Schoolteam en ouders voeren musical op bij jubileumviering BRUINISSE VIERT VOLGENDE WEEK FEEST!! Geslaagde uitvoering school De Dobbelsteen Nieuwerkerk Kinderkoor De Sjofar bestaat tien jaar en gaat dat vieren Explosie in fabriek Sas van Gent ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 maart 1986 Nr. 23891 3 Tachtig jaar St. Willibrordusschool ZIERIKZEE - Tachtig' jaar geleden werd in Zierikzee gestart met de St. Willibrordusschool. Tachtig jaar Ka tholiek onderwijs in Zierikzee; dat feit zal vrijdag 7 maart worden gevierd met de opvoering van de musical Radio Flierefluiter door oudervereniging en schoolteam. Voor de schoolkinderen zal de pre sentatie van dit muzikale gebeuren vrijdagmiddag plaatsvinden in het Hervormd Verenigingsgebouw. Na de voorstelling zal er een tractatie zijn voor de kinderen. r Advertentie Voor ouders, oud-leerlingen en al len, die de school een warm hart toe dragen wordt vrijdagavond, aanvang 19.45 uur, eveneens in het Hervormd Verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden. Ook dan zal Radio Fliere fluiter worden opgevoerd. Na de vooretelling is er gelegenheid tot dansen op de muziek van de band Replay uit Hoogerheide. In de loop van de avond kan er ook nog een ver rassend optreden van het schoolteam worden verwacht. Griezelen met spookkasteel De oudercommissie van de vereni ging voelt er niet veel voor om subsi die te vragen aan de gemeente Zierik zee of de kerk. ,,Het is zo gemakke lijk om dat te doen. Wij staan op het standpunt, dat we het zelf regelen", zegt het bestuurslid. Maar dan mogen er geen leden meer afvallen. Geluk kig voor de organisatie staat het le dental momenteel vrij stabiel en ziet het er niet naar uit, dat het nog ver der zakt. Jaren De Oude vertelt, dat de kinderen in de loop der jaren steeds meer bezig heden hebben gekregen en dat het zingen in een koor aan belangstelling inboet. ,,Op initiatief van M. Moer land werd 10 jaar geleden het eerste kinderkoor van Schouwen- Duiveland opgericht. We hadden toen meteen al veel leden". Het is name lijk zo, dat kinderen tot veertien jaar nog te jong voor het jeugdkoor zijn en daardoor eigenlijk nergens terecht kunnen. Maar na De Sjofar volgden op het eiland andere koren, waardoor Sjofar-zanger(essen) in hun eigen ge meente aan hun trekken konden ko men en het ledental van De Sjofar sterk daalde. ,,Toch zijn er in Zierik zee nog heel veel kinderen, die best lid van het koor kunnen worden. Ik denk dat ze een keer moeten proeven aan de sfeer van ons koor, want de huidige leden hebben het erg naar hun zin. Het is net die eerste stap", vertelt ze. Meteen vult De Oude aan, dat ondanks het feit, dat het een christelijk-gereformeerd koor is, ei genlijk kinderen van alle gezindten lid kunnen worden; ook niet kerke- lijken. ,,We hebben leden gehad, die geen christelijke achtergrond had den, maar die met evenveel enthou siasme meededen. Dat moet toch kunnen?" stelt de bestuurster. Met dirigent Mar van der Veer (ook vanaf het begin) lijken vrolijke repe tities en uitvoeringen gewaarborgd. Naast de kerkelijke liederen (,,in een nieuw jasje gestoken voor de kinde ren") staan er ook oud-Hollandse liedjes op het repertoire en de kinde ren lijken dit erg leuk te vinden. ,,Het is vervelend dat ook onder de NIEUWERKERK - Spoken, kinderen en een spook kasteel. Met die grondbeginselen is het mogelijk een goe de musical te maken. De kinderen van de basisschool De Dobbelsteen uit Nieuwerkerk bewezen dat op hun feest avond in