Korfbalformatie All Ready kan gemotiveerd Seolto niet afdoende van repliek dienen Kwiek-heren omzeilen lastige klip via 3-1 overwinning op DVO Patricia Bakker met Grashopper en Annabel naar dubbele zege Z-dressuurklasse in Bruinisse Formatie Van Goudoever zakt onder streep Moser blijkt goede investering Hein Vergeer weerstond nog de Russische aanval op zijn veste 8 DISTRICT ZUID-WEST Eerste klas B: Vriendenschaar-Kin derdijk 8-7; Svvift-Animo 16-12; Albatros-Snel 12-11; TOP-De Meervo- gels 12-11. Tweede klas D: Tjoba-Velocitas 13- 8; Fiks-NIO 14-8; DES-Merwede 9-11; Exeelsior-Bolnes 11-10. Derde klas A: Ondo-ADO 9-10; Jo- dan Boys-Avanti 4-16; Vitesse-Kwiek 11-12; TOP-Nieuwerkerk 9-8. Derde klas B; SEV-Vriendenschaar 8-7; All Ready-Seolto 11-12; Tempo- Valto 8-7; Olympia-Weidevogels 15-8. Tempo 9 7 0 2 88-76 14 Weidevogels 9 5 1 3 84-71 11 Seolto 9 5 1 3 76-72 11 Olympia 9 5 0 4 94-98 10 Vriendenschaar 9 4 1 4 91-83 9 SEV 9 3 1 5 74-81 7 All Ready 9 2 2 5 92-97 6 Valto 9 2 0 7 82-93 4 Derde klas C: Wion-Ons Huis 11-7; ELKV-Stormvogels 8-10; Phoenix- Zwijndrecht 6-9; DKC-KNS 11-7. Derde klas D: Keep Fit- Zuidwesters 13-14; Merwic-HSV 10-6; Dubbel Zes-Vlaardingen 4-13; Tbrheijden-Actief 10-4. AFDELING ZUID-WEST Eerste klas: Animo III-Blauwwit 9- 5; Olympia-Swift III7-7; Atlas-Seolto II 11-3. Tweede klas B: All Ready II- Zuidwesters II 13-6; Tjoba V- Völharding 7-6; Olympia II- Stormvogels II 9-7. All Ready II 8 7 0 1 84-44 14 Olympia II 7 3 2 2 48-48 8 Tjoba V 8 3 2 3 46-48 8 Zuidwesters II 8 2 3 3 46-53 7 Volharding 7 2 1 4 41-46 5 TOP II 6 1 3 2 29-39 5 Stormvogels II 8 2 1 5 38-49 5 Vierde klas B: Togo III-Tjoba VI 8- 11. Vijfde klas B: Togo V-Seolto V 14-6. Zesde klas A: Volharding III-A11 Ready V 4-4; Olympia IV-NWK 8-7. ASPIRANTEN Klas Al: All Ready-Ondo 2-2; Tjoba Il-Stormvogels 6-1; BKC-Swift II 4-4. Klas BI: Volharding-Stormvogels 9- Klas C3: Olympia-Volharding 0-3; Swift III-TOP 1-6; Zuidwesters II- Animo III 1-1. ROTTERDAM - De formule van de Rotterdamse Zesdaagse, de koppe ling van een wegrenner aan een pistier, spreekt aan. De publieke be langstelling is duidelijk groter dan vorig jaar en door de winst van 3000 kijkers is het totaal aantal toeschou wers na drie dagen 26.000. De investering, die het aantrekken van Francesco Moser was, blijkt een goede gok. De houder van het wereld uurrecord verstopt zich niet achter zijn zeer ervaren partner Danny Clark, hij beperkt zijn activiteiten niet alleen tot ploegkoersen, maar toont zich ook in de minder belang rijke evenementen een uitstekend werknemer van koersdirecteur Peter Post Moser en Clark voeren na de derde dag nog het veld aan, maar zon dagmiddag hebben zij wel hun ronde voorsprong moeten prijsgeven aan Pijnen/Van der Aerden, die als enige in dezelfde ronde rijden. ZIERIKZEE - De zaalkorfbalcompetitie begint voor de hoofdmacht van het Zierikzeese All Ready desastreuze vormen aan te nemen. In de negende ronde van de com petitie in de derde klasse B leed de ploeg' van trai ner/coach Maurice van Goudoever een 11-12 nederlaag te gen Seolto, terwijl SEV een 8-7 overwinning boekte tegen Vriendenschaar. Door deze uitslagen zakt de Zie rikzeese formatie onder de fatale streep. Bovendien was er ook een overwinning voor Olympia, waardoor SEV voorlopig het enig mikpunt is voor de roodzwarte forma