Verkrampt spelend herenteam handbalclub Delta Sport naar pijnlijke nederlaag: 16-20 Janny Bal en Jan Gast boeken zege in bowlingtoernooi NIEUWSBODE Herenformatie vv Kwiek laat kostbaar punt liggen bij matig Intermezzo Damesploeg bv Mevo '80 in tweede helft naar bekerwinst op Marathon Herenteam vv Mevo '80 lijdt trieste nederlaag Klaverjassen bij PV Gevleugelde Vrienden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 februari 1986 Nr. 23875 7 Jaco Vleeshouwer lost een schot tijdens de belangrijke wedstrijd tegen Hellas. Onne van Haeften blokt tevergeefs, terwijl Bert de Vos en Jan Molenkamp de afloop gadeslaan. ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalclub Delta Sport is er na de veertiende competitieronde in de lande lijke tweede divisie weer een flink stuk slechter voor ko men te staan. Het door Piet Verrijzer geleide team ver loor zelf in sporthal Onderdak vrij onnodig van het Haagse Hellas (16-20),, terwijl Animo via een overwin ning op gelijke hoogte kwam met de Zierikzeese ploeg. Het Bergen op Zoomse Fortuna is nu alleen hekkesluiter met zes punten, terwijl zowel Delta Sport als Animo acht punten verzamelde. Alle overige ploegen kunnen er rede lijkerwijs vanuit gaan, dat het tweede divisieschap ge continueerd kan worden. MIDDELHARNIS - De herenformatie van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse heeft niet zo erg lang plezier gehad van de leidende positie, die de ploeg van trainer Tonie van Breda een week eerder veroverde, doordat mede koploper Kangoeroes toen een punt liet liggen. Kwiek kwam andermaal niet zonder kleerscheuren uit het altijd lastige duel tegen Intermezzo uit Middel- harnis. Kwiek heeft drie voormalige Intermezzo-spelers in zijn midden, het geen tijdens de confrontaties niet de formatie uit Middelharnis steeds wordt benadrukt. Gezien het vertoonde spel verdiende noch Kwiek noch Intermezzo de volle winst, zodat de 2-2 uitslag de enig juiste was. Opmerkelijk aan het optreden van de Delta Sport-ploeg was de ver- kramptheid waarmee werd geac teerd. Het feit, dat de ploeg onder druk speelt, gaat de spelers bijzonder moeilijk af. Geen moment oogt het team met vertrouwen bezig te zijn. Opvallend in dit geheel is zeker, dat de Zierikzeese formatie drie dagen voor de ontmoeting met Hellas een oefenpartij speelde tegen de Middel burgse eerste divisieploeg EMM. In een uitstekende exhibitie dwong de ploeg van Piet Verrijzer een 20-20 ge lijkspel af, maar wat belangrijker is, Delta Sport speelde de beste wed strijd van het seizoen. Dat was zon dagmiddag in sporthal Onderdak na drukkelijk anders. Opponent Hellas leverde zeker geen imponerende par tij handbal af. In normale doen had LANDELIJKE COMPETITIE Tweede divisie C: Snelwiek-Pius X 22-25; Delta Sport-Hellas II 16-20; GHV-Wings 18-22; Fortuna B-WIK 21- 25; Animo-Tornado '70 15-5 Pius X 14 10 2 2 281-240 22 Wings 14 9 2 3 245-221 20 Hellas II 14 8 2 4 261-244 18 WIK 14 8 1 5 259-242 17 GHV 14 7 2 5 271-250 16 Snelwiek 14 6 I 7 235-249 13 Tornado '70 14 6 0 8 243-250 12 Delta Sport 14 3 2 9 250-279 8 Animo 14 3 2 9 195-231 8 Fortuna B 14 3 0 11 251-291 6 AFDELING ZEELAND HEREN SENIOREN Eerste klas: Olympus-HVSV 24-10; Walcheren II-GSC 19-19; Walcheren III-Marathon 16-28; EMM III-EMM IV 15-18; GSC II-Delta Sport II 20-24. Tweede klas A. Olympus Ill-Wal- cheren II 13-16; Walcheren V-Mara thon II 18-7; Delta Sport III-EMM V 13-15. Tweede klas B: HVSV II-WIK 17-29; Hontenisse-Operatie '71 9-13; HVH- Operatie '71 II 17-13. DAMES SENIOREN Eerste klas. Walcheren II-Marathon 8-11; EMM II-Hontenisse II 37-4; Orion-EMM III 7-4; GSC II-HVSV II 1-16. Tweede klas; Olympus II-Delta Sport 9-10; Orion Il-Ouwerkerk 14-12; WIK-HVH 13-12. JONGENS ASPIRANTEN Eerste klas: Olympus-Walcheren 7- 13; EMM-Delta Sport 16-8; HVSV- WIK 11-11. MEISJES ASPIRANTEN Eerste klas. EMM-Walcheren 