Kampeerboeren bepleiten hun belangen tegenover regionale bestuurders Bruinisse is tegen andere verdeelsleutel kosten Raad Grevelingen U Ls DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jaarvergadering VEKABO Sehouwen-Duiveland Actie twee specialisten Ista Oosterland VOORDEEL WflT Nieuw gemeente raadslid voor SGP in Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Captafol Themadag Het Landbouwschap heeft boeren en tuinders In Yerseke zal op zaterdag 22 februari een the- Nieuw zeiljacht Netelig het gebruik van middelen, die Captafol bevat ten, ernstig ontraden. (Pag. 2). madag over de trends in het mosselbedrijf wor den gehouden. (Pag. 3). Sinds kort is in de haven van Zierikzee een De herenploeg van handbalvereniging Delta nieuw zeiljacht afgemeerd, dat gaat deelne- Sport is in een netelige situatie geraakt na on- DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23875 men aan transatlantische races. (Pag. 3). nodig verlies tegen Hellas. (Pag. 7). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In geldzaken houdt alle gemoedelijkheid op. Hausemann Een aandachtig publiek tijdens de jaarvergadering van de Vereniging van Kampeerboeren op Schouw en-Didveland in het dorpshuis te Ellemeet. ZIERIKZEE - De landelijke actie van de specialisten in de ziekenhuizen heeft in het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee geen hinder of wachttijden opgeleverd. Omdat het een actie van de vrij-gevestigde specialisten betrof - en die zijn er in voor noemd ziekenhuis maar twee - konden alle handelingen ge woon verricht worden en vin gen de 'buitenstaanders', de specialisten in vast-dienstver- band, eventuele problemen op. Directeur Patiëntenzorg van de Oosterschelde Ziekenhui zen, de heer Dijkhuis, laat zich tevreden uit over de gang van zaken. ,,De specialisten heb ben getracht om met hun de monstratie aandacht voor hun problemen te krijgen en ook in Zierikzee heeft dit geresul teerd in een geste", aldus de di recteur. De specialisten in Zie rikzee hebben op persoonlijke titel hun solidariteit met de landelijke acties getoond. Toen de actie op touw gezet werd, heeft de directie patiën ten thuis gebeld, om - waar no dig - afspraken te verzetten. Volgens Dijkhuis zijn hierdoor geen onnodige wachttijden ontstaan. „Iedereen, waarbij behandeling niet uitgesteld kon worden is ontvangen en ook het klinisch werk is in Zie rikzee gewoon doorgegaan", besluit de directeur. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie ELLEMEET - Enerzijds waren er de VEKABO-leden, de kampeerboeren, die heftig hun belangen bepleitten; anderzijds waren er regionale bestuurders van de ge meenten Brouwershaven, Middenschouwen en Domburg en de gemeentesecretaris van Westerschouwen, die een toelichting gaven op het gemeentelijk beleid ten aanzien van het kamperen bij de boer. Die ingrediënten leverden maandagavond in het druk bezette dorpshuis te Elle meet een fikse discussie op tijdens de algemene leden vergadering van de VEKABO Sehouwen-Duiveland. „Het is niet verwonderlijk, dat de gemeenten bij deze gelegenheid de bal wordt toegespeeld, maar het valt me wel op, dat er zeer recent iets is gebeurd: de standsorganisaties heb ben eindelijk een duidelijke uit spraak gedaan. Tot nu toe hebben ka merleden en politici steeds bena drukt, dat het niet te verkopen zou zijn meer dan vijf standplaatsen voor het kamperen bij de boer te be pleiten. Het is dan ook terécht te stellen, dat u binnen uw eigen orga nisaties steun moet zoeken. Bij de ge meentebesturen is wel heel duidelijk de wil tot medewerking aanwezig, maar wel binnen het wettelijk ka der". Deze woorden sprak burgemeester W. den Boer van Middenschouwen - de vergadering als toehoorder bijwo nend - nadat reeds diverse harde no ten in de discussie waren gekraakt. De vertegenwoordigers van Wester schouwen, Middenschouwen, Brou wershaven en Domburg waren tij dens deze vergadering uitgenodigd om na de afwikkeling van het huis houdelijk gedeelte aan te geven hoe zij in hun gemeente het kamperen dachten te gaan regelen in de nieuwe kampeerwet, die per 1 december 1986 in werking dient te treden. lende omschrijving onder bepaalde voorwaarden, voor bepaalde tijd re creatie mogelijk te maken. De koppe ling met de agrarische bedrijfsvoe ring achtte hij van groot belang ter voorkoming dat bij verkoop van de betreffende grond een open mogelijk- Vervolg pagina 2 AUSTIN ROVER Biedt u het volgende: een goed produkt 15% extra inruil 1 jaar lang gratis onderhoud Burgemeester