Veiligheid centraal bij themadagen Vrouwenraad Cursus voor startende ondernemer Over de Dom, een oord en een orgel(tje) Informatieplicht voor belastingen wordt uitgebreid Politiebond in beroep tegen schorsing politieman Gespreksgroep tienermoeders AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer 4 VL1SSINGEN - De starterscursus- sen voor beginnend ondernemers die sinds 1983 door de gemeente Vlissin- gen worden gegeven zijn zo succesvol geweest dat de gemeente heeft beslo ten een soortgelijk informatiepro gramma op te zetten voor de scholen voor voortgezet onderwijs. Dit bleek tijdens de officiële presentatie van de jeugdonderneming Speltic BJV (Besloten Jeugd Vennootschap) door twintig leerlingen van de Vlissingse MTS. De jonge ondernemers hebben een houten behendigheidsspel ontwik keld, de zogenoemde „Duivels- knoop", waar nu al grote vraag naar bestaat. Het unieke van deze Beslo ten Jeugd Vennootschap", die onder meer tot stand kwam in samenwer king met de Juniorkamer Walcheren, is het feit dat het produkt volledig in eigen beheer is ontworpen. Ook de in koop van het materiaal, de produk- tie, de verkoop en de distributie wor den door de jongeren zelf gedaan. Volgens wethouder D. Bruinooge van Vlissingen is dit soort initiatie ven de beste voorbereiding op het starten van een eigen onderneming. Volgens Bruinooge zijn de meeste startende ondernemers jonge men sen.. Vorig jaar hebben zich in Vlis singen bijvoorbeeld veertig nieuwe startende, meest jonge ondernemers gevestigd en daarvan is er nog niet een failliet gegaan. Zondag was ik met m'n gedachten ergens anders. Ik zat in Zierikzee maar ik liep in Utrecht. Ik liep mee in een lange stoet die een opgang maakte naar de pas gerestaureerde Domkerk die voor het eerst na jaren weer in gebruik werd genomen. De stoet bewoog zich door de straten van Utrecht. In de kerk gekomen straalde het licht door de hoge ramen naar binnen en schitterende muziek werd door een bijna professioneel koor ten gehore gebracht. Je kwam ogen en oren tekort. Dit was het ein de. Wat een mensen, wat een moge lijkheden! Het kwam zeker door die enorme Domtoren dat ik, lopend op de Dam, toch liep in de Dom: voeten op de grond, het hoofd in de wolken, even zwevend tussen hemel en aarde. Het was maar een korte wijle. Wat is er voor verschil tussen men sen gegroepeerd rond de nu gerestau reerde Sint Maarten en onze eigen Sint Lieven? Vergeleken met Utrecht heeft ons eiland minder mensen, maar even veel mogelijkheden. We hebben be perkte mogelijkheden maar het woe keren met beperkte mogelijkheden geeft creativiteit. Naast de inwijding van de Dom in Utrecht waren er op ons eiland het afgelopen weekend ook twee inwij dingenen in beide gevallen was het een schitterende illustratie hoe je met beperkte mogelijkheden tot creativiteit kan komen. Zaterdagmiddag werd het nieuwe pijporgel van de Zeeuwse Muziek school ingewijd. Ik schrijf 'orgel', maar het is eigenlijk een 'orgeltje' met slechts twee stemmen. Vergelijk dat eens met z'n grote broer aan de overkant! Toch hebben we een uur lang naar dit orgeltje geluisterd zon der dat het een moment verveelde. Hoe dat kan? In de eerste plaats omdat elke bespeler de twee stemmen zo afwis selend mogelijk wilde laten klinken en menzich niet beperkte tot het meest gangbare gebruik van de twee registers, maar ook eens een octaaf hoger of lager speelde zodat er toch een nieuwe klankvariatie ontstond. Als deze mogelijkheden uitgebuit zijn ga je verder zoeken en wat hoor den we? Combinaties met andere in strumenten die verrassend waren. Zo was er een werkje voor orgel en gitaar en een werk voor orgel en kla vecimbel. De ruimte in de orgelka mer is alweer beperkt en