VROEGE VOORJAARSBODE n Politieke bijeenkomst over ouderenbeleid in gemeente Westerschouwen Wijziging telefoonnummer regionaal weerbericht Oranjevereniging Oosterland maakte programma bekend Ongeval in Oosterland Auto ramt voorgevel Zeeuwse Staten stoppen 250.000 gulden in Neeltje Jans RP-dienstpaard richt schade aan Negen arrestaties na aanranding en verkrachting Rhedense meisjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 februari 1986 Nr. 23878 3 AMBO nodigt fractievoorzitters uit WESTERSCHOUWEN - Het gewest Zeeland van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft middels een schrijven de fractievoorzitters van de gemeenteraad van Westerschouwen uitgenodigd voor een politieke bij eenkomst in verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen. ALKMAAR - De 89-jarige mevrouw A. F. van Henstmangers is zaterdag middag om het leven gekomen door een brand op haar kamer in het be jaardencentrum ,,De Vleugels' in Alkmaar-West. OOSTERLAND - Op de splitsing Rijksweg 18-Molenstraat te Ooster land gebeurde vrijdagmiddag om streeks 14.00 uur een ongeval tussen twee personenauto's, waarbij beide voertuigen schade opliepen. Nie mand werd gewond. L. C. van S. uit Nieuwerkerk reed over de parallel weg van de Rijksweg en stak de weg over, richting Oosterland. De be stuurder verleende geen voorrang aan E. A. H. uit Bruinisse, die over de Rijksweg richting Bruinisse reed. Een botsing bleek onoverkomelijk. BURGH-HAAMSTEDE - De in El- lemeet woonachtige S. Q. heeft met zijn voertuig zaterdagavond een pand in de Kloosterweg te Burgh-Haam- stede geramd. Hij reed over de Kloosterweg en ging in de eerste bocht na het gemeentehuis rechtdoor, waarbij hij over een sloot 'vloog' en de voorgevel van perceel 67 doorboor de. Over een lengte van vier meter was de gevel weggeslagen. Op het mo ment, dat de politie arriveerde was Q. inmiddels vertrokken; zijn voertuig total-loss achtergelaten. Nadat Q. het huis had geraakt, ketste de wagen als het ware af en kwam tot stilstand te gen een boom. Vervolg van pagina 1. gebied. Natuur en milieu moeten de hoogste prioriteit krijgen. Gedeputeerde J. Ventevogel van re creatie zei vrijdag te verwachten dat de resultaten van het onderzoek in ju ni bekend gemaakt kunnen worden. De pijlerdam wordt op 4 oktober officieel door koningin Beatrix ge opend. Het betekent een afronding van de Oosterscheldewerken. De planning voor de toeristisehe-recrea- tieve ontwikkeling van het eiland Neeltje Jans moet dan eigenlijk al in een vergevorderd stadium verkeren om een maximaal rendement te kun nen behalen. Deze bijeenkomst heeft als uit gangspunt het idee dat beleid, dat ou deren raakt, niet zonder en voor, maar mèt ouderen gemaakt dient te worden. In haar uitnodiging stelt de ANBO dat ouderen op de politieke bijeenkomst enerzijds een duidelijk beeld willen krijgen in hoeverre in Westerschouwen de belangen van de ouderen in de verkiezingsprogram ma's zijn of zullen worden verwerkt en hoe men daar mee denkt om te gaan. Anderzijds wordt een reactie verwacht op te stellen vragen met be trekking tot zaken die voor ouderen van belang zijn. Elke partij zal in de gelegenheid worden gesteld om in een inleiding van tien minuten hun mening te ge ven over het ouderenbeleid in hun ge meente. Daarna zal óf een forumdis cussie worden belegd, dan wel de aanwezigen de mogelijkheid worden geboden om vragen te stellen. De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 18 februari in Hotel Bom te Burgh-Haamstede en begint om 13.30 uur. Vanaf 3 maart ook inlichtingen voor land- en tuinbouw ZIERIKZEE - Met ingang van maandag 3 maart aanstaande wordt het telefoonnummer van het re gionaal KNMI-weerbericht gewijzigd. Het nieuwe nummer zal zijn: (01110)-7056. Deze verandering heeft te maken met een uitbreiding van het aantal uitgaande telefoonlijnen. Eind april vorig jaar is de KNMI-dienst Zierikzee bij wijze van proef begonnen met dagelijk se weerberichtgeving. Tevens wordt speciale informafie