Strao Ellemeet geslaagd gebeuren met lekker veel sfeer, paarden en leut Scaldina laat een punt liggen bij Slag vast, maar wint ruim bij Kerkwerve Ingerli Vroon promoveert met Valentijn naar M-klasse in de dressuur Boris Orlov vandaag op Papendal TOTO Mary Tuk kreeg met haar paard L'Esprit de eerste prijs voor de versiering. Henk Punt en Mari Kristelijn kwamen samen met de meisjes Van de Bosweg, De fraai uitgedoste paarden lenen zich altijd voor wat fraaie platen, twee fraaie Belgen van Stoffel van de Velde uit Zonnemaire. ELLEMEET - Afgelopen zaterdag vierde Ellemeet weer het jaarlijkse Strao-feest. Na Renesse, Burgh- Haamstede en Noordwelle trokken de meest fanatieke Strao-rijders nu naar het gezellige dorpje tussen Scharendijke en Renesse. Met een dertigtal paarden mocht het vierkoppige Strao-comité, bestaande uit Dingeman de Graaf, Krien Horst, Anton Kooman en Kees Elenbaas, bepaald niet mopperen. „Dat was in het verleden wel eens flink minder", kon de aandachtige luisteraar rechts en links opvangen uit de mond van autochtone Ellemetenaren (of is het Ellemeters, of gewoon Ellemeten...?). Duidelijk was dat ook Strao Ellemeet al tegen enen niet meer kapot kon: dertig deelnemers, te gek. Traditiegetrouw begon het feest ook in Ellemeet met de keuring van de fraai opgedirkte paarden, waaronder dit keer ook weer eens een tweetal Zeeuwse trekpaarden, ook wel Belgen genaamd, ondanks het feit, dat Zeeland toch niet in België ligt. Henk Punt en Mari Kristelijn kwamen eendrachtig naar Ellemeet afzakken op de rug van twee meisjes Van de Bosweg van fokker/eigenaar Stoffel van de Velde uit Zonnemaire. Punt, Kristelijn en de Van de Boswegjes zorgden er gevieren voor, dat er weer wat van de authentieke Strao- sfeer terug was. In vroeger jaren was het Strao-gebeuren een landbouwersgebeuren. Via een geslaagd Strao-feest werd gehoopt op een geslaagd landbouwseizoen. Vandaag de dag is het meer uitgegroeid tot een gezellig dorpsfeest, maar ook daar is vanzelfsprekend niets op tegen, integendeel. Zo komen de gestroomlijnde luxe paarden ook eens in contact met hun kapitale 'zware jongens en meisjes', waarbij zij zich gerust mogen afvragen 'hoe het zo kan groeien...'. De deelnemers maakten het de jury bepaald niet gemakkelijk, maar zij kregen daarvan meteen zelf de problemen. Do dames Plaisicr on Dane en de heren Hart en Bczuycn hadden veel meer tijd nodig dan hen eigenlijk was aangeboden om tot een goede, verantwoorde rangschikking te komen. Met name de aanwezigheid van de Van de Boswegjes en hun fraaie opdirkscls, maakte het allemaal moeilijk. Het natuurlijke voordeel mocht eigenlijk ook weer niet te zwaar wegen ten opzichte van de moderne uitvoeringen van het paard, maar toch.... fraai zagen ze eruit en zelfs de chauffeurs hadden zich in de stijl van een iks- aantal jaren geleden aangetuigd. Dus wat moet je dan als jury. Eindelijk, na vele keren op en neer lopen tussen een aantal fraaie luxe paarden, wat geinige pony's en de Belgen, wisten de dames en heren juryleden het allemaal. De stoet mocht vertrekken, weliswaar iets te laat, maar.... goed werk heeft tijd nodig. Zo zit dat. Na een rondje door het dorp vertrok»hot spul richting de Brouwersdam waar hot duin werd overgestoken. Toen volgde het eigenlijke hoofdnummer van de hele Strao-vicring. De voet dn van de paarden werden gewassen aan de hand van een