Dames volleybalclub Mevo '80 na twee gewonnen sets toch nog door koploper Vovero gestopt BRUINISSE VIERT VOLGENDE WEEK NIEUWSBODE Sensationele zege voor Albert Voorn en Rasputin op wereldbekerwedstrijd Kwiek herenploeg herstelt zich nadrukkelijk via 0-3 zege op belager Ibis Clubrecord op 100 meter voor Robert Begemann Adrie de Munck- beker voor commissie kunststofbaan AV Delta Sport Zeeland Marathon in 1987 over Schouwen- Duiveland Speciale prijs voor AVR-atlete Nelli Cooman Piet van den Aarsen goed mee in eerste Zwin stedentocht Vereeniging Elf Steden overspoeld door aanmeldingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 maart 1981» Nr. 23891 9 Moment uit de in een 2-2 gelijkspel geëindigde ontmoeting tussen de damesploegen van Mevo '80 en Vovero. Thérèse van Oosterhout (4) ivordt gepasseerd door een smash vmi Wilma Jansen, half verscholen achter José Dorreman (5), Dieneke Bolle (4), Krianne van Doorn (5) en Rian van de Velde (6) kijken toe. ZIERIKZEE - Even leek het er in de competitie wedstrijd tussen de damesteams van Mevo '80 en Vovero op, dat de Zierikzeese ploeg voor een daverende verras sing zou gaan zorgen. De fiks gehandicapte formatie van trainer/coach Roel Kok zette de nog steeds ongeslagen Rozenburgse opponent op een 2-0 achterstand in sets, maar miste daarna de kracht om alsnog door te stomen naar de volle winst. Nadat de derde set simpel door de bezoeksters was gewonnen, leek Mevo '80 alsnog voor de surprise te gaan zorgen in de vierde en beslissende set, maar Vovero riep de thuisploeg bij 7-6 een halt toe om vervolgens door te drukken naar 7-15. ANTWERPEN - Albert Voorn gooide zijn cap met een sierlijke boog door de piste en schreeuwde het uit van vreugde, toen hij niet in het minst tot zijn ei gen verbazing de wereldbekerwedstrijd van het concours hippique in Ant werpen had gewonnen. Het betekende het grootste succes tot nu toe in de loopbaan van de 29-jarige springruiter uit Asten-Heusden, die in de barrage als laatste van veertien combinaties in de barrage in de ring kwam en met de elfjarige Rasputin iedereen te snel af was. Het leverde de niet bepaald ver wende Voorn niet alleen een prijzige automobiel, maar ook een geldbedrag van ongeveer 8000 gulden op. DORTMUND - Tijdens internatio nale indoor atletiekwedstrijden in de Westfalenhallen in Dortmund zorgde Delta Sport-atleet Robert Be- gemann voor een uitstekende presta tie. De eerste jaars senior noteerde op de 100 meter een tijd van 11,3 sec., waarmee hij eentiende seconde af knabbelde van het clubrecord, dat op naam stond van Bart van Haeringen. Robert Begemann liep ook de 200 meter snel» Na 23,9 sec. flitste hij over de meet. Een en ander belooft wat met de nieuwe kunststofbaan in Zierikzee in het verschiet. Ook eerste jaars A-junior Marcel de Jonge presteerde goed in Dortmund. Hij scoorde 11,7 sec. op de 100 meter en werd daarmee seriewinnaar. De 200 meter legde hij af in 24,2 sec. Jan Konijnenburg nam deel aan de 800 meter en eindigde in een veld van veertig lopers als zesde in 1.58,7 min. Hij benadert het clubrecord van Kees Verkerk reeds danig. Verkerks beste tijd was 1.57,5 min. Ook Mark van de Riet zorgde voor een nieuw clubrecord. De B-junior voltooide de 200 meter in 24,1 sec. Het oude record stond ook op zijn naam, maar toen was Van de Riet een halve seconde langzamer. Bij het versprin gen kwam de Zierikzeese atleet uit op 6.01 meter. GOES - Tijdens de ledenvergade ring van de KNAU afdeling Zeeland in Goes werd de felbegeerde Adrie de Munck-beker uitgereikt aan de kunststofbaan-commissie van atle tiekvereniging Delta Sport uit Zie rikzee. De Adrie de Munck-beker is steeds beschikbaar voor bijzondere prestaties. De Delta Sport- commissie krijgt de beker voor het werk, dat werd verricht om de reali sering van een kunststof accommo datie gedaan te krijgen. Delta Sport- voorzitter Wim Schot nam de beker in ontvangst uit handen van de pieu- we afdelingsvoorzitter Joop Scheij- beler. De commissiekar