NIEUmBODE Alexander van de Woel behaalt opnieuw clubkampioenschap zwemsportvereniging Onderdak Country Club winnaar toernooi Jong Ambon via extra strafschoppen Transparent winnaar van zaalvoetbaltoernooi door winst op Kloetinge Nederlandse schaatsploeg geeft toe Steven Rooks eindwinnaar van Ruta del Sol TOTO Loting derde ronde van KNVB-beker Nabestellen van foto's 4 ZV Onderdak-erelid T. Henderson overhandigt de kampioeiisbeker voor de tweede keer op rij aan Alexander van de Woel. De. jeugdige zwemmer bleef good-old André 't Jong bijna zeven punten voor. Fraaie clubrecords voor Angelique Kleppe ZIERIKZEE - Alexander van de Woel werd het afgelo pen weekeinde voor de tweede keer op rij clubkampioen van zwemsportvereniging Onderdak. Van de Woel bleef in de klassering André 't Jong bijna zeven punten voor, terwijl Marco Boshoven nipt de derde plaats pakte. Christian van de Riet en Angelique Kleppe klasseerden zich op geringe achterstand op de volgende plaatsen, maar met name Angelique Kleppe presteerde bijzonder goed. Zij won in haar leeftijdsgroep alle vier de onderde len en realiseerde twee clubrecords met prima tijden. Ook André 't Jong verbeterde een clubrecord. Alexander van de Woel had in zijn eigen leeftijdsgroep geen tegenstand, maar omdat de tijden van de andere leeftijdsgroepen via een ingenieus puntensysteem werden omgerekend was hij toch genoodzaakt om op de vier onderdelen een zo sterk mogelij ke tijd neer te zetten, hetgeen hij met succes deed. Alexander van de Woel kwam uit in de categorie tot zestien jaar. Hij noteerde op de 50 meter vlin derslag 34,3 sec., voltooi.de de 50 me ter rugslag in 35,1 sec. en voor de 50 meter schoolslag had hij 37,0 sec. no dig. Met deze tijd legde hij de basis voor zijn nieuwe titel, maar ook de 28,0 sec. op de 50 meter vrije slag mocht er zijn. Zijn naaste belager An dré 't Jong scoorde bij de zestien jaar en ouderen uitstekende tijden op de 50 meter vlinderslag en de 50 meter rugslag, maar hij moest weer wat toe geven op de schoolslag en vrije slag. Op de 50 meter rugslag liet 't Jong een nieuw clubrecord aantekenen via een tijd van 33,4 sec. Hij werd overi gens nipt geklopt door Ad Ha- gesteijn, maar deze deed buiten me dedinging mee, omdat hij geen lid meer is van de vereniging. Voor de 50 meter vlinderslag verbruikte André 't Jong 31,0 sec., waarmee hij aanzien lijk sneller was dan de oude en nieuw clubkampioen, maar op de 50 meter schoolslag werd hij duidelijk ge klopt: 40,8 sec. De 50 meter vrije slag voltooide hij in exact dezelfde tijd als Alexander van de Woel. In de oudste categorie startte ook Johan van de Woel, die op de 50 meter schoolslag de beste tijd van de dag liet afdrukken: 36,8 sec. De snelste tijd op de 50 meter vlinderslag was voor Johan Rom- bouts, die 33,8 sec. nodig had. Clubrecords De meest opvallende deelnemer van de clubkampioenschappen 1985 werd, ondanks het feit, dat zij geen kampioene werd, Angelique Kleppe. Zij werd in haar leeftijdsgroep tot zestien jaar winnares op alle onder delen en zij liet die zegetocht verge zeld gaan van fraaie clubrecords op de 50 meter vlinderslag en de 50 me ter vrije slag. Voor de 50 nieter vlinderslag ver bruikte Angelique Kleppe slechts 35,4 sec., waarmee zij het oude club record van ZV Onderdak ruim schoots verbeterde. Anita van Putten benaderde haar in deze categorie het dichtst met een tijd van 43,7 sec. In de leeftijdsgroep tot veertien jaar le verden Christian van de Riet, Edith Kasander en Marieke Zwart betere tijden af. Christian van de Riet was hier de snelste in 38,9 sec. Op de 50 meter vrije slag toonde Angelique Kleppe zich eveneens een klasse apart in een