Vier het met friet Kruidenier Piet van 't Hof houdt er na 52 jaar mee op Pony te enthousiast in Renesse Mathijsse in Renesse verder met Neptunus J aar vergadering VEKABO MIDDEN MIDDENSTAND 4 In Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Het was zaterdag de laatste dag dat de Brouwenaren het vertrouwde gezicht van kruide nier Piet van 't Hof konden aantreffen in de super markt/geschenkenhuis aan de Brouwse Markt. Van 't Hof wordt 65 jaar en daarom zet hij een punt achter 52 jaar kruidenierswerkzaamheden, tijdens welke hij het kleine dorpswinkeltje van zijn vader zag uitgroeien tot de ruim 250 m2 grote zaak met vier vaste personeelsleden waarin zijn zoon Steef sinds enkele jaren de scepter zwaait. Piet van 't Hof tijdens een van zijn laatste prijshandelingen. Van 't Hof zit er niet mee dat hij zijn vertrouwde blauwe jasschort voortaan zal afdragen bij het doen van klusjes. „Aan alles komt een eind, hè? Ik verveel me gelukkig niet want ik heb een lekkere tuin en al mijn kinderen wonen in Brouwersha- - ven. Die zullen me wel bezighouden met timmer- en verbouwingsklussen want dat vind ik ook een leuke bezig heid. Het is alleen jammer dat mijn vrouw het niet meer mee mag ma ken". Piet van 't Hof vertelt de kruide niers werkzaamheden altijd met ple zier te hebben gedaan. Als lagere- schoolleerling hielp hij zijn vader al na schooltijd in de winkel en vanaf zijn 13e jaar was hij hele dagen te vin den in de dorpswinkel in de Noord straat waar nu het pand Noorddijk- straat 15 is. „Het was een gezellige tijd", herinnert Van 't Hof zich. „Meer dan de helft van de werkzaam heden bestond uit het rondbrengen van boodschappen. En als er bij de klanten iets te doen was, een geboor te of een feest, dat maakte je alle maal mee". In de oorlog, toen er geen benzine was, bracht Van 't Hof de boodschappen met een bakfiets rond. „Dan was ik met Toon de Jonge en Piet de Moor (ook Brouwse kruide niers) en bij het café in Ellemeet werd altijd even halt gehouden om (surro gaat) koffie te drinken," herinnert hij zich met plezier. Concurrentie In 1946 trouwde Piet van 't Hof en, nam de zaak over van zijn vader. Met. veel steun van zijn vrouw bouwde hij. de zaak verder op, onder meer door te- verhuizen naar het grotere pand aan. de Markt. Ook werkte hij een paar jaar samen met zijn broer Wim. On geveer zes jaren geleden nam zijn zoon Steef, inmiddels de vierde gene ratie in het kruideniersgeslacht Van 't Hof, de zaak over. Maar Piet bleef meewerken, al was dat de laatste maanden voor halve dagen vanwege het 'afbouwen'. Hij vindt dat het win kelbedrijf de laatste jaren wel veel agressiever is geworden vanwege de grote concurrentie. „Maar in Brou wershaven zit je nog wel goed. Vooral door het zomerseizoen wanneer de ve le watersporttoeristen 1 inkopen ko men doen". Service is een belangrijke factor. „Je moet je klanten altijd goed en vriendelijk behandelen en waarmaken wat je in advertenties zet. Dan komen je klanten terug". Piet heeft zijn best gedaan. Hij laat dat voortaan aan de jongere genera tie over. ZIERIKZEE Contactgroep De leden van de gereformeerde vrouwen contactgroep in Zierikzee komen woensdag 5 februari bijeen in de benedenzaal van het plaatselijke kerkgebouw. M. Plaisier-Meerman behandelt het onderwerp Gezond heid, het grootste goed of een groot goed? De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Vrouwenbond De Nederlandse Christen Vrouwen bond in Zierikzee houdt woensdag 5 februari in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Zierikzee haar jaar vergadering. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, omvat onder meer jaarverslagen, een diaserie over het bondsproject in Haïti en een bingo. Vrijwilligers De Stichting Unie van Vrijwilli gers, afdeling Zierikzee, heeft voor woensdag 5 februari een contactoch tend op het programma staan in het UW-gebouw te Zierikzee. De bijeen komst begint om 09.30 uur. Ter sprake komt onder meer de jaarvergadering, die gepland staat op dinsdag 18 maart. RENESSE - De vrijwillige brandweer van Westerschouwen moest er zaterdagmorgen omstreeks 11.30 uur aan te pas komen om een pony uit zijn benarde positie te verlossen. Rond die tijd klonk bij de vuurbestrijders het hulpverle ningsalarm en in bijzonder snel tempo raasde de wagen door de kern van Renesse, richting Wilhelminastraat. Op De Dreef bleek al snel wat er