voor de watersport toegevoegd. Op vier tijdstippen nl. 08.00, 12.00, 17.00 en 22.00 uur wordt de verwachting ververst en zonodig ook tussen tijds bijgesteld. Begonnen werd met slechts twee uitgaande lijnen. Deze nieuwe vorm van klantenser vice blijkt goed aan te slaan. In middels is het weerbericht meer dan 150.000 maal opgevraagd. Da- gelijkse.pieken van ruim 1000 ge sprekken zorgden echter voor overbelasting van de lijnen. Met de extra lijnen zal het nu minder vaak voorkomen dat tevergeefs wordt opgebeld. Op vetzoek van de land- en tuin bouw wordt tevens een begin ge maakt met het toeleveren van spe ciale inlichtingen. Voor het bij houden van de vochtboekhouding worden dagelijks opgetreden verdamping-cijfers voor de regio vermeld. Bovendien wordt in het groeiseizoen dagelijks de zgn. ,,temperatuursom", berekend vanaf 1 januari, opgegeven. Met dit gegeven wordt o.a. bemesting en sommige zaai-activi- teiten gepland. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. vergadering (in 1987) vervuld zal moeten worden. Na het formele gedeelte van de avond, afgewisseld met enkele rond jes bingo, genoten de Oranje-leden van eèn uitstekend verzorgd „aange kleed mosseltje", dat als vanouds op een professionele wijze werd voorge schoteld door de bestuursleden Ista en Stouten. De Oranjevereniging Oosterland kan weer terugzien op een prettige en goedbezochte leden vergadering. BURGH-HAAMSTEDE - Een dienstpaard van de Bereden Groep van de Rijkspolitie uit Wassenaar heeft zaterdag tijdens het Strao-feest in Burgh-Haamstede lak- en deuk- schade aangericht aan een voertuig van eigenaar J. C. van der M. uit Burgh-Haamstede. Het paard, Vosco, bereden door politie-beambte R. F. Ph. J. R. uit Wassenaar liep achteruit en schrok blijkbaar ergens van, waarna het tegen de wagen trapte. De schade is niet bekend. KERKWERVE - Ofschoon de fveersomstandigheden op dit moment bepaald niet aan het voorjaar doen denken, heeft Moeder Natuur het afgelopen weekeinde toch de eerste voorbode van de warmere jaargetijden het le venslicht laten zien. Dat gebeurde in de stal bij de heer H. Killeman aan de Mosseleeweg 4 in Kerkwerve. Daar werd in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks een uur, namelijk een veulen gebeuren. Volgens Hilleman, die paardenhandelaar is van beroep, is deze geboorte wel uitzonderlijk vroegNormaal wordt een veulen in de periode van april tot juni gebo renMoeder Palamino had een vlotte bevalling, waarbij Hilleman zelf heeft geholpen. Met zijn 34 jaar ervaring als landbouw knecht en zijn werkzaamheden als paar denhandelaar had hij daar naar zijn zeggen geen enkele moeite .mee: Binnen een kwartier stond het veulen ge zond en wel op de wereld", zo luidt zijn toelichting. Zoals de foto laat zien, maken moeder en kind het uitzonder lijk goed, ondanks het koude jaargetijde. OOSTERLAND - Tijdens een goed bezochte ledenvergadering maakte het bestuur van de Oranjevereniging Oosterland het activiteiten-programma 1986 bekend. De leden konden zich verenigen met de opzet, zoals die door het bestuur werd aangegeven. Op vrijdag 4 april zal in het dorpshuis Oosterhof de traditionele ontspanningsavond „Breng eens een zonnetje" worden geor- ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN Jaarvergadering De afdeling Zierikzee van de NCVB heeft er de jaarvergadering opzitten. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 8 en het gebed. Presidente Tuitman-van der Maas hield naar aanleiding van de schrift lezing Lucas 18 (1 t/m 18) een medita tie, waarna Gezang 281 werd gezon gen. Leden, gasten en vertegenwoor digsters van andere afdelingen wer den door de presidente begroet, waar na een bestuursverkiezing volgde. De dames De Leeuw-Moerman, Quist- den Boer en De Raad-Berkelaar wa ren alle drie aftredend en herkies baar en werden allen herkozen. Na enkele huishoudelijke zaken werd na de pauze een diaserie getoond over het nationale NCVB-project op Haïti, De goedbezochte jaarvergadering werd besloten met