Ons Dorpshuis. Een traditie is er om in ere ge houden te worden; een voorbeeld daarvan is het jaar feest van de openbare basisschool De Dobbelsteen te Nieuwerkerk. De leerlingen van groep acht voerden de musical: Spoken op Griezelsteyn op. maskering komt er een echt spook, de geest van kapitein Bonkepoot, die hun de schat wijst van goud en zilver om eeuwig te kunnen rusten en niet meer over de schat te hoeven waken. Het verhaal ging over twee groepen van een school, die op een schoolfeest een weddenschap afsloten of groep B wel een avond tot twaalf uur op het spookslot Griezelsteyn durfde te blij ven. In het kasteel aangekomen za gen ze het portret hangen van kapi tein Bonkepoot, een zeerover die vroeger een schat in het kasteel ver borgen had. Plotseling komen er spo ken të voorschijn, met onder andere Dracula en de dood van Pierlala. De klok van twaalf uur heeft geslagen en de kinderen herkennen in de spoken de kinderen van groep A. Na de ont- Omlijst Omlijst met muziek, rondvliegen de vleermuizen, geluids- en lichtef fecten, gaf dit bijna een professionele indruk. Het verhaal, van Benny Vre de, werd mede door de hulp van het onderwijzend personeel goed uitge- Dalend ledenaantal heeft minimum bereikt ZIERIKZEE - Het christelijk-gereformeerd kinder koor De Sjofar in Zierikzee bestaat alweer tien jaar. Een jubileum kan haast niet zonder reünie en dat staat voor vrijdag 7 maart dan ook op het programma. Hoewel pen- ningmeesteresse van het eerste uur N. C. de Oude met te vredenheid terugkijkt op de eerste twee lustrums, constateert zij toch een ledenverlies, dat het de vereni ging er in financieel opzicht niet gemakkelijker op maakt. ,,We hebben nu 33 leden in tegenstelling tot vroe ger, toen zo'n 85 kinderen in het koor zaten", legt ze uit. Het minimum aantal is in haar ogen bereikt. ouderen vaak weinig belangstelling voor de optredens is. Het is logisch, dat de kinderen na alle repetities graag veel belangstelling willen. Als dat er dan niet is, dan ebt de motiva tie weg". Optimistisch Maar ondanks dit blijft De Oude optimistisch en kijkt zij met genoe gen terug op de eerste tien jaren, die zich lieten kenmerken door veel op tredens. Ook een actie voor kinderen in Kenia behoorde tot De Sjofar- activiteiten. ,,Het is gewoon een heel gezellige groep en ik nodig alle kin deren uit, om ons repetitie-uur, iede re vrijdag van 16.00/17.00 uur in de zaal van de Christelijk-Gereformeer- de Kerk, eens vrijblijvend te bezoe ken". Op diezelfde plaats wordt aan staande vrijdag dus het jublieum feestelijk omlijst. Naast een uitge breid repertoire met liedjes uit de laaste tien jaar, probeert de ouder commissie ook de oud-leden de büh ne op te krijgen. ,,We hopen dat zij (de oudste\al nu 23 zijn) ook weer mee doen, zodat het heel gezellig kan wor den", aldus De Oude. Na een periode van tien jaar stopt zij ermee. Niet alleen omdat ze haar aandeel nu wel geleverd heeft aan De Sjofar, maar ook omdat ze van me ning is, dat nieuwe gezichten in de oudercommissie alleen maar ten goe de kan komen aan het koor. ,,Per slot van rekening heb ik geen kinderen meer in het koor zitten en dan gaat de betrokkenheid met de vereniging toch een beetje verwateren". Ze be sluit met een oproep aan alle (oud) le den, om vrijdag acte de présence te geven, zodat De Sjofar feestelijk aan het volgende jubileum verder ZIERIKZEE Geslaagd J. W. F. Loubert uit Zierikzee is geslaagd voor het diploma stuurman Kleine Handelsvaart. De commissie voor de