aan de hand was. Het 'slachtoffer' had geprobeerd, om de volle weide in te springen, maar onderschatte daarbij hoogstwaarschijnlijk de gebruikelijke halve deur van de stal, waarin het stond. Het resultaat was, dat het dier na diens capriolen alleen nog met de achterpoten in de stal stond, terwijl het overige deel van het lichaam zich al voor de stal bevond. Het te hulp schieten van een aanwezige, door de staldeur open te zetten in de hoop, dat het dier zich als het ware - door zich opzij te schuiven - los zou wringen, haalde niets uit. Enkele geruststel lende woorden van een brandweerman richting de pony en een snel ingrijpen van de andere hulpverleners, gewapend met een balk, maakte een einde aan het mini-drama, zodat het beest alsnog opgelucht de wei kon inrennen. Voortaan toch maar even wachten op de baas, die met aanzienlijk minder moeite de weg vrij kan maken. OOSTERLAND - Wat kun je doen, om de geboorte van je zoon te vieren? Veel mensen bellen de regionale krant en laten een vrolijke advertentie zetten. Als je in het dagelijkse leven je brood verdient als frietventer, dan ga je naar de school van één van je kinderen en trakteert alle leerlingen op friet met mayonaise. Dat moet J. K. Bolle vrijdag gedacht hebben, want hij ging met zijn rijdende frituur naar de Ds. Bogermanschool, om daar de gebakken lekkernij gratis uit te delen. Driehonderd kinderen kregen een bakje friet en deelden daarmee in de vreugde van het gezin Bolle uit Oosterland. Met een stralende trots droeg zoon Jaco de dienbladen met friet naar binnen, waarbij hij geholpen werd door enkele collega-scholeren, terwijl vader Bolle, geassisteerd door een extra bakkerde friet prepareerde voor een vlug middagmaal. Heel Oosterland heeft getuige kunnen zijn van de stunt, zeker wanneer Bolle deze week ook alle leerlingen van de openbare basisschool nogeens van een bak friet voorziet. ,,Het is toch een leuk idee, of niet soms?", reageert Bolle. Enkele honderden kinderen zullen (met een volle mond) ongetwijfeld heftig ja-knikken en hebben waarschijnlijk geen moeite met een volgende blijde gebeurtenis binnen de familie Bolle. De gelukkige vader Bolle zet de bakjes friet op het dienblad van zoon Jaco. Twee andere scholieren wachten op hun beurt. Rode Kruis De Rode Kruis Kolonne in Zierik zee gaat weer reanimatie- herhalingsoefeningen houden voor belangstellenden. Op de dinsdagen 11 en 25 februari en 11 en 25 maart is er in De Driehoek te Zierikzee ruimte vrijgemaakt voor de oefeningen. De tijden zijn gepland op 14.00-14.30 en 19.00-19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Strao In hotel Bom kwam vrijdagavond het Strao-comité bijeen om de nood zakelijke voorbereidingen te treffen voor het feest van zaterdag 8 februa- ï'i. Daaronder de inschrijvingen van de deelnemers. De opkomst was niet bijster groot want slechts een vijf tiental ruiters en amazones hadden de moeite genomen. Voorzitter was N. A. Dambruin die de route nog eens doornam en na inschrijving van 35 deelnemers de paren samenstelde. Ongetwijfeld zullen nog andere in schrijvingen volgen en indien het weer meewerkt mag het comité zater dag op een 50-tal paarden en pony's rekenen. Als het weer meewerkt ten minste, want bij een laag sneeuw gaat het feest niet door. Vorst is geen bezwaar en gezien de weerberichten gaan we een vorstperiode tegemoet. Aan het slot van de bijeenkomst ver toonde Kees de Feiter de door hem opgenomen videofilm over het strao- feest 1985. SCHARENDIJKE CBTB De CBTB West-Nederland, kring Schouwen-Duiveland, houdt dinsdag 25 februari in de Putmeet te Scharen- dijke een curcus erfbeplanting. Ter sprake komen onder meer aanleg, te kiezen assortiment en mogelijke sub sidies bij erfbeplanting. De avond, die om 20.00 uur begint, wordt ge volgd door een praktische voorlich ting over snoeien, planten en verzor gen van erfbeplanting. Belangstellen den melden zich vooraf aan en de cur sus wordt begeleid door P. C. M. van Kleef, medewerker Staatsbosbeheer in Góes. «S HEER HENDRIKSKINDEREN Ruilbeurs In café-restaurant Ruimzicht te 's Heer Hendrikskinderen wordt vrij dag 7 februari weer een ruilbeurs ge houden voor ansichtkaarten, postze gels, munten enzovoort. De beurs begint om 19.15 uur. MIDDELBURG Politiek en jongeren De Jongerenbeweging, verbonden met de FNV, gaat in haar onderko men te Middelburg drie thema avonden