werd vele jaren getrokken door Delta Sport hoofdtrainer Anthon de Bruijn. Van wege een ziekenhuisopname kon hij evenwel niet aanwezig zijn. De Adrie de Munck-beker is zeker een welver diende waardering voor het werk, dat de commissieleden verrichtten. Ontegenzeggelijk komt ook wethou der van sportzaken L. J. van Gastel een stukje beker toe. Zijn doorzet tingsvermogen op politiek terrein met betrekking tot de atletiekfacili- teiten mogen bepaald niet onderschat worden. Adrie de Munck overleed drie jaar geleden. Hij was in 1966 een groot voorvechter voor de realisatie van een sintelbaan in Zierikzee. De wis selbeker en de bijbehorende trofee krijgen een mooie plaats in het pas verworven clubhuis van Delta Sport op sportpark Bannink. Tijdens de vergadering werd ook Delta Sport B-junior Mark van de Riet op de voorgrond geplaatst. Hij kreeg van het afdelingsbestuur een waarderingsembleem voor zijn ze vende plaats in de nationale ranglijst over 1985 bij het verspringen (6.51 me ter). Bij de bestuursverkiezing werd Joop Scheijbeler van Dynamo '70 ge kozen als de nieuwe voorzitter in de plaats van de vertrokken Johan Vuijk. Betsy Schot van Delta Sport werd als algemeen secretaresse van de afdeling Zeeland van de KNAU voor een periode van drie jaar herko zen. ZIERIKZEE - In 1987 wordt naar alle waarschijnlijkheid de eerste Zeeland Marathon afgewerkt. De start van de marathon ligt in Co- lijnsplaat, waarna de lopers over de Zeelandbrug naar Schouwcn-Duive- land komen. Via een traject langs de Zierikzeese haven en de zuidelijke kustlijn gaat de tocht dan naar de stormvloedkering. Via de kering wordt koers gezet naar Kamperland waar de marathon finisht. De nodige voorbereidende werk zaamheden zijn reeds verricht en ook zijn diverse instanties benaderd, als mede is contact gelegd met drie hoofdsponsors. De organisatie heeft een datumvoorstel gedaan bij de KNAU. Het ligt de bedoeling, dat de marathon in de buurt van de zomer maanden wordt gehouden. Het spor tieve gebeuren moet ook als een stuk je Zeeland-promotie fungeren. Voor de recreatieve lopers wordt er op de dag van de Zeeland Marathon een spectaculaire prestaticloop verlopen. Deze is inmiddels de Nceltje Jansloop gedoopt. De organisatie wordt terzijde gestaan door Delta Sportlid Ad Bouwens. die jarenlange ervaring heeft als organisator van de befaamde Westland-marathon. HAARLEMMERMEER - De 34-jari- ge M. S. Abo-Hadida uit Schevenin- gen, tweede secretaris van de consul van Kuweit in Nederland, is in de nacht van maandag op dinsdag door een ongeluk in de gemeente Haarlem mermeer om het loven gekomen. Dat maakte de politie dinsdagochtend be kend. Mevo '80 trad door ziekte en vakan tie met slechts zes speelsters aan, zo dat Roel Kok in ieder geval weinig kopzorgen had over eventuele wissels gedurende de wedstrijd. Vovero kwam met negen speelsters opdra ven, maar speelster/trainster Joke van Beekum gebruikte slechts acht van de negen. Haar dochter Ilya van Beekum bleef van begin tot eind op de bank. Zij lijkt een waardig op volgster te gaan worden voor haar be faamde moeder, die diverse wedstrij den in de nationale ploeg speelde en het vorig jaar van de Haagse divisie- ploeg Fazanten overstapte naar het Rozenburgse afdelingsteam. „Mijn dochter is nog erg jong en zij mag van tijd tot tijd wat sfeerproeven in wed strijden, waarin we minder tegen stand hebben, dan nu het geval was", liet Joke van Beekum weten. Uit blinkster in de Rozenburgse equipe was zonder meer Anita van Pelt, ook een jeugdig talent, dat reeds geduren de de hele competitie excelleert. In feite mocht na afloop nagenoeg de he le vierde set op haar conto worden ge schreven. In de eerste twee sets was overigens opvallend, dat Vovero met name vanaf de opslagplaats bijzon der veel fouten maakte. Rommelig' Mevo '80 speelde vanaf de eerste op slag bijzonder geconcentreerd, het geen Vovero ogenschijnlijk overdon derde. Wel scoorde de Rozenburgse ploeg nog het eerste punt, maar