3-9; Orion-HVSV 1-6; GSC-OIympus 4-9. Tweede klas: Olympus H-Ouwer- kerk 14-3; EMM li-Operatie '71 3-13; Hontenisse-KHV 3-1. JONGENS PUPILLEN Eerste klas: Waleheren-WIK 2-19. Delta Sport dan ook probleemloos beide punten kunnen pakken, maar de Zierikzeese ploeg acteerde zo ner veus, dat er te veel persoonlijke fou ten werden gemaakt, waarvan de Haagse opponent gretig profiteerde. Strafworpen Met name in het middenstuk van de tweede helft accepteerde de formatie van trainer/coach Hans van Kessel gretig een aantal niet-ingecalculeerde presentjes van Delta Sport-kant. Tus sen de elfde en zeventiende minuut bogen de Hagenaars vooral daardoor een voor Delta Sport nog hoopgeven de 12-12 stand om een 12-18 voor sprong, hetgeen de definitieve gena deklap betekende. Echter ook al eerder gaf de thuisploeger blijk van de spannin gen niet aan te kunnen. Vijf keer leg den de arbiters Van de Meer "en Van Zantwijk de bal op zeven meter van doelman Hans de Lange, maar even zoveel keer 'slaagden' Delta Sporters erin oog in oog met de overigens voortreffelijke sluitpost te falen. Kees de Vos, Peter Lefèvre, Erwin Schaal je, opnieuw Kees de Vos en Ja- co Vleeshouwer kozen stuk voor stuk de 'sterke' kant van de Haagse doel man, waardoor hij steeds als win naar uit de bus kwam. Toen Peter Le fèvre dan ook in de 22e minuut van de tweede helft een zeven meterworp verzilverde, werd dit succesje met ge juich vanaf de tribune ontvangen. Aanvankelijk werd er door de twee ploegen weinig gescoord. Pas na een klein kwartier toonden de aanvallers zich wat zorgvuldiger met de kansen. Hellas kwam met 2-5 aan de leiding. Op dat moment waren de eerste twee strafworpen reeds onbenut gebleven en bij 3-6 miste Erwin Schaalje vanaf zeven meter. Toch kwam de thuis ploeg nog voor rust naast en zelfs voorbij Hellas, vooral omdat ook de Haagse ploeg niet bijzonder accuraat speelde. Op slag van rust leverde een onachtzaam moment in de Zierikzee se verdediging alsnog de gelijkmaker op. 'Delta Sport startte in de tweede helft goed. Een treffer van Kees de Vos en twee van Peter Lefèvre bezorg den de thuisploeg een 10-9 voor sprong en er was hoop voor de degra datiekandidaat. Terug-slag Delta Sport slaagde er niet in om door te drukken, vooral door veel on nodig balverlies. Drie Haagse tref fers kort na elkaar betekenden een eerste vingerwijzing, dat de Zierik zeese ploeg wankelde. Twee treffers van Jaco Vleeshouwer leverden nog wel even een gelijke stand (12-12) op, maar toen was de Delta Sport-koek op. In de volgende zes minuten sloeg Hellas zijn slag. Doelman Matthé Pipping, die zijn werk goed deed, moest vijf keer kort na elkaar capi tuleren en ook vervanger Piet Bos moest direct een doelpunt toestaan na een tegen Bert de Vos gefloten strafworp. Even nog krabbelde Delta Sport op door twee doelpunten van André Hartoog, maar de genadeklap was definitief uitgedeeld. Uiterst eenvoudig hield de Haagse ploeg de vier doelpuntenmarge vast en was de negende Delta Sport-seizoenzege een feit. Het komende weekeinde zijn er geen competitiebeslommeringen en een week later trekt de Zierikzeese ploeg naar de Eindhovense koploper Pius X. Uitwedstrijden tegen Snel- wiek en Fortuna, gescheiden door de laatste wedstrijd tegen GHV, beslui ten de competitie. Met name de laat ste drie wedstrijden moeten nog de nodige punten opleveren om het klassebehoud veilig te stellen. KRIMPEN AAN DE IJSSEL - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 moest het het afgelopen weekeinde opnemen tegen een van de staartploegen in de eerste klas. In Krimpen aan de IJssel fungeerde Ra- bo/Krimpen als gastplocg. Het leek een routineklus te worden, maar de Zierikzeese ploeg kwam geen mo ment in haar spel. Een 3-0 nederlaag was het gevolg. Langzamerhand be landt de Mevo '80-ploeg weer in de middenmoot. Bij het begin