1000e Lid op taart vergast Drukbezochte jubileumviering Landbouwbelang in Bruinisse Smalstads gemengd koor in Brouwershaven oogst succes Logiesinformatiesysteem Zeeland groot succes DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gratis zeilreis Nieuwe directeur De Zuidhoek Aanrijding in Renesse WAT HET STAAT DER NEDERLANDEN G%% LEIMING 1986 PER 1992/1996 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Terugkaatsen Akoestiek Bekervolleybal Marathondriedaagse Het college van Bruinisse kaatst het verwijt De Engelse koormuziek kwam door de goede De twee standaardteams van volleybalvereni- Piet van den Aarsen en Anja Peute prolongeer- over een onverantwoord financieel beleid terug akoestiek van de Willibrorduskerk voluit tot zijn ging Mevo '80 speelden bekerwedstrijden met den het afgelopen weekeinde hun marathonti- naar de gemeenteraad. (Pag. 3). recht bij het optreden van het Zierikzees Ka- winst voor de dames en verlies voor de heren, tels van het vorig jaar met overtuiging. (Pag. 7). merkoor. (Pag. 5). (Pag. 6). MAANDAG 17 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23882 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het ligt niet in de menselijke macht om het succes te dwin gen; maar men kan meer doen: men kan het verdienen. Addison ZIERIKZEE - Nadat het ledenbestand van de Zierikzeesche IJsvereniging na de winterperiode van 1958 weer danig terugliep, hetgeen gebruikelijk is bij een ijsvereniging, kon de vereniging zaterdagavond op nieuw het duizendste lid noteren. De Zierikzeese Andrea Klap viel de eer te beurt dit fraaie getal achter haar naam te krijgen. Cees van de Velde feliciteerde het duizendste lid als voorzitter van de baancommissie en vergastte haar op een overheerlijke taart. Na honderd jaar zonder; nu meteen twee voorzittershamers BRUINISSE - In het tot de laatste stoel bezette petit- restaurant De Cleene Mossel in Bruinisse is vrijdagmid dag het 100-jarig bestaan van de landbouwvereniging Landbouwbelang op feestelijke wijze luister bijgezet. Een organisatie met een bewogen verleden, waarin moei lijke tijden voor de agrariërs werden afgewisseld door de watersnoodramp, waarbij alle notulen verloren gingen. Dat weerhield huidig voorzitter M. K. Krepel echter niet van een met jaartallen doorspekte terugblik. Hij toonde zich verheugd over de nu bereikte mijlpaal, hetgeen voor de vereniging een bijzondere gebeurte nis is; niet in de laatste plaats vanwe ge het feit, dat Landbouwbelang de oudste vereniging in Bruinisse is. De boeren hebben in de vissersplaats Bruinisse altijd in de schaduw gestaan van de vissers, die in econo misch opzicht dé peiler vormen. Waarde Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse echter zei toch bijzonder veel waarde te hechten aan de land bouw in 'zijn' gemeente. Zelf komt hij uit een agrarisch nest en dat ver klaart de aandacht die Hekman voor de vereniging heeft. Hij bezoekt de vergaderingen trouw. De eerste bur ger onderschreef de constatering van Krepel, die de organisatie zag ver schuiven van krachtig naar buiten tredend naar meer een familievereni ging door het bijeenkomen van de le den, vergezeld van echtgenotes. Toch ZIERIKZEE - De commissarissen van de Slavenkas te Zierikzee zijn weer op zoek naar een jongen of meisje, dat graag een gratis zeereis meemaakt met het zeezeilschip de gaffelschoener Eendracht. Hiervoor komt slechts één persoon in aanmer king, die tussen de zestien en zesent wintig jaar is met enige belangstel ling voor de zeilvaart. Voor jongeren, die wel oren hebben naar dit buitenkansje, staat het vol gende te doen. Schrijf een briefje met naam, adres, leeftijd, opleiding of werkkring