Country Club op één punt van de titel na 0-5 overwinning; Stella Boys naar tweede klas ZRTC Theo Middelkamp met ruime Schouwen-Duivelandse afvaardiging seizoen in Winst en verlies voor hoofdmacht TTV Scaldina NIEUWSBODE Herenploeg Mevo '80 na flitsende start opnieuw naar abominabel niveau Verrassingen blijven uit in recreatief badminton Zesdaagse Rotterdam voor Moser-Clark 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 januari 1980 Nr. 23872 9 ZIER1KZEE - ln de recreatieve badmintoncompetitie vielen in de laatstgespeelde wedstrijden geen of nauwelijks verrassingen. In de eerste klas passeerde Netover- tnet het nietspelende DFS via een 7-1 overwinning op Dreischor. Torpedo klom naar de derde plaats door een 0- 8 overwinning bij Zierikzee XI. Tor pedo heeft nu evenveel punten als DFS. maar had daarvoor twee wed strijden meer nodig. De stand ziet er in de eerste klas als volgt uit: Net overt net DFS Torpedo Zierikzee IX Dreischor Zierikzee XI Zierikzee X DFS II Duiveland ZSC Netovertnet II Torpedo II Zierikzee XII DFS III Dreischor II ZSC II DFS IV Zierikzee XIV Zierikzee XIII Dreischor III ZSC III Dreischor IV DFS V 9 8 10 42-12 17 8 5 2 1 32-16 12 7 3 2 2 28-14 8 7 3 1 3 19-23 7 8 2 2 4 19-29 6 7 13 3 17-25 5 6 1 2 3 16-20 4 8 0 1 7 7-41 1 In klasse A van de jeugdrecreatie- competitie won ZSC IV met de maxi male cijfers van DFS VIII, dat nog steeds op het eerste competitiepunt wacht. De stand is nu als volgt: DFS VII ZSC IV Dreischor V DFS VI DFS VIII 4 3 1 0 25- 7 7 4 2 11 20-12 5 4 2 0 2 19-13 4 4 2 0 2 15-17 4 4 0 0 4 1-31 0 In klasse B kwam Dreischor VI op gelijke hoogte met ZSC V door een 3-5" overwinning bij Zierikzee XV. De strijd om de definitieve eerste plaats gaat nu zeker tussen ZSC V en Drei schor VI,hetgeen de navolgende stand aangeeft: ZSC V Dreischor VI Zierikzee XV DFS IX 8 6 1 1 40-24 13 7 6 0 1 41-15 12 9 6 0 3 49-23 12 9 4 2 3 42-30 10 9 3 1 5 31-41 7 8 1 0 7 21-43 2 7 0 0 7 8-48 0 ZIERIKZEE - Country Club is na de 5-0 zege op Toren Boys officieus zaalvoetbalkampioen van Schouwen- Duiveland. De ploeg' van coach Cees in 't Veld kan in the orie op punten nog worden achterhaald door Mevo, maar dan nog struikelt de oranje equipe op een beter doelsal do. Momenteel heeft Country Club een positief saldo van vijftig', terwijl Mevo het met nog' twee wedstrijden te gaan moet doen met +23. In de tweede klas, zoals reeds ge meld, het 3-3 gelijke spel van koplo per DFS II bij Dreischor II. Later her stelde de Burgh-Haamsteedse ploeg zich door tegen Torpedo II een 1-5 overwinning te boeken. ZSC klom naar de derde plaats door met 5-1 te winnen van Zierikzee XII. Door deze resultaten is de stand in de tweede klas als volgt: 10 9 1 0 48-12 19 8 7 0 1 35-13 14 8 4 13 24-24 9 8 3 2 3 24-24 8 9 3 1 5 24-30 7 8 2 15 18-30 5 8 116 12-36 3 9 0 3 6 19-35 3 In de derde klas boekte koploper ZSC II twee overwinningen. Eerst werd Zierikzee XIV met 4-2 geklopt en vervolgens moest Dreischor III er met 1-5 aan geloven. Zierikzee XIV 'op zijn beurt klopte Dreischor III met de maximale score: 0-6. De stand ziet er in de derde klas volgt uit: Aanstaande woensdag moet Mevo het opnemen tegen Sporthuis Zierik zee. hetgeen mogelijk reeds het kam pioenschap voor Country Club bete kent. wanneer Mevo niet tot de volle winst komt. Mocht dc nummer twee het duel tegen het als derde ge plaatste Sporthuis Zierikzee winnen, dan moet Country Club de titel pak ken door over veertien dagen de dan nog officieel heersende kampioen Bruse Boys te kloppen. Bruse Boys bezegelde woensdagavond overigens het lot van Stella Boys. De Zierikzee- se formatie had nog een theoretische kans om het vege lijf te redden, maar moest dan wel de laatste drie wed strijden winnen, terwijl Toren Boys geen punt meer zou mogen pakken. In de ontmoeting tegen Bruse Boys ging deze puur theoretische moge lijkheid reeds verloren: 2-11, Met To ren Boys komt 't Visslop nog in aan merking voor de tweede degradatie plaats. 