NIEUWS OP WIELEN P O P C O R N E R Introductie Peugeot 309 Feestje bij Big S waagt het met hardrocker Helloise De opdracht (9) t ïttxxjsr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Film The Noise in de Keete Fout? J Frontale aanrijding Zeelandbrugj POPCORNER Tröckner Kecks CASUAL AFFAIRES d;' Succes Al voor z'n verschij ning is de 309 al op weg om een groot succes te worden. Hier en daar is de nieuweling al in de showroom te zien, nog onder het stof, maar dat heeft niet verhinderd dat er landelijk gezien al 750 stuks zijn verkocht. Cor van Ast heeft ook z'n aandeel al geleverd door diverse bestellingen te noteren. Als gezegd wordt rond de 309 een speciale show gehouden bij De Nobel- poort, waar zes model len uit de serie te bewon deren zijn. Van donderdag 20 februari tot en met zaterdag 1 NOORDGOUWE - Opel vierde op een bijzondere wijze het topjaar van Opelver- koop: in Nederland werden in 1985 90.000 Opeis verkocht. Reden voldoende voor een feestje" met 8.000 medewerkers. Autobedrijf Akkerdaas uit Noordgouwe was ook onder de 8.000 genodigden. Het voltallig personeel met aanhang van de Opel-dealer vertrok zaterdag naar Rotterdam waar in sportpaleis Ahoy het feest werd gevierd. Medewerkenden aan de gala-avond waren: Lee Towers, Anita Meyer, Dolly Dots, Los Alegres, Billy Preston, Ivo Niehe en De Midland Big Band. Op de foto het Noordgouwse gezelschap voor het vertrek naar Rotterdam. ZIERIKZEE - Volgende week wordt onder meer in Zierikzee, juister ge zegd in garage De Nobelpoort, het nieuwste wonder op wielen geïntrodu ceerd: de nieuwe Peugeot 309. Vandaag al in Nieuws op wielen als voorproefje op de grote show die De Nobelpoort rond de nieuwe telg organiseert. De tastbare kennismaking kan op don derdag 20 februari voor het eerst en verder duurt de show tot en met 1 maart. Nederland is, na Frankrijk en België, het derde land waar de Peu geot 309 wordt geïntro duceerd als nieuwe troef in de middenklasse. Hij (of is het een zij?) is vier meter lang, heeft stan daard vijf deuren, is in zeven uitvoeringen lever baar met naar keuze vier benzinemotoren varië rend van 1118 tot 1905 cm3. De prijs: vanaf 19.350,— tot 29.300,—. maart. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 18.00, zaterdag van 10.00 tot 14.00 en donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. De 309 is qua uiterlijk robuust en z'n gestroom lijnde vorm herbergt een grote binnenruimte. Het is een stille auto met een hoog comfort, prima rij en weggedrag, gunstige brandstofverbruikcij- fers en gering onder houd. VERA De basis van dit model werd gelegd door de VERA-Profil, een proto type waarvoor vele diep gaande studies werden verricht op het gebied van styling, aërodyna- mica, toepassing van materialen, ruimte en comfort. De ervaringen met het prototype opge daan zijn nu in de prak tijk gebracht op de Peu geot 309. Een van de belangrijkste punten is de lucht weerstand: die moest zo laag mogelijk zijn zonder dat de wagen buitensporige afmetin gen zou aannemen. Dit heeft onder meer gere sulteerd in z'n robuuste verschijning, strak ge lijnd en een compacte en hoge achterkant. Een op vallende auto, waarvan er in de eerste drie maanden van z'n leven in Frankrijk al 50.000 stuks zijn verkocht. ZIERIKZEE - Wie nog één keer zegt, dat de jeugd van vandaag niet overweg kan met pen/papier/plaksel en een schaar krijgt te doen met de Zeeuwse Babbe laar. Opdracht acht, wie maakt de mooiste voor pagina van een krant met eigen berichten, heeft zeer uitgewerkte inzendingen opgeleverd. Ja, en