wat ge beurt er? Klavecimbel in de ene kamer, orgel in de andere kamer, deuren open en alle luisteraars wor den verzocht om maar even in de gang te gaan staan. Tot ieders verba zing ontstond er een levensecht stereo-effect: vanuit de ene kamer klonk orgelmuziek en vanuit de an dere kamer klonk klavecimbelmu- ziek. Het resultaat was veel origine ler dan in een gebruikelijke opstelling van orgel en klavecimbel dicht bij elkaar. Beperkte mogelijk heden leveren creativiteit. Dat geldt ook voor de 'inwijding' van zaterdagavond waar het eilande- lijk project 'Een lied van oord tot oord' van start ging. Wij hebben op het eiland geen reus achtige Domkerken met schitteren de cantorijen. De mogelijkheden zijn beperkt en daarom ontstaat er het idee om eens een muzikale estafette te houden, een rondtrekkende lied karavaan die van oord tot oord trekt. Het is geweldig dat het dan ook lukt, dat er heel wat mens huis, buis en haard verlaten om zomaar samen een uurtje te zingen en te musiceren, gebruik makend met het instrumen tarium dat ieder in huis heeft, de ei gen stem. Het verhaal is met talloze andere voorbeelden uit te breiden op muzi kaal, maar ook op ander gebied. Ook hierin kunnen volwassenen veel van kinderen leren. Wat kunnen zij met weinig speelgoed, weinig middelen creatief zijn! Beperkte mogelijkhe den leveren creativiteit, maar ook geldt 'In der Beschrönkung zeigt sich der Meister', een meester is hij die zichzelf vrijwillig een beperking oplegt terwille van de creativiteit. Misschien loop ik volgende week likkebaardend langs de Dom in Utrecht, toch denk ik dan: Schou- wen-Duiveland, het eiland met onge kende mogelijkheden! Marzas UTRECHT - Toen maandag de avonddiensten in de ziekenhuizen be gonnen zag het ernaar uit, dat de ac tiedag van de specialisten zonder in cidenten is verlopen. Noch bij het ministerie van WVC, noch bij de Lan delijke Specialisten Vereniging of de Nationale Ziekenhuisraad waren meldingen binnengekomen van ern stige problemen. BERKEL-ENSCHOT - De VVD- fractie in de Tweede Kamer moet stoppen met het steunen van het ini tiatief-voorstel van D'66 voor eutha nasiewetgeving. Deze oproep deed CDA-fractievoorzitter De Vries maan dag tijdens een spreekbeurt in Ber- kel-Enschot. DEN HAAG - Om belastingfraude te bemoeilijken wordt de verplich ting om voor de belastingen gegevens te verstrekken op enkele punten uit gebreid. Dat blijkt uit een wetsont werp van staatssecretaris Koning van Financiën dat maandag naar de Tweede Kamer is gestuurd. Koning wil de verplichting om aan de belastingdienst inzage te geven in boeken en andere bescheiden met het oog op de belastingheffing van der den uitbreiden tot verenigingen en stichtingen. Nu geldt die verplichting nog alleen voor natuurlijke personen en lichamen die een bedrijf of beroep zelfstandig uitoefenen. Ook de verplichting om schriftelij ke opgaven te verstrekken van beta lingen aan derden wordt uitgebreid. Zij gaat gelden voor personen en li chamen op wie de genoemde inzage plicht rust. Het vragen van gegevens kan betrekking hebben op individue le concrete gevallen, maar ook op groepen van gevallen en op het verle den zowel als op de nabije toekomst. Volgens Koning werkt de informa tieplicht bij overheidsinstanties on voldoende. Hij wil daarom de wetstekst zo veranderen dat daaruit blijkt dat alle openbare lichamen verplicht zijn de belastingdienst de gëvraagde informatie te verstrekken. Tbnslotte krijgen belastingambtena ren rechtstreeks inzage in boeken van een ondernemer die zijn administra tie bij een administratie- of boek- houdkantoor heeft ondergebracht. UTRECHT - De Nederlandse Poli tiebond (NPB) gaat via de ambtena renrechter proberen de schorsing on