WIK-juniorenkwartet opnieuw het beste op de hoogte van spelregels in de voetbalsport Ijsbaanverlichting Zierikzee officieel in gebruik genomen 12-12: Of was het nou andersom Steef van der Wekken individueel winnaar Country Club mogelijk naar kampioenschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 februari 1986 Nr. 23879 9 kleine onjuistheid over het hoofd hadden gezien. De terechte correctie kostte Steef van der Wekken uiteindelijk niet de individuele zege, maar hij hield wel slechts een punt over ten opzichte van zijn clubgenoot Elmar Verhage, die tijdens de tweede voorronde als beste individueel uit de bus was ge komen. Duiveland-speler Mark van Beek, die de eerste voorronde win nend afsloot, bleef nu steken op 102 punten en moest zijn drje ploeggeno ten allen boven zich dulden. Na het optellen van de totalen uit het mon delinge en het schriftelijke deel werd WIK met 527 punten winnaar. Duive- land I moest 24 punten toegeven en DFS verbeterde zich danig ten op zichte van de voorronden door nu 427 punten te scoren. Ren esse en Duive- land II scoorden respectievelijk 363 en 318 punten. De prijzen voor de in dividuele winnaars en de teams wer den uitgereikt door jury-voorzitter Bertus Bleyi. Jury-voorzitter Bertus Bleyi overhandigt de beker voor de individuele zege in de finale aan WIK-junior Steef van der Wekken. Mark van Beek van Duiveland I (links) en Elmar Verhage van WIK wonnen in de twee voorronden. NIEUWERKERK - De scheidsrechtersvereniging Schouwen-Duiveland organiseerde de afgelopen weken weer een spelregelwedstrijd voor junioren. In totaal na men tien ploegen van vier junioren aan de wedstrijd deel. In twee voorronden konden in totaal vijf ploegen zich kwalificeren voor de finale, die het afgelopen week einde in het dorpshuis van Nieuwerkerk werd afge werkt. In die eindronde toonde het viertal van het Kerk- werfse WIK zich opnieuw de sterkste, maar het eerste team van het Oosterlandse Duiveland bleef erg dicht in de buurt. De strijd om de individuele winst werd met een punt verschil gewonnen door Steef van der Wekken, eveneens van WIK. Zijn clubgenoot Elmar Verhage ein digde als tweede en met zes punten minder was de derde plaats voor Wilco Ouwens van Duiveland. afdelings-bestuurslid Dick Mooy. Van de vijf beoordelingen vervielen de hoogste en laagste waardering, zodat een gemiddelde score overbleef. In de voorronden had de ploeg van Duiveland I zich de sterkste getoond met 463 punten, terwijl WIK als twee de de finale binnenstapte met 425 punten. De overige drie finalisten scoorden aanzienlijk minder punten: Renesse kwam uit op 315 punten en DFS I en Duiveland II noteerden bei de 301 punten. Twee teams van SKNWK en Bruse Boys en DFS II vielen uit de boot. In de finale moes ten eerst twaalf vragen schriftelijk worden beantwoord, waarna iedere deelnemer met twee vragen monde ling aan de tand werd gevoeld. Hier bij speelde de geluksfactor een be hoorlijke rol. Iedere deelnemer moest een nummer trekken, waar mee een vraag correspondeerde. Een vijfkoppige jury van Schouwen- Duivelandse scheidsrechters beoor deelde het gegeven antwoord met cij fers van nul tot en met tien. Met wat geluk kon een simpele, maar met een zelfde portie pech kon ook een vraag doorspekt met de nodige angels uit de hoge hoed worden getoverd. Als vragensteller fungeerde KNVB ZIERIKZEE - De mogelijkheid be staat, dat Country Club morgen - woensdag 12 februari - officieel de zaalvoetbaltitel van Schouwen- Duiveland op zak steekt. Noodzaak is dan, dat de ploeg van coach Cees in 't Veld minimaal een punt haalt uit de ontmoeting met de uittredende kampioen Bruse Boys. De ontmoe ting besluit de zaalvoetbalavond in sporthal Onderdak en begint om tien voor half elf. Voorafgaand aan het