van de winterstop waren er nog zeer redelij ke kansen op een hoge klassering, maar in de laatste drie wedstrijden verzamelde de ploeg van coach Hans Boot zegge en schrijve één competi- tiepunt. In de eerste set startte coach Hans Boot met twee spelverdelers. Ook in het begin van deze wedstrijd liep het redelijk. Een sterke opslag van Ger- rit van Splunder leidde ondermeer tot een 5-11 voorsprong, maar Krim pen wenste zich nog niet gewonnen te geven. De thuisploeg knokte knap te rug. Toen werd Herbert Swartz ge wisseld voor Tonny Merle. Na een time-out bij een 12-13 stand kwam Bert Compayen binnen de lijnen voor Kees van de Linde. Krimpen had vleugels gekregen en trok de set met 15-13 naar zich toe. De tweede set gaf een traag aanvallend Mevo '80 te zien. Weinig flitsende acties leidden tot een 9-6 achterstand, maar een ople ving resulteerde alsnog in een 9-9 stand. Door de zeer goede hoöfdaan- vallen van Krimpen liep de ploeg ge makkelijk uit naar 15-11 en een 2-0 voorsprong in sets. In de derde set startte Hans Boot met de vertrouwde basisopstelling, maar de laatste kans om een punt te pakken liet de Zeeuwse ploeg ook lo pen. Krimpen bereikte gemakkelijk een 8-4 voorsprong. Gebogen hoofden spraken boekdelen. Een 15-11 zege voor Krimpen zorgde voor een 3-0 to taaluitslag. Er is bij Mevo '80 momen teel sprake van een collectieve inzin king, dit terwijl de individuele kwaliteiten van de Mevo '80-spelers tot een veel hogere klassering zouden moeten leiden. Aanstaande donder dagavond 6 februari krijgt de ploeg de kans zich te herstellen in een be kerwedstrijd tegen Orawi in sporthal Wiel wijk in Dordrecht. De Dordtse ploeg speelt in de tweede klas en mag dérhalve zeker niet onderschat wor den. Bij winst volgt op zaterdag 15 fe bruari de tweede ronde, waarvoor dan wordt gespeeld tegen het Rotter damse Meteoor in de Zierikzeese sporthal Onderdak. ZIERIKZEE - Postduivenvereni ging Gevleugelde Vrienden in Zierik- zee organiseerde het afgelopen week einde opnieuw een klaverjaswed- strijd en een sjoelgebeuren, waarbij respectievelijk 36 en vijftien deelne mers kwamen opdagen. Het klaverjassen leverde een over winning op voor mevrouw De Bruin. Zij totaliseerde 5534 punten en had daarmee een minimale voorsprong van achttien punten op T. van de Zan- de. L. van den Hoek eindigde als der de met 5326 punten en mevrouw Hey- boer scoorde als vierde 5302 punten. De heer Buys eindigde als vijfde met 5160 punten, maar hij kreeg een extra prijs vanwege de meeste pitten, die hij speelde. Bij het sjoelen waren er vijftien deelnemers, waarvan Arjan Rossen winnaar werd met 735 punten. Me vrouw Rossen klasseerde zich als tweede, Serge Berrevoets pakte de derde plaats en A. Bakker de vierde. Patrick Hartman werd vijfde. De vol gende gecombineerde wedstrijd is op zaterdag 8 maart. Janny Bal stelde in de eerste game meteen haar kandidatuur voor de toernooizege door een score van 183 pins. Zij werd het dichtst benaderd door Paula Vasseur, maar zij moest een fikse achterstand toestaan met een score van 155 pins. Janny Gast scoorde 152 pins en Neeltje Dekker volgde op een pin van Janny Gast. In de tweede game kwam de hoogste score voor rekening van Willy Hoo- gerhuis. Zij scoorde 145 pins, maar kwam nog niet hoog op de tus senstand, omdat zij in de eerste game slechts tot 89 pins was gekomen. Roos de Vries noteerde 143 pins en Neeltje Dekker kwam tot 141 pins. Janny Bal kwam niet verder dan 138 pins, maar haar leidende positie kwam nog niet in gevaar, omdat Paula Vasseur en Janny Gast met 118 en 116 pins een fikse achterstand opliepen. In de der de game kwam de positie van Janny Ba} ook niet in gevaar, doordat zij niet 150 pins een van de beteren was. Janny Gast werd met 162 pins game- winnares met Janny Bal als tweede. Miep van Voskuylen en Lena Kooman De wedstrijd in Middelharnis