NIEUWSBODE 'Gehavend' All Ready brengt spanning in derde klas terug via klinkende zege op Tempo Biljartteam The Country winnaar van 'grote beker met een grote bijsmaak' Zierikzeese equipe definitief in veiligheid TOTO Schooljeugd naar hartelust actief op de gladde ijzers Wedstrijden op ijsbaan Burgh-Haamstede Teleurstelling over optreden winnaar 6 ZIERIKZEE - Op papier stond de hoofdmacht van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready 'gehavend' aan de start voor het treffen niet koploper Tempo uit Alphen aan de Rijn. Leo Fonteine, Karin den Dekker en Dennis Voshart waren om uiteenlopende redenen afwezig. Zij werden vervangen door Jaap van Gastel, Annemarie van Goudoever en Arjan Hage. Het bleek alles bijeen aller minst een verzwakking. Het team, met alle wijzigingen in een vak, deklasseerde de kampioenskandidaat met 14- 8, nadat het scorebord halverwege al 9-4 had aangewe zen. Door de nederlaag van Tempo is de strijd aan de top weer helemaal open. ronden, waarbij we in de siotronde nog bezoek krijgen van Olynipia, de enige nog overgebleven titelkandi daat. Hoopvol is, dat All Ready de komende week naar Olympia moet. In deze vorm krijgt deze ploeg het ook moeilijk". Met nog twee ronden te gaan heeft Tempo twee punten voorsprong op Olympia, dat het komende weekein de bezoek krijgt van het op drift ge raakte All Ready. Na een diepe inzin king, waardoor de Zierikzeese formatie zelfs in ernstige degradatie- zorgen kwam, is de formatie weer juist op tijd in het juiste ritme ge raakt. Na de belangrijke zege op SEV werd Weidevogels in Onderdak weg gespeeld en nu onderging Tempo het zelfde lot. Duidelijk werd de laatste weken, dat een voortdurend gecon centreerd spelend All Ready onge twijfeld mee had kunnen spelen voor het kampioenschap, maar de ploeg raakte op het cruciale moment de kop kwijt, hetgeen onnodige nederlagen tot gevolg had. Na de zege op Tempo scheiden nog slechts zes punten de koploper en de Zierikzeese equipe. Bij Tempo liet All Ready in de slotfa se een 7-8 voorsprong glippen en ook andere wedstrijden gingen in die zwakke periode geheel of gedeelte lijk verloren. Het Vlissingse Seolto ontfutselde ondermeer All Ready drie punten, terwijl ook tegen Valto punten werden ingeleverd. Desalniet temin is het verheugend, dat de ploeg zich juist op tijd nadrukkelijk her stelde en het derde klasserschap kon worden vastgehouden zeker nu het tweede team van All Ready via een kampioenschap promoveert naar de eerste klas, waardoor de aansluiting gegarandeerd is. Snelle opening Tempo kwam weliswaar nog met 0- 1 voor via Ellen de Nijs, maar door' treffers van Hans van Gastel en twee keer invaller Jaap van Gastel ver overde All Ready een snelle voor sprong, die gedurende de wedstrijd eigenlijk geen moment meer in ge vaar kwam. Even nog kon de ploeg van trainer Dirk Turkenburg nog wat terug doen, maar Hans van Gastel vergrootte prompt weer de marge naar twee treffers. ,,We zijn eigenlijk geen moment in de wedstrijd geweest", constateerde Turkenburg na afloop. ,,A11 Ready speelde onbevangen en stukken vrij er dan in de eerste confrontatie. Toen stond de ploeg weliswaar ook gere geld voor, maar toen ben ik eigenlijk geen moment bang geweest, dat we het uiteindelijk niet zouden redden. Dat lag nu heel anders. Wij speelden duidelijk onder de druk van het kampioenschap. De meeste spelers gingen ervanuit, dat we dat kam pioenschap maar even fluitend op zak zouden kunnen steken, omdat we vier punten voorstonden, maar dat pakte wel even verkeerd uit, omdat All Ready niet mee wilde fluiten. De thuisploeg wilde wat laten zien en slaagde daar uitstekend in. Het is al leen maar te hopen, dat dit pak slaag niet doorwerkt in de laatste twee Haarlem-Roda JC X Fortuna S-VVV