ZLM-voorzitter L. J. van Gastel reageert 'verwonderd' op actie ingeland tegen komst zoet1, /ater AaPaKa Zierikzee maakt als eerste kennis met de toepassing van een nieuwe vloerisolatie DE ZIERIKZEESCHE COURANT Illegale videobanden Auto Louis Goedbloed Opsporing verzocht MITSUBISHI 1400 liter gasolie weg De Spirt B.V. WflT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer 1 Wi'Averhuizen Uw 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De rolemmer Onveilig Restauratie Tennisjeugd De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland in- De commissie openbare werken van Wester- De laatste fase van de restauratie van het Tennisleraar Theo Gorsse streeft ernaar talent- formeerde nu de Bruse bevolking over de rol- schouwen wil alsnog maatregelen aangaande Oberlinger orgel in Renesse is afgerond. Op 1 volle jeugdtennissers het jaar rond te blijven emmer. Er kwamen gemengde reacties. (Pag. onveilige situatie kern Serooskerke. (Pag. 3). maart wordt het officieel in gébruik genomen, begeleiden om het niveau op te krikken (Pag 2). (Pag. 5). 6.). VRIJDAG 31 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23873 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889 Dit is altijd het verschil tussen de wijze en de niet-wijze de laatste verwondert zich over wat ongewoon is, de eerste over het gewone. Emerson Actievoerders zijn dwalende weg ingeslagen ZIERIKZEE - De voorzitter van de ZLM-kring Schouwen-Duiveland, L. J. van Gastel, heeft verwon derd gereageerd op de actie van enkele ingelanden tegen de komst van zoetwater. „Het verhaal dat men nergens van wist (een geschotsverhoging van 100 procent - red) is gewoon niet waar. In februari 1984 werd in alle districts vergaderingen van het waterschap het bedrag van 130 gulden per hactare genoemd. Als men daarbij niet aan wezig is geweest als ingeland en zich bovendien verder niet informeert door bijvoorbeeld krantenverslagen van deze vergaderingen, dan kan men zich afvragen bij wie de fout ligt van het 'niet op de hoogte' zijn". Zo reageerde Van Gastel donderdagmiddag in zijn openingsspeech van de ZLM-jaarvergadering in Zierikzee. In zijn toespraak doelde hij in het bijzonder op ,,een lid van een ge meenteraad", waarbij verondersteld mag worden, dat Van Gastel hiermee de Westerschouwse wethouder A. J. Padmos bedoelde. De voorzitter ging uitvoerig in op de vele positieve ge luiden vóór zoetwater door de boeren in de afgelopen jaren. Hierbij memo reerde hij onder meer een radio uitzending, waar er een massale op komst van Schouwen-Duivelandse boeren was ter verdediging van onze rechten op zoetwater". Verder zei Van Gastel, dat veel organisaties en bestuurslagen op vele plaatsen una niem naar voren hebben gebracht, dat er voor Schouwen-Duiveland zoetwater beschikbaar zou komen. Hierbij noemde de ZLM-er provinca- le staten, de Raad van de Waterstaat, de Schouwen-Duivelandse gemeen ten en verschillende standsorganisa ties. Maar ook de vele ZLM- en water schapvergaderingen hebben, volgens Van Gastel, nimmer negatieve reac ties opgeleverd en is er geen tegen stander van het zoete water op gestaan. ,,Er werd zelfs een krachtig pleidooi voor zoetwater gehouden". De voorzitter sloot dit onderdeel van zijn toespraak af met: ,,Daar (de ko mende, vergaderingen) zal duidelijk geihaav c kunnen worden, Welke "dwa lende weg de actievoerders zijn in geslagen, waardoor jonge boeren het risico lopen hun toekomst te verlie zen". Afslachting' schapen Opvallend verder in de toespraak van Van Gastel was het appèl, dat hij deed op hondenbezitters. De laatste maanden worden de schaaphouders op Schouwen-Duiveland geteisterd door loslopende honden, die al meer dere malen een ware slachting heb ben aangericht onder de dichtbevach- te viervoeters. Vanachter zijn spreek- katheder riep hij op tot scherpe controle. Van Gastel ging ook in op het kam peren bij de boer; een onderwerp dat haast jaarlijks de nodige gespreks stof vraagt. Volgens de ZLM-bestuur- der draagt het plaatsen van 5, 10 of zelfs 15 kampeerplaïïtsen positief bij aan het inkomen van de boer. Hij zeg de de agrariërs namens de standorga nisaties de nodige hulp toe, bij het streven naar een goede oplossing. Wanneer we gasten naar onze be drijven halen, moeten we wel