tie. Vooralsnog staat alleen Valto er slechter voor, maar ook deze ploeg lijkt weinig onder te doen voor de rest, getuige de nipte 8-7 nederlaag bij koploper Tempo. Fenny Broek vertolkte een hoofdrol in de Zierikzeese ploeg van All Ready, maar zij had haar handen overvol aan de voortreffelijke Ellen Seynstra. De Zeeuwse derby tussen Seolto en All Ready had een curieus scorever loop. Voordat de thuisploeg zich goed en wel realiseerde, dat er een heuse wedstrijd gaande was, leidde de ploeg van trainer Johan Meesen reeds met 0-4. De eerste de beste Vlissingse aanval leverde een treffer op van Bram Brasser en even later lag de bal op de stip. Nu scoorde Philip van de Brande. Ook de tweede aanval van Seolto had snel dubbelsucces. Eerst scoorde Ellen Seynstra van ver en een minuut later versierde zij een straf- worp tegen haar directe opponente Fenny Broek. Johan Koppejan liet zich het buitenkansje niet ontgaan. Reeds toen kon scheidsrechter Van Antwerpen al niet veel goed meer doen in de ogen van alles wat Zierik- zee was. Naar gelang het duel vorder de wekte de man in het zwart meer en meer de irritatie op van de veelal erg nonchalant spelende thuisploeg. Toch kwam er een ogenschijnlijke ople ving en na achttien minuten gaf het scorebord 5-5 aan via drie treffers van Hans van Gastel en een van Leo Fonteine en Fenny Broek. Tussen door scoorde Johan Koppejan voor Seolto een uiterst dubieus doelpunt, omdat er een fraai geval van snijden aan vooraf ging. Nog voor het rustsig- naal hadden de bezoekers twee keer succes. Johan Koppejan benutte een tegen Hans van Gastel gefloten straf- worp en vijf minuten voor het wisse len van speelhelft had Ellen Seynstra opnieuw van ver succes. Verdedigen Opmerkelijkste euvel waaraan All Ready mank ging was ongetwijfeld de uiterst zwakke verdediging van de ploeg. De Seolto-aanvallers kregen legio open scoringskansen, maar er werd niet al te doeltreffend mee om gesprongen, zodat de schade halver wege beperkt bleef tot een achter stand van twee doelpunten. In het begin van de tweede helft leek Seolto daaromtrent beter met de kansen om te springen. Bram Brasser scoorde binnen twee minu ten twee keer, waardoor de marge weer op vier stond. Direct hierna wisselde Maurice van Goudoever Ja- co Stoutjesdijk, die door Brasser na genoeg compleet uit de wedstrijd werd gehouden. Toch kreeg Stoutjes dijk via de wissel onterecht de Zwar te Piet toegespeeld. Hij werd door zijn vakgenoten nauwelijks fatsoen lijk aangespeeld, waardoor de irrita tie bij hem meer en meer hoogtij vierde. Dat werd nog versterkt, door dat de talentrijke korfballer sner pende opmerkingen naar het hoofd kreeg gesmeten vanaf de tribune. Zijn plaats werd ingenomen door Jaap van Gastel, maar de wissel le verde nauwelijks rendement op, om dat het onderlinge spel in het vak- Fonteine niet werd wat het zijn moet. Na de wissel scoorde Karin den Dekker 6-9, maar Johan Koppejan en Cora Doulein verhoogden de score naar 6-11, waarmee de wedstrijd gelo pen leek. „Door de grote voorsprong verslapte Seolto wat, waardoor All Ready de kans kreeg toch weer terug te krabbelen", stelde Johan Meesen vast. „Dat had nooit mogen gebeu ren, maar het is wel begrijpelijk. Se olto zou echter All Ready zo goed moeten kennen, dat met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid kon worden gewacht