X Ajax-Groningen X FC Twente-PSV X Sparta-AZ'67 X Excelsior-MVV X NEC-Feyenoord X Utrecht-GA Eagles X Volendam-NAC X Eindhoven-Graafschap X Willem II-RKC X Emmen-RBC X Nadat Ronald Drieduite een straf- worp had verzilverd scoorde Anne marie van Goudoever, waarna de broers Van Gastel met ieder nog twee treffers de produktie uit de eerste helft op negen brachten. Tussendoor strafte Tom de Vries een onachtzaam moment van Jaap van Gastel af, maar dat had nauwelijks invloed op het geheel. Tempo wist zich geruime perioden geen raad met het onbevan gen spel van de thuisploeg, dat welis waar niet uitblonk door korfbaltech- nische hoogstandjes, maar dat wel effectief werkte, voornamelijk door dat het afstandsschot veelal loepzui ver naar het beoogde doel ging. Vlak voor rust wisselde Dirk Turkenburg zijn falende aanvoerder Tom de Vries voor Aart Haagsman, maar ook het binnenkomen van de veteraan in de ploeg zette weinig zoden aan de dijk. Na tien seconden in de tweede helft scoorde Ronald Drieduite uit een doorloop, maar prompt had Jaap van Gastel het antwoord klaar. Zwakke periode Eerst rondde hij een in samenwer king met Korrie Stoutjesdijk geno men vrije worp af en twee minuten later bediende Korrie Stoutjesdijk hem andermaal via een gave pass, waardoor Van Gastel volledig los kwam van zijn tegenstander Haags man. Bij de 11-5 score leek het even alsof All Ready het wel geloofde. Bij herhaling werd er knullig balverlies geleden en Tbmpo greep de kans aan om wat terug te krabbelen. In de achtste minuut beoordeelde arbiter Van Driel een actie van Arjan Hage ten onrechte in zijn nadeel, waardoor Aart Haagsman een straf- worp mocht nemen. Geheel in de lijn van het door Tempo vertoonde spel miste de nieuwe aanvoerder evenwel het buitenkansje, maar de All Ready- defensie was inmiddels ook ingedut, waardoor Marjan de Joode alsnog uit de rebound kon scoren. In de elfde minuut scoorde Ronald Drieduite van ver 11-7 en in de achttiende mi nuut mocht Edwin Velthuis op aan geven van Marga Fennema zelfs nog 11-8 binnengooien. Toen was All Rea dy evenwel weer wakker. De ploeg pakte de draad van het onbevangen spel van de eerste 35 minuten weer op en onmiddellijk was het succes er weer. Op aangeven van Annemarie van Goudoever gooide Jaap van Gastel zijn zevende en All Ready's twaalfde doelpunt binnen. Kort tevoren was Korrie Stoutjesdijk vervangen door Anita den Dekker en kort na de tref fer verving Dirk Turkenburg Ellen de Nijs voor Suzanne Roos, die ook in Alphen aan de Rijn als pinchhitter had gefungeerd in de slotfase. Nu was de opgave echter te dol, temeer daar de rest van de ploeg zich allang bij de nederlaag had neergelegd. In de 23e minuut beslechtte Jaco Stoutjesdijk definitief het pleit door binnen zestig seconden twee keer van ver uiterst trefzeker te zijn, waardoor de marge weer op zes treffers werd gebracht: 14-8. In de slotminuten probeerde Tempo nog wel met de moed der wan hoop om nog wat aan de grote neder laag te veranderen, maar het heilig vuur ontbrak, zodat All Ready geen moment meer in de problemen kwam. Jaap van Gastel speelde noodgedwongen een hele wedstrijd mee in de hoofd macht van All Ready en demonstreerde dit seizoen in blakende vorm te ver keren, hetgeen reeds eerder zijn verkiezing in de af deling splo eg opleverde. Nu onderstreepte hij een en ander via de produktie van zeven treffers. Toto De juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 1-1-1 -2-1-3-2-1-3-3-1-3. Deelnemers: 37.432. Inleg: 173.214.-. Prijzengeld: 82.276,-. Toto-gelijk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 3 - 9 - 16 - 18 - 26. Tbege- voegde wedstrijd: 1. Deelnemers: 4381. Inleg: 19.802,-. Prijzenbedrag: 9.406,-. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 12 - 17 - 25 - 28 - 31 - 32. Reservege tal: 29. Deelnemers: 554.064. Inleg: f 2.525.817., Prijzengeld: 1.199.763,-. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 865683. t BROUWERSHAVEN - De kinde ren van de midden- en bovenbouw- groepen van beide Brouwse basis scholen kregen een ouderwets middagje ijsvrij om te kunnen deel nemen aan schaatswedstrijden die het bestuur van ijsvereniging 't Weeltjc voor hen organiseerde. De aanhoudende vorstperiode bleek zijn vruchten te hebben afgeworpen, want hoewel sommige schaatstech- nieken nog voor verbetering vatbaar leken, werden er al aardige presta ties geleverd op het gladde ijs, dat volgens ijsverenigingvoorzitter A. Drijgers aan de schaduwkant van de baan zo'n 15 cm dik is. De 114 jeugdige deelnemers werden naar leeftijd ingedeeld in drie groe pen waarvan de jongste groep zich uitsloofde over 50 meter ijs, terwijl de beide andere groepen hun krach ten beproefden over een hele ronde van ongeveer 200 meter afstand. Zo als dat bij een schaatskampioen:,th»v gebruikelijk is kwam men twee aan twee aan de start om vervolgens een race tegen de klok ie rijden. De uitslag luidde als volgt: Groep III (de 11 en 12 jarigen) meisjes I. Marjolein van do Luitgaren met 22 5 seconden 2. Cindy Blommehstein met 31.2 seconden 3. Inge Mairhand met 31.3 seconden, jongens: 1. Nikolai Schregardus met 24.8 seconden 2. Henk-Jan Slager met 28,6 seconden 3. Arnold Duinhouwer met 29,0 secon den. Groep II (9-10 jarigen) meisjes: 1. Monica Berrcvoets 34.3 seconden 2. Dianne de Boer 37,3 seconden 3. Joe- ry van Beveren 38,3 seconden, jon gens 1: Sandor Schregardus 27.4 se conden 27.4 seconden. 2. Willem Geluk 32.6 seconden 3. Bart de Vos 34.4 seconden. Groep 1 (7 en 8 jarigen) meisjes 1. Jaimy van Beveren 19,6 se conden 2. Mascha Bil 21.5 seconden 3. Inge Hoonte 21,7 seconden, jongens 1. Koos Limburg 17,4 seconden 2. Dan ny van 't Hof 18,5 seconden 3. Jan de Pagter 20.8 seconden. Alle prijswin- naars kregen een waardebon beschik baar gesteld door de Brouwse Mid denstand, terwijl de kinderen van de onderbouw die het festijn nog niet mochten meemaken op school wer den getracteerd. Alle deelnemers kre gen evenens een tractatie aangebo den. Het bestuur van de ijsvereniging toonde zich zeer tevreden met de langdurige vorstperiode die voor hen drukke tijdens betekent om het ijs in goede conditie te houden. Het aantal leden groeide naar 300 maar er zijn ook dagkaartjes te verkrijgen op de baan die dagelijks tot 10.00 uur 's avonds is geopend. BURGH-HAAMSTEDE - Op de ijs baan van ijsclub Haamstede-Burgh werden zaterdag hardrijwedstri.iden gehouden voor meisjes en jon^ns. Bij de meisjes van negen tot twaalf jaar. die een ronde van 400 meter af legden. ging de overwinning naar Marlies van de Wal in 1.10 min. Rena- tc Bauman eindigde op twee secon den als tweede en Roosje Braat no- Ieerde 1.53 min. Hij clc* jongens van negen tof twaalf jaar werd Arno Viergever eerste in 51,3 sec.. I/'on Verhage pakte in 53,8 sec. de tweede plaats ell David Schee- Ie eindigde in 67 sec als derde. De leeftijdsgroep van dertien tot vijftien jaar legde twee ronden van 400 meter af. Bij de meisjes won Aukje Kerssen in 2.04 min. voor Annet van de Linde in 2.17 min. en Suzan Scheele in 2.37 min. Eddy Dijkman toonde zich bij de jongens de sterkste in 1.48 min. op de voet gevolgd door Michel Bouw man in 1.49,2 min. cn Jan Plaune. die 1.49,6 min. nodig had. Bv Renesse-voorzitter RoelBoerma overhandigt Leo Dorreman als teamleider van By The Country de West hoekcup. Het derde toernooi om deze fraaie cup leverde aardig wat stof tot discussie op. RENESSE - In restau rant De Wig in Renesse werd zaterdag voor de derde keer gestreden om de Westhoek-cup. Dit toernooi werd drie sei zoenen