gedaan te maken van de 35-jarige rijkspolitieman H. Kwak. Deze werd geschorst, omdat hij weigert dienst te doen bij het politiedetachement op Schiphol. De politieman vindt dat het detachement op Schiphol te ge brekkig is getraind en bewapend en past er voor als „schietschijf" te die nen. Volgens NPB-voorzitter L. van der Linden is de politieleiding van plan de zaak „hard te spelen" om andere politiemannen te ontmoedigen het voorbeeld van Kwak te volgen. De ge schorste wachtmeester heeft inmid dels volgens de NPB van zijn chef te horen gekregen dat de politietop zal worden geadviseerd een ontslagpro cedure te beginnen. Als het zover komt stapt de NPB opnieuw naar de rechter, aldus Van der Linden. Volgens Van der Linden zijn er be halve enkele honderden adhesiebe tuigingen aan het adres van Kwak bij de NPB ook een tiental telefoontjes binnengekomen van politiemensen die zijn voorbeeld zouden willen vol gen. De NPB heeft die politiemensen geadviseerd te kijken hoe de kwestie met Kwak zich ontwikkelt. „Het is verstandiger dat even af te wachten. Bovendien ziet het er 'naar uit dat de overheid nu te elfder ure eindelijk iets aan verbetering van de politiebe- veiliging op Schiphol gaat doen", al dus Van der Linden. MIDDELBURG - FIOM-Zeeland gaat in februari een gesprekgroep voor tienermoeders beginnen. Naast het praten over allerlei zaken, waar een tienermoeder mee te maken krijgt, zal er ook ruimte zijn voor ontmoeting en gezelligheid en om er varingen uit te wisselen. Er zal gesproken worden over hoe het is om ai heel jong een kind te krij gen, hoe je je leven daarop aanpast, hoe je met vrienden/vriendinnen contact kunt blijven houden als je le ven zo'n andere wending neemt en hoe je zowel voor het kind als ook voor jezelf moet zorgen. Belangrijk Praten met anderen in dezelfde si tuatie kan helpen om met deze vra gen bezig te zijn, meent de FIOM, evenals het bij elkaar steun vinden en het ontdekken wat voor jezelf belang rijk is. Voor de gespreksgroep denkt men aan tienermoeders en jonge moeders tussen ongeveer 16 en 23 jaar. De groep is met name bedoeld voor moe ders die geen relatie hebben, maar ook jonge moeders die nog wel con tact hebben met de vader van het kind. zijn welkom. De bijeenkomsten vinden plaats in het FIOM-gebouw, Varkensmarkt 1 in Middelburg. Met de deelneemsters worden verdere afspraken gemaakt op welke dag en hoe laat de bijeen komsten zullen zijn. De eerste bijeen komst is op vrijdagmiddag 14 februa ri van 13.00 tot 15.00 uur. Wie nu reeds belangstelling heeft of degenen, die nog wat meer informatie willen, kun nen voor 12 februari bellen naar FIOM-Zeeland. tel. (01180)-27311. Woensdag 5 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Vara Filmclub, tekenfilms. 14.55 uur Pippi Langkous, serie. Afl. Pippi bevrijdt haar vader. 15.20 uur Zeg 'ns Aaa. Het gaat niet goed tussen Pien en Gert-Jan. Hans vindt dat Gert-Jan te veel profiteert van Lydie's bereidheid om te babysit ten. 15.45 uur Diana, Engelse serie naar de gelijknamige roman van Dender- field. Afl. 5: Een keer ten goede. Er komt een wending in Jan's leven. Nu kan hem niets meer in de weg staan. 16.35 uur Mr. Belvedere, comedy serie. Afl. Naastenliefde? Natuurlijk! George en Marsha moedigen hun kin deren aan zich te bekojmmeren om hun medemens. Daarom nemen de kinderen een oude zwerfster mee naar huis. 17.00 uur VARA Clipparade, pro gramma met de mooiste clips, waarin de kijker de kans krijgt zelf zijn/haar favoriete clip aan te kondi gen. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Sportlaan '80. American Football. 18.00 uur Snorkels, tekenfilmserie. 18.25 uur Engels voor gevorderden. Follow Through. Les 13. (herh). 