't Visslop heeft nog drie pun ten achterstand op Toren Boys en kan in het gelijkmakende duel tot op een punt naderen, wanneer van Stella Boys wordt gewonnen. Door deze resultaten ziet de stand er in de eerste klas nu als volgt uit: Country Club Mevo Sporthuis Zz Bruse Boys FC Kerkwerve De Steeg Toren Boys 't Visslop Stella Boys 14 13 0 14 10 2 13 8 2 7 2 5 4 4 5 3 2 9 30-60 2 1 10 31-46 1 0 13 33-83 72-22 26 66-43 22 48-29 18 50-50 16 46-37 14 50-46 13 In de tweede klas omzeilde Zeelan- dia een lastige klip door met moeite met 5-4 te winnen van Dreischor. Door deze zege komt Zeelandia erg dicht bij de eerste klas. Het duel tus sen de twee onderste ploegen van de ranglijst leverde een opzienbarende uitslag op. Country Club II klopte de ploeg van Coen Honig Optiek met maar liefst 10-1 en achterhaalde daar mee ZZ '72 en Bijmakelaardij. De stand wordt nu: 5 4 0 1 30-10 8 5 4 0 1 23-17 8 5 2 0 3 20-20 4 5 0 0 5 7-33 0 Zeelandia 10 9 0 1 44-18 18 Van de Ven 9 6 2 1 29-15 14 Skol Bovs 9 6 0 3 52-17 12 Die Gouwe 10 5 2 3 32-25 12 Dreischor 9 4 1 4 29-23 9 Bijmakelaardij 9 2 3 4 25-35 7 Country Club II ZZ '72 10 3 1 6 38-45 7 10 3 1 6 24-35 7 Coen Honig 10 0 0 10 11-71 0 In de derde klas heroverde Orilla de leiderspositie door een 7-0 zege op 8 7 0 1 44-15 14 10 6 2 2 38-31 14 9 6 1 2 21-11 13 10 5 1 4 31-28 11 8 4 1 3 24-21 9 10 3 2 5 31-37 8 10 3 1 6 15-31 7 10 1 4 5 23-36 6 8 1 0 7 19-45 2 ZIERIKZEE - De hoofdmacht van tafeltennisvereniging Scaldina is de com petitie in de derde klas van de Zeeuwse competitie niet overweldigend begon nen. Debet hieraan was een aantal afzeggingen van spelers. Met name het we gens ziekte gedwongen afzeggen van Ton ten Hove in de tweede ontmoeting speelde de ploeg ernstig parten. De ontmoeting tegen Kapelle ging vooral daardoor met 7-3 verloren, nadat eerder met kunst- en vliegwerk werd gewon nen van Zand IV. In de openingswedstHjd van dc voorjaarscompetitie werd Michel Holm vervangen door Jan Kik. Door dat Cor van der Wekken niet kwam opdagen moest er op het laatste mo ment nog een vervanger opdraven. Cor Smalheer werd daardoor de tweede invaller. Hij droeg zijn steen tje nadrukkelijk bij door twee en kelspelen in winst om te zetten en met Ton ten Hove werd hij ook win naar in het dubbelspel. Ton ten Hove bleef in de enkelspelen ongeslagen. Jan Kik kwam ondanks goed spel te kort en bleef met lege handen. Al met al werd het toch een 6-4 overwinning. In de tweede wedstrijd tegen Kapelle brak het wegblijven van Ten Hove (wegens ziekte) en een off-day van Mi chel Holm de ploeg nadrukkelijk op. Cor vader Wekken won twee en kelspelen en invaller Ad de Graaf pakte een punt mee. Michel Holm bleef zonder winst, hetgeen een 7-3 nederlaag tot gevolg had. Het tweede team van Scaldina won en verloor eveneens. Winst was er te gen Arnemuiden V, doordat onder meer Cor Smalheer drie keer won en ook de overige teamleden Jan Kik en Camiel Faber een graantje meepik ten. In de tweede wedstrijd lieten de ze twee het evenwel afweten. De Kapelle-spelers waren voor hen te sterk. De enige twee Zierikzeese pun ten kwamen voor rekening van Cor Smalheer: 2-8. Scaldina III verloor de eerste wedstrijd tegen Zand V met 4- 6. Ad de Graaf was de beste man met drie overwinningen en invaller Bram Vroegop zorgde voor het vierde punt. Het dubbelspel van Ad de Graaf en Eric Holm ging in drie sets verloren. Tegen Oudelande III werd andermaal met 4-6 verloren. Twee overwinnin gen waren er voor Ad de Graaf en de weer teruggekeerde René Boot. Eric Holm bleef met lege handen. Het eerste jeugdteam van Scaldina werd met een 8-2 nederlaag gecon