Actief inspelen op nieuwe mogelijkheden en ontwikkelingen" Frontale aanrijding Zeelandbrug Restauratie molen Den Haas vordert langzaam maar zeker Advies uitvoering tweede fase Baden Powellterrein AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer vod @@veireo ireizeo DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT ZIERIKZEE - Voor de algemene vergadering van Cebeco-Zuidwest, donderdagmiddag in de Concertzaal te Zierikzee, benadrukte voorzitter J. van Iwaarden dat de marktomstandigheden voor de landbouw in sterke mate veranderen ten nadele van boer en tuinder. Dit geldt in het bijzonder voor de akkerbouw. De veehoude rij heeft de gevolgen van de contingenteringsmaatrege- len goeddeels kunnen opvangen, door een sterke daling van de mengvoederprijs en door de uitstoot van minder produktieve koeien. Een bijkomend verschijnsel is ech ter dat vrijkomend grasland wordt gebruikt voor de pro- duktie van o.a. consumptieaardappelen, wat in die sec tor tot een te grote produktie heeft geleid. Van Iwaarden noemde dit een waarschuwing aan het adres van hen die het landbouwbeleid - landelijk en in de EG - vorm moe ten geven, omdat het aantoont dat er een wederzijdse af hankelijkheid valt te constateren tussen de diverse sec toren in de land- en tuinbouw. Nu de tijden moeilijker worden, is samenwerking tussen coöperaties meer dan ooit geboden. Barrières die nu nog bestaan, zullen geslecht moe ten worden. Een kritische zelfanaly se van alle partijen is hierbij voor waarde. Door een marktgerichte aanpak zullen wij onze positie moe- Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W b.g.g. 1585 of 1385 MM ten behouden en versterken. Naast kwaliteit van het te vermarkten pro- dukt is de structuur van de afzet van doorslaggevende betekenis. Extra inspanning zal nodig zijn om de sterke positie van onze consump tie-aardappelen te handhaven. Telers elders in de EG zoeken óók naar al ternatieven. Een belangrijke steun voor de aardappeltelers is de grote omvang van de industriële verwer king van hun produkt tot frites etc. Jammer genoeg is de positie van onze uien minder sterk en marktverken ningen in de industriële verwerking van dat produkt geven geen reden tot optimisme. Enorme bureaucratie Bij de Brusselse voorstellen ten aanzien van de gegarandeerde pro- dukten blijven de officiële graanprij zen nog op een redelijk niveau, maar strengere kwaliteitseisen, een ernsti ge inperking van de duur van de in terventieperiode en een medeverant woordelijkheidsheffing zullen voor de Nederlandse telers toch leiden tot een aanmerkelijke inkomensdaling. Strengere kwaliteitseisen treffen hen veel zwaarder dan hun Franse collega's, vooral omdat alleen al een hoger vochtgehalte in ons klimaat vrijwel onontkoombaar is. De EG zou bij haar regelingen ook marktge richt moeten zijn en door haar eisen de teelt van kwaliteitsprodukten moeten stimuleren in plaats van kwaliteitseisen te creëren als nood uitgang voor financiële perikelen. Uit het groenboek en het graanme- morandum rijst het beeld op van een enorme bureaucratie, die bedrijven met hoge, efficiënte produkties en een punctuele administratie afstraft. 'De wens die wij vandaag zouden willen uiten, is om de gelden die wor den geheven als medeverantwoorde lijkheidsheffing vooral ten goede te laten komen aan de ontwikkeling van nieuwe produkten en produktie- methoden' zo stelde Van Iwaarden en hij noemde in dit verband de produk tie van bio-ethanol als een ontwikke ling voor de wat langere termijn, maar waarvoor reeds nu krachtige aanzetten dienen te worden gegeven. Voor de korte termijn gaat het meer om een uitbreiding van het peul vruchtenareaal, dat in Nederland -volgens - deskundigen- nog is te vertwee- a drievoudigen. Ook in de EG als geheel is nog een aanzienlijke uitbreiding mogelijk en daarvoor is zaaizaad van hoge kwaliteit nodig. Vervolg pagina 4 Advertentie Voor het ruimste assortiment in ALLE SOORTEN vakanties en reizen naar: REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE-TEL. 01110-5036 Voorzitter J. van Iwaarden van Cebeco-Zuidwest: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 7 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23877 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te zwart Volgens de ANWB gaven de natuurbescher mers in de nota Delta Ondeelbaar een te zwart beeld van toerisme en recreatie. (Pag. 2). Feestelijke dag De Hostellerie in Schuddebeurs beleefde don derdag een feestelijke dag na de toekenning van een Michelin-ster. (Pag. 3). Aandacht De Vereniging voor Openbaar Onderwijs wil meer aandacht voor de aansluiting tussen basis- en voortgezet onderwijs. (Pag. 4). Volleybalbeker De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 boekte in Dordrecht een 1-3 bekerzege op het roemruchte Orawi. (Pag. 7). Het vertrouwen op de toekomst maakt de veiligheid van heden. Louis-Philippe ZIERIKZEE- Vier gewonden en twee auto's totaal vernield was het beeld na een aanrijding, donderdagochtend (11.15 uur) op de oprit van de Zeelandbrug. De toedracht was alsvolgt: C. W. u. d. J. uit Hellevoetsluis reed uit de rich mg Zierikzee naar de Zeelandbrug. Voor de oprit stond een onbekend gebleven auto stil op de rijbaan. De bestuurder uit Hellevoetsluis trachtte door hevig remmen en stuurcorrectie een zekere aanrijding te voorkomen en raakte daarbij op de linker weghelft. Op die rijbaan kwam juist de uit Middelburg afkomstige C. G.