PTT neemt afscheid van Marijke van As Commissie financiën Zierikzee peilt onderlinge standpunten Klok in Zuidhavenpoort moet snel gerepareerd Grote diefstal werd verijdeld jjg|| miMIHHHiiilt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 januari 1986 Nr. 23871 3 Tijdens haar laatste werkdag, vrijdag, werd Marijke door haar collega's in de bloemen gezet. Ook feestslingers ontbraken niet. ZIERIKZEE - Met een geanimeerde bijeenkomst werd vrijdagavond in het voorsorteercentrum aan het Haring- vlietplein te Zierikzee het vertrek bij de PTT van Marij ke van As gevierd. Vele collega's en oud-collega's maak ten van de gelegenheid gebruik om de hand te schudden van de vertrekkende collega die vanaf 1962 bij het post bedrijf werkzaam was met een onderbreking van 1968 tot 1975. Directeur C. Karremans van het ressort Schouwen- Duiveland sprak Marijke toe. Hij noemde haar een prettige werkneemster, die het altijd goed met haar collega's heeft kunnen vinden. ,,Je hebt het hart op de tong en reageert altijd spontaan op vragen en meningen. Je geeft je mening al tijd ronduit tegen iedereen." Hij roemde ook haar vele activiteiten voor het attentiefonds van de perso neelsvereniging: „Wat dat aangaat heb je je hart niet op de tong, maar op de juiste plaats." Namens de PTT bood Karremans haar een horloge en een bos bloemen aan. ZIERIKZEE Film in 't Stekkie In 't Stekkie, de koffiebar van Youth for Christ wordt vrijdagavond de film vertoond Ordinary Guy, een film die werd bekroond met de Award 1981. Zoals de titel al zegt, gaat de film over een doodgewone jongen: hij kan niet bepaald mooi zingen, ook niet vlot spreken, hij is niet flitsend en hij dacht dat God al leen grote plannen had met bepaalde talentvolle lui. Een originele, koste lijke film met verrassende diepgang en een even verrassend slot. De film wordt vertoond in 't Stekkie, waar de deuren vanaf 20.00 uur gastvrij open staan. Een ieder die gezelligheid en vriendschap zoekt is welkom in het Visslop. Bijeenkomst Wees een Zegen De Hervormde Vrouwengroep Wees een Zegen komt op donderdag 30 ja nuari bijeen in het Hervormd Vereni gingsgebouw, aanvang 20.00 uur. CDA De CDA-afdeling Zierikzee verga dert maandag 3 februari in De Drie hoek te Zierikzee. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, omvat onder meer een bestuursverkiezing en het ontwerp-programma voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen. Landbouw De Zierikzeese Landbouwvereni- ging VZOS heeft haar jaarvergade ring in het Huis van Nassau gepland op dinsdag 28 januari, vanavond dus, om 19.30 uur. Het programma meldt onder meer een bestuursverkiezing, waarbij L. den Boer zich herkiesbaar stelt en J. J. Stols afscheid neemt. Voor hem hebben zich kandidaat ge steld L. J. van Gastel en A. van der Wekken. De bedrijfsvoorlichter voor de akkerbouw In 't Veld, geeft een korte inleiding, waarna L. P. Meer man over zijn reis naar Spitsbergen vertelt. Vergadering tennisclub De Tennisclub Westersehouwcn hoeft de algmene vergadering voor 1986 vastgesteld op vrijdag 21 februa ri te 20.00 uur. Naast de verschillende jaarverslagen de vaststelling van de contributie en na de pauze wordt een nieuw bestuurslid gekozen wegens aftreden van Ciska v. d. Wal. Op de voordracht staan 1: Conny den Ouden en 2: Coby Reydon. Verder worden de noodzakelijke commissies weer ge formeerd. In dividualise ren d Itwijtsche Idings be leid ZIERIKZEE - De standpunten over een eventueel kwijtscheldingsbeleid ten aanzien van gemeentelijke be lastingen, tarieven enzovoort liggen bij de diverse frac ties in de Zierikzeese gemeenteraad niet op één lijn. Dat bleek maandagavond tijdens een discussie over deze ma terie in een openbare vergadering van de commissie fi- HAAMSTEDE Opgave' Strao-feest De toekomstige ruiters en amazo nes