zorgen voor een hygiënisch bedrijf. Maar ook bedrijf-technisch is dit van be lang, want het verspelen van aankle vende grond bijvoorbeeld kan veel zeer vervelende besmettingen over brengen", aldus de voorzitter, die in dit verband de phytophtera-besmet- ting noemde. Omdat dit ïfëh gevtfes- ZIERIKZEE - De Rijkspolitie in Zierikzee heeft in samenwerking met BUMA/STEMRA een controle uitge voerd naar illegale videobandenver- huur in Zierikzee. Bij P. A. uit deze plaats zijn vijftien banden in beslag genomen. Bij twee andere zaken wer den respectievelijk twee en drie ban den meegenomen. Volgens een poli tiewoordvoerder gaat het hier slechts om een momentopname, omdat ille gale videobanden veelal jonge films tonen en juist deze banden zijn meestal in omloop. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZLM-voorzitter L. J. van Gastel is verwonderd over de acties van enke le ingelanden. lijke ziekte is, is het van groot belang alle afvalhopen nauwkeurig in de ga ten te houden. Advertentie Keuringsstation alle merken Zierikzee - Tel. 01110-4951 SCHARENDIJKE - De rijkspolitie in Zierikzee zoekt contact met mensen, die me nen een vijfentwintigjarige man, 1,85 meter, donkerblond haar en een bleek gezicht ge zien te hebben in de omgeving van de Korenbloemstraat te Scharendijke. De man droeg een donkere jas en een spijker broek. Mevrouw M. R. uit voor noemde straat heeft donder dagavond aangifte gedaan van huisvredebreuk. De verdachte was, om nog onbekende reden haar huis binnengedrongen en viel daarbij de vrouw lastig. Zij gaf de man er van langs, waarna hij het op een vlucht zette. De politie is benieuwd om welke man het gaat en of mensen eerder lastig zijn ge vallen door deze persoon. Advertentie Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 Voor wat betreft de sociale woningbouw APELDOORN - De onderhandelin gen over de gasprijs zijn donderdag middag van start gegaan tijdens het reguliere overleg tussen VEGIN en Gasunie. Een woordvoerster van de VEGIN heeft dit bevestigd. De gas prijs stond als agendapunt genoteerd en is 'kort aan de orde geweest'. ZIERIKZEE - Onbekenden hebben in de periode van 28 januari tot 30 ja nuari 1400 liter gasolie ontvreemd door overheveling. De olie was op geslagen in een tank in de Banjaart- straat te Zierikzee en was eigendom van het Waterschap Schouwen- Dui- veland. Namens deze instantie deed J. A. M. uit Zierikzee donderdag aan gifte van de diefstal, waarmee een schade van 1400 gulden is veroor zaakt. Advertentie ZIERIKZEE - Zierikzee heeft als eerste gemeente in Nederland kennis kunnen maken met een nieuwe toe passing van geluidsisolatie in de sociale woningbouw sector. Was deze 'vloerbedekking' voorheen alleen weg gelegd voor de duurdere panden, nu kan met de samenstelling van het produkt en aanbrengwijze van Abeln Vloeren Amsterdam ook in de goedkopere wonin gen goede geluidsisolatie aangebracht worden. Rondell uit het Colordesign-programma. Dit model fs er nu ook in uw lievelingskleur. Op zoek naar uw tievelingskeuken in uw lievelingskleur' Bij uw Kcukenvakman hoeft u niet lang te zoeken. Want daar vindt u de Rondell uit t Colordesign Keuken-programma. Verkrijgbaar in maar liefst 150 kleuren! Ook in uw lievelingskleur Bij uw Keukenvakman kunt u zelfs uw eigen Rondell samenstellen. Meer weten? Kom gerust kijken. (Jw Keukenvakman staat u graag te woord Uw Keukenvakman doet méér voor ul Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel. 01110-2531 De installatie, waarmee A hein in de Zierikzeese Mastgatstraat aan de nieuwe vorm van geluidsisolatie is begonnen. Door toedoen van bouwbedrijf Boogert uit Oosterland, architecten bureau Kramer en de woningbouw vereniging Beter Wonen in Zierikzee is M. Abeln met zijn medewerkers naar Zierikzee gekomen. Daar lag voor hen donderdag een project van 300 vierkante meter vloeroppervlak bij de woningsplitsing in de Mast gatstraat in Poortambacht. Het gaat hier om een vloer, die én sterk is én enige veerkracht behoudt; twee eigenschappen, die een beton nen of cementen vloer niet heeft. Het produkt bestaat al enige jaren (alleen Abeln al werkt er al vijftien jaar aan), maar moest voorheen in de fa briek met droog zand en verschillen de chemicaliën bereid worden. Het werd dus droog