dan is het moei lijk kiezen, natuurlijk. De boekenbon gaat naar Monique en Martine Hanse uit Kerkwerve. Een boekenbon van tien gulden, die jullie samen moeten delen (als dat maar goed gaat). V ra. I-aov, Lo^ervjl C-.' Martine en Monique beperkten zich niet tot de voorpagina, maar le verden een hele krant in; de zogenaamde Lo- vensteinse Nieuwsbode, met al het nieuws uit Bergenburg, Lovenstein en G rotenberg. Geen prijs, maar net zoveel waardering voor Ronald Beilsma, die de schaatsperikelen al in zich heeft. Koningin Beatrix en prins Claus blijken veel belangstel ling voor onze ijspret te hebben. En wat gedacht van Martijn Priemis, die de frontale aanrijding op deZeelandbrug van vori ge week heeft aangegre pen, om een voorpagina te maken. Goed hoor. oer A r er- Oer kopen U Y) C\ i-i OOID* BOEK- pl C2.I er UOoc 2.2.=.,,! 1 15# korting Ajc.-o doe U TO Do. to.., o JT r^el «.rs-, rro lxlann f D O "O©rre»j«,o ("O^cleclel i r-^ B.Mo, O.mrk Joling, L*. To.ors, Heel vakkundig hoor van Monique en Martine Han se uit Kerkwerve. Opdracht 9 Opdracht negen is een opdracht. Wie levert ons een leuk idee voor een opdracht aan. De win naar krijgt niet alleen de tien-gulden-boekenbon, maar zijn of haar op dracht wordt eveneens afgedrukt in de volgende Babbelaar als nieuwe opdracht voor de trouwe lezers. Het adres is be kend hé: Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee ter at tentie van de Babbelaar; of stop hem even in de bus aan de Jannewek- ken, maar wel voor aan staande woensdag. SUCCESSSSSSS. SUCCESSSSSSS. Volgens ons is die schaatser Ronald Beilsma zelf. Van journalist Martijn Priemis uit Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencentrum Big S in Burgh- Haamstede 'goes hard-rock'. Op zaterdag 3 mei komt een for matie Helloise naar de soos voor een optreden. In verband met problemen binnen de mest populaire hard-rock band Van den Berg is nog niet zeker over deze muzikanten ook komen, maar het jongerenbestuur heeft goede hoop. En daarmee heeft Schouwen-Duiveland sinds lange tijd een echt hard- rock-festival op het programma staan. Binnen enkele weken hoopt Big S duidelijkheid te hebben over het muzikale festijn. GOES - Steeds vaker staan er in de Popcorner activiteiten vermeld van jongerencentrum 't Beest in Goes. Een actief kader van be stuursleden stuurt ons wekelijks uitvoerige persdocumentatie over allerhande optredens. Natuurlijk hebben we net zo graag de gebeur tenissen van de Schouwen-Duive- landse jeugdsozen in de Popcor ner. Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, o.v.v. Popcorner. Zoals bekend kunnen dat allerlei zaken zijn van popcon cert tot theateroptreden. Ook voor kunstvorms.n van jeugdigen op het eiland is er plaats voor een verhaaltje en een plaatje/foto. Maar dan moet het initiatief wel van jullie komen, uiteraard. Alle succes ermee. Helloise heeft de laatste tijd aan aan dacht geen gebrek gehad. Zo waren ze pas geleden nog te zien in het VARA- programma Je ziet maar. Helloise is ont staan nadat Ben Blouw en Ernst van Ee om persoonlijke en muzikale redenen de toen zo populaire heavy metalgroep Highway Chile verlieten. Onder de naam Helloise werd de eerste LP Cosmo gony opgenomen. Van deze LP werd hun eerste single gehaald. Single Deze single werd gestort in het steun fonds van de NOS-avondspits van Frits Spits. Ook heeft de groep al enkele stuk ken live ten gehore gebracht op de radio, bij onder meer Lost Vast en Coutndown café van respectievelijk de NCRV en Ve ronica. Dat de groep het niet alleen goed doet op de