m Schouwen-Duiveland weer ruim van de partij in Friesland Eindexamenkandidaten HAVO in de ban van kunstenaars Unieke expositie oude prenten in de Bewaerschole DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wijiverhui/en Uw m&u WAT kTOPDT HET weer. 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Vergadering Beter Wonen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Podotherapeut Maatregelen Werkloosheid Wetboek Zeelands enige podotherapeut Aad Smalle- De commissie openbare werken van Wester- Evenals de overige Schouwen-Duivelandse ge- Nederland staat de komende weken stil bij gange in Zierikzee legt vanaf morgen zijn werk schouwen wil verregaande maatregelen aan- meenten ging donderdag-avond ook de raad honderd jaar Wetboek van Strafrecht. Een ge- na veertig jaar neer. Een uitvoerige terugblik, gaande de verkeerssituatie in Serooskerke. van de gemeente Duiveland akkoord met de sprek met twee in de materie ingewijden. (Pag. 2). (Pag. 3). voortgang werkloosheidsproject. (Pag. 3). (Pag. 5). VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 142slc jaargang Nr. 23889 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kunst bestaat hierin, de kunst te verbergen. Marijke Romijn nam als enige Schouwen-Duivelandse deel aan de veertiende Elfstedentocht. ZIERIKZEE - Aan de veertiende Friese Elfstedentocht namen afgelo pen woensdag weer heel wat Schouwen-Duivelandse rijders deel. Voor het eerst was er dit keer zelfs een rijdster bij, die ondanks het feit, dat zij de tocht niet uitreed, toch een goede prestatie leverde. De 44-jarige Marijke Romijn strandde in het in middels wereldberoemde Bartle- hiem, zoals dat ook het geval was met de 67-jarige Roelof Huneman uit Zierikzee. Beiden zagen het met de duisternis en de wetenschap, dat de Dokkumer Ee het slechtste ijs kende, voor ogen niet meer zitten. Aan de wedstrijdtocht namen drie rijders uit Burgh-Haamstede deel. Fop Fonteijne en Cor Muller scoorden beiden 9.15 uur en Piet van den Aar- sen kwam 25 minuten later binnen. Van de ijsvereniging Haamstede- Burgh kwam een aantal rijders aan het vertrek van de 200 kilometer lan ge tocht. Rini Jonker, Jacob den En gelsman, Joost Hogenstein, Jan van der Maas, Piet Quaak en Gerard van Stein reden de tocht uit. Ook uit Zie rikzee voltooiden rijders de tocht. Ger Villerius, Sipko Visser, Huib de Ligt en Ido Klijnsma kwamen tijdig in Leeuwarden aan. Uit Bruinisse reed Hans de Waal de tocht en Drei- schor was van de partij met Kees van der Weel, terwijl Renesse vertegen woordigd werd door Ad Verseput. Huldiging Aanvankelijk lag het in de bedoe ling, dat de organisatie van een grote wedstrijd in Zierikzee de Schouwen- Duivelandse Elfstedenrijders zou huldigen op de Zierikzeese ijsbaan, maar door het afgelasten van de wed strijd is ook deze huldiging van de baan. Het bestuur van ijsvereniging Haamstede-Burgh organiseert een huldiging op zaterdag 1 maart in restaurant 't Grote Zwijn. Dit feeste lijk gebeuren, waarbij zeker de nodi ge verhalen zullen worden gedaan, begint om half acht. Slotwedstrijd Nu het er behoorlijk naar uit be gint te zien, dat de ijsperiode na het komende weekeinde ten einde is, lijkt ijsvereniging Renesse vanavond - vrijdag 28 februari - te tekenen voor de slotwedstrijd van het seizoen. Om half acht begint op de plaatselijke ijs baan een afvalrace voor rijders vanaf zestien jaar, die aanvankelijk in se ries wordt afgewerkt. Van deze series gaan de beste drie per serie naar de finale. Advertentie TTJ Bjafibnale en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen Leerlingen Professor Zeeman druk doende