stuurliedenexamens heeft hem het examen afgenomen. BURGH-HAAMSTEDE Kledinginzameling De Stichting Kleding voor mensen in nood houdt op dinsdag 11 maart te Burgh in Revasa een kledinginzame ling met als doel mensen in de Derde Wereld te helpen. Alle gebruikte kle ding, dekens, gordijnstoffen en schoeisel kan op die dag van 14.00 tot 17.00 uur aangeboden worden. Op woensdag 12 maart bestaat die gelegenheid te Haamstede in de Ne derlands Hervormde kerk ook van 14.00-17.00 uur. RENESSE VUT Woensdag 5 maart viert oud Renes- senaar L. C. van Felius zijn 40-jarig jubileum, waarna hij één dag later op 6 maart de PTT verlaat om gebruik te maken van de VUT. Op 5 maart 1946 kwam Van Felius bij de post als besteller te Renesse. Van 28 april 1947 tot 10 december was hij dienstplich tig soldaat, een tijd die hij door bracht in het toenmalig Nederlands- Indië. Tërug uit het leger kwam hij weer in dienst bij de PTT als besteller in Renesse, tot hij in 1951, werd over geplaatst naar Biggekerke op Wal cheren. In januari 1954 ging hij naar Middelburg waar hij tot zijn pensio nering werkzaam is geweest. Tbr gele genheid van zijn jubileum en af scheid zal hem op vrijdagmiddag 7 maart een afscheidsreceptie worden aangeboden in het voorsorteercen- trum Arnestein te Middelburg. Computer Vanaf donderdag 13 maart houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle en om streken een computercursus. De cur sus Leven en werken met de computer wordt 8 donderdagmiddagen vanaf 13 maart van 13.30 tot ongeveer 16.00 uur in de bovenzaal van restaurant De Wig te Renesse gegeven door me vrouw S. E. J. Ross uit Kapelle. Het is de bedoeling dat de deelneemsters met de cursus vertrouwd worden ge maakt met het gebruik van compu ters voor verschillende doeleinden. De cursisten krijgen inzicht op de wijze waarop in de huidige maat schappij met de computer wordt om gegaan en leren de computertaal ken nen. Geïnteresseerden kunnen bij E. v d Schaaf te Renesse (tel. 01116- 2070) terecht voor inlichtingen. KERKWERVE Jaarvergadering NCVB De leden van de Nederlands Christen Vrouwenbond, afdeling Kerkwcrve, hielden vorige week hun jaarvergadering. De-presidente, me vrouw Huigens-Stoel, opende de ver gadering met het laten zingen van Psalm 115 6 en 7 en ging vervolgens voor in gebed. Naar aanleidingjyan enkele verzen uit Marcus 12 ödeld ze haar meditatie getiteld:.Gedachten". Alle leden werden van harte welkom geheten, in het bijzonder de afgevaar digden van de afdelingen Bruinisse, Haamstede en Zierikzee, alsmede en kele gasten. Na de notulen werden de jaar verslagen in dichtvorm voorgelezen; bij de bestuursverkiezing werd me vrouw Stouten gekozen tot nieuw be stuurslid. Na de pauze werd een panel ge vormd, dat door het stellen van vra gen namen van bekende Nederlan ders moest raden. Vervolgens deden enkele dames nog een samenspraakje en werd tot besluit een quiz gehou den. Aan het slot van de bijeenkomst werden alle medewerkenden harte lijk bedankt en werd mevrouw Hage, als scheidend bestuurslid, in de bloe metjes gezet en ontving zij een ca deaubon als afscheidsgeschenk. Aan het eind van de vergadering werd een danklied gezongen, waarna de presidente de vergadering besloot met gebed. NIEUWERKERK Jubileum De afdeling Duiveland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen bestaat 40 jaar en gaat dat vrij dag 21 maart vieren in het dorpshuis te Nieuwerkerk. De feestelijke bij eenkomst begint om 20.00 uur. BRUINISSE Wereldgebedsdag Ter gelegenheid van