18.55 uur De Fabeltjeskrant, kinder programma. 19.00 uur Snorkels, tekenfilmserie. 19.23 uur Je ziet maar, jongerenmaga zine met popmuziek en informatie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur „Van hulp naar samenwer king". Stichting Memisa Medicus Mundi. 20.33 uur Zeg 's AAA, comedy-serie met Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf, Carry Tefsen e.a. (herh. v. 's middags). 21.00 uur Sonja op woensdag, discus sieprogramma. 21.50 uur Achter het nieuws, actuali teitenmagazine. 22.25 uur De speurder, Duitse politie serie. Afl.: Alleen maar goeie vrien den. Faber moet Felix Hofmann opsporen, hij is spoorloos verdwenen en met hem een aantal geheime pa pieren. 23.20 uur Journaal. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Oebe de Aap, Afl. 2. 09.30 uur Engels in het basisonder wijs klas 6. Afl.: The secret of the lost druïd (6). 10.00 uur Ik zoek ik zoek een kinder boek. Afl. 2: Ik ben m'n eigen beest. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Een mama is een ei, kinder programma 15.46 uur Theo Thea op herhaling, kinderprogramma. 15.59 uur Achterwerk in de kast, kin derprogramma. 16.16 uur De gebroeders Leeuwen hart, serie naar het boek van Astrid Lindgren. 16.42 uur Verhalen van de zwarte kraai, een griezelig televisiepro gramma om naar te kijken... met je ogen dicht. 16.55 uur Laurel Hardy, film van de dikke en de dunne uit 1934. 17.21 uur Jipsloop. Kleuterprogram ma. 17.40 uur TEMA; Zorg voor het mi lieu. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partijen: de Partij van de Arbeid. (PvdA) 19.22 uur Van Gewest tot Gewest, met o.a. de volgende onderwerpen: Wijk Zuilen legt geschiedenis Demka vast; Dag vogels, dag vissen; Kringloopbe- drijven in Overijssel. 20.10 uur Nederland C, cultureel ma gazine. 20.40 uur Tiro, speelfilm van Jacob Bijl. Tom's wereld, het terrein waar hij veel op eenden jaagt, wordt be dreigd met drooglegging. Als dan zijn vriendin hem links laat liggen en zijn grootvader sterft, komt Tom voor zijn gevoel helemaal alleen te staan. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. Presentatie: Rafaël Troch. 18.35 uur Kapitein Zeppos, Vlaamse tv-serie. Afl.: Tweng. Met o.a. Senne Rouffaer, Vera Veroft, Cara Van Wersch e.a. (herh.). 19.00 uur Uitzending door derden: Katholieke televisie- en radio- omroep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Namen noemen, spelpro- gramma. 20.55 uur Kijk uit! Vërkeerstips. 21.00 uur Een jaar met de buizerd, Nederlandse documentaire van Peter Waardenburg die de buizerd een jaar lang in Nederland volgde. 21.30 uur De Bill Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen en Lisa Bonnet. Afl.: De Rechtszaak. Sandra is afge zet door de mecanicien Eddy de auto koning, voor Claire reden om een ge ding tegen hem aan te spannen. Nu ze het dossier van haar dochter moet voorbereiden kookt pa Huxtable. Ge lukkig weet hij meer van geneeskun de dan van koken. 21.55 uur Het gerucht, kunstmagazi ne met vanavond aandacht voor: De tentoonstelling van de groep G 58 en Tone Brulin. 22.45 uur Nationale Loterij: Trek king hoge loten, en paardekoersen. 22.50 uur Journaal, Paardekoersen en nationale loterij. Aansl. Coda: 'Moeder' van Karei Jonckheere. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Met: Ann Henderson-Stires, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. 19.25 uur Uit je doppen, informatieve serie. Afl. Zwangerschap ongewenst: De vrouw op de arbeidsmarkt. 19.40 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal en programma overzicht. 