Rabobank S Toetreding DGD weer Zierikzee tot ter discussie Naar de kapper geweest Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! Diplomauitreiking aan Bruse brandweerlieden Extra belasting zorgt voor veel werk bij Bruse machinefabrieken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aanvullend raadsvoorstel Geld nodig voor een nieuwe auto? Golf inbraken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 februari 1986 Nr. 23881 Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. geld en goede raad Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. OOSTERLAND - Een vreemde gewaarwording als je door Oosterlandse Lage Rampertseweg rijdt of wandelt. Ook populieren en wilgen vragen om onderhoud en het Waterschap Schouwen-Duiveland heeft dezer faafc uitgevoerd, ife andere zijde van de weg krijgt misschien later nog weieens een beurt, maar dat kan niet tegelijk ..want dat staat *.0 kaal", aldus een Waterschapswoorvoerder. Of de nog staande rijenboom onder handen wordt genomen staat nog niet vast. BRUINISSE - Tijdens een gezellige bijeenkomst in de recreatieruimte van de brandweerkazerne zijn enkele diploma's uitgereikt voor met goed gevolg doorlopen cursussen. De diploma's werden uitgereikt door burgemeester T.C. Hekman die als venouds z'n grote betrokkenheid aan de dag legde als het brandweerzaken en Rode Kruis betreft. Uit handen van de burgervader kregen Jan Kempe en Jaap Bijdevaa- tc het brandweerdiploma tweede klas, waar tegenwoordig ook het persluchtdiploma in verwerkt is. Bo vendien kregen ze, met Rens Bal en Bram van Dongen erbij, het EHBO- cortificnot. Na de uitreiking, waar ook Dm Gebraad als ambtenaar die de brandwceiv.akcn behartigd aanwe zig was, ging de burgemeester dieper in op de inzet en opoffering die het kost voor de leden om de gemeen schap Bru te dienen De talloze uren oefenen, cursussen volgen en het uit rukken bij calamiteiten. Ook brandweercommandant M. Ju- melet feliciteerde z'n manschappen met de behaalde diploma's en noem de hen twee goede krachten die geen oefening missen maar daarnaast ook veel werkzaamheden verrichten voor de brandweer. Na deze pluim op de brandweer- helm kwamen zaken aan de orde zo als de integratie van de BB-taken naar brandweer en Rode Kruis waar na het gezelligheidsaspect de over hand kreeg. ZIERIKZEE - Het al of niet toetreden van de gemeente Zierikzee tot de Districtgezondheidsdienst Zeeland (DGD) zal weer ter discussie worden gesteld naar aanlei ding van jde voorgenomen opheffing van de Schoolart- sendienst Schouwen-Duiveland per 1 juni 1986. Deze ma terie wordt als aanvullend agendapunt opgevoerd voor de gemeenteraadsvergadering op maandagavond 17 fe bruari. In een uitgebreide toelichting bij het raadsvoorstel blikt het college nog eens terug op de voorgeschiede nis, die tot de huidige stand van za ken heeft geleid. Gememoreerd wordt, dat de meer derheid van de Zierikzeese raad op 18 juni 1984 besloot niet deel te nemen aan de DGD. Van de dertig Zeeuwse gemeenten nemen er tot nu toe slechts zeventien deel. Schoolartsendienst Een discussie binnen de schoolart sendienst over uittreding van de vijf DGD-gemeenten binnen deze dienst leidde tot instelling van een werk groep ad hoe ter doorbreking van de impasse toen de overige zes in de dienst deelnemende gemeenten inte gratie van de schoolartsendienst in de DGD afwezen. De werkgroep ad hoe kwam met een notitie, waar de grootst mogelijke meerderheid van het algemeen bestuur van de school artsendienst mee kon instemmen. De meerderheid van de raad van Zierik zee niet. Het college citeert in dit ver band nog eens de motieven, die zij daarvoor aandroeg. Thans blijkt echter, uit een brief van het algemeen bestuur van de schoolartsendienst, dat slechts Zie rikzee en Kapelle - zij het om ver schillende redenen - 'dwars liggen', terwijl een meerderheid van de ge meenten positief heeft gereageerd. Dat is voor het algemeen bestuur DGD-gemeenten om het pakket jeugdgezondheidszorg op contractba sis van de DGD af te nemen. Aange zien daarmee naar de mening van het college, in feite het bestaansrecht van de DGD wordt erkend, zou volgens het college, zelfs overwogen kunnen worden nog een stap verder te gaan door alsnog als volwaardig deelne mertoe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling DGD Zeeland. Voorstel De raad wordt dan ook door de meerderheid van het college voorge steld kenbaar te maken niet op vrij willige basis te willen meewerken aan opheffing van de sehoolai-tsen- dienst. (Wethouder J. Groen heeft te gen opheffing geen bezwaar). Tevens wordt door het voltallig col lege voorgesteld als raad b en w op dracht te geven de raad op zo kort mo gelijke termijn te informeren over de gevolgen