NIEUWSBODE Ger Monster niet te kloppen tijdens finaletoernooi hoofd en extra-klasse in Renesse Bart van Haeringen verbetert record verspringen opnieuw Hans van de Wekken nieuwe hoofdtrainer VV Zierikzee Good-old Piet Vijverberg promoveert naar hoofdklasse, winnaar naar extra klasse Momenteel trainer van Oud-Beijerland TOTO 6 De zes spelers, die actief waren in café De Wig in Renesse. Van links naar rechts Bertus Versteeg, Hans Berrevoets, de 7iaar de hoofdklasse gepromoveerde Piet Vijverberg, Ger Monster, die naar de extraklasse promoveerde en on geslagen bleef. Jan Berrevoets en Rinus Lems, die zijn extra klasse-status nadrukkelijk waarmaakte. RENESSE - Biljartvereniging De Wig' trad in het ge lijknamige Renesser café op als organiserende vereni ging van het laatste libre-districtskampioensehap van het biljartseizoen 1985/1986. Hierin stonden twee titels tegelijk op het spel. Drie spelers streden om de titel in de hoofdklasse, terwijl Rinus Lems als eenling het extra- klassekampioenschap betwistte. Hij hoefde daarbij al leen te zorgen, dat hij het vereiste algemeen gemiddelde van 11.00 haalde. Om het toernooi een volwassener aan blik te geven mochten twee eerste klassers buiten mede dinging meespelen, waarbij er een extra mogelijkheid was voor Piet Vijverberg en Jan Berrevoets om te promo veren naar de hoofdklasse, een streven dat een week eer der net niet slaagde tijdens het eerste klassekampioen schap. Algeheel toernooiwinnaar en hoofdklassekam pioen werd Ger Monster van bv DOS, die ongeslagen bleef. Hij verzamelde drie punten meer dan extra- klasser Rinus Lems. Monster promoveerde met een alge meen gemiddelde van 12.70 bovendien naar de extra klasse, terwijl Piet Vijverberg met een algemeen gemid delde van 7.48 hoofdklasser werd. steeg geen tweede zege gunde aan Piet Vijverberg. In vijftien beurten maakte hij de partij uit, Vijverberg achterlatend op 130. Beiden schroef den hiermee hun algemeen gemid delde nog wat op, Versteeg naar 7.86 en Vijverberg naar 7.48, waarmee zijn promotie een feit was. Ger Monster kwam uiteindelijk uit op 12.70, hetgeen hem tot extra-klasser promoveert, maar toch het recht geeft om als Schouwen-Duivelands afgevaardigde in de gewestelijke fi nale uit te komen. Rinus Lems fi nishte op 14.86, hetgeen zegge en schrijve cenhonderdste beter is, dan zijn algemeen gemiddelde in het vo rige kampioenschap. Zeer tevreden was Piet Vijverberg over zijn geslaagde greep naar het hoofdklasserschap. Hij zette daar mee een stap in de richting van het ni veau dat hij ruim anderhalf decen nium kende. Vijverberg speelde ja renlang als extra-klasser, maar pro blemen met de ogen noopten hem de biljartsport eraan te geven. Na drie operaties leek hem de tijd een paar jaar geleden weer rijp om de keu weer ter hand te nemen. ,,Ik moest eerst een halve degradatie in de eer ste klasse wegwerken, vooraleer ik me op de hoofdklasse kon richten. Een paar keer lukte het net niet, maar nu dan wel. Daar ben ik blij mee", vertelde de flegmatieke Phoenix-speler, die met zijn vechtlust kan fungeren als voorbeeld voor veel jongere biljarters. De bijna zeventig jarige nestor van het Schouwen- Duivelandse biljartwereldje zorgt met zijn enthousiaste spel voor aar dig wat promotie van de sport, die qua publieke belangstelling een fikse veer heeft moeten laten. Jammer was het, dat tegenover de twee promoties een halve degradatie voor Hans Ber revoets genoteerd moest worden. De Onder Vrienden-speler behaalde niet een wedstrijdpunt en bleef ruim be neden het algemeen gemiddelde, waarmee hij het toernooi binnen kwam. Met 5.59 bleef hij bijna- naamgenoot Jan Berrevoets slechts vijfhonderdste voor. Na afloop van de zesde en laatste ronde van het kampioenschap hoofd- en extra-klasse libre maakte wedstrijdleider Nico van de Berg