Wereldgebeds dag wordt een Interkerkelijke dienst gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk. De dienst is op vrijdag 7 maart om 20.00 uur. Collecte epilepsiebestrijding Deze week wordt er ook in Bruinis se gecollecteerd voor de epilepsie bestrijding, onder het motto Uw steun is hoofdzaak. Dit omdat epilep sie te wijten is aan een stoornis in de werking van de hersenen. De collec te-opbrengst gaat naar wetenschap pelijk onderzoek (betere medicijnen en behandelmethoden), epilepsiecen- tra en individuele steun. Wilgen geknot Vorige week zijn de imposante wil gen langs de westkant van de openba re begraafplaats rigoreus geknot door de dienst gemeentewerken. De gehele kruin ging ten onder aan het motorzaaggeweld en alleen de kale stam bleef over. Maar volgens ge meentewerken is die kaalheid maar tijdelijk tot de wilgen weer uitbot ten. Die loten worden dan ook weer geknot zodat na enkele jaren het ty pisch oud-Hollands gezicht van een rij knotwilgen ontstaat. voerd. Speciale waardering verdient Wim de Rijke, die in één dag tijd een andere rol moest instuderen, door ziekte van één van zijn medeleerlin gen. Dit spektakel werd voorafgegaan door het lied: We zijn met Catootje naar de Dobbelsteen geweest. Uit el ke groep deden er twee leerlingen aan mee, die in de gedaanten van be kende personen en karakters, van Mien Dobbelsteen tot Tommy en Anika vertolkten. Directeur Provoost van de openba re basisschool De Dobbelsteen was zeer tevreden over de geleverde prestaties. ,,Het bijzondere van deze musical zijn de liedjes", aldus Pro voost. Het publiek was enthousiast, de uitvoering was zondermeer goed, het was afgelopen vrijdag gewoon heel leuk. SAS VAN GENT - Een explosie bij Corn Products Corporation (CPC) Nederland BV in Sas van Gent heeft maandagmiddag rond twee uur een schade veroorzaakt van ruim een half miljoen gulden. De ontploffing deed zich voor in de afdeling gemodi ficeerd zetmeel in twee tanks met een verdunning van chloorbleekloog, aldus een politiewoordvoerder. Door het vrijkomen van dit ;pro- dukt ontstond er in Sas van Gent en omgeving enige stankoverlast die volgens het bedrijf geen gevaar voor de gezondheid opleverde. Hoewel er volgens het bedrijf weinig gevaar was te duchten, werd de onmiddellijke omgeving direct afgezet. De oorzaak van de explosie is niet bekend. BELFAST - De Noordierse politie heeft maandagavond in Belfast 40 protestantse betogers gearresteerd. In protestantse wijken van de" stad bekogelden betogers de politie met stenen en molotovcocktails. UTRECHT - Ruim 100.000 mensen hebben gebruik gemaakt van de mo gelijkheid, in het kader van de voor lichtingscampagne ,,wat iedereen over drugs zou moeten weten" een brochure aan té vragen. De campagne was georganiseerd door de Federatie van instellingen voor Alkohol en Drugs (FZA) en de Stichting Ideële Reclame (Sire). Doel ervan was, ou ders, leerkrachten en andere opvoe ders te motiveren om met opgroeien de kinderen over druggebruik te praten. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansf uitingen Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruilbetafing) f 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden Verschijn! maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW Tachtig jaar Willibrordusschool in Zierikzee. Dat feit zal vrijdag 7 maart met kinderen, ouders en oud-leerlingen wor den gevierd. Leden van De Sjofar in actie tijdens een toneeluitvoering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3