op problemen. Wanneer de Zierikzeese ploeg een kansje ruikt wordt er een schepje bo venop gegooid". Meesen's voorspel ling kwam uit. Zonder dat het spel beter werd, trok All Ready zich op. Op aangeven van Fenny Broek scoor de Dennis Voshart en vervolgens doelpuntte Leo Fonteine twee keer, eerst van afstand en vervolgens uit een doorloop op aangeven van Korrie Stoutjesdijk: 9-11. Op dal moment waren er nog zeven minuten te gaan, maar de thuisploeg had pech, toen arbiter Van Antwer pen onterecht een vrije worp floot voor een onbetekende beweging van Karin den Dekker. Philip van de Lin de speelde Ina Brasser aan en zij doelpuntte prompt. 9-12. „Dat doelpunt viel op een strate gisch belangrijk moment", onder kende Johan Meesen. „All Ready werd hierdoor een tijdelijk halt toe geroepen". In de volgende aanval scoorde Dennis Voshart opnieuw uit een doorloop op aangeven van Lian- ne Kloet. Vijf minuten voor tijd slaagde Leo Fonteine er zelfs in om de aansluitingstreffer te laten aante kenen. „We hebben nog alle tijd om naastzij te komen", liet Maurice van Goudoever zijn spelers weten. De gok leek juist. Jaap van Gastel had pech door op de rand van de korf te schieten en met nog een minuut te gaan had Leo Fonteine de gelijkma ker voor het oprapen, toen hij op aangeven van Korrie Stoutjesdijk volkomen vrij onder de korf kwam. In zijn geestdrift gooide hij de bal evenwel ruim over de korf. „Daar kwamen we nog goed weg", verzucht te de Scolto-oefenmeester. Bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Antwerpen felici teerden de Seolto-spelers elkaar uit voerig. Opnieuw was de ploeg er in geslaagd om All Ready aan banden te leggen. De Vlissingse formatie is door de overwinning plotseling in de kop van de ranglijst verzeild geraakt, hetgeen op z'n minst verwonderlijk is, omdat de ploeg een zeer slechte competitiestart had. De eerste drie wedstrijden gingen verloren. In de vierde wedstrijd veroverde Seolto het eerste punt in de thuiswedstrijd te gen.... All Ready. „In die wedstrijd haalden we in de slotminuten door een aantal blunders aan All Ready- zijde een 4-8 achterstand nog op tot 8- 8. Dat werd voor ons de ommekeer in de competitie". De vijf duels die Seol to daarna speelden werden stuk voor stuk gewonnen. Zelfs koploper Tem po kreeg een fikse nederlaag aan de broek. Tempo speelt aanstaande za terdag op Zeeuwse bodem tegen Seol to en zal dat zeker met de nodige angst doen. AH Ready mag tot de vol gende wedstrijd zeker nadrukkelijk bij zichzelf te rade gaan waar het schort in de ploeg. Individueel staan er ongetwijfeld goede korfballers binnen de lijnen, maar het zou zinvol zijn, wanneer de acht individuen uit groeiden tot een geheel. Pas dan kun nen de successen er weer komen. OSLO - De nieuwe Sovjets hebben de spanning in de internationale schaatswereld teruggebracht. Drie debutanten uit de Sowjct Unie on dernamen dit weekeinde een aanval op de heersende schaatsvorst Hein Vergeer. Een indrukwekkende krachtsinspanning op de tweede dag van de Europese titelstrijd hield de nieuwe Sowjettroef Alexander Mo- zin op afstand. Vergeer prolongeerde zijn titel, van superioriteit was ech ter geen sprake. Over drie weken, tij dens het toernooi om het wereldkam pioenschap in Inzeil, zal de wind nog kraehtiger uit het oosten waaien. Met de vroegere titelhouder Oleg