toen was het vrijwel alleen Mevo '80 dat de klok sloeg. Bij 7-2 achtte Joke van Beekum de tijd rijp de zaken eens op een rijtje te zetten via een time-out. Echt veel helpen deed het niet. Re gelmatig verspeelde de Rozenburgse equipe het initiatief via de opslagen, terwijl bij goedogende aanvallen het Mevo '80-blok steeds attent ter plek ke was. Even leek er dreiging te ko men, toen twee knullige technische fouten aan Mevo '80-zijde evenzoveel Vovero-punten opleverden en de mar ge terugliep tot twee punten (10-8), maar daarmee was meteen het laat ste Zuidhollandse kruit verschoten. Een opslagbeurt van Wilma Jansen leverde drie punten op, vervolgens functioneerde het blok Henny Kloet /Krianne van Doorn uitstekend en tenslotte serveerden Henny Kloet en Dieneke Bolle de set uit: 15-8. In de tweede set leek zich een ca tastrofe te gaan afspelen voor Vovero. Via voortreffelijk spel, waarbij alles lukte, veroverde Mevo '80 een 8-0 voorsprong. Krianne van Doorn, Die neke Bolle en Wilma Jansen zagen hun opslagbeurten beloond met de nodige scores. Een time-out van Vove ro leek even wat kentering in de ont moeting te brengen. Joke van Bee kum rondde aan het net uitstekende opslagen van Meriamme Janssen af en zelf leverde de ervaren aan voerster ook een puike servicebeurt ROTTERDAM - AVR-atlete Nelli Cooman ontving tijdens de jaarver gadering van het district west II van de KNAU, die werd gehouden in Rot terdam, de Vlug en Lenig-wisselbe- ker uitgereikt door voorzitter Ba- rends van de commissie wedstrijd sport. De 21-jarige atlete kreeg de prijs voor haar Europese titel op de 60 meter indoor in Athene. Inmid dels is de Rotterdamse natuurlijk weer kandidaat voor de prestatiebe ker over 1986, nu zij haar Europese ti tel prolongeerde in een wereldre cordtijd. Barends reikte ook de Henk Heijneman-wisselbeker uit voor de meestbelovende atleet. Die eer viel te beurt aan A-junior Cor Troost van AV Spirit uit Oud-Beijerland voor zijn uitstekende prestaties tijdens de Eu ropese jeugdkampioenschappen op de tienkamp. De Jan Schikhof- wisselbokaal werd uitgereikt aan Bataven-atleet Bram Wassenaar uit Voorschoten voor zijn puike tijden op de 1500 meter. Tijdens de jaarvergadering werden ook de nieuwe Unieraadsleden voor het district west II gekozen. De Unie raad van de KNAU is het hoogste or gaan binnen de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. Delta Sport-afgevaardigde Kees Verkerk werd met overmacht voor drie jaar herkozen'in de Unieraad. Het wordt zijn tweede periode in dit orgaan. Advertentie af, hetgeèn de score naar 10-7 bracht. Opnieuw bleek de thuisploeg even wel over de veerkracht te beschikken om te voorkomen, dat de bezoeksters dichtei'bij konden komen. Via 12-8 kwam de set andermaal met 15-8 cij fers bij de Zierikzeese formatie. In de derde set kwam nadrukkelijk de ommekeer. Duidelijk was zicht baar, dat de Zierikzeese ploeg in de eerste twee sets teveel had moeten ge ven om door te kunnen stoten naar een uiterst verrassende zege. Via Kri anne van Doorn kwam de ploeg nog wel voor, maar Annemiek Olsthoorn tekende met drie scores op rij voor de eerste voorsprong uit het duel van Vo vero. De ploeg drukte ook meteen op niet mis te verstane wijze door naar 5-15, maar mogelijk had deze set de thuisploeg weer voldoende lucht ge geven om de vierde set met kans op succes aan te pakken. Dat leek ook inderdaad zo. Opslag- beurten van Krianne van Doorn en Dieneke Bolle resulteerden in een 5-0 voorsprong, maar door knap werk van Anita van Pelt werd deze positie ve score omgezet in een negatieve tussenstand: 6-6. Zelfs een Zierikzee se time-out bij 5-4 kon de voortreffe lijke volleybalster niet van verdere scores afhouden. Nog een keer krab belde Mevo '80 via Rian van de Velde, die een gedegen wedstrijd speelde, voorbij de bezoeksters, maar toen was de kracht echt helemaal uitge put. Onder leiding van de in de slot- set weergaloos spelende Anita van Pelt liet Vovero niets meer aan het toeval