be gon op zo langzamerhand traditione le wijze, hetgeen verlies voor Kwiek betekende. Voordat de Bruse ploeg zich goed en wel realiseerde, dat de wedstrijd was begonnen had Inter mezzo de eerste set al met 15-7 cijfers op zak. Aanvankelijk leek het zelfs op een debacle uit te draaien, toen In termezzo in een servicebeurt uitliep naar 7-0. In de tweede set ging het duidelijk beter met de Bruse ploeg. Er werd uiterst geconcentreerd ge stopt, waardoor de spelverdelers snelle aanvallen konden opzetten. In termezzo werd weggespeeld. Bij 10-2 nam Kwiek wat gas terug, waardoor het team uit Middelharnis terug kon krabbelen tot 10-6. Dit kwam gedeel telijk, doordat spelverdeler Joop Goedhart een blessure opliep en ge wisseld moest worden. Door deze handicap moest Kwiek met een spel verdeler verder. Ondanks enige mis verstanden in het begin sloot Kwiek de set via 6-12 met 11-15 winnend af. De derde set leek een kopie te wor den van de eerste. Intermezzo liep snel uit. Twee time-outs van aanvoer der Kees Arensman zorgden voor een totale verandering van het spelbeeld. Kwiek liep de achterstand vlot in en kwam zelfs met 12-13 voor. Toen brak een periode met chaotische taferelen aan. Het spel golfde op en neer. Kwiek kwam voor met 13-14 en 14-15. Het genoemde puntenvoordeel kreeg Marathon mee, doordat de Vlis- singse ploeg in de competitie in de tweede klas bij de onderste ploegen staat geklasseerd, terwijl Mevo'80 bij de bovenste drie staat. De Zierikzee se ploeg scoorde via Desiree Hoog moed in de eerste minuut voor het eerst tegen, maar Marathon had prompt het antwoord klaar. Dat zou evenwel voorlopig het laatste wapen feit zijn voor de Vlissingse formatie. Pas nadat Mevo '80 in de twaalfde mi nuut op 15-17 was gekomen konden de bezoeksters weer wat terug doen, maar toen was het meteen ook weer goed raak. Met zeven punten binnen een minuut veroverde Marathon weer een ruime voorsprong: 15-24. In de slotminuut krabbelde Mevo '80 ech ter weer terug tot 22-24. Met acht pun ten werd Desiree Hoogmoed in de eerste helft topscoorster, Marjan Mol noteerde vijf punten, Ellen Dreijer kwamen beiden uit op 147 pins, maar zij haalden geen finaleplaats meer door matige prestaties in de eerste twee games. Finale ln de finale toonde Janny Bal zich andermaal superieur. Janny Gast ein digde als tweede, maar moest een achterstand van veertien pins gemid deld toestaan. Roos Je Vries verdrong in de finale Neeltje Dekker alsnog van de derde plaats. Zij ging de finale in met een minimale voorsprong, die Roos de Vries in die extra game weg werkte. In dc eindstand viel Neeltje Dek ker derhalve net buiten dc hoofdprij zen. Paula Vasseur miste net de fina le en eindigde dus als vijfde. Miep van Voskuylen klasseerde zich na dc zwakke start als zesde, Lena Kooman werd zevende. Marian Dijkman achtste, Willemien Bom negende en Pas na verschillende servicebeurten en een netfout van de tegenstander kon het Schouwen-Duivelandse team de belangrijke derde set met 14-16 naar zich toe trekken. Die derde set had waarschijnlijk zo'n aanslag op de conditie gepleegd, dat Kwiek in de vierde set geen potten meer kon bre ken. Intermezzo won moeiteloos te gen de leeggespeelde Bruse ploeg (15- 8), waarmee een juiste 2-2 einduitslag op het wedstrijdformulier kon wor den ingevuld. Om mee te blijven doen in de race voor de bovenste plaats is het zaak, dat de Kwiek-ploeg de juiste concen tratie op kan brengen vanaf het aller eerste begin van de wedstrijd. Nu gaat te vaak de eerste set onnodig verloren of loopt de ploeg tegen een dusdanig grote achterstand, dat een inhaalrace zoveel krachten vergt, dat het de ploeg in een later stadium van de strijd conditioneel opbreekt. Wan neer Kangoeroes en TOP de ten op zichte van Kwiek gelijkmakende wedstrijd in winst omzetten, gaan de drie ploegen gezamenlijk aan