Pleiten voor gelijke kansen en scheppen van voorwaarden n streeknieuws Een nieuw jasje voor Smallegange's Domein 'Waar kiezen vrouwen voor?' Klein vliegtuig stort neer in sneeuwstorm AVO-DOET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 maart 1986 Nr. 23890 5 ZIERIKZEE - Als je pleit voor gelijke kansen voor mannen en vrouwen, moet je er ook aan bijdragen, dat de voorwaarden om die gelijke kansen mogelijk te ma ken, worden geschapen. Dat was één van de conclusies, die woensdagavond tijdens een themabijeenkomst van het Vrouwenontmoetingscentrum, ditmaal in 'De Drie hoek', kon worden getrokken. Op initiatief van het Vrouwenont moetingscentrum werd deze bijeen komst met het thema: 'Waar kiezen vrouwen voor?' belegd met het oog op de komende gemeenteraadsver kiezingen op woensdag 19 maart. De poging was bedoeld eens te trachten wat meer vrouwen voor die politiek, die toch rechtstreeks van invloed kan zijn op zaken als wonen, werken, gezondheidszorg, onderwijs en der gelijke te interesseren. Landelijk en vooral regionaal blij ken zich relatief nog maar heel wei nig vrouwen actief in te zetten voor politiek en ook ten aanzien van het passieve kiesrecht nemen vrouwen vaak een afstandelijke houding in. Op grond van het feit echter, dat de helft van onze samenleving toch uit vrouwen bestaat, worden thans po gingen ondernomen in de loop van een aantal jaren tot een fifty-fifty verdeling van mannen en vrouwen te komen in de diverse overheidsbestu ren. ,,Stem op een vrouw", luidt der halve het advies, dat alle vrouwen wordt gegeven ten aanzien van de ko mende verkiezingen. Toelichting Wat betekent het nou in de praktijk om als vrouw zitting te hebben in de gemeenteraad en wat mag van die vrouwelijke gemeenteraadsleden verwacht worden ten gunste van de vrouwenbeweging? Om te trachten op dit soort vragen antwoord te krij gen, nodigden de initiatiefneemsters drie vrouwen uit, die daar iets over konden vertellen en die een nadere toelichting konden geven op de prio riteiten, die zij in het gemeentelijke beleid gesteld willen zien. „Wat bezielt een vrouw, die in de gemeentepolitiek gaat?", stelde gespreksleidster van deze bijeen komst Annefree van der Zande- Vleugel Schutter voormalig VVD- raadslid in Duiveland, aan de orde. „Je bent zo bazig", had zij weieens als verklaring daarvoor van anderen gehoord. Ze had echter moeten erva ren, dat je dat bazig zijn op den duur wel verleert en dat je ook niet in de gemeenteraad behoeft te gaan zitten met het idee er wat geld aan te kun nen verdienen, evenmin als met de ambitie nu de wereld eens te gaan hervormen. Als belangrijkste voorwaarden noemde Annefree een keuze met het besef van de verantwoordelijkheden, die je op de nek haalt, een oprechte belangstelling voor de maatschappij en een enorme deskundigheid, omdat je als vrouw meestal tweemaal zoveel moet weten als mannelijke raadsle den. Uiterst droevig Sylvia Loschacoff-de Kanter, PvdA- wethouder binnen het college van Brouwershaven noemde het uiterst droevig, dat niet 50% vrouwen ook de helft van het aantal zetels in bestuurslichamen bezet. Weinig vrou wen, stellen zich beschikbaar voor het actief politiek bedrijven, maar wat Sylvia nog meer betreurde, was het feit dat een heleboel mensen (voornamelijk vrouwen) niet vol doende op de hoogte zijn van elemen taire zaken als het vrij toegankelijk zijn van raadsvergaderingen en het hebben van spreekrecht tijdens be paalde commissievergaderingen. Ze vond dat in het dagelijks leven daar steeds meer de aandacht op gevestigd moet worden. Zelf meedoen Zij memoreerde de eerste keer dat ze ging stemmen en legde uit dat ze ten slotte koos voor het actief deelne men aan de politiek.,, Je kunt wel kritiek hebben, maar als je zelf niet bereid bent daadwerkelijk