rit in do richting van Renesse. Gelukkig was de allerergste kou van de weken ervoor wat weg, zodat het voor alle combinaties een haalbare kaart werd zonder dat met bevroren neuzen, oren, handen of benen moest worden afgerekend. Bij de Kuijordamscwog werd de stoet opgewacht door liet vrolijke tromgeroffel en hoorngeschal van de Renesser muziekvereniging Luotor et Emergo. als altijd trouw aanwezig, zelfs in Middenschouwen. Gezamenlijk trokken muzikanten en paarden in de richting van het Ellemeetse dorpshuis. Burgemeestei W. den Boer wachtte het gezelschap op. Middenschouwens eerste burger had het het afgelopen weekeinde maar weer prima druk met zijn onderdanen. Vrijdagavond naar Utrecht om Kerkwervenaar Piet van der Klooster te feliciteren met zijn Zilveren Camera en zaterdagmiddag weer felicitaties. Natuurlijk aan het Strao-comité voor het geslaagde festijn, maar ook aan de Strao-vierders vanwege de manier waarop zij dit jaarlijks terugkerende feest kans hadden gegeven om te slagen. Felicitaties ook bij de prijsuitreiking voor de versierde paarden. Na veel wikken en wegen had de jury besloten om de eerste prijs toe te kennen aan Ellemeetse Mary Tuk. Bijna traditioneel had Mary Tuk weer bijzonder veel werk gemaakt van de versiering van haar L'Esprit. Na de derde plaats van het vorig jaar nu dus een eerste stek voor Mary Tuk. Henk Punt prolongeerde zijn tweede plaats van het vorig jaar op de rug van een Van de Boswegje. Danielle Rotteveel werd door de jury op de derde plaats gezet en de vierde prijs ging naar Colinda Daane. Patricia Knol. die het vorig jaar winnares werd. bleef nu steken op de vijfde positie. Mari Kristelijn kwam ais zesde uit s de bus en Sylvia Bank, Hclla van Oeveren, Marcclle Visser en Willcke van Oeveren completeerden de eerste tien. Voor alle deelnemers was 'er overigens een aardig prijsje. Terwijl de ruiters zich na deze prijsuitreiking opmaakten voor de ringstekerij in de Dorpsstraat. speelde Luctor et Emergo nog enkele nummers op het podium van het dorpshuis. Later werd hun plaats ingenomen door het Schelde Trio. In een fraaie pose wachten op de ju- Iedere combinatie diende het parcours met drie ringen twee keer te nemen, hetgeen zeker niet iedere ruiter probleemloos afging. Bepaald niet alle paarden wensten zich te schikken in de verlangens van de ruiter, waardoor de ringstekerij dan eens wat weg had van een uit de hand gelopen rodeo en dan weer meer leek op een opkomende worstelpartij. Uiteindelijk zou niet een combinatie erin slagen om zes ringen op de Ellemeetse straatstenen te doen belanden, maar met vijf geslaagde steken mocht Johan Kristelijn zich zonder noemenswaardige concurrentie opper-ringstekcr noemen. Drie combinaties kwamen tot vier ringen en moesten derhalve via extra ritten de volgorde-bepaling regelen. Hans-Caro de Vrieze, vijftien jaren jong nog, liet zien dat zijn zege in Noordwelle. een Strao geleden, geen uitschieter was geweest. Met zijn Beatle word hij nu fraai tweede en hadden Hclecn van Slicdrecht en Ingeborg Jonker in deze volgorde het nakijken. De uitgifte van de door bakker Van Burg gebakken 'schvóóscls' besloten hot gedeelte, waaraan ook de paarden en pony's actief konden deelnemen. Daarna was het nog louter de ruiter en do amazone, die verder Strao vierden. In het dorpshuis Op klanken van het Schelde Trio En met 'Heerlijk helder....'