk als verloren te beschou wen. Nadat alle bovenhalken zijn ge bouwd zal als laatste in de serie een nieuw exemplaar in plaats van de ge- Wanneer alles volgens schema blijft verlopen zal medio mei deze laatste balk gereed zijn. De kosten van deze nieuwe balk bedragen ongeveer 5.000 gulden. De Tiklift VI zal, als het weer zich daartoe leent, eerst alle dorpelbalken in de Roompot plaatsen om vervol gens alle bovenbalken in hetzelfde sluitgat te plaatsen. Het eerste kar wei vergt ongeveer acht weken ter wijl het plaatsen van de bovenbalken nog een maand tijd vergt. Tbt slot wordt dan nog de verloren gegane bo venbalk in de Schaar geplaatst. Wanneer dat werk is geklaard, zit het werk er voor de Thklift VI op. Het laatste karwei dat dan nog wacht is het zichzelf naar de Noordzeekant van de stormvloedkering verplaat sen. Daartoe moet de Thklift eerst een reeds geplaatste verkeerskoker van zijn plaats lichten. De bok vaart dan naar buiten, samen met een aan gevoerde schuif en een bovenbalk. Eenmaal buiten zal de Tbklift eerst de verkeerskoker weer op zijn plaats zetten, gevolgd door de schuif met be- wegingswerken en als laatste zal de bovenbalk worden aangebracht. Daarna vertrekt de Taklift VI naar het bergingsbedrijf Smit-Thk om bij het reguliere werk van dat bedrijf te worden ingezet. Weinig achterstand Behalve het verlies van een boven balk viel bij het ongeval ook een be schadiging van de kraan te betreu ren. Volgens een woordvoerder van rijkswaterstaat loopt ook daar de schade in de duizenden guldens. Vrij snel na het ongeval zijn nieuwe on derdelen voor de kraan besteld. Al met al valt volgens rijkswaterstaat de door het ongeval opgelopen ach terstand heel erg mee omdat vrij snel daarna de vorstperiode begon waar door het werk nagenoeg stil kwam te liggen Advertentie geeft op 11 maart a.s. zijii wervelende in motel Goes Kaarten verkrijgbaar bij onze zaken Snelle reservering gewenst Tel.: 01100-16093 Tel: 01100-32282 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WORDT HET WEHR. Q l r. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Rustig weer Een uitloper van het Azorenhoge- drukgebied strekt zijn invloed over de omgeving uit. Hierdoor blijft het rustig weer. Doordat er vannacht wei nig bewolking is kan er opnieuw mist gevormd worden. De wind is overwe gend matig uit zuidwest. Minimum temperatuur komende nacht 1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 10 maart: Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 3 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordoost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordoost 2 ZON- EN MAANSTANDEN 7 mrt. Zon op 07.13, onder 18.29 Maan op 06.36, onder 14.19 Nieuwe Maan: 10 maart (15.52) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Met een wat afnemende zuidwestelijke wind wordt het ko mende etmaal via de Britse eilanden tamelijk droge lucht naar ons land gevoerd. Hierin komen flinke opkla ringen voor. Een enkele bui is echter in de komende nacht nog mogelijk, veel zullen het er echter niet zijn. Tij dens de opklaringen kan het de ko mende nacht tot rond het vriespunt afkoelen. Daar de grond nog op veel plaatsen bevroren is, kunnen de we gen gemakkelijk glad worden. Morgen overdag is het droog. Er ko men dan flinke zonnige perioden voor. In een groot deel van het land wordt het dan 7 a 8 graden. Meren en plassen zijn echter nog met een ijslaag bedekt. Evenals de komende dagen is het morgen in de buurt daarvan aanzienlijk minder zacht dan elders. Vooral langs de oostkust van het IJsselmeer'en op de Waddeneilanden blijven de tempera turen sterk achter bij die van elders. Meer dan zo'n graad of 4 wordt het daar overdag niet. Een hogedrukgebied dat zich de ko mende dagen boven onze omgeving gaat vormen brengt ons ook na mor gen droog weer. De middagtempera- turen blijven dan op hetzelfde ni veau. 's Nachts moet ook na de komende nacht op lichte vorst gere kend worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1