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Speelfilm: Een vrouwenle ven, Franse speelfilm uit 1958 met Mario Schell, Christian Marquand, Yvan Desny e.a. Regie: Alexandre Astruc. Uit financiële overwegingen trouwt de gewetenloze aristocraat Ju- lien de la Mare met de schuchtere en onervaren Jeanne Dandieu. Haar toe wijding ergert hem echter al gauw en hij begint een verhouding met achter eenvolgens de meid en de vrouw van zijn beste vriend. 21.40 uur De Spaanse burgeroorlog, 6-delige Engelse serie. Afl. 3: Slag veld voor idealisten. In de jaren '30 boekte de democratie een achteruit gang met de opkomst van Hitier en Mussuloni. Franco begon zijn aanval op Madrid in november 1936. De eer ste eenheden van de Internationale Brigade arriveerden waarna de Nati onalisten zich op het noorden richt ten. Donderdag 6 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Vrouw zijn. Recht, voor recht of plicht. 16.10 uur Daktari, serie. Afl.: Een zee van vuur. (2). Nadat de jagers brand hebben gesticht, hebben ze Jack, Pau la en Judy gevangen genomen. 17.00 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, actua liteitenprogramma. Met: Aad Kam steeg. 18.25 uur Grafische technieken. Les 6: Vlakdruk. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Woef staat zijn man netje. 19.25 uur Metterdaad Itaparica. Het Nederlandse zendingsechtpaar De Feyter werkt op Itaparica en zou daar een gebouw willen hebben voor de opvang van jonge kinderen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Het ontstaan van het conti nent, documentaire. Afl. 3: De prijs van het goud. 21.25 uur De open cirkel. Wim de Knijff praat met een aantal ouders over opvoeding thuis en daarbuiten. 22.15 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 22.45 uur Ha-Shomer émèt LE'OLAM. Chazzanoetconcert van uit de Portugese synagoge te Amster dam t.g.v. het 120-jarig jubileum van het Nieuw Israëlitisch Weekblad. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Ik zoek ik zoek een kinder boek. Afl. 2: Ik ben m'n eigen beest. 9.30 uur Van alles over communica tie. Afl. 4: Zeg 't voort. 10.30 uur Telebord: Bibliotheek. Pro gramma voor Fries-taligen. 11.00 uur Ons lichaam. Een serie over het menselijk lichaam. Afl 5.: Zien en horen. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken .18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Muziek uit eigen land in het Nederpopfestival. 20.00 uur Kieskeurig, consumenten magazine. Presentatie: Wim Bos boom en Mireille Bekooy. 20.25 uur TROS Tele-Thriller. Der- riek. Afl. Dode goudvis. Julia Stett- net, een rijke 55-jarige vrouw, zet een kennismaking-advertentie. Tot haar verbazing reageert een veel jongere man. Helaas moet hoofdinspecteur Derrick haar dingen vertellen die de jonge man in een ander licht stellen. 21.25 uur Ein Abend in Wien. Feeste lijk concert vanuit het Concertge bouw in Amsterdam. Met: Christina Deutekom, Marco Bakker e.a. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur De smurfen, tekenfilm. 18.35 uur Rondomons. Duitse 13- delige serie over kinderen uit Rio de Janeiro en München die regelmatig contact met elkaar hebben. 19.00 uur Tijdrover: Kwizien, kook tips. Vandaag Noga. 19.25 uur Uitzending door derden: Stichting Syndicale Omroepvereni ging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunst-zaken 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram- ma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 uur Panorama. 21.45 uur Dallas, Amerikaanse serie. Serie rond het wel en wee van de fa milie Ewing met Barbara Del Ged- des, Linda Gray, Larry Hagman e.a. J.R. probeert de rechter in het ge vecht om John Ross te beïnvloeden door zijn zoon een baan bij Ewing Oil te beloven. Sue Ellen slaat de wens van haar moeder in de wind en zoekt werk. Donna ziet in dat Ray net zo veel lijdt onder het verlies van hun kind als zijzelf. 