Bozjev in de gelederen, zal de ploeg van chef-trainer Gerald Bikov op nieuw Vergeers veste bestormen. Vergeer stelde op de tienduizend meter zijn tweede Europese titel vei lig. Hij voldeed ruimschoots aan de opdracht de marathon voor allroun- ders in een persoonlijk record te rij den. Nerveus diende de 24-jarige- Haastrechter vervolgens af te wach ten of Tomas Gustafson zijn krachts inspanning van vier jaar geleden op dezelfde Bislet-baan kon herhalen. Gezien de 14.23,59 waarmee de Zweed destijds een wereldrecord aanteken de, behoorde een Scandinavische coup tot de mogelijkheden. Na vijf ronden zag Gustafson in dat zijn mis sie niet te volbrengen was. Achter Vergeer en Mozin moest de Olympi sche vijf-kilometerkampioen tevre den zijn met de derde plaats. Door de vijftienhonderd meter te winnen (1.57,94) had Vergeer de con currenten een zware opdracht ver strekt. De kracht van de even oude Mozin ligt evenwel op de lange af standen. Beide keren in het eerste paar rijdend, zegevierde de man uit Tsjeljabinsk op de vijfduizend en tienduizend meter. Chrono's van 7.10,53 en 14.31,93 tonen de kwalitei ten van Mozin onmiskenbaar aan. Vergeer had het toernooi geopend met een triomf op de sprint (39,12). Verbazing over het opzienbarende de buut van Mozin werd niet tot uit drukking gebracht. Zijn clubtrainer Gersjman was slechts teleurgesteld over de zwakke sprint van zijn pupil. BRUINISSE - De herenploeg van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse heeft in sportzaal De Dreef een lastige klip omzeild door tegen DVO uit Oud- Beijerland een 3-1 overwinning te behalen. De uitwedstrijd leverdfe de Bruse formatie middels een 2-2 gelijkspel slechts één punt op. In Bruinisse ontwik kelde zich een gelijkopgaand duel. DVO beschikt over een jeugdige ploeg met veel techniek en aanvalskracht. Vooral de middenaanval kwam soms gevaar lijk door. Door de overwinning behoudt Kwiek in ieder geval de koppositie in de tweede klas, maar de onderlinge verschillen met Kangoeroes, Ibis en Geervliet zijn zeer gering, zodat Kwiek zich hoe dan ook geen misstap kan veroorloven. Het is inmiddels wel duidelijk, dat Kwiek veel beter presteert dan het vorig jaar. Toen werd na november een toppositie door veelvuldig ver lies onnodig uit handen gegeven. Door de komst van Henk Appel en Eddie van de Sluis heeft het team aan kracht gewonnen, hetgeen vooral het constanter presteren bevordert. Voor lopig wordt bij Kwiek echter nog niet serieus aan een promotie naar de eer ste klas gedacht. Daarvoor is de weg immers nog veel te lang. Zaterdag kon voor het eerst weer met de volledige ploeg worden ge speeld. Dat bleek in de eerste set ech ter in het geheel geen garantie te zijn om de eerste winst binnen te halen. Tot 10-10 ging het gelijkop, waarna DVO doordrukte naar 11-13. Een time-out en het wisselen van Jan Mol voor Kees Arensman konden de ba kens niet verzetten. De Oudbeijer- landse formatie won de eerste set met 11-15. In de tweede set tapte Kwiek aanvankelijk uit een ander vaatje. Een snelle 5-0 voorsprong was het re sultaat, maar na een time-out kwam DVO door hard werken dichterbij. Verdedigend klopte het veel beter bij de gasten, terwijl ook de aanval goed doorkwam. Bij 9-9 kwam de aanslui ting tot stand. Er ontspon zich een spannende strijd, waarbij te genieten viel van goed volleybal