iets te ver anderen, heb je eigenlijk geen recht van spreken" aldus de Brouwse wet houder. Verwijzend naar de eigen partij po litiek wees ze op de betrokkenheid van haar partij met de mensen in de wereld, die het rot hebben. Zij zei zich dan ook zeer aangetrokken te voelen tot solidariteit. Dit laatste ook voor vrouwen onderling, maar niet tot in het oneindige. Zij pleitte dan ook niet voor een afzonderlijke vrouwenpartij. De wethouder was ervan over tuigd, dat er in vergelijking met vroeger inderaad veel ten goede is veranderd, hetgeen in de eerste plaats behouden zal moeten blijven. Zij besloot met een opsomming van de belangrijkste punten uit het ver kiezingsprogramma van de PvdA- Brouwershaven. Verder vertelde zij nog een spre kend voorval, waaruit bleek dat mannen zich vaak niet kunnen voor stellen, dat een vrouw ook weieens wethouder kan zijn. Zij werd tijdens een bespreking binnen het college doodleuk genegeerd door de op be zoek zijnde projectontwikkelaar, die voetstoots aannam dat zij secretares se was ensecretaresses geef je geen ZIERIKZEE - Het Domein voor de vrouw - al sinds jaar en dag een vertrouwd beeld in de Zierikzeese binnenstad - is heropend. Na een grondige opknap beurt van de wanden, de vloer en de verlichting staat het echtpaar A. Smallegange met hun drie koppige verkoopteam weer klaar voor de klanten. Een kijkje in het vernieuwde en opgefriste interieur. Het Domein voor de vrouw is gespecialiseerd in foundation, lin gerie, nacht- en badkleding. Spe cialisatie betekent meer dan de aanwezigheid van alle maten, zo als uit de woorden van A. Smalle gange is op te maken. „Vroeger werd bijvoorbeeld een bh of nach themd gekocht omdat het simpel weg noodzaak was. tegenwoordig echter, kopen de vrouwen een stuk ondergoed, dat past bij de boven kleding". Uit de collectie in Het Domein van de vrouw valt inder daad op te maken, dat ondermeer lingerie meer is dan een hompje. Prijsklassen Smallegange heeft eigenlijk ar tikelen in alle gewenste uitvoerin gen en prijsklassen „We hebben bewust do allerlaagste prijzen uit de collectie gehouden. Wie bij ons iets koopt stelt prijs op kwaliteit en begeleiding", stelt de onderne mer vast. Die begeleiding uit zich in twee zaken. De ene klant vraagt advies alvorens tot de koop over te gaan. terwijl de ander (voorname lijk ouderen) tot in de paskamer begeleid wil worden. Dat bewijst dat Het Domein voor de vrouw op dezelfde voet verder gaat: zij het in een nieuw en verfrist jasje. Het spits is afgelopen zaterdag afgebe ten met een open dag. Ook de ko mende week staat de klanten nog een presentje te wachten en door middel van een 'enveloppenspcl' een aantrekkelijke korting hand, ten minste in de optiek van be trokkene. Nog geen ervaring Gré van den Ouden-Zwart, tweede op de kandidatenlijst voor de VVD in Duiveiand, moest erkennen als raadslid nog geen ervaring te hebben. Ze zei te hopen als raadslid een klein beetje van haar ideeën op beleidsnivo kwijt te kunnen. Zeker op Schouwen- Duiveland zag zij de politiek nog als een mannenaangelegenheid en ze vond, dat de vrouwen daar met z'n al len iets aan moeten doen. Pia Berrevoets-Ringelberg, CDA- raadslid in Middenschouwen, liet weten inmiddels zes jaar lid van deze partij te zijn en thans anderhalf jaar ervaring in de gemeenteraad te heb ben. Voor die tijd had zij reeds erva ring opgedaan in de zogenaamde steunfractie, een kleine groepering partijdeskundigen, die de kleine raadsfractie informatie verstrekken. Zij betreurde het zeer, dat het CDA- Vrouwenberaad in Middenschouwen niet meer functioneert, terwijl dit juist zo'n goede manier bleek vrou wen daadwerkelijk bij actuele onder werpen te betrekken, zodat zij in dis cussies vaak beslagener ten ijs kwamen dan diverse mannen. Verder had Pia