duel om het kampioenschap spelen de onderste twee ploegen in de eerste klas tegen elkaar. Het reeds gedegradeerde Stel la Boys moet het opnemen tegen het in degradatiezorgen verkerende 't Visslop. Deze ploeg komt bij winst op een punt van Toren Boys en heeft dan nog kans om zich te redden. Verlies betekent evenwel vrijwel zeker de gradatie. Dit duel begint om tien over half tien. Het resterende programma is als volgt: 19.00 uur: Die Gouwe- Country Club II (tweede klas); 19.40 uur: Coen Honig Optiek-Zeelandia (tweede klas); 20.20 uur: Coen Honig Optiek II-Mevo II (derde klas); 21.00 uur: Zeelandia II-Ouwerkerk (derde klas). DEN HAAG - De grootwinkelbe drijven hebben hun omzet in 1985 met gemiddeld vier procent weten te ver hogen. De totale detailhandel heeft het vorige jaar afgesloten met een ge middelde omzetstijging van net geen twee procent. Deze gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn maandag gepubliceerd. Groot winkelbedrijven zijn winkels (met fi lialen) met meer dan honderd perso neelsleden. laatste aan de beurt en scoorde voor zijn tweede vraag aanvankelijk 26 van de haalbare 30 punten, maar jury-voorzitter Bertus Bleyi corri geerde na herziening dit totaal tot 22 punten, omdat twee juryleden een ,,Ik hoop dat deze spelregel wedstrijd een stimulans zal zijn voor andeie verenigingen op Schouwen- Duiveland om de volgende keer ook mee te doen", stelde Dick Mooy na af loop. .Jullie hebben nu zelf kunnen zien, hoe moeilijk het is om de spelre gels afdoende te kennen. In de wed strijd moet de scheidsrechter binnen een fractie van een seconde een be slissing nemen. Zij doen dat werk ook maar als hobby, maar ze zijn wel vreselijk belangrijk voor de voet balsport. Zonder scheidsrechters kan er ook niet gevoetbald worden. Nu jullie de problematiek met de vele spelregels onder ogen hebben gezien, mag het duidelijk zijn, dat het ont stellend gemakkelijk is voor een scheidsrechter om in de fout te gaan, maar dat moet kunnen. Tfenslotte gaat iedere voetballer zo vaak in de fout". Het KNVB-afdelingsbestuurs- lid roemde de over het algemeen tot de jongste juniorenregionen behoren de spelers, die deelnamen aan het ge beuren. ,,Ik zou hierbij best de A- junioren eens uit willen dagen om zich met jullie te meten. Zij lopen veelal te kwekken, maar ik denk dat ze er ten opzichte van jullie niet aan te pas zouden komen, wanneer het gaat om de kennis van de spelregels". Namens de teamleiders bedankte Maarten Tuinman de Scheidsrech tersvereniging Schouwen-Duiveland voor het vele werk, dat zij hadden met de spelregelwedstrijd, die niet alleen ontstellend opbouwend en pro motioneel zijn vruchten afwerpt, maar ook nog voor enkele uren nuttig tijdverdrijf zorgt. Wethouder L. J. van Gastel ontsteekt de ijsbaanverlichting van de Zierikzee- sche IJsvereniging in de aanwezigheid van voorzitter Wim Evertse. ZIERIKZEE - Via het simpel omdraaien van een aantal knoppen ontstak wethouder van sportzaken L. J. van Gastel van Zierikzee maandagavond voor het eerst de nieuwe ijsbaanverlichting van de Zierikzeesche IJsvereniging. Nadat de enorme lichtbundels van de drie punten in het midden van de baan na tien minuten hun volledige kracht hadden gekregen zwom de baan in een enorme zee van licht. In totaal zijn de lampen goed voor 21.000 watt lichtsterkte. Eerste ronde In de eerste mondelinge vragenron de scoorde Duiveland I veruit het hoogste met 108 van de haalbare 120 punten als resultaat. DFS I kwam met 88 punten uit de bus, Duiveland II scoorde 66 punten en WIK en Re- nesse sloten met respectievelijk 60 en 50 punten de rij. In de tweede ronde verbeterde Dui veland I de leidende positie nog aan zienlijk door andermaal als hoogste uit de bus te komen, maar de 108 pun ten uit de