Raad Bruinisse staat voor langdurige vergadering Particuliere bijdrage voor alarmeringssysteem goedkoper Schoorvoetend integratie van de sporthal met het dorpshuis Brouwse gemeenteraad in '87 verder met werkloosheidsproject Gemeenteraad Duiveland Inbraak in Oosterland Aanrijding Feest in Bruinisse 50+ Waterfestijn voor ouderen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 februari 1986 Nr. 23887 3 DUIVELAND - De eigen bijdrage van de deelnemers aan het alarmeringssysteem voor bejaarden kan worden teruggebracht van 3,75 naar 2,-- per week. Dat blijkt uit een toelichting bij het voorstel aan de gemeenteraad van Duiveland de huidige gemeentelijk bijdrage te handhaven. De Bruse sporthal kan iaat de sportcommissie betreft aan het dorpshuis gebouwd worden. Bruse sportcommissie adviseert BRUINISSE - Schoorvoetend heeft de Sportadviesc- Commissie zich in principe achter het voorstel van bur gemeester en wethouders gesteld om de Bruse lokatie van de sportzaal te kiezen als aanbouw aan het Dorps huis. Het veranderde standpunt van het college, nu ge- ruggesteund door de Sportadviescommissie, om de inte gratie in studie te nemen, is niet alleen door exploita tie-overwegingen ingegeven maar ook om de weg vrij te houden om de nieuwe Christelijke school aan het Ste nenpad te kunnen bouwen. Op de plaats waar eerst de sportzaal gesitueerd was. Vrijdag wordt de raad ge vraagd een principe-uitspraak te doen over de lokatie van de sportzaal gekoppeld aan het Dorpshuis. In wezen was de vergadering van de adviescommissie het paard achter de wagen spannen want er lag al een af gerond collegevoorstel voor de ko mende raadsvergadering om in prin cipe akkoord te gaan met de integratie en dat voelden enkele le den aan. Els Welters namens de Kwiek: ,,Wat doen we hier eigenlijk, het werkt zo frustrerend. Als wij adviseren komt de gemeente steeds met een ander plan. We praten nu al vijf jaar over een andere sportzaal maar we zijn nog geen stap verder". Ook Henk van den Ouden had z'n scepsis en verwonderde zich over de volledige ommekeer: ,,Het Dorpshuis heeft een groot gat en ik zou toch wel willen waarschuwen om daar een sportzaal aan te koppelen". Han Viergever zag problemen in de praktische uitvoerbaarheid van een integratie: ,,In de praktijk blijkt een Wethouder M. Meeuwsen was door ziekte afwezig en burgemeester T. C. Hekman nam de honneurs als voor zitter waar. Hij ging in op de veran derde situatie sinds de vorige verga dering: ,,Er zijn nieuwe ontwik ke lingen zoals de nieuwe school waar we grond voor moeten zoeken, het Dorpshuis in financiële zorgen en de zelfde zorgen voor de gemeente. Bo vendien moet voor 1 maart de grond voor de school worden aangewezen. De Technische Dienst heeft een aan tal zaken bekeken en b en w hebben na rijp beraad besloten nu een duide lijke keus te maken en de twee zaken die met exploitatieverliezen draaien samen te voegen". De burgervader zag in de integratie financiële voorde len, zoals gemeenschappelijk beheer, één kantine nodig en de grondverwer ving: ,,Door de lagere kosten boeken we tijdwinst om sneller het gewenste doel te bereiken". sport voor een groot gedeelte op de kantineinkomsten te drijven. Met de ze formule vul je alleen de kas van het Dorpshuis. Er zal een ver deelsleutel gevonden moeten wor den". Volgens Henk Groeneveld wordt het enthousiasme van de sporters on dergraven wanneer geprobeerd wordt iets voor de sport op poten te zetten om iets anders te redden: ,,Ik zie het niet zitten aan het Dorpshuis. Ik hoop dat ik ongelijk krijg". Op de vergadering was geen finan cieel plaatje of tekening en dat von den de meesten ook een manco. Ad Fluyt: ,,We weten nu zo weinig dat ik niet meteen volmondig ja kan zeg gen". Eigenlijk als enige stond Willem Vonk volledig achter het b en w voor stel: „Deze lokatie is altijd mijn al ternatief geweest en het biedt ver schillende voordelen. Tijdens de bouw is er geen sportonderbreking en het hoeft persé niet duurder uit te vallen dan de lokatie Dreef. Ik vind het niet goed dat u de tijdslimiet he lemaal loslaat en zelfs vraagtekens zet of het allemaal wel haalbaar is. Dit is de derde lokatiekeus en het motief van b en w wordt steeds zwak ker". Uiteindelijk ging de adviescom missie akkoord met het voorstel van b en w om verdere plannen te ontwik kelen tot integratie van de sportzaal bij het Dorpshuis. Ter illustratie van de slechte staat waarin de huidige gymzaal verkeerd had Ad Fluyt een stuk plafond bij zich ter vergadering. Dat brok gipsplaat was tijdens een wedstrijd vlak naast een speler te recht gekomen. Het voorstel komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering op donderdag 27 februari in het ge meentehuis te Nieuwerkerk, aan vang 20.00 uur. Het college van b en w memoreert, dat het door vorming van een eilan- delijk fonds mogelijk werd' de deel nemers van het alarmeringssysteem een reductie van 1,75 te verlenen op de oorspronkelijke abonne mentsprijs van 5,50. Het beheer van het eilandelijk ingestelde fonds werd in handen gegeven van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening. Provinciale subsidie Het bestuur van de Federatie heeft thans laten weten, dat het door toe kenning van een provinciale subsidie mogelijk is de abonnementskosten te beperken tot 3,75 per week. Gelijk tijdig wordt aan de gemeentebestu ren verzocht de bijdrage uit het fonds te handhaven op hetzelfde bedrag van 1,75. Daardoor kan de eigen bijdra ge van de deelnemers worden terug gebracht naar ƒ2,per week. Werkloosheidsproject Het college stelt de raad verder voor te besluiten tot verlenging van de looptijd van het Werkloosheids- project Schouwen-Duiveland tot 1 ja nuari 1988, onder voorwaarde dat alle deelnemende gemeenten eveneens be sluiten tot verlenging van de overeen komst. Tévens wordt voorgesteld in principe akkoord te gaan met de be schikbaarstelling van een bijdrage voor het jaar 1987 van 2.34 per inwo ner. Dit voorstel wordt gedaan in ver band met de voorgenomen aanstel ling van een nieuwe functionaris voor het Werkloosheidsproject. De voor deze functie zeer geschikt bevonden kandidaat, is bereid zijn vaste baan (een gelijksoortige functie in de ge meente Spijkenisse) te verwisselen voor de tijdelijke functie bij het Werkloosheidsproject Schouwen- Duiveland, mits hij een redelijke ter mijn de kans en gelegenheid krijgt proefondervindelijk het bestaans recht aan te tonen. Sinds het vrijwillig ontslag van de heer J. M. Hohmann, de voorgaande functionaris, heeft de begeleidings commissie maatregelen getroffen met betrekking tot de voortgarfg van de bestaande projecten door enkele vrijwilligers te belasten met het toe zicht. Nieuwe projecten worden ech ter, volgens de toelichting, niet op gestart. Dit wacht op de nieuwe projectleider. Het bestuur van het Werkloosheids- project heeft inmiddels de gemeenten verzocht, op zeer korte termijn, in af wijking van de bepalingen van de sa menwerkingsovereenkomst, reeds nu te besluiten het Werkloosheidspro ject te verlengen tot 1 januari 1988. ,Een globale raming geeft aan dat de gemeentelijke bijdrage over 1987 gesteld kan worden op 2,34 per in woner. In verband met de vacature- tijd in 1986 is de raming voor dit jaar bijgesteld tot een bedrag van 2,10 per inwoner in plaats van 2,33. Stageplaats Het college stelt de raad ook voor akkoord te gaan met het voorstel de gemeente Duiveland als stage-instel- ling aan te melden voor maximaal één leerling per jaar voor de samen werkingsschool Middelbaar Beroeps- Onderwijs Zuid-Hollandse en Zeeuw se eilanden. De agenda vermeldt verder een voorstel de huur van de garage