gemaakt ter bevorde ring van de houdbaarheid en het transport, om het vervolgens voor de toepassing weer nat te maken. Arbeidsintensief „Deze manier van werken en aan brengen is niet alleen arbeidsinten sief, maar daarmee ook erg duur. Nu zijn we in staat h<?t produkt voor een achtste van de oude prijs te leveren", vertelt Abeln, die donderdag acte de présence gaf, om de uitgenodigde aannemers en architecten tekst en uitleg te geven over zijn produkt. Het principe is simpel. In plaats van een fabriek om het materiaal te vragen, reist Abeln met een zoge naamde meer-compartimentensilo door het land. Hierdoor kan het pro dukt ter plaatse gemaakt worden en vloeibaar, via een slang, op de betref fende vloeren gespoten worden. „Dat is vakwerk al lijkt het wel ge makkelijk. Wanneer het materiaal niet goed aangebracht wordt, kan het zelfs een averechtse uitwerking hebben", aldus Abeln. De ondernemer verwacht, dat in de toekomst meer woningbouwvereni gingen - op korte termijn vooral in Zeeland, nu deze provincie een voor sprongetje heeft - belangstelling to nen voor het materiaal. Het is name lijk op vele manieren toepasbaar. Niet alleen biedt het uitkomst in de zogenaamde flats en woningsplit- singprojecten, maar ook de éénsge zinswoningen zijn uitermate geschikt voor de speciale behandeling. J. H. Magrijn, ondernemer in dezelfde branche en deze maal adviseur van hfORDT HET Abeln, legt uit, dat geluid zich hori zontaal verplaatst en dat vooral het 'stampwerk' in het gewone rijtjeshuis bij de buren als hinderlijk ervaren kan worden. De nieuwe vloer voor komt in grote mate het verplaatsen van het geluid. Boterham Naast het logische feit, dat Abeln een leuke boterham hoopt te verdie nen met zijn toepassing van geluids isolatie, is hij in het verhinderen van dergelijke overlast in het bijzonder geïnteresseerd. „We weten allemaal welke gevolgen burenoverlast kan hebben. Mensen houden zich lang in, om uiteindelijk in een woede uitbarsting dingen te doen, die niet acceptabel zijn. Geluidsoverlast moet daarom te allen tijde tegen gegaan worden en die achterliggende gedach te heeft mij extra gestimuleerd, óm met het produkt te gaan experimen teren", legt Abeln uit. Dat Zierikzee de eerste gemeente in Nederland is, die met de vloerisolatie in de sociale woningbouw kennis heeft gemaakt is niet echt toevallig. Abeln vertelt, dat voor een dergelijk project de animo bij de architect en de woningbouwvereniging moet zijn. Ook de aannemer dient open te staan voor het nieuwe produkt. Deze in Zie rikzee aanwezige factoren, samenge voegd met de jaarlijkse vakantie- uitstapjes van Abeln naar de Zierik zeese haven, hebben bijgedragen aan de primeur voor Zierikzee. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Lichte vorst Vannacht opklaringen en lichte vorst. Morgen overdag wolkenvelden en in de middag mogelijk wat lichte sneeuw. Een krachtige tot harde oos telijke wind. De maximumtempera tuur ligt dicht bij het vriespunt. Mi nimumtemperatuur komende nacht -1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 4 febr.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noordoost 6 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: noordoost 5 Dinsdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 febr. Zon op 08.20, onder 17.26 Maan op 0.24, onder 10.50 2 febr. Zoji op 08.19, onder 17.28 9 Maan op 1.50 onder 11.07 3 febr. Zon op 08.17, onder 17.30 Maan op 3.19, onder 11.29 Nieuwe Maan: 9 febr. (01.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Voor morgen wordt veel bewolking verwacht. Uit de bewol king kan het af en toe licht sneeu wen. Veel sneeuw zal er echter niet komen. Vannacht vriest het op de meeste plaatsen licht met minimumtempe raturen tussen nul en min 2 graden. Morgenmiddag komt de temperatuur weer iets boven nul. Hoewel het nau welijks vriest, zal het toch vrij koud aanvoelen. Dat komt door de stevige wind. Er wordt namelijk ook voor morgen een vrij krachtige noordoos tenwind verwacht. Aan de kust is de wind veelal hard en in het Waddenge bied mogelijk af en toe zelfs storm achtig. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 IéM Advertentie mfï atfónale en internationale verhuizingen j Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1