Kattenopvang Nieuwerkerk in nieuw jasje gestoken Ijsgang op 't Zijpe. Corneliastichting mogelijk a 850.000,- naar Beter Wonen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Parkeer- aanrijding Hobby-beurs Zierikzee Kou kost gasverbruikers nu al 100 gulden extra WflT HET WEER Griep weer op de terugtocht i ZIERIKZEÈSCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23891 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tekst en uitleg De Verenigingsraad van Beter Wonen vroeg tij dens haar vergadering tekst en uitleg over de verstandhouding met de gemeente Zierikzee. (Pag. 2). De Sjofar, Het Christelijk-Gereformeerd kinderkoor De Sjofar uit Zierikzee bestaat tien jaar en gaat dat jubileum op 7 maart vieren. (Pag. 3). Zilveren Camera De Kerkwerfse fotojournalist Piet van der Klooster ontving het afgelopen weekeinde de Zilveren Camera. Een interview met de win naar. (Pag. 4). Kracht te kort De damesvolleybalploeg van Mevo '80 leek te gen de ongeslagen koploper Vovero voor een„ verrassing te zorgen, maar kwam net kracht te kort. (Pag. 9). Vele dingen worden alleen gekocht, omdat ze goedkoop of duur zijn. Fliegende Blatter NIEUWERKERK - De kattenopvangplaats van de Sophiastichting in Nieuwerkerk heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Hoewel de capaciteit bij tien tot twaalf plaatsen is gebleven, heeft het interieur een frisse kleur gekregen en zijn de hokken van ander materiaal gemaakt. Ook heeft de plaats nu een aanrecht met warm en koud water, zodat de maaltijden voortaan in de kattenopvangplaats bereid kunnen worden. Vrijwilliger P. I. Heijboer is blij met het voltooien ervan, want - zo zegt hij - „katten stellen ook prijs op een schone en prettige omgeving". De verbeteringen zijn een direct ge volg van de nieuwe honden- en kat- tenwet, die aan de opvangplaatsen strengere eisen is gaan stellen. ,,We voldoen nu weer aan de eisen van de tijd", stelt Heijboer tevreden vast. Hoewel alles piekfijn in orde is, blijft er toch een probleem met de capaci teit. Heijboer vertelt, dat zijn opvang praktisch constant vol is. Om ernsti ge noodgevallen op te vangen blijft er echter altijd een plaats vrij voor een zwerfkat. De Sophiastichting heeft geen ge woon asiel. Mensen, die om 'gewone' redenen van hun kat afwillen moeten naar een asiel toe. Bij Heijboer en de zijnen komen alleen katten, waarbij door de omstandigheden de straat bo ven het hoofd hangt. Dat kunnen bij voorbeeld emigraties en echtschei dingen zijn. Maar ook de zwerfkatten op en rond de campings belanden vaak bij Heijboer. In principe blijven de meesten veertien dagen in het asiel. ,,Het komt voor, dat mensen nogal laat naar ons bellen of hun verloren kat misschien bij ons is. Als je het beest, dan al een nieuwe eigenaar gegeven hebt, treden er mogelijk problemen op", aldus Heijboer. Voorts moeten de beesten ook ingeënt worden en be hoort een bezoek aan de dierenarts eveneens tot de vereisten. De opvangplaats is enkele maan den gesloten geweest, zodat de dieren opgevangen moesten worden in Tine- ke's Dierenpension in Kerkwerve. Dat is nu voorbij en Heijboer in Nieu werkerk is weer de aangewezen per soon voor de 'probleemgevallen'. Beter Wonen wil de Corneliastichting in Zierikzee kopen onder voorwaarde dat de gemeente Zierikzee haar steentje bijdraagt. Verenigingsraad akkoord mits Zierikzee f 250.000bijlegt ZIERIKZEE - De Verenigingsraad van woningbouw vereniging Beter Wonen heeft zich maandagavond in het Huis van Nassau te Zierikzee bereid verklaard, om de Corneliastichting te kopen voor 850.000 gulden, mits de gemeente Zierikzee hierin 250.000 gulden bijdraagt. Be ter Wonen-directeur Ph. H. van Doorne toonde zich over het laatste optimistisch met de opmerking, dat „Zierik zee redelijkerwijs wel moet gaan bijdragen aan het pro ject in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing". Het ligt in de bedoeling, om 47 appartementen te gaan realiseren, die in huur variëren van 350 tot 650 gulden (plus servicekosten van 100 tot 150 gulden). De Cornelia stichting krijgt - indien alles naar wens verloopt - waar schijnlijk 'De Mossele' als naam. Nu het bestuur van de Cornelia stichting inmiddels volop in de nieuwbouw zit, komt het pand aan het Havenpark in Zierikzee vrij. De waarde van de grond en de opstallen zijn geraamd op 1,1 miljoen gulden, maar de eigenaar - het ministerie van Volksgezondheid - is bereid een en ander voor 850.000 gulden van de hand te doen. Vanzelfsprekend moet na de koop ook geld vrijgemaakt worden voor de grootse verbouwing, maar daarover kon Van Doorne nog geen uitspraak doen. 47 Zierikzee als uitgangspunt, waren er toch verschillende vragen. Zo vroeg C. J. J. Geleijnse zich af, hoe de huur prijzen tot stand waren gekomen, die hij aan de hoge kant vond. ,,Is er op deze manier nog wel belangstel ling?". Van Doorne refereerde hierbij aan de nota Bejaardenwoningen van de provincie, waarin Schouwen- Duiveland als een witte plek wordt afgeschilderd wat de service- en be schermde woningen betreft. 