naast het Verenigingsgebouw te Sirjans- land per 1 mei op te zeggen. Dit voor stel wordt gedaan in verband met de plannen tot verbouwing en uitbrei ding van het Verenigingsgebouw. B en w delen mede, dat het provin ciaal bestuur in het kader van het re gionaal welzijnsbeleid een bijdrage beschikbaar stelt voor deze werk zaamheden, terwijl naar verwachting binnenkort ook zekerheid zal ont staan over een eventuele bijdrage van het Koningin Julianafonds. In ver band met de verbouwing ligt het in de bedoeling ook de aangrenzende garage bij het Verenigingsgebouw te trekken. Schoolartsendienst B en w stellen de raad ook voor ak koord te gaan met de opheffing van de Schoolartsendienst. Het college stelt, dat de onderhavige ophef fingsprocedure van de gemeenschap pelijke regeling past in het beleid van de raad inzake de deelname aan de Districtsgezondheidsdienst. Het col lege stelt wel voor een kanttekening te plaatsen bij het concept- liquidatiebesluit. Omdat de voorbe reidingen in dit verband in 1985 wer den gemaakt en de verwachting aan wezig was om eind 1985 tot een afronding te komen, werd 1 januari 1985 als peil-datum aangehouden voor het inwonertal ter verdeling van het batig saldo van de Schoolartsen dienst. B en w achten het - gelet op de datum van opheffing - logischer om hiervoor de datum van 1 januari 1986 aan te houden. De raadsagenda vermeldt verder voorstellen tot: vaststelling exploi tatie-opzet Korte Achterweg Ooster- land, Ongegrondverklaring van het beroepschrift van W. F. Schenk te Nieuwerkerk en vaststelling van het verdelingsbesluit 1986 stads- en dorpsvernieuwing. OOSTERLAND - De in Oosterland woonachtige J. van de S. heeft maan dag bij de rijkspolitie aangifte ge daan van inbraak in het fabrieks pand aan de Wilgenstraat 8 te Oosterland. De daders waren via een vernield klapraam binnengekomen en hebben het gehele pand doorzocht. Het is vooralsnog onduidelijk of er iets meegenomen is. BROUWERSHAVEN - Na een uitvoerige discussie heeft de gemeenteraad van Brou wershaven maandagavond met algemene stemmen toegezegd om ook in 1987 mee te doen aan de samenwerkingsovereenkomst waarmee de eilandelijke gemeenten het Werkloosheidsproject Schouwen-Duiveland bekostigen. Dit besluit werd (via een toe gevoegd agendapunt) door een meerderheid van het college voorgesteld naar aanlei ding van de sollicitatieprocedure voor een nieuwe projectleider/coördinator voor het Werkloosheidsproject Schouwen-Duiveland. Om de opvolger van de heer Hohman de zekerheid te geven dat zijn nieuwe baan tot minstens eind 1987 kan duren is van alle eilandelijke gemeenten de toezegging nodig dat zij ook volgend jaar de samenwer kingsovereenkomst voortzetten. ZIERIKZEE - In een bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van vrij dag jongstleden stond een bericht over een aanrijding op de splitsing Julianastraat-Zelkeweg, waarbij L. T. uit Zierikzee voor het ongeval in haalde, terwijl J. van de B. uit Goede reede linksaf wilde slaan. Het was echter L. T. die linksaf wilde terwijl Van de B. inhaalde. BRUINISSE - Juffrouw Van Eijs- den is mevrouw Den Har tog gewor den. Sommige kinderen uit groep drie van de Christelijke Basisschool Op Dreef reageren al attent en noe men haar juffrouw Den Hartog, en dat'klopt, sinds afgelopen vrijdag. Toen traden Cocky van Eijsden en Klaas den Hartog in Rijswijk in het huwelijk. Donderdag ervoor was het reeds feest voor de leerlingen uit groep drie, want toen bracht het bruidspaar een bezoek aan de klas en de school, waarbij de kinderen een welkomst lied zongen voor hun juf en de bruide gom. Alle kinderen hadden een ca deautje meegebracht dat begon met de letter van hun voornaam waarbij leuke gedichtjes waren gemaakt. Na dat alle 180 leerlingen van de school de juf en de bruidegom een bloem hadden aangeboden