STRAO NOORDWELLE: koud, maar hartverwarmend m Klein rechts is tegen subsidie werkgroep Vrouwenleerjaar DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ijstoestand Deltagebied Commissie openbare werken Westersehouwen BET 4 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Integratie Werkloosheidsproject Ups en downs Volleybal Schoorvoetend schaarde de Sportadviescom- Na een uitvoerige discussie besloot de ge- Tijdens de uitvoering in het dorpshuis van De herenploeg van volleybalvereniging Mevo missie van Bruinisse zich achter het voorstel meenteraad van Brouwershaven om ook in Dreischor blikte muziekvereniging Crescendo '80 ontbrak de kracht om een positief resultaat van b en w aangaande integratie van de sport- 1987 verder te gaan met het werkloosheidspro- terug op het muziekjaar met ups en downs. te halen uit de confrontatie met koploper Delta, hal. (Pag. 3). ject. (Pag. 3). (Pag. 5). (Pag. 9). DINSDAG 25 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23887 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Democritus Pont Zijpe uit de vaart BRUINISSE - De laatste dagen is de ijstoestand op de vaarwegen in het Deltagebied sterk verslechterd voor de scheepvaart. De pont van Zij pe is wegens ijsgang uit de vaart ge nomen en vaart sinds vrijdag niet meer. Op het Schelde Rijnkanaal en het Zijpe komt plaatselijk zwaar pakijs voor waar de scheepvaart gro te problemen mee heeft. Onder begeleiding van Rijkswa terstaat is er tussen de Volkeraksluis en de Kreekraksluis en Wemeldinge voor de kleinere schepen alleen nog vaart in konvooi mogelijk. Alle gas- boeien in het betreffende gebied zijn opgenomen en vervangen door blinde tonnen, vanaf de Volkeraksluis tot de Zeelandbrug. Sleepboothulp is aan wezig om de konvooien te begeleiden. Overigens kwamen er toch schepen in moeilijkheden omdat de zeef die het koelwater filtert vol met ijs kwam te zitten. BURGH-HAAMSTEDE - De com missie openbare werken van de ge meente Westersehouwen vergadert donderdag 27 februari in het gemeen tehuis te Burgh-Haamstede. Op de agenda staan onder meer besprekingen over de verkeerssitua tie in Serooskerke en de bomen op het Dorpsplein aldaar, de aanleg van een ruiterpad langs de Stoofweg te Renesse en de reconstructie van de Korte Reke in Renesse. Ook spreken de commissieleden over de bovenwo ningen in winkelcentrum de Zoom, die met geluidsoverlast hebben te kampen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Strao Noordwelle: koud, maar hartverwarmend. NOORDWELLE - Het afgelopen weekeinde vierde Noordwelle voor de tiende keer in successie het Strao- feest nieuwe stijl. Ondanks de snerpende kou werd het een hartverwarmend feest, waaraan zowel de deelne mers als het publiek bijzonder veel plezier beleefden. Aan het door 'ceremoniemeester' Jan Deist in voortreffe lijke banen geleide feest namen ruim dertig paarden en berijders deel. Naast een gezellige rit, die gedeeltelijk werd ondersteund door muziekvereniging Luctor et Emergo, waren de Strao-rijders ook actief bij het ringste ken op de Ring van Noordwelle, waarbij het fraaie oude kerkje als decor fungeerde. Ringsteken op de Ring.. Traditioneel werd het Strao-feest geopend met de keuring door een des kundige jury. De combinaties kwa men daarvoor bijeen op de dorpsring. Na de uitvoerige keuring vertrokken de deelnemers voor een gezamenlijke rit nóar Renesse en terug. Bij de te rugkeer in Noordwelle werd de stoet opgewacht door muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse, die de paarden en hun berijders vergezelden bij hun gebruikelijke tocht door Noordwelle. De tocht werd besloten bij het dorpshuis waar Jan Deïst een kort woordje tot de Strao-rijders richtte, vooraleer burgemeester me vrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer overging tot het officiële startsein van het Strao-gebeuren. De Westerschouwse eerste burgeres sprak haar bewondering uit over het vele werk, dat was verricht om het Strao-gebeuren weer zo fleurig te ma ken. Tevens wenste zij de landbou wers een goed jaar toe, waarbij zij niet voorbijging aan de eigenlijke es sentie van het Strao-feest. Na het korte, maar sfeervolle offi- WORDT WEER. ciële