Marco Holm start nieuw initiatief met galashow ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 maart 1986 Nr. 23891 5 Rechte rokken, maar vooral de plisérok met ruim vallen de blouses vormen het modebeeld deze zomer. Het mag op chic deze zomer bijvoorbeeld met zachte zijde-achtige japonnen met verlaagde taille. Modekapselsschoenenmake-up bloemsierkunst, brilmodemuziek en dans RENESSE - Honderden mode minnende Schouwen- Duivelandse vrouwen kwamen maandagavond bijeen in hotel De Zeeuwse Stromen om een gevarieerde show van mode, kapsels, schoenen, bloemsierkunst, make-up en brilmode bij te wonen. Initiatiefnemer tot deze avond was Marco Holm, de jonge Zierikzeese ondernemer, voor wie de show gold als ludieke start voor een nieuw be- drijfsinitiatief. Marco Holm gaf met zijn kappers demonstratie destijds tijdens een Italiaanse avond in de Concertzaal reeds eerder blijk gevoel te hebben voor het showelement; maandag avond heeft hij dat wederom be vestigd. Bovendien getuigt het van moed je op een dergelijke wijze te presente ren in een regio waar het 'doe-maar- gewoon-dan-doe-je-gek-genoeg' vaak als norm geldt. Des te verrassender derhalve ook als enkele ondernemers het geijkte patroon van presenteren eens door breken. Marco Holm wist zich daar bij gesteund door Verton Schoenen, Coen Honig Optiek, Romijn Bloem sierkunst en Schoonheidsspecialiste Wilfra Bruynzeel. Aanleiding Aanleiding tot deze presentatie vormt de uitbreiding van Marco Holm Coiffures met een kledingafde- ling en een zonnebankservice. De belangstelling voor de show in De Zeeuwse Stromen bleek groot, ei genlijk te groot in deze ambiance, die in feite niet zo geschikt is voor een presentatie voor een veeltallig pu bliek. Het gebodene had een flink verhoogd podium met plankier ver diend, maar daar bleek deze zaal niet op berekend. Enig ongemak voor het publiek op de achterste rijen was het gevolg. Oplossingen voor de in te gro te getale toegestroomde bezoekers werden gevonden in de riante winter tuin van het hotel, waar men met be hulp van video-apparatuur de show kon volgen. Rookwolken, de pittige Bill Haley- kraker 'Rock around the clock' en een puike rock and roll demonstratie door twee enthousiaste en zeer acro batische leerlingen van Dansschool Janvier openden het geheel. Eerste deel van de show werd ge wijd aan de zomermode 1986, zoals die in de gloednieuwe collectie van Marco Holm is te vinden. Het mag op chic de komende maanden, zalig voor wie er van houdt, even wennen voor wie helemaal vastgebakken zit aan sportieve kledij, hoewel...ook daarin zijn allerlei mogelijkheden zij het met toch dat extra vleugje chic. Glanzend of gebreid De materialen zijn glanzend,-zijde achtig of gebreid, maar in elk geval soepel. In vele gevallen ruim vallend, maar ook combinaties met strakke rokken met grappige sluitingen aan de achterzijde onderaan. Wie echt ac tueel wil zijn, kan beslist niet zonder een plisérok. daar kom je deze zomer niet omheen. Maar...don wel in dat mooie glanzende materiaal met inge- wezen motieven en meest verlaagde taille bij de ensembles en japonnen. De kleuren deze zomer? Even knippe ren, want het wordt heel fel: oranje, groen, geel, beetje blauw en pink. Leuk. vooral voor de 'ongeren, maar wie het wat gematigder wil, behoeft niet te tobben. Mogelijkheden met zachtere kleuren: wit, lever, zacht groen en oker zijn er legio. De schoenen kunnen er prima mee gecombineerd worden. De meer klas sieke modellen bij laatstgenoemde en pittige stappers of elegant schoei sel in bijpassende of juist fel con trasterende kleuren bij die nieuwe combinaties met oranje, groen en geel. De hak heeft aan hoogte inge boet en het platte sportieve model zal zich zeker handhaven deze zomer. evenals de vrijetijds veterschoenen, wederom in felle kleuren. De zomermode bij Marco Holm biedt ook luxe varianten op de safari mode, zoals bleek met twee japonnen in geel en beige met geraffineerd om hoog strokende rok en een combina tie van leverkleurig klokrok met rui me noppenblouse. Prima dracht voor naar de disco verder gebreide pakjes in pink en oranje. Beetje western invloed viel te bespeuren in twee mooie pakjes niet oversized blouses en lange blazers. Bijzonder