CARNAVAL Padvindstersclub Bruinisse installeerde nieuwe leden Bestuur Reinigingsdienst wil geen kwijtschelding rechten Nabestellen van foto's Historische kleding IC- r DE ZIERIKZEESCHE COURANT Prijs voor de Nieuws- bladjournalistiek WAT „Je streeft ernaar dat zo'n groep ook echt als eenheid op pad kan gaan. Op een kamp bijvoorbeeld zorgt zo'n groep ook echt helemaal voor zichzelf en ook in de verschillende opdrach ten vind je dat terug. Maar het begint allemaal op de wekelijkse avonden, bijvoorbeeld met het leren van kno pen of andere dingen. Ook dat wordt weer binnen de ronde besproken en geleerd". Scouting-agenda De Scöuting-agenda ziet er als volgt uit: 22 februari Baden Powell- dag, een spelmiddag samen met de kabouters van nieuwerkerk; 4-6 april een avontuurlijk weekend in een blokhut; 25 april Joriskampvuur, dat is het begin van het buitenseizoen; 30 april vlaghijsen Koninginnedag; 8-10 mei kamperen; 31 mei Scoutingspoor. Bij voldoende belangstelling wordt er ook mee gedaan op 22 maart aan de Duinenmars in Kijkduin bij Den Haag. Het draait goed bij de nog jonge padvindstersgroep in Bru al komt Hopman Niesse met een peinzende blik in z'n ogen tot nog één gemis: een jongensgroep erbij. Maar rea listisch genoeg spreekt hij dat zelf te gen omdat daar vooralsnog de ruim te en de leiding voor ontbreekt. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzec; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie- rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. DEN HAAG - Het bezoek van de paus aan ons land vorig jaar heeft zes miljoen gulden aan beveiliging ge kost. Het ministerie van Binnen landse Zaken draait op voor 5 mil joen gulden, de kosten van justitie belopen 974.000 gulden. Minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) heeft dit namens zijn justitic-collega Korthals Altcs en premier Lubbers de Tweede Kamer laten weten in ant woord op schriftelijke vragen van de PvdA-ers Knol en Hummel. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft het komende etmaal vrijwel overal droog. Wolken velden en perioden met zon wisselen elkaar af. Tijdens heldere perioden kan vannacht de temperatuur flink dalen: matige vorst met temperatu ren tussen de min 5 en min 10 is daar niet uitgesloten. Op plekken waar het bewolkt is komen de thermome ters niet onder de min 5 graden. Mor genmiddag wordt de temperatuur juist het hoogst op de onbewolkte, dus zonnige plaatsen. Daar kan het maximum even boven nul komen. De wind blijft oost, en hij is matig. Tbt zondag verandert er niet veel in het weerbeeld, 's Nachts lichte vorst, al kan het dan opnieuw tijdens op klaringen een stuk kouder zijn. Over dag zal het, vooral wanneer de zon schijnt, dooien. BROUWERSHAVEN - De oproep van de Stuurgroep 700 jaar Brouwershaven aan de Brouwenaren om zich een historische out-fit aan te me ten is niet onbeantwoord ge bleven. Vele tientallen mensen bezochten het seizoenwinkel tje van Attent-supermarkt Van 't Hof dat gewoonijk alleen in het hoogseizoen is geopend, maar nu ter gelegenheid van de komende feestelijkheden op speciale uren wordt be mand door de klcdingcommis- sie van de stuurgroep, bestaan de uit de dames Bokelaar en Slabbekoorn. Bij hen zijn patronen van historische kleding verkrijg baar voor dames, heren en kin deren, maar tevens geven zij aanwijzingen over de wijze waarop deze kleding het beste gemaakt kan worden. Mensen die desondanks na een enthou siast begin niet weten hoe ze verder moeten met hun naai werk (tenslotte maakt men niet dagelijks historische kle ding) kunnen telkens weer op nieuw bij de kledingcommissie aankloppen voor een helpende hand. Dinsdag 18 februari wordt de dienstverlening in het winkeltje uitgebreid met het aanbod van een aantal cou pons met stoffen dat geschikt is voor historische kleding. Mensen die al deze thuisarbeid niet zien zitten kunnen kleding te koop vragen of aanbieden via een bord dat daarvoor spe ciaal ophangt bij Van 't Hof of tijdens de tweedehands kle- dingbeurs die de knutselclub binnenkort weer organiseert in de Blokkendoos. De ope ningstijden van 't Winkeltje zijn: dinsdag 11 februari van 19.00 tot 20.00 uur, maandag 17 februari van 10.00 tot 11.00 uur, dinsdag 18 februari van 19.00 tot 20.00 uur en donderdag 20 februari van 15.00 tot 16.00 uur. Schouwen-Duivelands populairste scheidsrechter Arjan Bolle werd door de ploeg van de Veteranen van Brouwershaven gedecoreerd voor afgaand aan de zaalvoetbalwedstrijd