houden voor politiek be wuste jongeren. Maandag 10 februari handelt de bijeenkomst over de ge meenteraad en de Tweede Kamer, ter wijl men maandag 24 februari ingaat op de verschillen tussen links en rechts in Nederland. De derde avond tenslotte, (de datum is nog niet be kend) komt een gemeenteraadslid uit Middelburg praten over de mogelijk heden van deze functie. De bijeen komsten beginnen alle om 19.30 uur in het pand Dam 12-14 te Middelburg. ELLEMEET - De Vereniging van Kampcerboeren (VEKABO) afdeling Schouwen- Duiveland houdt heden (maandag)avond 3 februari de alge mene ledenvergadering in het dorps huis te Ellemeet. aanvang 19.30 uur. Na het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering zullen wethouders van de gemeenten Domburg. Wester schouwen, Brouwershaven en Mid- denschouwen aangeven hoe zij in hun gemeente het kamperen bij de boer denken te gaan regelen in de nieuwe kampeerwet per 1 december 1986. Daarna zal er gelegenheid zijn om vragen te stellen. IJMIJDEN - Een grote brand in het havengebied van IJmijden heeft een opslagplaats van houten pallets en enkele loodsen grotendeels verwoest. Over de oorzaak van de brand, die om 04.00 uur werd gemeld, tast men nog in het duister. DRIEBERGEN - Een 21-jarige Delf tenaar heeft bekend in het tweede halfjaar van 1985 voor een bedrag van 150.000 gulden aan kleingeld uit tele fooncellen te hebben gestolen. Ruim driehonderd keer lukte dat voor de politie hem op tweede kerstdag in 's-Gravenzande aanhield. VLISSINGEN - De politie in Vlis- singen heeft in samenwerking met de Zweedse politie en andere korpsen in Nederland een narcoticalijn tussen Vlissingen en Scandinavische landen opgerold. De zaak kwam aan het rol len toen op 15 november vorig jaar twee Vlissingers in de Zweedse plaats Helsingborg werden aange houden. In hun auto vond de politie tien kilo zuivere amfetamine met een handelswaarde van acht miljoen gul den. Ook werd in Stockholm de 36- jarige Zweed P. J. E. aangehouden, voor wie de partij bestemd was. Met wat geruststellende woorden van de brandweer kon de pony uit zijn penibele situatie bevrijd worden. Na bedrijfsovername RENESSE - De familie Mathijsse in Renesse heeft zaterdag in deze plaats hun haring- en vishandel Neptunes geopend. Renesse is hiermee niet een on derneming rijker, want het betreft hier een bedrijfs overname. Huidig eigenaar J. A. Mathijsse is met de vorige winkelier, J. de Koeier, een overname over eengekomen, waardoor de vishandel kan blijven voortbestaan. De heropende vishandel in Renesse met eigenaar J. A. Matthijse en diens dochter achter de balie. Mathijsse is geen nieuw gezicht in het Renesser ondernemerswe reldje, want tot vorig jaar runde hij daar een strandpaviljoen. Toen hij deze eetgelegenheid sloot, bleek echter dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan en al snel wilde de kersverse eigenaar van Neptunes weer aan de slag. Een contact met De Koeier resulteerde in de voornoemde bedrijfsoverna me. Mathijsse vertelt, dat hij het in feite voor zijn dochter heeft ge daan. die samen met haar moeder (en dus Mathijsse's vrouw) in de zaak staat. Hoewel het vooralsnog in de bedoeling ligt, om Neptunes op de maan- en dinsdagen geslo ten te houden, is Mathijsse wel vast van plan in de zomermaan den zeven dagen per week open te zijn. Toeristen „Ik denk, dat we het toch voor namelijk, van de toeristen moeten hebben, al hoop ik uiteraard wel, dat ook de plaatselijke bevolking de weg naar onze zaak weet te vin den". vertelt hij. Omdat de re creanten veelal per definitie visliefhebbers zijn, heeft de fami lie Mathijsse voldoende zeeban ket, zoals de schollen, de lekker- bekjes, de makreel en de (gerook te) paling. Tbr completering heeft de eigenaar ook het ruime assorti ment van snacks aangehouden, zo dat er voor een ieder wat wils te vinden is. INDE Bijzondere specialiteiten heeft Mathijsse nog niet voor ogen, om dat hij eerst de reacties en de vra gen van de klanten wil afwach ten. „We zijn nu open en nu moet maar blijken, waar behoefte aan is. Hoe liet aanbod er van de zo mer uitziet weten wc dus ook nog niet". In de strak ingerichte eetge legenheid staan vier tafels met stoelen, zodat de klanten op hun gemak het bestelde kunnen nutti gen en in de zomermaanden zal ongetwijfeld ook voor de zaak zit plaats zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4