die voor Zierikzee verbon den zijn aan; hetzij afname van een pakket jeugdgezondheidszorg op contract-basis van de DGD Zeeland; hetzij toetreding als volwaardig deel nemer tot de DGD Zeeland. Advertentie aanleiding geweest te besluiten de schoolartsendienst per 1 juni 1986 op te heffen. „Wat nu te doen?", stelt het college zich in de raadstoelichting de vraag. Naar de mening van de meerderheid van het college is de situatie inmid dels niet wezenlijk veranderd. Nieu we argumenten, overwegingen, feiten en dergelijke worden volgens haar niet aangevoerd. Zo gezien blijft de meerderheid van het college op grond van de vorig jaar reeds aangevoerde argumenten van oordeel, dat Zierik zee niet vrijwillig dient mee te wer ken aan opheffing van de schoolart sendienst. Onverantwoord Het voltallig college is thans echter ook van mening, dat de consequen ties van een opheffing van de school artsendienst voor Zierikzee onder ogen gezien moeten worden. B en w achten het onverantwoord dat Zierikzee in een situatie terecht zou komen, waarbij haar jeugd ver stoken wordt van een adequaat voor zieningenpakket op het terrein van de jeugdgezondheidszorg. Aan het belang van een goed voor zieningenpakket op dit terrein hecht het college grote waarde en daarom dient door de dreigende opheffing van de schoolartsendienst nu al vol gens b en w te worden overwogen of gebruik zal worden gemaakt van het aanbod van de DGD aan de niet- BRUINISSE - Een mosselkotter in vol bedrijf krijgt flink voor z'n kiezen, vooral tijdens de extreme weers omstandigheden van de laatste weken, als door ijsafzet ting mens en materiaal extra belast wordt. Materiaal dat vervangen of vernieuwd moet worden bezorgt de machi nefabrieken en de werf behoorlijk werk zodat de mossel bedrijfstak ook indirect voor een flinke werkgelegen heid zorgt. Maaskant machinefabriek kreeg de opdracht van de fa. Hollestelle uit Yerseke tot de bouw van een nieuwe mosselkotter, de YE 156. Tijdens de afbouw in Bru worden twee hoofd motoren Cummins van 274 pk elk in gebouwd. In de BRU 3 werd een nieu we hydraulische Maaskant stuurmachine gebouwd en een instal latie van automatische piloot. De YE 57 lag er voor lierrevisie terwijl de mechanische lierkoppeling werd ver vangen dooreen elektrische. De BRU 48 onderging een reparatie aan de los- installatie terwijl bij de BRU 11 een nieuwe oesterschutinstallatie werd geïnstalleerd. De ZZ 7 had een repa ratie aan de stuurmachine terwijl bij de YE 16 een hydraulische radarmast werd geïnstalleerd. Geluidsoverlast In de BRU 25 van Joh. de Waal bouwde Padmos machinefabriek in Stellendam een nieuwe hoofdmotor Mitsubishi van 320 pk. Het betreft een heel speciale constructie want de motor staat op rubber en is in een ge- luiddichte kast gebouwd. Storende trillingen en geluidsoverlast voor de bemanningsleden behoren met deze door Padmos ontwikkelde methode tot het verleden. Volgens Padmos be staat er grote vraag naar dit soort ge construeerde motoren die ver bene den de aanvaardbare normen liggen van de geproduceerde decibels. Naast het werk aan de nieuwe Eurokotter bouwde Padmos ook een nieuwe acht- trommelige lier met uitkaplier voor de nieuwe YE 50 die voor rekening van fa. Bom bij Kooiman wordt ge bouwd. Het kan ook wel eens flink mis gaan tijdens het mosselvissen. Dat bleek vorige week toen de BRU 8 Cornelis van de gebroeders Padmos een enorme bos nylon trossen in de schroef kreeg bij de Schelphoek. Een duiker had in het ijskoude water bij na een uur nodig om de schroef weer vrij te krijgen. ZIERIKZEE Vergadering plattelandsvrouwen De Christelijke Plattelandsvrou wenbond afdeling Schouwen-Duive land vergadert op dinsdag 18 februari aanvang 19.45 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee. De ze avond staat in het teken van het jaarfeest, met een ontspannings avond, verzorgd door de eigen leden. Thema-bijeenkomst ANBO De ANBO afdeling Zierikzee houdt op donderdag 27 februari om twee uur voor de tweede keer een thema bijeenkomst in haar ontmoetingscen trum Paternoster in de Paternoster- straat in Zierikzee. Thema van de bij eenkomst is: Belasting. Inleider van de bijeenkomst is A. Tromper. Be langstellenden - lid of geen lid - zijn van harte welkom. BURGH-HAAMSTEDE Vergadering C. et C. De Landbouwvereniging Concor dia et Confidentie vergadert op vrij dag 21 februari, des avonds te 19.30 Hoewel de schaalvergroting van de mosselkotters zowel in kracht en om vang van de schepen de laatste jaren sterk heeft doorgezet, valt er toch een noviteit te melden: De BRU 24 van de fa. Hoogerheide is 1,30 m korter ge worden. Om gewicht te besparen waardoor minder diepgang wordt verkregen is de scherpe kont van de kotter afgeplat bij de scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. De kot ter meet overigens nu toch nog 35 me ter. Bij dezelfde werf bouwde de Bru 2 van de fa. De Koning een nieuwe Caterpillar hoofdmotor in. Op de helling van de scheepswerf Duivendijk ligt de BRU 34 van de fa. Jumelet-Van Kooten-Otte voor het aanbrengen van een spuit-los-instal- latie. ZIERIKZEE - De recherchegroep van de Rijkspolitie is begonnen met een onderzoek naar een golf inbraken op Schouwen-Duiveland, waarvan de omvang nog niet bij benadering is te zeggen, evenmin wanneer de inbra ken gepleegd zijn. Het betreft inbra ken in voornamelijk vakantiehuizen en caravans, in de dorpen Brouwers haven, Schuddebeurs, Kerkwerve en Zonnemaire. Omdat het hier over va kantiegangers gaat die veelal nog niet op de hoogte zijn van de inbra ken, kan nog niet worden vastgesteld wat de buit is. uur in Hotel Bom. Het huishoudelij ke gedeelte omvat o.a. de bestuurs verkiezing waarin Th. Beije aftre dens en herkiesbaar is. Mede aftreden, doch niet herkiesbaar zijn de heren: J. J. Dalebout en J. C. de Feiter. In hun plaats stelt het bestuur voor de heren M. Boot en M. K. v.d. Maas. Ir. J. Vroegop van Gropatax zal een inleiding verzorgen waarin o.a. de schadevergoeding bij onteigening en behandelt wordt. De vergadering wordt besloten met een gedachten- wisseling. RENESSE Ledenvergadering Oranjevereniging De oranjevereniging Juliana te Re- nesse houdt maandagavond 24 fe bruari om 20.00 uur haar ledenverga dering in De Wig te Renesse. Belangrijkste agendapunt is onge twijfeld het vaststellen van het raam werk voor het programma voor konn- ginnedag. Het is in elk geval de bedoeling dat bij die gelegenheid weer een zeskamp zal worden gehou den. Een kleine commissie is inmid dels al bijeengeweest om hiervoor plannen te maken. Bij de bestuurs verkiezing zijn reglementair aftre dend en herkiesbaar de heren J. H. Blom, L.W. v.d. Waal en J. J. v't Veer. De heer Leo Lemsom trekt zich vrij willig terug uit het bestuur. Voor hem zal een nieuw bestuurslid moeten worden gezocht. NOORDWELLE Bijeenkomst NBvP De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen Noordwelle en omstre ken organiseert woensdag 19 februari om 20.00 uur een bijeenkomst in het dorpshuis te Noordwelle. In samen werking met tuincentrum Braber zal een bloemschikavond worden gehou- den. Het ligt in de bedoeling dat de dames zelf aan het werk gaan om, on der deskundige leiding, iets leuks te maken. BROUWERSHAVEN Erfrecht Het erfrecht en dé huwelijkse voor waarden staan centraal op de maan delijkse bijeenkomst van de afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen die op dinsdag 18 februari wordt gehouden in het Tbnnenmagazijn te Brouwers haven. Mr. E. Frieling zal deze onder werpen toelichten. Na de bestuurs verkiezing in januari zijn de verschillende functies onderling als volgt vastgesteld: presidente me vrouw N. Constandse-Dorst, vice- presidente mevrouw J. Jonker- Kooman, secretaresse mevrouw M. de Wilde-van der Spek, tweede secreta resse mevrouw S. Hanse-Menheere en penningmeesteresse mevrouw C. Bonte-van de Bijl. Het nieuwe be stuur laat nog eens nadrukkelijk we ten dat op de bijeenkomst niet alleen leden van de bond, maar ook alle an dere belangstellenden welkom zijn. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. BRUINISSE Jeugddienst N.H.kerk De kerkdienst om vijf uur op zon dag 16 februari zal een speciale jeugddienst zijn. Voorganger is kand. J. G. v. Hoven, die de gemeente pasto rale bijstand verleent. Het thema is: Waarom ik? Medewerking verleent het jeugdkoor Con Anima uit Oost Souburg en leden van de C.J.V.-groep 16plus. Na de dienst is er weer de ge bruikelijke broodmaaltijd in het NH- verenigingsgebouw. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Zeil van Economische Zaken bezoekt van 14 tot 28 februari achtereenvol gens Indonesië, Australië en Singapo re met als hoofddoel het toerisme vanuit met name Australië naar Ne derland te bevorderen, een persbe richt van zijn ministerie meldt dit. DEN HAAG - Minister Schoo (Ont wikkelingssamenwerking) heeft don derdag een bedrag van acht miljoen gulden beschikbaar gesteld aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en het kinderfonds van de Ver enigde Naties (UNICEF) om hiervoor goedkoop essentiële geneesmiddelen voor ontwikkelingslanden aan te schaffen. DEN HAAG - Staatssecretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs) is niet be reid haar wetsontwerp om de leef tijdsgrens voor toelating tot het leer lingwegen (leer-werkovereenkomsten inhet bedrijfsleven) van 27 jaar af te schaffen verder in de kamer te verde digen. Zij wil de behandeling staken. I A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3