fraai ook de zeer luxe uitvoering van een spij kerpak met wit zijde-achtige stof ge combineerd en afgezet met zilver kleurige 'spijkers'. Wel iets aparts om daarin langs Schouwen-Duivelandse dreven te flaneren. Bloemschikken De show bood vervolgens een de monstratie bloemschikken verzorgd door Bloemsierkunst Romijn. Onder vaardige handen der deskundigen zag men fraaie boeketten en indruk wekkende bloemstukken tot wording komen. Combinaties van bloemen met kaarsen, boeketten in goed op el kaar afgestemde tinten, bloemstuk ken in strakke uitvoering, maar ook in zeer uitbundige presentatie waren het resultaat. De bekendmaking van een prijs vraag hield in het blij maken van twee dames (en een derde niet aanwe zige) met een jaar lang elke maand gratis naar de kapper. Het ging alle maal om een prijsvraag om aan een leuke naam voor een nieuwe haar- Met een pittige rock and roll de monstratie door twee leerlingen van Dansschool Janvier werd de show ge opend. coupe te komen. De winnende naam werd echter niet bekend gemaakt. De twee aanwezige prijswinnende dames wel, te weten: Stouten-Van der Goot en Soeters-Meijer. Na de pauze wederom een indruk wekkende dansdemonstratie door een paar van de Janvierschool. Daar na werd plaatsgemaakt voor de vak mensen van Marco Holm Coiffures om en front publique een demonstra tie knippen, föhnen en modelkam- men te geven. Holm zelf gaf als afron ding een toelichting op de nieuwe haarmode: veel pieken, herinnerend aan de stijl uit de jaren vijftig/zestig, werken met veel kleur (er zijn zelfs chablon-vormen voor beschikbaar) en straks allemaal ook heel kort, hoe wel de kapper zelf verwachtte, dat het nog wel twee jaar kan aanlopen voor die trend zich echt goed doorzet. Tfen slotte heeft de Bobline zich gedu rende vier jaar ook nog steeds weten te handhaven. Make-up Tijdens deze kappersshow gaf schoonheidsspecialiste Wilfra Bruyn- zeel ook een demonstratie met de make-up voor de komende zomer. Ook hierin blijken de kleuren geel, groen en oranje terug te vinden, zo dat een goede afstemming met die fel gekleurde kleding mogelijk is. Coen Honig wist vervolgens het publiek wat wijzer te maken op het gebied van de brilmode. Ook daarin wordt het kleur bekennen. De meta len monturen in een kleur gespoten of voor wie het chic wil: goudkleurig met wit metalen onderdeeltjes. In kunststof monturen kunnen de kleuren massief in de bril worden ge dragen en voor wie dat te hard vindt, zijn er transparante modellen met kleuraccenten op de hoeken. In de brilmode zal de zogenaamde vlinder- lijn met de verhoogde wenkbrauw- lijn uit de jaren vijftig terug te vin den zijn, maar ook brildragers, die het allemaal niet zo fel willen en kie zen voor een dunrandige uitvoering, zullen uit een breed assortiment kun nen kiezen. Ballroom Nostalgie in optima forma, of mis schien juist wel uiterst modern was de goed verzorgde ballroom- demonstratie door drie paren van Dansschool Janvier. Beetje griezelig om te zien daarbij was de gedwongen buiging met het hoofd om op het fata le moment het plafond te ontlopen. Het laatste gedeelte van de show weid gewijd aan totaalindrukken van Marco Holms nieuwe kledingas- sortiment. Vermeldenswaard bij al het fraais waren zeker ook de mooie en goed afgestemde accessoires. Ex tra aandacht kregen in deze show ze ker ook twee leren pakjes in pink en blauw met prima bijpassende schoentjes. Opmerkelijk bleek de presentatie van drie felle combinaties in appel groen, hard rose en fel oranje: ensem bles met plisérok en met platte fez- aclrtige hoedjes in dezelfde kleur. Hier gold hel even wennen des te meer, want om dit te dragen is wel enige durf vereist. Meer bewondering kregen voorlo pig nog twee ensembles in u it en /i) vergrijs en een mooie zachtgroene ja pon met glanseffeet en slreepmolief in manchetten en kraag. Druk bezet man de ze avond was hammondorganist Rogiei Verhei j, die voor een fijn stukje live muziek zorgde. Verder werden licht en geluid verzorgd door VTV Vlissingen. Marco Holm liet weten, dat in to taal 42 mensen aan deze show hun medewerking verleenden. Zij werden in Rio de Janeiro-carnavalsstijl be dankt met veel confetti en serpenti nes. De organisator zelf mocht voor zijn gedurfd initiatief uit handen van Coen Honig een boeket bloemen in ontvangst nemen. Woensdag 5 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur VARA filmclub, kinderpro gramma. 