geleden door de lokaalhouders van de biljartverenigingen in Burgh-Haamstede en Renesse in het leven ge roepen om als afleiding te fungeren tussen de of ficiële KNBB- toernooien. Aanvanke lijk streden vijf vereni gingen met teams van zes spelers om de fraaie cup, zaterdag kwam daar de bv Burgh, de vrouwelijke tegenhan ger van bv Onder Vrien den, bij. Na bv Renesse en bv Onder Vrienden in de eerste twee toernooi en werd nu bv The Coun try winnaar, maar het werd uiteindelijk een zeer uitvoerig besproken zege. Bv The Country kwam tot een totaal van 61% van de te realiseren score, waarmee het team een voor sprong opbouwde van bijna an derhalf procent op cupverdediger bv Onder Vrienden uit Burgh- Haamstede. Ook bv Witte van Haemstede en bv Renesse kwa men met scores van ruim boven de vijftig procent uitstekend voor de dag. In 1985 veroverde bv Onder Vrienden de Westhoek-cup met een score van iets meer dan 48%. Bv De Wig met bijna 43% en het debuterende damessextet van bv Burgh met 36% completeerde de ranglijst. Al met al mag derhalve geconstateerd worden, dat er zeer behoorlijk werd gespeeld tijdens het toernooi om de Westhoek-cup en juist daarin stok uiteindelijk het probleem, dat de kritiek deed losbarsten. Teams van zes Het toernooi om de Westhoek- cup werd van origine in het leven geroepen voor teams van zes spe lers per deelnemende vereniging. Daarmee ontstonden in de eerste twee seizoenen geen problemen, maar dit keer zorgde bv The Coun try voor problemen, doordat de vereniging aanvankelijk geheel niet cn later slechts met vier spe lers kon aantreden. Omdat cr toch met zes spelers moest worden gespeeld, ontstond de noodzaak om twee The Coun- try-spelcrs twee keer te laten aan treden. I>co Dorreman cn Olivier Blom verschenen derhalve twee keer aan de tafels. Het succesvolle optreden van de plotseling door de afwezigheid van andere The Country-spelers tot teamleider gebombardeerde teamleider Leo Dorreman werd uiteindelijk de oorzaak van de cupzege van The Country en de daarmee samen hangende protesten. Dorreman is pas sinds kort lid van bv The ;Country en de KNBB en start bin nenkort voorwedstrijden in de zesde klas libre voor het seizoen 1986/1987. Hierdoor was van hem nog geen officieel algemeen ge middelde bekend, waardoor hij - vanzelfsprekend - als zesde klas- ser aan het toernooi deelnam en derhalve op 25 caramboles werd beoordeeld. Iedere speler moest tegen een gelote opponent spelen, maar in feite is de opzet van het toernooi hetzelfde als een tijdrit in de wie lersport. Iedere speler speelt twintig beurten, waarna wordt bekeken hoe sterk hij (of zij) ten opzichte van een vooraf opgegeven aantal caramboles speelde. Door dat Leo Dorreman in zijn twee partijen hoog scoorde, droeg hij een belangrijk steentje bij tot de uiteindelijke triomf van bv The Country. In de eerste partij kwam hij tot 112%, in de tweede scoorde hij 84%. Met deze twee scores no teerde hij de twee individueel sterkste partijen, waarmee het to taalgemiddelde van de met vier spelers aantredende The Country- formatie flink werd opgeschroefd. Dit viel na afloop van het toernooi bij diverse tegenstanders duide lijk verkeerd. Met name voorzit ter Roel Boerma van de organise rende vereniging bv Renesse en bv Onder Vrienden-speler Joop Koot gaven blijk van de naar hun me ning teleurstellende gang van za ken in het derde toernooi om de Westhoek-cup. Bittere bijsmaak Roel Boerma reikte als voorzit ter van de organiserende vereni ging Renesse de prijzen uit. Hij overhandigde de fraaie bokaal aan bv The Country-teamleider Leo Dorreman. ,,Wij zijn als orga niserende vereniging teleur gesteld, dat een van de verenigin gen niet volledig kon of wilde opkomen. Het is voor ons onbe grijpelijk. dat een