de navolgende eindstand op (achtereenvolgens het aantal gescoorde caramboles, de daartoe benodigde beurten, het hoogste partijgemiddelde, de hoogste serie, het alge meen gemiddelde en het aantal wedstrijdpunten): beurt leek Monster de partij uit te tikken, maar evenals een ronde eer der strandde hij op vier caramboles van het einde. Vier beurten later was het pleit evenwel toch beslecht, ter wijl Rinus Lems evenals een dag eer der bleef steken op 139 caramboles. De Bommenede-speler bleef toch op de tweede plaats, omdat Bertus Ver Ger Monster, bv DOS 1080 85 18.00 80 12.70 11 Rinus Lems, bv Bommenede 1278 86 41.66 142 14.86 8 Piet Vijverberg, bv Phoenix 130 10.25 44 7.48 7 Bertus Versteeg, bv OKK 904 115 12.00 78 7.86 6 Jan Berrevoets, bv Renesse 849 153 7.50 37 5.54 4 Hans Berrevoets, bv Onder Vr 621 111 8.10 40 5.59 0 (Ger Monster promoveert naar extra-klasse, Piet Vijverberg promoveert naar hoofdklasse). ZWOLLE1 Tijdens indoorwedstrijden in de IJsselhal in Zwolle verbe terde Delta Sport-atlcet Bart van Haeringen voor de tweede keer in korte tijd het Zeeuws indoorrecord verspringen. Nadat hij op 29 decem ber 1985 in Dortmund tot 6.95 meter was gekomen, tilde hij het record nu boven de zeven meter. Met een sprong van 7.08 meter werd hij win naar in een veld van 34 verspringers. Roy Sedoc van AAC - toch niet de eerste de beste - eindigde met 6.94 meter als tweede en Jo Hanssen van Achilles/TOP werd met 6.87 meter derde. De wedstrijd in Zwolle kan ge- plaats met 13.14 meter. In totaal zien worden als een generale repe- namen 110 kogelstoters deel. titie voor de Nederlandse indoor kampioenschappen in Zuidlaren op 8 en 9 februari. Met zijn sprong van 7.08 meter is Bart van Haerin gen kandidaat voor een van de ere plaatsen, zeker nu de torenhoge favoriet Emiel Mellaard door een bilspierblessure moet afzien van deelname. Robert Begemann nam ook deel aan het verspringen in Zwolle. Hij kwam uit op 5.29 me ter en eindigde daarmee in de ach terhoede. Bart van Haeringen deed ook nog van zich spreken op de 50 me ter vlak. In de series noteerde hij een tijd van 6,0 sec., hetgeen een clubrecord betekent. Het beteken de tevens een evenaring van het Zeeuws indoorrecord, dat op naam stond van Paul Sturm en Bram Hoogesteger. Robert Bege mann liep in de series 6,1 sec. Bei de Delta Sporters plaatsten zich voor de halve finale. Hierin scoor de Van Haeringen 6,26 sec. en Ro bert Begemann 6,36 sec. Op de 60 meter noteerde Van Haeringen 7,2 sec. Voorafgaand aan de heren wedstrijden werden er indoor wedstrijden voor C-junioren afge werkt, die gezien kunnen worden als officieuze Nederlandse kam pioenschappen. Voor Delta Sport werd hier deelgenomen door Ro bert van de Vegt. Bij het kogelsto ten eindigde hij als vijfde met een afstand van 12.19 meter, hetgeen een nieuw clubrecord betekent. Het oude record stond sinds 1977 op naam van Frans van Aken. Ro ar Stroop van Oss '78 werd win naar met 13.50 meter met Mischa ter Horst van AV '34 op de tweede Tijdens indoorwedstrijden in Zwolle verbeterde Bart van Hae ringen het Zeeuws indoorrecord verspringen naar 7.08 meter. Ook bij het verspringen, waar aan maar liefst 161 atleten deelna men, eindigde Robert van de Vegt als vijfde. Hij overbrugde 5.42 me ter. Anrico Helder van AW werd met 5.96 meter eerste en de tweede plaats ging naar Gerton Kruis van PEC met 5.72 meter, een centime ter verder dan Dave Brouwer van Pijnenburg. Zijn clubgenoot Gui- do Oomkes kwam vijf centimeter verder dan Robert van de Vegt. Op de 60 meter vlak scoorde Van de Vegt zowel in de series als in de halve finales 7,8 sec. Hij miste net de finale. Hier waren 180 deelne mers. Ge- Monster toonde in Renesse eens te meer aan een bijzonder sterk toer.iooispeler te zijn. „Ik groei al tijd erg goed in een toernooi en ga dan