22.35 uur Journaal. Aansl. Coda: 'Waltz for Four' van en door Marc Matthijs, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, (Sons and daughters) Australische serie met Peter Phelps, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. 19.25 uur Een avondje in het variété, slapstickfilm met Charlie Chaplin. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Speelfilm: Excalibur, Ame rikaanse speelfilm uit 1981 met Nicol Williamson, Nigel Terry, Helen Mir- ren e.a. Regie: John Boorman. Om zijn ridders weer samen te brengen draagt Arthur hen op op zoek te gaan naar de Heilige Graal. In de "edaante van Guenevere, Arthur's vi ,üw, ver- ledt Morgana Arthur. Ze wil dat het kind dat ze krijgt Arthurs opvolger wordt. Ongelukken voorkomen en beperken GOES - De commissie Veiligheid van de Zeeuwse Vrouwenraad orga niseert in samenwerking met de Goe- se Vrouwenraad op 22 en 23 april open dagen met als thema: Veilig heid in en om het huis, in de Prins van Oranje te Goes. Medewerking en voorlichting wordt verleend door: Veilig Verkeer Nederland, Ned. Brandwonden Stichting, PZEM, Brandweer, EHBO, Gem. Politie Goes, Rode Kruis, Apo thekers, Ned. Hartstichting, Gem. Goes afd. beplantingen en RTM (rei niging traktie marktwezen), Vrou wen Advies Commissie, Reddingsbri gade, St. Consument en Veiligheid, Zeeuws Service Bureau voor Jeugd en Jongerenwerk, Werkgroep Open Deur Gehandicapten. Gevaarlijke situaties Voorlichting en informatie wordt gegeven over: hoe gevaarlijke situa ties in het dagelijkse leven kunnen worden voorkomen, of in ieder geval zoveel mogelijk beperkt. O.a. ver keersveiligheid, auto te water, auto op slot - buit er uit, giftige planten, bestrijdingsmiddelen, plaagdieren- bestrijding, gladheidbestrijding, huish. chem. afval, verdrinking, ge bruik van medicijnen, enz. enz. Er worden films en dia's vertoond. De openingstijden zijn: 22 april van 10.00 uur-21.00 uur; 23 april van 9.00 uur-17.00 uur. Voor baby, peuter en kleuter is een crèche aanwezig tijdens deze dagen. Tevens is er voor scholen, bij vol doende belangstelling, de mogelijk- DEN HAAG - Het extra overleg van de politiebonden met minister Riet kerk van Binnenlandse Zaken (ge meentepolitie) en Korthals Altes van Justitie (Rijkspolitie) over het inzet ten van de politie bij de bewaking en beveiliging van voor terrorisme ge voelige objecten heeft geen concreet resultaat opgeleverd. Een woordvoer der van het ministerie van Binnen landse Zaken deelde na afloop van het overleg mee dat de kwestie „na der zal worden besproken in de com missie Veiligheid en gezondheid, een werkgroep van het georganiseerd overleg". heid om een half uur praktijkles over: Wat is veiligheid in en om het huis, bij te wonen. Om enig zicht te hebben op het aan tal bezoekers in groepsverband (zoals scholen en vrouwenorganisaties), wordt verzocht een afspraak te ma ken over het tijdstip van het bezoek met onderstaande personen: mw. J. Veerbeek, tel. 01100-13057; mw. P. Aronson, tel. 01140-13233. HAARLEM - In de hoofdwerk plaats van de Nederlandse Spoorwe gen in Haarlem is een treinstel door brand grotendeels verwoest. De brandweer werd rond half zes door omwonenden gealarmeerd dat vlam men uit het dak Van de werkplaats sloegen. Op de langsgelegen autoweg ontstond een file doordat nieuwsgie rige automobilisten stopten. ELST - De rijkspolitie in Eist (Gld.) heeft twee mannen aangehouden, die ervan worden verdacht sinds 18 de cember vorig jaar zes gewapende roofovervallen op benzinestations te hebben gepleegd. De overvallen von den plaats in De Bilt, Oss, Amers foort, Den Bosch, Arnhem en Deven ter. Bij de overval in Deventer werd geschoten, maar niemand werd ge raakt. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 LflJ 106 „Weet je wat," zei Jef, „de grammo foon staat hier nog. Zullen we een luchtig dansje wagen? Dat brengt misschien de gemoederen tot rust!" „Ik zou je hartelijk danken," weer de G. J. af. „Bovendien, tante Melie slaapt misschien al en die kun je dat lawaai niet aandoen!" Ella keek liefdevol naar Gerrit Jan. „Je hebt gelijk, Robbert," zei ze. „La ten we maar wat rustig babbelen." „Ja, daar voel ik niets voor," weer de Reep af. „Stel je voor, het lijkt wel een ouwe-juffrouw-gedoe. En ik ben in een stemming om allemaal onheb belijke dingen te zeggen." „Ik geloof niet, dat dót iets bijzon ders is," meende Dot. „Laten we wat gaan biljarten," zei Pit. „Dan kan Reep razen zo hard hij wil." „Erica heeft altijd van die lumineu ze invallen," prees Jef. „Gaan jullie mee, jongens?" „Ik hing liever." zei Gerrit Jan. „En ik voel ook niets voor biljar ten," zei Ella. „Nu, dan blijven jullie hier," zei Jef vaderlijk. „Misschien heb jij de gave, Ella, om deze groengetinte ridder weer wat op te kalefateren. Kom. jon gelui!" Met een zucht van verlichting zag Ella ze gaan. Nu was ze dan toch - ein delijk - weer met Robbert alleen. De halklok tikte. Het was zo stil. Maar elk ogenblik konden weer kibbelen- door CISSY VAN MAHXVELDT de of enthousiaste combinaties bin nen komen en dan was het met de in timiteit gedaan. „Zullen wij misschien wat in de tuin gaan. Robbert?" waagde Ella. „Ja best," zei G. J. lusteloos. Als El- la hem voorgesteld had om in de vij ver te gaan zwemmen, zou hij ver moedelijk ook 'best" hebben gezegd. Alles was hem even onverschillig. Daar kwam ze zopas weer binnen, zijn onbereikbare Erica. Koel en on aangedaan. Ja. en al hield je je goed, de teleurstelling knaagde Ze liepen in de tuin. Ella dacht opeens aan een plekje onder een treurwilg, wat ze eens op een morgen ontdekt had. Daar stonden twee roodgelakte tuinstoelen en een tafel tje. Het was een ideaal plekje en niet vatbaar voor zo'n afschuwelijke inva sie, zoals de boomstammenbank ge bleken had te zijn. „Zullen we onder de treurwilg gaan zitten. Robbert?" „Ja best," zei G. J. Hij vond een treurwilg een passende omlijsting voor zijn bestemming. „Nee, deze kant uit. Robbert!" zei Ella. Voor hij het wist, had ze al haar hand door zijn arm gehaakt. Het was hèm bést! Voor zijn part mocht ze ook haar hoofd door zijn arm steken. Op rozen liep Ella. Was Robbert ooit zó lief en toenaderend geweest9 Ze sprak niet meer. Ze genoot van het ogenblik. Bij de treurwilg kwamen ze. Triest en zwaarmoedig bogen de takken zich tot op de grond. En onder die weemoedig buigende twijgen stonden de twee stoelen en het tafel tje. Ella schoof vlug en onmerkbaar de stoelen wat dichter naar elkaar toe. „Vind je het hier niet idyllisch, Robbert," dweepte ze. Een tak sloeg G. J. in het gezicht. „Ja, het is hier best," zei hij. Daar za ten ze. Het was wel donker, dacht G. J. Gelukkig, dat er een maan was. Wat leek het gezicht van Ella gestreept. Maar dat kon hem niets schelen. Het was hèm best. Al had ze geen gezicht. Erica liep nu vrolijk om het biljart, onbewust van zijn zie- lesmart „Heb je weer hoofdpijn. Robbert?" vroeg Ella. En ze waagde het twee vingertoppen te leggen tegen G. J.'s bultige voorhoofd. Ook dat onder ging hij gelaten. „Nee," zei hij. „Ik ben melig. Ik be doel, ik ben een beetje katterig. Het was laat gisteravond." „Heb je je geamuseerd?" vroeg El- la. „Nee, niet bar," zei Gerrit Jan naar waarheid. Ella legde haar hand op de roodge lakte stoelleuning naast die van Ger rit Jan. Hij keek er naar, alsof het een vreemd insect was Maar hij trok zijn hand niet terug Hij vond het best! (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4