ook graag wat jon geren bij de gemeentepolitiek be trokken gezien. Vooral bij hen blijkt echter de interesse daarvoor te ont breken. Het vertrek van mevrouw Kloet- Schellingerhout (van de PvdA- fractie) uit de Middenschouwse raad zei ze te betreuren. „Het is altijd fij ner als er nog een vrouw in de raad zit, al was het alleen maar voor de ge zelligheid", vond Pia Berrevoets. Discussie Na de pauze gingen de drie verte genwoordigsters der politieke partij en eerst nog wat uitvoeriger in op hun verkiezingsprogramma's, waar na een discussie over actuele onder werpen volgde. Ruime aandacht werd besteed aan de vraag of de overblijfmogelijkheid op de scholen, zoals verwoord in de wet op het basisonderwijs, niet wat structureler geregeld zou moeten worden. Ook werd de drie politieke vrouwen gevraagd hoe zij erover dachten dit bijvoorbeeld door de ge meenten te laten financieren. „Overal hangt een prijskaartje aan", luidde de reactie van Gré van den Ouden en hoewel ze zei het be lang van goede kinderopvang zeker te onderstrepen, wilde ze - uit finan- ciële overweging - vrijwillige .mede werking van moeders in dezen zeker niet uitsluiten. Pia Berrevoets spitste het punt aan vankelijk toe op de noodzaak van het overbruggen van grotere afstanden en wees op het taxivervoer, dat ten behoeve daarvan in de gemeente Mid denschouwen bestaat. Emancipatie- werkster Ineke Sturm doorbrak ech ter het om de hete brij heen draaien en vroeg om een standpunt in geval len, dat om overblijfmogelijkheid wordt gevraagd als een moeder werkt of studeert. Zij was van mening, dat moeders er niet zo gemakkelijk toe komen te gaan werken of studeren als die kinderopvang niet reeds is gere geld. Vrouwen zullen er, volgens Ine ke Sturm, niet zo gauw om vragen. Rooster Zij werd aangevuld door één der aanwezigen, die de ervaring had, dat moeders niet om overblijfmogelijk heid vragen uit angst dan ook zelf te moeten gaan meewerken in een rooster voor opvangmoeders. Pia Berrevoets meende dat iets te eenzijdig naar hot belang van de moe der werd gekeken en dat ook afge vraagd diende te worden of het be lang van het (jonge) kind is gediend met overblijven tussen de middag. „Laten de oudcis dat nou zelf maar eens beslissen", luidde daarop één van de reacties. Dezelfde woord voerster had niet zo'n hoge pet op van de solidariteit van 'mode-zusters', die niet buitenshuis werken of studeren en derhalve weinig genegen zijn op kinderen te passen van moede I's. die wel zo nodig moeten. Niet zo veelvuldig Wethouder Loschacoff was van me ning, dat de behoefte aan kinderop vang tussen de middag in deze regio nog maar weinig voorkomt, mede door het hoge werkloosheidspercen tage en derhalve de beperkte moge lijkheid voor vrouwen om buitens huis te werken. Zij was van mening, dat de incidentele aanvragen nog soe pel geregeld kunnen worden door de scholen. Onder enkele aanwezigen bestond woensdagavond echter ook liet standpunt, dat je eigenlijk niet de onderwijsgevenden ermee moet be lasten. Gepleit werd met het oog pp de toe komst thiiris een goede regeling te treffen en niet vast te houden aan «Ie huidige situatie, waarin het nog hoofdzakelijk gaal om het overbrug gen van die afstand naar en van school. „Waarom komen we toeh niet meer uit voor onze emancipatie"", vroeg één der aanwezigen zich af. Op grond van di* zojuist gevoerde discussie eon eludeerdezij.dat dit soort pleidooien heel voorzichtig verpakt worden, ter wijl vrouwen toch dik recht hebben tip hun emancipatie Een conclusie, die met applaus werd begroet. Pensioenfonds Een ander onderwerp, dat werd aangesneden betrof de ongelijke rechten tussen mannen en vrouwen bij uitkering voor de nabestaanden. Verwijzend naar een initiatief in de provincie Gelderland, werd gevraagd of ook in