'De Mos sele' wordt gebouwd in de trant van beschermd wonen. ,,Ik maak hieruit op, dat aan belangstelling niet te kla gen zal zijn", aldus Van Doorne. Voor wat de huurprijs betreft, rea geerde hij met de opmerking, dat er een grote differentiatie in de prijzen is, zodat er in feite voor ieder wat wils bijzit. ,,De hogere huurprijs is een gevolg van het feit, dat alle be trokken instanties een bijdrage leve ren aan het project - hopelijk ook Zie rikzee. Wij kunnen dat doen door iets hogere maandlasten". De cruciale vraag was uiteraard: Wat te doen als Zierikzee het laat af weten (de bijdrage van 250.000 gul den)? Zowel bij voorzitter J. Pomper als bij Van Doorne was dit nog niet opgekomen. Laatstgenoemde sprak bijna van een logische beslissing voor Zierikzee, waarin hij alle vertrouwen zei te hebben. ,,Het punt in de bin nenstad leent zich uitermate goed voor sociale woningbouw", aldus de directeur. De voorgevel van het pand blijft ge handhaafd en ook zal de vereniging gaan proberen om het smeedwerk aan de trapopgang te laten voor wat het is. De zwerfkatten kunnen weer op hun wenken bediend worden in Nieuwer kerk. ZIERIKZEE - In het Huis van Nas sau te Zierikzee wordt zaterdag 29 maart een hobby- en verzamelbcurs gehouden van-10.00-16.00 uur. Voor ie dereen die met de hobby stopt, op iets anders over wil gaan of de verza meling wil uitbreiden is er gelegen heid om aan de beurs deel te nemen. -Het gaat hierbij om de meest uiteen lopende verzamelsoorten, zoals eier dopjes, autootjes, modelbouw, boe ken en postzegels. Belangstellenden melden zich vooraf aan bij L. Kaas hoek in Zierikzee (01110-2167). ZIERIKZEE - Maandagmiddag om streeks 17.00 uur raakte B. van de L.- F. uit Zierikzee tijdens het parkeren in de Verrenieuwstraat de geparkeer de auto van A. V., eveneens uit Zie rikzee. Beide voertuigen liepen enige blikschade op. APELDOORN - Kleinverbruikers van aardgas zijn dit stookscizoen nu al bijna 100 gulden duurder uit dan in een gemiddelde winter. Vooral in de afgelopen maand is het verbruik enorin toegenomen. Volgens een woordvoerder van de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN), die dit maan dag desgevraagd meedeelde, is er van oktober tot c» met februari ruim 140 kubieke meter aardgas meer ver bruikt dan in een ..normale" winter. Tbt 20 februari was er volgens de woordvoerder slechts sprake van een gering extra verbruik, met name ver oorzaakt door de relatief koude maanden november en februari. In december en januari werd echter minder gas verbruikt dan in een ge middelde winter. Het venijn zit hem volgens de woordvoerder vooral in de tweede helft van februari. .Vooral de afgelo pen weken hebben het gasverbruik enorm omhoog gejaagd". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WORDT Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Regen Veel bewolking en perioden met re gen. Tbmperatuur verder oplopend naar +7 graden. Een krachtige aan de kust harde wind uit zuid tot zuidoost. Minimumtemperatuur komende nacht +7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 8 maart: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 mrt. Zon op 07.17, onder 18.26 Maan op 05.09, onder 11.41 6 mrt. Zon op 07.15, onder 18.27 Maan op 06.00, onder 12.56 Nieuwe Maan: 10 maart (15.52) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De temperatuur komt de rest van de week waarschijnlijk niet meer onder het vriespunt. Komende nacht en ook morgen overdag zal het van tijd tot tijd regenen. Weliswaar ligt de minimumtemperatuur van nacht bij circa plus vier graden, maar doordat de vorst enkele decimeters in de grond zit kan toch op veel plaatsen ijzelvorming optreden. Morgen wordt de kans op ijzel kleiner, de middag- temperatuur is dan een graad of acht. Er is behoorlijk wat wind. Hij waait uit het zuidwesten en is in het bin nenland vrij krachtig, langs de kust en op het IJsselmeer hard, vannacht mogelijk zelfs af en toe stormachtig. Ook donderdag zal het af en toe re genen, daarna wordt de neerslagkans wat kleiner en de dooi houdt onver minderd aan. Het gaat om 47 appartementen, die onderverdeeld worden in 2 vierka- merwoningen; 36 driekamerwonin gen en 9 tweekamerwoningen, waar van een groot deel een bejaardenbe stemming kan krijgen. De directeur deelde mee, dat het nog slechts om globale plannen gaat en er hier en daar nog wel kleine veranderingen in de bouw kunnen komen. Hoewel de complete verenigings raad zich achter de koop kon scharen met participatie door de gemeente UTRECHT - De griepgolf ebt weer langzaam weg. Vorige week, de ne gende week van dit jaar, lagen er nog 74 op de 10.000 mensen in ons land met griep in bed. In de achtste week bereikte de griepgolf zijn hoog tepunt en waren er 78 grieppatiënten per 10.000 landgenoten, aldus een woordvoerder van WVC. In de zesde week. begin februari, schoot de ..griepscore" omhoog naar 35 per 10.000 en in de zevende week waren het er al 50 op de 10.000 inwo ners. Tbt een echte epidemie (meer dan 100 grieppatiënten per 10.000) kwam het dit jaar niet. De laatste epidemie was in februari '78 toen 107 op de 10.000 Nederlanders door griep waren geveld. BRUIN1SSE - Volgens dc weersdeskundigen mag de dooi dan tvel haar intrede komen doen. bij het veer van Zijpe. nabij Bruinisse, is hiervan nog niet veel te zien. Zware blokken ijs sieren de xvaterkant. maar ook op het water zelf is behoorlijke ijsgang waarneembaar, hetgeen het veer er niet gemakkelijk op gemaakt heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1