Reconstructie Mol en Schuithaven later gereed Aantal voorstanders zoetwater groeit na voorlichtingsmiddag DE ZIERIKZEESCHE COURANT kfORDT HET Dorpelbalk ,,kopje onder" I ft Joris Mohr probeert een ringetje te steken op de ijsbaan van Zonnemaire. Corstiaan Prince tijdens een spelletje voor de allerkleinsten. ZONNEMAIRE/ZIERIKZEE - De aanhoudende vorst en de daar uit voortvloeiende ijsomstandig- heden zorgen voor bijzonder veel ijspret. Met name de schooljeugd leeft zich nadrukkelijk uit. In dat kader is het samenvallen van de ijsperiode met de crocusvakantie een prettige samenloop. Op de di verse ijsbanen op het voormalige eiland organiseren de plaatselij ke ijsverenigingen gedurende de middaguren wedstrijden en spel letjes op het ijs voor de jeugd, waaraan door de kinderen naar hartelust wordt deelgenomen. Op de ijsbaan van Zonnemaire - -uren woensdagmiddag talloze kinderen van piepjong tot een jaar of twaalf actief met spelletjes voor de allerjongsten en hardrij- wedstrijden voor de wat ouderen. Vol ijver probeerden, de aller jongsten zich staande te houden op de gladde ijzers bij een blok kenspel, terwijl de wat ouderen zich bezighielden met ringsteken. De oudsten stopten alle aanwezige kracht in het zo snel mogelijk ron den van de baan. Ook de komende dagen zijn er her en der op het Schouwen- Duivelandse ijs activiteiten. Za terdagmiddag staat er in Zierik- zee met name een wel zeer apart spelletjesprogramma te gebeuren, hetgeen in elkaar werd gezet door Jan Vermeule. De jeugd tot en met twaalf jaar kan zich uitleven via een aardappelrace, een schaats- cross, een pannekoekrace, koek- happen en een balonnenvlucht. Ook elders zijn er leuke activitei ten, maar daarvoor is het zinvol vooraf even een kijkje te nemen bij de diverse ijsbanen, omdat veelal de organisatie van spellen pas te elfder ure wordt bekendge maakt. O ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE DONDERDAG 13 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23880 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ontevreden Het waterschap Schouwen-Duiveland is onte vreden over de hoogte van de rijksbijdrage voor wegenonderhoud. (Pag. '3). Jubileum De Prinses Julianaschool in Zierikzee viert haar zestigjarig bestaan met vier reünie bijeenkomsten. (Pag. 4). HISWA Het college van b en w van Zierikzee vraagt de gemeenteraad een krediet van 7.500 gulden voor deelname aan de HISWA. (Pag. 5). Zaalvoetbalkampioen Country Club werd door een 6-3 zege op uittre dend kampioen Bruse Boys de nieuwe zaal voetbalkampioen van het rayon Schouwen- Duiveland. (Pag. 9). Durf te dwalen en te dromeneen diepe zin ligt er vaak in kinderlijk spel. Schiller Dit nummer bestaat uit 10 pagina's m KATS - Met het transport van een dorpelbalk naar een ponton in de veerhaven van Kats woensdagmid dag de kabels uit de lieren geslagen met als resultaat, dat de dorpelbalk onder het wateroppervlak is terecht gekomen. Volgens een woordvoerder gaat het enige dagen kosten voordat het gevaar te weer boven is en naar de uiteindelijke plaats van bestemming kan. Er hebben zich geen persoonlij ke ongelukken voorgedaan. De dorpelbalk van 1100 ton moest op een ponton geplaatst worden, maar bleef door het losschieten van de kabels op bepaalde hoogte vastzit ten. Aanwezigen hadden de hoop de balk bij hoog water alsnog op het ponton te kunnen plaatsen, door het ponton bij laag water onder de balk te varen. De kabels hielden het echter niet en de balk ging uit eigen bewe ging .kopje onder". Nu moeten er duikers aan te pas komen, om de dor pelbalk te verbinden aan de kraan, die het gevaarte nu uit het water moet hijsen. Hoewel de balk zelf nau welijks schade kan oplopen bij derge lijke calamiteiten houden het ingrij pen van duikers en de frictie in het strakke tijdschema toch hoogstwaar schijnlijk wel gevolgen in het finan ciële vlak in. Deze komen echter vol ledig voor rekening van Dosbouw. laatste districtsvergadering, dinsdag in Noordgouwe. Weinig Inderdaad zijn er bijzonder weinig kritische geluiden geopperd tegen de komst van zoetwater met de daaraan verbonden consequenties. Klompe reageert hier desgevraagd op met zijn overtuiging, dat de voorlichting hier toe zeker heeft bijgedragen. In Oos- terland was zelfs een boer, die graag op zijn handtekening wilde terugko men. ,,Nu ik alles nogeens bekijk, heb ik er spijt van dat ik mijn hand tekening heb geplaatst", luidde de opmerking. A. J. G. Doeleman (voorzitter ZLM) adviseerde de man zijn nieuwe standpunt bij de initiatiefnemers van de actie kenbaar te maken. „Het is niet juist, wanneer u uw bezwaren alleen kenbaar maakt bij het water schap", aldus Doeleman. Datzelfde onderwerp kwam ook in Noordgou we ter sprake, waar Klompe hetzelf de adviseerde. Ingeland en ZLM-er L. J. van Gastel zei eehter niet zoveel vertrouwen te hebben in die procedu re en voelde meer voor een briefje Vervolg pagina 2 Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Zonnige perioden In het weerbeeld komt weinig ver andering. De komende nacht lichte tot matige vorst. Morgen overdag zonnige perioden en middagtempera- turen van net onder nul. De oosten wind is vrij krachtig, aan de kust krachtig. Minimumtemperatuur ko mende nacht -6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 17 febr.