Zeeland de bereidheid zou bestaan deze ongelijkheid desnoods via Straatsburg aan te kaarten. De vraag leverde enige discussie, maar geen concreet antwoord op. De poli tieke vertegenwoordigsters waren van mening, dat er thans wel pensi oenfondsen zijn, waar deze ongelijk heid niet meer bestaat en dat ook de wet gelijke behandeling man nen/vrouwen die ongelijkheid inmid dels onmogelijk maakt. Vanuit de aanwezigen kwam ver volgens het advies zich als vrouwen toch zeker te verdiepen in een mate rie als informatica. Als vrouwen dat nu niet doen, bestaat de kans dat ook dit weer een 'mannenmaterie' gaat worden. De emancipatiewerkster sprong hierop in met de constatering, dat het Werkloosheidsproject Sehouwen- Duiveland een prima computercur sus organiseert, maar dat huisvrou wen zonder baan buitenshuis daar niet aan kunnen deelnemen, omdat ze niet officieel uitkeringsgerechtigd zijn. Wethouder Loschacoff erkende het belang van goede scholing voor vrou wen. Als geïnteresseerde vrouwen be doelde cursus niet via het werkloos heidsproject kunnen volgen, moeten ze dat volgens haar via de volwasse- nenedücatie trachten te doen. Historie Annefree van der Zande schetste aan het einde van deze bijeenkomst in het kort nog de lijn der geschiede nis, waaruit verklaard zou kunnen worden, waarom emancipatie in een gebied als Schouwen-Duiveland nog wat moeizaam gaat. Zij memoreerde in dit verband de twintiger, dertiger jaren, die werden gekenmerkt door grote ar moede. Vrouwen moesten bij zonder hard meewerken om in het le vensonderhoud van het gezin te kun nen voorzien. Vrouwen van die generatie zitten niet op emancipatie te wachten, meende de gespreksleid ster, die vrouwen zijn dankbaar, dat vrouwen niet meer buitenshuis be hoeven te werken, maar ook, als ze daar zin in hebben, de Libelle of de Margriet kunnen lezen. Emancipatie vereist scholing, stel de Annefree tot slot vast en een hele boel vrouwen zijn nou eenmaal nog niet zover. BERN - Een klein tweemotorig vliegtuig is maandagochtend bij Bern in Zwitserland met acht inzit tenden aan boord tijdens een sneeuwstorm neergestort. De zeven passagiers en de piloot kwamen om het leven. Het toestel stortte neer kort nadat het was op gestegen van het vliegveld van Bern. Dit heeft de Zwitserse politic be kendgemaakt wat écht nodig is Antwoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort. Tel.033'635214. Dinsdag 4 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. Grote vreugde in huize Carsons over de geboorte van Bill, het zoontje van Felicity en Godfrey. Gerard wordt ingeschakeld bij de problema tische zaak van Garvin Coleman. 15.15 uur Wijzer, maandelijks infor matief programma voor ouderen. Vandaag: initiatieven om de situatie van verpleeghuisartspatiënten te ver beteren. Presentatie: Jeanine van Gooi. 15.40 uur Welle nietes, live discussieprogramma gepresenteerd door Legien Kromkamp. 16.20 uur NCRV-jeugd-matinee, met Ali, de kamelenjongen. Australische tekenfilm van Yomar Gross. Ali en zijn grootvader begeleiden als ka meeldrijvers een expeditie door de woestijn. Door tegenslag moeten ze terugkeren maar Ali zorgt ervoor dat zijn lievelingskamelen de vrijheid krijgen. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Los Vast TV. Presentatie: Jan Rietman. 18.25 uur Nederlandse literatuur na 1830. Les 12: Proza en poezië na 1945, Vernieuwingen uit de puinhopen. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur The Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Rudy verveelt zich en nodigt alle kinderen uit de buurt uit. Pa Huxtable moet de kin deren bezig zien te houden. 19.25 uur Mijn idee. Scheiding, korte film geschreven door Natasja Grant (14 jaar) (herh). Twee kinderen wonen bij hun vader. Alles gaat goed totdat vader een nieuwe vriendin introdu ceert. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De helemaal alleen in je eentje show in Tirol. Spelprogramma gepresenteerd door Frank Masmeyer. 21.45 uur Hier en nu, actualiteiten programma. 22.20 uur Ander nieuws. Vandaag: Het zoeken naar wegen om zwakzin nigen het evangelie door te geven en de resultaten daarvan. 22.45 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Norman Buntz wordt met een collega in de val ge lokt. LaRue en Washington arreste ren een sportheld die cocaïne in zijn autokoffer blijkt te hebben. 23.35 uur Journaal. 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 1.4 00 uur en 17.00 uur Schooltelevi sie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen. Presentatie: Francis Ver doodt. 18.25 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. 18.35 uur Er was eens het heelal, tekenfilmserie. Afl.De lange reis. 19.00 uur Werken met audiovisuele middelen. Afl. 5: Video; doe het zelf voor jezelf. Interviews door Viona West ra. 19.40 uur Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur IQ, spelprogramma, presen tatie: Herman van Molle. 20.55 uur Labyrint. Dan houdt mams mijn hand vast. De verandering van benadering t.o.v. kinderen in zieken huizen in vergelijking met 10 jaar ge leden. 21.45 uur Uitzending door derden: Programma van de Liberale Radio- en TV Omroep. 22.25 uur Journaal. Aansl. Coda: Im- provisata van Emiel Wambach uitge voerd door het Ariagakwartet. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Tom Richards, Stephen Comey, Peter Phelps e.a. Susans roekeloos heid is aanleiding tot nieuwe proble men bij het gezin Palmer. Johns agressieve houding brengt Rob in alle staten. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. Afl. 2. Er is nauwelijks genoeg te eten voor de kleine Oshin en haar familie. Met moeite knopen ze de eindjes aan el kaar. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videoinatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur De kleine waarheid, serie van Willy van Hemert met in de hoofdrollen Willeke Alberti, Emmy Lopez Dias. John Leddy e.a. (herh.). (Ondertiteld via teletekst pag. 299.) Naarmate de dreiging van de komen de 2e wereldoorlog groter wordt lijkt Walraven steeds meer te veranderen. Martje komt erachter waarom. 21.50 uur Mike. Wekelijkse praat show met Mike Verdrengh met o.a. Matterne. Jean-Luc Dehaene en Ro bert Palmer. Nederland 2 10.00 uur Kijk mij nou. Afl. 7. 10.30 uur De VS vandaag. Afl. 3. Mid denwesten: Lafayette Country. 11.00 uur Met het oog op informatica. Afl. 4. 11.30 uur Sociale geschiedenis 1850-1870. Afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uurTelebord: Wat hipt der. Cur- cus voor Fries-taligen. 17.00 uur Recht en gevoel. Afl. 2 17.40 uur Open Universiteit. Bond- grafen. Cursus: Electronica netwer ken. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Snuiters, praatprogramma met jongeren. Thema: werk. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur De liefhebbers, gevarieerd programma. Presentatie: Bart Pec- ters. Afl. 2: Tochtjes. 20.55 uur Panoramiek, achtergrond informatie bij' actuele ontwikkelin gen in de internationale politiek. 21.30 uur Markant. Doel 4. Portret van Jan Kassies, een leven lang bezig met cultuur. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 uur 40 jaar Humanistisch Ver bond, impressie van het jubileum van het verbond, vandaag gevierd in hot Amsterdams Concertgebouw. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden MIDDELBURG Omgaan met energie Het Centrum voor Zelfbezinning organiseert momenteel een bijeen komst voor dinsdag II maart in de Concertzaal te Middelburg. Het on derwerp van de avond luidt Omgaan met energie en begint om 20.00 uur. ROTTERDAM - De overheid moet een financiële bijdrage leveren om te komen tot meer gebedsruimten voor Mohamemcdancn in ons land. Dat moet bij voorkeur een eenmalige ope ratie zijn. De overheid heeft namelijk in de afgelopen jaren de financiële banden met de overige (Christelijke) geloofsgroepen juist verbroken. Dat hoeft VVD-or dis. E. Nijpels meege deeld MANILA - De Filipijnse president, Corazon Aquino, heeft bekendge maakt dat het willekeurig arresteren en het zonder vorm van proces gevan gen houden van mensen voortaan ver leden tijd is. Het desbetrefende de creet was uitgevaardigd tijdens het bewind-Mareos. 121 „Toe nou, Jcf. Jc wou ook niet in dc tuin zitten gistermiddag." „Nee, dat wou ik ook niet. Ik wil doen'waar ik zin in heb. Nou heb ik zin om in een lekker bad tc gaan lig gen." „Oh ellendige kerel," zuchtte G. J. binnensmonds. „Wat zeg je?" vroeg Jcf meteen „Niets. Ik vind je zo'n fidele kerel. Een ware vriend in do nood. Een reu ze kei. Kom nou, Jcf. Anders telefo neert ze weer. En dan „TWefóóóón!" galmde Reep uit dc hal. waar hij de hockeykist inspec teerde. „Daar heb je ze al." zuchtte G. J. „Ik hoop. dat later een vrouw mij ook nog eens zo teer gaat beminnen." verzuchtte Jef. „Ik dacht, dat Erica je al zo teer be minde" „Nee. die houdt nog maar alleen van mij als een vriend!" „Telefóóóón!" schreeuwde Reep. „Ja, stik'" krijste C» J. „Erica is nog niet ontwaakt." peinsde Jef. „Ze sluimert nog Maar- ik heb hoop, dat als ze ontwaakt Reep rukte de deur open. „Zeg. kom je nog" Je wordt gek van die telefoon „Kun jc zeif niet luisteren, idioot"' zei Gerrit Jan. „Dank jc wel! Ze mocht eens den ken. dat jij het bent." door CISSY VAN MARXVELDT Gerrit Jan slungelde de hal in. „Hal lo"," zei hij lui. „Ben jij daar zelf. Robbert"" „Jóó." „Hier is Ella! Dag lieveling!" „Daag," z.ei Gerrit Jan. „Ik ben hier helemaal alleen. Ik kan zeggen wat ik wil. Ben je ook al leen liefste?" „Nee." EI Ia lachte. „En hoe voel jc je van morgen, schat"" „Een beetje slap nog Maar het gaat overigens wel." „O gelukkig. Heb jc nog zin in dc wandeling?" „Jawel." „Ik weet zo'n heerlijk plekje, waar wc samen kunnen gaan zitten. Ik zal een boek meebrengen, lieveling. Dan zal ik je voorlezen." „Best." „Verlang jc er naar, liefste"" „Bar." zei Gerrit Jan. „Héérlijk!" juichte Ella. „Nu, bonjour hoor'" Een tjilpend geluid als van een vo gel. Ella's lach. Gerrit Jan keek ver schrikt om zich hoen of de anderen het ook hadden gehoord „Dag mijn héérlijke prins!" Gerrit Jan Jcgde dc telefoon neer. Mijn heerlijke prins! Wat was het le ven toch beroerd ingericht. Stel dat Erica dat had gezegd of Lenie. 'Mijn heerlijke prins'" Op wolken zou hij hebben gelopen. En nu was het of duizend naalden hem prikten. Jef stond in de eetkamer gymnastische oefeningen tc maken. „Was het dc Lorelei? Ja?" Hij gaap te „Zeg, ik geloof toch niet dat ik meega. Ik bon niet lokker." Gerrit Jan ging zitten bij zoveel wreed verraad. „Jij zult me nog tot razernij bren gen. En als ik dan iets wanhopigs doe, is het jouw schuld," dreigde Ger rit Jan somber. Jcf gaapte weer. „Och nee z.cg, niet schieten. Ik z.al me wel opofferen. Al leen, ik voel me niet helemaal capa bel." „Dan ga je maar incapabel mee. Kom vooruit, schiet nou op, Jef." „Wil je een vlaggetje op de auto?" „Zanik nou niet langer, zeg." „Maar het staat zo feestelijk. Op mijn Fordjc zit nog een klein vlagge tje Dat z.al ik even overplanten. Het staat z.o innemend," zei Jef. Even aarzelde Gerrit Jan Zou hij wel verstandig doen om Jef mee te ne men" Jef was werkelijk een misera bele kerel, die tot alles in staat was. Maar hij kreeg niemand anders mee. Reep en Charles speelden hockey op het grote grasveld. PauJ was alweer met Hetty op stap en Jef was de enige der slampampers (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5