de lei ding met negentien punten uit der tien wedstrijden. Geervliet en Ibis II verzamelden een punt minder. De Kwiek-herenploeg komt op donder dag 13 februari voor het eerst weer in actie, wanneer in Rotterdam tegen Pollux wordt gespeeld in het kader van de strijd om de districts volley bal beker. vier, Gerda Kloet drie en Josee Vel- ders twee. In de eerste fase van de tweede helft drukte de oranje equipe van coach Bob Noomen door naar een rui me voorsprong. Na elf minuten leid de Mevo '80 met 40-27. Tb en raakte de Zierikzeese formatie enkele minuten de grip op de wedstrijd kwijt en kon Marathon weer in het kielzog komen: 40-36. Juist op tijd herpakte de Zie rikzeese formatie zich. De marge werd weer uitgebouwd van vier naar tien punten, maar duidelijk werd, dat de Zierikzeese ploeg de Vlissing se dames in de return beslist niet mag onderschatten. In de tweede helft scoorde Desiree Hoogmoed negen punten, Marjan Mol acht, Karin Peu- te vijf, Ellen Dreijer en Gerda Kloet ieder drie en Josee Velders twee. Pe tra Dalebout en Corien van Rijn kwa men niet aan scoren toe. Antoinet Dekker completeerde de top tien. Bij de heren werd Jan Gast winnaar, voornamelijk door een ster ke derde game, waarin hij 184 pins scoorde. In de eerste twee gaines kwam hij niet verder dan respectie velijk 13.9 en 136 pins. Toon Stoel ein digde als tweede met 157 pins in de eerste game en 154 pins in de derde game. Arjan Hanse scoorde dc derde plaats met respectievelijk 157 en 150 pins in dc eerste en derde game. Ed de Vries eindigde als vierde, nadat hij bijzonder sterk was gestart met een game van 170 pins. Hij zakte evenwel opvallend weg met 135 en 116 pins in de volgende games. Na do finalegame kwam Jan Gast uit op een totaalgemiddelde van 153 pins, waarmee hij een voorsprong van ruim zes pins noteerde op Tbon Stoel. Arjan Hanse kwam na de vier games uit op 142 games en verwees daarmee Ed de Vries alsnog naar dc vierde eindklassering. Good-old Lie ven Hoogerhuis viel na een beslissen de game met Ed de Vries net buiten dc finale. Hij scoorde wel de hoogste game van het toernooi, maar zijn sco re van 189 pins in dc tweede game liet hij vergezeld gaan van een score van 126 pins in dc eerste en van 106 pins in dc derde game, waardoor hij alsnog uit de finaleboot viel. Ook John de Lange leek een goede kanshebber, toen hij in de eerste twee games respectievelijk 161 en 157 pins liet aantekenen. Hij zakte evenwel alsnog naar de zesde plaats doordat hij in de derde game niet verder kwam dan 90 pins. Daan Blom. Winand Sitzen, Kees Rijnberg en Jacob Stoel comple teerden de bovenste tien van de eind klassering. BURGH-HAAMSTEDE - In sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede organiseerde bowlingclub The Stri kers een promotie-bowlingtoernooi, waaraan een aantal leden van Renesser clubs als gast deelneemt om het toer nooi mede te doen slagen. De 33 deelnemers gooiden alle drie games, waarna de beste vier bij de heren en de da mes nog een finalegame afwerkten. Bij de dames ging de zege naar Janny Bal met een gemiddelde van 157, terwijl bij de heren Jan Gast verrassend met de winst ging strij ken met een gemiddelde van 153. Actiefoto unn Marian cle Graaf tijdens het op dc banen van sportcentrum Krayestein gehouden bowlingtoernooi. ZIERIKZEE - De damesploeg van basketballvereniging Mevo '80 boekte in sporthal Onderdak in Zierikzee een 52-42 zege in het eerste bekerduel tegen Marathon. Door deze overwinning heeft de Zierikzeese formatie een uitste kende kans om zich te plaatsen voor de tweede ronde om de districtsbeker. Halverwege leidde Marathon nog met 22-24, maar reeds toen werd duidelijk, dat de oranje equipe naar een overwinning zou lopen, omdat de Marathon- ploeg met vijftien punten voorsprong aan het duel begon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7