over en werd het ongeslagen blazoen alsnog schoon gehouden. Zonder dat Mevo '80 ook nog maar een keer kon scoren liep Vovero door naar 7-15 en een voor beide ploegen verdiende 2-2 eindscore. Door dit re sultaat lijkt Vovero reeds verzekerd van het kampioenschap, terwijl Me vo '80 zich mogelijk op kan gaan ma ken voor promotie/degradatie wedstrijden. UTRECHT - Tussen Zevenaar en Westervoört is dinsdagochtend een Italiaan uit de Italie-Holland Expres gesprongen. Hoewel de trein op volle snelheid reed nam de man een duik door een raam toen hij na het passe ren van de grens de marechaussee zag naderen. Hij ligt nu met twee gebro ken benen in een ziekenhuis in Zeve naar. Nog lang na de huldiging kon Voorn zijn emoties nauwelijks in be dwang houden. Het was te begrijpen, want met het onverwachte succes kwam een einde aan een periode van spitsroeden lopen zonder al te veel toekomst. In april 1984 haalde de pro fessional, die al als negenjarige op een New Forest stamboekpony begon te rijden, de finale van de strijd om de wereldbeker in Gothenburg. Dat was met het paard Nimmerdor, dat toen het erop aan kwam kreupel op stal bleef. Half juni 1984 won Voorn nog met Blanc H de grote prijs van Blaricum. Daarna werd het angstig stil rond de voormalige leerling van Tom Olsmeyer. Hij koos voor een on dergeschikte rol op de stal van Paul Schockemöhle (in plaats van de ver trokken terry rudd), maar zag na een half jaar in, dat hij op de verkeerde weg was. Het opbouwen van' een nieuw bestaan in Nederland kostte veel tijd. Sponsor Pas begin dit jaar kreeg Voorn meer zekerheid, toen hij een financiële steun in de rug kreeg van een Lim burgse sponsor. Hij reed toen al een paar maanden met Rasputin, een zoon van de bekende dekhengst Le Mexico. Rasputin draaide tot zijn ne gende jaar in Noord-Holland nog trouw zijn rondjes als manegepaard. Dion van Groesen en Henk Nooren konden niet goed met het dier over weg en schoven Rasputin door naar Voorn, die er blijkens zijn triomf in Antwerpen wonderwel goed mee overweg kan. Voorn mocht de hoofd wedstrijd in Antwerpen afsluiten. Op dat moment leidde de ex-Fries Franke Sloothaak, die met Farmer foutloos was gebleven in 29,19 secon den. Verbeten besloot Voorn alles op alles te zetten om de nog immer trou we knecht van zijn voormalige broodheer Schockemöhle een hak te zetten. Voorn reed een werkelijk schitterende, zuinige rit en zag de klok stilstaan op 29,14 seconden, vijfhonderdste van een seconde snel ler dan Sloothaak. Hij kon zijn vreugde niet op. Juichend maakte Voorn een extra rondje door de ring, begeleid door de ovationele toejui chingen van het publiek. In de stand om de wereldbeker steeg Voorn vanuit het niets naar de negentiende positie met twintig pun ten. Met ondermeer Indoor Brabant nog te rijden (over drie weken) kan Voorn zich mogelijk opnieuw voor de finale in Gothenburg plaatsen. De Brit John Whitaker bleef eerste, hoe wel de doorgewinterde prof in de bar rage moest worden gediskwalifi ceerd. Hij had de schimmel Milton zo slecht in de hand, dat het dier na de derde hindernis een niet in het par cours opgenomen obstakel nam. Rob Ehrens was de tweede Nederlander, AMSTERDAM - In het academisch ziekenhuis van de Vrije Universiteit van Amsterdam is een informatiecen trum voor de gezondheidszorg van start gegaan. Het centrum speelt vol gens de VU in op de grote behoefte aan informatie bij patiënten en me dewerkers in de eerstelijns gezond heidszorg. Vooral de derde en laatste set werd een regelrecht debacle voor de man nen uit Hellevoetsluis. Bij de stand 0- 13 stond Kwiek dc gastheren nog twee schamele puntjes toe, om ver volgens door te lopen naar een 2-15 overwinning. In eerste instantie had Kwiek danig tegen deze wedstrijd op gezien, omdat het de laatste weken duidelijk wat minder marcheerde in de ploeg. Dit werd aangetoond door een kansloze uitschakeling voor de beker bij Pollux, gevolgd door de reeds genoemde misser tegen het zwakke Vc Goeree. Nu