Riny Sluis wint Sony-reis streeknieuws Het laatste woord in film Silverado n Miel Cools treedt op in De Sehutse te Haamstede Succesvolle dansparen op televisie 6 SCHARENDIJKE - Dansschool Kramer in Scharendijke heeft zes dansparen afgeleverd aan de lande lijke wedstrijden van de AVRO. Tij dens een onlangs gehouden regio wedstrijd voor Zuidwest-Nederland in Roosendaal behaalden de twaalf Schouwen- Duivelandse dansers van de school zoveel punten, dat zij op 10 mei mee kunnen doen aan de finales in Borne (Overijssel). Hoe zij hun strijd tijdens de regionale bijeen komst hebben gestreden is vrijdag middag om 16.45 uur te zien bij de AVRO op Nederland 1. Enige tijd geleden selecteerde de jury 13 dansparen van Kramer, die mee konden doen aan de wedstrijden in Roosendaal. Zes paren hiervan be reikten zogezegd de finales. Dat zijn Jan van de Bos en Heieen van der Cingel, Edwin van de Berge en An drea van den Broeke, Robert Kemner en Caroline Vis, Hans en Wil Smits, Bram Wilkens en A. van Dijke en Aran en Evelien Hurkens. Het laatste paar eindigde zelfs als beste van de hele regio. Hieraan deden maar liefst 300 paren mee. Aan de finale in Borne nemen uit de vijf regio's vijf maal 96 paren deel. ZIERIKZEE Inzameling De Stichting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen gaat dins dag 25 februari weer kleding inzame len in Zierikzee. De inwoners wordt verzocht de kleding voor 09.00 uur buiten te zetten. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Hulp aan landgenoten in Indonesië en de stich ting Lesotho-Nederland. CNV Een speciale groep van het CNV komt donderdag 20 maart naar Zie rikzee, om hun leden te helpen met het invullen van de formulieren van de inkomstenbelasting. De bijeen komst in het Hervormd Verenigings gebouw begint om 19.30 uur. Het CNV start binnenkort ook een cursus sociale vorming. De deelnemers wor den hierbij geïnformeerd over zaken als de arbeidsovereenkomst, plichten. ZIERIKZEE -Volgend jaar doe ik beslist wéf mee!" Dat verzekerde Riny Sluis dinsdagmiddag, toen hij uit handen van general-manager Jan de Boer de papieren kreeg voor een reis met twee personen, met het reisdoel naar keuze. Riny werkt bij Radio Weltevreden in Zierikzee en vervaardigde in de drukke decembermaand het produkt waarmee hij de prijs won: een etalage voor Sony video. Sony, in Zierikzee vertegenwoordigd door manager De Boer, had in die maand een wedstrijd georganiseerd, passend in het 25-jarig bestaan van Sony Europa. De Boer vertelde dat de (landelijke) wedstrijd een groot succes is geweeest, af te meten aan een groot aantal (fotografische) inzendingen. De drie beste in inzendingen verhuizen naar Tokio voor de grote finale, waaraan deelnemers uit 37 landen meedoen. De inzending van Riny Sluis zal daar ook komen te hangen en wellicht is Riny nog een keer de gelukkige en wint hij de hoofdprijs: een reis naar Tokio voor twee personen. De gelukkige prijswinnaar won de wedstrijd op creativiteit en zelfwerkzaamheid. De etalage zag er simpel uit uit maar trok veel aandacht, en dat is ook de bedoeling van een etalage. Waar de reis naar toe gaat weet Riny nog niet, maar hij toonde zich uiters tevreden met de cheques ter waarde van f 2500,-. Vandaar zijn opmerking: ..Volgend jaar doe ik wéér mee!". en rechten van de werknemer en ont slag en stakingsrecht. Belangstellen den nemen contact op met de bond. NOORDWELLE Strao-viering De Strao-viering in Noordwelle vindt plaats op zaterdag 22 februari. De keuring van versierde paarden is om 12.30 uur, het ringsteken per paard om 15.00 uur. Luctor et Emergo zal het feest muzikaal begeleiden. In het dorpshuis is er 's avonds een dorpsfeest, waar om 19.00 uur de prij- 'Met gemengde gevoelens' i BURGH-HAAMSTEDE- Onder auspiciën van Uit op Schouwen Duiveland vindt op zaterdagavond 15 februari een optreden plaats van de Vlaamse troubadour Miel Cools in dorpshuis De Sehutse te Haamstede, aanvang 20.00 uur. 