tussen de veteranenploegen van Brouwershaven en De Werkplaats, die overigens in 12-12 eindigde. BURGH-HAAMSTEDE -* 'Ook Sehouwen- Duiveland viert - zij het summier - carnaval. In di verse horeca-bedrijven op het voormalige eiland wordt niet voorbijgegaan aan het jaarlijkse feest, maar ook op andere manieren wordt aandacht be steed aan het feest, dat van origine geldt als een laatste bevlieging, voordat een veertig dagen duren de vastenperiode wordt ingezet. In sportcentrum Krayestein werd maandagavond in het kader van het carnavalsgebeuren een gecostumeerde zaalvoet balwedstrijd afgewerkt tussen de ploegen van de Ve teranen van Brouwershaven en De Werkplaats, waarvoor een zeer grote publieke belangstelling was. De ontmoeting werd geleid door arbiter Arjan Bolle. Voorafgaand aan de wedstrijd speldde de aanvoerder van de ploeg van Brouwershaven de populaire scheidsrechter een decoratie op. Natuurlijk gebeurde ook dit op een ludieke manier. De decoratie werd daarom dan ook bevestigd op de bilpartij van de fluitist. De ludieke happening eindigde uiteindelijk na veertig minuten gerommel in 12-12. Op zaterdagochtend 15 februari wordt in jeugdsoos Big S in Burgh- Haamstede het jaarlijkse kindercarnaval gehouden. Van tien uur tot half twaalf kan de jeugd van vier tot en met elf jaar uitgebreid feesten. Ieder kind moet verplicht verkleed komen. Anderhalf uur lang kan de jeugd hossen en dansen en spelletjes spelen in de soos. Tegen betaling van de gebruikelijke entreeprijs van zes kwartjes kan de jeugd tevens de dorst gratis lessen met een glas heerlijk heldere priklimonade. Op de ijsbaan van Zonnemaire organiseert de plaatselijke ijsvereni- ging vanavond - dinsdag - een carnavalsfeest, dat om half negen begint. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23879 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een belofte moet niet naar de letter maar naar de geest worden gehouden. Cicero Discussie De situatie rond de eerste melding van de noodtoestand op Sehouwen-Duiveland in 1953 staat opnieuw ter discussie. (Pag. 2). Alg. Beschouwingen Bruinisse De fracties van de politieke partijen in Bruinis se geven in hun Algemene Beschouwingen een visie op het gemeentelijk beleid. (Pag. 4). 600 vakantiewoningen René Colthof, directeur van René Colthof Be heer B.V. te Zierikzee. verkoopt 600 vakantie bungalows per jaar. (Pag. 5). Spelregelwedstrijd Een viertal junioren van het Kerkwerfse WIK werd in het Nieuwerkerkse dorpshuis winnaar van de jaarlijkse spelregelwedstrijd. (Pag. 9). DEN HAAG - Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum heeft de Ne derlandse Nieuwsbiadpers NNP, waarvan ook deze krant deel uit maakt, besloten bij wijze van experi ment een prijs uit te loven voor de nieuwsbladjournalistiek. Dit heeft het bestuur van deze organisatie van niet-dagelijks verschijnende kran ten, maandag bekendgemaakt. De prijs, een bedrag van 1.000 gulden, zal eind dit jaar worden toegekend. Behalve de hoofdprijs vallen er ook twee aanmoedigingsprijzen van 250 gulden te verdienen. De prijs is in het leven geroepen met de bedoeling de kwaliteit van de nieuwsbladjournalistiek te bevorde ren en tevens meer bekendheid te ge ven, ook buiten eigen kring, aan de specifieke kenmerken van de nieuws bladjournalistiek. Inzendingen moeten voor 15 juni door de uitgever worden verzonden aan het bureau van de NNP in Den Haag. De bijdragen dienen tussen 1 september 1985 en l juni 1986 te zijn geschreven door een eigen medewer ker of een groep medewerkers van het betrokken nieuwsblad. Publicaties van persbureaus of free-lancers wor den niet geaccepteerd. De jury, bestaande uit drie perso nen die niet verbonden zijn aan enige nieuwsbladuitgeverij, zal voor 1 no vember 1986 haar beslissing bekend maken. De hele groep bij elkaar. Raad van Bestuur moet zich nog uitspreken Dit nummer bestaat uit 10 pagina's KERKWERVE - De meerderheid van het bestuur van de Reinigingsdienst Sehouwen-Duiveland voelt er niets voor om een eigen kwijtscheldingsbeleid voor' de reini gingsbelasting te gaan voeren. Ondanks het feit, dat de dienst wel bevoegd is een en ander te doen, blijkt toch slechts een minderheid van het bestuur bereid, om maat regelen in deze richting te treffen, mits de inkomstender ving niet ten laste van de overige burgers komt. De Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst behandelt het voor stel tijdens de vergadering van vrijdag 28 februari in het kantoor te