14.55 uur Super-Oma. Engelse kin derserie. Afl. Super-Oma en de ge heimzinnige straal. Oma wordt ge troffen door een straal uit de machine die meneer Black uitgevonden heeft. Een wat er dan allemaal gebeurt... 15.20 uur Diana, Engelse serie naar de gelijknamige roman van Dender- field. Afl. 9: Adempauze. Zwaar ge wond keert Jan met Diana naar En geland terug. Juist nu hij probeert wat rust en orde in zijn leven te krij gen, wordt hij opgeroepen voor een gevaarlijke missie. 16.10 uur Mr. Belvedere, comedy-serie met Christopher Hewett, Ilene Graff, Rob Stone e.a. 16.35 uur Dieren onder de zon, Franse natuurserie van Maurice en Monique Fievet. Vandaag: De Kalahari woestijn. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl. De smurfen en de geldboom. 18.00 uur Clipparade, clipprogramma waarin de kijker de kans krijgt zelf zijn/haar favoriete clip aan te kondi gen. Presentatie: Adeline van Lier. 18.25 uur Bonjour, tout le monde. Di- daktische aanwijzingen. 18.55 uur De Fabeltjeskrant, kinder programma. 19.00 uur Snorkels, tekenfilmserie. 19.23 uur Je ziet maar, jongerenpro gramma gepresenteerd door Hanne- ke Kappen en Michiel Praal. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Wie maakt er zich nog druk. Stichting Foster Parents Plan Nederland. 20.33 uur Sterrenshow, spelprogram- ma gepresenteerd door Willem Ruis. 22.00 uur Achter het nieuws, actuali teitenmagazine. 22.35 uur Sonja op woensdag, discus sieprogramma gepresenteerd door Sonja Barend., 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Een mama is een ei, kinder programma 15.46 uur Theo Thea op herhaling, kinderprogramma. Afl. Pijn. 16.00 uur Achterwerk in de kast, kin derprogramma. 16.17 uur De gebroeders Leeuwen hart, serie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl. 5: Wanneer na een zware slag de Tbnglis worden versla gen, roepen ze de verschrikkelijke draak Katla te hulp. 16.43 uur Hoe weeg je een olifant? Voor kinderen die graag hun hersens laten werken. Vandaag: Een manier om wakker te worden. 16.58 uur Laurel Hardy, film van de dikke en de dunne uit 1931. Ollie is verliefd en wil trouwen. Zijn schoon vader moet echter niets van hem we ten en dus- besluiten Ollie en Stan haar te schaken. 17.20 uur Jipsloop. Kleuterprogram ma. 17.40 uur TEMA: Amateurtoneel 18.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partijen: C.D.A. 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, ac tualiteiten. Vandaag: 1. De wegen wachter; 2. Het Haags in boekvorm; 3. De kleine werf. 20.10 uur Nederland C, cultureel ma gazine. 20.30 uur Verschnitt, tv-spel. Twee vrouwen organiseren een avond voor eenzame heren en voeren tussen de schuifdeuren een toneelstuk op geba seerd op hun eigen leven. Een gezelli ge avond loopt uit op een confronta tie. 21.25 uur Picasso: het dagboek van een schilder, een film over het leven van Pablo Picasso (1881-1973) ge maakt door Perry Miller. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. 18.35 uur Xenon, jeugdserie in 10 af leveringen. Met Johan van Assche, Eugeen Bervoets, Mirei Bonte e.a. (herh). 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Tblevisie- en Radio Omroep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Namen noemen, spelpro- gramma. Presentatie: Kurt van Eeg- hem. 20.50 uur Kijk uit! Verkeerstips. 21.00 uur Onze merkwaardige we reld, Amerikaanse documentaire serie. Afl. 1: Yellowstone in het stille seizoen. 21.25 uur De Bill Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen en Lisa Bonnet. Afl.: Mr. Quiet. Theo vindt op het speelterrein een jongetje dat in el kaar geslagen is en brengt hem naai de directeur. 21.50 uur Het gerucht, kunstmagazi ne van Annie Declerck met o.a. Fran- Qois Weyergans (Belgische schrijver cineast). 22.40 uur Journaal, Nationale loterij, Paardekoersen. Aansl. Coda: Zo zal ik dan worden van Louis Paul Boen (1912-1979). BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Met: Ann Henderson-Stires, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. 