steeds beter spelen", vertelde Monster tevreden. Die stelling kwam dit keer niet helemaal uit, omdat de DOS-speler direct al in de eerste ron de nadrukkelijk zijn visitekaartje af gaf. In dertien beurten gaf hij Jan Berrevoets geen schijn van kans, te meer daar de op promotie azende Re- nessenaar totaal niet los kon komen en slechts tien caramboles bij elkaar vergaarde. Het partijgemiddelde van 0.76 zorgde er voor, dat Jan Berre voets zijn gekoesterde illusies een geslaagde greep naar promotie te kunnen doen, in een klap kon verge ten. Na zes partijen kwam hij nog wel uit op 5.54, maar dat was ruimschoots beneden het vereiste algemeen ge middelde van 7.00. Ook Rinus Lems startte sterk door Piet Vijverberg in twaalf beurten terug te wijzen, het geen de bv Bommenede-speler een partijgemiddelde van 20.83 oplever de. In tegenstelling tot de vijf andere spelers diende Lems als extra-klasser 250 caramboles te produceren voor een winnende partij. De hoofd- en eerste klassers finishten na 180 ca ramboles. Ondanks de nederlaag no teerde Piet Vijverberg toch zijn beste partijgemiddelde tegen Rinus Lems. Zijn 123 met succes opgeloste stoot- beelden waren goed voor een partij gemiddelde van 10.25. Pronkstuk Nadat Lems in de tweede ronde in 27 beurten de meerdere was gebleven over Jan Berrevoets, leverde de Bommenede-speler in de dertle ronde het pronkstuk van het toernooi af door in zes beurten voorbij Hans Ber revoets te snellen. Na vier beurten zag het daar overigens nog niet naar uit, omdat Berrevoets toen nog leidde met 28-11, maar toen kreeg Lems na een paar verzamelstoten de ballen in ideale positie aan de lange band. Lems leek de partij linca recta tc gaan uitcarambolercn, maar hij strandde op een simpel stootbecldje, maar nadat Hans Berrevoets had ge poedeld pakte hij de draad weer op en produceerde hij de nog resterende 117 caramboles, waarmee hij een par ti jgemiddelde van 41.66 realiseerde. Door dit hoge gemiddelde nam Lems de leiding over van Ger Monster, die overigens ook de winnende lijn had aangehouden. In de tweede ronde kreeg Hans Berrevoets in tien beur ten klop van Monster en in de derde ronde moest Bertus Versteeg het in vijftien beurten afleggen. In de vier de ronde verspeelde Monster een punt aan vechtersbaas Piet Vijver berg via een remisepartij. De 23 beurten zorgden ervoor, dat het ge middelde van de DOS-speler naar 11.80 zakte, hetgeen door Monster niet als echt triest werd ervaren. Om eventueel naar de gewestelijke finale hoofdklasse in Kaatsheuvel te mo gen en tegelijkertijd toch promotie naar de extra klasse te bewerkstelli gen mocht hij niet boven een alge meen gemiddelde van 13.20 uitko men. Immers reglementair mag een promotiegrens niet met meer dan twintig procent overschreden wor den om aan een vervolgtoernooi deel te nemen. Omdat Rinus Lems in de vierde ronde de meerdere bleef over Bertus Versteeg, die goede partijen afwissel de met zwakke optredens, kwam hij alleen aan de leiding, maar in de vijf de ronde zou Ger Monster daar veran dering in brengen door in een gave stijl Lems kansloos het nakijken te geven. Via een serie van 61 kwam de finishlijn voor Monster in de achtste beurt in beeld. Hem resteerden nog vijf caramboles. Lems stond op dat moment nog op het schamele totaal van vijftien punten, zodat een forse daling van zijn algemeen gemiddelde dreigde. In de negende beurt poedel de Lems andermaal, maar ook Monster kwam niet verder dan een carambole. In de volgende twee beur ten lukte Lems wat in de voorgaande negen niet wilde lukken. Series van 50 en 74 tilden zijn totaal alsnog naar 139, maar toen maakte Ger Monster de partij met een serietje van vier uit. Piet Vijverberg had zijn puntentotaal inmiddels opgeschroefd naar zeven door overwinningen op Bertus Ver steeg, Jan Berrevoets