. Maarrrrcee.... Gezellig was het zeker in Ellemeet. pocwcch. Dit was Strao Ellemeet. Tot ziens bij Strao Scharendijke.... (aanstaande zaterdag 8 maart. - pw). Tekst: Peter Wijnen Foto's: Johan Iierrevoets ZIERIKZEE - De hoofdmacht van tafeltennisvereniging Scaldina speelde kort achter elkaar twee uitwedstrijden in de voorjaarscompetitie van de afde ling Zeeland. Eerst kwam de ploeg zonder eerste speler Ton ten Hove hij Slag- vast niet verder dan 5-5, maar vervolgens werd hij Kerkwerve op volle oor logssterkte met 2-8 gewonnen. BRL'INISSE - Tijdens een door de LR en PC' Bru in manege De Korenzolder in Bruinisse georganiseerde dressuurwedstrijd behaalde Westelijk Schouwen-amazOne Ingerli Vroon met haar schimmel Valentijn hel tiende winstpunt in de L-klasse, waardoor zij nu startgerechtigd is in de M-klasse. De eomhinntie kreeg v; n jury De Fevter 124 punten op het startcoupon, het geen de tweede prijs betekende, maar ook de promotie opleverde. In zes wed strijden overbrugden Ingerli Vroon en Valentijn de L2-klas.se. In dc uitwedstrijd tegen Slagvast verving Jan Kik de afwezige Ton ten Hove en deed dat zeker niet slecht. Kik kwam twee keer tot winst en ver loor alleen van Hans van de Kraam. Tot dezelfde score kwam ook Michel Holm. Cor van der Wekken had bij een 5-4 voorsprong het lot van Scaldi na in handen. Winst zou er voor zor gen. dat dc Zicrikzeese ploeg alsnog beide punten zou binnenhalen. Na met 19-16 te hebben voorgestaan in de tweede game, moest hij alsnog met 22-24 capituleren, waarna ook de der de en beslissende game verloren ging (16-21). Hierdoor werd de eindstand 5- 5. In dc derby tegen Kerkwerve had Scaldina weinig problemen. Ton ten Hove en Michel Holm scoorden bei den honderd procent en Cor van dei- Wekken won twee keer. Alleen tegen Jaap Huigens moest hij het loodje leggen. Henk 't Hart en Ap Kroe/e- mnnn verloren drie keer. maar het Kcrkwcrfsc duo won samen wel het dubbelspel, waardoor de eindstand 2- R werd. Het tweede seniorenteam van Scal dina speelde met 5-5 gelijk tegen Ver seke. Cor Smalheer won drie keer. DORTMUND - Tijdens internatio nale indoor atletiekwedstrijden in dc We.stfalenhallen in Dortmund zortgde Delta Sport-atleet Robert Begemann voor een uitstekende prestatie. De eerste jaars senior no teerde op de 100 meter een tijd van 11,3 sec., waarmee hij eentiende se conde afknabbelde van het cluhre- cord, dat op naam stond van Bart van itfaeringrn. Robert Begrmann liep ook de 200 meter snel. Na 23.0 sec. flitste hij over de meet. Een en ander belooft wat met de nieuwe kunststof- baan in Zicrikzce in het verschiet. Jan Kik een keer en samen wonnen zij het dubbelspel. De wat tegenval lende Camiel Faber trok drie keer aan het kortste eind. Scaldina III leed een grote nederlaag bij Kerkwerve II. Ad de Graaf won het enkelspel tegen Cees Boot en met René Boot pakte hij ook een punt via het dubbelspel. Bij Kerkwerve bleven Daan van den Hoek en Henk 't Hart ongeslagen. Einduitslag. 