fronteerd. Dc uitslag was enigszins tegen de verhouding in, want Scaldi na speelde technisch erg leuk tafel tennis. E^n punt kwam uit de dub belspelpartij van Ralph van Dijk en Hans Brandenbai-g en het andere punt kwam op naam van Reitse van der Wekken. Het tweede jeugdteam verloor kansloos met 9-1 van Rey- naert. Paul de Graaf zorgde voor het eerreddende punt. Danny Pantekoek en Mario van Popering bleven met le ge handen. Het team revaiieheerde zich via een 10-0 zege op Middelburg Zuid VI. Scaldina III haalde uit de eerste twee wedstrijden de volle buit binnen. Reyriaert III werd met 3-7 ge klopt. Jorg Bleyenbergh won zijn drie partijen, Marcel Hanse een keer en Ronald Lampert kwam twee keer tot winst. Ook de dubbelspelpartij werd gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Laurens II werd met 8-2 gewon nen. Jorg Bleyenbergh won opnieuw drie keer, en een partij werd ingele verd door Hanse en Lampert. BREDA - De Bredase hartchirurg drs. T. S. Wijers en medisch centrum de Klokkenberg in Breda hebben hun onderlinge problemen in der minne geschikt. De toelatingsovereenkomst van Wijers met de Klokkenberg is met ingang van woensdag beëindigd. Ouwerkcrk. Dc Rencsser formatie heeft nu evenveel punten als Skol Boys II, maar verbruikte daarvoor twee wedstrijden minder. Mevo II won met 5-3 van Zeelandia II. De stand wordt nu als volgt: Orilla' Skol Boys II Coen Honig II PZEM Mevo II Zeelandia II Stella Boys II Ouwerkerk Renesse ZIERIKZEE - De hercnploeg van volleybalvereniging Mevo '80 liet het ook tegen het zeker niet imponerende Yum afweten. Weliswaar ging de formatie van coach Hans Boot flitsend uit de startblokken, maar naar gelang de twee de set vorderde werd duidelijk, dat de ploeg deze weelde niet kon dragen. De tweede set werd nog wel gewonnen, maar daarna zakte de equipe enorm terug en kon Yum alsnog een verdiend 2-2 gelijkspel uit het vuur slepen. De eerste set duurde amper zeven minuten. Op de opslag van Koos Vro lijk kwam de thuisploeg met 5-0 voor, waarna Yum de eerste time out ver bruikte. Bij 6-0 scoorden de bezoe- kers een tegenpunt, maar daar bleef het ook bij. Toen Kees van de Linde aan de opslag kwam was het met de Yum-illusies gebeurd. In een ruk drukte Mevo '80 door naar 15-1, het geen heel wat'deed beloven, maar de optimisten kwamen bedrogen uit, want reeds in de twede set was de Zie rikzeese ploeg onherkenbaar. Yum kwam met 1-7 voor, maar na een Mevo '80-time out kwam de ploeg alsnog te rug. Een opslagbeurt van Ad Ha- gesteijn leverde een aantal punten op en aan het net draaide de ploeg nog even goed. Bij 7-7 herpakte Yum zich evenwel, maar de formatie werd da nig geholpen door zwak verdedigen van de Mevo '80-ploeg. Yum drukte door naar 7-13 en leek de set binnen te halen. Een goede smash van Gerrit van Splunder bracht de opslag even wel terug en Mevo '80 heroverde het initiatief. Zij het niet steeds met het zelfde gemak kroop de Zierikzeese formatie beetje bij beetje dichterbij om via klappen van Koos Vrolijk en Eddy de Looff met 15-13 te winnen. Ook in de tweede set handhaafde Yum zich probleemloos, ondanks het feit dat Mevo '80 er via een korte ople ving in slaagde om een 4-9 achter stand alsnog om te buigen in een 9-9 score. Dat was evenwel de laatste stuiptrekking van de thuisploeg. Een serie zwakke acties, waarbij vooral de organisatie binnen de ploeg ver te zoeken was, leverde Yum een aantal punten op en uiteindelijk ook pro bleemloos de setwinst: 10-15. De be zoekers waren terecht blij met het on verwachte punt. Na de 1-3 nederlaag een week eerder tegen Van Winden betekende dit opnieuw een tegenslag Voorde Mevo '80-formatie. ,,Het gaat niet zo zeer om het verlies van de pun ten, maar veel eerder om de manier waarop het is gebeurd", constateerde Hans Boot. „De