en een telefoonnummer naar de secretaris van de Slavenkas; J. C. van Beveren, Weststraat 38 in Zierikzee, telefoon 2590. De slui tingstermijn is 1 maart van dit jaar. Van de deelnemer wordt wel ver wacht, dat hij of zij een verslag maakt van de reis. Veel belangstelling in Tonnenmagazijn BROUWERSHAVEN - Niet minder dan 250 zanglief hebbers waren vrijdagavond in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven bijeen voor de jaaruitvoering van het Smalstads gemengd koor. Onder hen bevonden zich de veertig zangers van de gemengde zangvereniging Adven- do uit Ooltgensplaat die onder leiding van hun dirigent C. C. van den Heuvel een gastoptreden verzorgden. Door dat ook de zeventien jeugdige zangenthousiasten van het kinderkoor De Smalstadtertjes onder leiding van Coby van Dienst hun beste beentje voorzetten ontstond samen met het optreden van het Smalstads koor een zeer geva rieerde kooravond waarin veel verschillende genres mu ziek vertegenwoordigd waren. Als speciale gasten begroette voor- van Ast. oud-dirigent M. Hoogestein zitter M. van Vulpen wethouder Ph. en de zomerdirigent van het wilde hij hierdoor niet minder waar de hechten aan de organisatie. „In deze gemeente heeft u altijd in de schaduw gestaan van de visserij, toch zijn het de boeren geweest, die Bruinisse gesticht hebben. Geniet u van het jubileum en vandaag mag te recht alle aandacht op u gericht zijn", aldus Hekman. Zo dachten blijkbaar alle aanwezigen erover, die in groten getale naar De Cleene Mos sel waren gekomen; afgevaardigden van zusterorganisaties, standsorga nisaties en gemeentebesturen. Een leuk gegeven in de geschiede nis van de vereniging is het feit, dat het bestuur in de 100 jaar niet één keer een echte voorzittershamer ge had heeft. Daar zaten de voorzitters C. Hage, J. Padmos, P. L. Krepel (90 jaar en aanwezig op de jubileumvie ring), L. A. Jonker en tenslotte M. K. Krepel; de huidige 'aanvoerder' blijk baar niet om te springen. Hamer De scepter-zwaaiers mochten dan geen behoefte hebben aan een heuse vergaderhamer, niet iedereen dacht er zo over. Het 100-jarig bestaan was voor de zusterorganisatie uit Ooster- land reden om een gegraveerde ha mer cadeau te doen. Toen burgemees ter Hekman dat zag wist hij even geen raad, want namens de gemeente had hij eveneens een hamer aange schaft. Niet zo maar één. Volgens Hekman was het apparaat speciaal door een Bruse ondernemer gemaakt en gegraveerd. ,,De hamer is net op het nippertje klaar en is zelfs nog nat", riep de eerste burger lachend uit. Hij zegde de vereniging toe voor een ander presentje te zorgen. Namens de kring van de Zuidelijke Landbouwmaatschappij (ZLM) voer de L. J. van Gastel nog kort het woord. Hij feliciteerde de organisa tie met de mijlpaal en onderschreef eveneens het belang van goed georga niseerde landbouworganisaties, in een tijd, waarin veel gevraagd wordt van de boeren. Smalstads koor M. van 't Veer uit Zonnemaire. De avond werd ook bij gewoond door drie afgevaardigden van de Zeeuwse Zangersbond, de or ganisatie die op 19 april aanstaande een zangconcours organiseert in Mid delburg waaraan ook het Smalstads koor deelneemt. Vorig jaar behaalde zij daarbij een derde prijs, in catego rie C. Smalstads koor Het optreden van het Smalstads koor werd gevormd door negen liede ren die zij alle uit het hoofd, dus zon der de steun van een muziekmap ver tolkte, a capella of begeleid door pianomuziek van dirigent L. M. Geb- ben. De zenuwen veroorzaakt door deze onzekerheid waren er wellicht de oorzaak van dat er af en toe een paar noten mis gingen, maar over het algemeen staat de koorzang van het Smalstads koor op een prima niveau. Vooral