DRANK EN DRUGS Getuigschriften depothouders Jonge boeren willen allen zoetwater, maar laten zich over prijskaartje niet uit ISTA OOSTERLAND DE ZIERIKZEESCHE COURANT College Bru stelt ultimatum tot 15 februari 1717P7Tl?iri?\T T%J? DTTT v Jlli jlv jéüi JL jcj Jlv. JKIi mJËHj a ij ju voordeel WAT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Redding voor Dorpshuis Uitvoeringen Financiële steun Vertrouwensband Het Dorpshuis vari Bruinisse wordt in haar be- Apollo (Brouwershaven). Luctor et Emergo De gemeente Westerschouwen doet een be- De hoofdmacht van handbalvereniging Delta staan bedreigd; een combinatie met de sport- (Renesse) en Oosterlands Fanfare hielden een roep op het bedrijfsleven om de reddingsbriga- Sport raakte de afgelopen dagen trainer/coach de financieel te steunen. (Pag 6). Jaap Consemulder kwijt door èen gebrek aan onderling vertrouwen. (Pag 9). hal kan redding brengen. (Pag. 2). jaarlijkse uitvoering. (Pag 4 en 5). DINSDAG 28 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr, 23871 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Bacchus heeft de sleutels van alle andere genoegens. Chiabrera BRUINISSE - Wim van Kooten, lid van de adviescom missie voor het Bruse welzijnsbeleid, bracht maandag avond op de vergadering van de commissie de problema tiek rond jeugdsoos De Pul voor het voetlicht: een bloeiende handel en gebruik van drugs, idem van alco hol, vecht- en steekpartijen. „Wanneer kent het gemeen tebestuur in deze nu eindelijk eens haar verantwoorde lijkheid?", zo luidde de niet mis te verstane vraag van Van Kooten. Van Kooten verder: ,,Ik vind dat het zo langzamerhand de spuigaten gaat uitlopen en er paal en perk ge steld moet worden. Kinderen en heffe gezinnen dreigen in de afgrond gestort te worden". Commissievoorzitter M. Meeuwsen erkende de verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur, dat inmid dels al getracht heeft er wat aan te doen. Er is diverse keren gepoogd een bijeenkomst met het soosbestuur te beleggen, maar -zo blijkt- er is hele maal geen bestuur, dus ook geen ver gadering. Degene die er dan zo'n beet je over gaat is gesommeerd voor 15 februari met een door het gemeente bestuur geaccepteerd bestuur te ko men, anders gaat de tent dicht, vol gens Meeuwsen. Grote rotzooi ,,Het is gewoon platweg gezegd een grote rotzooi. Iedereen schijnt een sleutel te hebben van het gebouw en kan naar believen in- en uit-lopen, tot diep in de nacht. Dat daarbij gere geld de alarminstallatie a'fgaat, is de Advertentie AUSTIN ROVER biedt het volgende: goed produkt 15% extra inruil 1 jaar lang gratis onderhoud zie dus uw Tel. 01114-1495 omwonenden een doorn in het oog en een bron van ergernis", aldus Meeuw sen. ,,We hebben als college al gesprekken niet ouders gehad over eventuele sluiting, en de enige reactie was: waar moeten m'n kinderen dan heen? Die ouders weten geen raad met hun kinderen en erkenden vlot er geen baas over te zijn. Ze geven wat geld mee en zijn hun kinderen op die manier een paar uur kwijt". Van Kooten reageerde onparlementair door te stellen dat die ouders dan 'een plaat voor d'r kop hebben'. Van Kooten erkende de overlast voor omwonenden, maar vond het handelen en gebruiken van drugs veel erger. Ook de staat waarin het gebouw verkeerd, die mijlen ver ligt van de staat bij aanvang van De Pul, gekor je1 d nan de precaire financiële situatie, deed Van Kooten vragen naar de gevolgen voor de gemeente. Uitgemest Meeuwsen wist dat er van het kapi taal van 40.000,— niets meer over is en dat het gebouw minstens een scha de heeft van 10.000,—. „Vorige week is door enkele goedwillenden de zaak nog uitgemest: een vrachtwagen vol rommel en matrassen werd afge voerd. Maar zolang er geen controle is, is ook dit een ijdele poging". De commissieleden vroegen zich af of hier geen taak ligt voor jeugdwer ker Gabri de Groot, maar Meeuwsen moest ook dit teleurstellend beant woorden: Gabri de Groot was ge vraagd iets voor de gemeentelijke subsidie van 12.000,— te doen, maar De Groot wordt in De Pul niet geac cepteerd en kan dus niets doen. Dat er bij de vele vechtpartijen lou ter Flakkeëenaars betrokken zouden zijn, werd door Meeuwsen ontkend: de Bruënaars moeten