eerste ronde zaten er voor het Oosterlandse kwartet Ad Schoof, Chris Dane, Mark van Beek en Wilco Ouwens niet in. Met 89 punten werd het team evenwel toch weer winnaar. WIK kwam nu uit op 77 punten en de overige drie teams eindigden vlak bij elkaar: Renesse 59 punten, Duive land II57 punten en DFS 154 punten. In z'n totaliteit kwam Duiveland I bij het mondeling gedeelte zeer over tuigend uit de bus met 197 punten, hetgeen het team een straat voor sprong versphafte op DFS I, dat nog net de tweede plaats kon vasthouden met 142 punten. WIK eindigde als derde met 137 punten en Duiveland II en Renesse sloten de rij met 123 en 109 punten. Slechts twee van de twintig fina listen scoorden het maximum van zestig punten. Wilco Ouwens van Duiveland I kwam tot dit fraaie to taal, maar ook Edwin Goudzwaard haalde het maximum. Chris Dane van Duiveland I scoorde 57 punten, Michel Fenet van Renesse kwam uit op 54 punten en Tom van Rees van DFS I en Elmar Verhage van WIK no teerden beiden 51 punten, maar de scores van de schriftelijke vragen zouden nog voor een drastische om mekeer in het klassement zorgen. In tegenstelling tot de voorronden moesten de deelnemers nu in plaats van tien twaalf vragen beantwoor den. Het ging hierbij bepaald niet om allemaal eenvoudige vragen. Opval lend was, dat veel finalisten struikel den over dezelfde vragen. Er kwam niet een deelnemer met de maximale score van 120 punten uit de bus, maar Steef van der Wekken was er met 116 punten wel bijzonder dicht bij. Ziin WIK-clubgenoot Elmar Verhage kwam tot een totaal van 104 punten, terwijl Dagmar van de Salm van Re nesse en een derde WIK-ker Yiiri Ma- they tot 98 punten kwamen. Wilco Ouwens. die in het mondelinge ge deelte het maximum scoorde noteer de voor het schriftelijke deel 90 pun ten, maar aanzienlijk minder goed deed Edwin Goudzwaard het. Hij voegde aan zijn 60 punten uit het mondelinge deel slechts 45 punten Door zijn 116 punten uit het schrif telijke deel klom Steef van der Wek ken onverwacht naar de eerste plaats. Het mondelinge deel leverde hem 40 punten op, waarmee hij op een totaal van 156 punten kwam. Hij kwam tij dens het mondelinge deel als aller- De uitslag van de spelregelwedstrijd voor teams (achtereenvolgens de pun ten voor het schriftelijke deel, de eerste mondelinge ronde, de tweede monde linge ronde en het totaal): 1. WIK Kerkwerve390 60 77 527 2. Duiveland I .Oosterland306 108 89 503 3. DFS I Burgh-Haamstede....285 88 54 427 4. Renesse254 50 59 363 5. Duiveland II Oosterland195 66 57 318 De individuele uitslag was als volgt (achtereenvolgens het schriftelijke deel, het mondelinge deel en het totaal): •'1 Steef Van der Wekken, W.IK116 40 156 2. Elmar Vèrhage, WIK104 51 155 3. Wilco Ouwens, Duiveland Inr.90 60 150 4. Dagmar van de Salm, DFS I98 44 142 5. Chris Dane, Duiveland 178 57 135^ 6. Michel Fenet, Renesse71 54 125 7. Ad Schoof, Duiveland I78 38 116 8. Tom van Rees, DFS 162 51 113 9. Yuri Mathey, WIK98 13 111 10. Edwin Goudzwaard, Duiveland II45 60 105 10. Cor Hart, WIK72 33 105 12. Jean-Paul van Bregt, Renesse75 29 104 13. Mark van Beek, Duiveland 160 42 y 102 14. Geert-Bram Steyn, DFS I57 37 94 15. Sander van Marion, Duiveland II47 40 87 16. Michel Bouwman, DFS I68 10 78 17. Ringo Ossewaarde, Renesse50 22 72 17. Joop Wesdorp, Duiveland II55 17 72 19. Mischa van den Hoek, Renesse63 4 67 20. Leo Burgers, Duiveland II48 6 54 Van Gastel maakte er geen geheim van, dat hij het werk met enorm veel plezier deed. ,,Het is fijn, dat we de realisatie van de verlichting in de ge stelde tijd voor elkaar hebben gekre gen", stelde hij. ,,Het laatste woord was aan de raad en die zei volmondig ja, waarna in ijltempo tot de plaat sing werd overgegaan". De nieuwe verlichting werd het vorig jaar