T. C. Hekman: Bij een andere verdeelsleutel zitten we in de verkeerde lioek Apostel Voor wethouder E. Wattèl van Dom burg was het de derde maal binnen enkele weken, dat hij een VEKABO- afdeling mocht toespreken. Hij zag zich in dit gezelschap dan ook onder hand als een apostel. Hoe dicht bij de waarheid die constatering kwam, bleek al snel tijdens zijn betoog, waaruit kon worden vastgesteld dat de gemeente Domburg zich bijzonder positief opstelt ten opzichte van - met name - het kamperen bij de boer. Wellicht wat te positief in de visie van wethouder Ph. van Ast van Brou wershaven, afgaand op diens woor den, dat „men als individueel tijdens een winterse vergadering wel een mooi verhaal kan houden voor kam peerboeren, maar dat we daar niks aan hebben". Er was dan ook een groot verschil te constateren tussen het betoog van Wethouder Ph. van Ast: ,.De gemeen te kan niet alleen pleiten voor de kampeerboeren wethouder Wattèl en dat van de Schouwen-Duivelandse woordvoer ders. Eerstgenoemde erkende de woorden van burgemeester Den Boer, dat de standorganisaties zich inder daad pas sinds kort positief hebben uitgesproken over het beleid, dat de kampeerboeren voorstaan (tien standplaatsen gedurende het gehele seizoen en een extra toewijzing van vijf gedurende de piekperiode). An derzijds benadrukte hij, dat Dom burg vanuit een gemeentelijke be leidsvisie bewust heeft gekozen voor ondersteuning van de recreatie en dat voor dat beleid binnen de wet op de ruimtelijke ordening en binnen de kampeerwetten de wegen werden ge zocht (en gevonden). i Positief Wattèl bleek de per 1 december van kracht wordende kampeerwet in be ginsel positief te beoordelen. „Deze wet schept mogelijkheden voor de toerist om allerlei vormen van re creatie te bezigen". Met kracht bena drukte hij de autonomie, die de ge meente in deze toch nog wordt geboden om via een gebruiksbepa- BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse betoon de zich vrijdagavond tijdens de gehouden raadsvergade ring een tegenstander van een mogelijke wijziging van de verdeelsleutel inzake de bijdrage van de tien gemeen ten rond de Grevelingen aan de kosten inzake de gemeen schappelijke regeling Natuur- en Recreatiegebied De Grevelingen. De raad plaatste zich unaniem achter de wijze van verdeling zoals die tot nu toe is gehanteerd. tueel voorstel tot wijziging van de verdeelsleutel binnen de Raad voor de Grevelingen, tijdig zal worden in gelicht. Kruideniersnientaliteit Namens het Algemeen Belang pleitte C. J. van Liere voor uitbrei ding van de samenstelling van het be stuur van de Raad van Bestuur voor de Grevelingen met een vertegen woordiger van de palingvisserij en de schelpdiercultures. Hij achtte dat ze ker van belang in verband met de toe gezegde 'voortdurende onderhande lingen' met deze bedrijfstakken inzake de toekomstige ontwikkelin gen in en rond de Grevelingen. Dit verzoek kreeg een unanieme onder steuning van de overige raadsfrac ties. Met betrekking tol de standpunt- inname van de beide genoemde ge meenten vroeg Van Liere het college te zorgen dat de gemeente Bruinisse te zijner tijd een duidelijke raads- uitspraak zal doen inzake de stand punten ten opzichte van een eventue le verandering in de verdeelsleutel van de kosten: „Zierikzee en Duive- land geven naar mijn smaak nu een Deze regeling betreft tot nu toe een bijdrage, die is geënt op het inwoner aantal. Zoals bekend hebben zowel de gemeente Zierikzee als de ge meente Duiveland zich inmiddels een voorstander getoond van een (toekomstige) wijziging van de ver deelsleutel naar rato van het aantal hectaren Grevclingen-gebied, dat binnen de gemeentegrenzen valt. aangevuld met ceti vast bedrag per gemeente. Burgemeester T. C. Hekman noem de het in zijn toelichting op het colle gevoorstel en op de door de beide ge noemde gemeenten niet fair om juist nu. vlak na de installatie van de Raad van de Grevelingen, de gelegen heid aan te grijpen om de ver deelsleutel aan te vallen. „De Voorlo pige Raad van Bestuur voor de Grevelingen is al een aantal jaren be zig. Het uitstralingseffect van deze Raad is groot en beslaat heel Goeree- Óverflakkee en Sehouwen-Duive land. Als de hoeveelheid hectaren als uitgangspunt gaat gelden, dan zitten we als gemeente in de verkeerde hoek. Wc zullen er dan ook alles aan doen om de nu geldende verdeelsleu tel te handhaven", aldus Hekman. Hij stelde de raad iu zoverre gelijk dat hij kon toezeggen dat zij, bij een even- WORDT HET Het nieuwe raadslid voor