8-2 voor Kerkwerve. Ook tegen Wil no kon het derde Scaldina-team geen potten breken. Ad de Graaf redde de eer met twee overwinningen: 8-2. Beter verging het Scaldina 111 tegen Middelburg Zuid XVII. Dit team had nog geen punt laten liggen, maar kreeg nu met 6-4 klop Krik Holm won verrassend twee keer en dat deed Ad de Graaf ook. Rene Boot won een partij en met De Graal het dubbel spel. Scaldina V heeft totnutoe nog geen punt gehaald. Tegen Middelburg Zuid XVIII kon alleen Rob van de Noord een partij winnen Annelies van 't Westeinde en Joop van de Noord komen nog competitie ervaring tekort Het eerste jeugd team leed een gevoelige 3-7 nederlaag tegen Middelburg Zuid III Hans Brandenborg scoorde twee punten en Ralph van Dijk haalde een partij naar zich toe. De geblesseerde Reitse van der Wekken bleef zonder winst Het tweede en het derde team van Scaldina wonnen beiden zeer overtui gend met 10-0. Paul de Graaf. Danny Pantekoek en Mario van Pope ring van team twee en Mare Hanse. Jorg Bleyenbergh en Ronald I «import van het derde team wonnen al hun partij en Scaldina IV behaalde een moeiza me 6-4 zege op Middelburg Zuid XI. Jeroen van Popering droeg drie pun ten aan. Jeremy van Dijk en Arno Wanders ieder een. terwijl ook het dubbelspel werd gewonnen SINT TRUIDEN - Ad Wijnands heeft de openingswedstrijd van het Belgische wielerseizoen gewonnen. Hij was de snelste sprinter in een kopgroep van negen renners in de Ronde van Belgisch Limburg. De koers over 217 km kreeg in het week einde bijzondere belangstelling, na dat de Omloop het Volk van zaterdag en Kuurnc-Brusscl-Kuurne van zon dag door sneeuwval moesten worden afgelast. Dc kopgroep van negen renners ontsnapte na 160 kilometer. Veel ploe gen hadden een vertegenwoordiger. Alleen de ploegleiders Van Vaercn- bergh en Post ontbraken. Aan hun renners werd in dc finale de achter volging overgelaten. I)EN HAAG - Bijna drie maanden later dan verwacht komt de nieuwe technische haas van het Koninklijk Nederlandse Gymnastiek Verhond (KNGV). de Sovjet Boris Orlov. van daag in ons land aan. Oorspronkelijk zou Orlov al in december naar Neder land komen. Onverwachte proble men verhinderden dat toen. Orlov zal zich bij het KNGV gaan bezighouden met de opleding van de trainers Als oefenmeester van de na tionale selecties zal hij niet worden ingezet Orlov voornaamste taak zal zijn het technisch kader op een hoger plan te brengen De Sovjet is door het KNGV gecontracteerd in overleg met de Sovjet vice voorzitter van de inter nationale federatie, .loeri Titov Or lov maakte in zijn land naam als t rai ner van Olga Büsjrrovn die in 1981 in Moskou wereldkampioene werd De Sovjet zal tot en met de strijd om de wereldtitel van 1987. in Rotterdam, aan het KNGV verbonden zijn Het is de tweede keer dat het gym nastiek verbond zich met een trainer uit de Sovjetunie inlaat Eerder ge beurde dat acht jaar geleden met de- familie Asarjan Die verbintenis werd niet verlengd omdat het ver bond niet tevreden was over de werk zaamheden van de Sovjets. De Westelijk Schouwen promovendus moest in de Bruso wed strijd Mari je Driessen en haar paard Rex voor laten gaan. De combinatie van De Schouwse Ruiters kwam uit op een totaal van 125 punten. De deel nemende combinaties in de Dklasse ontliepen elkaar naar de mening van de Zeeuwsvlaam.se jury niet veel. Marjolein Geelhoed zat met haar fraaie schimmel Romance de eerste twee combinaties op de hielen door op 123 punten uit te komen, terwijl Corrie Krabbe met Osgar uitkwam op 122 punten Hiermee bevestigde de amazone uit Sirjansland. dat de snel le promotie uit de B-klasse ontegen zeggelijk nog niet het laatste sportie ve wapenfeit zal zijn. Westelijk Schouwen ruiter Frans de Vrieze kwam met zijn jonge paard Zambia niet aan een