Kerkwerve. bij de vaststelling van de nieuwe hef- fingsvorm is al tegemoet gekomen aan de wens van de betalingstermijn, door twee in plaats van één accept girokaart te versturen. De meerderheid van het bestuur vindt het voeren van een kwijtschel dingsbeleid niet de taak van de Rei nigingsdienst. Verder hebben in de besluitvorming meegespeeld: de rei nigingsrechten zijn de sluitpost van de begroting, waarbij geen winstoog merk is, de tarieven vindt de dienst niet extreem hoog, de keuzes binnen de dienst zijn beperkt (gemeenten hebben meer mogelijkheden om de lasten van de minima te beperken) en Afschrijving Als de Raad van Bestuur zich kan vinden in het voorstel, dan komt er dus geen kwijtscheldingsbeleid. Wel blijft de dienst de mogelijkheid hou den, om een zogenaamde wettelijke regeling van afschrijving toe te pas sen. Hiermee heeft de dienst de mo gelijkheid, om een aflossing bij wan betaling te treffen. Aan de wettelijke regeling, die ook gemeenten kunnen toepassen, zijn geen normen verbon den. Dit in tegenstelling tot een kwijtscheldingsbeleid, waaraan wel voorwaarden kleven, die bepalen of iemand in aanmerking voor de rege ling komt. Het verzoek tot overweging voor het invoeren van het kwijtschel dingsbeleid is van de gemeente Zie rikzee gekomen, die de dienst vorig jaar op de mogelijkheden wees. Het bestuur van de Reinigingsdienst Sehouwen-Duiveland schrijft in haar voorstel: „Wel rijst de vraag waarom nu juist de reinigingsrechten in aan merking dienen te komen voor een kwijtscheldingsbeleid. Zijn dergelij ke verzoeken ook gedaan ten aanzien van bijvoorbeeld de te betalen ener giekosten, welke in veel gevallen aanzienlijk hoger zullen zijn dan de reinigingsrechten' BRUINISSE - ,,Ik beloof m'n best te doen een goed padvindster te zijn, iedere en te helpen waar ik kan en me te houden aan de padvindsterswet. Jullie kunnen op me rekenen!!". Met die belofte aan de Scoutingsvlag wer den weer enkele padvindsters geïnstalleerd van de pad vindstersclub van de Prinses Margriet Scoutinggroep Bruinisse. Een feestelijk maar toch ook wel plechtig mo ment voor de meisjes die er nu helemaal bijhoren. De in oktober vorig jaar gestarte groep padvindsters telt nu al zeven tien leden. Leiders zijn Hopman Niesse en Hopman Kip. Om de instal latie voor de meisjes zo persoonlijk mogelijk te houden worden er elke week in de bijeenkomst slechts enke len voor het voetlicht gehaald om de belofte af te leggen, waarbij ook de ouders worden uitgenodigd. Deze methode geniet bij Hopman Niesse de voorkeur vanwege de per soonlijke benadering die voor de meisjes veel meer aanspreekt dan in één keer de hele groep installeren. Op de fles De padvindstersgroep bestaand uit meisjes van elf tot en met vijftien jaar. Meisjes die vanwege hun leeftijd van de kabouters van Oehoe af kwa men, of niet bij de Scouts kwamen. Hopman Kip komt uit Nieuwerkerk. Hij was daar ook al Hopman maar door gebrek aan nieuwe leden ging de groep op de fles en nu heeft hij, met enkele meisjes, aansluiting in Bru ge vonden Hopman Niesse zit al vanaf z'n zevende jaar bij de Scouting en groeide daarin door tot Hopman. Begeleidende taak Elke week op vrijdagavond komen de padvindsters bij elkaar in het clubhuis aan de Vang. Hopman Nies se sprak over het functioneren van zo'n groep, over de verantwoording die wordt bijgebracht en het zelfstan dig functioneren: „Als Hopman heb je meer een begeleidende taak waar bij je er op toe ziet dat de verschillen de rondes goed functioneren. Een ronde bestaat uit ongeveer zes meis jes die als een eenheid fungeren." Een keer in de twee maanden ko men de rondeleidsters, meisjes uit de groep zelf met wat leidinggevende capaciteiten of die iets over kunnen brengen, bij elkaar met de beide Hopmannen en bespreken de activi teiten voor de volgende periode. Die bespreking heeft als doel dat de ron deleidsters die activiteiten overbren gen en bespreken in hun eigen groep. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Weinig verandering Weinig verandering in het weer beeld. De oostelijke wind is meest 3 tot 4 Beaufort. Minimumtempera tuur komende nacht -3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 15 febr.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 febr. Zon op 08.01, onder 17.47 Maan op 9.43, onder 22.02 13 febr. Zon op 07.59, onder 17.49 Maan op 9.44, onder 23.15 Eerste Kwartier: 16 februari (20.55) WORDT HET

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1