met handvaardigheid Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Mary van der Meyde uit Zierikzee is een van de 22 leerlingen, die met het inleveren van haar werkstukken weer een onderdeel van haar eindexamen HAVO heeft afgerond. Het is op de rijksscholengemeen schap Professor Zeeman namelijk mogelijk om hand vaardigheid als eindexamenvak te kiezen. Wie denkt, dat dit een van de elementen van het zogenaamde 'pret- pakket' is heeft het mis. Niet alleen de resultaten van de leerlingen wijzen anders uit, maar ook de normen, die het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen stelt liegen er niet om. dienen te zijn. Daarbij moeten ze ge tuigen van onderzoekend en creatief beeldend bezig zijn'. Duidelijk is, dat de uiteindelijke vormgeving bepa lend voor het cijfer is. De scholieren moeten in het laatste jaar twee schoolonderzoeken hand vaardigheid afleggen. Dat zijn tenta mens, waarbij de leerlingen mini maal vijf werkstukken moeten tonen. De volgende voorwaarden, dienen bij de creaties in acht te wor den genomen: de werkstukken moe ten ruimtelijk zijn, dat wil zeggen, dat ze in tegenstelling tot bijvoor beeld schilderijen driedimensionaal Materiaal De leerlingen werken ieder aan hun eigen werkstuk, waarbij ze zelf hun materiaal kiezen. Dat kan uiteenlo pen van kunststoffen tot metaal of leer. De eigen belangstelling geeft ook het onderwerp aan. Naast dit praktische gedeelte wordt ook de the oretische kennis getoetst. Dat houdt in, dat de scholieren thuis moeten zijn in de geschiedenis van de kunst van voornamelijk de laatste twee eeuwen. Tijdens de lessen kunstbe schouwing leren zij het werk van kunstenaars uit de betreffende tijd te interpreteren, waarbij een beroep wordt gedaan op het denken van de leerlingen zelf. Hij of zij leert werk van anderen, maar ook van zichzelf, toe te lichten in termen, die horen bij de beeldende kunst. Dat is uiteraard heel iets an ders, dan de opmerkingen van 'dat is mooi of lelijk'. Het centraal schrifte lijk examen toetst de jongeren op hun theoretische kennis. Gezien de kwali teit van Mary's werk - maar ook de anderen leverden opvallende werk stukken af - lijkt dit niet veel proble men op te leveren bij de meesten. 1 Mary van der Meyde is een van de 22 leerlingen, die op de RSG in Zierikzee hun uiterste best hebben gedaan op het eindexamenvak handvaardigheid. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Guur weer De aanwezige bewolking zal de vorst aanstaande nacht wat tempe ren. Morgen overdag neemt de oostenwind iets in kracht af, maar blijft toch matig en doet nog steeds guur aan. Minimumtemperatuur ko mende nacht -4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 4 maart: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: noordoost 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: oost 3 4 Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 mrt. Zon op 07.26, onder 18.18 Maan op onder 9.12 2 mrt. Zon op 07.24, onder 18.20 Maan op 1.07 onder 9.33 3 mrt. Zon op 07.22, onder 18.22 Maan op 2.36, onder 10.01 Laatste Kwartier: 3 maart (13.