min of meer als jubileumgeschenk aan de toen honderdjarige vereniging aange boden, maar er moest toen nog achter de schermen gewerkt worden aan de financiële invulling. Gedurende de zomermaanden werd daaraan naar stig gewerkt. Een krediet van 30.000,- werd uiteindelijk door de gemeenteraad van Zierikzee beschik baar gesteld, waardoor een van de grote wensen van de eeuwling in ver vulling kon gaan. ,,Ik hoop, dat de baan in de toe komst gevuld gaat worden met zoet water", liet Van Gastel nog weten. Hiermee stipte de bewindsman een nog resterende wens van de vereni ging aan, maar daaromtrent is vast en zeker het laatste woord nog niet gezegd. ,,Ik hoop, dat bepaalde poli tieke partijen in de gemeenteraad de noodzaak van de realisatie van zoet water in gaan zien, zodat we ook daar binnen afzienbare tijd aan kunnen gaan werken". Verenigingsvoorzitter Wim Evertse haakte in op de woor den van Van Gastel door te stellen, dat de gemeente Zierikzee de ijsver- eniging minstens 25 jaar niet meer zal horen, wanneer ook deze proble matiek wordt opgelost. ,,Meer wen sen hebben we dan niet meer", stelde hij de wethouder gerust. De 21.000 watt verlichting zorgt voor een immense zee van licht. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de wekelijkse zaal voetbalavond in sportcen trum Krayestein in Burgh- Haamstede werkten de ploegen van Veteranen Brouwershaven en De Werkplaats een ludieke wedstrijd af in het kader van het carnavalsgebeu- ren. Beide ploegen versche nen fraai uitgedost op het veld om hun competitie wedstrijd in de B-poule af te werken. De twee altijd al uiterst recreatief acte rende formaties maakten er samen een dolle boel van, zeer tot vermaak van een afgeladen tribune. De ontmoeting, die onder lei ding stond van arbiter Ar jan Bolle eindigde uitein delijk, na een 8-7 rust stand, in 12-12. fricts was de twee teams te dol om er een dwaze happening van te ma ken en ook scheidsrechter Bolle deed met man en macht aan een en ander mee. Hij slaagde er zelfs in om een van de doelpunten van de Renesser equipe voor zijn rekening te nemen na een fraaie actie, waarbij hij de vol ledige Brouwse defensie het nakijken gaf. Tbppuht van hilariteit'was de ge boorte van een Brouwenaar geduren de de tweede helft. Een van de twee 'vrouwelijke' spelers van de Brouwse ploeg liet voor de wedstrijd reeds we ten. dat de kans niet uitgesloten zou zijn, dat de inspanningen van de wed strijd er wel eens voor zouden kun nen zorgen, dat de geboorte enkele dageii eerder zou kunnen plaatsvin den. In de achtste minuut van de tweede helft was het inderdaad zo ver. De geboorte van de jeugdige telg - waarbij overigens het ledenbestand van de veteranenploeg weer enigszins op peil is gehouden - verliep gezwind en voorspoedig. Alle spelers en ook scheidsrechter Bolle feliciteerden de gelukkige moeder van harte, waarna de wedstrijd werd vervolgd. Voor en na de carnavaleske verto ning werden nog enkele normale competitiewedstrijden afgewerkt. De topper uit de B-poule tussen de twee koplopers Knippie en Zeeuws Panne- koekhuis eindigde na een spannend duel in een 4-3 zege voor Knippie, waardoor deze ploeg de leiding over nam. De Burgh-Haamsteedse ploeg heeft nu een punt voorsprong op de Zierikzeese collega's. Het op de derde plaats staande team van L O ver loor verrassend van hekkesluiter Braber: 1-2. In de A-poule klopte Transparent de formatie van Dijk man met 4-2. De Wig was met 8-3 afge tekend te sterk voor Krayestein I en Cargonet voegde twee punten aan het totaal toe door met 5-1 te winnen van Krayestein II. Een moment uit de carnavaleske wedstrijd tussen de Veteranen van Brouwershaven en De Werkplaats, een wedstrijd die in 12-12 eindigde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9