voor het Straofeest van zaterdag 8 februari, worden er aan herinnerd dat zij zich vrijdagavond, te 20.00 uur in hotel Bom in kunnen laten schrij ven. Door enkele leden van het Strao- comité zal de route nog eens doorge nomen worden en bovendien wordt de laatste video-film van het feest 1985 vertoond. HAAMSTEDE Sozenmiddag bejaarden Vorige week kwamen de bejaarden sociëteiten van Burgh, Haamstede, Renesse, Noordwelle en Serooskerke voor een gezellige middag in de re creatiezaal van de Gereformeerde kerk bijeen. De circa 200 dames en heren werden na het nuttigen van de gebruikelijke koffie of thee met een plakje cake, verwelkomd door de voorzitter van de Haamsteedse soos, mevrouw M. Kik-Verton gevolgd door het gezamenlijk zingen van het toe passelijke Bejaardenlied. Het oude- renkoor o.l.v. de heer M. Hogenstein met aan de piano mevrouw Gilijamse zong diverse liederen. Een kostelijke en met veel applaus beloonde decla matie van de heer D. C. Steur ging vooraf aan accordeonmuziek door de heer Verhuls. In de pauze een gezellig glaasje als voorbode van het tweede optreden van het ouderenkoor met veel beken de liedjes. De heer Steur mocht nog maals het podium betreden, nu met anekdotes uit het goede Zeeuwse land en ook de heer Verhuls speelde op zijn accordeon veel meezingers. 'De gedachten van een bejaarde vrouw' werden vertolkt in dichtvorm door mevrouw v. d. Wekken- Schoonaard, waarna mevrouw Kik- Verton een algemeen dankwoord sprak en aan de medewerkers van de ze geslaagde middag bloemen en een enveloppe met inhoud aanbood. Na het zingen van het Schouwse volkslied werd deze middag waardig besloten. Gat in autoruit geschoten De auto van P. S. uit Haamstede werd in de nacht van 25 op 26 januari door een windbuks beschoten. De ruit werd vernield zodat S. met een schade van enkele honderden gul dens zit. De politie stelt een onder zoek in, het gebeurde in de Noordstraat. OUWERKERK Landbouwvergadering De landbouwvereniging Aller Be- long Ouwerkcrk en de zustervereni- nancien. Het onderwerp was op verzoek van de PvdA-fractie op de agenda voor deze commissievergadering ge plaatst. Woordvoerder van deze par tij D. van der Wekken gaf dan ook als eerste een voorzet de discussie op gang te brengen. Hij stelde vast, dat in Zierikzee al geruime tijd wordt gesproken over deze materie, hetgeen bijvoorbeeld resulteerde in het verzoek aan het be stuur van de Reinigingsdienst om een individualiserend kwijtscheldings beleid te ontwikkelen. Hoewel het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst nog niet tot een definitief besluit daarover is geko men, ging Van der Wekken in zijn be toog duidelijk uit van een afwijzing. De heren C. Bij de Vaate en J. J. Ge- leijnse wezen hem bij interruptie op dit feit, maar Van der Wekken bleef er bij, dat de vooruitzichten op een positief besluit niet hoopgevend zijn. Eigen situatie Vooruitlopend daarop meende hij, dat ook naar de eigen situatie moet. worden gekeken. Van der Wekken memoreerde daarbij aan een principe-uitspraak in de raad, dat - indien mogelijk - ook op gemeente lijk terrein iets moet worden gedaan voor mensen in een zwakke positie. Hij drong derhalve aan op een goede voorlichting van gemeentezijde over de mogelijkheden van kwijtschel ding van de onroerendgoed- belasting. Verder wees hij op de even tuele bereidheid tot kwijtschelding van de hondenbelasting. Het argu ment, dat dit slechts een geringe be lasting betreft, achtte hij niet steek houdend, omdat voor mensen, voor wie een kwijtscheldingsbeleid is be doeld, elk tientje veel kan betekenen. Verder maakte Van der Wekken een duidelijk verschil tussen leges en be lastingen: Leges is een incidentele heffing, maar een kwijtscheldings beleid heeft het doel de vaste lasten omlaag te krijgen. Hij pleitte ervoor op gemeentelijk