IJSSURFEN Gedenksteen in Serooskerke onthuld Veel protest Westerschouwse raad tegen gang van zaken rond opening van Apollo Hotel Gemeenteraad Zierikzee uit ongenoegen over antwoord realisering servicewoningen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen goede zaak voor relatie met woningbouwvereniging WAT HET Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkloosheid Subsidie CSG-actie Pleun van der Lugt De gemeenteraad van Westerschouwen is al De gemeenteraad van Brouwershaven behan- De Christelijke Scholengemeenschap in Zie- In het Nieuwzeelandse Auckland ging de der akkoord met de voortzetting van het werkloos- delt een subsidie-aanvraag van Monumenten- rikzee houdt op 20 februari een grote actie de etappe van de Whitbread Race van start, heidsproject in 1987. De bijdrage is met een zorg voor bouwkundige aanpassing van De voor een school in het Afrikaanse Sierra Leo- Pleun van der Lugt rekent in die etappe op po- cent verhoogd. (Pag. 2). Vergulde Garnaal. (Pag. 3). ne. (Pag. 4). sitieverbetering. (Pag. 7). DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23883 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het getuigt van weinig geest, antwoorden te vinden op vragen, waar geen antwoord op is. Fontenelle ZIERIKZEE - Nu Koning Winter maar blijft regeren wordt door de ijsliefhebbers niets verzuimd om van de ijselijke omstandigheden ge bruik te maken. Op het veelal winderige Kaaskenswater hield een aan tal jongeren zich daarom bezig met een combinatie van een puur zomer se activiteit met de schaatssport: ijssurfen. Geruggesteund door de felle wind werden fikse snelheden behaald. SEROOSKERKE - Met een ferine ruk aan een touw verwijderde burge meester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van Wester schouwen maandagmiddag de Zeeuwse vlag van de ge vel van het pand Dorps plein 10 in Serooskerke en onthulde daarmee een stormvloedsteen. Deze handeling verrichtte zij in het bijzijn van vertegenwoordigers van het college, de gemeenteraad, Stad en Lande, de dorpsraad en een aantal leerlingen van de openbare basis school De Schelphoek. De ge denksteen is er één van de twintig, die door Stad en Lande aan de ge meenten op Schouwen-Duiveland zijn geschonken, en op verschillende plaatsen moeten aangeven wat de hoogste waterstand is geweest tij dens de watersnoodramp van 1953. Met een ruk aan het touw onthult mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de gedenksteen aan het pand Dorpsplein 10 in Serooskerke. In de gemeente Westerschouwen zullen in totaal vier gedenkstenen worden aangebracht. De overige loca ties zijn het oude sluisje aan de Oude Havenweg in Burghsluis, Slot Moer- mond te Renesse en de oude smidse in Noordwelle. Tijdens een bijeenkomst in café restaurant Herberg De Waag noemde mevrouw Niemantsverdriet het in een toespraakje een goede gedachte van Stad en Lande om de gedenkste nen aan te laten brengen. ,,De aan dacht voor de strijd tegen het water mag nooit verslappen. De Ramp heeft in veel gezinnen vi.el leed bezor- de. De gedenksteen voor de kerk van Serooskerke is daar onder andere een tastbaar bewijs van. Laten we hopen dat zoiets zich nooit meer zal herha len. Moge deze gedenksteen daarvoor een blijvende waarschuwing zijn." Ondanks de voltooiing van de Delta werken noemde de burgemeester het een zaak van groot belang om de dij ken op voldoende hoogte te laten blij ven, zodat de veiligheid van de bevol king gewaarborgd blijft. Gedeputeerde komt opening verrichten, ondanks problemen eigenaar met gemeente BURGH-HAAMSTEDE - Een ingekomen brief van zes Renesser ondernemers, die protest aantekenden tegen de huidige geplande bedrijfsvoering van het onlangs ver bouwde Apollo Hotel in Renesse, heeft maandagavond tijdens de Westerschouwse gemeenteraadsvergadering de nodige discussie opgeleverd. ZIERIKZEE - Het is geen goede zaak voor de relatie met de woningbouwvereniging. Dat was de conclusie, die raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester maandagavond trok en waar de voltallige raad het in elk geval wel over eens kon zijn, hoewel ten aanzien van de andere aspecten de meningen wat verdeeld lagen. De wat verstoorde relatie met de woningbouwvereniging bleek veroorzaakt door een, volgens het college, krenkende brief van de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland, een stichting die zeer nauw gelieerd is met woningbouwvereniging Beter Wonen. te hebben met de reacties, die na de afwijzing van het verzoek om ge meentegarantie van de zijde van met name het bestuur van Beter Wonen waren vernomen. Hij wilde die be schuldigingen niet zomaar over zich heen laten gaan. Hij maakte dan ook van de mogelijkheid gebruik te bena drukken, dat dit verzoek geenszins zonder bestudering van alle aspecten, Vervolg pagina 3 Het merendeel van de raadsleden liet zich verbaasd uit over het feit, dat gedeputeerde J. B. Ventevogel het hotel aanstaande vrijdag komt openen, terwijl binnen de gemeente nog volop discussie is over tal van za ken omtrent de onderneming. Niet alleen zijn er vraagtekens gezet bij de naamvoering, maar ook de twee (illegaal gebouwde zwembaden staan nog op het vergaderprogram ma. Het voormalige pension Constantia werd enige tijd geleden overgenomen door O. Poll, die meteen met een bouwvergunning in de hand de zaak ging verbouwen. De gemeente heeft zich indertijd uitgesproken tegen ver dere uitbreiding van de horeca gelegenheden, maar liet in het be stemmingsplan het pension nog wel toe. Verschillende zaken doen volgens de raadsleden echter het vermoeden rijzen, dat Poll de hand licht met de voorschriften. Ten eerste is er - ook volgens de voornoemde ondernemers - twijfel over naleving van de bouwverorde ning. ,,Het is wel opvallend, dat op de tekening de plaats waar de keuken was geplaatst, nu bar en dansvloer is en de keuken op een andere plaats is gebouwd en aanmerkelijk groter is dan op de tekening was aangegeven", schrijven de horeca-exploitanten, die zich met deze uitbreiding bedreigd zien. Zoek Een simpele controle op de nale ving van de vergunning is vooralsnog onmogelijk, omdat de - volgens Poll getoonde tekeningen vóór de bouw - zoek zijn. CDA-er L. Tieleman vroeg zich hardop af, of de tekeningen be wust zoek gemaakt zijn. Hoewel de overige raadsleden iets voorzichtiger in hun uitspraken waren, voelden zij zich net zo ongelukkig als Tieleman. Volgens Tieleman is er duidelijk ge rommeld met de voorschriften. Hij zei het eveneens te betreuren, dat het college Poll pas gaat aan schrijven nu andere ondernemers een klacht hebben gedeponeerd bij de ge meente. ,,Toen wij als raad om verdui delijking vroegen, gebeurde er niets. Ik vraag me of hoe u ons eigenlijk ziet", stelde Tieleman aan burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Een ander punt van discussie in de ze zaak was maandagavond de naam van het eigenlijke pension. Op de uit nodiging voor de officiële opening prijkt Hotel-Restaurant-Congres Za lencentrum, hetgeen volgens de raadsleden geheel iets anders bete kent dan pension. Niemantsverdriet was echter niet verbaasd over de Inhoudelijk draait de hele zaak om de financiering van de bouw van de 32 servicewoningen op de hoek Jan- newekken/Vrije. Ten behoeve van die financiering verzocht bovengenoem de stichting destijds om gemeentega rantie, die echter door de meerder heid (PvdA- en CDA fracties) werd geweigerd. Ondanks de mededeling, dat het project zonder gemeentegarantie niet gerealiseerd zou kunnen worden, werd er luttele tijd daarna begonnen met de bouw van de servicewonin gen. ,.Hoe zit dat?", vroeg met name de PvdA-fractie in de Zierikzeese ge meenteraad zich af en tijdens een rondvraag werd het voorstel geop perd de betrokken stichting daar na dere informatie over te vragen. Dit PvdA-voorstel werd door de raad on dersteund en het college richtte het verzoek om informatie. Kijk maar in de krant Kijk maar in de krant, was - kort weg gezegd - het antwoord dat de