Rabobank Q Roompotsluis 'overbrugd' Raad Duiveland akkoord met voortgang werkloosheidsproject streeknieuws Commissie openbare werken verregaande maatregelen bij verkeerssituatie Serooskerke wil Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! Ook in 1987 Geld nodig voor uw verbouwing? JANWILLEM CAPELLE haarverzorging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 februari 1986 Nr. 23889 3 DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveland ging donderdagavond unaniem akkoord met het voorstel tot voortzetting van het Werkloosheidsproject Schouwen- Duiveland in 1987. Dit voorstel werd reeds nu aan de or de gesteld in verband met de aanstelling van een nieuwe functionaris van het werkloosheidsproject. SCHOUWEN-DUIVELAND AVTO-cursus Bij voldoende deelname start het Provinciaal Overleg Orgaan Cursus Onderwijs in het komende wintersei zoen een zogenaamde AVTO-cursus op Schouwen-Duiveland. AVTO staat voor Algemene Vorming Toekomstige Ondernemers en de lengte van de cur sus is ongeveer 70 tot 80 uur, verdeeld over één avond of dag per week. De studie is bestemd voor personen met een LAS- of gelijkwaardig diploma, die werkzaam zijn in de landbouw. Aan de orde komen ondermeer verlies- en winstrekening, bedrijfs economie, inkomensbegrippen en rentabiliteitsbeoordeling. Potentiële deelnemers melden zich aan bij de Groene school in Kapelle. ZIERIKZEE Discussie De FNV Schouwen-Duiveland orga niseert momenteel een politieke discussie-avond voor dinsdag 4 maart in het Huis van Nassau te Zierikzee. Naast de politici J. Groen (PvdA), A. J. Padmos (CDA) en Ph. van Ast (VVD) heeft zich nu ook P. van der Meide van de SGP aangemeld voor de discussie. FNV-organisator D. Jeroen- se heeft zich vorige week in deze krant teleurgesteld uitgesproken over de afwezigheid van klein rechts, omdat het volgens zijn zeggen een avond van alle gezindten dient te worden. Van der Meide heeft zich ech ter aangemeld, zodat de voornaamste stromingen vertegenwoordigd zijn. De discussie-avond begint om 20.00 uur. Dienst De Interkerkelijke dienst 'n de Ge reformeerde kerk van zondag 23 fe bruari heeft met een collecte een be drag opgeleverd van 619,25 gulden. Aan de dienst werkten Schouwen- oord, Brugzicht, de Beatrixschool en vrienden mee, terwijl de organisatie in handen was van de Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee; ds. P. Blokland ging de bijeenkomst vom Het geld komt ten goede aan de Stichting Oe cumenische hulp aan Kerken en Vluchtelingen, aangesloten bij Soli- daridad. Zorgverbreding De Protestants Christelijke Rayon schoolraad Schouwen-Duiveland houdt maandag 10 maart een bijeen komst over zorgverbreding in de Christelijke Scholengemeenschap te Zierikzee. Sprekers zijn B. Latuheru en twee directeuren van de Christelij ke basisschool in Koudekerke. Een en ander begint om 19.45 uur. BURGH-HAAMSTEDE Beroepsschriften De commissie beroepsschriften van de gemeente Westerschouwen verga dert vrijdag 7 maart in het gemeente huis te Burgh-Haamstede. De leden spreken over het beroepsschrift van bv Mij tot Exploitatie van Onroeren de Goederen Verzicht. De bijeen komst begint om 15.30 uur en is open baar toegankelijk. SEROOSKERKE Strao In Serooskerke wordt zaterdag 15 maart het Straofeest gevierd. Op het dorpsplein van de Westerschouwse kern wordt om 13.00 uur begonnen aan de keuring van de schoolkinder- fietsen en paarden, zodat om 15.00 uur het Strao officieel kan beginnen. Het plaatselijke dorpshuis wordt 's avonds vrijgemaakt voor een toneel uitvoering, die om 19.30 uur een aan vang neemt. 's HEER-HENDRIKSKINDEREN Beurs Vrijdagavond 7 maart wordt er oen ruilbeurs gehouden in café restaurant Ruimzicht tc 's Heer- Hendrikskinderen bij Goes. Verza melaars van ansichtkaarten, munten, postzegels en dergelijke zijn van har te welkom. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. TERNEIJZEN NCRV De provinciale ledenvergadering van de NCRV-omroepvereniging wordt maandag 10 maart om 19.30 uur gehouden in het Zuidlandtheater teTerneuzen. Zoals gebruikelijk zijn er verschillende progammamakers van de partij, waaronder Eddy Bec ker en Wouter Stips. Betrokkene wenste een redelijke termijn om proefondervindelijk het bestaansrecht van het Werkloos heidsproject Schouwen-Duiveland aan te tonen. SGP-fractievoorzitter A. van Klin ken informeerde of de nieuwe func tionaris na afloop van die termijn dan ook aanspraak kan maken op een aanstelling in vaste dienst. Wethou der A. L. Bakker liet weten, dat dit niet het geval zal zijn, daar de func tionaris tijdelijk zal worden aan gesteld. Opzegtermijn De heer W. P. Stouten (VVD) infor meerde of de voorgaande functiona ris geen opzegtermijn in acht had moeten nemen. Daarop liet wethou der Bakker weten, dat het bestuur van het werkloosheidsproject betrok kene ter wille was geweest toen deze vrij plotseling een vaste baan in het onderwijs kreeg aangeboden. De raad kwam verder tot vaststel ling van het verdelingsbesluit 1986 stads- en dorpsvernieuwing. De heer L. Meerman (SGP) informeerde in dit verband naar de mogelijkheid als regio op één lijn te komen ten aan zien van de vergoeding voor verhuis- en herinrichtingskosten. Hij wees er op, dat het vooral voor de woning bouwvereniging moeilijk zou wor den als in elke gemeente andere bedragen gelden. Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel deelde mede, dat inder daad getracht zal worden de regio gemeenten alle op die ene lijn te krij gen. Verder liet hij Meerman desge vraagd weten, dat de 5.000,— voor verhuis- en herinrichtingskosten, die thans op de lijst voorkwamen twee bewoners in Ouwerkerk ten goede zouden komen. Voor het volgend jaar voorzag de voorzitter een aanzienlijk hoger bedrag als de woningverbete ring in Oosterland ter hand zal wor den genomen. Hij lichtte verder toe, dat er voor verhuis- en herinrich tingskosten ook een stukje rijksrege ling bestaat, die in sommige gevallen wel en in sommige gevallen niet in de verbeteringskosten door het rijk wordt meegenomen. De post op het gemeentelijke verdelingsbesluit geldt derhalve als een soort reserve voor de gevallen, waarin het nodig blijkt te zijn dat de gemeente een bij drage verstrekt. Andere regelingen De heer C. J. Hillebrand (PvdA) voerde aan, dat de omvang van deze post op het verdelingsbesluit toch niet mag gaan overheersen. De voor- zitter stelde hem daarop gerust, dat inderdaad niet het gehele stads- en dorpsvernieuwingsfonds daaraan be steed mag worden, maar dat er tal van andere regelingen zijn om die verhuis- en herinrichtingskosten in mee te nemen. Verder bracht de voorzitter nog de reeds gevormde reservepost van 100.000,— in de herinnering; een buffer om de gemeente in staat te stellen in principe elke aanvraag voor woningverbetering, die past in de normen, in aanmerking te laten komen. De heer Stouten kreeg verder de bevestiging, dat er met de posten op het verdelingsbesluit onderling nog drastisch geschoven zal kunnen wor den. De heer K. Hendrikse (SGP) ver wijzend naar de kritiek van de pro vincie ten aanzien van het gemeente lijk beleid betreffende sanering in Oosterland, vroeg zich af of voor sa nering niet een aparte post op dit ver delingsbesluit opgenomen diende te worden. De voorzitter zag de nood zaak daar niet van in en hij verwees in dit verband naar het totaalplan dorpsvernieuwing, dat voor Ooster land zal worden opgesteld. Alarmeringssysteem De raad toonde zich verheugd met de medeling, dat dankzij een provin ciale subsidie en de handhaving van de gemeentelijke bijdrage de abonne mentskosten voor het bejaarden alarmeringssysteem teruggebracht kunnen worden van 3,75 naar 2,— per week. De heer Meerman signa leerde in de gemeente nog slechts een minimale belangstelling voor aan sluiting op dit systeem. Hij vroeg zich af of dit te wijten was aan het ontbreken van mensen aan wie alar meringsmeldingen doorgegeven kun nen worden of dat de financiën een rol speelden. Wethouder Bakker was van me ning, dat het aanwijzen van drie per sonen (familie, kennissen, buren of eventueel wijkverpleegster) geen problemen geeft. Bovendien was de wethouder van mening, dat de be langstelling bij ouderen voor het alarmeringssysteem toch duidelijk groeit. De heer Stouten vond het een goede gedachte, dat het financiële gedeelte nu zeker geen belemmering meer zal vormen voor deelname. Exploitatie-opzet De raad ging verder akkoord met de exploitatie-opzet voor de Korte Achterweg te Oosterland, waar zeven woningen en drie garages zullen ver rijzen. ,,Een beter gezicht dan dat het nu is, de kern van Oosterland zal er mee opknappen", meende Stouten. De voorzitter liet Hendrikse in dit verband nog weten, dat zeven wonin gen een verantwoord aantal betrof. Met het bouwen van acht woningen was de gevelbreedte wel erg klein ge worden. BURGHSLUIS - Hoewel de voltooiing van de afwerking nog wel even op zich laat wachten is de hrug over de Room