'Met gemengde gevoelens' is de ti tel van het nieuwe theaterprogram ma, dat Miel Cools tijdens deze avond zal presenteren. Eens per twee jaar maakt Miel Cools een nieuw theaterprogramma, waarvoor zijn vaste auteurs Bert Broes, Jaak Dreesen en Louis Ver- beeck de meeste teksten schrijven. Aan dit drietal is nu Mieke Nieuwen- huizen toegevoegd. De liedteksten worden, zoals gebruikelijk, door Miel Cools zelf op muziek gezet. zen worden uitgereikt. Hier verzorgt The New Formation voor de muziek. SEROOSKERKE Gedenksteen Ter herinnering aan de watersnood ramp van 1 februari '53 zijn er inmid dels al op diverse plaatsen ge denkstenen aangebracht. Deze geven de hoogte aan tot waar het water kwam. In Serooskerke is zo'n steen aangebracht in de woning van pand Dorpsplein 10. De steen zal maandag 17 februari plechtig worden onthuld door burgemeester L. J. Niemants- verdriet-Leenheer, om 15.00 uur. BROUWERSHAVEN Toneel tfllGG UI s.ilüO In 'Met gemengde gevoelens' kijkt hij zowel terug als naar de toekomst. Met meer nadruk dan voorheen wil Miel Cools een aantal zaken duidelijk stellen, voor zichzelf een balans op maken, vanuit twijfel die soms ver twijfeling wordt. Wordt hij, nu hij de vijftig is gepas seerd, pessimistischer? Geen sprake van. Miel blijft een positieve zoeker, die de titel van één van zijn be kendste liedjes telkens nieuwe in houd geeft: 'Houden van De Belgische troubadour Miel Cools. De PJZ-Schouwen-Duiveland voert zaterdag 22 februari de klucht Met fantasten is het oppassen geblazen op in het Tbnnenmagazijn te Brouwers haven. Het toneelspel begint om 19.30 uur en wordt gevolgd door een bal na. Aan het stuk nemen deel: Piet Kuij- per, Carola van Ast, Carla Binck, Bart Goudswaard, Margo Verveer, Wim Kuijper, Yvonne Goudszwaard, Peter Vijverberg, Lutina van der Bijl en Tonny van Sas. De regie is in han den van Eugene Totté. ZONNEMAIRE Lezing De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen,' afdeling Noordgou- we, heeft voor dinsdag 18 februari in het Verenigingsgebouw te Zonnemai- re een lezing op het programma staan. F. Beekman geeft een lezing over het ontstaan van het voormalig eiland Schouwen-Duiveland. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Don derdag 27 februari maken de leden een uitstapje naar een bakker, waar voor belangstellenden zich vooraf aanmelden. NOORDGOUWE Aanrijding Op de Kloosterweg deed zich woensdagmiddag een aanrijding voor tussen twee personenauto's. Als oorzaak lag een voorrangsfout ten grondslag. N. P. S. uit Zierikzee reed met de auto over dc Herenweg en op het kruispunt met de Kloosterweg zou ze geen voorrang verleend heb ben aan S. H. B. uit Zonnemaire. Er werd niemand gewond. Geslaagd In Roosendaal slaagde voor het di ploma Vakbekwaamheid voor het ca fébedrijf, onze dorpsgenote Lianne Lievensc. KERKWERVE Geslaagd In Roosendaal slaagde voor het di ploma Vakbekwaamheid voor het ca fébedrijf, onze dorpsgenote