zongen ze een lied. waarin het bruidspaar werd be zongen. Zoals vanouds had meester Vleugel voor de tekst van de liedjes gezorgd. Na half vier kwamen veel ouders het bruidspaar alvast feliciteren. Vrijdagmiddag ging haar hele klas naar Rijswijk om de juf daar in de kerk te verrassen; niet alleen met hun aanwezigheid maar ook om het bruidspaar toe te zingen. De juf was zichtbaar ontroerd toen ze tot haar grote verrassing al haar leerlingen in de kerk zag. Ds. A. ten Hove uit Brui nisse zegende het huwelijk kerkelijk in. Zaterdagavond kwamen velen het bruidspaar gelukwensen in het NH- verenigingsgebouw. Het bestuur, de Medezeggenschapsraad, de Ouder commissie en het personeel boden daar hun cadeau aan: Een geheel ver zorgd weekend naar Amsterdam. Vaststelling begroting BRUINISSE - De Bruse raad krijgt in haar vrijdagver gadering een flinke klus te behandelen, onder meer de vaststelling van de gemeentebegroting voor het lopende dienstjaar 1986 met eerste en tweede wijziging. Verder staat er nog een 'heet hangijzer' op de agenda: de vast stelling lokatiekeuze voor de nieuwe sporthal en de daarmee samenhangende keuze vaststelling lokatie nieuwe school op reformatorische grondslag. De raadsle den vergaderen vrijdagavond in het gemeentehuis, aan vang 19.00 uur. De keuze van lokatie school en lo katie sporthal hangt nauw met el kaar samen en staan in die volgorde op de agenda. Wat de schoolvestiging betreft, die moet volgens het college voorstel komen aan het Stenenpad, de lokatie waar eertijds ook desport hal zou moeten komen volgens de raad. Met deze lokatie kan ook het nieuwe schoolbestuur instemmen en het is trouwens na onderzoek het enig overgebleven alternatief. Het is ver der vanzelfsprekend, dat als dc raad besluit de school aan het Stenenpad te gaan bouwen, daar niet ook een sporthal kan worden gebouwd. Van daar dat het college aanvullend voor stelt de sporthal te gaan bouwen aan het dorpshuis, hoewel dc raad in principe op 25 september '85 anders heeft besloten. Schoolartsendienst In verband met de opheffing van de gemeenschappelijke regeling School artsendienst Schouwen-Duiveland, Tholen. St. Philipsland en Zuid-Beve land, stelt het college voor van de DGD een pakket af te nemen om de schoolartsendienst voor Bruinisse veilig te stellen. Nog een 'heet hangijzer' waarvoor een Salomonsoordeel nodig is, is het onderdeel grondverkopen op het be- dijfsterrein. Zowel BTL (Bureau Tuin- en Landschapsverzorging) als graanhandel D. van Tuijl maken aan spraak op een deel van het industrie terrein. Het college stelt nu voor om kool en geit te sparen door een deel (1000 m2) aan Van Tuijl te verkopen en een deel aan BTL. Aangaande het industrieterrein stelt het college voorts voor een kre diet beschikbaar te stellen voor het aanleggen van een groonsingcl. Staatsbosbeheer zal worden ge vraagd om voor 40'/ deel te nemen in de kosten van hef totaal. Clubgebouw De vogelvereniging De Nachtegaal heeft de raad verzocht do huur van het clubgebouw op het zogenaamde 'slügtveld' te verlagen De reden daartoe is dat de huurprijs werd vast gesteld op 700,—, berekend naar rente en afschrijving over zeven jaar. Naar het zich nu laat aanzien gaat het gebouwtje veel langer mee en ver zoekt de vereniging een huurprij.svor- laging. Het college vindt het verzoek billijk en stelt voor om 200,— van de huurprijs af te doen. Verder komt ter tafel: de voorlopi ge uitgaven voor het openbaar onder wijs over 1984; een krediet voor het nemen van luchtfoto's 2380.