en Hans Berre voets en de reeds gememoreerde re mise tegen Ger Monster, zodat er voor hem plotseling mogelijkheden op doemden om als tweede in het toer nooi tc eindigen, wanneer hij in de slotronde zou winnen van Bertus Ver steeg en Lems ook in de tweede con frontatie met Ger Monster ten onder zou gaan. Promotie Met nog een ronde te gaan was in middels wel duidelijk, dat zowel Ger Monster als Piet Vijverberg een klas se zouden gaan stijgen. Het algemeen gemiddelde van Monster bedroeg toen 12.50, terwijl Piet Vijverberg op 7.33 was aangeland. Slechts exceptio neel zwakke prestaties zouden nog roet in het eten kunnen gooien. Ook het tweede duel tussen Ger Monster en Rinus Lems bracht de DOS-speler niet uit de goede cadans, terwijl Lems er andermaal niet in slaagde om via een of twee grote se ries een greep naar de twee punten en de totaalzcge tc doen. In de negende NUMANSDORP - Het bestuur van voetbalvereniging Zierikzee is er in geslaagd een opvolger te contracteren voor de aan het eind van het lopende seizoen vertrekkende oefenmeester Jack Schipper. De keus is gevallen op Hans van de Wekken uit Numansdorp. De 42-jarige gymnastiekleraar is mo menteel werkzaam als trainer van eer ste klasser Oud-Beijerland. Eerder werkte hij als zodanig bij DBGC, NSW en SSS. De verbintenis geldt voor een seizoen. Hans van de Wekken heeft een behoorlijke loop baan als actief voetballer achter de rug. Evenals de huidige Zierikzee-trainer Jack Schipper deed hij dat als doelverdediger. Van de Wekken begon zijn loop baan bij het Rotterdamse Xerxes, waar hij door scouts van Excelsior werd weggehaald. Vijf jaar lang verdedigde hij het doel van de Maasstedelijke semi- profclub. Toen hij in militaire dienst belandde werd Van de Wekken gekozen voor het nationaal militair voetbalelftal, waarin hij met ondermeer Wim Suur- bier, Wim Jansen en Jan Mulder acteerde. „Dat was een schitterende tijd. In die tijd sprak het militair elftal nog aan. tegenwoordig is dat een stuk minder", vertelt Van de Wekken. Zijn optreden in de militaire ploeg bracht de Numansdorpcr in dc kijker bij diver se betaalde ploegen, zoals Telstar, GVAV (het huidige FC Groningen) en zelfs PSV toonde belangstelling. „Het werd uiteindelijk het Amersfoortse HVC, dat in die tijd een toonaangevende ploeg was in de eerste di visie. Sponsor Ben Pon h.'id aardig wat geld voor me over en dat sprak me aan, temeer daar er toch een stelletje leuke voetballers bij HVC rondliepen", her innert Van de Wekken zich. Ook bij HVC bleef Hans van de Wekken vijf jaar, waarna hij zich op het trainerspad begaf. Tijdens zijn Excelsior-tijd behaalde hij reeds de benodigde CIOS- diploma's. De eerste club waar Van de Wekken aan de slag ging was het Oude-Tongse DBGC, dat in die tijd nog in de eerste klas speelde. Tijdens het eerste jaar miste de ploeg op een haar promotie naar de hoofd klasse. Na DBGC belandde Hans van de Wekken bij NSW uit Numansdorp en vervolgens werd hij werk zaam bij SSS uit Klaaswaal. Bij beide verenigingen beleefde hij kampioenschappen. Momenteel dient hij eerste klasser Oud-Beijerland. Hans van de Wekken is momenteel in zijn twaalfde seizoen als trainer. „Ik wilde eens een keer een andere kant op als trainer. Je raakt een beetje uitgekeken als je voortdurend in de zelfde regio zit. Het moest daarentegen ook weer niet al te ver uit de buurt zijn. Ik dacht persoonlijk aan West-Brabant of Noord-Zeeland", legt Hans van de Wekken uit. De keus viel uiteindelijk op Zierikzee na een tip van Jan Lievense uit Brouwershaven, die in het verleden zelf in Zierikzee speelde. Lievense ontmoette Hans van de Wekken regelma tig in de Brouwse jachthaven, omdat de Numansdor pcr daar reeds jaren een jachtje heeft liggen. Van de Wekken heeft niet zo'n duidelijk beeld wat hem op voetbalgebied bij Zierikzee