de SGP in Bruinisse, de heer J. Bogert. BRUINISSE - Met het afleggen van de eed van zuivering en de ambtseed werd vorige week vrijdag aan het be gin van de raadsvergadering de heer J. Bogert het nieuwe raadslid voor de SGP in Bruinisse. Hij volgt daarmee zijn onlangs overleden partijgenoot A. Slingerland op. Burgemeester T. C. Hekman ver welkomde Bogert in de gemeente raad. Hij noemde de reden van het raadlidmaatschap een droevige: „U moet een kundig iemand opvolgen, die ons is ontvallen. Hij was een sym pathiek mens en een kundig raads lid." Hekman stelde dat de zittingspe riode van Bogert slechts drie maan den zal bedragen en dat die periode eigenlijk veel te kort is. „Het zal voor u dan ook moeilijk zijn om in dit kor te tijdsbestek in alle zaken thuis te geraken. Het raadlidmaatschap vergt overigens een afzien van persoonlijke en partijbelangen. Ik wens u daartoe alle kracht en wijsheid", zo beëindig de hij zijn toespraak. JOHANNESBURG - Nelson Man dela wil. niet worden vrijgelaten in ruil voor twee Sovjet-dissidenten en een Zuidafrikaanse militair die ge vangen wordt gehouden in Angola. Dat heeft zijn vrouw Winnie gezegd. beetje blijk van een zogenaamde 'kruideniersmentaliteit', waar nie mand op zit te wachten." Ten aanzien van de standpuntinna- me van de beide genoemde gemeen ten werden overigens nog enkele an dere uitspraken gedaan. Zo stelde de heer M. Houkamp (Lijst v.d. Velde) het een vreemde zaak te vinden dat met name de gemeente Zierikzee zo reageert. „Deze gemeente heeft van alle gemeentelijke'regelingen tot nu toe de meeste revenuen. Ik vind het daarom maar vreemd dat ze nu zo reageert." Namens de SGP-fractie deed de Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnige perioden Tijdens opklaringen vriest het van nacht licht tot matig. Morgen overdag komen zonnige perioden voor, waar bij de temperatuur tot -1 graad oploopt. Er waait een matige tot vrij krachtige oostenwind. Minimumtem peratuur komende nacht -5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 8 febr.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -2 graden Windkracht: noordoost 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.-temp.: -8 graden Middagtemp.: -3 graden Windkracht: oost 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -8 graden Middagtemp.: -3 graden Windkracht: noordoost 3 ZON 5 febr. EN MAANSTANDEN Zon op 08.14, onder 17.34 Maan op 6.09, onder 12.48 6 febr. Zon op 08.12, onder 17.36 Maan op 7.14, onder 13.54 Nieuwe Maan: 9 februari (01.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen valt er mogelijk wat sneeuw. In het noorden is de kans daarop het grootst. Verder verandert er weinig in het huidige weerbeeld. Vannacht vriest het licht tot matig en morgenoverdag blijft de temperatuur op de meeste plaatsen iets onder nul. Het weer wordt bepaald door een uit gestrekt lagedrukgebied boven de Middellandse Zee en een hogedrukge- bied boven Skandinavië en de Noorse Zee. Tussen deze druksystemen staat een noordoostelijke stroming die ge leidelijk verder in kracht afneemt. Een kleine depressie ontwikkelde zich vandaag boven de Botnische Golf. Verwacht wordt dat deze mor gen, weliswaar in betekenis afne mend, dicht langs of over ons land trekt. Hierdoor neemt in de loop van de dag de bewolking toe waarna er wat sneeuw kan vallen. De wind neemt daarbij af en is in het alge meen noordoost, maar kan tijdelijk uit het noordwesten waaien. Burgemeester T. C. Hekman:Niet faiT...,, C. J. van Liere (Algemeen Belang): Kruideniersmentaliteit heer G. E. Houtekamer er nog een schepje bovenop met de opsomming van een aantal voordelen, die de ge meente Zierikzee geniet op haar grondgebied ten laste van gemeen schappelijke regelingen. Hij noemde in dat verband de vestiging van de In tergemeentelijke Sociale Dienst, de bibliotheek, de Muziekschool en sporthal /zwembad Onderdak. „Ik vind het een slecht standpunt van Zierikzee om nu maar meteen af tc willen haken", zo luidde zijn toelich ting. Daarmee was dr. W. M. F. Vonk van Algemeen Belang hel overigens niet eens: „Ik heb hier moeite mee. Het ruikt mij teveel naar een redenering in dc richting van de eigen portemon nee." De discussie werd daarop gesloten door raadsvoorzitter Hekman, die toezegde om het ministerie van Land bouw en Visserij te zullen verzoeken om een vertegenwoordiger voor de palingvisserij en de schelpdiercultu res toe te willen laten in dc Raad van Bestuur voor de Grevelingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1