van beide kanten. Kwiek kreeg loon naar wer ken voor de tomeloze inzet waarmee voor elk punt werd geknokt. Met 15- 11 kwamen de partijen weer op gelij ke voet. In de derde set leek het even mis te gaan met het Bruse team, dat het dit keer zonder trainer/coach Tonie van Breda moest stellen. In korte tijd liep DVO uit naar 2-5. Toen kwam Kees Arensman in beeld. Met een schitte rende servicebeurt bracht hij Kwiek in één ruk op een veilige 12-5 voor sprong. Twee time-outs van DVO- kant konden hem niet uit balans brengen.-De equipe uit Oud-Beijer- land raakte zo aangeslagen, dat de laatste drie punten zonder moeite ge scoord konden worden: 15-5. In tegenstelling tot een week eer der, toen een 2-1 voorsprong tegen Kangoeroes uit handen werd gege ven, bleef Kwiek in de vierde set be ter bij de les. DVO kwam nog wel op een 2-5 voorsprong, maar de Kwiek- ploeg ging steeds beter spelen. Via de buitenaanval werden de nodige pun ten gescoord. Vooral Jan Mol onder scheidde zich hierbij, maar ook de andere aanvallers kwamen door een snellere opbouw volledig aan hun trekken. Doordat DVO veel door het midden scoorde was het tot 9-8 bij zonder spannend. Toen nam Kwiek echter definitief afstand en werd de set uiteindelijk met 15-11 gewonnen, hetgeen een 3-1 totaalzege betekende. Tijdens de wedstrijd kregen Henk Appel en Jan van de Berge last van enkelblessures, waardoor ze enige tijd uitgewisseld moesten worden. BRUINISSE - De Zierikzeese amazone Patricia Bak ker boekte tijdens een NPC-rayon-concours in manege De Korenzolder in Bruinisse een dubbele zege in de Z- dressuurklasse. Met Grashopper behaalde zij het oranje rozet via een score van 124 punten, terwijl zij met Anna bel de tweede plaats wegkaapte voor de neus van de schitterende pony Ravel en amazone Ingrid Lankaar. Klasse-overwinningen waren er voor Miranda van Hel den en Ceasar van de RV Renesse en Suzanne Haeck en Lady Ashley van de organiserende vereniging PPC Schouwen-Duiveland. Patricia Bakker en haar pony Gras hopper boekten weliswaar een zege in de Z-klasse, maar echt eens waren amazone en pony het zeker niet door lopend. De jeugdige Zierikzeese moest de wat eigenzinnige pony een paar keer fiks tot de orde roepen, maar dat verhinderde niet dat jury Mara van Hoey-Smith tot een totaal van 124 punten kwam, hetgeen de klasse-zege opleverde. Met Annabel liet Patricia Bakker op het oog een betere proef zien. maar een paar min der uit de verf komende onderdelen zorgden er toch voor. dat hier slechts 121 punten op het startcoupon kwa men. In beide gevallen mocht Patri cia Bakker wel een winstpunt toevoe gen aan het totaal. Een winstpunt was er ook voor de Kaatsheuvelse In grid Lankaar en haar pony Ravel. De Brabantse combinatie debuteerde in de Z-klasse nadat een week eerder promotie was afgedwongen. Met 120 punten werd het voor de combinatie een alleszins geslaagd debuut. Diana Monshouwer en Peggy kwamen twee punten tekort om een winstpunt bin nen te halen, hetgeen voornamelijk veroorzaakt werd doordat Peggy een aantal keren onregelmatig ging. Hoogste score Wat Ingrid Lankaar-in de Z-klasse niet lukte, lukte haar in de M-klasse vol overtuiging. Met de pony John Boy reed de Brabantse maar liefst 138 punten bij elkaar, hetgeen haar een straat voorsprong verschafte op de concurrentie. Doordat een onder deel tijdens de