I Bruinisse nam waardig afscheid van Piet Willemse Staten Zeeland steken 250.000 gulden in Neeltje Jans Strao geslaagd Schade door spuitbussen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gs maken bezwaar tegen overheveling secretariaat huurcommissie Technische school houdt open huis Botsing in Serooskerke WAT HET Scheepsbel ontvreemd NIEUWSBODE Zwemkampioen Alexander van de Woel werd voor de tweede keer in successie clubkampioen van zwem- sportvereniging Onderdak. (Pag. 4). Zeven doelpunten All Ready kwam na tien minuten met 7-0 aan de leiding en hield de marge goed vast tegen Weidevogels. (Pag. 5). Strao Burgh-Haamstede maakte zich zaterdag, on danks de winterse temperaturen, op voor de viering van het Strao-feest. (Pag. 6). Jaarfeest De leden van de CJV in Bruinisse vierden vrij dag hun jaarfeest. Met name de ouderen geno ten erg van een toneelstuk. (Pag. 7). MAANDAG 10 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23878 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De vrome vaeck ontgeld 't quaed dat een booswicht doet. Vondel r Echt middagje Bru in bomvolle raadzaal Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BRUINISSE - In de raadzaal van het gemeentehuis was het vrijdagmiddag weer eens een écht middagje Bru. Het bijna voltallig personeel van binnen- en buiten dienst nam op een niet na te bootsen wijze afscheid van 'hun' Piet Willemse, voorman gemeentewerken, die we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd 'weggestuurd'. Een overvolle raadzaal bewees dat het niet om 'zomaar' iemand ging. Grappen, kwinksla gen, loftrompetten maar bovenal hartelijkheid was troef. Piet Willemse op zijn afscheidscadeau: een degelijke herenfiets, om eens wat verder te gaan kijken dan de Bruse toren. MIDDELBURG - De Staten van Zeeland hebben vrijdagmiddag 250.000 gul den beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar de economische haalbaar heid van een toeristische-recreatieve ontwikkeling van het werkeiland Neel tje Jans in de monding van de Oosterschelde. Begin van dit jaar heeft een advies groep onder leiding van de voormali ge minister van Verkeer en Water staat, T. Westerterp, plannen laten ontwikkelen voor het eiland. Uit die studies is het plan van de cineast Louis van Gasteren als het best haal bare voor de dag gekomen. Om nu te onderzoeken of het plan economisch haalbaar is en of het bedrijfsleven er in geïnteresseerd is, moet via een ver volgstudie blijken. Het onderzoek kost in totaal 700.000 gulden. Econo mische Zaken draagt 150.000, de ge meente Veere 2T)0.000 en het pensioen fonds PGGM 100.000 gulden bij. De Zeeuwse statenleden lieten vrijdag duidelijk blijken dat de pro vincie zelf geen geld mag steken in de exploitatie van een dergelijk groots project. Dat moet het be drijfsleven doen, vindt men. De sta ten willen in ieder geval een vinger in de pap houden bij de vaststelling van het beleidsplan voor dit unieke Vervolg pagina 3 Burgemeester T. C. Hekman had zeer veel werk gemaakt van zijn toe spraak aan Piet Willemse, die samen met vrouw Hubrien een speciaal plekje heeft in het burgemeesters- hart. Hekman beschreef Piet als een man die met hart en ziel voor zijn werk stond. Een man met een grote inzet en verantwoordelijkheidsge voel. Een man die velen tot voorbeeld kan zijn. Door zijn houding ten op zichte van het werk is de Bruse bui tendienst een goed functionerende dienst waar men in Bru trots op is. Sergeant-majoor „Maar u was geen gemakkelijke chef. U was een man van discipline en orde. Als ik u bezig zag en hoorde, kwam bij mij weieens het beeld naar voren van een vooroorlogse sergeant majoor, die zich de baas wist en wel uitmaakte op welke wijze de dienst moest functioneren. Dat werd geac cepteerd, niet in het minst omdat u een kostelijke originele humor heot die u in onze gemeenschap een zekere bekendheid heeft bezorgd", aldus Hekman, die zonder moeite pagina's zou kunnen vullen met kernachtige uitspraken van Willemse op de maat schappij. Willemse werd vervolgens door de burgemeester (ten overvloede) be schreven als een échte Bruënaar, voor wie maar één goed dorp op deze aard bol bestaat. Een Bruënaar die het hoogtepunt van de spaarzame vakan ties op de thuisreis beleefde, op de Grevelingendam als de Bruse toren weer in zich kwam en dan tot tranen toe geroerd was. Inhakend op die toren zei Hekman dat Piet Willemse nu eindelijk eens van zijn vrije tijd moet gaan genie ten: er is nog wat méér in het leven dan werken. „Het gemeentebestuur wil je daarbij helpen door als af scheidscadeau een fiets aan te bie den. Trek er op uit, de toren van Brui nisse blijft echt wel staan", zei MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de