organisatie binnen de ploeg is momenteel ver te zoeken. Een verklaring daarvoor is nauwe lijks te geven. In de eerste set liet de ploeg zien wel degelijk uitstekend te kunnen volleyballen, maar blijkbaar is het moeilijk om op de goede weg door te gaan. De ploeg kan de weelde ogenschijnlijk niet verdragen". In de derde set werd het duel aan vankelijk van twee kanten chaotisch en aan weerszijde van het net waren de blunders niet van de lucht. Een en ander zoi-gde er wel voor, dat de score gelijkop bleef gaan. Pas nadat Yum bij een 8-7* achterstand een time out had opgenomen, kwam er weer enige lijn in het wedstrijd verloop. Uit een opslagbeurt van Cock Ver- hey veroverde Yum een 8-12 voor sprong, maar via Tonnie Merle kwam er alsnog een mogelijkheid voor de thuisploeg om wat aan het verval te gaan doen. Bert Compayen, Ad Hagesteijn en Eddy de Looff scoorden weliswaar, maar Mevo '80 slaagde er niet in om de bakens echt te verzetten, daarvoor acteerde de ploeg te chaotisch en kon Yum alsnog het initiatief houden. Een door Bas Hogen doorn en Cock Verhey goedge^,. blokte smash van Eddy de Looff le-" verde 12-14 op, waarna een slecht ge timede klap van Kees van de Linde het eerste setverlies betekende: 12- 15. ROTTERDAM - De Italiaan Fran cesco Moser en de Australiër Danny Clark hebben woensdag de Zesdaag se van Rotterdam gewonnen. In de laatste koppelkoers nam het favorie te duo, dat van de eerste avond leid de, een ronde voorsprong op René Pijnen en de Belg Eric Vanderaer- den, die zelfs op punten niet konden winnen. De winnaars werden gehuldigd door minister-president, Ruud Lub bers. Vóór-Moser was'dit dedértiénde loopbaan, voor Danny Clark-<32e. Bert Ooster bosch en de Westduitser Didi Thurau werden derde. Op de slotavond werd het totaal aantal toeschouwers op '48.000 gebracht. GOES - De bekende Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp heeft een nieuwe clubsponsor, die naast de amateurs en de dames ook de sponsoring van een aantal liefhebbers voor zijn rekening neemt. Het grote gezel schap werd zaterdag in het fonkelnieuwe Motel Goes aan de buitenwacht gepresenteerd. Nadat sponsor Kiekieris uit 's-Heerenhoek eind vorig jaar plotseling het contract met de ZRTC Theo Middelkamp tussentijds verbrak, moest het clubbestuur plotseling halsoverkop op zoek naar een nieuwe sponsor, hetgeen verbazend snel lukte. De Algemene Zeeuwse Verzekeringen uit Middelburg besloot de oudste Zeeuwse wielervereniging de helpende hand te bieden met een contract voor twee seizoenen. Iedereen, die maar een beetje bij het wielrennen betrokken is, zal be grijpen, dat we als vereniging bijzon der in onze nopjes zijn met de sponso ring van deze grote groep renners en rensters", stelde Theo Middelkamp voorzitter Jan van Osta in zijn wel komstwoord. .Vooral voor de liefheb bers is dit een belangrijke gebeurte nis, omdat het de eerste keer in de ruim dertigjarige geschiedenisvan Theo Middelkamp is, dat zij ook gesponsoid worden. Laten we vooral hopen, dat deze sportieve en zakelij ke verbintenis tot volle tevredenheid van beide partijen zal blijven be staan, ook na 1987. Het zal vooral een inspanning op sportief gebied van on ze renners en rensters vragen, maar tegelijkertijd dient ook verantwoor delijkheidsgevoel getoond te worden De Schouwen-Duivelandse inbreng in de ZRTC Theo Middelkamp. Links ploegleider Chris de Jongedie dit jaar zijn rentree maakt in de wielerwereld. ten opzichte van de sponsor en al die genen uit de vereniging, die belange loos en enthousiast in hun, soms spaarzame, vrije uren bezig zijn met de mooiste van alle individuele spor ten". Opleving Namens de nieuwe clubsponsor richtte directeur Mr M. M. de Jager Meezenbroek enige woorden tot de aanwezigen, waaronder ook een dele gatie van de Koninklijke