tijd van 32,5 sec. Ook hier kwam Christian van de Riet het dichtst hij haar in de buurt met 36,2 sec. als tijd. Mireille Klink scoorde in de oudste categorie 36,5 sec. Op de 50 meter rugslag en de 50 meter schoolslag ontliepen Angelique Kleppe en Christian van de Riet el kaar niet veel. In beide gevallen was Angelique Kleppe centiende sneller: 40,3 sec. voor de rugslag en 44,9 sec. voor de schoolslag. Door het verschil in leeftijdscate gorie brachten de iets mindere tijden Christian van de Riet iets meer pun ten op, waardoor zij in de totaalstand toch nog nipt voor Angelique Kleppe eindigde. Mireille Klink had voor de 50 meter rugslag 43,6 sec. nodig, ter wijl zij voor de 50 meter schoolslag 49,7 sec. verbruikte. Bij de meisjes tot veertien jaar scoorde Edith Kasander 44,2 sec. op de 50 meter rugslag en 44,1 sec. op de 50 meter schoolslag. Zij was hiermee de snelste van allen. Ma rieke Zwart noteerde respectievelijk 46,0 en 48,0 sec. Bij de meisjes tot twaalf jaar zorgde Kim'van den Hoek voor de beste prestaties, al moest zij de zeges op de 25 meter rugslag en de 25 meter schoolslag aan concurrentes laten. Op de 25 meter vlinderslag en 25 meter vrije slag was zij evenwel veruit de sterkste. Voor de 25 meter vlinderslag had Kim van den Hoek 19,9 sec. nodig, terwijl zij de 25 meter vrije slag afraffelde in 16,5 sec., waarmee zij zelfs sneller was dan de snelste jongen in haar leeftijdsgroep. De 25 meter rugslag leverde een over winning op voor Corine Braai. Zij liet de klokken van de kamprechters stilstaan op 22,7 sec. Agnes van Don gen toonde zich de snelste op de 25 meter schoolslag in 22,2 sec. Kim van den Hoek noteerde hier 22,6 sec. en Corine Braai 23,2_sec. BTj de jongens tot twaalf jaar was Marco Boshoven de beste. Hij scoorde op drie van de vier onderdelen tijden beneden twintig seconden, waarmee hij zelfs een serieus kandidaat werd voor het clubkampioenschap. De jeugdige deelnemer moest zich uit eindelijk tevreden stellen met de der de plaats, maar hij mag zeker gezien worden als een clubkampioen voor de toekomst. Marco Boshoven noteerde op de 25 meter vlinderslag 18,7 sec. en had voor de 25 meter rugslag 19,5 sec. no dig. De 25 meter vlinderslag voltooi de hij in 16,9 sec. Op de 25 meter schoolslag slaagde hij er niet in om onder de twintig seconden te duiken. De klokken bleven stilstaan op 21,0 sec. Alfred Stins benaderde hem op drie onderdelen het dichtst, maar hij kreeg op de 25 meter schoolslag geen tijd achter zijn naam. Hierdoor kwam Michael Raaymakers in deze categorie alsnog op de tweede plaats. De meisjes en jongens tot tien jaar kwamen niet voor de clubtitel in aanmerking, omdat zij slechts drie slagen zwommen. Rianne Kasander won de 25 meter schoolslag en 25 me ter vrije slag in respectievelijk 25,2 en 22,0 sec., maar zij moest op de 25 meter rugslag haaf meerdere erken nen in Miranda Flock (23,8 sec.) en Jacqueline Stoel (25,8 sec.). Bij de jongens werd Theo van de Meer op de drie onderdelen ruimschoots win naar. Ard Mulder en Michel van Don gen werden door hem nadrukkelijk teruggewezen. Aan de clubkampioenschappen nam slechts een gering aantal leden deel, omdat het gebeuren niet al te best was gepland. Door de crocusva- kantie waren aardig wat leden afwe zig. Als aardig intermezzo was er een optreden van Opa Clown. Hij was speciaal het carnaval ontvlucht om zich te meten met een aantal zwemmers-veteranen. Hij wilde zijn optreden afwerken met de kleren aan, maar de voorzitter-kamprechter gebood hem zich te ontkleden en in zwemtenue te verschijnen. Na enig te genstribbelen gaf Opa Clown zich ge wonnen om vervolgens een zeer aan vaardbare tijd neer te