zeker niet wor den uitgevlakt, ook niet als het om drugshandel gaat. Direct sluiten Commissielid W. M. F. Vonk, on kundig van de toestanden in De Pul, zèi: „Als het zo is als we nu hebben gehoord vind ik dat De Pul zo snel m'pgelijk gesloten moet worden. Zo iets moet je uitroeier, met zo hard mogelijke hand voordat er nog meer kinderen de vernieling in gaan door drank en drugs". Met Van Kooten was hij eens, dat het college redelijk cou lant is geweest'met een ultimatum tot 15 februari en drong aan op eerdere sluiting. Vonk: „Sluiten is de makke lijkste manier. Daarbij moeten de ou ders een brief krijgen waarom er ge sloten wordt. Dat is de enige manier om ooit met een schone lei te begin nen". Vonk vulde aan dat vooral de tennisvereniging behoorlijk last heeft van De Pul, wegens de rommel op de tennisbanen. Vaak genoeg ra pen kinderen de lege flessen van de banen en de omgeving om van het sta tiegeld een voorraad snoepgoed te ko pen... De Pul moet dicht, en snel, was de unanieme mening van de adviescom missie welzijn. Niet gedeald Politiewoordvoerder opperwacht meester F. Silvius deelde desge- vraagd mee dat tijdens een onder zoek riiet was gebleken dat er gedeald Vervolg pagina 4 GOES - Milieu-gedeputeerde mr. J. P. Boersvia heeft vanmorgendinsdag, in hotel Terminus te Goes de getuigschrif ten, behorende bij de cursus depothouders klein chemisch afval uitgereikt. De cursus is vorig jaar najaar gehouden en ging onder meer in op de veilige en verantwoorde opslag van klein chemisch afval en de verantwoorde inzameling. Namens de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland hebben van links van rechts J. van Dongen, J. Stouten, S. Capelle, M. van der Wekken, M. van Dijke en J. Landman de getuigschriften in ontvangst genomen. Aan de cursus hebben werknemers van 17 gem.eenten, en van de firma Martens te 's-Heerenhoek deelgenomen. Actie ingelanden tegen zoetwater veroordeeld niet aanvaarden motie Dlt "lln""cr ust in pagina's WORDT HET De Kommissie heeft maandag avond een bijeenkomst gehouden in café-restaurant Van der Weijde in Noordgouwe, om een tegenpool te Lïe drukbezochte bijeenkomst met aan het hoofd nnn de tafel van links naar rechts K J. van der Velde. W l' T. Kuyper (voorzitter RAK) en L. J Klompe. NOORDGOUWE - De jonge Schouwen-Duivelandse boeren, verenigd in de Regionale Agrarische Kommissie, zijn voor de volle honderd procent vóór zoetwater, maar houden het prijskaartje, dat aan deze wens hangt voorlo pig buiten beschouwing. Uitvoerige voorlichting van het Waterschap Schouwen-Duiveland en de verschillende standsorganisaties moet over het kostenaspect meer dui delijkheid geven, alvorens de jonge boeren zich hierover uitlaten. De onlangs openbaar gemaakte enquête van en kele ingelanden, waaronder hoofdingeland A. J. Pad mos, is door de RAK veroordeeld tot 'het spelen met vuur'. vormen tegen de resultaten van de handtekenlijstverzamelaars. Deze ac tie gaf een overgrote meerderheid van tegenstanders tegen het zoete wa ter te zien, omdat én het waterschap on-democratisch zou hebben gehan deld én omdat de geschotsverhoging van 100 procent volgens 85 tot 95 pro cent van de boeren onacceptabel zou zijn. Niet benaderd Een groot aantal van de maandag avond aanwezige boeren zei niet be naderd te zijn door de handtekenin genverzamelaars en trokken de betrouwbaarheid van de cijfers daar om in twijfel. Namens het water schap gaf L. J. Klompe (gezworene) acte de présence en hij formuleerde de actie van 'Padmos en dc zijnen als het spelen met vuur'. Politiek Den Haag zou door derge lijke acties dc indruk krijgen, dat er geen geld hoeft naar Schouwen- Duiveland, omdat de meerderheid van de boeren tegen zou zijn. In een motie hebben de boeren - althans die van de RAK - dc enquête-resultaten van de ingelanden weerlegd met een motie, waarin - zoetwater zeer ge wenst is. Dc informatieve avond gaf echter wel een duidelijk beeld van de vele vragen, die nog steeds leven bij dc boeren over de voors en tegens. Al sloeg de weegschaal voor dc aanwezi gen ruim over naar dc voordcclzijde; toch waren er kritische geluiden over de zoetwatertoevoer, waarbij niet al leen de verhoogde kosten de boven toon voerden. Bestaat