proef werd vergeten, kreeg de combinatie een punt aftrek, maar de 137 punten waren toch goed voor de hoogste score van de dag. De tweede plaats ging in de M- klassc naar Marjan Faes met de pony Parridou. De proef, die de combina tie afleverde, was evenwel een stuk beneden het gebruikelijke niveau dat afgeleverd wordt, hetgeen door de jury werd onderkend getuige de 118 punten die op het startcoupon verschenen. Met een punt minder werd Marjolein Padmos met baar po ny Fosco de beste eilandelijke verte genwoordigster. RV Rcnesse- amazonc Anouschka Liitgcnau slaag de er met haar pony Mr Ares niet in om het ene nog resterende winst punt, dat nodig is voor promotic naar de Z-klasse, binnen te halen. Zij bleef steken op 114 punten. Esther van Tilborg kwam met haar schim mel Romeo niet verder dan 105 pun ten. Veel beter deed een andere verte genwoordigster van de Rcnesser ruitervereniging het. In de L-klassc, waarin over het algemeen prima proeven werden getoond, veroverde Miranda van Helden de zoveelste ze ge met haar pony Ceasar. Mara van Hoey-Smith beloonde een nette proef terecht met 134 punten. Een keurige proef was er in deze klasse ook van de kant van Karin Klippel en de pony Robin. De PC Middelburg-amazone trof op haar start formulier 131 punten aan. Ellen Wondcrgem en Funny scoorden 128 punten en Astrid van der Veer kwam met Machmoed uit op 125 punten. PPC Schouwen-Duiveland-amazone Annemarie Verschoore reed met Fire 124 punten bij elkaar en haar clubge note Danielle van der Graaf was met Ramos goed voor 122 punten. De twee vertegenwoordigsters van de Bruse vereniging werden nog van elkaar ge scheiden door RV Renesse-amazone Marcia Dalebout, die met Ester 123 punten verzamelde. Minder goed ver ging het Deidre Borsje met Janita. Haar proef leverde slechts 96 punten op. In de B-zwaarklasse werd in twee ringen gestart door het grote aantal deelnemers. In ring een was er een goede zege voor Suzanne Haeck met haar fraaie pony Lady Ashley. De PPC Schouwen-Duiveland-combina- tie kreeg van jury Anton Hanse 124 punten, hetgeen net toereikend was voor het oranje rozet, omdat PC Middelburg-amazone Simone Kodde het met Jacqueline tot 123 punten bracht. Met 121 punten ging de derde plaats naar Joy de Winter met Renate van RV Sé-Ros. Bescheiden In de tweede B-zwaarring moest de enige eilandelijke vertegenwoordig ster het met een bescheiden rolletje stellen. Met 108 punten kwamen Ka rin Blom en Bianca op een met Bian- ca Meeuwissen en Reinhoud gedeelde vijfde plaats. De overwinning ging hier naar Camilla Kodde met haar pony Jacqueline met 120 punten. Cis- ka Grootjans met Jade en Lies Beye- rink met Goldy noteerden 118 pun ten. Van de negen B-lichtcombinatics scoorden leverden Jacqueline Ris- seeuw en Smokcy de beste proef af. Met 116 punten bleef de PC Middelburg-amazone vier punten voor op haar zus Miranda Risseeuw met haar pony Buccie. De volgende twee plaatsen waren voor amazones van de PPC Schouwen-Duiveland. Leonard Haeck scoorde met Lady Ashley 111 punten en Paula Mol kwam met Valentino uit op 110 pun ten. RV Renesse-vcrtcgenwoordig- ster Cleopatra Kloet werd met Nata- scha met 97 punten hckkesluiter in de B-lichtklasse. Suzanne Haeck werd met haar pony Lady Ashley winnares van de B- zwaarklasse met 124 punten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8