Loes Ko- toun. Loes mag nu dus een cafébedrijf beginnen, ware het niet dat haar 18 levensjaren daar een stok je voorsteekt: de wet zegt in dit geval dat ze eerst 25 moet zijn. In ieder ge val heeft ze al haar papieren alvast en nu maar wachten DUIVELAND Mutaties over januari 1986 Geboren 1. Ardine Johanna, d v M Otte, en van A. de Ridder(Oostcrland, II Eli no. d.v. B. S, Neele en van C Keuters (Ouwerkork), geboren te Zi0vik7.ee); 12. Jacob Laurens, z.v J. Kik. en van A. Verwijs (Nieuwerkerk); 12. Janna Lena, d.v. M. Otte. en van M. J van der Wielen (Oosterland); 14. Cornelis Pieter Paul, z.v. J. C. G. Bouwman, en van A. van Driel (Oosterland); 19. Debbie, d.v. F. A. Wondergem, en van C. N. Hart (Nieuwerkerk); 20. Edmée, d.v. O. J. Ver west, en van E. M. Schie man (Ouwerkerk), geboren te Zierik zee; 21. Johannis Hendrik, z.v. H. Donselaar, en van J. de Bruijne (Oos terland), geboren te Zierikzee; 22. Jo hannes Marinus, z.v. I. C. Flikweert, en van M. van Driel (Nieuwerkerk), geboren te Zierikzee; 25. Johannes, z.v. J. K. Bolle, en van M. van der Werg (Oosterland); 25. Dingeman, z.v. D. Voorbeijtel, en van: C. N. Kooij- man (Nieuwerkerk). Overleden 7. Bouwman, Adriana, oud 73 jaar, e.v. Jacobus van der Have (Ooster land), overleden te Zierikzee; 15. Van Geesbergen, Oscar Leonard, oud 71 jaar, e.v. Jacoba Koen (Nieuwerkerk). Gehuwd 17. Adriaan Paulus Wijnen (Ouwer kerk), en Adriana Marina Hooger- land (Nieuwerkerk). NIEUWERKERK Uitvoering Muziekvereniging Oefening en Uit spanning in samenwerking met de Bruse vereniging Nu met Hope geeft een uitvoering in het Dorpshuis van Nieuwerkerk, de aanvang van het concert is 19.30 uur. HILVERSUM - Koos Postema gaat weg bij de VARA, omdat hij geen overeenstemming met de TV-directie van deze omroep heeft kunnen berei ken over voortzetting van zijn pro gramma klasgenoten of ander TV- werk. Postema zal dit programma nu waarschijnlijk voor een andere om roep gaan doen. Hiervoor heeft hij een contract getekend met de TV- produktiemaatschappij Belbo. Vrijdag 14 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Chips die je niet kunt eten, serie over computers. 14.40 uur Het droomschip, Duitse se rie. Afl. Harten troef. Een aan kaartspelen verslaafde echtgenoot, die zijn vrouw vergeet; een eens be roemde operazangeres en andere fi guren op deze cruise. 15.40 uur AVRO's Service Salon, in formatief programma. 16.20 uur AVRO's Tele-Keuken, met Henk Molenberg. 16.30 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 16.45 uur Avro's danstest - regio Zuidwest. Vanuit de Leynsdream in Roosendaal de finalisten uit de regio Zuidwest. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Middelburg. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.15 uur AVRO cursus bridge. Les 8a. 18.25 uur Biotechnologie. Les 4. (herh.). 18.55 ulir De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Wordt vervolgd, tekenfilm magazine. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Toon Hermans one man show 1980-1982. Opgeomen in het theater Carré, februari 1980. (herh.). 23.20 uur AVRO's Sportpanorama. 23.35 uur Gesprek met de minister president. 23.50 uur Journaal. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn, gevarieerd pro gramma rond het thema: Werk en werkloosheid. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Schoolplein, jongerenpro gramma. Presentatie: Simone Walra ven en Alfred Lagarde. 