plaat, maar ook bij het pu bliek succes oogst blijkt uit de onlangs opgerichte fanclub, die nu al zo'n 1000 le den telt. Uiteraard is jeugdsoos Big S blij met al deze publiciteit rondom Hel loise, want dat kan alleen bevordelijk zijn voor het welslagen van het optreden op 3 mei. Helloise bestaat uit: Stan Verbraak - lead vocals ex-Zebra). Arjan Boogerds - lead guitars en backing-vocals (ex- Lemming). Ben Blouw - lead guitars en backing-vocals (ex- Highway Chile). Ernst van Ec - drumms en backing vo cals (ex - Highway Chile) en Marehell Re- mecuws - bassguitars (ex- Lemming). Zo snel het definitieve programma van de avond vast staat worden de lezers van Popeorner zeker verder gcinfor- meerd. ZIERIKZEE - De jeugdsoos van het Christelijk Jongerenverbond in Zierik zee houdt zaterdag 22 februari oen lilma- vond in de Driehoek te Zierikzee. De komische lachfilm begint om 19.00 uur en is toegankelijk voor filmliefhebbers van twaalf jaar en ouder. NIEUWERKERK - De Zierikzeese new-wave/roch formatie The Noise speelt vrijdag 14 februari, vanavond dus, in jeugdsoos de Keete in Nieuwer- kerk. The Noise is inmiddels geen onbe kende meer in de soos, omdat de band - zij het in een andere bezetting - al eerder het podium in Nicuwcrkcrk bestegen heeft. Om het geluid wat 'ronder' te maken zijn twee zangeressen aangetrokken. De try-out in de soos i i Nieuwerkerk is ge kozen vanwege de akoustiek van het ge bouw. Wie benieuwd is kan vanaf 20.00 uur het gebouw binnen en wachten tot 21.30 uur wanneer de eerste klanken uit de boxen komen. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. CJV jeugdsoos. De Driehoek, Zierikzee Zaterdag 19.30-22.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêéte, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - Wekelijks melden wij in de soze- nagenda, dat de ontmoetingscentra op bepaalde tijdstippen open zijn. We werken met een oude lijst, die wekelijks herzien wordt op veranderen. Mocht er ergens toch een foutje geslopen zijn, wil len jullie ons dit dan zo snel mogelijk laten horen, zodat wij er verandering in kunnen brengen. GOES - In 't Beest te Goes is er zaterdag 22 fe bruari een optreden van de Nederlandse Tröck ner Kecks. Deze uit Amsterdam afkomstige groep is al sinds 1980 een bekende verschijnsel in muziekland. Op hun dcbuutsingles Rik Ringers en Niet alle meisjes zijn verliefd op Kors lieten ze chaotische punk horen in de traditie van the Un dertones en the Buzzcocks. Onder leiding van Rick de Leeuw, de slordigstc zanger van Neder land en in hun moerstaal. Anno 1986 laten zij nog steeds van zich horen en wel met de onlangs verschenen elpee Btaalde Liefde. Deze veelvuldig in de media gedraaide plaat (VARA, VPRO) staat bol van het enthousias me; volledige inzet, alles open wat er open kan, volwassen teksten en dan: géééón Met die laat ste plaat staan zij al weken in de lijsten van de ge renommeerde opobladen en scoren zij onveran derlijk zeer hoog. Kortom: niks geen droge biscuitjes, eerder een waterval van melodieuze powerpop die doet verlangen naar meer. Aanvang 22.00 uur. ZIERIKZEE - De Apeldoornsc band Casual Af faires heeft al enige tijd geleden in de top 40 gestaan met hel nummer Emotional man. waar mee zij bewees dat ze op hoog niveau speelt. Bin nenkort wordt een volgende single verwacht van de band. Als je het muzikale gezelschap wilt zien en horen, dan moet je zaterdag 15 februari, mor gen, naar jeugdsoos Brogum gaan, want daar treedt de band vanaf 21.30 uur op. A b A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6