als men in aanmerking neemt Vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - Het bestuur van werkvoorzieningsschap De Zuid hoek in Zierikzee heeft met algeme ne stemmen een nieuwe directeur be noemd. Drs. P. J. de Groot volgt met ingang van 1 juni de huidige direc teur J. Pomper op, die in mei van dit jaar 30 jaar de scepter heeft ge zwaaid van De Zuidhoek. De Groot woont momenteel in Til burg en is werkzaam als arbeidsdes- kundige bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD). Omdat hij 1 juni officieel van start gaat in zijn nieuwe baan, komt hij binnen afzien bare tijd nader kennis maken met het bedrijf. RENESSE - Or de hoek Hoge- zoom/Korte Reke werd zondagoch tend heel vroeg (02.05 uur) een voet ganger aangereden, die met kneuzingen en schaafwonden naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis werd vervoerd. Het is de uit Duits land afkomstige en in Goedereede verblijvende S. H. D. S., die door plotseling over te steken en zijn voor rang trachtte af te dwingen werd aan gereden door de auto van J. J. v. B. uit 'Brouwershaven. De auto liep slechts lichte schade op. Dit nummer bestaat uit lü pagina's VJORDT WEHR. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel bewolking Nog steeds koud en guur. Veel be wolking en later kans op enige mot- sneeuw. Een straffe noordoostelijke wind, later iets afnemend. Minimum temperatuur komende nacht -4 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 februari: Woensdag; Veel bewolking Kans op neerslag. 307c Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 507c Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht, zuidoost 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 febr. Zon op 07.50, onder 17.58 Maan op 11.13, onder 4.05 Volle Maan: 24 februari (16.02) HET WEEROVERZICHT Het koor in actie. MIDDELBURG - Het Zeeuwse geautomatiseerde logiesinformatiesysteem, dat sinds 1.984 tijdens de vakantieperiode operationeel is bij de inkomende hoofdwegen in Zeeland en bij de VVV's, heeft het afgelopen jaar zeer goed voldaan. Dit blijkt uit een evaluatie. Ook de begeleidende instanties, het zogenaamde Recreatie-overleg, waar in onder meer zitting hebben de poli tic, het openbaar ministerie, de Ver eniging van Zeeuwse Gemeenten, de Provinciale VVV, de afdeling Zeeland van de Recron en Vekabo (kampecr- boeren), het provinciaal bestuur, de inspectie Volksgezondheid en het mi nisterie van Landbouw, zijn zeer po sitief over het systeem. Het heeft cha os op de wegen en grote zoekacties door vakantiegangers naar een vrije kampeer- of slaapplaats voorkomen. Ook is het wild kamperen in Zeeland er sterk mee teruggedrongen. aragen aan het systeem, waarvan de kosten dit jaar op 60.000 gulden wor den geraamd. DE BILT - Ook dinsdag blijft de aanvoer van koude lucht uit het oos ten voortduren. Deze krachtige stro ming wordt in stand gehouden door een hogedrukgebicd boven Scandina vië en een lagedrukgebied waarvan het centrum maandagmorgen boven Frankrijk lag. Bijbehorende regenge- bieden zorgen daar voor regen. Zoals de ontwikkeling er thans uil- ziet is het niet te verwachten dat de neerslag-gebieden voor woensdag ons land bereiken. Eerst donderdag kan er bij ons wat sneeuw vallen. Dit vormt dan tevens het begin van een aanval op de vorst bij ons. Advertentie Verdere uitbouw De provincie wil dan ook doorgaan met de verdere uitvouw van het sy steem. In 1987 wordt het logiesinfor matiesysteem ondergebracht bij de Provinciale WV in Middelburg. De provincie heeft nu alle gemeenten in Zeeland gevraagd financieel bij te TWEEDE UITGIFTE inschrijving op 18 februari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1