werd er echter vanaf het begin uiterst gemotiveerd en geconcen treerd gespeeld. De Schouwen- Duivclandse ploeg verviel dit keer niet in de fout de eerste set uit han den te geven. Na een aanvankelijke voorsprong van 4-0 voor Ibis, kon Kwiek met oerdegelijk spel - goed verdedigen en hard aanvallen - het initiatief naar zich toe halen. De snel le 7-15, die op het scorebord verscheen bleek een prima opsteker om in de tweede set op dezelfde goede weg ver der te gaan. De coach van Ibis pro die de barrage haalde. Hij eindigde met Oscar Drum als zevende. Hij was sneller dan Voorn, maar maakte een fout op de derde hindernis. Bert Romp werd met Orpheus gedeeld derde in de puissance. De Oostenrijk se Hugo Simon was de enige, die zijn Grafin over de muur van 2,10 meter kreeg. SLUIS - De eerste Zwinstedentocht leverde maandag een overwinning op voor Andries Kasper uit Driel. De 33- jarige docent wiskunde had aan de meet een voorsprong van elf secon den op Rein Jonker. De Fries uit Wijtgaard werd in de recente Elfste dentocht ook al vice-winnaar achter Evert van Benthem. Aan de eerste Zwinstedentocht over 102 kilometer namen 65 wedstrijdrij ders deel, waarvan zich een leiders- groep van negen al vroeg in de wed strijd afscheidde. Onder dit negental naast Kasper en Jonker ook illustere marathonrijders als Wim Westerveld, Henri Ruitenberg en Dries van Wijhe. Met nog vijftien kilometer te gaan ontsnapte Kasper om uiteindelijk met geringe voorsprong te winnen. Van de Zeeuwse deelnemers moest de grootste favoriet, Frans van den Ber ge uit Krabbendijke, de strijd voor tijdig staken. De nummer 26 van de Friese Elfstedentocht had te nadru- kelijk last van een blessure. Als beste Zeeuw kwam nu Flip Salomé uit Breskens over de meet. Hij eindigde als tiende op 23 minuten van de win naar. De Groedenaren Kees Cijsouw en Piet Klaaysen, Piet Provoost uit Cadzand en Gerard Verhulst uit Oost- Souburg gingen Piet van den Aarsen uit Burgh-Haamstede vooraf. De Schouwen-Duivelandse marathon- kampioen eindigde als zeventiende. LEEUWARDEN - De Vereeniging De Friesche Elf Steden wordt over spoeld door brieven en telefoontjes van schaatsers die zich willen opge ven als lid. De vereniging kan voorlo pig echter geen nieuwe leden gebrui ken. Volgens bestuurslid Auke Nauta zal het ledental eerst moeten dalen tot onder 16.000. Wie zich dan op geeft, heeft kans door loting lid te worden. De vereniging legt geen wachtlijst aan. De Friesche Elf Ste den telt momenteel 18.500 leden. beerde met spelerswisselingen en timc-outs de bakens te verzetten. Het mocht echter niet baten. Kwiek bleef doorgaan en verslapte geen moment. In de derde set probeerde Ibis resul taat te behalen door tactische ballen te gaan spelen. Dc Bruse verdediging reageerde echter attent; de ballen konden bij de spelverdelers worden gebracht en met gevarieerd aan- valsspel werd de ploeg uit Helle voetsluis van het kastje naar de muur gespeeld. Door dc overwinning draait Kwiek nog steeds mee in de strijd om promotie naar de eerste klas. Voor aanstaande zaterdag staat er weer een belangrijke wedstrijd op het programma. In sportzaal De Dreef wordt om vier uur aangetreden tegen het op de derde plaats staande Geervliet. Kwiek heeft momenteel een punt meer dan Geervliet en een punt minder dan koploper Kangoe roes. Ibis staat op drie punten van Kwiek op de vierde plaats, maar de ploeg uit Hellevoetsluis heeft nog een duel achterstand, zodat de marge dus verkleind kan worden tot een punt. HELLEVOETSLUIS - De Kwiek hercnplocg uit Bruinisse heeft zich in dc tweede klas van de volleybalcompetitie uitstekend hersteld van dc halve misstap van een weck geleden tegen degradatiekandidaat Vc Goeree. In een prima gespeelde wedstrijd werd Ibis in Hellevoetsluis op niet mis te verstane wijze met 0-3 terug gewezen. De medegegadigde voor het kampioenschap werd na amper drie kwartier met 7-15, 10-15 en 2-15 op zijn punten gezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9