bijvoorbeeld door de nieu we wateraanvoer niet de kans, dat er gemakkelijker kans op overbewate- ring ontstaat? Kan het aan te voeren water uit het Zoommeer geen schade lijke stoffen bevatten door bijvoor beeld de lozingen van de suikerfa brieken? Hoe is het gesteld met de geschotstarieven elders in den lande? Vragen waarop Klompe en K. J. van der Velde (als boer betrokken ge weest bij een onderzoek naar de voors en tegens van het zoetwater) een antwoord trachtten te geven. Functioneren Een van de aanwezigen zei het te betreuren, dat de discussie zich mo menteel voornamelijk richt op het functioneren van het waterschap en in feite voorbij wordt gegaan aan het belangrijkste punt: het zoetwater. „Net als in een gemeenteraad, kies je ook dc hoofdingelanden voor het wa terschap. Dan moet je bij een beslis sing niet op alle slakken zout leggen", was het geluid. Voor een ander weer, was de opmerking 'alle slakken' erg voorzichtig uitgedrukt en was het principe-besluit van dermate belang, dat oen schriftelijke circulaire van het waterschap op zijn plaats was ge weest. Een van de RAk-ers betichtte Pad mos van een sterk staaltje van dorpspolitiek, omdat voornamelijk de boeren in de Westhoek sceptisch staan tegenover dc zoetwateraanvoer met de daarbijkomende kosten. „Met de actie komen de belangen van alle 600 boeren op Schouwen- Duiveland in gedrang cn dat is een slechte zaak". Klompe reageerde desgevraagd ook op de cijfers van dc enquête. „De ze ingelanden stellen, dat zo'n 90 pro cent van de boeren tegen zoetwater is, maar zeggen tegelijkertijd, dat ze 300 boeren hebben benaderd. Als die al lemaal nee zeggen tegen het zoete wa ter. dan kom ik pas aan 50 procent", aldus Klompe. Voel van dc aanwezi gen hadden twijfels over de gevolgde procedure bij dc opiniepeiling, waar bij velen zich afvroegen of ook de voorstanders van het zoetwater zijn ondervraagd. Toch bestond er enig misverstand over dc enquête. De kritische ingelan den hebben niet willen aangeven, dat iedereen zowiezo tegen zoetwater is, maar dat wel zijn met de bepaling, dat hierdoor een 100 proccnt- geschotsverhoging komt. Ook dc pro cedure van het waterschap werd en wordt door de ondervragers in twij fel getrokken. Werkwijze Klompe verduidelijkte de werk- Vorvolg pagina 4 Verwachting Deltagebied tol woens dagavond: Sneeuw Veel bewolking cn perioden met sneeuw. De zuidoostelijke wind is meest 5 tot 6, maar langs de kust 6 tot 7 Beaufort. Vooral in de nacht lichte vorst. Minimumtemperatuur komen de nacht 0 graden. WEEKS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 febr.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.tcmp.: -1 graad Middaglomp.: 1 graad Windkracht: oost 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: -2 graden Middagtcmp.: 1 graad Windkracht: oost 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: - 3 graden Middagtcmp.: 0 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 jan. Zon op 08.25, onder 17.21 Maan op 21.38, onder 10.12 30 jan. Zon op 08.23, onder 17.23 Maan op 23 00. onder 10.24 Laatste Kwartier: 2 februari (05.41) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een zwakke rug van ho ge druk brengt vooral in dc avond nog enkele opklaringen. Dc tempera tuur daalt dan tot iets onder nul. Vooral op plaatsen waar nog sneeuw- resten aanwezig zijn bestaat weer ge vaar voor gladheid. Een omvangrijk depressiegebied gaat na vanavond ons weer bepalen. De kern van deze depressie wordt vannacht boven de Britse Eilanden verwacht. Waarschijnlijk gaat deze depressie zijn loop verder zuidoost waarts naar Frankrijk vervolgen. De voornaamste met deze depressie sa menhangende slechtweergehieden la ten ons land daardoor grotendeels on gemoeid: ze bewegen zich van Ierland naar Zuidwest-Frankrijk en Noord- Spanje. Wel veroorzaakt de depressie ook bij ons veel bewolking Plaatse lijk kan daaruit wat regen of sneeuw vallen: groot worden de neerslag hoe veelheden in ons land waarschijnlijk niet. De wind draait naar zuidoost en neemt morgen toe tot matig of vrij krachtig, aan zee. in het Waddenge bied en op het IJsselmcer tot hard en mogelijk zelfs enige tijd tot storm achtig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1