—); beëindiging erfpacht strandvoorzie- ning jachthaven Aquadelta; een kre diet voor de aanschaf van uniform- kleding voor de gemeentebode 1.718,78); een wijziging van de le gesverordening en de verlenging looptijd samenwerkingsovereen komst werkloosheidsproject. Tbt slot als gemeld, de vaststelling begroting 1986. ZIERIKZEE - De dienst Meer Be wegen voor Ouderen organiseert evenals vorig jaar voor ouderen het 50+ Waterfestijn in het zwembad van Roompot Rekreatie te Kamperland. Het festijn gaat dit keer plaatsvin den op 4, 5 en 6 maart. Ook nu staan op deze dagen diverse wateractiviteiten centraal. Ook men sen, die de zwemkunst niet machtig zijn, kunnen daar aan deelnemen. Tussen de activiteiten door kan men zich vermaken met zwemmen of pootje baden in het golfslagbad, de grote glijbaan, de whirlpool, het Turkse bad, de zonneweiden en der gelijke. Voor de niet-zwemmers zul len op één van de terrassen enkele Vlaamse Volksspelen worden op gesteld. Alle activiteiten in Zwemparadijs Zeeland te Kamperland vinden plaats met een watertemperatuur van 3fl°C. Het ochtendprogramma loopt van 10.00 uur tot 13.00 uur; het middag programma van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men te recht bij de consulent van Meer Bewe gen voor Ouderen, dc heer Jan Evers- dijk. tel. (01100) 15892 Voor de Brouwse raad over haar medewerking besliste werden de ver schillende aspecten van het werk loosheidsproject uitvoerig onder de loupe genomen. De heer M. C. J. Mol (VVD) maakte zich vooral zorgen over de financiële bijdrage van de ge meente die in enkele jaren tijd opliep van 70 cent per inwoner tot de f 2.34 die nu wordt geraamd voor 1987. Hij deelde hiermee het minderheids standpunt binnen het college werd gevormd door wethouder Ph. J. van Ast. Ook de heren P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) en R. J. van der Wekken (CDA) verkeerden in het on gewisse over de cijfers, terwijl zij van mening waren dat door de band geno men de opgezette projecten vaak mislukten door gebrek aan be langstelling. De heer C. J. de Munnik (PvdA) vond echter dat een werkloos heidsproject niet te licht mag worden opgevat. „Het geeft voor de deelne mers grote voordelen bij sollicitaties, omdat uit deelname blijkt dat je be zig bent geweest en werken wilt". Voordeel van. de twijfel Volgens Slabbekoorn bestaan er zeer positieve verwachtingen over de aanpak van de nieuwe projectleider, die meer dan tot nu toe praktisch ge richt zou zijn. Ook was hij opti mistisch over de voortzetting van dc financiële bijdrage van het rijk (50 r/r), die voor het ministerie van Socia le Zaken een vaststaande zaak is. „Het nut van het project kan alleen maar groter worden met het aflopen van de Oostcrscheldcwcrken aldus CDA-er Van der Wekken die het pro ject daarom het voordeel van dc twij fel wilde geven. Een voorbeeld dat werd gevolgd doorVan der Meide om dat hij vond dat mensen die door hun werkloosheid toch al een achterstand hebben weereen kans moeten krijgen en daarna ook door de WD-fractie. hoewel die zich zorgen over de begro ting van 1987 bleef maken. Alarmeringssysteem Naar aanleiding van vragen van de PvdA-er De Munnik en CDA-er Van der Wekken verzekerde de raadsvoor zitter dat het alarmeringssysteem voor ouderen eraan komt, ook voor Brouwershaven, al is daarover geen precies tijdstip bekend. Alle betrok kenen die voor het alarmerings systeem in aanmerking komen zullen tevoren worden geïnformeerd over de mogelijkheden. Hoewel iedereen ver heugd was over de subsidie die Monu mentenzorg op de valreep beschik baar stelde voor museum De Vergulde Garnaal, wilde De Munnik toch even kwijt dat een dergelijk be stuur bij hem ongeloofwaardig over komt. „Het eerst afwijzen en dan toch toekennen van de subsidie ver oorzaakt veel onnodig werk voor de ambtenaren". Met een hamerklap werd besloten (als gevolg van de sub sidie) een aanvullend krediet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor voorzieningen aan het museum in aanbouw. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) I 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3