zetten. De prijsuitreiking werd na afloop ver richt door zwemvereniging-erelid T. Henderson. Hij stelde ook de wissel beker voor de clubkampioen beschik baar. Alexander van de Woel nam het kleinood voor de tweede keer in suc cessie uit zijn handen in ontvangst. Angelique Kleppe werd weliswaar geen clubkampioene, maar zij werd wel de opmerkelijkste deelnemer van de clubkampioenschappen van zwemsport vereniging Onderdak. Zij won in haar categorie alle onderdelen en vestigde twee fraaie clubrecords. DEN HAAG - De inhaalrace van de Nederlandse schaatsenrijdsters op de collega's uit de DDR is in het tweede seizoen al gestokt. De pro gressie, die in 1985 vooral bij de Eu ropese titelstrijd in Groningen werd bereikt, heeft plaats gemaakt voor stabilisatie, zoals bondscoach Tjaart Kloosterboer de ontwikkeling van zijn pupillen noemt. Met de terug keer van Karin Kania op de interna tionale ijsbanen is het verschil tus sen de DDR en Nederland in ieder geval weer wat toegenomen. Wereld kampioene Kania nam vijf punten voorsprong op de als vierde eindi gende Nederlandse kopvrouw, Yvon ne van Gennip. Vorig jaar in Seraje- wo was het verschil tussen kam pioene Ehrig en van Gennip, toen ook vierde, ruim vier punten. Het verschil tussen dat tweetal bleef ge handhaafd. Kloosterboer wilde desondanks signaleren, dat zijn ploeg een klein beetje is opgeschoten in de inhaalrace tegen de Oostduitse schaatsen rijdsters. „Marieke Stam is twee plaatsen naar voren geschoven in het eindklassement. Op de vijf kilometer hebben we de posities achter de DDR in handen. Ik vraag tijd en geduld met de Nederlandse meisjes. Ze zijn net twee jaar bezig op de Oostduitse manier. Trainer Mund is met zijn ploeg al zes tot acht jaar bezig. Bo vendien hebben wij een achterstand in leeftijd. Mijn rijdsters zijn net 21. Die van de DDR zijn 24, 25. Dat geeft ook verschil. Het algemene beeld is, dat de DDR de zaken dit jaar weer wat strakker heeft aangepakt. Ik laat me niet ontmoedigen. Ik geloof erin, dat we ons nog kunnen verbeteren. Als ik dat perspectief voor morgen niet had, dan was ik gisteren ge stopt". GRANADA - De eerste vreugde uitingen van Steven Rooks na zijn eindzege in de Ruta de Sol lagen in gebed in wraakgevoelens. „Bel nou Peter Post maar op", riep hij naar zijn nieuwe ploegleider Roy Schui ten. Twee seizoenen in de wereld- ploeg van Post had Steven Rooks zel den voor eigen kansen kunnen rijden. Hij moest veelal werk voor bereiden dat door de duurbetaalde vedetten als Vanderaerden en Ander son moest worden afgemaakt. Rooks's erelijst, die hij opzette met de overwinning ïn Luik-Bastenaken- Luik in de vrijbuitersploeg van de Gribaldy, bleef daardoor klein. Schuiten beloofde hem een vrije rol, als hij goed in vorm was. Rooks liet die kans niet onbenut. Hij over winterde met Spartaanse trainingen en op kracht gerichte oefeningen. Het succes was er direct. De 25-jarige Noordhollander won de proloog en stond .de leiding in het algemeen klassement niet meer af. Hij had het niet elke dag zwaar te verduren, maar moest toch voortdurend oplet ten. Vooral voor de Westduitser Peter Hilse, een tweedejaars prof in Spaan se dienst. Hilse deed vrijdag een uit val, waar Rooks persoonlijk op rea geerde. Ploegleider Schuiten nam op de laatste dag geen enkel risico. Hij gaf de Belg Arras, de Brit Akam en Lan- gerijs opdracht aan de kop van het peloton tempo te maken tijdens de 106 kilometer lange voorlaatste rit naar Granada. Dat deden ze tot ze niet meer konden. De finish werd be reikt met een gemiddelde snelheid van 45 kilometer per uur. Het trio kwam niet aan de eindstreep. Het doel, een massasprint, was niettemin bereikt. De