-B. waarna een frontale botsing volgde. Meteen na het ongeluk reed de stilstaande auto weg. Als gemeld werden vier personen gewond: de twee bestuurders en in elke auto een passagier R. K. uit Ridderkerk en A. d. M. uit Middelburg. De Rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland verzoekt eventuele getuigen van de aanrijding zich bekend te maken op het politiebureau te Zierikzee. Met name i&nen benieuwd naar de identiteit van de bestuurder die op de rijbaan stil stond. Ter hoogte van het restaurant zou deze bestuurder een liftster hebben laten instappen. ZIERIKZEE - Hoewel nog niet valt te zeggen wanneer de restauratie van de molen Den Haas op het Bolwerk in Zierikzee geheel zal zijn voltooid, neemt het uiteindelijke resultaat steeds vastere vormen aan. Op dit moment wordt gewerkt aan de vol tooiing van de kap met het bekleden van de buitenzijde. Daarbij wordt gebruik gemaakt van houten scha liën (leitjes - red.). Wanneer dat kar wei is geklaard, kan de kap met be hulp van een kraan op zijn plaats worden gebracht. In een toelichting zegt de heer H. Goedegebuure van de dienst gemeen tewerken dat, wanneer er veertien dagen achter elkaar gewerkt zou kunnen worden, de kap gereed is voor de plaatsing. Maar ofJdat ge beurt is sterk afhankelijk van het weer en van molenbouwer M. Bos uit Almkerk. Deze moet tussendoor ook andere klussen elders opknappen. Op het terrein naast de molen lig gen ook al de roeden voor de wieken gereed. Het hekwerk daarvoor wordt door Bos in zijn werkplaats gereed gemaakt. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WORDT HET WEE.R. Raming lager dan aanvankelijk begroot ZIERIKZEE - Voor de uitvoering van de tweede fase van het plan tot uitbreiding parkeerterrein Baden Po- wellweg werd in het bestedingsplan 1986 aanvankelijk een bedrag van 320.000,— opgenomen. De huidige ra ming der totale kosten blijkt echter op een aanzienlijk lager bedrag uit te komen, te weten: 225.000,— De commissie publieke werken dient in de openbare vergadering maandagavond 10 februari in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 19.30 uur, advies uit te brengen over dc uitvoering van deze tweede fase. Deze omvat een uitbreiding van de parkeercapaciteit met 74 parkeer plaatsen. Voor deze uitbreiding dient de voormalige Nutskleuterschool, die de gemeenté inmiddels heeft aan gekocht. te worden gesloopt. Vloer Beurs De noodzaak van restauratie van de vloer onder de Beurs werd reeds en kele malen eerder benadrukt. Naar schatting is 90% van de tegels dusda nig beschadigd, dat reparatie moet worden uitgesloten. Verder zal een aantal hardstenen afdekplaten moe ten worden gerepareerd. De kosten worden geraamd op 54.000,— incl. btw. In het bestedingsplan 1986 werd rekening gehouden met een uitgaaf van 55.000,—. Voor dit project zullen nog bij rijk en provincie subsidies worden aangevraagd. In de toelich ting aan de commissieleden wordt er op gewezen, dat indien subsidies wor den verkregen (van het rijk in ieder geval niet eerder dan in 1990) gere kend mag worden op een bedrag van in totaal ongeveer f 40.000, Vervolg pagina 2 Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Matige vorst De wind draait geleidelijk naar het noordoosten en de kans op opklarin gen wordt groter. In de nacht en och tend matige vorst. De noordoostelij ke wind is matig kracht 3 a 4 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht -7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 febr.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20%. Min.tcmp.: -11 graden Middagtemp.: -5 graden Windkracht: noordoost 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -2 graden Windkracht: noordoost 3 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.tcmp.: -5 graden Middagtemp.: -0 graden Windkracht: zuidoost 2 ZON- EN MAANSTANDEN 8 febr. Zon op 08.09, onder 17.40 Maan op 8.33, onder 16.41 9 febr. Zon op 08.07, onder 17.41 Maan op 8.54 onder 18.07 10 febr. Zon op 08.05, onder 17.43 Maan op 9.10, onder 19.29 Nieuwe Maan: 9 febr. (01.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft koud. Van nacht vriest het nog matig, min ne gen graden, dat is haast strenge vorst en overdag wordt de temperatuur ook niet hoger dan min vier of vijf graden. In de noordoostelijke stro ming trekken wolkenvelden het land binnen, waaruit mogelijk wat sneeuw valt. Maar ook zal de zon af en toe schijnen. In de drukvcrdeling boven Europa voltrekken de veranderingen zich maar langzaam. De druk blijft laag boven het westelijk deel van de Mid dellandse Zee en hoog boven Scandi navië. In de noordoostelijke stro ming trekt momenteel koudere lucht onze kant op. In dc nacht van zater dag op zondag gaat het streng vriezen met minimumtemperaturen zo rond elf graden. Begin volgende week trekt het hogedrukgebied naar het zuiden en draait dc wind naar het zuidoosten, zodat dan aan de aanvoer van de hele koude lucht een einde komt. Wel zal het in de nacht nog ma tig vriezen, maar overdag bereikt de temperatuur waarden rond hot vries punt, bij vrij zonnig weer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1