20.00 uur Documentaire '86, politiek informatief programma t.g.v. het ver kiezingsvoorjaar 1986. 20.30 uur Bodylijn, programma over lichamelijke verzorging. 20.55 uur Girls on top, Engelse serie. Afl.: C.O.D. Jennifer blijkt bij af spraakjes van de andere meisjes vaak hinderlijk in de weg te lopen. Candi- ce besluit haar eens mee te nemen naar een nachtclub. 21.20 uur Story of Julio Iglesias. Eens begonnen als advokaat en top voetbalier, nu een wereldvermaard zanger. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur De geschiedenis van de toe komst. Is er eigenlijk nog wel plaats voor God als alles in een wetenschap pelijke formule is .verklaard". 23.28 uur Een bericht van de wilde ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur Naar het westen (Oregon Trail), Amerikaanse speelfilm uit 1976. Met: Rod Thylor, Andrew Ste vens, Gina Marie Smika e.a. Regie: Boris Sagal. Evan Thorpe besluit zijn land in Illinois te verkopen en met zijn gezin naar het Westen te trekken. Dat wordt het begin van een einde loos lange trektocht. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Star Trek, science-fiction- serie over de belevenissen van de USS Enterprise. Met: Leonard Ni- moy, William Shatner, Deforest Kel- ley e.a. Afl. De mensentuin-2. (herh.). 19.15 uur Uitzending door derden: Christen-Democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur De Collaboratie. Presenta tie: Maurice de Wilde. Slot: Veertig jaar laterIn dit programma wordt nagegaan welke betekenis en gevolgen de collaboratie heeft gehad voor het Vlaams-Nationalisme en de Vlaamse beweging. Aansl.: Discussie over de politieke collaboratie. 22.30 uur So waht? Concert in Mid- delheim met Philippe Cathérine, gi taar: Nils Henning en Orsted Peder- sen, beiden contrabas. 23.00 uur Journaal met aansl. Coda: Het kindje, van Adriaan Roland Holst. BRT 2 19.00 uur Sport. 19.30 uur Nerveuze heertjes (Gentle men of nerve), korte komische film met Charlie Chaplin, (herh.). 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. v, 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, videospelle tjes met Marleen Gordts. 20.25 uur Première-extra, filminfor matie met Jo Röpcke. 21.25 uur De ogen van Laura Mars. (The eyes of Laura Mars), Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Irvin Kershner met Faye Dunaway, Tommy Lee Jones, Brad Dourif e.a. (Originele versie met Nederlandse ondertite ling.) (herh.). De fotografe, Laura Mars, heeft verschrikkelijke visioe nen: zij 'ziet' met de ogen van de moordenaar hoe mensen uit haar kennissenkring vermoord worden, nog voor de misdaad werkelijk be gint. ZIERIKZEE - Een onvervalste western, waarbij door een speling van het grillige lot Paden (Kevin Kline) en Emmet (Scott Glenn) worden samenge bracht. Dat is Silverado, die zaterdag en zondag draait in de Zierikzeese Con certzaal. Beide filmvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. Emmet, die werd overvallen en geplunderd door een groepje bandieten, aan vaardt gretig Padens hulp en besluit deze te vergezellen naar Silverado. Em met is vastbesloten zijn overvallers op te sporen en ter verantwoording te roe pen. Aangekomen in Silverado, blijkt deze plaats een nest van corruptie en zedenloosheid te zijn, waar de kogel het laatste woord heeft. 