winstpunt, ondanks een aardig ogende (Iressuurproef. Met 117 punten bleven De Vrieze en Zambia drie punten verwijderd van de be faamde 126 puntengrens. Goede spoor In de B klasse kwam de overwin ning terecht bij Anita Timmerman en Zohair. De Westelijk Schouwen combinatie scoorde 125 punten en verwees daarmee Arianne Hanse met Vital naar de tweede plaats De vijf tienjarig»' amazone van De Schouwse Ruiters toonde aan ook bij de paar den roods in het goede spoor te zitten De eomhinntie noteerde 123 punten l.K en PC Bru-amazonc Marjolein Geelhoed startte voor «le eerste keer met het door haarzelf 'opgevoede' paard Allodia. De score van 116 pun ten geeft volop reden tot tevreden heid. De Oostcrlandsc amazone heeft ongetwijfeld weer een sterke troef in handen. Haar clubgenote Will Brus- sclers kwam met Muck uit op 111 punten. Bij de pony's startten de ene M- en de ene Z-eombinatie in handi cap tegen elkaar. Ariannc Hanse be vestigde met Liza de goede vorm door winnend uit «1e bus te komen met 120 punten, hetgeen haar vierde winstpunt in de M-klasse betekent. Onlangs werd de combinatie Zeeuws reserve-kampioene indoor in de M- klasse. Marian Jumclct en de pony Romeo kregen voor bun Z-procf 113 punten. Bij dc Keombinaties reed alleen Rionnc Bolicr met Roeeo een L2 proef. De 103 punten-score betekende een mager resultaat en het loont aan. «lat ««rook in de wintermaanden gene fend zal moeten worden om in wedstrijdverband hoog te kumvn eindigen De klassezege ging na n Ix-nny den Boer met haar schimmel Sandor Dc combinatie kwam uit op 125 punten Annette va» der Have no teerde met Kamn 119 punten, hetgeen haar op dc tweede plaats bracht Mar- tine Hart kwam met Elza uit "8 punten en Elinc Struyk blerl met Pascal een punt lager st«-k«'tt In de B klasse ging de overwinning naar Son ja de Feitcr met haai- pony Mehlia. die voorheen werd bereden door Wil lent den Boer en regelmatig goed presteerde. De nieuwe Schouwse Ruiters eombinat ie scoorde maar liefst 130 punten. Een prima start voor Son ja de Feitcr en Meleha na gedwongen rustperiode van con half jaar wegens kreupelheid van de pony De tweede plaats kwam op naam van Christine Simonse met d«' jxmv Lay la De eombinat ie bleef met 129 pun ten slechts een punt van de overwin ning vandaan Christine Simonse nam de pony Ka vla over van haar zus Manita, die door het bereiken van de achttien jaargrons de ponytijd ont gloeid is. Chantal van Dey/.en scoor de met Ramiro 116 punten, Arina de Oude met Smitty kwam uit op 107 punten en Elise van Doorne noteerde met Westside Muriël 102 punten. AZ'67-Kxcelsior X PSV-Sparta X Groningen-Twcntc X Y\ V-Ajax X Heraclcs-Fortuna S X Roda J('-Dcn Bosch X GA Eagles-IIaarlcm X Fevenoord - U trcch t X MVV-NEC' X Vilessc-Den Haag X Tclstar-PKC Zwolle X Graafsch.-Helmond Sp. X Toto De juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit 1 1 - 3 2 3 2 1113 2 1 Deelnemers. 35.344 Inleg 150 832. Prijzengeld: 71.64.3.- Toto-geli.jk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 5 9 13 22 - 24 Toege voegde wedstrijd: 2 Deelnemers 4243 Inleg f 19 550,- Prijzenbcdmg 12.109. Ixitto De winnende getallen in dc lotto zijn: 4 6 21 26 - 27 34. Rcscrvcge- tal: 36. Deelnemers: 554.567. Inleg 2 499.024.-. Prijzengeld: 1.258 273.-. Cijfcrspel De uitslag van het cijfcrspel is: 938209

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8