vereniginmg met zeventien of achttien leden daar niet in slaagt", stelde Boer ma. Naast het feit, (lat bv The Coun try slechts met vier spelers aan de tafels kwam waren twee van de vier spelers ook niet in de gele genheid om langer dan de eigen partijlengte aanwezig te zijn. waardoor alleen Leo Dorrcman en Olivier Blom als enige bv The Countrv-lcdcn de prijsuitreiking bijwoonden, terwijl het juist de bedoeling is van de organiserende verenigingen om via de aanwezig heid van alle deelnemende spelers en speelsters gedurende de hele duur van het toernooi een puur gczelligheidsgebeurcn te krijgen. Roel Boerma overhandigde Dor reman de beker met de toevoe ging: „Het is een grote beker, maar met een grote bittere bijsmaak. Wil je dat als teamlei der aan je vereniging overbren gen". Bv Onder Vrienden-speler Joop Koot meende namens alle overige ploegen te kunnen consta teren, dat het toernooi niet werd gewonnen door een team, maar door één speler. „Je moet oppas sen, dat het toernooi door derge lijke voorvallen niet te veel in waarde gaat dalen. Het is de voor bije jaren een heel mooi toernooi geweest, dat nu toch wel wat gede valueerd is", onderkende Koot. Beleidskwestie Ondanks het feit, dat Koot na drukkelijk stelde zijn verwijten allesbehalve persoonlijk te heb ben bedoeld, kreeg Leo Dorreman ten overstane van vijf verenigin gen toch openlijk de Zwarte Piet toegespeeld, terwijl er terdege een ernstige fout is gemaakt in het bestuursbeleid van bv The Coun try. Reeds maanden was de speel- datum van het toernooi om de Westhoek-cup bekend en reeds maanden had de vereniging daar rekening mee kunnen, c.q. moeten houden, maar mogelijk speelt in het geheel een eerdere zeker niet prettige controverse een rol. Naar aanleiding van een con flict tussen bv DOS-speler Adrie Geelhoed en bv Renesse-speler Jan Berrcvoets tijdens een in de accommodatie van bv The Coun try afgewerkte districtsfinale weigerden de leden van biljart vereniging Renesse en bv De Wig, die beide hun domicilie in restau rant De Wig hebben om als teller en/of schrijver op te treden tij dens de eerder dit seizoen gehou den districtstitclstrijd vierkamp in The Country Club. Deze 'geste' werd door de leden van bv The Country min of meer als hoogver raad beschouwd. Zonder dat het met zoveel woorden werd gezegd leek de aanvankelijke afzegging voor het toernooi om de Westhoek-cup op een revanche voor de handelwijze van bv Re nesse, die later evenwel verwater de doordat een van de twee wedstrijdleiders, Koos Dorreman (de ander was Jan Dalebout, - red.), in een persoonlijk gesprek met leden van The Country alsnog met het compromis van het regle mentair toegestane spelen met vier spelen voor de dag kwam, het latere uitvoerige commentaar ten spijt. Resumerend mag worden ge steld. dat het bestuur van The Country hoe dan ook bij zichzelf te rade mage gaan omtrent het verloop van een en ander. Welis waar veroverden vier leden van bv The Country de voor zes spelers bedoelde Westhoek-cup, maar zo als diverse collega's reeds onder kenden, werd het een cup met een bittere bijsmaak. Tbt slot nog en kele cijfers: Leo Dorreman scoor de bij The Country 112 en 84 pro cent, bij bv Renesse kwam Leo Vcrseput tot 80%, bij bv Witte van Haemstede noteerde Johannes van de Weel 78,33% en bij bv On der Vrienden kwam het hoogste percentage op naam van Adrie Kort met 78,3%. Bij bv De Wig scoorde Nico Janse met 62,5% het hoogst, terwijl die eer bij de da mes van bv Burgh te beurt viel aan Linda Fruneaux met 60%. Na loting werd bepaald, dat het vier de toernooi om de Westhoek-cup in 1987 op dezelfde plaats als in 1986 wordt gehouden. De plaatse lijke organisatie is dan echter in handen van bv De Wig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6