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Komende dagen vriest het nog in de nacht en ochtend, maar geleidelijk gaat de temperatuur toch omhoog. Vanaf maandag zal het waarschijnlijk bijna nergens meer vriezen. Vannacht wordt nog wel lichte tot matige vorst verwacht, met minimumtemperatuur van min 4 gra den in Limburg tot min 8 graden in het noorden. Het einde van de vorstperiode houdt verband met het verdwijnen van het hogedrukgebied boven Scan dinavië. Daardoor krijgen na het weekeinde Oceaandepressies weer vrij baan naar ons land. Morgen kan zo'n lagedrukgebied zijn invloed al tot onze omgeving doen gelden, daar door kan er dan vooral in het zuiden af en toe wat sneeuw vallen. De wind is matig in het binnenland, af en toe krachtig aan de kust, uit het oosten. BURGH-HAAMSTEDE - In de Be waerschole te Haamstede, is een unieke tentoonstelling van oude prenten en ansichtkaarten uit de Westhoek ingericht. Deze prentbrief kaarten waarvan sommige uit het jaar 1890 dateren, zijn afkomstig uit de verzameling van de heren: J. A. Deurlo, W. P. de Vrieze en K. B. Ho- gerland. Ook eon aantal camera's uit lang vervlogen tijden en een aantal dia's* van de heer M. C. Visser zijn te be zichtigen. Met medewerking van mevrouw L. Blom-Schaleven, zal de heer J. Deïst, voorzitter van de Stichting Wester- schouwen Kultureel, deze bijzondere expositie op zaterdag 1 maart a.s. om 14.00 uur openen. Alle belangstellenden zijn daar hartelijk welkom. De expositie is tot en met 15 maart te bezichtigen, dagelijks van 13.30- 16.30 uur. 's zondags gesloten. DEN HAAG - De Tweee Kamer is vandaag (vrijdag) in alle vroegte defi nitief akkoord gegaan met het goed keuringswetje tussen Nederland en de Verenigde Staten over de statione ring van kruisraketten op de vliegba sis Woensdrecht. Bij de stemming over het wetsvoorstel viel het zelfde zestal CDA-kamerleden uit de boot, dat vorig jaar na het 1 november- besluit afhaakte: Van den Toorn, Bci- nema, Coupric, Kraaijeveld-Woutcrs. De Kwaadsteniet en Laning- Boorsema. Advertentie Advertentie CITROËN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 Rondell uit het Colordesign-programma. Dit model is er nu ook in uw lievelingskleur. Op zoek naar uw lievelingskeuken in u* lievelingskleur5 öi| uw Keukenv<»k;iMi) hin li 11 nu I lang te zoeken Want daar vindt u il«-koihlell uit t Coloidesign Keuken-proyiainiii.» Veikii|i|l>.».ti in maar liefst I50 kleuren' Ook in uw Im-viIiiu|sMiiii Bi| uw Keukenvakman kunt u /i lls ir* i*H|tn Rondell samenstellen Moei weten' Kom «jeiust kijken Uw Koukenvakman staal u uiaag Ie wihhiI Uw Keukenvakman doet méér voor u! De Spirt B.V. Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel 01110-2531 Minister Brinkman brengt bezoek aan Sirjansland DUIVELAND - Minister E. Brinkman van WVC brengt op woensdagmiddag 12 maart een bezoek aan Sirjansland. Dat deelde burgemeester J. van Bommel donderdagavond tij dens de raadsvergadering van Duiveland mede. Brinkman brengt in het ka der van het Kleine Kernen Pro- jokt ccn bezoek aan Zeeland. In dc ochtenduren bezoekt de minister Sint Philipsland om vervolgens naar Sirjansland te komen. Na afloop van dit be zoek zal in het Verenigingsge bouw in Sir een persconferen tie worden gegeven. Advertentie ZIERIKZEE - De verenigingsraad van de woningbouwvereniging Beter Wonen bespreekt maandag 3 maart tijdens haar Vergadering in liet Huis van Nassau nndr«-i;;, i j- dt' vier wo ningen in dt iveetenstraal te Zierik zee. «Iie een splitsing slaan tc wach ten. De bijeenkomst begint om 1.9.30 it nr. Vihm'In gaan dc bestuurders in op dc aankoop van gebouw on grond Ha- venpark 37 (do Comeliastichting). wijziging van do uitgangspunten dy namische kostprijsberekening na- isolatie en de aanpassing van het ac tiviteitenplan en begroting aan con tingenten voor 1985. Tbn slotte krijgt do verenigingsraad nog projecten voorgeschoteld, die in voorbereiding of uitvoering zijn. Alle lampen geven licht maar gelukkig zijn er ook mooie lampen, 't Lange Uus heeft voor u een uitgebreide kollektie. Kom uw licht eens opsteken! 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1