gedeelte van het Strao-feest trokken de Strao-rijders weer geza menlijk naar de ring om zich daar uit te leven bij het ringsteken. Verdeeld over Qe ring waren drie ringen op gesteld, die door de ruiters moesten worden gestoken. Per deelnemer moest het parcours drie keer worden afgelegd, zodat een maximum van ne gen treffers kon worden gescoord. Deze maximale score werd slechts door een van de ruim dertig combi naties bereikt. Hij ontving dientege- volge dan ook de fraaie wisselbeker uit handen van Jan Deïst. ,,Het wil nogal wat zeggen, dat jij op een der gelijk jeugdige leeftijd er al in slaagt om alle concurrenten het nakijken te geven", constateerde Deïst, terwijl hij de beker overhandigde aan de net vijftienjarige Hans-Caro de Vricze, die aantrad met de pony Beatle. Ook de tweede prijs ging naar een jeugdi- Vervolg pagina 6 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Magnifiek schaatsweer Het blijft overwegend droog en er komen opklaringen voor. De oostelij ke wind neeml in de nacht en ochtend toe tot 5 a 6 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht -8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 maart: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -8 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 5 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 307r Min.temp.: graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noordoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 26 febr. Zon op 07.33, onder 18.13 Maan op 20.44, onder 08.31 27 febr. Zon op 07.31, onder 18.15 Maan op 22.10, onder 08.44 Laatste Kwartier: 3 maart (13.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag is* het prima schaatsweer. Er is volop zon, er staat niet veel wind en de temperatuur blijft in de middag net iets onder nul. In de vroege ochtend is het aanzien lijk kouder. Op veel plaatsen vriest het dan. na een heldere nacht streng. Het zonnige winterweer wordt ver oorzaakt door een krachtig hoge- drukgebied boven Groenland met een uitloper boven onze omgeving. De pressies boven Finland en de Golf van Biscaje kunnen hun invloed daardoor niet tot aan ons land uit breiden. De bewolking van de Biscaje-depressie dringt na woens dag langzaam in onze richting op. Donderdag is er in het zuiden dan ook minder zon dan in Groningen en Friesland en vrijdag is het overal be wolkt. Aanvankelijk zijn de sneeuw- kansen klein, maar vooral in het weekeinde moet men serieus met sneeuwval rekening houden. De op dringende bewolking tempert 's nachts de vorst zodat na vrijdag geen strenge vorst meer optreedt. De mid- dagtemperaturen schommelen rond het vriespunt. De wind neemt gelei delijk toe, waait eerst uit oost. maar gaat in het weekeinde naar noord oost. Doordat het droge weer tot en met vrijdag aanhoudt kan deze februari- maand de droogste worden sinds het begin van de waarnemingen in 1849. Tot nu toe viel in De Bilt slechts 0,4 mm neerslag. Het vorige record be droeg 2 mm en stond op naam van fe bruari 1985. BROUWERSHAVEN - De emancipatorische compo nenten die, naar zijn zeggen, als een rode draad door de werkgroep Vrouwenleerjaar Schouwen-Duiveland lo pen, waren voor GPV/SGP/RPF-fractie-lid P. van der Meide aanleiding om, tijdens de maandagavond gehou den raadsvergadering, tegen het voorstel van b en w te stemmen om deze instantie een subsidie van 850 gulden te geven. Het vrouwenleerjaar is een vorm van volwasseneneducatie waarmee aan vrouwen (en later ook mannen) die na de lagere school weinig kans op doorleren hebben gehad, oen mo gelijkheid wordt geboden zich alsnog te ontwikkelen. Hoewel Van der Mei- de deze vorm van onderwijs zeker van belang achtte wilde hij het voor stel niet steunen. Onder de vlag van vrouwenemancipatie wordt een normloos individualisme gepredikt dat leidt tot het ontlopen van verant woordelijkheid van burgers voor el kaar". PvdA-er C. J. de Munnik daarente gen had geen enkele moeite met het voorstel. ..Het is een voortzetting van de VOS-cursussen en dat lijkt ons een goede zaak". Ook de VVD en CDA- fractie gingen akkoord. WD-er M. C. Vervolg pagina 2 .Even een vlekje wegwerken..

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1