niveau een dergelijk beleid te volgen voor die mensen, die ook voor kwijt schelding van de onroerendgoed- belasting in aanmerking komen. Smalle marges CDA-vertegenwoordiger C. Bij de Vaate memoreerde, dat al eerder was vastgesteld, dat de marges voor een individueel kwijtscheldingsbeleid zeer smal blijken te zijn. Verder wees hij op het feit, dat de gemeente niet veel belastingvormen meer kent. Ten aanzien van de door de Reinigings dienst geheven belasting, had hij een duidelijk standpunt: kwijtschelding van reinigingsrechten voor de men sen, die ook geen onroerendgoed- belasting behoeven te betalen, want die mensen, zitten, volgens Bij de Vaate, financieel niet zo best. Ten aanzien van de door Van der Wekken genoemde hondenbelasting had hij echter zijn bedenkingen, om dat een hond in de visie van Bij de Vaate niet behoort tot de noodzake lijke levensbehoeften, afgezien van gevallen waarin een duidelijke socia le behoefte (bijvoorbeeld in gevallen van eenzaamheid) daaraan ten grondslag ligt. Als er echter geen duidelijke noodzaak voor aangege ven kan worden, voelde hij er niets voor ook de hondenbelasting in een kwijtscheldingsbeleid te betrekken. VVD-vertegenwoordiger J. J. Ge- leijnse was van mening, dat je bij de ontwikkeling van een dergelijk be leid eigenlijk bezig bent met een rijkszaak. Verder signaleerde hij het gevaar van scheef trekkende verhou dingen. Hij zei overigens wel begrip te hebben voor het doel van een kwijtscheldingsbeleid, maar noemde daarbij toch ook de beperkte midde len, die er de gemeente voor ten dien ste staan. Onderscheid Geleijnse pleitte er verder voor in elk geval onderscheid te maken in za ken, die wel en niet voor elke inwoner van toepassing zijn. Bij de hondenbe lasting is dat niet het geval. Hij be treurde het, dat Van der Wekken niet wat meer concrete voorstellen op ta fel had gelegd, zodat bepaalde zaken. ging Eendracht Bindt te Nieuwer- kerk houden op 4 februari een gezamenlijke vergadering in de grote zaal van Ons Dorpshuis te Nieuwer- kerk. Tijdens de vergadering van bei de landbouwverenigingen zal D L. Koppenhol aan de hand van dia's spreken over de teelt van bloemen en bloemzaad. Volgende spreker is J. Wals over de vraag welke mogelijkhe den de groenteteelt biedt. Daarbij zal ruime aandacht worden geschonken aan het inpassen van bovenaange haalde teelten in de bestaande akker bouwbedrijven. wat duidelijker aan te pakken zou den zijn. Commissievoorzitter wethouder L. J. van Gastel gaf te kennen moeite te hebben met het feit, dat je voor een eerlijke toepassing van een individu aliserend, kwijtscheldingsbeleid vele privé-zaken bij de betrokken inwo ners overhoop moet halen. De discussie spitste zich vervolgens toe op het verschil tussen oninvorder- baar verklaren en het recht hebben op kwijtschelding. Financieel ambte naar G. J. Dijkstra noemde namelijk de toepassing van het invorderbaar verklaren van bijvoorbeeld de hon denbelasting, als er echt geen zicht blijkt te zijn op een mogelijke beta ling. Daar moeten dan uiteraard wel financiële redenen - geen principiële bijvoorbeeld - aan ten grondslag lig gen. Verder noemde Dijkstra de mo gelijkheid - indien de Reinigings dienst een kwijtscheldingsbeleid afwijst - als gemeente daarop in te spelen met gebruikmaking van mid delen uit het onlangs ingestelde so ciaal noodfonds. Consequentie Van der Wekken ging daarop in met de opmerking, dat je als gemeente immers de consequentie moest trek ken als het verzoek om een individu aliserend kwijtscheldingsbeleid door de Reinigingsdienst wordt afgewe- Verder ging Van der Wekken nog in op de woorden van Geleijnse, het geen in een voor politieke steekspel letjes gunstig jaargetijde als dit na tuurlijk wel verwacht kon worden. Zo liet de socialistische woordvoer der weten opgewonden