111 door CISSY VAN MARXVELDT HOOFDSTUK 14 Tben Gerrit Jan de volgende mor gen beneden kwam, zaten Robbert, Jef, Charles en Reep al aan tafel. Thn- te Melie, Hetty en Paul waren nog niet present. Om Gerrit Jans stoel was een slinger van rozen gewonden. Door het oortje van zijn kopje was een roos gestoken en zijn mes en vork waren groen-oranje met Oost- Indische kers omwikkeld. Hoe had hij deze entree gevreesd! Hoe had hij zo oerstom kunnen zijn om het de vo rige avond uit te bulken! Geen haan zou er naar hebben gekraaid, als hij zijn snuit had gehouden. Terwijl nu! Dc omwonden stoel, het versierde mes, de feestelijke vork en het kopje met de roos door het oor! Ze stonden allo vier op. toen hij binnen kwam. ,,Nou kerel!" zei Robbert. ..Van har te hoor! Ik hoop. dat je heel gelukkig mag worden!" ..Hetzelfde," zei Charles. Gerrit Jan toonde zijn tanden. „Ja, nu kun je wel lachen, hè''" snauwde hij togen Robbert. ..Einc schö-öne Jungfrau sitzet." zong Jef. ..Dort oben ivu-undcrbddar! Ihr goldnes - hoe hcc-eet 't - blitzet Sic kiimmt ihr go-oldncs Haar!" Gerrit Jan keilde met één schop de versierde stoel tegen do grond „En als jullie nou allemaal je kop niet dicht houden," raasde hij. ,,dan sla ik de boel kort en klein!" „Ik zal de Lorelei eens op mijn ge mak doornemen!" zei Jef kalm. „Ellendelingen zijn jullie alle maal!" tierde Gerrit Jan. „Misbak sels, wangedrochten. Om plezier te hebben in een andermans ongeluk." „Maar ben je dan ongelukkig?" vroeg Robbert verbaasd. „Nee, ik ben gelukkig. Ik zwelg van geluk. Ik stik er in. Ik hoop. dat je óók nog eens zo gelukkig wordt," dreigde Gerrit Jan. „Nou, niet graag." weerde Robbert af. „Als het deze uitwerking hebben moet. dan pas ik voor het genoegen." Scheef ging G. J. op zijn stoel zit ten. Hij steunde zijn hoofd in zijn handen. „Weet je wat je doet?" ried Jef. ..ik vind het zonde van dc Lorelei, want die zing ik zo graag. Maar maak het vandaag weer af; zeg dat je je vergist hebt." Gerrit Jan keek plotseling hoopvol. „Zou dat gaan?" „O best! Schrijf haar een briefje." „Nee." zei Robbert. „Je kunt maar niet zo gemakkelijk terugkrabbelen. Ben jij gek. Jef' En bovendien... je draagt nog mijn naam. Gerrit Jan. vergeet dat niet alsjeblieft En ik sta er op. dat jij je woord houdt, zie je. Als wc twee weken verder zijn. mag jij doen wat je wilt." „Hoe vind je zo'n vent?" kreunde Gerrit Jan „Robbert heeft gelijk," zei Reep. ,,Het zou een blamage voor de naam Van Heijendaal zijn." Hij grijnsde. ,,Ja, want die draag je tenslotte nog." „Dan vertel ik haar vandaag wie ik wel ben." ontdekte Gerrit Jan. „Nee, vriendje," zei Robbert. „Jij wou zo graag voor Van Heijendaal spelen. En nu zal je. zoals we hebben afgesproken, de rol tot het einde vol houden. Heb ik geen gelijk?" „Ja. natuurlijk." zei Reep. „Ja kerel, hij hééft gelijk." Jef klopte Gerrit Jan met zo'n angstige uitdrukking in zijn ogen op de schou der, alsof hij een woedende leeuw probeerde te liefkozen. „Maar cheer- up! Over twee weken ben je van de he le rommel af." „Misschien laat ze me dan nóg niet los," kreunde G. J. „Ja, dat is ook nog mogelijk." zei Jef hoopvol. „En wat moet ik dan beginnen." zei Gerrit Jan. „Kom kom. zover zijn wc nog niet." troostte Jef. „En zal ik je nou een goeie raad geven, kerel'' Wees niet al te teder deze veertien dagen." Jef keek onschuldig. „Als je nog eens wat weet. onwijs element!" snauwde Gerrit Jan. „En doen jullie me nu één plezier, vertel niets aan tante Melie en Hettv en Paul Het is al erg genoeg dat jullie het weten." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6