stichting daarop de raad van Zierik zee gaf. De letterlijke tekst van de brief, die als antwoord terugkwam, luidde namelijk: ,,Over de wijze van financiering van de bouw van de service-woningen, waarnaar is ge vraagd door de PvdA-fractie, is in middels uitgebreid door de plaatse lijke pers gepubliceerd. Wij volstaan graag met verwijzing naar die k ra nte-arti kelen". Een krenkend antwoord, vond het voltallig college en zij stelde - los van een inhoudelijke discussie, die thans dus niet aan de orde was - de raad voor, haar ongenoegen over deze wij ze van beantwoording kenbaar te maken. Het tweede deel van het college voorstel betrof de stichting te verzoe ken of zij alsnog bereid is de gevraag de informatie op een passende wijze te verschaffen. Schandalige zaak PvdA-fractievoorzitter D. van der Wekken betuigde zijn instemming met het door het college gebruikte woord 'krenkend'. Zelf zei hij het een schandalige zaak te vinden, na alle moeite en tijd gestoken in een serieu ze afweging van het garantieverzock als gemeente tot tweemaal toe heel vriendelijk om informatie te moeten vragen. Van der Wekken zei erg ge schrokken te zijn van de manier, waarop de stichting de raad behan delde en hij sprak de hoop uit, dat de gevraagde informatie toch alsnog op behoorlijke wijze zal worden ver strekt. Geen goede zaak CDA-fractievoorzitter C. Bij de Vaate had in eerdere instantie (verga dering commissie financiën) reeds enigszins te kennen gegeven moeite naam. Zij reageerde met 'what's in a name' en vond dat de ondernemer het recht heeft om zijn zaak hotel te noe men, zolang het maar een pension blijft. Verbazing v'.ei 'c ij enige verbazing over het feit, ck-t de gedeputeerde het Apollo Hotel komt openen. ,,Ik denk dat het ministerie, dat immers achter de uitbreiding staat, dit verzoek aan de gedeputeerde heeft gedaan. Ik zeg u toe deze week nog wel met Ventevo gel te gaan praten". Op het verzoek van PvdA-fractievoorzitter J. C. Hen- drikse, om Ventevogel op de hoogte te stellen van de problematiek rond de planologische bestemming van het pension, ging de eerste burger niet in. Vervolg pagina 2 Schoorsteenbrandje ZIERIKZEE - Een schoorsteen brandje met in feite geen schade ont stond maandagmiddag in de woning van W. van G. aan de Volkerakstraat 60. Oververhitting van de afvoer van de allesbrander was de oorzaak. Vol gens deskundigen was het ontbreken van voldoende isolatie rond de pijp de boosdoener. De brandweer van Zierikzee was om 18.45 uur ter plaat se, maar hoefde weinig te doen: er was geen schade. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's kfORDT WEER. Niet alleen de naam hotel-restaurant roept bij de gemeenteraad van Westerschouwen vragen opook de manier waar op Apollo Hotel in Renesse ge- en verbouwd is heeft twijfels geworpen hij de fracties Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Lichte tot matige vorst Wolkenvelden en geen sneeuw van betekenis. In de nacht en ochtend lichte, plaatselijk matige vorst. Mid- dagtemperatuur rond het vriespunt. Minimumtemperatuur komende nacht -4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 22 febr.: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -8 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: zuidoost 4 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuid 4 ZON EN MAANSTANDEN 19 febr. Zon op 07.48, onder 18.00 Maan op 11.51, onder 05.11 13 febr. Zon op 07.45, onder 18.02 Maan op 12.45, onder 06.07 Volle Maan: 24 februari (16.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het einde van de vorst wordt nog even uitgesteld. De laatste computerprognoses geven wat extra hoop voor de ijsliefhebbers. Zoals het er nu naar uit ziet kan de vorst tot en met vrijdag aanhouden. Tbt die tijd kan het 's nachts matig vriezen. In het weekeinde doet een Oceaan- depressie waarschijnlijk een geslaag de aanval op de vorst. Dat kan ge paard gaan met een flink pak sneeuw. 4 V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1