te raken van opmerkingen, dat je als gemeente bestuur niet over de inkomenspoli tiek zou mogen praten, omdat dit een zaak van de rijksoverheid betreft. Hij benadrukte, dat juist die rijks overheid sommige mensen in moeilij ke situaties brengt. „Wij voelen de noodzaak aan om die mensen tege moet te komen. Tien jaar geleden hoorde je niemand daarover en als de rijksoverheid het totale beleid zou veranderen, zijn dergelijke maatrege len over een jaar misschien niet meer nodig", besloot Van der Wekken zijn politieke boodschap. Moeilijke koppeling De liberale woordvoerder bleef daarop uiteraard niet achter. Hij be nadrukte, dat het rijksbeleid niet al leen een inkomensbeleid is, dat van hogerhand wordt opgelegd. Verder voorzag Geleijnse een moei lijke koppeling te realiseren tussen de kwijtschelding van de reinigings rechten en de middelen daarvoor uit het sociaal noodfonds. Hij wees op de gemeenschappelijke regeling, die aan de Reinigingsdienst ten grond slag ligt en derhalve aan de nood zaak, volgens hem, om met een derge lijk beleid alle daarbij betrokken gemeenten op één lijn te krijgen. Positief advies commissie financiën: ZIERIKZEE - Als het aan de commissie financiën ligt, wordt het vaak van slag zijnde uurwerk in de Zuidhaven poort snel gerepareerd. Zo bleek maandagavond uit het unanieme advies om deze revisie niet zoals aanvankelijk gepland in 1987 te verrichten, maar dat reeds zo snel mo gelijk dit jaar te doen. De commissieleden waren het er over eens, dat de noodzaak tot het versneld uitvoeren van deze reparatie wel aa-nwezig was. De heer J..J. Ge leijnse maakte daarbij echter wel de kanttekening, dat dit soort vooruit schuivingen natuurlijk geen schering en inslag moeten worden. Het werk vergt 13.700 en dekking daarvoor kan gevonden worden in de reserve van het bestedingsplan. Preventieve maatregelen Een aanzienlijk groter bedrag 32.800,—) is gemoeid met het tref fen van preventieve maatregelen te gen diefstal op scholen. „Een enorm bedrag", vond commissievoorzitter wethouder L. J. van Gastel en hij kreeg daardoor de indruk, dat je de schoolapparatuur als het ware in een bunker moet gaan bouwen. Ander zijds stelde hij vast, dat je je als ge meente zou kunnen verwijten niet al le voorzorgsmaatregelen in acht te hebben genomen als dergelijke voor zieningen niet worden getroffen. Zelfde afwegingen Commissielid D. van der Wekken zei tot zelfde afwegingen als de voor zitter te zijn gekomen. Overigens bracht Van der Wekken in de commis- sie 'onderwijs reeds een positief ad vies uit ten aanzien van deze maatre gelen, hetgeen hij thans dus ook deed. Hij wees verder nog op het ad vies van de rijkspolitie de kostbare schoolapparatuur in 'onmogelijke' kleuren' te spuiten en op het inbran den van het eigendomsmerk. De heer C. Bij de Vaate zei nogal wat aarzeling te hebben moeten over winnen om tot een positief advies te kunnen komen. Zijdelings infor meerde hij nog naar de mogelijkhe den van het goed verzekeren van de. schoolapparatuur. Hij ging er echter zelf reeds vanuit, dat dit een kostba re zaak zou kunnen worden. De heer Geleijnse handhaafde zijn positieve advies, dat hij ook binnen de commissie onderwijs reeds uit bracht. Desgevraagd liet financieel ambtenaar de heer G. J. Dijkstra hem weten, dat dekking voor de kosten gevonden zal kunnen worden -in de 20.000,—, die er in het beste dingsplan reeds voor waren opge voerd en in 12.800,— uit het saldo onvoorzien in dat bestedingsplan. AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft dinsdagmorgen in de omgeving van de Bijlmerbajes de 26- jarige B. S. aangehouden, die kort daarvoor uit dit Huis van Bewaring was ontsnapt. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Noord welle e.o. SEROOSKERKE - In liet dorps- huis van Serooskerke werd de jaar vergadering gehouden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Noordgouwe e.o., waar ongeveer zestig dames door de presi dente werden verwelkomd. In het welkomstwoord deelde mevrouw N. de Hamer-de Jager mee, dat het le denbestand momenteel 140^dames telt. Uit het bestuur waren aftredend de dames N. de Hamer, N. v. d. Hoek en B. Alsema. Laatstgenoemde was niet herkiesbaar, de beide andere dames wel. Voor de vacature die in het be stuur ontstond had mevrouw A. Pad mos zich beschikbaar gesteld. Even als de herkiesbare bestuursleden werd ze met algemene instemming in het bestuur gekozen. Op de vergade ring kwamen de verslagen aan de or de van secretaresse en penning- meesteresse. De kascommissie stelde voor om de penningmeesteresse de charge te verlenen. Activiteiten Verder werd er verslag uitgebracht over de verschillende activiteiten binnen de vereniging. Zo kreeg men een en ander te horen over de gang van zaken bij de agrarische commis sie, computercursus, leeskringen, senioren- en juniorengym, de bow lingclub, het koortje en de handwerk- club. Uit de verschillende verslagen bleek dat met veel enthousiasme aan de diverse activiteiten wordt deelge nomen, maar dat verschillende van de clubs desondanks toch nog wel wat extra leden kunnen plaatsen. De dames Van Burg-Elenbaas, Priemis-Meijers, Kooman-Hart en V. d. Kasteele werden door de presiden te verrast met een tinnen bordje met inscriptie en een bloemetje ter gele genheid van het' feit dat zij in 1986, 25 jaar lid zijn van de Bond van Platte landsvrouwen. Ook een attentie en een bloem- stukje was er voor mevrouw Alsema, die na zes jaar bestuurswerk af scheid nam als bestuurslid. De presi dente dankte haar voor al het werk dat zij in die tijd ten gunste van de Bond had gedaan. Mevrouw Van de Hoek werd ook verrast met een ca deautje en een bloemstuk, omdat zij, hoewel ze in het bestuur werd herko zen, na drie jaar aftrad als penning meesteresse. Haar functie zal worden overgeno men door mevrouw A. van Boven. In de pauze werd door de dames van de seniorengym, onder enige hi lariteit in de zaal, met veel enthou siasme een dansje gedaan. De geanimeerde avond werd beslo ten met enkele bingorondes o.l.v. me vrouw L. Blom. Tot slot dankte de presidente allen voor hun medewerking aan het welslagen van de avond. Verder sprak zij de hoop uit dat velen zich zullen aanmelden voor de thema-ochtend op dinsdag 4 februari Ooit gedacht over macht. ZIERIKZEE - Een poging om een grote diefstal van sigaretten te plegen werd vannacht per ongeluk door een voorbijganger verijdeld. Tot nog toe twee onbekende mannen in de leef tijd van ongeveer 25 jaar en een leng te tussen de 1,75 en 1,80 m. hebben eerst ingebroken in de woning aan het Vrije, bij één van de eigenaars van de fa. J. en Q. In de woning werd de sleufel weggenomen van het pakhuis aan het Slabberswerf, waar de twee op een gegeven moment bezig waren een aanhangwagen vol te laden met sigaretten. Een voorbijganger kon de auto met aanhanger in het slop naar het pakhuis niet passeren en vroeg de twee mannen de auto even opzij te zetten. Het aangesproken duo zegde toe dit te zullen doen, maar inplaats daarvan namen ze de benen met ach terlating van auto en aanhanger. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden, op zoek naar de identiteit van de inbrekers. Het gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. De leden van de commissie financiën waren unaniem van oordeel, dal het vaak wan slag zijnde uurwerk in de Zuidhavenpoort snel moet worden her steld. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40,00; per jaar f 15250; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5°/o B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,40. Kontrakltarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3