staats secretaris van VROM gevraagd zo spoedig mogelijk een onderzoeks rapport openbaar te maken waarin gegevens staan over het toekomstige aantal en de omvang van de secreta riaten van de huurcommissies. Het is Gs bekend dat er een dergelijk rap port is en dat er een voorkeur zou zijn het nu in Goes gevestigde secre tariaat over te hevelen naar Breda. Het college van de staatssecretaris met klem om, voorafgaande aan eni ge beslissing, over deze kwestie te worden gehoord. In hun brief wijzen gs erop dat het volkomen onjuist zou zijn als Zeeuwse burgers die hun recht zoeken helemaal naar Breda zouden moeten reizen. Concentratie van de huurcommissies zou ook haaks staan op de gedachte een ande re vorm van rechtspraak (AROB) te decentraliseren, juist ter wille van een goede geografische spreiding... Het provinciaal bestuur van Zee land heeft meermalen geprotesteerd tegen het weghalen van rijksdienst. Mocht de staatssecretaris toch van mening blijven dat concentratie van de secretariaten onvermijdelijk is, dan is Goes de aangewezen plaats voor de ressorten Bergen op Zoom, Breda, Middelburg, Oostburg, Tbr- neuzen, Zevenbergen en Zierikzee. In dertijd is deze opvatting ook gehul digd toen het ging om samenvoeging van de secretariaten Bergen op Zoom en Middelburg. Een extra argument voor dit stand punt is het feit dat er in Noord- Brabant al twee huurcommissie- secretariaten zijn (Eindhoven en 's- Hertogenbosch), aldus gs. BURGH-HAAMSTEDE - Afgelopen zaterdag werd in Burgh-Haamstede na een jaar gedwongen afwezigheid de Strao-vicring in ere hersteld. Gezegend met prima weersomstandigheden kan het Strao-comité terugzien op een bij zonder succesvolle dag. Johnny Hart werd met zijn fjordenpaard N'ordal be kroond als fraaiste deelnemer in de seniorklassc. Op pagina 6 een uitgebreid verslag van het gebeurde. Hekman welgemeend, waarna de de gelijke herenfiets ten tonele werd ge voerd. Hubrien De burgervader besloot zijn gloed volle toespraak met een huldebetoon aan Hubrien Willemse: „Wat zou Piet geweest zijn zonder zijn zorgzame vrouw. Ik vertel heus geen nieuws dat Willemse in zijn werk alleen maar zo goed heeft kunnen functione ren mede dankzij zijn vrouw, de stil le, op de achtergrond functionerende medewerkster. Daarvoor namens het gemeentebestuur alle dank en hul de", zo besloot Hekman die zijn woor den vergezeld liet gaan van een fraai boeket bloemen. Ambassadeur P. van Beveren, directeur van de Technische Dienst noemde Piet Wil lemse een prima ambassadeur van Bruinisse, die op een kruispunt van zijn leven is gekomen. Een man die een spilfunctie heeft vervuld in de Bruse samenleving met een gevoel voor orde en netheid die niet niks is. Een man met een ijzeren discipline, waarover gepraat werd. Ook een man met soms een hardheid over zich waarmee hij het weieens moeilijk had. Maar ook een man die zich altijd sterk heeft gemaakt voor 'zijn' ploeg waarover hij een natuurlijk gezag uitoefende, zonder op zijn strepen te gaan staan. „Ik hoop dat je met voldoening kunt terug zien op je werk, maar ook optimistisch de toekomst kan inkij ken. Ik wil besluiten met een gezeg de: uit het oog, uit het hart. Ik wil dat hier omdraaien door met je af te spreken je niet uit het oog te verlie zen, dan blijf je ook in ons hart", al dus Van Beveren, die Hubrien Wil lemse een lectuurbak overhandigde. Een cadeaubon, waarvan het be drag door Piet met instemming werd gelezen, en een fraai kunstwerk in hout, voorstellende Piet met zijn kanten-snijmachine, was het cadeau van de buitendienst, aangeboden door de heer Flikweert, die hartelij ke woorden in dichtvorm vatte. Hondenkennel Piet Geluk, ook bijna met pensioen als gemeentebode, kwam met een lu diek cadeau als antwoord op Willem- se's aversie tegen honden (in de Bruse plantsoenen). Denkend dat Piet in zijn vrije tijd nu een kennel zal gaan starten en derhalve wel wat kennis over de diverse honderassen kan ge bruiken, overhandigde hij een colla ge van rassen, met een foto van Piet daar tussen als grootste 'hond'. Zijn korte, begeleidende toespraak besloot Geluk met de wijze woorden: „Veel succes bij Hubrien, je nieuwe baas!" Democratisch Kenmerkend in huize Willemse was de vrijwillige aanwijzing van zoon Rinus, dat die het dankwoord maar ZIERIKZEE - De Technische School Schouwen- Duiveland houdt op woensdag 26 februari een open huis voor belangstellenden en leer lingen met hun ouders, ook van de hoogste klassen van de basisscholen. Het programma bestaat onder an dere uit praktijklessen, demonstra- tielessen met een computer, natuur- kunde-practicum, een expositie van leermiddelen en werkstukjes en de verkoop van werkstukjes. Het