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: oost 5 Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 gi-aden- Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 febr. Zon op 07.57, onder 17.51 Maan op 9.55, onder Eerste Kwartier: 16 februari (20.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het vriesweer houdt aan. Met oostenwinden wordt zelfs nog wat koudere lucht aangevoerd. De komende nacht zal het overal ze ker matig vriezen on vooral in het oosten van het land is strenge vorst waarschijnlijk. De verwachte mini mumtemperaturen zullen liggen tus sen min zeven en min twaalf graden. Morgenmiddag blijft hot bijna overal vriezen. Gemiddeld over het land wordt de middagtemperatuur ongeveer rpin een graad. In de hogere luchtlagen kunnen in de loop van de dag wolkenvelden tot ons land door dringen. Het wordt daardoor wel minder zonnig dan vandaag en giste ren. Die wolkenvelden zijn afkomstig van storingen boven Zuid-Europa die langzaam naar het noordon opdrin gen. Daardoor neemt ook de oosten wind wat in kracht tor. Voor morgen moet op een vrij krachtige wind wor den gerekend. Windkracht vijf. Bij de kust kan de wind krachtig, zes, worden. Het ziet or naar uit dat de opdrin gende storingen vanaf zondag de kans op sneeuw doen toenemen. Ook zal de vorst dan getemperd worden. Het blijft echter overwegend licht vriezen met alleen in de middag een temperatuur van maar net boven nul. Al met al blijven de sohnalsmogclijk- heden riant en neemt de kans op een elfsteden-tocht toe. Winterweer gooit roet in het eten ZIERIKZEE - Het oorspronkelijke plan om de recon structie van de Mol en de Schuithaven in Zierikzee nog voor Pasen gereed te hebben, is niet haalbaar. De weers omstandigheden maken het onmogelijk om nu met de werkzaamheden te starten. Als alles meezit, zal wel ge probeerd worden om nog voor Pasen met de werkzaam heden te beginnen. Deze mededeling deed de directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel tijdens de vergadering van de commissie publieke werken, waar dc reconstructie ais agendapunt aan de orde kwam. Hij kon ook meedelen dal het gehele werk, zoals de zaken er nu voor staan, rond half juni zal zijn afgerond. De voorzitter van de commissie, wethouder P. de Rijke, voegde daar aan toe dat het plan nu in fasen zal worden uitgevoerd om te voorkomen dat tijdens het voorseizoen beide straten overhoop liggen. Bovendien zal getracht worden om de winkels zo goed mogelijk bereikbaar te laten blijven. De commissieleden waren het er unaniem over eens dat er, in sa menspraak met de betrokken mid denstanders, een uitstekend plan is ontworpen waarin alle betrokkenen zich kunnen vinden. De oorspronke lijk geplande parkeerhaven voor de deuren van Plantarium Padmos en vishandel Hoogerheide ten behoeve van de leveranciers is vervallen; een andere wijzigihg van het oorspronke lijke plan is dat er aan de overzijde van de Mol paaltjes zullen worden ge plaatst om te voorkomen dat aan die zijde geparkeerd wordt. Dc commissieleden voorzagen overigens, op aangeven van de heer II. Asina (PvdA) wel problemen rond het terras van Concordia. Asma wees daarbij op het gevaar dat de gehele ruimte voor het etablissement in het seizoen zal worden gebruikt als ter ras, zodat voetgangers van de rijbaan gebruik zullen moeten maken. Ge meentesecretaris A. G. Izeboud kon in dit verband meedelen dat de be trokken ondernemer onlangs een schrijven heeft ontvangen van het college, waarin hcni is meegedeeld Vervolg pagina 3 Een kijkje in de drukbezochte zaal in Noordgouwe. In ontspannen sfeer gesprekken over landbouw-technische bijkomstigheden RENESSE/OOSTERLAND/NOORDGOUWE - De rust onder de Schouwen-Duivelandse boeren lijkt voor wat de zoetwatervoorziening betreft wedergekeerd. De voor enkele weken heftige discussie over de wenselijk heid van het zoetwater met de daaraan klevende ge- schotsverhoging, is veranderd in sfeer, waarbij in alle rust gesproken wordt over landbouw-technische zaken met betrekking tot de pijpleiding. Wie de districtsverga deringen van het Waterschap Schouwen-Duiveland, maandag en dinsdag, heeft bezocht in Oosterland, Re- nesse en Noordgouwe, kan niet anders concluderen dan dat de bezoekers op een enkeling na voor zoetwater zijn en de 130 gulden geschotsverhoging per hectare daarbij voor lief nemen. Waarnemend dijkgraaf L. J. Klompe is blij met de reacties, die hem tijdens de bijeenkomsten ter ore zijn gekomen, waaruit blijkt, dat er weer open ge sproken kan worden over het zoete water. De zeer drukbezochte bijeenkomst van de CBTB en de ZLM, vorige week, lijkt hiertoe in zeer ruime ma te bijgedragen te hebben. „We willen nu echter niet om de 350 opgehaalde handtekeningen heen (tegen de komst van zoetwater in verband met de hoge lasten en de 'on democratische' besluitvorming van het waterschap - red). We hebben de lijst in ontvangst genomen, maar wil len ons hier nu over gaan buigen en op waarde gaan bepalen. We hebben de indruk, dat het voor is gekomen dat vader, zoon en grootvader van één bedrijf hun handtekening hebben ge plaatst. Tijdens de districts verga de ringen hebben we veel positieve ge luiden gehoord en die dragen in belangrijke mate bij aan onze me ningsvorming", besloot Klompe de i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1