Belg Benny van Brabant pakte het dagsucces mee. Het laatste woord was aan Steven Rook's. De Ruta del Sol werd afgesloten met een individuele tijdrit over 6,2 kilometer. Hilse zegevierde verras send in 8 minuten en 57 seconden, ge middeld 41.565 km per uur. Rooks, nerveus en gespannen, was slechts een tel langzamer. STOCKHOLM - De Sovjetunie heeft zondag in Stockholm een vriendschappelijke ijshockey- wedstrijd tegen Zweden met 2-1 ge wonnen. De periodestanden waren 1- 0, 1-0, 0-1. QUERETERO - Het Oostduitse voetbalelftal heeft zondag in de Mexicaanse plaats Queretero een oe fenwedstrijd tegen Bulgarije met 2-1 gewonnen. Bij de rust was het nog 0- 0. Voor Oost-Duitsland scoorden Lie- bers (62 minuut) en Zotzsche (72 mi nuut uit een strafschop), voor de Bul garen redde Biakov vijf minuten' voor tijd de eer. DOHA - Denemarken heeft zondag avond in Doha een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd tegen Qatar ge lijkgespeeld: 1-1. Jensen gaf de Denen al in de tweede minuut de lei ding, Badr Blal scoorde in de 38e mi nuut tegen. LISSABON Het Nederlandse zaalhandbalteam heeft zondag voor het toernooi om de wereldtitel C- landen ook de derde wedstrijd ge wonnen. Tegen het zwakke Grieken land werd het 30-10 na een ruststand van 11-3. MIDDELBURG - Het zaalvoetbalteam van Country Club werd zaterdag in de Middelburgse sporthal De Kruitmolen winnaar van het jaarlijkse toer nooi van Jong Ambon. In de finale kwam de formatie van coach Cees in 't Veld tot een 3-3 gelijkspel tegen Byou. Hierdoor moesten strafschoppen de be slissing brengen. Wim van der Maas en de gastspelers Leen Koster en Dolf Roks scoorden voor Country Club, waarna Peter Noordijke de derde straf schop van Byou stopte, waarmee Country Club winnaar werd van de fraaie wisselbeker, die door Jong Ambon beschikbaar was gesteld. Country Club veroverde en passant ook de sportiviteitsprijs. Aan het toernooi namen in totaal acht ploegen deel, die werden onder verdeeld in twee poules van vier. Country Club moest het opnemen te gen Hooizolder, de Middelburgse se lectie en het organiserende Jong Am- bon. De Schouwen-Duivelandse ploeg begon het toernooi met een 1-1 gelijkspel tegen de Middelburgse se lectie, waarna de ploeg van Cees in 't Veld nipte overwinningen boekte te gen Hooizolder en Jong Ambon. Hooizolder werd met 1-0 geklopt en Jon Ambon trok met 3-2 aan het kortste eind. Die laatste overwinning was van cruciaal belang, omdat Jong Ambon tot die wedstrijd twee keer winnend uit een duel kwam. Hooizolder werd met 2-1 geklopt en dezelfde uitslag kwam uit de ontmoeting met de hoofdstedelijke selectie. Door deze resultaten zou Jong Ambon tegen Country Club voldoende gehad heb ben aan een puntendeling, maar de Schouwen-Duivelandse bijna- kampioen hield het hoofd koel en won met 3-2. Zoals in de meeste wed strijden was er ook nu een glansrol voor doelman Peter Noordijke. In de tweede poule werd Byou winnaar met het maximale aantal punten van zes. De finale tussen Country Club en Byou ging volkomen gelijkop. Via een 1-1 ruststand eindigde het duel in 3-3, waarna strafschoppen de winst bij Country Club brachten. In totaal scoorde Country Club tijdens het toernooi acht doelpunten, waarvan Marco van Oeveren er de meeste voor zijn rekening nam. Hij scoorde drie keer en bleef Ronald van Oeveren en Leen Koster een treffer voor. Het achtste doelpunt kwam voor reke ning van Wim van der Maas. VLISSINGEN - De zaalvoetbalformatie van Transparent uit Burgh- Haamstede werd zondag winnaar van het tweede jaarlijkse toernooi van het Oostsouburgse FC Toma. De huidige kampioen van het recreatieve zaalvoet- balgebeuren in sportcentrum