Nederland se Wielren Unie. „Naast het commer ciële aspect hopen wij een bijdrage te leveren aan de instandhouding en verdere uitbouw van het wielerge- beuren in de provincie Zeeland", merkte hij op. „Tevens hopen wij door middel van deze sponsoring een verdere opleving tot stand te brengen en het sportieve resultaat positief te beïnvloeden. De klinkende namen van talenten, die in de gelederen van de club voorko men, staan daar nu al borg voor. Om er een paar te noemen - zonder de an deren te kort te doen: Jackie van der Horst, Cees de Nooijer, Antoine Goense, Richard de Vrieze, Wim van Kooten, Patrick Tolhoek, Jan Poley, Pierre Raas en bij de da mes Petra van dc Stel en Mariette Zoetewei". Districtsvoorzitter Walter van Acker memoreerde het belang van de clubsponsor voor de club. „Gelukkig hebben de drie Zeeuwse clubs alle een sponsor gevonden. Dat is van groot belang, want de kosten, die een club moet maken zijn de laatste ja ren enorm gestegen", liet Van Acker weten. „Jammer is bet. dat er weinig of niets van de KNWU-sponsor naar de districten vloeit. Wanneer dat wel zo zou zijn, zouden de verhoudingen misschien ook wat soepeler liggen". Zeeuws districtssportcommissielid Arjaan de Schipper noemde het ver heugend. dat de voorstelling einde lijk weer eens op ccn andere plaats plaatsvond. „Dat geeft nieuwe im pulsen, denk ik", memoreerde De Schipper „Theo Middelkamp ver dient gelukwensen, omdat do club er op zo'n korte termijn in geslaagd is om een nieuwe sponsor te vinden. Ook het feit, dat de liefhebbers nu meeprofiteren is zeer verheugend en dat geldt natuurlijk ook voor de da mes. Het werk van Keetie van Oostcn-Hagc werpt nu zichtbaar vruchten af. Het is alleen nog maar te hopen, dat er ook comité's komen, die in Zeeland wedstrijden organiseren voor deze categorieën. Met name dc dames worden te gemakkelijk verge ten". Een wenk had de DSL ook voor de renners. „Ik hoop evenzeer, dat dc Zeeuwse renners de Zeeuwse wed strijden niet zullen vergeten. In het recente verleden is het nogal eens voorgekomen, dat er minder Zeeu wen dan niet-Zeeuwen aan de start stonden". Wim van Kooten uit Bruinisse poseert met directeur mr M. M. de Jager Mee zenbroek van de nieuwe sponsor Algemene Zeeuwse Verzekeringen en de door Van Kooten aangeboden foto met een 'Zeeuws meisjecn Van Kooten zelf. Namens dc rennersgroep voerde Wim van Kooten het woord. Hij zinspeelde op de vele problemen waarmee 'Woerden' tc kampen had. „Er zijn uiteindelijk maar enkele ge lukkige renners meer, die in een gastrennersvereniging kunnen en mogen rijden. De rest is op straat ko men te staan. Dat legt een zware druk op do schouders van dc clubrenners. We zullen veel meer op de voorgrond treden", stelde hij vast. Namens dc renners bood Van Koo ten een foto aan van ccn 'Zeeuws meisje' en zijn persoontje. Dc foto komt steeds terug in de reclamecam pagne van dc Algemene Zeeuwse Verzekeringen. Dc foto werd door di recteur De Jager Meezenbroek in ontvangst genomen. Voordat Wim van Kooten zijn dankwoorden uit sprak namens dc rennersgroep stelde Chris Delbrcssine alle renners een voor ccn voor. Naast vier dames - Ma rianne Wagcmakcrs, Joke Gocree, Mariette Zoetewei en Petra van dc Stel - passeerden 43 amateurs, acht liefhebbers cn een veteraan de revue. In het gezelschap is Schouwcn- Duivcland met vier amateurs - Wim van Kooten. Jaap Maaskant, Tonnie Jumclet en Richard de Vrieze - en twee liefhebbers - Dick van Duiven- dijk cn Piet Kramer - goed vertegen woordigd. De amateurploeg wordt in het komende seizoen begeleid door ccn viermanschap. Naast Peet Ver- schuure. Cees Rentmeester en Hans Harinck is daar ook Chris de Jonge uil Bruinisse weer bij. Hij maakt daarmee zijn rentree in dc wielerwe reld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9