open huis wordt gehouden van 19.00 tot 21.00 uur. moest doen. Rinus kweet zich goed van de hem opgelegde taak en sprak dankwoorden aan het adres van de sprekers voor de goede woorden en cadeaus. „De lovende woorden zijn terug te voeren tot zijn principe: Een ambtenaar is in dienst van de ge meenschap en wel 24 uur per dag. Zo kon het ook gebeuren dat je op een verjaardagsfeest om elf uur 's avonds in de stromende regen bij een gat in de straat stond. En als iedereen naar huis was toch nog even gaan kijken of het licht het wel deed", zo herinnerde Rinus Willemse het werk van zijn va der. In dienst van de gemeenschap be tekende in dienst van Bru, en de Bruënaars wisten de Molenweg te vinden. „Nu, aan het eindë van zijn loopbaan", zei Rinus tot slot, „wil ik namens hem en moeder iedereen van harte bedanken voor de prettige sa menwerking en vriendschap. Ik wil eindigen met woorden die mijn vader volgens mij nu zou zeggen: Ik heb niet meer dan mijn plicht gedaan". Zwaailicht Tbt slot kan nog gemeld worden dat de bijna-bijnaam van Piet Willemse, Piet 'zwaailicht' letterlijk en figuur lijk in beeld werd gebracht door de collega's van de buitendienst bij in tree van het gemeentehuis, in de vorm van een aantal gemeentelijke voertuigen, getooid met in werking zijnd oranje zwaailicht als erepoort. De zeer gezellige en typisch Bruse bijeenkomst werd na het officiële deel voortgezet met een receptie voor de overige belangstellenden. SEROOSKERKE - Alcohol is zater dagavond omstreeks 23.45 uur in Se rooskerke de toedracht geweest van een tweezijdig ongeval op de Stoof- weg. N. A. van den B. uit Burgh- Haamstede reed, komende uit Noord- welle, over de Stoofweg naar de ver keerslichten van de provinciale weg tussen Zierikzee en Burgh-Haamste de, C. Q. uit Zierikzee kwam uit te gengestelde richting aanrijden in zijn voertuig en moest in de berm gaan rijden voor Van den B. die in de bocht rechtdoor reed. Een botsing was het gevolg. Van den B. raakte hierbij een verkeersbord en kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaal. Toen de rijkspolitie het sterke vermoeden had, dat Bachus betrokken was bij het gebeurde, moest Van den B. naar het bureau voör een bloedproef. Om dat Van den B. dienstplichtig militair is, werd het.geval overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. kfORbT WEER. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Overwegend droog Overwegend droog met opklarin gen. De noord tot noordoostenwind is meest 3 tot 5 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht -8 graden, aan zee -6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 februari: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 febr. Zon op 08.03, onder 17.45 Maan op 9.23, onder 20.47 Eerste Kwartier: 16 februari (20.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt geleidelijk wat minder koud. Komende nacht vriest het nog licht tot matig, met mi nima van min 3 graden in het noord westen tot min 8 in het zuidoosten. Morgenmiddag loopt het kwik in het hele land tot rond het vriespunt op. Zonnige perioden en wolkenvelden wisselen elkaar daarbij af. Het blijft naar verwachting vrijwel overal droog. Er staat een matige noordoos telijke wind, rond kracht 4. Het diepe lagedrukgebied boven Italië, dat ervoor zorgde dat afgelo pen week koude lucht uit het oosten naar ons toe kons tromen, vult deze week geleidelijk op en trekt boven dien weg. Daardoor gaat de tempera tuur langzamerhand verder omhoog. Oceaandepressies zullen ons land echter waarschijnlijk niet voor zon dag of maandag kunnen bereiken: de kans op neerslag is klein. ZIJPE - Van de veerpont in Zijpc is in de nacht van vrijdag op zaterdag de scheepsbel gestolen. De uit 1930 daterende bel was eigendom van de ZWN. Het zat oorspronkelijk be vestigd met een beugel, die door on bekenden is afgebroken. De waarde van de koperen bel is vooralsnog niet bekend. De gevel in de Korte Nobelstraat, bespoten met een verfbus. ZIERIKZEE - Tot nu toe onbekenden hebben in dc nacht van zaterdag op zondag dc nodige schade aangericht door met spuitbussen verschillende mu ren in Zierikzee te bespuiten. De zogenaamde graffity richt juist inct gewone stenen muren aanzienlijke schade aan en de rijkspolitie heeft derhalve een onderzoek ingesteld naar de dadcr(s). Zaterdagnacht moesten de volgende straten het deels ontgelden; het pand van P. C. E. in de Korte Nobelstraat (zie foto), de zijgevel van N. V. in de Min derbroederstraat en enkele panden in de Verrenieuwstraat en Jannewekken. In de twee laatste gevallen is nog geen aangifte gedaan, maar heeft de ooliti/» inmiddels wel foto's gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1