te wachten staat. ,,Het enige wat ik van Zierikzee weet is wat ik tijdens wed strijden van Zeeuwse vertegenwoordigende teams heb gezien. Daarin speelden een paar Zierikzee- spelers. Ik herinner me ondermeer een wedstrijd te gen Feijenoord in Bruinisse". Hans van de Wekken kijkt positief tegen de Zeeuwse mentaliteit aan. Zijn familiewortels lagen ooit in het Zeeuwse land en van jongsaf brengt hij dientengevolge zijn vakanties door in Renesse en Burgh-Haamstede, terwijl hij de laat ste jaren de Zeeuwse wateren bevaart vanuit Brou wershaven. ,,Ik denk, dat de Zeeuwen alles nog wat frisser bekijken. Ze hebben nog wat voor de sport over", meent hij. Positief is hij ook over de voetbalkwaliteiten van de Zeeuwen en de Brabanders. „Ik heb het idee, dat er in het zuiden beter wordt gevoetbald dan in het westen wordt verondersteld. Tben ik een paar jaar te rug in de markt was om trainer te worden bij Allian ce uit Roosendaal heb ik daar mijn licht regelmatig opgestoken. Dat is erg positief bij me overgekomen. Ik verwacht zoiets ook in Zierikzee", constateert de Numansdorper. Hans van de Wekken vertelt als trai ner graag een stukje karaktervoetbal te zien. „Ik houd van pittig werkvoetbal wat overigens niet ten koste mag gaan van de techniek. Ik werk altijd aan een goede techniek. Van enorm belang vind ik vorder een goede sfeer in een groep". Dc nieuwe Zierikzee- oefenmeester tilt zwaar aan resultaat, maar niet ten koste van alles. „Als ik zie, dat de ploeg keihard heeft gewerkt, maar uiteindelijk toch aan het kortste eind trekt, dan heb ik daar vrede mee, maar het mag niet te vaak zo gaan. Wordt er echter gelanterfant, terwijl ik weet dat de ploeg veel beter kan. dan wordt ik pissig", besluit hij zijn eerste mondelinge ken nismaking. Met het contracteren van Hans van de Wekken is er een eind gekomen aan de speculaties over de persoon, die Jack Schipper als oefenmeester gaat opvolgen. Diverse namen deden de ronde, maar evenals bij Van de Wekken het geval was, wilde ook het Zierikzee- bestuur eens uit het gewone kringetje van trainers stappen. Afgaand op de staat van dienst van dc nieu we man. lijkt het bestuur een goede keus te hebben gedaan. Over de opvolging van Cees Struyk. die het tweede team traint en coacht, dat in de reserve twee de klas van de KNVB uitkomt, is nog geen beslissing gevallen. Evenals Jack Schipper heeft ook Struyk zijn plaats beschikbaar gesteld. DS'79-Den Haag X Eintr. Fr.-Fort Dus. X Leverkussen-Hamb. SV X Baycrn M.-Schalke 04 X Bochum-Mannheim X VFB Stuttgart-Herding. X Pisa-Atalanta X Como-Bari X Avellino-AC Milan X AS Roma-Napoli X Sampdoria-Torino X Juventus-Verona X Toto De juist ingevulde kolom in dc sporttoto ziet er als volgt uit: 2 - 1 - 1 -1-3-2-3-3-3-1-3-1. Deelnemers: 28.923. Inleg: 126.616,-. Prijzengeld: 60.143,-. Toto-gelijk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 1-2-4-17-26. Tbcgevoeg- de wedstrijd. 10. Deelnemers: 4031. Inleg: 18.328, Prijzenbedrag: 9.484,-. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 7 - 9 - 30 - 36 - 37 - 41. Reservege tal: 4. Deelnemers: 555.185. Inleg: 2.557.271,-. Prijzengeld: 1.304.536,-. Cijferspcl Dc uitslag van het cijferspel is: 138936. Deelnemers: 242.247. Inleg: 363.371,-. Vaste prijzen. HAARLEM - Leiden en Haarlem komen als eerste in aanmerking voor de vestiging van een hogere agrari sche school. In mindere mate zijn ook Alkmaar en Delft geschikt. DEN HAAG - De Nederlandse Thal- unie. in 1980 door Nederland en Bel gië opgericht om tot een gemeen schappelijk beleid voor de Nederlandse taal te komen, wil meer eenheid in het gebruik van aardrijks kundige termen in Vlaanderen en Ne derland. Dat is nodig omdat Vlaamse en Nederlandse geografen dreigen langs elkaar heen te praten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6