het zingen van het bondslied en gebed. Opzichzelfstaanden De Bond voor Opzichzelfstaanden in Zierikzee heeft weer twee bijeen komsten op het programma staan. Vrijdag 14 februari is er een bingo dansant en donderdag 27 februari een spellenavond. Beide ontmoetingsa vonden in het Huis van Nassau begin nen om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Vergadering De Westerschouwse commissie voor de beroepsschriften vergadert vrij dag 21 februari in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De bijeen komst, die om 15.30 uur begint en openbaar is, omvat onder meer de be handeling van het beroepsschrift van G. Rosenthal-Dukel. Jaaruitvoering Smalstads koor Op vrijdag 14 februari wordt in het Tonnenmagazijn de jaaruitvoering gehouden van het Smalstads ge mengd koor onder leiding van L. M. Gebben. Aan de avond wordt ook me dewerking verleend door de gemeng de zangvereniging Advendo uit Oolt- gensplaat onder leiding van C. C. van den Heuvel en uiteraard staat er ook een optreden op het programma van het Kinderkoor de Smalstadtertjes onder leiding van Coby van Dienst. De avond begint om 20.00 uur en wordt besloten met een bal. BRUINISSE Bevolkingsverloop Geboren; Robin Bal, Johanna P. Lipmpn, Judith E. Jumelet. Overleden: Schults, Adrianus L., oud 68 jaar; Van Meurs, Martinus J. K., oud 75 jaar. Theunisse wv Boo- gert, Marthea L., oud 93 jaar, Van Zanten wv van Zuidland, Willempje, oud 66 jaar, wonende te Rotterdam RPF Voor de oprichting van een RPF- kiesvereniging in Bruinisse en Dui- veland is een comité gevormd. De re den hiertoe, is volgens de organisatie, de groeiende belangstelling voor de partij. Het comité heeft een voorlo pig bestuur samengesteld, dat be staat uit J. van den Berge (Nieuwer kerk). K. Fraanje jr. (Oosterland), J. Flikweert (Bruinisse) en H. Holwer- da (Oosterland). ROTTERDAM - De Rotterdamse ri vierpolitie heeft in de nacht van za terdag op zondag in verband met de mogelijke moord op de 38-jarige ka pitein van de onder Liberiaanse vlag varende chemicaliëntanker „Stoltspur" een 27-jarig beman ningslid van de tanker aangehouden. Een woordvoerder van de Rotterdam se politie heeft dit zondagmiddag meegedeeld. HILVERSUM - De CDA-fractie in de Eerste Kamer steunt het wets voorstel van minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken om het Open baar Lichaam Rijnmond per 1 maart 1986 op te heffen. De Eerste Kamer debatteert komende dinsdag over het wetsvoorstel van de minister dat in middels door de Tweede Kamer is aangenomen. RHEDEN - De politie van Rheden heeft wegens aanranding en ver krachting negen jongens uit die plaats aangehouden. De jongens, in leeftijd variërend van 16 tot 20 jaar, worden ervan verdacht eind vorige maand twee meisjes van 14 en 15 jaar te hebben aangerand in een buur thuis in Velp. Het 14-jarige meisjes zou daarna in een bosgebied bij Rhe- nen nog eens door drie jongens zijn verkracht. Dit heeft een woordvoerder van de Rhedense politie maandag meege deeld. De daders zijn in de loop van vorige week aangehouden* ganiseerd. Voor deze avond is reeds in grote lijnen een afwisselend program ma opgesteld. Een wijziging ten opzichte van voorgaande jaren betreft de Oranje- reis, die dit jaar op zaterdag zal plaatsvinden. Als datum voor deze reis werd gekozen, 31 mei. De reis zal in de richting van het Limburgse land voeren. Voor Koninginnedag staat in de morgenuren een kinder show op het programma, terwijl 's middags een trimloop zal worden ge- houdn. Ook de vorig jaar succesvolle fotopuzzeltocht zal een onderdeel van de festiviteiten zijn. De dag zal wor den besloten met het Oranje-bal. De leden van de Oranjevereniging werden voorts uitvoerig geïnfor meerd over de financien van de ver eniging bij het gedetailleerde finan cieel jaarverslag, verwoord door de penningmeester, de heer J. A. Beije. De secretaris, de heer J. P. Boogert, gaf in zijn jaarverslag een beeld van de activiteiten in 1985, waarbij de op tocht op Koninginnedag een groot succes genoemd kan worden met me dewerking van de plaatselijke vereni gingen/instellingen en ook particu lieren. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing waren de heren M. Dalebout en J. A. Beije af tredend. Graag hadden zij gezien, dat wat jongere leden hun plaats in het bestuur zouden innemen. De vergade ring was evenwel unaniem van oor deel, dat deze bestuursleden zitting moesten blijven nemen, ondersteu nend met een applaus. De beide he ren verklaarden vervolgens zitting te blijven nemen in het bestuur. De voorzitter, de heer M. Dalebout, ver zocht de leden zich te oriënteren op kandidaten voor een plaats in het be stuur. De heer H. de Jong zal namelijk in de loop van dit jaar naar elders ver huizen, zodat een bestuursfunctie va cant wordt die bij de volgende leden- door CISSY VAN MARXVELDT „Robbert dit is het gelukkigste moment van mijn leven," fluisterde Ella. „Ja, dat kan ik me wel- voorstel len," zei Gerrit Jan. „Ik heb nooit kunnen denken, dat ik nog eens zo gelukkig worden zou." „Nee, ik óók niet," zei Gerrit Jan. „Ik ben haast zeker, lieveling, dat ze ons geluk op onze gezichten zullen zien stralen." „Zou je denken?" vroeg Gerrit Jan. En hij bedacht plotseling hoe hij vaak gelezen had, dat tijdens de Franse Revolutie, de veroordeelden blijmoedig naar de guillotine waren gestapt. Bewonderenswaardige we zens! „Ja, denk je niet?" „Best mogelijk." „En wat dan, liefste?" „Ja wat dan?" zei Gerrit Jan onno zel. „Zouden we het dan toch maar niet vertellen?" „Nee, natuurlijk niet. Weet je wat, dan zeg jij, dat ik een leuke mop heb verteld. En dan zeg ik, dat jij altijd zo vrolijk bent." „Wat een diplomatieke snoes ben jij!" prees Ella. „Zeg, schattige boy „O, wat is er nou weer?" kreet het in G. J.'s binnenste „Ja?" zei zijn mond. „Zouden je ouders wel met me inge nomen zijn?" „Ja, dat denk ik wel. Waarom zou den ze niet?" „Nu, ik dacht, misschien hadden ze ook liever een adellijke schoondoch ter." „Welnee. O nee. Nee, daar is geen sprake van. Nee, dèt is wel in orde," zei Gerrit Jan. „O gelukkig, lieveling!" zei Ella. Een lange stilte De treurwilg ritsel de Ella's vingers streelden zijn hand. „Hoe laat leven wij?" zei Gerrit Jan dan plotseling. „O, hoe kun je aan tijd denken, liefste!" kreet Ella. „Ja, hoor eens even - Gerrit Jan wikkelde zich los - „daar moeten we wel aan denken. We kunnen hier niet de hele nacht blijven zitten." Hij keek kippig op zijn horloge „Allemensen, bij half elf. nee, maar dan moeten we dadelijk opstappen. Ze zullen niet weten waar we blij ven." „Dat kan mij nu niets meer sche len, Robbert," zei Ella. „Maar mij wel!" Gerrit Jan stond op. Hij trok zijn kraag van zijn jasje recht. Hij keek om zich heen en hij voelde, dat hij tot in lengte van dagen treurwilgen zou blijven verfoeien. Als ooit op zijn toekomstig domein een treurwilg zou staan, dan ging die er tot de laatste wortel uit! „Robbert „Ja?" „Lieveling!" „Ja!" Ella's smekende blikken naar hem opgeheven. „O, maar liefste dan!" „Ja, wat is er?" Geprikkeld. „Krijg ik nog niet één kus, lieve ling?" „O goden!" weende Gerrit Jans hart. Zijn lippen beroerden even haar wang en haar voorhoofd. En hij dacht zich voor de resterende weken een hardnekkige bronchitis aan te schaf fen „Komen jullie nog?" zei Dot. Ze stonden al klaar om weg te gaan. De auto stond voor. Een welsprekende blik naar Gerrit Jan. „Het was zo goddelijk in de tuin," zei Ella. „Kom, schiet op," zei Dot. „Ik ver lang naar mijn bed." Pit zat al in de auto. Naar haar durfde Gerrit Jan he lemaal niet te kijken. „Nu, dag Robbert." En nóg welsprekender blik. „Ja, bonjour, bonjour. Bonjour!" zei Gerrit Jan. Gerrit Jan wankelde de stoep op, langs Jef en Reep en Charles. In de hal viel hij neer op de eerste de beste stoel. De anderen kwamen ook bin nen. Charles liep door naar boven. Reep ging nog even zitten voor een laatste sigaret. Jef leunde tegen de ta fel. Hij keek onderzoekend naar Ger rit Jan. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3