19.25 uur Uitje doppen, informatieve serie. Vandaag: De RVA en de nieuwe technologieën. De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening organiseert nu ook kortlopende curcussen. 19.40 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal en programma overzicht. 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Twee weken van huis, Ame rikaanse speelfilm uit 1962 van Vin- cente Minelli met Kirk Douglas, Ed ward G. Robinson, Cyd Charisse e.a. Jack Andrus, eens een grote ster in Hollywood is aan de drank geraakt en verblijft al enkele jaren in een in richting. Dan krijgt hij onverwacht een nieuwe kans. Donderdag 6 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Vrouw zijn. En profil Patri cia St. John. Portret van de bekende schrijfster van kinderboeken Patri cia St. John. 16.10 uur Daktari, serie. Afl.: Judy in gevaar. Judy de aap raakt in een ge vaarlijke situatie verzeild als ze per ongeluk door Paula een verkeerde in jectie krijgt toegediend. 17.00 uur D'r kan nog meer bij, kin derserie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, actua liteitenprogramma. Met: Aad Kam steeg. 18.25 uur Grafische technieken. Les 10: Lijnets. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Bastiaan de strand jutter. 19.25 uur Ronduit magazine, jonge renprogramma met sport, videoclips en interessante onderwerpen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Holland ze zeggen Twente. Streekprogramma over Twente vanuit het textielindustrie museum. 21.55 uur (S) Het ontstaan van het Christendom. De Mattheus Passion van Bach uitgevoerd door het Bach- koor Holland, begeleid door het Residentie-orkest met solisten o.l.v. Charles de Wolff. 22.35 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.05 uur Mag ik 's met je praten, gespreksprogramma. Presentatie: Feike ter Velde. 23.38 uur Journaal. 23.43 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. 9.30 uur De dromen van Rimpel. Afl. 2: Ik wil niet in mijn blootje. 10.30 uur Telebord. Programma voor Fries-taligen. Afl. 20: Op herhaling. 11.00 uur Ons lichaam, serie over het menselijk lichaam. Afl. 8. De bloeds omloop. 11.30 uur Hier en nu voor scholen. Afl. 10. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Magnum, Amerikaanse se rie. Afl. Kiss of the Sabre. Magnum moet plaatsmaken voor de schrijfster Betty Windom, een gast van Robin Masters. Wanneer Betty zich in Mag num's zaken mengt, slaat haar fanta sie op hol. 20.00 uur Veronica Film, filmru briek. Met de films Mama is boos, Agnes of God en Jagged Edge. 20.30 uur Nederlanders overzee, do cumentaire. Afl.: De herberg aan de Kaap. Jan van Riebeeck kan als stich ter van Zuid-Afrika aangewezen wor den, nadat hij van de V.O.C. de op dracht had gekregen hier een verversingspost te beginnen. 21.30 uur (S) Private dancer, concert van Tina Turner vanuit Birmingham. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur De smurfen, tekenfilm. Afl.: Knutsel is verliefd. 18.35 uur Rondomons. Duitse 13- delige serie over kinderen uit Mün- chen en Rio de Janeiro die regelmatig contact met elkaar hebben. Afl.: Kin deren leren van elkaar. 19.00 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag een techniek: zuurkoolbereiding. Presentatie: Etienne Cocquyt. (Ondertiteld via te letekst pag. 199). 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de Stichting Syndi cale Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunst-zaken 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram- ma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 uur Panorama. 21.45 uur Dallas, Amerikaanse serie. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray, Larry Ha graan e.a. Afl. Twenty. Four Hours. Er moet zo snel mogelijk een bloeddonor voor Jamie worden gevonden. Haar broer Jack heeft de zelfde bloedgroep, maar niemand weet waar hij is. 22.35 uur Journaal en Coda: Im promptu nr. 1 van Schumann uitge voerd door'Catherina Mertens en Luc Devos op piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, (Sons and daughters), Australische serie met Peter Phelps, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Waynes non chalance heeft rampzalige gevolgen voor het Woombaiproject. Fiona en Patricia staken even de vijandelijk heden om een goede vriend te verwel komen. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugato Hashida. Afl. 3. Ondanks de omstandigheden blijft Oshin een vrolijk kind. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.20 uur Fait divers, Franse gedra matiseerde documentaire uit 1983 van Raymond Depardon. (Franse ver sie met Nederlandse ondertiteling). 21.50 uur Les années déclic, autobio grafische documentaire van de be roemde fotograaf-cameraman-jour nalist Raymond Depardon. 122 ,,Kom je nog?" riep Jef nu. ,,Ik lig al haast in haar armen!" Robbert - zo onwijs en hatelijk stra lend - reed de auto uit de garage. Maar Jef stond er op, daat hij wach ten moest tot hij het magere, verre gende vlaggetje van wijlen zijn Ford- je had overgepoot. ,,Dat lijkt naar niets!" zei Robbert. .,Ik zou dat lor er maar weer afdoen." „Geen gevoel voor entourage heeft die kerel," mopperde Jef. „Laat zit ten nou, Lucas! Ik ben aan 't sfeer scheppen." In de auto zei Jef, terwijl het vlag getje zielig wapperde: „Ik voel me net een overwinnaar, die trots een veroverde vesting binnenrijdt." „Nou, zo voel ik me helemaal niet." zei Gerrit Jan. „Zeg, weet je wat plezierig is?" ont dekte Jef. „Dat je niet in Engeland woont. Daar zou je vervolgd kunnen worden wegens het verbreken van trouwbelofte." „fk durf cr een eed op te doen, dat ik niks beloofd heb," zei Gerrit Jan. „Maar ik geloof niet, zie je, dat de Ijorelei jc loslaat. Zelfs niet al kon je bewijzen, dat jc een beroepsmisdadi ger was. Zo is veel te blij, dat ze je heeft. Ik heb eens van een merkwaar dig geval gehoord." zei Jef. „Zeg, als jc nog eens wat weet. Ik wou, dat jc het er niet op aanlegde om me nog beroerder te maken dan ik ben!" „Maar daar leg ik het niet op aan!" zei Jef verontwaardigd. „Ik hou je door CISSY VAN MARXVELDT prettig bezig. Weet je wat ik straks ga doen? Ik ga haar het vlaggetje aan bieden met een welsprekende blik." „Dan hoop ik, dat ze meteen haar liefde op jou transporteert," ver zuchtte Gerrit Jan. Robbert aan het stuurrad lachte. Op de stoep stond Ella al uit te kij ken. Ze had een lichtgrijs mantelpak aan, lichtgrijze kousen en schoenen en een lichtgrijs-vilten hoed vol maakte het geheel. Lucas zag ze voor bij. Jef schonk ze een misprijzende, achteloze blik, maar haar tedere blik was voor Gerrit Jan, die moeizaam zijn lange lichaam uit de kussens hief. „Dag Robbert!" zei ze. Ze nam zijn rechterhand tussen haar beide be ringde handen. „Dag Robbert. Je ziet er nog helemaal niet goed uit." „Hallo, hallo, hallo!" zei Jef en hij stond potsierlijk en dik met het vlag getje omhoog in zijn hand. „Hallo! Mag ik je dit aanbieden, Ella? Als be wijs van mijn eh hoogachting en mijn eh erkentelijkheid." „Wat moet dat?" vroeg Ella vies. „Het is een klein bewijs van eh mijn erkentelijkheid en mijn eh hóógachting," zei Jef. „Ik had je wel graag een hulde van Flora's kinderen aangeboden, maar dat wilde Robbert me niet toestaan. En daarom bied ik jc dit simpele vlaggetje aan als bewijs van mijn eh hoogachting, mijn eh erkentelijkheid en mijn eh sympathie." „Maar wat moet ik er mee doen?" vroeg Ella, die zich het vlaggetje in de hand zag gedrukt. „Tja eh wat doe je met een vlag?" informeerde Jef in het alge meen. „Zwaaien dunkt me, laten wapperen. Het staat in elk geval feestelijk. Het past zich wonderwel aan bij onze feestelijke stemming. Hé, dag Erica!" „Zo Fatty," zei Pit. „Hou je een speech? Hallo Robbert. Je ziet er af tands uit, jochie. Dag Lucas!" Met hongerige blikken bekeek Ger rit Jan Erica. Zo fleurig was ze in dat gebloemde jurkje met de korte witte jas. Maar de straling van haar ogen en de zachte buiging van haar stem ze zouden nooit voor hem zijn. Pit liep langs hem. „Wij gaan er vandoor, hè Lucas?" „Ja. juffrouw." Jef en Gerrit Jan keken beiden de auto na. Pit wuifde nog. En op de stoep stond de Lorelei en keek nict- welgevallig. „Nu, wij gaan wandelen, hè?" zei Jef. „Mooi weer om te wandelen. Niet zo warm meer." „Ga jij ook mee?" Ella kon zich niet bedwingen. „Ja, ik ben verzot op wandelen. Ik zei dadelijk tegen Robbert, toen hij vroeg of ik mee wou: Kerel, ik ben van de partij." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5