potsluis een feit. Sinds enige tijd hebben de passerende schepen met een hoogtebeperking te maken door de brug, die een schakel vormt tussen de weg over de Stormvloedkering en Schouwen-Duiveland. De 20 meter boven NAP brug wordt gebouwd door de Aannemingscombinatie Dosbouw en wanneer alles naar wens verloopt, kunnen de beton- werkzaamheden in maart van dit jaar klaar zijn. De brug is bedoeld voor het snel verkeer vanaf de Stormvloedke ring. Het langzaam verkeer wordt geleid over een parallelweg over de deuren van de sluis. Westerschouwse raadsleden komen plaatselijke bevolking tegemoet BURGH-HAAMSTEDE - De bevolking- van Seroosker ke mag zich tevreden tonen met de inzet van de leden van de Westerschouwse commissie openbare werken, die unaniem verdergaande verkeersmaatregelen in het dorp wil, om het sluipverkeer voorgoed uit te bannen. Het voorstel van b en w, dat ter advisering aan de commissie werd voorgelegd, hield een geringe aanpassing vanjïe Oude Zandweg en een achttal 30 kilometer-adviesborden in. Zowel PvdA, RU als VVD zien liever meer gebeuren, om een einde te maken aan de onveilige situatie. PvdA-raadslid J. C. Hendrikse ging hier het diepst op in. Hij zei graag op alle drie de op het dorpsplein uitko mende aanvoerwegen zogenaamde Advertentie Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto. het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. geld en goede raad slingers te maken, zodat het verkeer wel moet afremmen. De slingers of versmallingen dienen volgens Hen drikse net voor het dorp te worden aangebracht. ,,Dan verwacht ik dat de bevolking zich tevrederi toont, want met het huidige voorstel denk ik namelijk het tegendeel", aldus de socialist. Wens Hij vulde dit aan met de wens, dat wanneer het plan definitief uitge werkt is hij het op prijs stelt, wan neer de gemeente met de dorpsge meenschap rond de tafel gaat zitten, om een en ander door te spreken. Hendrikse: ,,We moeten voorkomen, dat ons hetzelfde overkomt als inder tijd met de Margrietstraat in Burgh- Haamstede". Toen stelde de gemeente zonder overleg met de bewoners een verkeersmaatregel in, die na veel protest van de straatbewoners terug gedraaid moest worden. VVD-er J. Janse en J. van den Ber ge konden zich in een nadere studie van de situatie vinden, maar Janse vroeg evenals de vorige keer naar de mogelijkheden van een voetgan gerspad. Commissievoorzitter A. J. Padmos zegde dit toe. Hoewel Pad mos zich hardop afvroeg of de voor gestelde maatregelen niet afdoende zouden werken stemde hij eveneens in met het plan van Hendrikse. Die had - na een bezoek aan Serooskerke - het idee gekregen om slingers aan te brengen in de Oude Zandweg, de Dorpsweg en de Plunjeweg. Een ander discussiepunt vormde een rij met een zestal bomen in de kern van Serooskerke, dat dicht te gen de huizen staat: Klachten van een bewoner zaten in de sfeer van een Advertentie markt 1 brouwershaven 01119-2146 Muziek In jongerencentrum 't Beest te Goes speelt zaterdag 8 maart de band Ru ben Solas y sus Orchestra. Deze Ncderlonds-Portoricaanse salsa band speelt rytmische muziek en gaat om 22.00 uur de planken op. 'zonsverduistering' en overlast van de vele bladeren in de waterafvoer. Het college stelde donderdagavond tijdens de vergadering voor, om de bomen - zoals verzocht - niet weg te halen, maar zich te beperken tot het snoeien ervan. Directeur gemeentewerken J. van Meei*ten leg do uit, dat de gemeente momenteel een landschapbe leidsplan ontwikkelt, waarin tot in de kleinste details wordt opgenomen, wat er met welke bomen dient te ge beuren. ,,Dat is een zeer nauwkeurige afweging van belangen. Het college is de mening toegedaan, dat het nu rooi en van de bomen mogelijk bij het ge reedkomen van het beleidsplan een slechte zaak blijkt te zijn. Wanneer we nu snoeien zijn de mensen voorlo pig van de overlast af en kunnen we later bezien wat er definitief moet ge beuren", aldus Van Meerten. Rooien Janse en Hendrikse konden zich hierin helemaal vinden. Het PvdA- lid vooral, omdat hij bij het daadwer kelijk rooien van de bomen vreest voor meerdere rooi-aanvragen. Van den Berge echter stelde voor om de bomen toch te rooien, omdat er an ders, zo zei hij lelijke stammen staan en dat maakt het er ook niet mooier op". Uiteindelijk kon hij toch instemmen met het snoeien, maar verzocht dit wel met beleid te doen, zodat er geen kale stammen overblij ven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3