Krayestein klopte in de finale de ploeg van Kloetinge met 2-1. Het toernooi wérd afgewerkt in sporthal Baskensburg in Vlissingen. De acht deelnemende ploegen wa ren in twee poules van vier onderver deeld. Transparent werd poulewin naar door overwinningen op AKF en Roovers, terwijl de Burgh- Haamsteedse formatie in de ope ningswedstrijd met 2-2 gelijk had ge speeld tegen de organiserende vereni ging FC Toma. AKF kreeg hierna met 1-2 klop en Roovers moest er zelfs met 3-0 aan geloven. FC Toma verspeelde de kans op de eerste plaats door ook tegen Roovers niet verder te komen dan 2-2, terwijl tegen AKF het derde gelijkspel werd behaald. In de tweede poule vertegenwoor digde Orilla uit Renesse Schouwen- Duiveland. Orilla kwam niét verder dan de tweede plaats, al behaalde de ploeg wel evenveel punten dan poule winnaar Kloetinge. Orilla klopte Ra- ja Wali met 3-0 en won met 2-1 van de PZEM-formatie. Het duel tegen Kloe tinge eindigde in 2-2. Kloetinge klop te de PZEM-ploeg met 3-0 en won met 3-2 van Raja Wali, hetgeen bepalend was voor de eerste plaats. Kloetinge had een doelpunt meer voor dan Oril la. FC Utrecht-Ajax X FC Twente-NEC X RCH-Heerenveen X Den Haag-Spakenburg X DS'79-Wageningen X Vitesse-Veendam X Aston V-West H United X Ipswich-Arsenal X Liverpool-Man. United X Nottingh. F-Newcastle X Southampt.-Luton T, X Watford-E verton X Het duel om de derde plaats ging voor Orilla met 1-0 verloren tegen FC Toma. Transparent kwam tegen Kloe tinge snel op 2-0, een achterstand, die de Bevelandse formatie niet meer weg kon werken. Verder jan 2-1 kwam Kloetinge niet meer, waardoor Transparent toernooi winnaar werd. Eerder in het jaar won Country Club het eerste FC Toma-toernooi. DEN HAAG - Tenminste een ama teurvereniging en twee ploegen uit de eerste divisie zullen de laatste acht van het toernooi om de KNVB- beker bereiken. De loting voor de derde ronde, die op woensdag 26 fe bruari zal moeten worden gespeeld, plaatste Rohda Raaltc tegen Marken en vier eerste-divisieclubs in onder linge duels, namelijk Den Haag-NAC en RBC-Telstar. De nog uitstaande wedstrijd tussen FC Twente en NEC, die zaterdag avond werd gestaakt, zal opnieuw worden vastgesteld voor 19 februari. Het woensdagprogramma voor de derde ronde, met slechts zes ploegen uit de eredivisie levert met het duel RCH-Ajax ook nog een probleem op. De Heemsteedse amateur hoofdklas ser heeft geen verlichting, uitwijken naar het terrein van Haarlem is niet mogelijk doordat Haarlem zelf een thuiswedstrijd tegen PEC/Zwolle heeft en de vraag blijft natuurlijk of de supportersgroep van Ajax op een woensdag in Haarlem welkom is. De loting voor de kwart-finales is: RCH Heemstede-Ajax; Haarlem-PEC Zwolle; FC Groningen-Papendrecht; Rohda Raalte-Marken; FC Den Haag- NAC; Fortuna Sittard-Feyenoord; FC Twente/NEC-De Graafschap; RBC- Tfelstar. Toto De juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 2-1-3 -1-3-1-1-2-3-2-2-2. Deelnemers: 37218. Inleg: 164.092,-. Prijzengeld: 77.944,-. Toto-gelijk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 1 - 8 - 16 - 24 - 26. Tbege- voegde wedstrijd: 20. Deelnemers: 4414. Inleg: 20.154,-. Prijzenbedrag: 9.573,-. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 1 - 4 - 13 - 15 - 19 - 32. Reservege tal: 27. Deelnemers: 555.601. Inleg: 2.543.041,-. Prijzengeld: 1.286.556,-. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 631152. Vaste prijzen. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zicrikzecschc Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewckken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr.. Volkcrakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4